Szolnok Megyei Néplap, 1985. március (36. évfolyam, 50-75. szám)

1985-03-05 / 53. szám

\ 1985. MÁRCIUS 5. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Sakk OB I Minimális hazai győzelem Kádas fél pontot szerzett Szolnoki Mezőgép—Zala­egerszegi TE 7,5:6,5. A tava­lyi nagyarányú vereségből okult a Zalaegerszeg, vala­mennyi táblán biztonsági já­tékra törekedett, s ezzel biz­tosította a minimális arányú vereséget, öt gyors döntet­lennel kezdődött a mérkőzés, amely a többi játszmákat fi­gyelembe véve a Szolnoknak kedvezett. Perényi, Schrancz és Né­meth nem kockáztatott az él­táblákon, míg Kiss Portisch F. nemzetközi mesterrel nagy taktikai harcban szerezte meg a fél pontot. Nagy eluta­sította ellenfele döntetlen ajánlatát, majd szélső, sza­bad gyalogra tett szert, azon­ban minimális előnyét nem tudta győzelemig fokozni. Forgács leszerelte ellenfele támadását, és szép partiban győzött, dr. Hetényi pedig pontos játékkal kihasználva az ellenfele állásában kelet­kezett gyengeségeket, szerez­te meg az egész pontot. Ta­kács végig szépen vezette a játszmát, ellenfele királya középen rekedt, amit pontos játékkal kihasznált. Nyert: Forgács, dr. Hetényi, Takács, döntetlent ért el: Perényi, Schrancz, Kiss, Németh, Ká­das, Nagy, Csala, Berebora, Sápi. A női csapat a jobb erők­ből álló Zalaegerszegtől 2:0- ás vereséget szenvedett. A II. Mezőgép Kupa nem­zetközi sakkverseny 9. fordu­lójának az eredményei. „A”- csoport: Andonov (bolgár)— Káposztás (Vasas) függő, Kiss A. (Mezőgép)—H. Do- bosz (lengyel) döntetlen, Be­rebora (Mezőgép)—Perényi (Mezőgép) döntetlen. Kádas (Mezőgép)—I. Marasescu (ro­mán) 0:1, Mádl (H. Meresz- jev)—I. Hausner (cseh) füg­gő, Németh (Mezőgép)—E. Mózes (román) 0:1. A „B”-csoport eredményei. 9. forduló: Sárai—Dobos dön­tetlen, Szöllősi—Kiss L. 1:0, Müllner—Siklósi függő, Györ­kös—Forgács döntetlen, Szűcs T.—Horváth 1:0, Nagy F.— Restás 1:0, Varga-—Mohácsi 0:1, Orbán—Radics döntetlen, Bordás—Valkó függő, dr. Nagy—Szegedi döntetlen, Hajdú—Mozsár függő. Röplabda Kunhegyes! bravúr NB II. Férfi: Kunhegyesi ESE— Gödöllő 3:2 (—10. —10. 14. 8. 11). Gödöllő. 50 n. V.: Varga, Molnár. Kunhegyes: Felső, Mile, Balázs, Tóth S., Szabó J., Kocsis. Csere: Szabó M., Tóth I., Pál, Bodó. Edző: Csapó Ferenc. Az első két játszma elvesztése után sem ad­ták fel a ikunhegyesiek. Lelkes és időnként jó játékkal megérde­melten győztek az esélyesebbnek tartott hazaiakkal szemben. Jók; Kocsis, Tóth S. DUSE—Tószeg 3:1 (5. —10. 11, 8 ). Tószeg, vezette: Szedlák. Bu­rai. Tószeg: Szunyoghy, Dóra, Byés, Hegedűs S..Kenyeres, Kol­lár. Csere: Pallér. Edző: Magi Zoltán. Az összeszokottabb deb­receni egyetemisták csak a har­madik játszmáig tették kérdé­sessé a mérkőzés kimenetelét. Et­től kezdve a hazaiak neon tud­tak lépést tartani, és bosszantó hibákat is elkövettek. Jók:llyés, H^edűs s. Ifi: DUSE—Tószeg 3:0. Női: Bp. Postás—Jászberényi Lehel 3:0 (l, 3., 5). Jászberény, 200 n. V.: Hányi. Katona. Lehel: Berényi. Szatmári. Kiss, Agócs, Pánesics, Moldován. Cs.: zircher^ Kaicsó, Bugyi, Nagy. Edző: Mé­száros János. Az első fordulóban a Lehel alárendelt szerepet ját­szott a bajnokságra esélyes fő­városiak ellen Ifi: Bp. Postás—Lehel 3:2. Táblázatok Labdarúgás 1. Bp. Volán 20 14 3 3 44-20 31 2. Vác 20 11 5 4 39-19 27 3. Szolnok 20 11 4 5 39 •23 26 4. Siófok 20 12 2 6 35-22 26 5. Nyíregyh.* 20 11 5 4 30-17 23 6. Debr. Kin. 20 9 5 6 34-30 23 7. S.-tarján 20 8 6 6 29­-23 22 8. Ózdi Kohász 20 8 5 7 2»3­-24 21 9. Sopron 19 8 5 6 27­•24 21 10. K.-baxcika 20 6 8 6 28­-28 20 11. D.-újváros 20 7 6 7 23­•27 20 12. Baja 20 7 5 8 24­28 19 13. Dóisgyőr* 20 8 6 6 35­34 18 14. Metripond 20 6 6 8 20­21 18 15. Keszthely 20 6 3 11 24­25 15 16. N.-kanizsa 20 5 5 10 26­38 15 17. B. Vegyész 20 4 6 10 18­33 14 18. Szekszárd 20 3 7 10 18­36 13 19. Bauxitb. 20 3 4 13 18-42 10 20. 22. Volán 19 2 4 13 24­50 8 * = a Nyíregyháza és a Diósgyőr eredményéből 4—4 büntetőpont levonva. Eredmények: Keszthely—Ka­zincbarcika 2:2, Bakony Vegyész —Baja 1:1, Szekszárd—Vác 1:3, Salgótarján—Dunaújváros C :6. Nyíregyháza—Debreceni Kinizsi 0:1, Volán SC—Hódmezővásár­hely 1:0, Diósgyőr—Siófok 1:5, Ózd—Bauxitbányász 4:0. A Sopron—22. sz. Volán mérkőzés elmaradt. A 21. fordulóban, március 10., vasárnap: Debreceni Kinizsi— Szolnoki MÁV MTE. A megyei bajnokság állása 1. T.-miklós 18 11 3 4 43-23 25 2. T.-füred 18 10 4 4 46-29 24 3. Sz. Vegyim. 18 10 4 4 42-27 24 4. Jászapáti 18 10 4 4 23-14 24 5. M. Medosz 18 9 4 5 34-29 22 6. Szajol 18 7 7 4 38-23 21 7. Besenyszög 18 10 1 7 31-28 21 8. J.árokszáll. 18 8 4 6 26-18 20 9. T.-földvár 18 7 5 6 30-20 19 10. SZMÁV jun. 1« 8 3 7 26-31 19 11. K.-hegyes 18 8 2 8 33-34 18 12. Szászberek 18 4 8 6 16-17 16 13. Sz. Cukor. 18 5 6 7 22-28 16 14. Jj.-halma 18 6 4 8 15-27 16 15. KuTE 18 5 4 9 20-26 14 16. Tószeg 18 4 4 10 20-36 12 17. J.-fénysz. 18 3 2 13 21-47 8 18. Abádszal. 18 2 1 15 22-60 5 A 19. fordulóban, március 10., vasárnap, 14.30: Szászberek— Jászjákóhalma. Jászfénysza- rn—Jászárokszállás, Tisza- földvár—Szolnoki Vegyimű­vek, Besenvszög—Szolnoki MÁV MTE junior, Szolnoki Cukorgvár—Tiszafüred, Jász­apáti—Törökszentmiklós, Tó­szeg-Kunhegyes, Abádsza- lók—Sza.iol, Kunszentmárton —Középtiszai Medosz. Röplabda NB I. Női. A 9—16. helyért « Álba Volán 10. Du tép SC A.-füzitn Cseneii SK 13. Szolnok TFSE 15. F«°or 1'* Dóién SC* * = A tavaszi lénott. A vií.rás eszi eredményét megtartja. A szol tv "he i Venviművek a hét végén szabadnapos 4 43 :22 30 é 42:26 r,o 4 42:26 30 8 40:33 26 11 33:4*> 25 11 33:42 25 10 33 :36 24 14 _ 14 3:42 14 idénytől vissza- érteimében az 17 13 1« 12 12 13 18 9 18 7 18 7 17 7 SZOLNOKI STÜDIÖ: 17.00: Műsorismertetés. Hírek. — 17.05 : Két dal, egy előadó. A Saragossa Band slágerei. — 17.15: Zsibongó. Gyermekműsor. Szer­kesztő : Cseh Éva. — (A tarta­lomból : Tavaszi kulturális szem­lék.) — Közben: Halász Judit énekel gyermekdalokat. — 17.40: Népszerű énekegyüttesek műso­rából. — Közben: Hazai holmi. Körmendi Lajos írása. — 18.00: Alföldi krónika. — 18.15: Aneeka felvételeiből. — 18.26—18.30: Hír­összefoglaló. Lap- és műsorelő- zetes. KOSSUTH: 8.20: Társalgó. — 9.44: Éneklő ifjúság. — 10.05: Diákfélóra. — 20.35: Találkozás a Hang-villá­ban. — 10.52: zenekari muzsika. — 11.39: Jókai Mór élete és kora. — 12.30: Ki nyer ma? —12.45: Of­fenbach : Szökött szerelmesek. — 13.37: Kóruspódium. — 14.10: Ma­gyarán szólva ... — 14.25: Or­vosi tanácsok. — 14^30: Dzsessz- melódiák — 15.00: Arcképek a szlovák irodalomból. — 15.17: Ivnkács Pál mélyhegedűn ját­szik. — 15.40: Operaáriák. — 16 05: Varázskörben. — 17.00: Vi­lágablak. — 17.30: Huszár Lajos: Régi magyar táncok és dalok fúvósötösre. — 17.45: A Szabó család. — 19.15: Gondolat. — ?A00: Nóták. — 20.16: Trópusi növények a szennyvíztóban. — 20.31: Kedves zeneműveim. — 21.301: Tata (nem csak) bánya. Riport. — 22.20: Tíz, perc külpo­litika. — 22.30 : ötösök operákból — 22.54: Kutatás a kutatás kö­rül. — 23.04: Lemezmúzeum. — 0.10: Bálint János cimbaimozik. PETŐFI: 8.08: Slágermúzeum. — 3.50: Tíz perc külpolitika. — 9.05: Napközben. — 12.10: A Szovjet­unió honvédelmi minisztériumá­nak zenekara játszik. — 12.30: Nóták. — 13,06: Poiphullám. — 14.00: Tóth János énekel. — 14.15: Külföldről érkezett. — 14.40: Hangos szótár. — 15.05: Dés László, Vukán György és László Attila felvételeiből. — 15.20: Könyvről — könyvért. — 15.30: Csúcsforgalom. — 17.30: Tini­toniJk. — 18.30: Táncházi muzsi­ka — 19.05: Csak fiataloknak! 20.00: Barbra Sreisand zenés élet­rajza. — 20.37: A mikádó. — — 21.05: Az arany szamár. — 21.46: Népdalkörök pódiuma. — 22.11: Zeneközeiben a hallgató. — 24.00—4.30: Éjféltől — hajna­lig 3. MŰSOR: 9.08: Vladimir Askenazi zongo­rázik és vezényel — 10.31: Le­hár operettjeiből. — 11.10: Nép­zene sztereóban. — 11.40: Kama­razene. — 13.05: Külpolitikai arc- képcsarnok. — 13.20: Zenekari muzsika. — 13.56: A Miami Sound Machine felvételeiből. — 14.26: Ismerjük meg! — 15.30: Zenei tükör. — 16.00: Szimfonikus ze­ne. — 17.00: Iskolarádió. — 17.30: Hangverseny Lajtha László mű­veiből. — 18.30: Na maternjem jeziku. — 19.05: In der Mutter- SDrache. — 19.35: Gpera-művész- lemezek — 20,30: Amiért jöt­tünk. — 20.58: A Karthago együt­tes játszik. — 21.38: Üj leme­zeinkből. — 22.03: Élő holttest. I Televízió I 1. MŰSOR: 8.00: Idősebbeik; is elkezdhetik. Tévétorna (ism.). — 8.05: Iskola­tévé Világnézet. Az ember ki­alakulása II. (ff). (A ..Beveze­tés a filozófiába” c. tantárgyhoz) (ism..). — 8.50: Környezetismeret (ált. isk. 1. oszt.) Testünk. V/5. rész: Az agyam csodákra képes (ism.). — 9.05: Magyar irodalom (ált. isk. alsó tagozat) A hold­nak háza van (ism.). — 9.35: Deltácska. Az űrhajózás történe­te (ff) (ism.). — 15.45: Hírek. —- 15.50: Orosz nyelv kicsiknek — 6. rész (ism.). — 16.00: Tévé- basic-tanfolyam XV1/7. rész: A programozás módszere (ism.). — 16.35: összefüggések. James Burke rendhagyó gondolatai a változásról IX/3. rész; Hangok a távolból. Angol rövidfilmsorozat (ism.). — 17.20: Sakk-matt. — 17.40: Reklám. — 17.45: Dél-alföl­di krónika. A szegedi körzeti stúdió műsora. — 18.15: Képúj­ság. — 18.20: ... és város lett Mór. RiportfiLm. — 18.50: Rek­lám. — 19.05: Mini stúdió ’85. — 19.10: idősebbek is elkezdhetik. Tévétorna. — 19.15: Esti mese.— ln.30: Tv-híradó. — 20.00: Szé­chenyi napjai. Tévéjátéksorozat VI4. rész. — 20.55: Stúdió ’85. A televízió kulturális hetilapja. — 2.1.55: Tv-híradó 3. — 22.05: Him­nusz. 2. MŰSOR: 17.05: Képújság. — 17.10: Kerek világ. Óvodások műsora. —17.25: Téli kirándulás. — Csehszlovák burleszkfilm. — 17.50: Műkor- csolya-VB. Párosok rövid prog­ramja. Közvetítés Tokióból. — 13.30: Eltérések és hasonlóságok II. A budapesti regionális szer­kesztőség műsora. — 19.00: Az U2 együttes műsora a dortmundi |A rádió és la televízió műsora I Sport »Sport Sport I Megyei labdarúgó-bajnokság Rossz pályákon nagy küzdelmek Törökszentmiklósi SE— Szolnoki Cukorgyár 1:0 (1:0). Törökszentmiklós. 100 n. V.: Hagyó. TSE: Mészáros— Hoppál II, Kozák, Kocsis, Rajt, Molnár, Kazinczi (Stummer), Csőke (Szabó), Ramos II, Sebők, Ramos I. A hazai csapat nagy lendü­lettel kezdett. A 2. percben Sebők tisztára játszotta ma­gát. de a kifutó kapusba rúgta a labdát. A 8. percben tűzijáték volt a cukorgyári kapu előtt, kétszer is a ka­pufáról pattant vissza a lab­da, és ha nehezen is, de si­került a védőknek felszaba­dítani. A 17. percben egy formás hazai akció végén Csőke biztosan talált a ka­puba. 1:0. A második félidőt a hazai csapat végigtámadta, de újabb gólt nem sikerült elérnie. Jó: Kozák, Molnár, Csőke, Sebők illetve Csécsei, Márkus, Fritz. Szolnoki Vegyiművek— Jászfényszaru 5:0 (1:0). Szol­nok, 150 n. V.: Sándor. Ve­gyiművek: Öllé (Szabó S.)— Császár. Tánczos, Nagy, Haj­dú, Bán, Adorján, Zsidei, Bíró, Busi. Tóvizi. Jól előké­szített pálya várta a szezon- kezdésre kivonuló csapato­kat. A Vegyiművek rögtön támadólag lépett fel. Kiha­gyott 11-es (Busi révén) és egy érvénytelen gól után a 40. percben Bán remek fejest küldött a kapuba. 1:0. Szü­net után a fáradni látszó vendégek ellen egymás után vezette veszélyes támadásait a Vegyiművek, és az 50. perc­ben Busi, a 62.-ben Bíró. a 70.-ben Busi, a 76.-ban ismét Bíró talált a hálóba. A Ve­gyiművek ellenállhatatlan volt, mig a vendégek lelke­sedésükkel és sportszerűsé­gükkel tűntek ki. Jók: Nagyi Császár, Bán. Bíró, ill. Ger­gely, Fózer. Sárga lap: Haj­dú. Ifi: Jászfényszaru—Vegyi­művek 2:1. Tiszafüred—Besenyszög 1:1 (1:0). Tiszafüred 300 n. V.: Balogh. TVSZSE: Kovács —Boros, Szabó, Dobi. Veres, Kiss, Németh. Somogyi, Spi­ro (Csőke). Fehér, Balia. A felázott pálya ellenére jó iramú, sportszerű mérkőzést láthatott a közönség, ami abban is megmutatkozott, Westphalenhalleban. — 20.00: Az istállótól a befutóig. Kanadai dokumentumfilm. — 20.50 : A restaurálás kulturális misszió. Román rövidfilm. — 21.00: Tv- híradó 2. — 21.20: Reklám. — 21.25: A rotterdami révkalauzok. Holland rövidfiljm. — 21.55 kép­újság. * MOSZKVA I. 12.30: Hírek. — 12.50: Doku­mentumfilm. — 13.40: Gyermek- művészeti kollektívák koncertje. — 14.10: Tudósítóink jelentik.— 14.40: Hírek. — 14.45: Dokumen­tumfilm. — 15.10: Sakkiskola. — 15.30: Milliók lenini egyeteme. — lfi.OO: Minden rajzon a Nap. — 16.15: Élet és tudomány. — 16.45: Ma a világban. — 17.00: A mi kertünk. — 17.35: Az anyai hú­sé** — film. — 10.00: Híradó. — 19.35: O. Bergolc költészete. — 20.00: A Szovjetunió jégkorong- bajnoksága: Szpartak—CSZKA. — 21.10: Ma a világban. — 21.30: ..Front szárnvak nélkül” — já­tékfilm II. rész. — 22.50: Híreik. — 22.55: Sportműsor. — 23.25: Koncert. SZLOVÁK TELEVÍZIÓ: 17.25: Hírek. — 17.30: Séta a világűrben. Ismeretterjesztő -so­rozat 2. rész: A Föld családi kör­ben (ism.) — 17.50: Az öt leg­jobb. pionír-dalvetélkedő. —18.25: Tűzrendészeti tájékoztató. — 18.30: Szakmunkástanulók mű­sora. — 19.00; Tv-torna. — 19.10: Fsti mese (ism.). — 19.30: Tv- híradó. — 20.00: Fiatalok tv-klub- ja. — 21.30: Időszerű események. — 21 56- Tdőiárásjelentés. — 22.00: Fz történt 24 óra alatt. — 22.10: A rendőrség hívószáma: 110. NDK bűnügyi filmsorozat „..Az utolsó hajóút”. BUKAREST: 20.00: Tv-híradó. — 20.20: Gaz­dasági fi«velő. — 20.30: Egy élet képei. Tv-játék. — 21.50: Tv­híradó. hogy negyedóra is eltelt míg sípolni kellett a játéktéren. A 23. percben Fehér játszotta magát tisztára, és nem hibá­zott. 1:0. A második félidő­ben többet támadott a hazai gárda. Háromszor is a kapus­sal álltak szemben csatárai, de a befejezés elmaradt. A 88. percben egy kapu elé ívelt labdából egyenlített a ven­dégcsapat Dudok révén. Jók: Boros, Veres, Bállá, Szabó (a mezőny legjobbja). Kiss J., ill. Csajbók, Varga J., Boros S. Ifi: Tiszafüred—Beseny­szög 2:2. Jászapáti—Kunhegyes 3:2 (1:2). Kunhegyes, 250 n. V.: Balázs. Kunhegyes: Sza­bó J.—Szabó G., Lukács, Apostol, Lázár, Kovrig, Kiss L. (Borbély), Kiss J.. Varga, Juhász, Herbály. Víztócsák­kal tarkított pályán a ha­zaiak a 6. és a 36. percben szerzett góllal 2:0-ra vezet­tek. A 43. percben Kovrig a hibáját csak szabálytalan­sággal tudta helyrehozni, a jogos 11-esből a vendégek szépítettek. A II. félidőben tovább tartott a hazaiak me­zőnyfölénye. de gólhelyzetei­ket nem tudták kihasználni. Az ellentámadásokból az 58. percben Jászapáti ki­egyenlített. A 66. percben a játékvezető szabadrúgást ítélt a hazaiak ellen a ka­putól 18 méterre, és a ven­dégek berúgták a labdát. Gól: Illés (2), Sóti, ill. Ju­hász. Varga. Ifi: KESE—Jászapáti 4:1. Középtiszai Medosz— Abádszalók 2:1 (0:0) .Ken­deres. 200 n. V.: Szabari. K. Medosz: Szilágyi S.—Szilágyi Gy., Molnár, Süveges Á., Szántó, Magyar. Rapi (Süve­ges J.), Herczegh, Süveges I., Szerencsi (Baktai S.) Baktai I. A sáros, csúszós talajon lejátszott mérkőzés első fél­idejében nagy fölényben ját­szott a hazai csapat, de csak három kapufát sikerült el­érnie, míg Abádszalók csak egyszer tette próbára a ha­zai kapus képességét. A rpá- sodik félidőben is tovább tartott a kenderesi fölény, de nehezen sikerült megtör­ni a lelkes . szívósan védeke­ző vendégek ellenállását. Végeredményben megérde­melt hazai győzelem szüle­tett, amely nagyobb arányú is lehetett volna. Góllövők: Molnár, Szántó (11-esből), ill. Mérten. Jók: Molnár, Magyar, Süveges I. ill. dicsé­ret illeti az egész vendég- csapatot lelkes játékáért. Ifi: K. Medosz—Abádsza­lók 5:0. Szajol—Tószeg 3:1 (1:0). Szajol, 300 n. V.: Terenyei. Szajol: Kupái—Vincze, Her- nek, Balogh, Molnár. Kántor, (Golyha). Gál, Kiss, Horváth. A nagyszabású úszóverseny társrendezvénye volt a hét végén a Vízmű Kupa vízilab­da-torna, amelyet másodíz­ben rendezett meg az OB I- be pályázó Kecskeméti Víz­mű SE. Az elmúlt évi tornát a Szolnoki VSE nyerte, így védőként utazott Kecskemét­re. Az előzetesen meghirde­tett résztvevő SZEOL AK le­mondta a tornát, az Eger SE helyett pedig az Egri Vízmű OB II-es csapata indult. Vé- gülis az első nap utolsó mér­kőzése hozott meglepetést. A házigazda KVSC teljesen reálisan legyőzte a Szentesi Vízmű OB 1-es csapatát, így az egyik ágon a döntő részt­vevője lett. A Szolnoki Víz­ügy SE a válogatott játéko­sok részvételével könnyen vette a szombati akadályokat, és került a vasárnapi döntő­be. A döntő első negyedében a nagy erőbedobással küzdő kecskemétiek egyenlő ellen­Papp, Szabó. Szemerkélő esőben, jeges, síkos talajon kezdődött a találkozó. Húsz percig a csapatok a talajjal ismerkedtek, ez a hazaiak­nak sikerült jobban. Átvet­ték a játék irányítását, amit több kihagyott helyzet, kapu­fa és elhibázott 11-es jelzett. A 38. percben Kántor kapu előtti kavarodásból lőtt a hálóba. A II. félidőiben to­vább rohamozott Szajol. 51. perc: szép akció végén ismét Kántor volt eredményes. 83. perc: Szabó a kifutó kapus mellett lőtt a hálóba. 87. perc: 11-esből Farkas szépí­tett. Küzdelmes mérkőzésen Szajol minden tekintetben felülmúlta ellenfelét. Győ­zelme nagyobb arányú is lehetett volna. Jók: Vincze, Balogh, Kántor, Papp, ill. Farkas, Pálinkás. Ifi: Szajol— Tószeg 1:0. Jászárokszállási Vasas— Szászberek 1:1 (1:1). Jász­árokszállás, 200 n. V.: Csé- nyi. J. Vasas: Kasza—Csikós, Nagy S. (Guba Zs.), Nagy T., Sziráki, Móczár. Molnár, Ré- dei L., Banya, Csikós Zs., Bobák M. A mérkőzés kró­nikája: hideg, csípős esőszi- tálás, csúszós, mély talajú pálya. Ennek ellenére igen sportszerű találkozón igaz­ságos eredmény született. Korrekt játékvezétés, szen­vedő játékos, didergő, átfá­zott nézők. Góllövő: Rédei, illetve Szabó I. Ifi: Szászberek—Vasas 2:1. Szolnoki MÁV MTE junior —Tiszaföldvár 2:1 (2:1). Szolnok, 100 n. V.: Tajthy. Szolnok: Űjfalujgi—Kovács A.. Kun, Vincze. Molnár L., Sós, Hajdú, Varga, Kerepesi, Szőke Zs., Dobos. A sáros talajon küzdelmes mérkőzé­sen a helyzeteit jobban ki­használó szolnoki csapat győzött. Góllövő: Varga (11- esből). Kun, ill. Jakab. Jók: Az egész szolnoki csapat lelkes játékáért, illetve Ja­kab, Szőke, (T .földvár), Vass. Ifi: Szolnok—Tiszaföldvár 3:0. Jásijákóhalma—Kunszent­márton 1:0. Jászjákóhalma, v.: Tombor. Ifi: Kunszentmárton— Jászjákóhalma 3:0. Előkészületi mérkőzés: Jászberényi Lehel—Alattyán 5:1 (3:0). Jászberény, vezet­te: Boros. Lehel: Balázs (Né­meth)—Szántai (Gál), Fé­nyes. Palásti (Kaszab), Su­lyok, Szívós (Bukhár), Ká­dár. Lukácsi, Petró (Nagy), Gombos (Váczi), Deme (Kiss). A hatvaniak távol- maradásg miatt a jászsági csoport éllovasával játszott a Lehel. A végig sportszerű mérkőzésen a nagyobb tudá­sú hazai csapat biztosan győzött. Góllövők: Petró (2), Kádár, Váczi, Nagy, ill. Mo- sonyi Cs. felek voltak. A második és a harmadik negyedben kiütkö­zött az osztálykülönbség. Sa­ját stílusát játszotta a Víz­ügy, és dobott néhány szép akciógólt is. A torna megfe­lelt a felkészülési időszak el­ső állomásának. A szolnoki eredmények: SZVSE—Hódmezővásárhely 15:8 (4:2, 4:1, 4:1, 3:3), SZVSE—Kecskemét up 15:6 (5:3, 4:1, 3:1, 3:1). A döntő: SZVSE—KVSC 14:10 (3:3, 5:2, 5:2, 1:3). A torna végeredmé­nye: 1. SZVSE, 2. KVSC, 3. Szentesi Vízmű, 4. KVSC up., 5. Egri Vízmű, 6. Hódmező­vásárhely. A torna legjobb góllövője különdíját a 10 gó­los Tóth Csaba kapta, a leg­jobb kapus Pintér Ferenc volt. A tornán részt vett szol­noki játékosok: Pintér F., Bor J., Bogdán, Ugrin, Reki- ta, Ignácz, Tóth Cs., Lengyel, Hegyvári Gy., Pintér I., Bá­rány!, Hasznos, Túrái, - a Vízmű Kupa Kecskemét Első a Szolnoki Vízügy SE