Szolnok Megyei Néplap, 1985. május (36. évfolyam, 101-126. szám)

1985-05-13 / 110. szám

1985, MÁJUS 13. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 KÉZILABDA ' A lelkes játék diadala NB 1. Női: Jászberényi Lehel—BHGSE 22:20 (11:12). Tiszaligeti sportcsarnok 500 néző. V.: Mózer, Szabó 1 Lehel: Nagy—Agócs 1. Had­házi 3. Borgulya 2. Csendes 4. Vágóné 2. Csala 5. Csere' Dusek (kapus), Durát 1. Gá! 1. Faul 3. Szabó. Edző: Csen- kovszki Pál. Jól kezdett a Lehel Csen­des vezérletével többször is két gól volt az előnye. A BHG az első félidőben csak a befejezés előtt 2 perccel tudta átvenni a vezetést. Szünet után a 24. percig rendre a BHG vezetett egy góllal a szívósan küzdő Le­hel azonban mindig egyenlí­tett. A 24. perc után megfor­dult az eredmény alakulá­sa és a 26. perc végén már 20:18 volt a Lehel javára. Az utolsó percekben elkese­redett küzdelemben a heré­nyi gárda megtartotta két­gólos előnyét. Jók: Csala, Csendes. Borgulya, a BHG legjobb dobói; Salpai 6. Czeglédy 6. Sakk Nyertek az esélyesek A megyei I. o. sakk csapat- bajnokság ötödik fordulójá­ban a vezető csapatok biztos győzelmet arattak. Karcag, az Olajbányász és a Lehel között élesedik az első he­lyért folyó küzdelem. Jelen­leg Karcag vezet, de még nem volt szabadnapos, rivá­lisai viszont igen. Eredmé­nyek: Martfű—Olajbányász 4:9, Kisújszállás—Túrkeve 7,5:5,5, Áfor—Mezőgép II 3:10, Vízművek—Karcag 5:8. A bajnokság állása: 1. Kar­cag 42,5, 2. Lehel SC 33,5 (sz), 3. Olajbányász 32,5 (sz), 4. Mezőgép II 30,5 (sz), 5. Kisújszállás 29,5, 6. Vízmű­vek 28,5 (sz), 7. Martfű 26,5, 8. Áfor 19 (sz), 9. Túrkeve 19 pont (sz). Röplabda Továbbra is a legjobbak között NB J. Női: Szolnoki Vegyi, művek—TFSE 3:2 /(-14, 9,-13, 14, 9). Tiszaligeti sport­csarnok, 300 n. V.: Horváth, Tirpák Sz. Vegyiműveik: Var- gáné, Kolláitíh. Sülyösné, Pin. czá, Kovácsné, Takács Zs. Csere: Vasicsek, Mészárosáé. Edző: Vasicseik János. Ezen a mérkőzésen dőlt el, hogy a két csapat közül melyik marad továbbra is az NB I-ben. A té>t nagyságénak megfelelően alakult a játék, amely izgalmakkal teli, vé­gig nyílt volt. Az első játsz­mában a főiskolások megbíz­hatóbban, pontosabban ját­szottak. A második is szoro­san alakult, váltott vezetés­sel, aztán a TFSE 9:6-ra ve­zetett. A Vegyiművek 8:9-es állás után a feljavult Kolláth hét (!) nyitásával nyert. A harmadik rosszul kezdődött, remekül folytatódott, majd csaknem tragikusan végző­dött. A TFSE 4:0-ra vezetett, innen a Vegyiművek 10:4.re elhúzott s biztos győztesnek látszott. A játékosok azonban a nagy előny tudatában könnyelműsködtek, leadták hat pont előnyt, az ellenfél ll:ll-nél egyenlített és nyert. Ekkor 2:1-re vezetett a TFSE. A negyedik játszma is az idegek harca volt. A szolno­ki csapat 8:3-ra, ll:6.ra, majd 13:7-re is vezetett. A TFSE azonban nem adta meg magát, 14:14.re felzár­kózott s bizony ekkor keveset adtak volna a Vegyiművek bentmaradásáért. A döntő, ötödik játszmában a szolno­kiak 6:l.re vezették, aztán 8:8 lett az eredmény, innen sikerült 14:9-re elhúzni és nyerni. EzzeJ a győzelem­mel a Vegyiművek bentma­radt az NB I-ben, míg a TFSE kiesett. A két és fél óráig tartó mérkőzésen ez­úttal a közönség is jól vizs­gázott, végig buzdította a csapatát, amelynek erőssége Sülyösné, Kolláth, Pinczi és Takács Zs. volt. Vízilabda OB I EGY GYŐZELEM - EGY DÖNTETLEN Szolnoki Vízügy SE—FTC 10:9 (0:1, 5:4, 3:2, 2:2). Damjanich uszoda, 600 n.V.: Vuszek, Puskás. SZVSE: Pintér F.—Bogdán 1, Rekita, Tóth Cs. 3, Lengyel 1, Pintér I., Hasznos 3. Cséré: Mohi, Cseh 1, Hegyvári, Dudás 1. Edző: Babarczy Roland. FTC: Ambrus—Molnár, dr. Kemény, Varga, Vad 1, Ud- vardi I. 8, Honti. Csere; Ud- vardi TI, Gyöngyösi A., Ráz- ga, Kun. Edző: dr. Szívós István. Kemény Ferenc. Ilyen is rég nem fordult elő: a Szolnok az első ne­gyedben nem szerzett gólt. Igaz, kimaradt néhány em­berelőnyös helyzet, kétszer pedig a kapufán csattant a labda. A játékvezetők szá- molatlanul „szórták” ki a játékosokat a medencéből, Pintér I. a második negyed elején 53 másodperckor már kipontozódott. * Hasznos egyenlített 4 méteresből, Vad hasonló módon ismét előnyt szerzett, de nagy kedvvel játs.zó Tóth Cs. két játékos között megszerezte a labdát, kapura tört és egyen­lített. Az FTC-ből Vargát cserével végleg kiállították, aztán az 5. perc elején Re- kitának is befújták a har­madik hibát és végleg ki­állt. A Szolnokot nem törte le két stabil játékosának a kipontozása. Tóth Cs., Hasz­nos és Bogdán vezetésével magukhoz ragadták a kezde­ményezést. Udvardi Il-t is kipontozták, a negyedik ne­gyed elején Cseh is hasonló sorsra jutott. Nagy volt a du­lakodás a medencében, a Vízügy SE harcosabban, cél­ratörőbben játszott. Tóth Cs. hátrányban megúszott, négy­méteres árán tudták szerel­ni, a büntetőt Hasznos érté­kesítette. Ezzel 9:7 volt a Szolnok javára. A nyolc gólt szerzett Udvardi I. előnyből még beletalált, de amikor 6.45-kor Dudás gólt szerzett, már eldőlt a mérkőzés a Szolnok javára. Szikrázóan kemény mérkőzésen sikerült megszerezni a két pontot s ezzel versenyben maradni a harmadik helyért folyó küz­delemben. Vasárnap: Szolnoki Vízügy SEJ—Bp. Honvéd 8:8. Buda­pest, Tüzér utca. Kosárlabda Fölényes győzelem NB. ;II. női: Szolnoki MÁV MTE — Kisújszállás 117:23 (59:13). Szolnak Véső úti sportcsarnok. Vez: Balogh Z. Bernáth A. MÁV MTE: Szá­lai (6), Tóth (2). Ölti (13), Juhász (11), Krékits (22), Csere: Túróczi (9), Mizsei (4), Vas (16), dr. Kováts (19), Molnár (15). Edző: Tapodi László. Kisújszállás: Horváth (4). Zsoldos (7), Szőke (4), Demeter (4), Pardi (4), Cse­re: Szabó, Hegedűs, Kalmár. Edző: Szabó Tibor. A balla­gások miatt hétközben ját­szották le a találkozót. Asztalitenisz NB I H. Killián FSE— Délép SC 14:11 Végig izgalmas és színvo­nalas mérkőzésen győzött a Honvéd csapat. Simon és Lő- rinczi kiemelkedő teljesít­ményével sikerült a vissza­vágás az ősszel Szolnokon el­szenvedett 13:12 arányú ve­reségért. A győzelmeket sze­rezték: Simon, Lőrinczi 4—4, Krenhardt, Leinweber 3—3, illetve: Szosznyák 4, Berta, Pótári, Kovácsi 2—2. Fest 1. Ezzel a győzelemmel az 1984/85. évi bajnokság 6. helyén fejezte be a bajnoki küzdelmeket a Honvéd Killi­án FSE csapata. Hivatalos totóeredmények 1. Karlsruhe—Bremen 1-1 X 2. Bochum—B. München 1-1 X 3. Leverkusen—Uerdingen 0-0 X 4. Braunsch.—Dortmund 2-4 2 5. Duisburg—Wattensch. 1-1 X 6. St.—Kirck.— St. Pauli 3-0 1 7. Freiburg—Aachen 2-1 1 8. Atalanta—Verona 1-1 X 9. Avellino—Como 1-1 X 10. Fiorentina—Torino 0-0 X 11. Roma—Internaz. 4-3 1 12. Udinese—Napoli 2-2 X 13. Cagliari—Campobasso 1-0 1 Pótmérkőzések: 14. Perugia—Triestin a 0-0 X 15. Varese—Cesena o-o X 16. Pisa—Bari 0-0 X Területi labdarúgó­bajnokság Mezőtúri Honvéd—Bal­mazújváros 2:2 (2:1). Mező­túr 500 n. V.: Kozsla. Mező­túr: Horváth —, Kosztolnik, Tyukodi, Nagy, Sándor, (Bé­res), Hrotkó, Quirikó. Oláh, Dómján, Mihalics, Lehota, (Hídvégi). Edző: Földesi J. PSlmazújváros: Gulyás, — Tímár, Király, Vágner, Paj­kos, Vaszilkó, Szarvas. Tar, Kovács. Kegyes, Szabó A. Edző: Komlósi Imre. A 9. percben született meg a mérkőzés első gólja, Hrotkó job oldali beadását a rosszul kijövő kapus fölött Dómján lőtte a hálóba 1:0. Egy perc múlva Mihalics fejesét véd­te a vendégek kapusa. A 17. percben Tyukodi könnyel­műen eladott egy labdát, a keresztező Oláh szerelését 11-esnek minősítette a já­tékvezető, melyet Kegyes1 értékesített 1:1. A 27. perc­ben a kitörő Vaszilkó alig gurított a kapu mellé. Ener- váltan. gyengén játszottak a hazaiak s a taktikai fegyel­mezetlenségek miatt a ven­dégeknek voltak helyzetei'. A 32. percben Quirikó húzott el a bal oldalon és beadását Oláh lőtte a hálóba 2:1. A második félidő hazai fölény­nyel kezdődött, melynek so­rán először Mihalics hagyott ki helyzetet. A 68. percben a kitörő Oláhl ellökték a 16- oson belül, de Quirikó a megítélt 11 -est mellé lőtte. A 78. percben egy kontratá­madást követően Tímár fu­tott el a jobb oldalon és a védők díszkíséretében futó Kegyes lőtt a hálóba 2:2. Ezen a vasárnap taktikai fe­gyelmezel 1 enségek sorozata miatt vesztette el igen fon­I Sport Sport Sport I Labdarúgó NB II Bár minden mérkőzés ___Szolnokon lenne S zolnoki MÁV MTE-Salgótarján 1:0 (0:0) Szolnok, Tiszaliget, 4000 n. V.: Szabó J. MÁV MTE: Boros — Porhanda, Katona (Rózsavölgyi), Baran, Repka, Szőke, Csató (Sugár), Kán­tor, Rostás, Romanek. Edző: Lódi László. Salgótarján: László — Nagy, Talapa, Zi- monyi, Juhász, Gyimesi (Lip- ták), Babosán, Balga, Oláh M., Földi (Oláh B.), Gyön­gyösi. Edző: Haász Sándor. A borúlátóknak és a derű­látóknak is volt támpontjuk ezen a mérkőzésen: ősszel Salgótarjánban bravúros győzelmet arattak a piros­kékek, így hát okuk volt az optimistáknak a sikerben re­ménykedni. Hat mérkőzésen viszont pompás szériát pro­dukált a bányász, tehát sem­miképp nem számított előre lefutottnak a találkozó. Nagyjából a csapatok is ezt a kettősséget vitték a pá­lyára. Az első félidőben né­hány óvatoskodó távoli lö­vés, túlbiztosított védekezés jellemezte az összecsapást, és Rostás beadása után Rep­ka, Romanek és Baran célt- tévesztett fejese jelezte a támadó szándékot. A másik oldalon Balga távoli lövései riogatták Borost, aki azon­ban e 90 perc során egyál­talán nem volt ijedős. A második, félidő valami­vel jobb játékot hozott. Az 50. percben Juhász lövését Boros tértölelő repülés után tenyereit^ ki a jobb alsó sa­rokból, sőt, bravúrjára még ebben a percben rátett, ami­kor egy feiest tornászott ki a léc mellől. Romanek len­dületes kapura törései ra­gadtatták tapsra a közönsé­get. ám a tehetséges fiatal csatár még nem elég hig­gadt ahhoz, hogy az ígére­tes akciókat eredményesen feiezze be. A bal oldalon vezetett támadások felpan- rtkázták a iohb szélen tevé­kenykedő Szőkét is. aki vi- s7nnt cselező készségével tűnt fel és ő is fivakran ara­tott elismerést. Már ez a két Romanek fejese ezúttal elkerülte a kaput momentum is szívmelengető volt, ám a napfényes vasár­nap délutánt az 58. percben szerzett gól koronázta meg. Romanek beadását Baran el­vétette — László erre a moz­dulatra reagált —, így Ros­tásnak-nem volt nehéz a há­lóba találni, 1:0. Babcsán sárgalapot kapott, majd a két egykori jászberényi já­tékos volt a főszereplő: Ros­tás surranó bombáját László szépen védte. Zimonyi fölé fejelt ígéretes helyzetben, majd MÁV MTE-rohamok- kal ért véget a mérkőzés. Aki csak hazai pályán lát­ta játszani a piros-kékeket, a*: könnyen hiheti azt, hogy a tudósító „tudathasadása” szüli a kétarcú beszámolókat. Merthát egy olyan együttes, amelyik magabiztosan gyűri le a felfelé törekvő Sopront, aztán ugyanilyen magabizto­san — mégha a gólarány nem is ezt tükrözi — tolja félre maga elől a tábláza­ton Salgótarjánt, miként sze­rezhet elmarasztaló jelzőket Baján, Veszprémben vagy Szekszárdon? Nos, hát a csapatot elkísérő néhány sportbarát lehet tanúja, mi­lyen pálfordulásra képes a szolnoki gárda, ha kilép a hazai környezetből. Néhány játékos — így elsősorban Bo­ros — megnyugtató szerep­lése azonban garancia lehet arra. hogy a bajnoki hajrá­ban idegenben sem statisz­tálnak majd a piros-kékek. Ezúttal Szőke, Romanek, Rostás és a magabiztos Bo­ros tetszett, de a védelem többi tagjára sem lehet pa­nasz. A vendégeknél László, Zimonyi, Balga és Gyöngyösi volt jó. — palágyi — A bajnokság állása: 1. Bp. Volán 2. Siófok 3. Vác 4. Szolnok 5. Nyíregyh.* 6. Salgótarján 7. Debr. Kin. 8. K.-barcika 9. Sopron 10. Dnnaújv. 11. Diósgyőr* 12. Metripond 13. Ózd 14. Baja 13. Keszthely 16. Szekszárd 17. N.-kanizsa 18. B. Vegyész 19. 22. Volán 20. Tapolca 30 18 7 5 62-33 43 30 18 6 6 53-29 42 30 16 8 6 52-26 40 30 15 6 9 51-31 36 30 16 7 7 45-24 35 30 14 7 9 37-28 35 30 13 08 49-42 35 30 11 11 8 39-34 33 30 12 9 9 37-37 33 30 11 10 9 38-41 32 30 12 10 8 55-45 30 30 10 9 11 33-31 29 30 9 8 13 32-37 26 30 9 7 14 33-42 25 30 9 6 15 35-38 24 30 7 9 14 28-48 23 30 7 8 15 40-57 22 30 7 7 16 28-50 21 30 4 6 20 32-65 14 30 3 8 19 28-69 14 * A Nyíregyházától és a Diós­győrtől 4—4 büntetőpont levonva. Nem sok babér termett csapatainknak tos bajnoki pontját a Hon­véd csapata. Jók: Király, Kegyes, Tímár, ill. Horváth, Hrotkó. Hajdúböszörményi Bocskai —Jászberényi Lehel 0:0. Jászberény 700 n. V.: Zvo- linszki. Hajdúböszörmény: Gencsi, — Kocsics, Papp, Kapusi. Burai. Dipó. Barna. Darányi, Tabár, Sütő. Bez­zeg (Kebelei). Edző: Nagy- kaposi Elemér. J. Lehel: Ba­lázs—, Szántai, Fényes, La­katos. Sulyok. Bukhár, Lu­kácsi, Kaszab (Gál), Petró, Gombos, Deme (Váczi). Ed­ző: Péczeli Szabolcs. Az el­ső negyedóra kiegyenlített játékot hozott, majd a 16. percben Petró nagy lövése Gencsiről Deme elé pattant aki az egyik védőbe lőtte a labdát. A 25. nercben Ba­lázs könnyelműen Lakatos elé gurított ö a rátámadó Pap,pót buktatta. 11-es. Ta­bár állt a labda mögé. bün­tetőjét azonban Balázs kiü­tötte. A 37. percben Petró lövése zúgott el a bal ka­pufa mellett. Szünet után a 47. percben Petró hagyott ki helvzetet. maid egy perc múlva Papp lövését védte Balázs. A mérkőzés hátra­lévő idejében inkább k ü de’em. mint játék folyt a nályán. Jók: Papn. Darányi. Kanosi. Sütő. ill. Fényes. La­katos. Petró. Balázs. Ifi: H. Böszörmény—Lehel 1:1. Karcag—Jászkisér 5:0 (3:0). Karcag 1200 n. V.: Tai- ti. Karcag: Kiss. Horenstein, Sándor. Varga. Nagy. Szi­lágyi (Tüdős), Szabó, Antal, Váczi, Borók, Lengyel. Jászkisér: Kökény, Farkas J. Bérezési, Kisnémet, Kovács (Rozalek), Tóth, Fankas L., Farkas F., Tóth II.. Balogh, Gócza (Csajági). A végig nagy fölényben játszó Kar­cag a gólok mellett a hely­zetek sokaságát hagyta ki. A lelkes vendégek próbálkozá­sai elakadtak a hazai védő­kön. Góillövök: Szabó (2), Lengyel (2). Antal. Jók: Sán­dor, Orenstein, Szabó, Len­gyel, ill. Kökény. Tóth J. Ifi: Karcag—Jászkisér 3:0. — iszöllősi--­V olán-Rákóczi—DUSE 2:2 (1:1). Rákóczifal-va, 500 né­ző: V.: Fodor Sándor. Vo­lán-Rákóczi: Majer,—Mol­nár, Sebők, Bencsik, Ladá­nyi, Rácz. Bagi (Nyolczas) Menyhárt, Szénás!, Tubák, Török. Edző: Somogy vári Jó­zsef. DUSE: Lukács, — Strecel, Lupcsei, Zsukkos (Berettyón), Pistár, Szabol­csi, Nováth, Vékony, Varga, Honti. Kiss. Edző: Bakó Ti­bor. Ideális labdarúgóidőben kezdtek a csapatok. A haza­iak a 33. percben szerezték meg a vezetést, amikor a Tu­bák felrúgásáért ítélt sza­badrúgást Bencsik fejelte Szénásihoz. aki előbb a ka­pusba. majd a hálóba lőtt 1:0. A gólt követően a ven­dégek kíméletlenül, szabály­talanul védekeztek. Az egyenlítő gól a 47. percben esett, egy bal oldali beadás után Vékony éles szögből lőtt Majer kapujába 1:1. Sz.ünet után kitámadott a Volán-Rákóczi. mégis a vendégek szereztek újabb gólt a fellazult védelem mellett Varga révén 1:2. Az 59. percben Szénásit kiállí­totta a játékvezető. A tíz fő­re fogyatkozott hazaiak nem adták fel és a 81. percben siker koronázta erőfeszítésü­ket. Molnárt Lukács lerán­totta, a játékvezető hosszas huzavona utón 11-est ítélt, melyet Tubák értékesített 2:2. Helyenként színvonalas játékot láthatott a közönség. Dicséretet érdemel az egész csapat, ill. Varga,, Vékony, Kiss, Stercel. Ifi: Volán-Rákóczi—DUSE 3:3. — bagi — Gyula SE—Tisza Cipőgyár SE 3:2 (1:0). Martfű 400 n. V.: Szabó. Tisza Cipő SE: Németh —, Fürtös. Háben- susz, Kesjár I., Tóvizi, Föl­di, Nagy, Kesjár II., (Nyit- rai), Hegedűs, Szántai, Pal- csó. Edző: Csendes Imre. Ideges, unalmas mezőnyjá­tékkal indult a találkozó, az első félórában szinte alig akadt említésre méltó ese­mény. A 31. percben veze­tést szerzett a vendégcsapat. Jónás közelről talált a kapu­ba. 1:0. A tiszások az 55. percben egyenlítettek. Palcsó elvette a labdát a cselezge­tő hátvédtől és laposan a kapu közepébe bombázott, 1:1. Negyedóra után ismét előnyhöz- jutott a Martfű: Kesjár I.. kapu elé ívelt lab­dáját Nyitrai a védők között kotorta a hálóba, 2:1. A 80. percben újabb vezetést szer­zett g vendégcsapat és ezzel a mérkőzés 2 pontját is megszerezte. A kapufáról ki­pattanó labdát Sál biztosan értékesítette, 3:2. — J.epsényi — További eredmények: Le- ninváros—Rakamaz 3:3 (1:0), Kisvárda—Baktalórántháza 4:0 (0:0).