Szolnok Megyei Néplap, 1985. május (36. évfolyam, 101-126. szám)

1985-05-21 / 117. szám

1985. MÁJUS 21. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Megyei labdarúgó-bajnokság Törökszentmiklós csökkentette hátrányát Tiszafüred—Jászárokszál- Iás 2:0 (1:0). Tiszafüred, 200 n. V.: Terenyei. Tiszafüred: Kovács—Boros, Szabó, Csőke (Papp), Somogyi, Veres, Vi­da, Fehér, Spiro, Németh, Kalóz. Edző: Kónya Gyula. Jászárokszállás: Kasza—Csi­kós, Nagy S., Varga, Sziráki, Nagy T., Banya, Papp, Mol­nár, Rédei, Litkei. Edző: Bí­ró István. Zivatar után, sze­merkélő esőben kezdődött a mérkőzés, melyen a hazai csapat diktálta az iramot. A jól záró vendég védők bizto­san verték vissza a hazai tá­madásokat a 24. percig, ami­kor Somogyi viharzott el a jobb szélen és beadását Né­meth vágta a hálóba védhe- tetlenül. 1:0. Szünet után a vendégek is próbálkoztak tá­madással, de a hazai védők a kapusuk segítségével sike­resen verték ezt vissza. Több támadást vezetett a hazai gárda is, de csak a 80. perc­ben sikerült tovább növelni előnyét, amikor is Vida fe­jese vágódott a jobb kapufa tövénél a hálóba. 2:0. Vég­eredményben több gól is születhetett volna, de Kasza és Kovács remekelt. A mér­kőzés végén szép gesztus volt, amikor mindkét csapat veze­tői gratuláltak Terenyei já­tékvezetőnek a korrekt mű­ködésért a nézők vastapsa mellett. Jók: Kalóz, Szabó Kovács (a mezőny legjobb­ja), ill. Kasza, Csikós, Rédei, Nagy T. Ifi: Tiszafüred—Jászárok- szállás 0:0. Kalmár Lajos Szolnoki MÁV MTE junior —Szolnoki Vegyiművek 2:1 (2:0). Szolnok, 100 n. V.: Csi- pe. SZMÁV MTE junior; An­tal—Vincze, Kun, Földi S., Újfalusi J.—Sós., Szabó Z., Varga (Kovács A.)—Tóth T., Kerepesi, Hingl. A mérkőzés előtt felhőszakadás zúdult a pályára, ezért az ifi találko­zó is szünetelt. Meglehető­sen hamar játékra alkalmas lett a salakpálya, és elkez­dődhetett a mérkőzés. Az el­ső félidőiben végig a junior csapat irányított, és biztosan szerzett kétgólos vezetést. A második félidőben kiegyenlí­tett lett a játék, és a Vegyi- műveknek sikerült 'szépíte­ni. Az utolsó tíz percben próbált a „Vegyi” egyenlíte­ni, de az idő már kevés volt a mérkőzési 90 percéből. Gól­lövők: Hingl, Tóth T., ill. Bán. Jók: Földi S., Tóth T., Antal, ill. Tánczos, Nagy, Fe­dor. Sárga lap: Sós, Tóth T., ill. Nagy, Csizmadia. Ifi: MÁV MTE—Vegyimű­vek 5:1. Besenyszög—Jászapáti 3:2 (2:1). Jászapáti, 300 n. V.: Tombör. Jászapáti: Végh— Tajti, Borics, Urbán, Mihá­lyi—Bója, Utasi (Kimák), Il­lés—Sóti (Kordisz), Szabó, Krigel. Csúsizós pályán a küzdelmes, jó iramú mérkő­zést megérdemelten nyerték meg a vendégek. Jászapáti többet támadott, de körül­ményes játéka nem okozott gondot a vendégeknek. Be­senyszög főleg a kapu előtti kevés lehetőséget használta ki, ügyesen. Góllövők: Var­ga Gy. (2), Varga T, ill. Sza­bó, Krigel. Ifi: Jászapáti—Besenyszög 3:1. Kunhegyesi ESE—Kun­szentmártoni' TE 7:0 (1:0). Kunhegyes, 1000 n. V.: Ba­logh. Kunhegyes; Szabó J.— Apostol, Lukács, Lázár, Var­ga, Herbály, Kovrig, Juhász, Kiss J., Kis L., Békési. A 12 órakor hullott hatalmas, eső feláztatta a versenypályát, ezért az edzőpályán rendez­ték a mérkőzést. Az első húsz percben a vendégek kezdeményeztek többet, hely­zeteik is voltak, de azokat el­hibázták. A vezető gólt a 26. percben szerezte meg a ha­zai csapat. A II. félidőben a szellemes támadójátékot nyújtó Kunhegyes sorra dol­gozta ki helyzeteit, és látvá­nyos gólokkal felőrölte a vendégek ellenállását. A gó­lokon kívül még három ka­pufát is lőttek. Góllövők: Kiss S. (2), Kiss L. (2), Bé­kési, Herbály, Apostol. Jók: Kiss J., Herbály, Apostol, Lázár, ill. Kerekes, Veres, Petróczki. Kiállítva: Háben- susz F. (82. p.) Ifi: KUTE—KESE 5:2. Abádszalók—Jászfény.sza­ru 3:1 (1:1). Abádszalók, 300 n. V.: Cziíra. Abádszalók: Nagy—Mérten, Csonka G., dr. Tóth, Oláh, Csonka A., Káli, Somodi (Tóth II), For­gács (Varga), Kovács, Pata­ki. A délutáni felhőszakadás miatt a játékvezetők megvál­toztatták a színhelyt, a mér­kőzésit a vásártéri pályán játszották. Az első perctől kezdve a hazai csapat ragad­ta magához a kezdeménye­zést, de sorozatban hagyta ki a nagy helyzeteket, vagy pedig a jól védő kapus hárí­tott. Egy váratlan fordulat következtében megszerezte a vezetést Jászfényszaru. Oláh hazaadása a hálóban kötött ki. Tovább tartott a hazai ro­ham, és Pataki közeli feje­sével a félidőig sikerült egyenlíteni. A második fél­időben Pataki két tizen­egyes góljával növelte Abád­szalók az előnyét, és biztosí­totta így a győzelmet. Jók: Mérten, Csonka G., Csonka A., ill. Szabó, Kátai. Ifi: Abádszalók—Jászfény­szaru 2:1. Törökszentmiklós—Jász- jákóhalma 2:0 (2:0). Török­szentmiklós, 150 n. V.: Jan- csó. TSE: Mészáros—Szebe- nyi, Márton, Molnár I, Mol­nár II, Kazinczi, Rupa (Ka­tona), Csőke, Ramos II, Se­bők (Farkas), Ramos I. Köze­pes iramú és színvonalú mérkőzésen a 17. percben Sebők, a 23. percben Ramos I góljaival 2:0-ra alakult az eredmény. A második félidő­ben a hazai csapat egy ka­pura játszott, de a sok kidol­gozott helyzetből egyet sem tudott értékesíteni. A 80 percben a Ramos I buktatá­sáért megítélt büntetőt Mol­nár I gyengén lőtte kapura és a jól helyezkedő Rostás hárította, összességében a hazai csapat megérdemelten nyerte a mérkőzést, az ered­mény Jászjákóhalmára néz­ve hízelgő. Jó: Ramos I, Már­ton, Molnár II, Kazinczi, ill. Rostás, Szőlősi, Treba. Ifi: TSE—Jászjákóhalma 6:0. Szajol—Szászberek 3:0 (1:0). Szajol, 300 n. V.: Vég­vári. Szajol: Kupái—Balogh S., Hernek, Urbán, Molnár, Vincze (Horváth), Balogh J., Kántor, Kiss (Golyha), Gál, Szabó. Sáros, mély talajú pályán, nyomasztó hazai fö­lény jellemezte a mérkőzést. A 15. percben egy szabadrú­gást Kántor bólintott a há­lóba. A 60. percben Szabó le­fordult védőjéről és közelről a hálóba lőtt. A 80. percben 11-eshez jutottak a hazaiak. Gál lövését Farkas kiütötte, ám Szabó „ébredt” legelő­ször, és nem hibázott. A ha­zaiak a mély talaj ellenére végig nagy iramot diktáltak, sí fölényes biztonsággal nyer­ték a mérkőzést. Jó: az egész hazai csapat, közülük is ki­emelkedik: Urbán, Molnár, Balogh J., Szabó, a vendé­gektől senkit nem lehet ki­emelni. Ifi: Szajol—Szászberek 2:3. Középtiszai Medosz—Szol­noki Cukorgyár 4:0 (2:0). Kenderes, 150 n. V.: Pum- mer. K. Medosz: Galó—Szi­lágyi (Koszta), Süveges A. (Lakatos), Magyar, Szántó, Herczegh, Szerencsi, Rapi— Süveges I., Baktai T., Bak- tai S. Tartott Kenderes a kieséstől fenyegetett Sz. Cu­korgyár elleni mérkőzéstől, de a 8. percben elért gól ko­rán eldöntötte a két pont sorsát az ideges vendégekkel szemben. A második félidő­ben kiállítás miatt tíz tagú­ra olvadt, és a kapus sérü­lése következtében szükség­kapussal játszó Sz. Cukor­gyár már csak a tisztes helytállásban bizakodott. A mérsékelt színvonalú mérkő­zésen a hazaiak nagyobb kü­lönbséggel is győzhettek vol­na, ha a kapu előtt jobban összpontosítanak. Góllövők: Rapi, Baktai T., Baktai S., Süveges I. Jók: Magyar, Sze­rencsi, Baktai T., ill. László, Kovács I. Ifi: K. Medosz—Sz. Cukor­gyár 1:0. A Tószeg—Tiszaföldvár mérkőzés a pálya használha­tatlansága miatt elmaradt. Esemény Labdarúgás. UEFA-ttírna, D-csoport: Skócia—Francia- ország, Szolnok, Tiszaliget, 17.30, Savcsenko, Izland— Görögország, Karcag, 17.30, Doncsev. Körzeti labdarúgó-bajnokság Jászladány még veretlen Kunsági csoport: Szele- vény—Csenkeszőlő 1:2, Me- zőhék—Tiszasas 2:2, Nagy­rév—Öcsöd 1:5, Cibakháza— Tiszaföldvár II 1:1, Tisza1- kürt—'Mezőtúr (elmaradt) 0:3, Tiszaug—Csépa 0:3. Tiszai csoport. A biztosan vezető Kisújszállás mögé Tiszaszentimre felzárkózott másodiknak. Eredmények: Kunmadaras—Tiszaszőlős 3:3. Tiszaörs—Tiszaburá 4:4, Tiszaszentimre—Tisza. derzs 5:0, Kisújszállás— Nagyiván 10:0, 1. Kisújszál­lás 45, 2. Tiszaszentimre 36, 3. Kunmadaras 33, 4. Nagy­iván 29 pont. A Jászsági csoportban ve­reséget szenvedett a dobogó­ra pályázók közül Alattyán és Jánoshida. Továbbra is ve­retlen a már bajnok Jászla­dány. Eredmények: Jászte- - lek—Jászfelsőszentgyörgy 2:7, Jászboldogháza—János­hida 5:0, Jásza lsósze nt_ györgy—Alattyán 1:0. Pusz­tamonostor—Jászdózsa 6:0, Űjszász—Jászladány ):0, Zagyvarékas—Jászszent- andrás 1:4. Az élcsoport két fordulóval a befejezés előtt: 1. Jászladány 35. 2. Űjszász 28. 3. Jánoshida 26, 4. Alaty- tyán 25 ponttal. Középcsoport: Rákócziúj- falu—Kétpó 9:0. Tiszagyen- da—Kőtelek 2:3, Kuncsoriba —Tiszatenyő 3:0, örményes —Fegyvernek 5:1, Tiszaroff —Nagykörű 2:1, Kengyel— Túrkeve 0:4, 1. Rákócziújfa- lu 33, 2, Túrkeve 33, 3. ken­gyel 23, 4. Kuncsorba 22 pont. NB-s ifjúsági bajnokság: Szolnoki MÁV MTE — Bp. Honvéd 2:2 (1:1). Szolnok, Mátyás kir. u. V.: Major. GL: Szerencsés, VadicskaM., ill. Dán. Herbert (11-esből). Jók: Rácz, Molnár L., La­dányi. NB.es serdülő: Bp. Hon­véd—SZMÁV MTE 3:1 (1:0). Szolnok, Mátyás kir. u. V.: Markóth. Gl.: Hess, Árki, Vitzkó, ill. Lajkovics. Jók: Pető, Lajkovics, Területi labdarúgó- bajnokság Pontosztozkodás felhőszakadásban Röplabda A Vegyiművek készülhet az osztályozóra Jászberényi Lehel—Volán- Rákóczi 1:1 (1:0). Jászbe­rény. 400 n- V-: Tajthy. Le­hel: Németh—Szívós (Szán­tai T.), Lakatos, Fényes, Su­lyok, Kaszab, Bukhár, Lu­kácsi, Petró, Gombos, Vá- czi (Deme). Edző: Péczely Szabolcs. Volán—Rákóczi: Mayer—Ladányi, Sebők, Bencsik. Török. Rácz, Bagi (Bugyi), Menyhárt, Tubák, Gergely, Nyolczas, (Szmut. kó). Edző: Somogyvári Jó­zsef. A Lehel a 44. percben szerzett vezetést. Lakatos jó labdával indította Lukácsit, aki 30 méterről lövésre szánta el magát, a jól el­talált labda az egyik védőt érintve a felső lécről vágó­dott a hálóba. 1:0. Szünet után, a 48. perében egyen­lítettek. a vendégek. Jobb oldali támadásnál Sulyok elcsúszott, Rácz jól adott középre, és a lesgyanús helyzetben lévő Tubák a há­lóba talált. 1:1. A 64. perc­ben felhőszakadás zúdult a pályára, a villámlás miatt a 74. percben a játékvezető megszakította a mérkőzést) amit 10 perc szünet után folytattak. A víztől borított játéktéren már nem alakult ki jó játék, az eredmény nem változott. Jók: Németh, Fényes, Szántai, illetve Ma­yer, Sebők, Tubák. Ifi: Lehel—Volán>-Rákó­czi 3:2. — Bankovics — Táblázatok VÍZILABDA OB I A bajnokság állása 1. BVSC 24 20 1 3 251-192 41 2. Vasas 24 19 — 5 282-200 38 3. Sz. Víz. 24 14 4 6 239-213 32 4. Eger 24 15 1 8 222-207 31 5. Ü. Dózsa 24 13 3 8 231-230 29 6. FTC 24 13 3 8 238-224 29 7. Honvéd 24 11 6 7 223-204 28 8. Tungsr. 24 12 3 9 231-213 27 9. Tatab. 24 9 3 12 203-220 21 10. Szentes 24 8 3 13 222-228 19 11. Bp. Sp. 24 6 3 15 229-259 15 12. M. OSC 24 4 6 14 210-231 14 13 SZEOL 24 5 1 18 225-274 1Í 14. KSI 24 — 1 23 187-325 1 Megjegyzés pontegyenlőség esetén az egymás ellen elért eredmények döntenek. A 25. fordulóban május 25., szombat: Szolnoki VSE— BVSC, Szolnok, Damjanich uszoda. i2. Területi labdarúgó-bajnokság Tisza csoport 1. DUSE 2 fi 18 5 3 51-17 41 2. Mez. Honv. 26 16 7 3 42- 9 39 3. Jb. Lehel 26 1& 10 4 50-27 34 4. Olefin 26 12 10 4 34-20 34 5. Balmazújv. 26 11 8 7 44-35 30 6. Hajdúbösz. 26 11 7 8 35-29 29 7. P. MAV 26 12 4 10 46-40 28 8. H. Asztalos 2fi 10 6 10 31-28 26 9. Volán-R. 2 fi 9 8 9 34-34 26 10. Karcag 26 11 3 12 45-45 25 11. Rakamaz 26 9 5 12 36-36 23 12. Kisvárda 26 6 9 11 32-49 21 13. M.-szálka 26 8 4 14 28-43 20 14. B.-lóránth. 26 5 6 15 23-54 16 15. H. Vasas 26 3 9 14 27-44 15 16. Jászkisér 26 3 3 20 11-59 9 A 27 fordulóban, május 26. vasárnap, 17 óra: Voián-Rá- kóczi—Karcag, Virágh, Mező­túri Honvéd—Rakamaz, Cse- csődi, Jászberényi Lehel— Balmazújváros, Lója, Hajdú Vasas—Jászkisér. A megyei labdarúgó-bajnokság állása 1. Sz. Vegyim. 2. T.-miklós 3. K Medosz 4. Jászapáti 5. T.-földvár 6. Besenyszög 7. Tiszafüred R. Szaiol 9. SZMÁV j. ÍR. Kunhegyes 11. Szászberek 11. KuTE 13. .T.ároksz. 14. Sz. Cukor, is .ri.-halma 1R Tőszeg 17. .T.-fénysz. ’1. A.-szalók 30 18 6 6 64-34 42 30 16 8 6 66-38 40 30 15 9 6 57-39 39 30 14 9 7 38-29 37 29 14 8 7 48-24 36 30 15 5 10 52-47 35 30 14 6 10 69-49 34 30 11 11 8 52-33 33 30 13 6 11 55-54 32 .70 14 4 13 62-57 31 30 8 13 9 28-33 29 30 9 7 14 45-56 25 38 10 5 15 33-45 25 30 8 8 14 38-52 24 30 9 6 15 32-48 24 29 8 6 15 34-56 22 30 7 2 71 42-73 16 30 6 2. 22 44-92 14 A 31. fordulóban, máius 26., visárnnn. 17 óra: TiszaföIH- vár—Abádszalók. Besenyszög —Tnwpz Szolnoki Cukorgyár —Tászapáti. Szolnoki vegyi- —Közéntiszai Medosz. Tac^rnkszállás—Szolnoki MÁV vttf innior, Jásziákóhalma— Tiszafüred. Knnszentmárton —Tnrükszentmiklós, Szászbe­rek—Kunherves, Jászfény­szaru—Szajol. NB II. Férfi: Szolnoki Ve­gyiművek—Debreceni Kini­zsi 3:0 (9, 5, 6). Szolnok, kör­csarnok. V.: Huszti, Tar. Sz. Vegyiművek: Fekete, Há.jer, Tihanyi, Pető, Tószegi, Tom­pa. Csere: Nagy L., Czanek, Juhász, Tamasi, Pirók. Szé­les. Edző: Poticsányi István. A bajnokság második és harmadik helyén álló két csapat mérkőzésén a várt küzdelem helyett, sima szol­noki győzelem született, iVégeredrnényIJen a Vegyi­művek mint ezüstérmes ké­szülhet a'z NB I-be jutásért folyó osztályozó mérkőzé­sekre. Ifi: Debreceni Kinizsi— Szolnoki Vegyiművek 3:0. Kunhegyesi ESE—Salgó­tarjáni Öblösüveggyár 3:0 (8, 3 12). Kunhegyes. 50 n. V.: Vasak, Oláh. Kunhegyes: Felső, Balázs, Tóth S., Pál Szabó J„ Kocsis. Csere: Sza­bó M., Tóth I., Dancaik. Ed­ző: Csapó Ferenc. A kiesés szempontjából fontos mér­kőzésen, a tavaszi forduló­ban nyújtott legjobb játék­kal a közönség lelkes biztatá­sa mellett, biztosan győzték a kunhegyesiek. Jó: az egész hazai csapat. Ifi: Kunhegyes! ESE—Sal­gótarján 3:0. Szolnoki Titász—Nyírbátor 3:1 (12, 9, —11. 7). Szolnak, dr. Csanádi u. V.: Szedlák, Burai. Titász: Kovács, Nagy A., Cseh, Mészáros, Balázs, Nagy T. Csere: Kiss, Sülé. Edző: Surányii Márton. Ala­csony színvonalú mérkőzé­sen, mindkét csapat sok hi­bával játszott. Sok volt a nyitásrontás. Szoros szettek­ben végül, a valamivel jobb és némileg nagyobb ütőerő- vel rendelkező Titász — ha nehezen is — a maga javá­ra tudta fordítani a mérkő­zés menetét. Mezőgép-siker Budapesten A sakkozók, balról Kiss Attila, Nagy János, Kádas Gábor a serleggel, Perényi Béla, Németh Zoltán A Vasas felszabadulási sakk emlékversenyén a Szol­noki Mezőgép öttagú csa­pata az erős mezőnyben szép sikert ért el. Nem kis meglepetésre, végig vezetve biztosan szerezte meg az el­ső helyet. Olyan jó nevű el­lenfeleket előzött meg, mint a Volán, a Vasas, a Tipog­ráfia és a jugoszláv Spartak. A jól sikerült versenyen egy nemzetközi nagymester, tizenkét nemzetközi mester és kilenc FIDE mester ját­szott a 90 tagú mezőnyben. Németh Zoltán a 3. táblán elért legjobb eredményéért különdíjat kapott. Az él­csoport állása: 1. Szolnoki IMezőgép (Perényi, Kádas, Németh, Nagy, Kiss) 64 pont, 2. Volán 62, 3. Tipográfia 59,5, 4. Vasas 58, 5. Törek­vés 57,5, 6. Mereszjev 54 pont. Kézilabda Olajbányász-győzelem a megyei rangadón NB II. Férfi: Alföldi Olaj­bányász—Tiszaföldvári Tsz SE 22:18 (11:10). Szolnok, 700 n. V.: Petrás, Schloser. Olaj­bányász : Túróczi—Szintal, Kocsis 6, Danyi T., 7, Rigó G., Laki, Rigó S.. 1, Rátkai 2, Halápi, Erdélyi 3, Sipos, Berényi 3. Edző: Horváth József. Tiszaföldvár: Feren- czi—Farkas. Damku 6, Kere­kes, Mudrák, Tóth L., 5, Dó­sa 3, Lipka, Cseuz, Kovács, Vereb 3, Asztalos. Edző: Danku Sándor. A megyei rangadó nagy közönség előtt és a vendégszurkolók jóvol­tából forró hangulatban kez­dődött. A mérkőzés első ré­szében felváltva vezettek a csapatok, tartós előnyt a szoros védekezés miatt egyiknek sem sikerült kihar­colni. A második félidőben mindkét csapat nagy lendü­lettel és a játék gyorsításá­val próbálkozott. A hajrában az Olajbá­nyász újítani tudott, és átlö- vésekből öt gólt lőtt, amire a vendégek nem tudtak vá­laszolni. A bajnokság első és második helyén álló csapa­tainak találkozója színvona­las csatát hozott és nagy kö­zönségsikert aratott. Kunhegyesi ESE—Dunai Kőolaj 20:16 (11:6). Kunhe­gyes 100 n. V.: Kovács. Val- kovszki KESE: Libor—Lő- rincz 3, Tar 9, Nagy 1. Gál, Túri 2, Antal 5, Botba. Edző: Cseh Zoltán, Esős időben, csúszós pályán kezdődött a mérkőzés. A körülmények­hez a hazai csapat alkalmaz­kodott jobban, Átvette a já­ték irányítását, és fegyelme­zett védőmunkával fokozato­san elhúzott. A második fél­idő első tíz percében a Du­nai Kőolaj egész pályás le­támadásra váltott, ami meg­zavarta a KESE-t, s a ven­dégek felzárkóztak 12:10-re. A hazaiak megtalálták az ellenszert erre a védekezési formára, és ismét elhúztak 16:10-re. Innen felváltva es­tek a gólok. Változatos küz­delmet látott a közönség. Jó: Lőrincz, Antal Bótha, Tar. Női: Püspökladány—Kar­cagi SE 13:12 (7:6). Püspök­ladány. V.: Hajas, Németh. KESE: Nagy—Tollas, Levka 2, Soltész 5, Szarvas 2, Né­meth. Boros 2. Csere: Cső­kéné 1, Mándi, Szűcs, Bodó, Pocsai. Edző: Osváth Gyulá- né. Végig zuhogó esőben ját­szottak a csapatok. A kar­cagi "lányok kedvetlenül, fá­radtan és fegyelmezetlenül mozogtak. A taktikai utasí­tásokat rendre nem tartot­ták be és ez oda vezetett, hogy a Püspökladány a má­sodik félidő elején 4 góllal elhúzott. Mire a karcagiak felébredtek, már nem volt idő az egyenlítésre. A vere­ség teljesen megérdemelt. Ezzel a vereséggel Karcag visszaesett a 9. helyre.