Szolnok Megyei Néplap, 1985. szeptember (36. évfolyam, 205-229. szám)

1985-09-17 / 218. szám

SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 1985. SZEPTEMBER 17. Megyei labdarúgó-bajnokság Besenyszög és Szászberek bravúros győzelme Törökszentmiklós—Kisúj­szállás 2:1 (1:0). Törökszent- miklós, 300 n. V.: Amblánsz- ki. TSE: Mészáros—Fodor, Márton, Molnár, Rajt, Csőke (Rupa), Katona (Hoppál II), Sebők, Ramos II, Lengyel, Ramos I. Edző: Bana János. Kisújszállás: Máté—Varga, Tóth, Bíró Z., Végh, Földi, Bíró L., Halász, S. Nagy, Se­bők (Oros), Gazsó. Edző: Kádár József. Hazai támadá­sokkal kezdődött a mérkőzés, a 15. percben Lengyel kapu­fát rúgott. A 18. percben Lengyel beadását Csőke gól­helyzetben csúnyán fölé lőt­te. Ezután feljött Kisújszál­lás. Földi révén három eset­ben is veszélyes helyzet ala­kult ki a TSE kapujánál, a szerencse mentette meg a hazaiakat a góltól. A 35. perc­ben Ramos I a félpályánál jó labdát kapott, sorra cselezte ki a védőket, a 16-oson belül csak elütni tudták. A 11-est Csőke biztosan értékesítet­te, 1:0. A második félidőt kisúji támadások vezették be. de Mészáros kapus remekelt. A 60. percben Ramos II egyé­ni játék után lőtt a hálóba, 2:0. A 70. percben S. Nagy beadását Földi értékesítette, 2:1. Közepes iramú és szín­vonalú mérkőzésen a hazai csapat megérdemelten nyert. Jó: Mészáros, Ramos I. Mol­nár, Sebők, illetve Varga, Földi, Gazsó, Bíró Z. Ifi: TSE—Kisújszállás 3:1. Hajik István Besenyszög—Jászapáti 3:1 (1:1). Jászapáti, 400 n. V.: Czifra. Jászapáti: Tajti—Sás, Borics Urbán, Mihályi, Mezei (Gyenes), Kovács, Illés, Ádám, Bolya (Kálé), Utassi. A tartalékosán kiálló Jász­apáti az első félidőben fö­lényben játszott. Besenyszög egy alkalommal jutott el a hazaiak kapujáig, de ekkor gólt is rúgott. A második fél­időben is Jászapáti lépett fel támadólag, de két gyors el­lentámadásból a vendégek szereztek gólt, és biztosítot­ták be győzelmüket. Az utol­só percben Jászapáti bünte­tőt hibázott. Góllövők: Var­ga Gy. (3), illetve Bólya. Jók: Boros B. Tóvizi, Varga Gy., illetve Urbán, Utassi. Táblázatok Labdarúgás Területi bajnokság. Tisza csoport 1. DUSE 6 5 — 1 20- 6 10 2. Bakamaz 6 4 2 — 19- 7 10 3. H.-böszörm 6 4 1 1 14- 6 9 4. Hó Papp SE 6 4 1 1 14- 7 9 5. Olefin SC 6 4 1 1 T- 3 9 6. Balmaziújv. 6 4 — 2 17-11 8 7. Voláin-R. 6 3 1 2 12-10 7 8. Karcag 6 3 — 3 11- 9 6 9. Lehel SE 6 3 — 3 7- © 6 10. H. Asztalos 6 3 — 3 9-16 6 U. Kisvárda 6 2 — 4 9-10 4 12. M.-szálka 6 2 — 4 10-16 4 13. P.-ladóny 6 1 1 4 9-12 3 14. T.-vasvári 6 i 1 4 3-10 3 15. H.-szoboszló 6 — 1 3 4-16 1 16. Sz. Vegyim. 6 — 1 3 3-23 1 A 7« fordulóban, szeptember 19, csütörtök: Hajdúszobosz- ló-jászberényi Lehel. Szep­tember 22., vasárnap 15 óra: Volán-Rákóczi—Olefin SC, VI- rágh, Szolnoki Vegyiművek— Karcag, Nagy F. A megyei bajnokság állása 1. Tisza C. SE 6 6 — — 21- 6 12 2. SZMÁV jim. 6 5 1 — 19- 3 11 3. Jászkisér 6 4 1 1 11- 5 9 4. Szajol 6 3 2 1 15- 7 8 5. Szászfoerek 6 3 1 2 6- 4 7 6. Besenyszög 6 3 — 3 15-11 6 7. Jászapáti 6 3 — 3 11- 8 6 8. T.-földvár 6 2 2 2 7- 6 6 9. KuTE 6 2 1 3 10-10 5 10. Kisújszállás 6 2 1 3 8-10 5 11. Jászladány 6 2 1 3 8-11 5 12. T.-miklós 6 2 1 3 9-14 5 13. Sz. Cukor gy. 6 2 1 3 5-11 5 14. R.-újfalu 6 2 1 3 7-16 5 15. Tiszafüred 6 1 2 3 8-15 4 16. K Medosz 6 2 — 4 6-13 4 17. Mez. FSE 6 1 1 4 9-14 3 18. Kunhegyes 6 2 4 8-19 2 A 7. fordulóban, szeptember 22., vasárnao 16 óra: Rákó- cziújfalu—Jászkisér, Kun* szentmárton—Törökszentmik- lós, Kisújszállás—Szolnoki MÁV MTE junior, JáSzla- dány—Mezőtúri FSE, Kunhe­gyes—Tiszaföldvár, Közép-ti­szai Medosz—Szolnoki Cukor­gyár, Tisza Cipő SE—Tisza­füred, Szászberek—Jászapáti, Besenyszög—Szajol. Ifi: Jászapáti—Besenyszög 5:1. Tisza Cipő SE—Sz. Cu­korgyár 3:1 (1:1). Szolnok, cukorgyári pálya, 300 n. V.: Sándor I. Cukorgyár: Csé- csey—Gönczöl, Márkus, Var­ga, Kovács I., Izsó, Fritz, Nagy (Agócs), Koncsik, Pusz­ii, Kalmár (Leitmann). Gól­lövő: Szántai, Kesjár I, Var­ga, illetve Fritz. Jók: Fürtös. Palcsó, Szőke, Kesjár I, Kes­jár II, illetve Csécsey, Már­kus, Fritz, Koncsik, Varga. Ifi: Tisza Cipő SE—Cukor­gyár 2:1. Jászkisér—.Kunszent marton 4:1 (1:0). Jászkisér, 400 n'. V.: Terenyei. Jászkisér: Balázs—Farkas F. (Farkas J.), Bérezési, Kiss-németh, Gólya, Kovács, Tóth L., Ládi, Nemes, Góeza, Tóth J. Az el­ső félidőt alacsony színvonal jellemezte. Meglepetésre egy KUTE-támadás után Pálin­kás gyenge lövését Balázs bevédte. Nagy kapushiba! 0:1. Ezután fokozta az ira­mot a Jászkisér, és Nemes egyenlített. Szünet után ja­vult a játék színvonala, fö­lénybe került a hazai együt­tes, és végül megérdemelten nyert a kissé szétesően és ke­ményen játszó vendé­gekkel szemben. G.: Ládi (2), Nemes, Tóth J. (11-esből), ill. Pálinkás. Jó: Gólya (a mezőny legjobbja), Tóth J., Nemes, Kiss-németh, míg a vendégek közül senkit sem lehet kiemelni. Ifi: Jászkisér Kunszent- márton 1:0. Szolnoki MÁV MTE ju­nior—Jászladány 4:0 (1:0). Tiszaliget, 200 n. V.: Somo­gyi. Junior: Antal—Hajdú, kun, Földi, Molnár, Tóth J., Űjfalusi J., Sás J., Vadicska, Szokolay (Gyémánt, Dobos Kellemes időben, jó pályán, hazai fölénnyel kezdődött a mérkőzés. A 15. percben a felfutó Hajdú a lest rekla­máló védők mellett szemfü­les gólt lőtt, 1:0. A második félidőben hamar eldőlt a mérkőzés, Dobos a 48. és az 55. percben volt eredményes, 3:0, majd nem sokkal később a fáradni látszó vendégek mellett Vadicska talált a kapuba, 4:0. A látottak alap­ján a junior győzelme meg­érdemelt. Jók: Kun, Tóth J., Dobos, Sós J., Vadicska, míg a vendégeknél nem volt ki­emelkedő teljesítmény. Ifi: SZMÁV MTE j.—Jász­ladány 4:0. Szajol—Rákócziújfalu 4:1 (3:1). Szajol, 300 n. V.: Sza- bari. Szajol: Kupái—Bódi, Mernek, Urbán (Sipos), Mol­nár, Balogh S. (Bujáki), Ba­logh J., Kántor, Kiss. Gál, Szabó. Lendületesen kezdtek a hazaiak, és mór a 6. perc­ben Kántor révén vezetést szereztek. A 20. percben is­mét Kántor volt eredményes. A 35. percben Vadas szépí­tett. A 42. percben Szabó szögletrúgást követően lőtt gólt. A végeredményt az 55. percben Kántor szabadrúgás­ból állította be. Közepes színvonalú mérkőzésen a ha­zaiak végig jobban játszot­tak, s ilyen arányban is meg­érdemelten nyertek a lelke­sen játszó vendégek ellen. Jó: Kántor (a mezőny leg­Balmazújváros—Volán-Rá- kóazi 2:0 (0:0). Balmazújvá­ros, 1000 n. V.: Nagy J. Bal­mazújváros; Gulyás—Vágner, Király, Fodor. Szarvas, Paj­kos, Tőzsér,. Kovács, Kegyes (Vaszilkó), Tímár, Lente. Edző: Komlóssy Imre. Volán- Rákóczi: Majer—Molnár, Se­bők (Szénási), Bencsik, La­dányi, Rácz, Silye, Meny­hárt, Tubák, Kántor, Szme- ló (Nyolezas). Edző: Szatmá­ri János. Jó iramú mérkőzé­sen a Balmazújváros többet jobbja), Kernek, Molnár, ill. Dorkó, Balogh. Ifi: Szajol—R. újfalu 4:3’. Tiszaföldvár—Középtiszai Medosz 2:0 (1:0). Tiszaföld­vár, 200 n- V.: Úhrin. TISE: Nagy M.—Farkas A., Szűcs M., Herkó, Nagy I., Petrányi, Makó, Németh, Szűcs J., Vas, Dutkon. Kiegyenlített volt az első félidő, majd a 30. perc­ben Szűcs J. 18 méterről véd- hetetlenül lőtt a bal felső sa­rakba. A 40. percben ismét Szűcs J. lőtt, de a kapufáról kifelé pattant a labda. A második félidőben a hazai csapat irányított, a szórvá­nyos ellentámadások kevés veszélyt jelentettek. A 65. percben egy szép bal oldali támadást követően Vass ke­rült helyzetbe, úgy lőtt, hogy a labda a kapufa tövéről vá­gódott; a hálóba. A 85. perc­ben szépíthetett volna a Me­dosz, de öt méterről Süveges fölé lóit. A hazaiak megér­demelten nyertek a több kulcsjátékost nélkülöző ven­dégek ellen. Jók: Makó, Nagy J„ Farkas, Szűcs J., ill. Sü­veges I. Ifi: K. Medosz—TISE 4:1. Szászberek—Tiszafüred 2:0 (1:0). Tiszafüred, 200 n. V.: Papp. Tiszafüred: Kovács— Szabó F.,( Szabó J., Dobi, Kiss, Somogyi (Varga), Cső­ke (Fehér), Csonka, Németh, Angi, Kalóz. Gyenge iramú mérkőzést láthatott a lassan fogyó nézősereg. A hazaiak támadtak többet, de átütő ereje nem volt a támadások­nak. Igaz, Angi lőtte az első gólt, de ezt a játékvezető ér­vénytelenítette. Nem így a 36. percben, amikor egy ki­pattanó labdát a vendég tá­madók szinte egymást zavar­va rúgtak a hálóba. A 65. percben egy ellentámadásból a vendégek megszerezték má­sodik góljukat is. öt perccel később a hazai csapat 11-est hibázott, Végeredményben megérdemelt győzelmet ara­tott a Szászberek. Jó: Pálin­kás, Laki, Farkas. A hazai csapatban kiemelkedő telje­sítmény nem volt. Ifi: Tiszafüred—Szászberek 4:2. Mezőtúri FSE—Kunhegyes 4:2. Mezőtúron játszották. NB-s ifjúsági bajnokság: BVSC—Szolnoki MÁV MTE 2:2 (0:1). Budapest, Tatai út. V.: Nagy. SZMÁV MTE: Hat­vani—Kemenezei, Csató, Szénási, Szabó L., Kiss S.. Kővári (Bíró), .Vadicska Zs., Horváth, Bontovics, Major (Kovács). Edző: Munkácsi Jó­zsef. A listavezető otthoná­ban, a MÁV MTE fegyelme­zett, lelkes játékával kiér­demelte a fővárosi közönség és a szakerúberek elismeré­sét. A hazaiak csak a hosz- szabbítás utolsó percében tudtak egyenlíteni. A végig nagy iramú. színvonalas mérkőzésen a fiatalabb kor­osztályú szolnokiak kitűnő csapatteljesítménnyel, telje­sen megérdemelten szerezték meg az egyik bajnoki pontot. G.: Bontovics (2). Jók: Bon­tovics (a mezőny legjobbja), Szénási, Vadicska, Szabó L., Horváth. NB s serdülő: BVSC— SZMÁV MTE 2:0 (1:0). Bu­dapest, v.: Kocsis. támadott, de a vendégcsapat ellentámadásai nagyobb ve­szélyt jelentettek. A befeje­zés előtt 10 perccel esett a hazaiak vezető gólja 11-esből, amit Kovács értékesített. A 88. percben szerezték meg a hazaiak a második góljukat, Tímár révén, Jók: Bencsik, Menyhárt, ill. Tímár, Ko­vács. Ifi: Volán-Rákóczi—Bal­mazújváros 3:1. Matastik Területi labdarúgó-bajnokság Nyolcvan percig volt remény I Sport-$port$port | Magasan szárnyalt az Aranysárkány A szolnoki gyermeksportnap újabb sikere Az immár hatodik alka­lommal rendezett Aranysár­kány gyermeksportnapot ra­gyogó idő köszöntötte az el­múlt szombaton a megye­székhelyen. lia a névadó pa­pírsárkány a kedvezőtlen szél miatt nem is repülhetett fel, a rendezvény színvona­la — szervezettségét, gazdag programját, pergő ritmusú lebonyolítását tekintve — valóban magas volt. A szél miatt a hőlégballon sem emelkedett fel, viszont az MHSZ motoros sárkányrepü­lői annál szemet gyönyörköd- tetőbb látványt nyújtottak a ÍZagyva-partl lakótelep fe­lett. De lent, a játszótereken, és sportpályákon is jócskán akadt lehetőség a szórakozás­ra. A népművészek portékái mellett az abonyi Majoret- csoport. az SZLTE kung fu szakosztálya, a zagyvarékasd Nagy sikert aratott a MÁV Járműjavító Üzem fiataljai­nak nagy méretű Süsü sár­kánya is, amelyet csak a sportnap végén — amikor a Mozaik együttes szórakoztat­ta a kicsiket és nagyokat — bontottak le. Kár, bogy äz egyik járműs fiatal minden előzetes figyelmeztetés nél­kül, önkényesen megszakí­totta az áramszolgáltatást. Sötétbe borult a színpad, el­hallgatott a zene, oda lett a gyerekeik öröme. Ha csak a zenekarnak okozott anyagi kárról lenne szó, nem is említettük volna meg az ese­tet. Azt remélhetően megté­ríti a felelőtlen személy. De mi lesz az erkölcsi veszte­séggel, amely magát a gyer- meksportnapot érte? A me­sebeli Süsü -kiállított mása bizony puszta jelenlétével is több örömet szerzett, mint a fiatalember azzal az egyetlen mozdulattal. aerobikos lányok bemutatója, s persze a különféle verse­nyek kínáltak látnivalót. A legtöbben a Perdiülj-for- dulj! versenyszámaira ne­veztek, de sokan mutatták be rajz- és homokvárépítő tudásukat, mások a grund- biirkózásban és- kötélhúzás­ban mérték össze erejüket, s laki akart, lovagolhatott is. Az óriásszínpadot — ahon­nan! a sportnapot vezették, és amelyen a Mozaik együt­tes gondoskodott a még: jobb hangulatról — szinte állan­dóan „ostrom alatt” tartot­ták a kíváncsiskodók, főként estefelé, mikor megkezdő­dött a tombola-sorsolás. A sportnap -rendezője, a Szol­noki Lakótelepi Tömegsport- egyesület ugyanis csak az egyes versenyszámok győzte­seit díjazta. Ugyanakkor a résztvevők egy-egy tombola­jegyet kaptak a versenyeken való részvételért, így aki több vetélkedőn vett részt, nagyobb nyerési lehetőség­hez is jutott. Még azok is Pillanatkép a kerékpárver­senyről kaptak — megérdemelten — ajándékot, akik igyekeztek kevesebb szemetet hagyni a sportnap színhelyén... A rendezvény vendége, a sárkányrepítő világbajnok, Árvay Lajos így summázta véleményét a gyermeksport- napról: — Sok bemutatóin vettem már részt, szinte az egész országot bejártam, de ilyen jól rendezett sportnapot még sehol sem láttam. Előfordult, hogy egy rend(ezvényen raj­tam kívül mindössze hárman vettek részt, itt meg több százan válogathattak a jobb­nál jobb programok között Csak azt sajnálom, hogy ez­úttal a szél -miatt nem tart­hattam meg a bemutatót... Sebaj! Jövőre, a tanév kez­detekor, a hetedik Aranysár­kányon majd ez is sikerül. Constantin Lajos Épül a homokvár Fotó: Dede Géza Teke Idegenben nem megy Kézilabda Biztosan nyert az Olajbányász NB II férfi: Salgótarjáni Síküveggyár—Szolnoki MÁV MTE 7:1 (2754:2367 fa), Sal­gótarján. Mostoha körülmé­nyek között játszották a ta­lálkozót. A műanyag pályá­hoz szokott MÁV MTE tech­nikás játéka nem érvénye­sülhetett. Legjobb dobók: Jakus 491, Dávid 477, Kobut 453, illetve Bíró B., 443, Má­tyás 404, Mészáros 399 fával. NB III. férfi: Sz. MÁV MTE „B”—Mezőtúri Honvéd 6:2 (2308:2168 fa), Szolnok,, Munkásőr út. Legjobb do­bók: Földházi 407, Bíró J. 404, Bíró B., 398, Vígh A„ 383, illetve Simon L., 386, Egei L., 326, Szegedi 362 fá­val. NB II. Férfi: Alföldi Olaj­bányász—(Salgótarjáni Épí­tők 32:23 (17:10). Szolnok, 200 n.. V.: Kálmán, Móró. Olajbányász: Túróczi—Szin- tai, Kocsis 8, Danyi T., 7, Rá­gó G., 3. Laki 3, Rigó S., Rát- kai 5. Halápi 1, Sipos 2, Be- rényi 3. Edző: Horváth Jó­zsef. A szolnoki csapat foko­zatosan húzott el, és a félidő közepén 8:3-ra vezetett. A vendégek széleken próbál­ták áttörni az Olajbányász védelmi falát, de kevés si- kerrel. A második félidő ele­jén a Salgótarján átlövések- ből szépített. A hazai csapat ritmust váltott, gyorsított, és egyre nagyobb lett az előny. A hajrában már csak a gól- külör.bség volt kérdéses. Tiszaföldvár—Kunhegyes 31:23 (16:13). Tiszaföldvár, 300 n., v.: Sebők, Tiba. Ti­szaföldvár: Farkas-—Danku 8. Kovács F., 4, Mudrák 2, Tóth 11, Dósa, Lipka 1,. Asz­talos 2, Kovács J., Vereb 2, Komáromi 1, Ferenczi. Ed­ző: Danku Sándor. Kunhe­gyes: Líbor—Lőrincz 6, Gál A. 1, Tar 7, Turd J. Burján, Gál J, 1, Túri J., 6, dr. Pin­tér 2, Botha. Edző: Cseh Zol­tán. A megyei rangadó köze­pes színvonalú játékot ho­zott Az első játékrészben szorosan alakult az ered­mény, csak az utolsó két percben sikerült három gó­los előnyt szerezni. A máso­dik félidőben a gyors hazai akciók rendre sikerrel jár­tak, a földvári győzelem nem forgott veszélyben. Ki az erősebb — grundbirkó zásban