Szolnok Megyei Néplap, 1985. június (36. évfolyam, 127-151. szám)

1985-06-11 / 135. szám

1985. JÚNIUS 11. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Soha ennyi résztvevő a TOT Kupán Augusztus 24—25: Szolnok lesz a házigazda Javában zajlanak az au­gusztus végén sorra kerülő TOT Kupa sportrendezvény előkészületei. A hétvégén a tiszaligeti stadion pályáin Szolnok megye mezőgazdasá­gi szövetkezeteinek legjobb­jai azért vetélkedtek, hogy eldöntsék: ki lesz a résztve­vője a hazai pályán rende­zendő TOT Kupa küzdelmei­nek. Hol tart a készülődés, és kiket várhatnak a megye- székhelyen a sport bar átok? — erről kérdeztük dr. Felker Tamást, a szervező bizottság elnökét. — Először is hadd mond­jam el, hogy Szolnok megye azért kapta a rendezés jogát, mert országos híre van annak a munkának, amit a mező- gazdasági dolgozók' sportéle­tének szervezésében kifejt. Más megyékben példaként emlegetik a tiszaörsi Fut a falu, a kuncsorbai Csorba Kupa vagy a kengyeli Ken­gyelfutás hangulatos esemé­nyét. A táj vonzása’ is közre­játszik viszont abban, hogy minden korábbinál több résztvevőre számíthatunk: hivatalosan 103 csapat, ezer­harminc versenyző nyújtotta be a nevezését, és ez a részt­vevők számában rekordot je­lent. Korábban Szombathe­lyen 870 sportolót kellett vendégül látni. — Melyek a legnépszerűbb sportágak? — A férfi kézilabda és a férfi labdarúgás, itt mind a 21 területi szövetség nevezett csapatot. A szakmában már márkás neveknek számítanak a jaki futballista lányok, a Duna Tsz kézilabdázói, a debreceni férfi röplabdázók és a jákiak nagy riválisai, a leveleki női focisták. — Szolnok megyét kik kép­viselték korábban sikerrel a TOT Kupán? — Tiszaszöllős kézilabdá­ban ismertté tette a nevét, most a megyei döntőn nem remekelt, Besenyszög váltot­ta fel. Ugyanígy adta át a helyét a kunhegyes! férfi ké­zilabdacsapat Tiszaföldvár- nak, míg a megyei döntő nagy meglepetése volt, hogy az országos VIT-Kupa győz­tes mezőtúriakat legyőzték a jászárokszállásiak. Női foci­ban Tiszaszentimre, röplab­dában Besenyszög és a férfi­aknál Tiszaszöllős biztosított magának helyet az országos döntőben. A Teszöv Kupára Szolnok megyéből 27 tsz négyszázhúsz versenyzője ér­kezett, de a korábbi előcsa- tározások során mintegy öt­ezer fiatalt mozgósított az esemény. A TOT Kupa ver­senyein a különböző szinte­ken országszerte 50—60 ezer sportoló állt sorompóba. A Szolnok megyeiek ezúttal is példás házigazdának bizo­nyultak hiszen minden szer­vezési feladatot időarányosan végrehajtottak. Megyei "Kikapott a Vegyiművek labdarúgó- r ■■■ ■ ■ ■■■ . ■■ ■ r bajnokság es Torokszentmiklos Középtiszai Medosz—Jász- árokszállási Vasas 2:0 (0:0). Jászárdkszállás, 250 n. V.: Si.pos. J. Vasas: Tóth L.— kei, Nagy S., Varga, Szirá- ki, Boibák T. (Guba Zs.). Papp S., Molnár, Rédei L., (Bobák M.) Banya. Csikós,. Az első félidő krónikája több kimaradt helyzet mindkét részről. Az 52. percben Bak- tai T., két hazai védőt is ki­cselezve szerzett vezetést. 1:0. A 60. percben vétlen összecsapásnál Varga olyan sérülést szenvedett, hogy to­vább játszani nem tudott. A hazai együttes tíz főre csök­kent. Ezután is a hazai csa pat támadott többet de a be­fejezések nem sikerültek. A 70. percben ismét Baktat T., cselezte be magát a kapu előterébe, és a kimozduló ka­pus mellett biztosan lőtt a hálóiba. 2:0. Ifi: Középtiszai Medosz— Vasas 4:1. Jászfényszaru—Török- szentmiklós 3:0 (2:1). Jász­fényszaru, 300 n. V.: Tren- csényi. Jászfényszaru: Kátai —Farkas L., Rózsa, Szászi, Pető, Fózer, Gergely. Palócz, Szabó, Tóth S., Tóth I. (Far­kas Gy.). A vendégek már a 4. percben vezetést szerez­tek Ramos I. révén. 0:1. A gól után feljöttek a hazaik, és több gólveszélyes táma­dást vezettek. A 25. percben Szabó, majd a 43. percben Tóth S., góljaival 2:l-re for­dítottak. Szünet után az 54. percben Tóth S., újabb gól­jával már 3:1 volt Jók: a hazaiak minden játékosa. A vendégek dicsérete helyett álljon itt edzőjük, Bana Já­nos nyilatkozata: — Húsz év óta próbálok valamit tenni Törökszent- milklós labdarúgásáért. Csa­patom mai játéka és az ered­mény volts eddigi legnagyobb csalódásom. Ifi: Törökszentmiklós— Jászfényszaru 4:2. Jászjákóhalma—Szolnoki Vegyiművek 1:0 (1:0). Jász- jákóhalma, 100 n. V.: Amb- lánczky. Jászjákóhalma: Rostás—Móczó, . Szőllősi. Rácz, Gólya. Kuli, Treba, Csőke, Beszten (Kalla), Ge- csé (Káló), Rafael. Nagy iram jellemezte a heves széliben lejátszott mérkőzést. A 34. percben Treba beadá­sát Csőke Kuli elé csúsztat­ta áki közelről a hálóba lőtt A második félidőben, a széllel hátban játszó hazai csapat a helyzetek sokasá­gát dolgozta ki, de ezek rendre kimaradtak. A ven­dégek legveszélyesebb embe­re Csizmadia volt szabadrú­gásai révén. A területi baj­nokságban a Vegyiműveknek sokkal jobb teljesítményre lesz szüksége. Jók: a hazai csapat minden játékosa, a vendégek között nem volt ki­emelkedő teljesítmény. Ifi: Sz. Vegyiművek—Jász­jákóhalma 2:1. Tiszaföldvár—Kunhegyes 3:1 (2:1). Tiszaföldvár, 350 n. V.: Tóth S. TISE: Hermek —Farkas A., Makó, Berta, Nagy, Szőke, Jakab Farkas I. , (Németh F.), Tóth L., Vass, Németh J., (Dutkon). Jó iramú, eseménydús és színvonalas mérkőzést ví­vott a két csapat. Az első félidő 20. percéig kiegyenlí­tett volt a játék. Ekkor meg­szerezték a hazaiak a veze­tést. Fölénybe kerültek, s ez újabb gólt eredményezett. A félidő 'befejezése előtt egy vitatott helyzetben gólt ítélt a játékvezető. Ez felborzolta a nézőket és a hazai csapatot is. A második félidő fele a vendégeké volt, Hemek a kapus több ízben is jól há­rított. A cserék a hajrára feljavították a hazai táma­dásokat, aminek eredménye a harmadik gól lett. A kapu előtti határozottabb játékkal a hazaiak győzelme megér­demelt G.: Tóth L. (3), ill. Kiss L. Jók Tóth L., Hernek, Jakab, Berta. ill. Kiss Her­bai y, Lukács. Ifi: KESE—TISE 3:0. Jászapáti—Tószeg 5:0 (1:0). Jászí/páti, 300 n. V.: Somo­gyi. Jászapáti: Végh—Tajti, Tóth, Urban, Vágó—Mezei (Sóti). Kimák, Illés, Csőke (Krigel), Szabó, Utassi. Az iíicsapat nélkül érkezett tó­szegi gárda higgadt játékkal lepte meg a hazaiakat. Az első félidőiben még akadozott a jászapáti gépezet, de a má­sodikban, elsöprő lendületük, ügyes játékuk, gólokat ered­ményezett A megfiatalított Jászapáti lelkesen, szemre is tetszetős játékkal búcsúzott közönségétől. Újoncként vá­rakozáson felül szerepelt a bajnokságban. Góllövők: Só­ti (2), Krigel, Utassi. Szabó. Jó: az egész hazai csapat ki­váltó teljesítményt nyújtott, ill. Dallas, Perjést Besenyszög—Szajol 2:2 (1:2). Besenyszög 250 n. V.: Füzesy. Besenyszög: Boros B.—Csajbók, Dudck, Varga J. . Danyi T.—Bálint Danyi K. , Boros Gy.,—Maródi, Var­ga T. (Hajdú), Varga Gy. A hazaiak korai (3 perc) veze­tését a vendégek a félidő kö­zepén kiegyenlítették, majd hamarosan előnyt is szerez­tek. Besenyszög a második félidőben végig mezőnyfö­lényben volt, de az csak az egyenlítéshez volt elegendő, összességében jó iramú, he­lyenként színvonalas össze­csapáson igazságos eredmény született. Gól: Danyi K. (11- esből). Varga Gy.. ill. Gál, Szabó. Jók: Danyi K., Bálint, Dudok, ill. Molnár, Kántor, Golyha. Ifi: Besenyszög—Szajol 0:2. Szolnoki Cukorgyár— Abádszalók 4:3 (1:2). Szol­nok, 150 n. V.: Jancsó. Sz. Cukorgyár: Csécsei—Papp, Gönczöl Bosnyák, Kovács J., Kovács S., László. Tímár Szeberényi, Koncsik. Pusztai, Horváth. Az első félidőben meg­lepetésre a vendégcsapat ju­tott egygátas előnyhöz. A második játékrészben rá­kapcsolt a Cukorgyár, és két perc alatt 'behozta hátrányát, majd vezetéshez jutott. A 70. percben tovább növelte előnyét a hazai csapat. A mérkőzés lefújása előtt egy perccel 11-eshez jutott az Abádszalók, melyet értékesí­tett. A büntető végrehajtása után Csécseit Jancsó játék­vezető kiállította. Abádsza­lók az utóbbi időben muta­tott formáját igazolta. A zöld-fehér csapat a második félidei gólratörő játékával megérdemelten szerezte meg a fontos bajnoki pontokat. GL: Horváth (2). Pusztai, Szeberényi, áll. Varga, Sza­bó, Pataki (11-esből). Jók: Posnyáfc, Kovács S., Pusztai, Horváth, ill. Pataki. Varga. Szabó. Ifi: Cukorgyár—Abádszalók 12:2. Szászberek—Tiszafüred 2:2 (2:0). Szászberek, 300 n, V.: Lékó Szászberek: Farkas— Oomkó Kovács, Gyárfás, Nagy, Magony, Tóth Göb- lyös. Vasas, Bezzeg, Laki J. A hazai csapat biztos győ­zelmet szalasztott él köny- •nyelmű játékával. GL: Laki J., Bezzeg, i'll. Somogyi. Sza­bó. Kunszcntmárton—SZMÁV MTE junior 5:2 (1:0). Kun- szentmárton, 250 n. V.: Kö­kény. KTE: Szvoboda—Ki­rály, Szarvak, Hábensusz F., Dudás (Dézsi). Pálinkás. Ve­res, Geller—Kerekes, Há­bensusz S., Petróczki (Tóth Z.). Színvonalas és kiegyen­súlyozott, de gólszegény el­ső félidő után fölénybe ke­rült a KUTE és a széleken indított támadásaival a 75. percben már 5:0-ra elhúzott. A hajrában azonban a jó erőnlétű juniorok két góllal is szépítették a kitűnően ve­zetett sportszerű mérkőzé­sen. melyen, győzelmével öt kieső esetére is biztosította a KUTE a bentmaradást a megyei bajnokságban. Gól- lövők: Pálinkás, Tóth Z., Geller, Hábensusz S., Kere­kes, ill. Kerepesi, Kun (11- esből). Jók: Kerékes (a me­zőny legjobbja). Szarvák, Gellér, Király, ill. Fazekas, Kerepesi, Kun. Ifi: Szolnok—KUTE 2:1. Területi labdarúgó- bajnokság Pontszerzés idegenben Tisza Cipő SE—Lajosmizse 1:1 (1:1). Lajosmizse, 200 n. V.: Maginyecz. Tisza Cipő: Németh—Kardos I, Háben­susz, Fürtös!, Szőke, Földi, Kesjár I (Kesjár II), Hege­dűs, Palcsó, Szántai, Nyitrai (Rigó). Edző: Csendes Imre. Élénk iramban kezdődött & találkozó, sok kemény bele- menésgpl. Lendvainaki volt| kétszer is gólszerzési alkal­ma. majd Hegedűs Diószegi elé fejelt egy labdát, akinek még állítani is volt ideje, és a 26 méteres lövés a jobb felső sarokba vágódott. 1:0. A 20. percben egyenlített a Martfű. Szántai kapott sza­badrúgást. A sértett gyorsan Nyitrai hoz passzolt, aki né­hány lépés után a jobb alsó sarokba lőtt. 1:1. Ezt köve­tően is mindkét csapat tá­madott, sok helyzet maradt ki a kapuk előtt, de gólt már egyik sem tudott szerezni. Végig izgalmas, kemény mérkőzésen az eredmény igazságosnak mondható. — Lepsényi — Táblázatok Labdarúgás Területi Tisza 1. Mez. Honv. 2. DUSE 3. Olefin "■»­4. Lehel 5. Hajdúbösz. 6. Balmazújv. 7. Volán-R. 8. PMÁV 9. H. Asztalos 10. Karcag 11. Rakam az 12. Kisvárda 13. M.-szalka 14 Hajdú V. 15. B -láránth. 16. Jí^zkisér bajnokság csoport 29 19 7 3 48- 9 45 29 19 6 4 57-21 44 29 15 10 4 40-20 40 29 14 10 5 55-29 38 29 13 8 8 45-31 34 29 12 8 9 50-40 32 29 11 9 9 40-37 31 29 12 5 12 48-45 29 29 10 9 10 34-35 29 29 11 4 14 40-52 20 29 10 5 14 39-42 25 29 8 9 12 37-52 25 29 9 4 16 30-48 22 29 5 9 15 34-53 19 29 5 6 18 24-G8 16 29 3 3 23 13-65 9 A 30. fordulóban, június 16., vasárnap 17 óra: Jászkisér— Mezőtúri Honvéd, Veress, Karcag—Olefin SC, Tamas- kovits, Püspökladány—Jász­berényi Lehel, Nagy, Bakta- lórántháza—Volán-Rákóczi, Virágh, DUSE—Kisvárda, Ba­logh, H. Asztalos SE—Hajdú Vasas, Boros, Rakamaz—Bal­mazújváros, Mozgó, / Máté­szalka—Hajdúböszörmény, Tombor. A megyei bajnokság állása 1. Sz. Vegyi. 2. K. Medosz 3. T.-földvár 4. T.-miklós 5. Jászapáti 6. Besenyszög 7. Szajol 8. T.-füred 9. SzMÁV j. 10. K.-hegyes 11. Sz.-berek 12. KuTE 13. Sz. Cukor. 14. J.ároksz. 15. Jj.-halma 16. Tószeg 17. J.-fénysz. 18. A.-szalók 33 19 7 7 69-38 45 33 17 10 6 64-43 44 33 16 98 56-29 41 33 16 98 69-46 41 33 15 9 9 47-36 39 33 16 6 11 56-51 38 33 12 13 8 60-38 37 33 15 7 11 75-54 37 33 14 7 1 2 64-62 35 33 15 3 15 71-61 33 33 9 15 9 33-37 33 33 12 7 14 55-59 31 33 11 8 14 48-56 30 33 10 6 17 38-54 26 33 10 6 17 34-55 26 33 8 6 19 34-69 22 33 8 3 22 48-85 19 33 7 3 23 50-98 17 A 34. fordulóban, június 16., vasárnap 17 óra: Középtiszai Medosz—Tószeg, Abádszalók— Jászapáti, Szajol—Szolnoki Cukorgyár, Kunhegyes—Be­senyszög, Törökszentmiklós— Tiszaföldvár, Tiszafüred— Jászfényszaru, Szolnoki MÄV Mte junior—Szászberek, Má­tyás kir. u., Szolnoki Vegyi­művek—Kunszentmárton, Jász- árokszállás—Jászjákóhalma. Kosárlabda Bajnokhoz méltó NB II. Férfi; Alföldi Olaj­bányász—Közgazdasági Egyetem 101:94 (50:45). Szolnok, 400 n. V.: Balázs, Kelecsényi. Olajbányász: Molnár (15), Mikola (21), Kékesi (6), Tóth (12), Smol- nicki (17). Csere: Kiss (4), Szalay (18), Vécsey, Abonyi (5), Farkas (3). Edző: Pál Szabó "Sándor. Eddigi egyet­len vereségét a fővárosi csa­pattól szenvedte el az Olaj­bányász, s így presztízsmér­kőzést játszott a két éllovas Fej fej mellett haladt a két csapat, minimális bányááz- vezetéssel, a tizedik percben 24:17 volt az eredmény. A továbbiakban is hevesi küz­delem folyt a játéktéren. A második félidőben jobban kezdőit a bajnokcsapat és fokozatosan elhúzott, a 30. percben már 78:59-et muta­tott az eredményjelző. Ezek- után a sok csere megtorpan- totta kissé a szolnokiakat, s a vendégek szépíteni tudtak. NB II. Női: Szolnoki MÁV MTE—Békési Áfész 103:40 (54:15). Szolnok, tiszaligeti sportcsarnok. V.: Hutai, Dobronyi. MÁV MTE: Szá­lai (8), K rétki tsi (8), Vasi (23), Rontó (17), Molnár (15). Csere: Ölti (18), Mohácsi (6), Túróczi (4), Tóth (4), Káplár Edző: Tapodi László. Az idei utolsó bajnoki mérkőzésen elsősorban félidei jó játé­kukkal szerezték megérde­melt, nagy arányú győzel­müket a szolnoki lányok, amellyel bronzérmesek let­tek. Molnár ezúttal is ponterős volt NB II. Női: Nyíregyházi MGFSC—Kisújszállásii MÁV Egyetértés 68:44 (34:22). Kis­újszállás. V.: Kertész, Fodor. Kisújszállás: Szőke (4), De­meter (5), Zsoldos (4), Hor­váth (8), Tatár (21). Csere: Pardi (2), Egyed—Kun, Sem- sei. Edző: Szabó Tibor. Ki­tűnő játékvezetés mellett, végig pergő ritmusú mérkő­zésen dőlt el a két pont sor­sa a támadásban labdabizto- sabb vendégek javára. Vízilabda Bemutatkozás Nagykanizsán A Zalai Hírlap egyik száma adta hírül olvasóinak, hogy negyven évi szünet után is­mét vízilabdázók veszik bir­tokukba a nagykanizsai strandfürdő régi medencéjét. Ott rendezték meg a vidéki úttörő 1/B. bajnokság (1971. vagy utána született igazolt sportolók) 3. kupafordulóját, amelyen a házigazda Nagy­kanizsa Vízmű SE csapatán kívül a Tataibányai Bányász SC, a SZEOL AK, a Szentesi vízmű, a Hódmezővásárhelyi SE és a Szolnoki Vízügy SE vízilabdázói vettek részt. Sporttörténeti esemény sze­replői voltak a szolnokiak, mivel a házigazdákkal a ku­paforduló első mérkőzését játszották, és magabiztos já­tékkal 14:2-re győzték le a lelkes hazaiakat, s erről a Zalai . Körzeti Tv-stúdió stábja Zalaegerszeg, Nagy­kanizsa, Keszthely kábelte­levízió-előfizetőd részéré fel­vételt készített. További eredmények; Ta­tabán ya—Hjód mezővásár-i hely 15:5, Szolnok—Szeged 7:7, Szentes—Tatabánya 7:4, Szeged—Hódmezővásár­hely 9:0, Szentes—Szolnok 10:4, Szeged—Tatabánya 5:4, Nagykanizsa—Szentes 2:10, Szolnok—Tatabánya 8:2, Nagykanizsa—Hódmezővá­sárhely 5:8, Szentes—Szeged 8:2. A 3. kupaforduló vég­eredménye: 1. Szentes, 2. Szolnok, 3. Szeged, 4. Tata­bánya, 5. Hódmezővásárhely, 6. Nagykanizsa. A szolnokiak jobb gólkülönbséggel a 3. kupaforduló második helye­zését szerezték meg. A szol­noki csapat tagjai: Juhász ZS., Magyar I., Papp S., Nagy T., Lukács D., Bársony P, Krasznai B., Kóczi Z., Berki P., Monostori A., Háfra Zs, Botka L. Megbízott edző: Berkes Péter. KÉZILABDA Sportszerű mérkőzés NB II. Férfi: Vác—Kunhe- gyesi ESE 30:29 (11:14). Vác, 300 n. V.: Hifbauer, Vadai. KESE: Libor—Lő­rincz (3), Gál A. (1), Tar Z. (10), Burján (1), Gál J., Nagy (2), Antal (11), Péteri, Túri J. (1). Bótha. Edző: Cseh Zol­tán. A két sportszerű csapat mérkőzése jó hírverése volt a kézilabdasportnak. Az I. félidő kiegyenlített, változa­tos küzdelmet hozott, a csa­patok felváltva vezettek. A hazaiak megpróbálkoztak a játék felgyorsításával, de ezt a KESE jó helyzetkihaszná­lásával, fegyelmezett véde­kezésével megakadályozta. A II. félidőben folytatódott az izgalmas, változatos, színvo­nalas küzdelem. A hazaiak mindent elkövettek az egyen­lítésért, ami a 16. percben sikerült is. Ezután ismét fel­váltva estek a gólok. Lehe­tett érezni, hogy amelyik csapat hibáz támadásban vagy védekezésben, az lé­péshátrányba került. 29—27- es váci vezetésnél a KESE egészpályás támadást alkal­mazva ismét felzárkózott egy gólra, de a hajrá a hazaiak­nak sikerült. Jó: Antal (a mezőny legjobbja), Tar Z„ Lőrincz. Tenisz Újabb MÁV MTE> győzelem Vasárnap a Tiszaligetben folytatódott az OB III. osz­tályú CSB. Szeles, időben a MÁV MTE gárdája biztosan fektette két vállra a vendég MEAFC (Miskolc) csapatát. Eredmények (elől a szolno­kiak) ; Kováts Zsolt—Dévai György 6:4, 3:6, 4:6, Tanka Attila—Vucskó Sándor 2:6, 6:13, 1:6, dr. Bathó Gábor— dr. Mészáros Zoltán 6:2, 7:5, Tolna Károly—Erdei György 6:4, 4:6, 7:6, dr. Szarvas Pál —Kovács Tamás 6:1, 6:2, Sziráki László—Nagy Péter 6:1, 6:1, Tanka—Kováts— Vucskó—Erdei 6:3, 6:4, Ba­thó—Tolna—Dévai—Nagy 6:3, 6:4, Sziráki—Bartha— Mészáros—Nagy 6:0, 6:3. A végeredmény tehát 7j2 a MÁV MTE javára. LABDARÚGÓ-TOBORZÓ A Szolnoki Vegyiművek SE labdarúgó-toborzót hirdet 10—15 év közötti fiúknak. Jelentkezni lehet június 13-án csütörtökön 15 órától a Vegyiművek sporttelepén. A jelent­kezők csak tornacipőt vigyenek magukkal. b