Szolnok Megyei Néplap, 1985. április (36. évfolyam, 76-100. szám)

1985-04-16 / 88. szám

1985. ÁPRILIS 16. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Megyei labdarúgó-bajnokság Szökik a Vegyiművek A sötétmezes szajoli csatár, Szabó Gy. nagy helyzetet sza­lasztott el Következik: a 127. magyar —osztrák Sakk NB! Előkelő helyen a Mezőgép Szolnoki MÄV MTE junior —Szajol 2:2 (0:1). Szolnok, 400 n. V.: Tóth S. Szolnok: Űjfalusi S.—Újfalu&i J., Kun, Vincze, Molnár L., Sós, Sza­bó Z., Dobos (Bán), Szőke, Tóth T., Vadicska (Kerepesi). Edző; Váraljai János. Szajol: Kupái—Kántor, Hernek, Gál, Molnár (Golyha), Szabó, Balogh J., Balogh S., Vincze, Szabó Gy., Horváth (Bódi). Edző: B. Nagy Mihály. A 4. percben Szabó Z. a szabadon álló Kántor elé rúgta a labdát, aki nagy gólt lőtt. 0:1. A mezőnyben a Szolnok próbálta a labdát tartani, de a Szajol gyors el­lenakciói Szabó Gy. révén mindig veszélyt teremtettek. A második félidőben a szol­noki csapat kezdett jobban, mégis a Szajol növelte elő­nyét: Gál egyéni játék után lőtt a hálóba. 0:2. A Szajol ezután még több lehetőséget hagyott ki, majd újból ki­egyenlítődött a küzdelem, né­mi szolnoki fölénnyel. A 82. percben Kupái összefutott egy védővel, és a kipattanó labdát Bán rúgta a hálóba. 1:2. Két perc múlva Szőke jobb oldali belőtt szabadrú­gását Kun fejelte a kapuba. 2:2. A slzajoliak egy gyenge kapusszéria miatt veszítettek pontot. Sportszerű mérkőzé­sen jó játékvezetés. Jók: a szolnoki csapatból nem volt kiemelkedő teljesítmény, ill. Molnár, Balogh J., Sál, Ur- bán, Szabó, Szabó Gy. Ifi: Szolnok—Szajol 10:1. Kovács László Szolnoki Vegyiművek—Abád- szalók 6:3 (4:1). vegyiművek pálya, 200 n. V.: Sándor. Ve­gyiművek: Öllé (Szabó S.)— Császár, Tánczosi, Nagy, Csiz­madia, Fedor, Adorján, Zsi- dei, Bíró (Felföldi), Buai, Tó- vizi. A vendégcsapat késése miatt fél órával később kez­dődött a találkozó. A Vegyi­művek nagy technikai és erőnléti fölényét pillanatok alatt gólokra váltotta, a 19. percben már 4:0 volt az ered­mény. A félidő befejezése előtt 11-esből szépítettek a vendégek. A II. félidőben „összeszedte” magát az Abádszalók, kiegyenlítettebb lett a mérkőzés. 6:1 után a hazaiak könnyelműsködése okozta, hogy a vendégek még két gólt rúgtak, míg a hazai­ak kapufákat lőttek, és a helyzetek sokaságát hagyták ki. Az október óta veretlen Vegyiművek megérdemelten győzött az igen lelkes és sportszerű Abádszalók ellen. G.: Adorján (2), Fedor (2), Bíró, Busi, ill. Káli (2), Pata­ki (11-esből). Jók: Császár, Adorján, ill. Káli, Oláh I. Kiállítva: Nagy (Vegyimű­vek). Ifi: Szolnoki Vegyiművek— Abádszalók 9:1. Középtiszai Medosz—Tö­rökszentmiklós 4:2 (3:1). Török&zentmikiós, 300 n. V.: Szabari. TSE: Mészáros— Márton, Molnár I, Kocsis (Szabó), Rajt, Molnár II, Cső­ke (Hoppál II), Kazinczi, Ra­mos II, Sebők, Ramos I. A K. Medosz az első támadásból gólt ért el, a TSE a 13. perc­ben egyenlített. Ezután a té­továzó védők között 3:l-re növelte .előnyét a K. Medosz. A második félidő ismét góllal kezdődött, si ezzel el is dőlt a mérkőzés. Ezután a TSE meg­próbált erősíteni, de a jól vé­dekező K. Medosz biztosan állta a rohamokat. A 40. percben Babtai László (K. Medosz) egy összecsapásnál a lábát törte. G.; Szerencsi (2), Baktai T., Süveges A., ill. Ramos II, Sebők. Sárga lap: Márton, Csőke (TSE), ill, Baktai S. (K. Medosz). Jók: Szerencsi, Baktai T., Baktai S„ Süveges I., ill. Molnár II, Kazinczi, Ramos II. Ifi: TSE—Középtiszai Me­dosz 0:0. Tiszafüred—Kunhegyes 3:0 (3:0). Tiszafüred, 400 n. V.: Csényi. Tiszafüred; Kovács— Csőke (Kalóz), Szabó, Dobi, Kiás, Spiró, Somogyi, Veres, Nemes, Németh, Vida (Köny- nyű). Az első negyedóra vé­gén Németh fejese jelentett veszélyt, de a kapufa men­tett. A 20. percben a kifutó kapus elől Szabó P. „gyertyá- zott”, amit Németh elől ő to­vábbított a saját kapujába, öngól: 1:0. Tíz percoel ké­sőbb Németh mintaszerű fe­jese vágódott Szabó kapujá­ba. 2:0. A végeredményt szin­tén Németh állította be. 3:0. A második félidőben már gól nem esett, pedig a vendégek igen elszántan támadtak. Mindkét kapunál volt gól­helyzet, de azok rendre ki­maradtak. Jók; Németh, Sza­bó, Kovács, Kiss, ill. Kiss, Juhász. Ifi: Tiszafüred—Kunhegyes 1:3. Jászapáti—Jászjákóhalma 2:1 (1:0). Jászjákóhalma, 300 n. V.: Pommer. Jószjákóhal- ma ■ Rostás—Rácz, Szöllősi, Nagy N., Gólya, Kalla (Káló), Kuli, Csőke, Beszteri, Treba, Rafael. A hazai csapat az el­ső félidőben három óriási helyzetet hagyott ki, a ven­dégek viszont Kimák révén megszerezték a vezetést egy védelmi hiba után. A máso­dik félidő elején Krigel ha­sonló szituációból növelte az előnyt. A hazaiak mindent egy lapra téve fel — roha­moztak. Szöllősi hátrahúzá- sos góllal szépített, de_a csa­tárok a jobbnál jobb helyze­teket is elhibázták, a lelke­sen, néha durván játszó ven­dégek ellen. A hazai csapat saját magát verte meg a ki­hagyott helyzetekkel. Ifi: Jászapáti—Jászjákó­hálma 6:1. Tiszaföldvár—Jászfénysza- ru 1:0 (0:0). Jászfényszaru, 300 n. V.: Horváth. Jász­fényszaru : Kátai—Gergely, Rózsa, Szásizi, Farkas- L., Fó- zer, Palócz, Szabó, Tóth S„ Tóth I„ Farkas Gy. Küzdel­mes, változatos mérkőzésen megérdemelten nyert a jobb csapatjátékot nyújtó és ve­szélyesebben támadó Tisza- földvár. Góllövő: Makó (11- esből). Jók: Jakab, Mernek, Makó, Berta, ill. Rózsa, Fó- zer. Ifi: Tiszaföldvár—Jászfény­szaru 3:1. Jászárokszállási Vasas— Tószeg 0:0. Jászárokszállási, 400 n. V.: Tombor. J. Vasas: Kasza (Tóth)—Guba Zs., Csi­kós J., Varga, Nagy T., Szi- ráki, Molnár, Nagy S., Csi­kós, Rédei L., Dobos (Banya). Alacsony színvonalú ese­ménytelen találkozón a II. félidőben többet támadó ha­zaiak közelebb álltak a győ­zelemhez, de helyzeteiket nem tudták kihasználni. Jók: Rédei, Csikós, Sziráki, Var­ga. ill. Gulyás, Varga, Pálin­kás. Ifi: Vasas—Tószeg 0:0. Kunszentmárton—Szolnoki Cukorgyár 1:1 (1:0). Kun­szentmárton, 300 n. V.: Uh- rin. KTE: Gácsi—Hábensusz F„ Szarvák, Tóth Z., Dudás, Veres, Pálinkás, Bartucz (Tóth Zs.), Petróczki (Király), Hábensusz S., Kerekes. A nagy fölényben játszó Kun- szentmártonnak Pálinkás szerzett vezetést. A KTE ap­ró szélsői tetszés szerint ju­tottak a hátvédek mögé, ott azonban taktikai szabályta­lanságokkal igyekeztek a be­adásokat megakadályozni. Ideges hangulat lett úrrá a játék- és a nézőtéren. Durva belemenések és ütközések után Veres volt a szenvedő­je egy piros lapot is megérő összecsapásnak. Levonulás közben Uhrin Verest kiállí­totta. Fordulás után Pálinkás és Szalai összefejelt, utóbbi kivált a játékból, majd Papp egyenlített. Jók: Pálinkás, Hábensusz S., Szarvák, Tóth, ill. a Cukorgyár védelme és Szalai. Ifi: Cukorgyár—KTE 3:2. Nagy mesterhármasával el­szenvedte tavaszi első vere­ségét a KTE. Szászberek—Bescnyszög 2:1 (2:1). Szászberek, 350 n. V.: Czifra. Szászberek: Farkas— Tóth, Kovács, Gyáfrás, Va­sas!, Laki R., Bezzeg, Nagy, Donkó, Laki J., Göblyös. A szépszámú nézősereg az I. félidőben két gyors hazai ak­ció- és egy kapu előtti kava­rodásból született vendég­gólt láthatott. A II. félidő­ben a vendégek kitámadtak, azonban a hazaiak ellentá­madásai ekkor is veszélye­sebbek voltak. Megérdemelt hazai győzelem született. Góllövők: Laki J-, Göblyös, ilL Bálint. Jók: Laki R., Gyáfrás. Bezzeg, Laki J., ill. Boros Gy. Ifi: Szászberek—Beseny­szög 2:0. NB-s ifjúsági bajnokság: Ózdi Kohász—Szolnoki MÁV MTE 2:0 (1:0). Szolnok, tisza- ligeti stadion. V.: Barta. A lélektelenül játszó hazaiak ellen megérdemelt ózdi siker született. G.: Ökrös J., Tiba Z. Serdülő; Szolnoki MÁV MTE—Ózdi Kohász 2:1 (0:0). Szolnok, tiszaligeti stadion. V.: Somogyi. G-: Borhi, Laj- kovics, ill. Ökrös A. Jók: Lajkovics, Venczel, Balázs, Kiss S. NB II. Férji: Alföldi Olaj­bányász—Szegedi MGT 33:24 (16:11). Szeged, 200 n. V.: Keglovits, Vindis. Olajbá­nyász: Turóczi—Kocsis (5), Danyi (11), Rigó G. (1). La­ki (1), Rigó S-, (4), Rátkai '(2), Halápi (1), Erdélyi (2), Sipos (1), Berényi (5). Edző: Horváth József. Olajbá­nyász-rohamokkal kezdődött a mérkőzés, és a Szolnoki csapat gyors, sokmozgásos játékkal 6:2-re elhúzott. A hazaiak főleg széleken pró­bálkoztak. de a félidő . végé­ig csak szépíteni tudtak. A második félidőben az Olaj­bányász fokozta az iramot, a jó formában lévő támadósor Danyi vezérletével rendre eredményes volt, és látvá­nyos gólokat lőtt. A mérkő­zés hajrájában a szegediek átlövésekből ' csökkentették hátrányukat. Az Olajbá­nyász jól védekezve, ötlete­sen, taktikusan játszott, min­den játékost dicséret illet. Kunhegyesi ESE—Kondo­ros 23:22 (15:9). Kunhegyes, 50 n. V.: Atkára, Láda. KESE: Bótha—Lőrincz (1), Gál A., Tar Z., (11). Túri I., Burján, Gál J., Nagy Á. (5), Antal (6), Túri J.. Libor. Edző: Cseh Zoltán. A hatal­mas magassági fölényben lé­Ausztria és Magyarország labdarúgó válogatottja szer­dán 19.30 órai kezdettel a Hanappi stadionban 127. alkalommal küzd meg egy­mással, Több, mint 80 esz­tendővel ezelőtt játszottak először, 1902. október 12-én. Bécsben. Ez volt a magyar válogatott első hivatalos or­szágok közötti fellépése, ki is kaptak 5:0 arányban. Bár a kezdet nem sikerült. az eddigi 126 mérkőzést te­kintve sikeresebb a magyar mérleg, mint Ausztriáé. A 126 találkozó lehetséges 252 pontjából ugyanis 151 a magyar válogatotté és ötven- nel kevesebb az osztrákoké. A magyar válogatott húszon, öttel többször nyert. mint ellenfele, s negyvennyolccal több gólt lőtt. Az eddigi mérkőzések, magyar szempontból: 126 62 27 37 285 — 237. A találkozók többsége nem tétmérkőzés volt, de több­ször játszottak nagy tornák keretében. Így 1912-ben Stockholmban az olimpián, 1934-ben Olaszországban a VB-n, vívtak EB-selejtezőt és a mostanihoz hasonlóan világbajnoki selejtezőt is. Ez lesz a két válogatott között a hatodik világbajno­ki selejtező, s az eddigi öt­re nem panaszkodhat a ma­gyar csapat, mivel 1:0, 3:0 és a legutóbbi 3:1, valamint 2:2 és 2:2 alapján még veretlen, 3 győzelemmel és 2 döntet­lennel, 11—5-ös gólkülönb­séggel. A magyar válogatott Bécs­ben 588. hivatalos mérkő­zését vívja. Az eddigi 587 mérlege: 311 győzelem, 125 döntet­len, »151 vereség. 1447 adott és 913 kapott gól, 747 nyert és 427 vesztett pont. A szerdai VP-selejtező já­tékvezetője a svájci Walter Baumann. Az osztrák szövetségi ka­pitány, Branko Eisner nyi­latkozott a sajtónak. — Támadni akarunk, de csak kellő körültekintéssel — kezdte mondandóját. — A magyarok legveszélyesebb csapatrésze a középpálya. Détári és társai „megfé­kezésére” komoly erőkét ve­tünk be: Jara és Prohaska irányít, míg a másik két kö­zéppályás — előreláthatóan 'Hörmann és Willfurth — sok futással a védekezésben és a támadásban is segéd­kezni fog. A támadósort elő- Ideliáthafóan az idegenlégiós Schachner és a 17 hónap szünet után visszatérő Krankl alkotja. vő vendégjátékosokkal szem­ben fegyelmezett védőmun­kával és látványos, pontos támadójátékkal lépett fel a hazai csapat. A vendégek magas átlövőit megfelelően semlegesítve, a különbség egyre .nőtt. A II. félidőben folytatódott a KESE fölénye, s a 14. percben már 18:ll-et mutatott az eredményjelző. Ekkor következett be a fizi- kai-idegi hullámvölgy, ami a pontatlan lövésekben, el­adott labdákban; kihagyott ziccerekben mutatkozott meg. Kondoros fokozatosan dolgozta !e hátrányát, de a mérkőző egészét tekintve biztos hazai győzelem szüle­tett. Jó: Bótha, Nagy, Antal, Tar. Dunai Kőolaj—Tiszaföld­vár 35:28 (17:14). Szászha­lomba tta, 100 n. V.: Kasza, Wochner. Tiszaföldvár: Far­kas—Danku (7), Kerekes, Mudrák (2), Tóth (10). Dó­sa (3), Cseuz (2), Kovács (1), Ver eb (1). Vincze (2), Fe- renczi. Az elmúlt évben még NB I B-ben szereplő hazai­ak jó képességű átlövői ezen a mérkőzésen alig hibáztak. Az első játékrészben jól tar­totta magát a földvári csapat, de később egyre kevesebb gondot fordított a védekezés­Szombaton: Mezőgép—Du- tép 5:9, vasárnap: Vasútépí­tő—Mezőgép 4,5:9,5. A hétvé­gi kettős forduló izgalmas mérkőzésein a papírforma érvényesült. Szombaton, a vi­dék legjobbja, a Dutép láto­gatott Szolnokra, és biztos esélyesként ült asztalhoz. A Mezőigép 4—5 pont megszer­zését tűzte ki célul. Minden táblán küzdelmes mérkőzés alakult ki, melyben a na­gyobb tudás és rutin Végül is a Dutép javára billentette a mérleget. -A Mezőgép egyetlen győzelmét az ifjú­sági Hajdú érte el a tavaly még Szolnokon játszó Földi ellen. Győzött: Hajdú, dön­tetlent ért el Perényi, Kiss Kádas, Forgács, Csala, Sápi, Takács, Berebora. Vasárnap az újonc, de az NB I-et többször megjárt Vasútépítő otthonába láto­gatott a Mezőgép. Perényi pontos játékkal egy támadásit a győzelemig fokozott, Schranz nem találta ellensze­rét Verőczi támadásának, és vesztett, Kiss biztosan győ­zött, Németh fokozatosan át­vette a játék irányítását, A hétvégi OB I-es bajno­ki szünetben rendezte meg a Bács-Kiskun megyei Úszó Szövetség és a Kecskeméti Vízmű SE a vidéki vízilab­dacsapatok részére a hagyo­mányos Dobó Kupát. A há­romnapos tornán 12 vízilab­dacsapat (ebből öt OB i-es) küzdött négy csoportban a döntőbe jutásért. A Szolnoki VSE pénteken az újonc OB II-es Csongrád ellen játszott, és fölényes győzelmet ara­tott. Az első mérkőzésen a csongrádi együttes legyőzte Ceglédét, ami nem volt meg­lepetés mert igen ismerősen csengő nevekből áll: Ká­dár, Szénászki és Szórádi a ■szentesi együttesben ját­szott még a közelmúltban. A négyes döntőbe az, Eger SE, a Szolnoki VSE, a Szentesi Vízmű, és a SZEOL AK le­győzésével, a Tatabánya ke­rült. A négyes döntő körmér­kőzéseit és a többi helyosz­tót szombaton és vasárnap re. A nagy iramú, küzdelmes mérkőzésen a hazaiak 16 percet, a földváriak 14 per­cet voltak kénytelenek em­berhátránybán játszani, sok esetben teljesen indokolat­lanul. Női: Karcag—Sírok 28:24 (18:11). Karcag, 500 n. V.: Méri,1 Szőke. KSE: Nagy— 'Boross, Mándi. Csőkéné, Sol­tész, Levka, Tollas. Csere: Pocsai, Németh. Edző: Os- váth Gyuláné. Karcag újonc NB II-es csapata első mér­kőzését Debrecenben, helyi játékvezetők bíráskodása mellett játszotta, és a Kini­zsitől 26:21 arányban kika­pott. Szombaton a városi sportcsarnokban hazai kö­zönség előtt is bemutatko­zott. Nagy lelkesedéssel jál- szott a KSE, az ellenfél sza­bálytalanságokkal igyekezett mérsékelni a tempót, s en­nek „eredménye” előbb Lev­ka, majd Soltész súlyos sé­rülése lett. A KSE jó játék­kal megérdemelt győzelmet aratott, dicséretet érdemel minden játékos. Főiskolai bajnokság, Jász­berény, 250 n. Tanárképző Főiskola (Eger)—Tanítókép­ző Főiskola (Jászberény) 23: 21 (13:10). míg Kádas elutasítva ellenfe­le döntetlenajánlatát, tisztet és játszmát nyert. Nagy el­utasította ellenfele döntet­lenajánlatát, majd rontott és vesztett. Forgács álláselőny­re, később minőségei őnyre tett szert, és egyre fókozta előnyét. Csala a gyalogelő­nyös végjátékot nagy küzde­lemben jól vezette. Sápi szin­tén minőséget, majd játsz­mát nyert. Dr. Hetényí ezút­tal is balszerencsés volt, gyár logeiőnyös játszmát rontott. Helmrich két királyig ját­szott, a játék a 60. lépésiben pontosztozkodással fejeződött be. Takács a középjátékban tisztet, majd jól bonyolított partit nyert, Berebora bizto­san győzött, Hajdú bátorta­lanul, enerváltan játszott. A bajnokság állása a ne­gyedik forduló után: í. Hon­véd 37 (3 függő), ,2. Sparta­cus 34,5 (1), 3. Voián 33,5 4. Dutép 32, 5. Mezőgép 29, 6. Statisztika 28 (2), ,7. MTK VM 27,5, 8. Tipográfia 27,5, 9. Mereszjev 25, 10. Vasút­építő .24, 11, ZI\E 23,5, 12, Vasas 23 (1), 13. PMSC 22,5 (2), 14. Törekvés 21 pont (1). játszották. A körmérkőzést egyetlen' csapat sem úszta meg vereség nélkül, így a végső sorrendet az egymás elleni eredmények döntötték el. A szolnoki eredmények: Szolnok—Csongrád 16:5 (4:1, 2:1 5:1, 5:2). Szolnok—Eger SE 5:14 (0:4, 1:2, 1:3, 3:5), Szolnok—Tatabánya 17:16 (5:4, 2:4, 6:5, 4:3), Szolnok— Szentes 15:13, (5:3, 4:2, 5:2, 1:6). Végeredmény: 1. Eger SE 4, 2. Szolnoki VSE 4. 3. Szentes 3, 4. Tatabánya 1 pont., 5. SZEOL AK, 6. Kecs­kemét. A torna legjobb já­tékosának felajánlott serle­get Tóth Csaba nyerte, a legjobb kapus díját Kiss Péter (Eger SE) kapta. A tornán a következő játéko­sok vettek részt: Pintér F„ Cseh, Bogdán, Mohi, Rekita, Dudás, Tóth Cs., Lengyel, Hegyvári, Pintér I., Vasicsek Hasznos. Czibulka, Baranyi, Túrái. Területi labdarúgó­bajnokság TISZA CSOPORT 1. Mez. Honv 21 13 6 2 34- 5 32 2. DUSE 21 14 4 3 35-14 32 3. Lehel SC 21 11 7 3 46-23 29 4. Olefin SC 21 10 7 4 26-14 27 5. Balmazújv. 21 9 6 6 36-27 24 6. Hajdúbösz. 21 10 4 7 28-24 24 7. P. MÁV 20 10 3 7 36-29 23 8. Vol.-Rák. 21 8% 6 7 28-27 22 9. H. Asztalos 21 7 6 8 26-23 20 10. Karcag 21 9 2 10 33-34 20 11. Rakamaz 21 7 4 10 25-29 18 12. M.-szalka 21 6 3 12 20-37 15 13. Baktalór. 20 4 6 10 20-36 14 14. Kisvárda 21 3 8 10 21-43 14 15. H. Vasas 21 2 9 10 19-34 13 16. Jászkisér 21 2 3 16 9-43 7 Megjegyzés: a márc. 17-i fél­beszakadt Püspökladány—Bakta- lórántháza mérkőzést ápr. 18-án 16 órakor játsszák. A megyei bajnokság állása 1. Sz. Vegyim. 24 15 5 4 58-30 35 2. T.-rpiklos 25 13 6 6 53-34 32 3. K. Medosz 25 12 7 6 45-35 31 4. Jászapáti 24 12 7 5 31-23 31 5. T.-földvár 24 12 5 7 44-22 29 6. Tiszafüred 24 12 5 7 59-38 29 7. Szajol 24 9 11 4 46-27 29 8- Besenyszög 25 12 4 9 40-38 28 9. SZMAV j. 25 11 5 9 49-47 27 10. Szászberek 25 7 10 8 23-26 24 11. J.árokszáll. 25 9 5 11 29-30 23 12. Kunhegyes 25 10 3 12 45-50 23 13. Sz. Cukor 25 8 7 10 32-39 23 14. KuTE 25 7 7 11 39-38 21 15. Jj.-halma 25 8 5 12 26-40 21 16. Tószeg 25 7 5 13 27-49 19 17. J.-fénysz. 25 6 2 17 36-60 14 18. A.-ezalók 24 2 1 21 30-86 5 Kézilabda Idegenben nyert az Olajbányász Vízilabda Dobó Kupa Kecskeméten