Szolnok Megyei Néplap, 1985. szeptember (36. évfolyam, 205-229. szám)

1985-09-24 / 224. szám

1985. SZEPTEMBER 24. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Megyei labdarúgó-bajnokság Táblázatok A Tisza Cipő SE növelte előnyét Jászladány—Mezőtúri FSE 2:1 (1:0). Jászladány, 200 n. V.: Hagyó. Jászladány: Di­ós—Bíró, Tóth I., Varga, Veres, Pomázi, Szűcs (Pi­roska), Lázár, Tóth T., Dö­mék. Suki (Tolvaj). Edző: Major Antal. Ideális labda­rúgóidőben, jó talajú pá­lyán Jászladány már az első félidőben el akarta dönteni a mérkőzés sorsát, de több, ígéretes gólhelyzetet nem tudott értékesíteni. A 37. percben szép jobb oldali tá­madás után a labda Pomázi- hoz került, aki 18 méterről nagy gólt lőtt, 1:0. A máso­dik félidőben tovább tartott a hazai csapat rohama, melynek során egy beívelt labdát a 73. percben Tóth T. a léc alá vágott, 2:0. A biztos vezetés tudatában a Jászladány kiengedett, a já­ték irányítását Mezőtúr vette át. A 85. percben 18 méteres szabadrúgás a ka­pufán csattant, a kipattanó labdát Papp 5 méterről a hálóba lőtte. 2:1. Az utolsó percekben tovább tartott az FSE nyomása, de az ered­mény már nem változott. Jászladány az első félideji jó játékával megérdemelten tartotta otthon a két bajno­ki pontot. A főiskolások lelkesen, helyenként jól ját­szottak. Jók: Tóth I., Tóth T., Pomázi, ill. Papp Vé­kony. Major Antal Kunszentmárton—Török- szentmiklós 6:1 (2:0). Kun- sízentmárton, 300 n. V.: Trencsényi. KTE: Gácsi— Szabó, Szarvák, Tóth, Du­dás (Lovas). Bartucz, Gellér, Király, Kerekes, Pálinkás, Gulyás (Balia). A KUTE azonnal kezdeményezett és teremtett helyzeteket, de gól csak a 28. percben esett Gellér szabadrúgásból, A 29. percben azonban már 2:0 volt, míg a vendégek Rupa—Ramos összetételű csatársorának csak felvilla­násai voltak. Fordulás után szorosabbá vált az eredmény, de 2:1 után hengerelt a ha­zaiak gólgyártó sora, s még a hajrá előtt büntetőből ki­alakult a 6:l-es végered­mény a jól összeműködő játékvezető hármassal, mely biztosítéka volt a sportsze­rű légkörnek is. Gl.: Király (2), Gellér. Pálinkás (2), Szarvák (11-eaből), illetve Lengyel II. Jók: Bartucz. Szarvák, Pálinkás, Gellér, Tóth, illetve Lengyel, Rupa. Tisza Cipő SE—Tiszafü­red 2:0 (2:0). Martfű, 400 n. V.: Szűrszabó. Tisza Cipő SE: Németh—Kardos I, Für­tös. Kesjár I, Szőke, Hegedűs (Sipos), Pal cső, Hábensusz i(Drávucz), Szántai, Kesjár II, Varga. Igen gyenge első 10 perc után a 13. percben megszerezte a vezetést Mart­fű. Kesjár I becséhez továb­bított, akinek még ideje is volt állítani a labdán, aztán 17 méterről nagy erővel a kapu jobb oldalába lőtt, 1:0. A 20. percben formás bal ol­dali támadást követően Var­ga a felfutó Szőkéhez pasz- szolt, akinek lövése félma- gasan a kapuba vágódott, 2:0. A második játékrészben meglepetésre a vendégek kezdtek jobban, de a jobb­nál jobb helyzeteket is el­puskázták. Közepes iramú mérkőzésen az első félidő­ben lőtt két gyors góllal a Tisza Cipő megérdemelten nyert a jó benyomást keltő Tiszafüred ellen. Ifi: Tisza Cipő—Tiszafü­red 7:0. Tisjziaföldvár—Kunhegyes 2:1 (2:1). Kunhegyes, 400 n. V.: Balázs. Kunhegyes: Sza­bó J.—Szabó G., Lukács, Fütő (Kontra), Lázár (Papp), Varga, Juhász, Kovrig, Kiss J., Kiss L., Fábián. Kitűnő játékvezetés mellett ala­csony színvonalú mérkőzés. A vezetést Varga révén a hazaiak a 32. percben sza­badrúgás után a kapufáról vissizapáttanó labdából meg­szerezték, de a 35. percben a vendégek Szűcs J. révén egyenlítettek. A 41. percben Szűcs J. egyéni cselsorozat után a vezetést és a győzel­met jelentő gólt is belőtte. A II, félidőben mindkét ol­dalon volltak helyzetek, de csak kapufákat lőttek a csa­tárok. A látottak alapján a vendégek győzelme megér­demelt a lelkesedés nélkül játszó hazaiak ellen. Jó: Farkas I., Németh F., Nagy I., a hazaiaknál nem volt jó teljesítmény. Besenyszög—Szajol 1:1 (1:0). Besenyszög, 300 n. V.: Pathó: Besenyszög: Boros— Csajbók, Dudok, Tóvizi. Kon­caik, Bálint Danyi K, Eoros Gy., Varga J. (Danyi T.), Varga T. (Maródi), Varga Gy. Kezdés után a hazaiak ragadták magukhoz a kezde­ményezést, és az első ne­gyedóra végén meg is sze­rezték a vezetést. A vendé­geket nem törte le a kapott gól, pontos adogatásokkal egyre több támadást vezet­tek, s megérdemelten egyen­lítettek. Mindkét csapat győ­zelemre törekedett, de több gól már nem esett, így ma­radt az igazságos döntetlen. Gól; Varga Gy., illetve Kán­tor. Jók: Boros B., Csajbók, Tóvizi. ill. Balogh J., Mol­nár, Szabó. Ifi: Besenysjzög—Szajol 2:1. Középtiszaii Medosz—Szol­noki Cukorgyár 2:2 (1:1), Kenderes, 200 n. V.: Inges. K. Medosz: Galó—Szilágyi, Süveges A., Magyar, Csányi, Demeter. Süveges I., Hor­váth (Süveges J.), Koszta, Hercegh (Lakatos), Baktai S. Alacsony színvonalú mér­kőzést hozott a tabella vé­gén tanyázó két csapat ta­lálkozója. Kenderes végig mezőnyfölényben volt, de ez meddőnek bizonyult. A csa­tárok továbbra is csak a gólhelyzetek kialakításáig jutottak el, ennek ellenére a vendég védők segítségével győztesnek látszoa Kende­res, ám a hazaiak fegyel­mezetlensége következtében a 90. percben egyenlített a Szolnoki Cukorgyár, sí meg­érdemelten vitte el az egyik pontot. Góllövők: Kovács L. (öngól), Süveges J.. ill. Fritz, Kovács L. Kiállítva: Koszta (K. Medosz), ill. Kalmár (Sz. Cukorgyár). Jók: Szilá­gyi, Süveges I., ill. Koncsik, Fritz. Ifi: K. Medosz—Sz. Cu­korgyár 8:0. Jáezapáfi—Szászberek 2:1 (1:1). Szászberek, 300 n. V.: Borók, Szászberek: Farkas— Nagy, Donkó, Tóth. Magony, Laki R., Pető S., Szabó, Bezzeg, Laki J, Kovács. Ki­tűnő játékvezetési mellett végig a hazaiak kezdemé­nyeztek többet. A játék ké­pe sokáig azt mutatta, hogy a hazaiak otthon tart­ják a pontokat, A vendégek azonban két gólt rúgtak, mindkettő óriási potyagól volt. Gl: Szabó, Hídvégi, ill. Szabó. Ifi: Szászberek—Jászapáti 1:0. Kisújszállási MÄV Egyet­értés—Szolnoki MÁV MTE junior 1:0 (0:0). Kisújszállás, 600 n. V.: Csipe. Kisújszál­lás: Máté—Tóth, Végh, Ga­zsó, Dobai, Bíró Z., Varga, Bíró L., Fazekas (Oros), S. Nagy, Földi (Erdős). Kor­rekt játékvezetés mellett az első félidő váltakozó iramú játékot hozott. A második félidő 15. percében kettős cserét hajtott végre a hazai csapat. Fokozódott az iram, mindkét fél a győzelem meg­szerzésére törekedett. A 72. percben a vendégeket a ka­pufa mentette meg a góltól. A mérkőzés végső hajrájá­ban a 88. percben a csere­ként beállt Erdős megsze­rezte a győzelmet jelentő gólt a jó képességű vendég­csapat ellen. A hazaiak lel­kes játékukkal minden te­kintetben felülmúlták ellen­felüket, és megérdemelten győztek. Jók; Varga (a me­zőny legjobbja), Végh, Do­bai, Bíró L„ ill. Földi Antal. Ifi: MÁV MTE II—Kisúj­szállás 1:0. JászkíSér—Rákóczié,ffalu 4:1 (0:1), Rákócziújfalu, 250 n. V.: Horváth. Rákóczi­újfalu ; Dorkó—Pesti, Mihá­lyi. Hellenpaoh. Horváth. Tátrai, Kovács, Hovodzák, (Ádám), Balogh, Szőke, Va­das. A tartalékos hazai csa­pat a 13. percben kapu előt­ti kavarodásból megszerez­te a vezetést.. Továbbra is támadásban maradt, de Jászkísér rutinosabb közép­pályásai révén átvette az irányítást. Szünet után a 67. percben Jászkísér egyen­lített. A 75. percben 11-eshez jutott Jászkísér (2:1). Ezek­ben a percekben úgy tűnt, hogy csak egy csapat van a pályán. A 82. percben a ven­dégek szabadrúgásból nö­velték az előnyüket, 3:1. A 87. percben Kovács kilépett a félpályánál, és beállította a végeredményt, 4:1. Ezen a vasárnapon megérdemelt vendégsiker született, a Jászkísér minden tekintet­ben felülmúlta a hazaiakat. Gl: Kovács (2), Nemes, Tóth J., i'll. Balog. Jó: Dor­kó, Hellenpach. Horváth, ill. a vendégcsapat vala­mennyi játékosa. Ifi: Jászkísér—Rákócziúj­falu 4:1. NB-s ifjúsági bajnokság: KSI—Szolnoki MÁV MTE 1:0 (0:0). Szolnok, Mátyás k. út. V.: Tóth SZMÁV MTE: Ladányi—Racz, Sza­bó L., Szénási, Kővári, Va- dicska Zs., Horváth, Kemen- czei. Kovács, Bontovics, Major. Edző: Munkácsi Jó­zsef. Csere: Garáz. A min­den tekintetben jobb főváro­siak megérdemelten vitték el a két bajnoki pontot. Gl.: Páling. Amatőr teniszverseny A mezőtúri Csorna Mihály Második alkalom­mal rendezte meg a Magyar Nép­ihadsereg Helyőr­ségi Otthona és a Szabó Lajos SE Amatőr Tenisz Klubja Mezőtúron a Túri Kupa te­niszversenyét. Hat városból, — Gyo- maendrőd, Kisúj­szállás, Mezőtúr, Szolnok, Tiszafü­red, Túrkeve — érkeztek amatőr sportolók, hogy összemérjék já­téktudásukat ezen a most már ha­gyományosnak iszámiító verse­nyen. Rendkívül erős szélben és hidegben kezdőd­tek az egyéni se­lejtezők a 32-es táblára jutásért, a 16 páros délután kezdte mér­kőzéseit. Késő estig megállás nélkül folyt a küzdelem, a kiírásnak megfelelően rövi­dített, kilenc nyert játékig tartó mérkőzéseken. Kiemel­kedő mérkőzés volt egyéni­ben Selmeczi (Mezőtúr)—dr. Szilágyi (Szolnok), Bodnár— Kábái (mindkettő Tiszafüred) küzdelme. VÍZILABDA OB I 1. Ü. Dózsa 2 2 — — 24-18 4 2. Tungsram 2 2 — — 17-11 4 3. Bp. Honvéd 2 1 1 — 13-10 3 4. Szenétes 2 1 1 — 15-13 3 5. FTC 2 1 1 —< 19-18 3 6. Tatabánya 2 1 1 — 14-13 3 7. BVSC 2 1 — 1 21-13 2 8. Szolnok 2 1 — 1 19-16 2 9. Vasas 2 1 — 1 18-16 2 10. Eger 2 1 — 1 17-22 2 11. Medicor-OSC 2 — — 2 14-19 0 12. Kecskemét 2 — — 2 16-23 0 13. Bp. Spartae. 2 — — 2 9-16 0 14. SZEOL-D. 2 — — 2 16-24 0 A 3. fordulóban, szeptember 28., szombat: Szolnoki Víz­ügy SE—Tatabánya, Szol­nok, 12. KÉZILABDA NB I. NŐI A bajnokság állása 1. Vasas 2. DMVSC 3. Bp. Spart. 4. BHG SE 5. Gy. Rioii. 6. Borsodi B. 7. Építők SC 8; Békéscsaba 9. Veszprém 10. Dumaújv. 11. Tatabánya 12. FTC 13. TFSE 14 J. Lehel SE Megjegyzés: 20 2 — 563-359 42 15 — 14 1 10 5 9 5 10 3 9 5 9 3 9 8 9 6 5 3 7 549-471 30 7 562-457 29 5 7 467-469 25 5 8 423-413 23 3 9 550-54.7 23 5 8 487-485 23 3 10 494-521 21 2 11 496-514 20 3 11 476-470 19 1 12 549-539 19 3 13 437-488 15 1 16 500-613 11 2 17 4&1-615 8 azonos pont­számú csapatoknál, amelyek le­játszották a visszavágót, az egy­más elleni eredmény rangsorol. Szeptember 27., péntek: Ba­kony Vegyész—Lehel SE, Veszprém. Szeptember 29., vasárnap: Lehel SE—DMVSC,. Jászberény, hűtőgépgyári sportcsarnok, 10. A területi labdarúgó-bajnokság állása 1. Rakamaz 7 5 2 — 21- 8 12 2. DUSE 7 5 1 1 22- 8 11 3. H. Papp SE 7 5 1 1 15- 7 11 4. H.-böszörum. 7 4 2 1 16- 8 10 5. Lenin város 7 4 2 1 7- 3 10 6. Karcag 7 4 — 3 16- 9 8 7. Balmazújv. 7 4 — 3 18-13 8 8. Volán-R. 7 3 2 2 12-10 8 9. Jászberény 7 3 1 3 8- 7 7 10. H. Asztalos 7 3 1 3 10-17 7 11. PMAV 7 2 1 4 10-12 5 12. Mátészalka 7 2 1 4 11-If 5 13. Kisvárda 7 2 — 5 9-11 4 14. T.-vasvári 7 1 1 5 3-11 3 15. H.-szoboszló 7 — 2 5 5-17 2 16. Sz. Vegyim. 7 — 1 6 3-28 1 A 8. fordulóban, szeptember 29., vasárnap, 15 óra: Jász­berényi Lehel—Mátészalka, Pataki, Karcag—H. papp j. SE, Nagy J., Szolnoki Vegyi­művek— Rakamaz, Koroknai, H. Asztalos SE—Volán-Rá­kóczi. Megyei labdarúgó-bajnokság 1. Tisza C. SE 7 7 23- 6 14 2. SZMÁV jun. 7 5 1 1 19- 4 11 3. Jászki sér 7 5 1 1 15- 6 11 4. Szajol 7 3 3 1 16- 8 9 5. Jászapáti 7 4 3 13- 9 8 6. T.-földvár 7 3 2 2 9- 7 8 7. KuTE 7 3 1 3 16-11 7 8. Besenyszög 7 3 1 3 16-12 7 9. Szászberek 7 3 1 3 7- 6 7 10. Kisújszállás 7 3 1 3 9-10 7 11. Jászladány 7 3 1 3 10-12 7 12. Sz. Cukorgy. 7 2 2 3 7-13 6 13. K. Medosz 7 2 1 4 8-15 5 14. T.-miklös 7 2 1 4 10-20 5 15. R.-újfalu 7 2 1 4 8-20 5 16. T.-füred 7 1 2 4 8-17 4 17. Mez. FSE 7 1 1 5 10-16 3 18. Kunhegyes 7 — 2 5 9-21 2 A 8. fordulóban, szeptember 29., vasárnap, 15 óra: Közép­tiszai Medosz—Tisza Cipő SE, Szolnoki Cukorgyár—Kunhe­gyes, Tiszaföldvár—Jászla­dány, Mezőtúri FSE—Kisúj­szállás, Szolnoki MÁV MTE junior—Kunszentmárton, Tö- rökszentmiklós—Rákócziújfalu, Jászkisér—Besenyszög, Sza­jol—Szászberek, Jászapáti— Tiszafüred. Az egyéni döntőbe felső ágon Czeglédi László (Túr­keve) jutott, ellenfele Szabó Gábor (Mezőtúr) az alsó ágon verekedte magát a döntőig. Mindketten biztonsági játék­ra törekedtek, a mérkőzésü­ket a rövidített játékban Czeglédi nyerte, így máso­dik alkalommal is Tyfkevé­re került a Túri Kupa. Har­madik helyen Csorna és Sel­meczi (mindkettő Mezőtúr) végzett. A páros döntő látvá­nyos, izgalmas játékot hozott, a szolnoki Király, Szűcs szin­tén rövidített játékban győ­zött a tiszafüredi Bodnár, Kábái páros ellen. Harmadik helyezést a Fekete, Ronyecz (Gyomaendrőd), valamint a Csorna, dr. Dobos (Mezőtúr) páros ért el. Meglepően magas volt a nevezők, az érdeklődők szá­ma. Érdemes volna elgondol­kodni azon, hogy ezeket a spontán városi versenyeket szervezetté kellene tenni, összehangolni a megyei ren­dezvényekkel. A kedvezőtlen időjárás ellenére sikeres volt a Túri Kupa, a résztvevők egyöntetű véleménye szerint nagyszerűen segítette az amatőr teniszélet fejlődését, a városok között kialakuló sportbarátság erősítését. ÚJRA ELINDULTAK A SAKKÓRÁK Szolhöki Mezőgép SE—Ti­pográfia 7:7. Vasárnap újra elindultak a sakkórák az or­szágos I. osztályú sakkcsa­patba jlnokságlbain. A tavaszi 8 forduló után 57,5 ponttal 6. helyen álló Szolnoki Mező­gép az egy ponttal keveseb­bet gyűjtött Tipográfiát fo­gadta. A mezőgépesek szom­bat esti szakosztályi megbe­szélésükön értékelték a ta­vaszi fordulót, és az: őszi öt fordulóra 31 pont elérését, a Tipográfia ellen 7 pontot terveztek. A mérkőzés öt gyors döntetlennel kezdő­dött Előbb Kiss Attila, majd dr. Hetényi remizett. őket követte a sortban Sdhrancz István, Forgács József és Takács Lajos. Ekkor utasí­totta el Perényi Béla Káro­lyi Tibor remiajáinlatát jobb állásban;. Sápi vereségével előnyt szerzett a Tipográfia, amit Hekmrich gyorsan kie­gyenlített, végig magabizto­san vezetett játszmában aratott győzelmével. Ezután újabb két döntetlen követke­zett, Németh Zoltán és Nagy János részéről. Hajdú La­jos szép játszmában győzött, majd Csaba Imre győzelme kétpontos vezetéshez juttat­ta a hazaiakat. Berebóra Fe­renc nem tudta érvényesíte­ni jobbnak tűnő' végállását, remizett, majd Perényi Béla feladni kényszerült sokáig előnyös, de elrontott játsz­máját. Kádas vereségével alakult ki a tervezett és igazságosnak nevezhető 7:7. A női csapat 2:0-ra vesztett az Utasellátó ellen. A rend­kívül fiatal és tehetséges Komászár Nanetta bemutat­kozása az OB I-foen, remél­jük egy sikeres sportpálya- futás fontos állomása. A Me­zőgép nyolc sakkozója Ra­gó László megyei sakkszö- vetségi elnök vezetésével hétfőn, reggel egyhetes meg­hívásos baráti találkozóra Tallinnba utazott. Kerékpár Szekszárdé a Jászkun Kupa Szolnokon vasárnap száz­hatvan indulóval rendezték meg a Jászkun Kupa or­szágúti kerékpáros csapat- versenyt. A Csepel , Szek- szárd, Pécs, Nagykanizsa, Békéscsaba, Debrecen, Kis­kunfélegyháza, a MÁV DAC, az FTC és a Szolnoki Cukor­gyár versenyzői mérték ösz- sze tudásukat gyermek, út­törő. serdülő, ifjúsági, juni­or és felinőtt számokban. Az összetett versenyt Szekszárd nyerte, így .birtokukba ke­rült a kupa. Ered mén yek. Gyermekek, 20 km: 1. Stein. (Szekszárd) 48,25 perc, ...4. Kálmán (Szolnok) azonos idővel. Úttörők, 40 km: 1. Szénási (Kiskunfélegyháza) 1:30.50. ...8. Fazekas (Szol­nok) azonos idő. Serdülő csapat: 1. Szekszárd I. 1:39,39, ...6. Szolnok (Dobos, Qnda, Kovács, Polónyi) azo­nos idői Juniorok. 80 km: 1. Szekszárd 1:55.04. Felnőttek 100 km: 1. Videoton 2:14.12 óra Képünkön rajtol az úttörők mezőnye Fotó: Korányi Birkózás Horváth magyar bajnok kóth János és Fehér Zsig­mondi Eredmények. 48 kg. Bajnok: Horváth Zoltán (TSE), ...6. Juhász Aba, 7. Trangusz (mind Lehel). 65 kg: 6. Jakab (Túrkevei VSE), +87 kg: 6. Fehér (Lehel). Csapatban 10. Törökszemt- miklós 7, 20. Jászberényi Le­hel 2. 23. Túrkevei VSE 1 ponttal. Jászberényben Kis- édám Antali, Túrkevén Kiss Kálmán az edző. Miskolcon rendezték meg az országos ifjúsági II. kor­csoportos szabadfogású baj­nokságot. A Szolnok megyei fiatalok jól szerepeltek — a törökszentmiklósi Horváth Zoltán magyar bajnokságot nyert súlycsoportjában — és összesen tíz olimpiai pontot gyűjtöttek. Horváth öt mér­kőzésből négyet megnyert, egyet elvesztett Edző.je Mar­Kózilabda Végig irányított a Lehel NB I. Női: Jászberényi Le­hel—Bp. Építők SC 30:26 (14:11), Jászberény, 250 né­ző, v.: Atkán, Láda Jb. Le­hel: Nagy—Vágóné 4, Budai 6. Hadházi 5/1, Agócs 6/5, Csendes 6, Csalia 2. Csere: Pesti, 1. Edző : Csankovsaki Pál. Bp. Építők: Bonyhádi— Horváth I. 6, Diczháziné, Ba­rátnő 3, Oravecz 1, Kiss 7/1, Major 3. Csere: Nagy A., 2/1, Bucsik, Povazsámné. Sala­mon 4. Edző: Bíró Károly. Kiállítás: 2, ilk 6 perc. Küz­delmes, jó mérkőzésen, vé­gig irányított a Lehel. Az Építők rossz formát fogott ki ezen a napon. Jók: Csen­des, Budai. Nagy, Csala. Az Építőkből senkit nem lehet kiemelni. Újabb nehéz feladat előtt A Szolnoki Spartacus me­gyei bajnokságban' szereplő nőii kézilábdacsapata eddig bravúrosan vette az akadá­lyokat a Magyar Népköztár­sasági; Kupában. Legyőzte az NB II második helyezettjét, aztán két vállra fektette a Jászberényi Lehel NB I-es csapatát, s ezzel eljutott a középdöntőig. Holnap újabb nehéz mérkőzés előtt áll a csapat: délután 16 órai kez­dettel az Ózdi: Kohász NB I B-ben játszó gárdáját fo­gadják a Tiszaligetben.