Szolnok Megyei Néplap, 1984. november (35. évfolyam, 257-280. szám)

1984-11-13 / 266. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1984. NOVEMBER 13. Mezőtúr nagy formában (Folytatás az 5. oldalról) szemben. Mindkét oldalon a védelmek jeleskedtek, és ők érdemelnek dicséretet. Ifi: Olefin SC—Jászkisér 0:0. — Ficzek — H. Asztalos SE—Karcag 4:0 (2:0). Nyírtelek, 100 n. V.: Tóth S. Karcag: Csomós —Szabó, Mészáros (Venczel), Varga, Nagy, Tüdős (Bíró), Hajdú J., Antal, Hajdú T., Lengyel, Orenstein. Edző: Néder István. A két újonc összecsapá­sán az első negyedórában a hazaiak voltak aktívabbak, de a karcagiak fokozatosan feljöttek, és Orenstein révén gólhelyzetet hagytak kihasz­nálatlanul. Mint később ki­derült, ez volt az egyetlen említésre méltó támadásve­zetés karcagi részről az egész mérkőzésen. A 25. percben vezetést szerzett az Asztalos SE. A karcagi ka­putól 40 méterrel jobb ol­dalról Barna ívelt be egy szabadrúgást, melyet a vé­dők tekintetétől kísérve Ka­talin a kapuban maradt Cso­mós mellett a hálóba fejelt. 1:0. A 45. percben a kapu­tól 20 méterre, két elmélá­zó karcagi védő között Ka- . talin kiverekedte a labdát és rövid szöktetés után megszerezte csapatának a második gólját. 2:0. Közvet­lenül a szünet után a közép­kezdést követően, az első hazai támadásból ismét Ka­talin volt eredményes, ugyanis a karcagi játékosok mint annyiszor a mérkőzés folyamán, megint tehetetle­nül szemlélték a nyírteleki csatár alakítását, aki ezút­tal sem kegyelmezett, s újabb góljával mesterhár­mast ért el! 3:0. A 61. perc­ben Barna csapott le egy rö­vid hazaadásra, a megszer­zett labdát az alapvonalig vitte, majd begurítását a jó ütemben érkező Győrffy a kapu közepébe továbbítot­ta. 4:0. A mindvégig energetiku- sabb nyírteleki gárda ilyen arányban is megérdemelten nyert a széteső, enervált, lel­ketlen karcagiak ellen, akik­nek talán az önbizalmuk is nagyobb volt a kelleténél. Jók: Katalin (a mezőny leg­jobbja), Barna, Győrffy. ill. a karcagi csapatban még kö­zepes teljesítmény sem volt felfedezhető! Rákóczit alva—Balmazúj­város 4:1 (2:0). Rákóczifal- va, 350 n. V.: Kozsla. Rákó- czi falva: Majer—Horváth!,' Sebők, Bencsik, Ladányi, Rácz, Kántor, Nyolczas I, Gergely (Szénási), Tubák, Nyolczas II (Szmutkó). Ed­ző: Somogy vári József. Bal­mazújváros: Gulyás—Vág­ner, Király. Radócz J. (Ra- dócz L.), Szabó J., Szabó A. (Szegedi), Kovács, Pajkos, Tarr, Timár. Győrfi. Edző: Komlósi Imre. A térfél választásnál a vendégeknek kedvezett a szerencse, ők játszhattak a szél támogatásával. Nem so­káig örülhettek azonban ^Fortuna” kegyeinek, mert a 2. percben Tubák révén a hazaiak megszerezték a ve­zetést. 1:0. A gól után kie­gyenlített lett a játék, majd a 32. percben tovább nö­velték előnyüket a hazaiak. Rácz vezette fel a labdát és a jobbösszekötő helyéről mintegy 25 méteres lövése a dermedt Gulyás mellett a jobb alsó sarokban kötött kj. 2:0. Néhány perc múlva Pajkos jól eltalált szabadrú­gását kellett a hazai kapus­nak kitornáznia.- a másik oldalon pedig Rácz hagyott ki helyzetet. A második fél­idő rosszul kezdődött a ha­zaiaknak. A 47. percben Szabó A. csavart a jobb fel- íV> sarokba egy szabadrú­gást. 2:1. A gól a Rákóczi- falvát hozta fel, okosan tar­totta a labdát, a középoá- lyások gyors kiugratásokkal hozták helyzetbe a csatáro­kat. A 48. percben Kántor labdáját Tubák okosan emelte hálóba, a kifutó Gu­lyás felett. 3:1. Hat perc múlva Nyolczas II húzott el a bal oldalon, és beadását a jó ütemben érkező Ger­gely csúsztatta a kapuba. 4:1. Közepes színvonalú, sportszerű mérkőzésen ilyen arányban is megérdemelten nyert a magára találó, min­den részben jobbat nyújtó hazai csapat. Jó: Sebők, Bencsik, Rácz, Ladányi, Tu­bák, ill. Király. Tarr, Ko­vács. llfli: Rákóczifalva—Bal­mazújváros 3:0. — Bagfi — Kecskeméti TE—Tisza Ci­pő SE 3:2 (2:1). Martfű, 300 n. V.: Gróza. KTE: Varga— Putnoki, Csordás,. Petényi, (Lajos), Rózsa, Lakatos, Vi­rágú, Seres, Mari (Fürtös), Mészlényi, Feró. Edző: Sz. Tóth András. Tisza Cipő SE: Németh—Kardos I. Für­tös, Hábensusz, S^őke, Földi, Kesjár II, Hegedűs, Szántai (Nyitrai), Kesjár I, Palcsó (Kardos II)- Edző: Honti Gyula. Izgalmasan kezdődött a játék. Már a 4. percben egy veszélyesen ívelt szöglet okozott gondot a hazaiak­nak, majd lesről fejeltek a hálóba a kecskemétiek. A 26. percben óriási védelmi hibából vezetést szerzett a KTE. Fürtös elrúghatta volna a beívelt labdát, ahe­lyett elengedte, es a befutó Ferónak már nem volt ne­héz dolga az alsó sarokba gurítani. 1:0. A 32. percben Kesjár II ugratta ki Szánta­it, aki szép cselekkel tört kapura, kicselezte a kapust is. és a hálóba továbbított. Szép csatárteljesítmény volt. 1:1. A 43. percben ismét előnyhöz jutott a listaveze­tő. Kardos I fordülás köz­ben kézzel ért a labdához. 11-es. Mészlényi biztos íté­letvégrehajtónak bizonyult. 2:1. Fordulás után is ma­radt a jó iram, támadott mindkét csapat. A 68. perc­ben ismét egyenlített a Martfű. Szántait csak sza­bálytalanság árán tudták a védők elválasztani a labdá­tól a 16-oson belül. Ez is II-es. A büntetőt Háben­susz nagy erővel lőtte a ka­pu jobb oldalába. 2:2. Már mindenki bízott a döntet­lenben, amikor váratlan fordulat következett. A 82. percben jobboldali szögletet követően az elalvó védők és Németh kapus előtt néhány lépésről Putnoki csúsztatott a kapuba. 3:2. Fordulatok­ban gazdag mérkőzésen a „gólerős” martfűi védelem hibájából alakult így a vég­eredmény. A döntetlen job­ban megfelelt volna a játék képének. Jók: Putnoki, Mészlényi, Lakatos, ill. Szántai. — Lepsényi — Lehel SE—BaktalóstVnthá- za 5:1 (3:0). Jászberény, 500 n. V.: Csecsődi. Lehel: Ba­lázs—Szívós, Fényes, Laka­tos, Sulyok, Szántai, Ka­szab, Lukácsi, Deme. Gom­bos, Váczi. Edző: Péczely Szabolcs. A negyedik percben Szán­tai a jobb oldalon elfutott, magas beadását Gombos a bizonytalankodó kapus mel­lett Kaszab elé fejelte, aki 8 méterről laposan a háló­ba helyezett. 1:0. Négy perc­cel később Lukácsi Váczihoz továbbított a térfél közepén, majd a visszakapott labdá­val kitört és 12 méterről a kapuba lőtt. 2:0. Néhány perccel később Lakatos, majd Gombos távoli lövé­se elkerülte a kaput. Húsz perc elteltével Deme jobb oldali szögletét Szántai 10 méterről hajszállal fölé fe­jelte. A színvonal visszae­sett, a hazaiak újabb gólok helyett kedélyes játszado­zásba kezditek. A félidő vé­gén a vendégek kihagyását Gombos használta ki, és 18 méterről a kapuba bombá­zott. 3:0. Szünet után is a Lehel játszott mezőnyfö- lényben, de támadásaik kö­rülményesek és lassúak vol­tak. Ekkor a vendégeknek is akadt egy-egy helyzete, például Borbélynak, aki 10 méterről gólhelyzetből mel­lélőtt. A 65. percben Váczi a térfél közepén jól sike­rült cselekkel betört a 16- oson belülre és 12 méterről laposan a hálóba vágta a labdát. 4:0. Negyedóra múl­va Deme ugrott ki a jobb oldalon, beadását Gombos csúsztatott fejessel küldte a kapuba. 5:0. A 85. percben a csereként beállt Sárközi a tétovázó hazai védők között lőitt gólt. 5:1. A jászberényi csapat akár kétszámjegyű győzlemet is arathatott vol­na a gyenge játékerőt kép­viselő vendégekkel szemben. Jók: Gombos, Lukácsi, Szán­tai, Kaszab, ill. Szabó. Ma- dai. — Hoffer — Megyei labdarúgó-bajnokság Tíz gól esett Törökszentmiklóson Tiszafüred—Szászberek 2:1 (1:1). Tiszafüred, 250 n. V.: Balázs. Tiszafüred: Kovács— Veres, Szabó, Kiss, Dobi, Spi- ró, Somogyi, Szatmári, Dan- kó, Bállá, Angi (Fehér). Ed­ző: Kónya Gyula. Szászbe­rek: Farkas—Dankó, Pető, Gyáfrás, Nagy, Laki R., Bur­da, Bezzegh, Szabó I., Laki J.. Göblyös. Edző: Laki Imre. Nagy elszántsággal kezdett mindkét csapat a viharos erejű szélben és az igen gyér nézősereg előtt. Az első nagy gólhelyzet a vendégek előtt adódott a 7. percben, de a csatáruk centiméterekkel a kapu mellé lőtt. A változa­tos, jó iramú első félidőt mi sem jellemzi jobban, mint az, hogy a 8. percben már . megszerezte vezető gólját Ti­szafüred. Egy jobb oldalról kapu elé lőtt labdát a vendég védők nem tudtak „lekap­csolni”, melyből Bállá okos gólt szerzett. Néhány perc múlva Göblyös szép egyéni akciót követően egyenlített. 1:1. Még az első félidő kró­nikájához tartozik, egy szász- bereki gólhelyzet, amit Dobi centiméterekké’- a gólvonal előtt tisztázott vérfagyasztó nyugalommal. A második félidő mezőnyjátékká lapo­sodott. melyből előbb Angi, helyzetkihagyása, majd Szat­mári 20 méteres bombagólja jelentett feljegyzésre méltó eseményt. A mérkőzés játék­vezetői kitűnően bíráskodtak. Jók: Kiss J. (a mezőny leg­jobbja), Dobi, Spiró, Somo­gyi, Dankó, ill. Laki J. Göb­lyös, Nagy. Sárga lap: La­ki R. Ifi: Tiszafüred—Szászberek 1:1. Oláh István Törökszcntmiklós—Jász- fényszaru 8:2 (2:1). Török- szentmiklós, 200 n. V.: Hor­váth. TSE: Mészáros—Hop­pál, Molnár, Márton, Rajt, Szabó, Csőke (Komáromi), Sántha, Balogh, Stummer (Öllé), Ramos. Közepes ira­mú és színvonalú mérkőzé­sen az első félidőben még erővel bírta Jászfényszaru, egyenlő ellenfele volt a ha­zai csapatnak, sőt a 30. perc­ben megszerezte a vezetést is Tóth révén. Ezután a TSE Márton és Szabó góljaival Röplabda Bravúr a fővárosban NB I. Női: Szolnoki Vegyi­művek—BVSC 3:0 (14, 11, 9). Szolnok: Vargáné, Takács Zs., Kovácsné, Kolláth, Va- sicselk, Pinczi. Csere: Bak, Radics. Edző: Vasicsek Já­nos. A BVSC kezdett jobban, először 7:5-re, majd 14:7-ne vezetett, de játszmalabdáju­kat hárította a vendég együt­tes. A szolnoki csapat játé­kosai lelkesedésben, győzni- akarásbam egymást múlták felül, nem hibáztak, támadá­saik pedtg gyorsak, eredmé­nyesek voltak. Megfordítot­ták a játszmát, így nem csak ezt, hanem a nagy lélektani csatát is megnyerték. A kö­vetkezőkre is a végletek vol­tak a jellemzőek. 6:l-es szol­noki vezetés után 6:ll-re a BVSC vezetett, több téves játékvezetői ítélet, valamint az előző játszma izgalma meghozta a szolnoki szurko­lók hangját. A vegyis lányok ismét bebizonyították, hogy a győzni akarás a csapat erénye. Minden pontnak örülve, igazi összmunkát nyújtva ismét fordítottak, és biztos 2:0-ás vezetéshez ju­tottak. A Vegyiművek az utolsó játékrészben olyan lendületes, gyors játékot produkált, ami ellen tehetet­len volt a BVSC, és végig vezetve értékes győzelmet szerzett. A Vegyiművek csa­patából mindenki dicséretet érdemel fegyelmezett, lelkes játékáért. Junior; Szolnoki Vegyimű vek—BVSC 3:0. NB II. Férfi: Tószegi KSK —Hejőcsabai Cement 3:1 (—12, 13, 13, 11). Miskolc. V.: Szedlák, Rat- kóczay. Tószeg: Kenyeres, Szunyoghy, Ilyés, Boros, Kol­lár, Hegedűs. Csere: Balogh, Egedi, Dóra. Edző: Magi Zoltán. Röviddel a mérkőzés előtt érkezeit meg a vendég­csapat, így az első játszma csak bemelegítésre volt elég. A továbbiakban, a számszerű eredménytől függetlenül biz­tosan nyerte a mérkőzést a nagyobb rutinnal rendelkező tószegi csapat. Jók: Balogh, Kenyeres, Szunyoghy. Ifi: Hejőcsabai Cement— Tószegi KSK 3:0. Romhány—Kunhegyesj ESE 3:0 (13, 6, 11). Kunhegyes, 50 n. V.: Bodro­gi, Oláh. Kunhegyes: Felső, Mile, Tóth, Szabó J., Eper­jesi, Kocsis. Csere: Balázs, Bodó, Szabó M. Edző: Csapó Ferenc. A Romhány elsősor­ban ütőerőben nyújtott jobb teljesítményével győzte le a néha kapkodó, pontatlan tá­madás-befejezéseket produ­káló hazai csapatot. Jók: Felső, Szabó J. Ifi: Kunhegyesi ESE— Romhány 3:0. Kazincbarcikai Vegyész— Szolnoki Titász 3:0 (10, 8, 10). Kazincbarcika. Sz. Titász: Balázs, Nagy A., Nagy T., Kiss, Mészáros, Sülé. Csere: Cseh. Edző: Surányi Márton. A bajnokjelölt Kazincbarci­ka otthonában a Titász az előző hetekhez viszonyítva javuló játékkal rukkolt ki. Ifi: Kazincbarcikai Ve­gyész—Sz. Titász 3:0. Szolnoki Vegyiművek— Borsodi Építők 3:0 (3, 9, 9). Miskolc. V.: Gallai, Oláh. Sz. Vegyiművek: Juhász, Há- jer, Czanek, Pető, Tószegi, Fékéé. Csere: Tompa. Ed­ző: Policsányi István. A tá­madásban és védekezésben is egyaránt jobb teljesít­ményt nyújtó Vegyiművek magabiztos győzelmet ara­tott. Ifi: Sz. Vegyiművek—Bor­sodi Építők 3:2. i Női; Hunyadi SE—Jászbe­rényi Lehel SE 3:2 (—7, —13, 4, 7, 10). Jászberény, 100 n. V.: Bod­rogi, Katona. Lehel: Kalcso, Kiss, Szatmári, Göblyös, Be- rényi, Páncsics. Csere: Lag- zi, Bugyi. Edző; Mészáros János. A rutinos, volt NB I-es játékosokkal megerősí­tek fővárosi csapat csak szo­ros küzdelemben győzte le a jászberényieket. gólszerzési lehetősége, lendü­lete azonban csak 15 percig tartott. A 87. percben végleg eldőlt a mérkőzés sorsa. Szabó éles beadása a kapus segítségével került a hálóba. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a hazai csapat kapu előtti határozottabb já­tékával megérdemelten győ­zött a táblázaton előkelő he­lyen álló Besenyszög ellen. Jók: Balogh S., Hernek, Gál, Horváth, ill. Boros Gy. Ifi: Szajol—Besenyszög 2:1. SZMÁV MTE junior—Kun- szentmárton 2:1 (1:1). Szol­nok, 100 n. V.: Hegyi. Szol­nok: Nagy M.—Sás, Földi, Kiss, Molnár L., Varga, Cson­tos, Csábi (Szatmári), Vadics- ka, Tóth T., Dobos (Bán). A szolnoki csapat végig me­zőnyfölényben játszott, de a helyzetek sokaságát hagyta ki. A Kunszentmárton szór­ványos támadásokkal ve­szélyeztetett. Góllövő: Csábi, Tóth, ill. Pálinkás. Jók: Csontos, Csábi, ill. Gácsi, Szarvák. Sárga lap: Tóth Z. Kiállítva: Király S. Ifi: Szolnok—Kunszent­márton 2:0. Kunhegyesi ESE—Tisza- földvár 2:2 (0:1). Kunhegyes, 300 n. V.: Abonyi. KESE: Szabó J.—Szabó G. (Szabó P.). Lukács, Kovács. Békési, Kovrig, Kiss I., Juhász, Var­ga, Kiss L. (Sándor), Her- bály. A széltől támogatott hazai csapat nem tudott fo­lyamatos támadó játékot nyújtani, és a kapura is veszélytelen volt. A 14. perc­ben Makó hibájából Her- bály az üres kapu mellé lőtt. A 44. percben Lukács figyelmetlenül adott haza. és Németh biztosan lőtt a há­lóba. 0:1. A 47. percben a bizonytalankodó vendég vé­dők között Kiss I. ügyesen a kapuba emelt. 1:1. Az 53. percben az egymásra váró hazai védők között Németh kiugrott és ismét vezetésit szereztek a vendégek. 1:2. A 71. percben Herbály szögletét Juhász szép fejessel küldte a kapuba. A nagy lelkesedés­sel játszó vendégek közelebb álltak a győzelemhez. Jó: Szabó J., ill. Németh. Farkas II, Vass. Ifi: 2:1. KESE—Tiszafö'.dvár Abádszalók—Szolnoki Cu­korgyár 1:1 (0:1). Abádsza­lók, 200 n. V.: Csipe. Abád­szalók: Mester—Cseh J., Forgács, dr. Tóth, Oláh I., Somodi, Kovács J.. Mérten, Varga (Répászky), Pataki, Káli (Cseh L.). Az első félidő elején a cukorgyári kapus sorozatos sportszerűtlenségé­vel borzolta a kedélyeket. A 30. percben Patakit nyújtott lábbal terítette le a 16-oson belül, de a játékvezetői síp néma maradt. Fölényben ját­szott a hazai csapat, egy kontratámadásból mégis a Cukorgyár szerzett gólt. A II. félidőben a játékvezető egymás után két sárga lapot osztott ki a szolnoki játéko­soknak, majd Somodit telje­sen érthetetlenül kiállította (a játékvezető véleménye szerint szándékosan szabály­talankodott). Azután Pataki tört kapura a 16-oson belül, egy szolnoki védő fellökte, de a játékvezető továbbot intett. A pár perce csere­ként beállt Répászkyt aki ellenfelével összefutott, a bí­ró kiállította. A kilenc főre íogyatlkozott hazaiak óriási lelkesedéssel játszottak, és mezőnyfölényt harcoltak ki de az eredmény már nem változott. A mérkőzésre csak két játékvezető érkezett. G.: Pusztai, ill. Mérten. Piros lap: Somodi. Répászky (mindkettő Abádszalók), sár­ga lap: Gönczöl és Kovács (mindkettő Szolnok). Jók: dr. Tóth, Pataki, Kovács, Mester, ill. Pusztai, Kovács. Ifi: Sz. Cukorgyár—Abád­szalók 4:0. 2:1-re alakította az ered ményt. A második félidő is mét jászfényszarui góllá kezdődött, ezután a Török szentmiklós Márton vezeté sével fergeteges támadásoka vezetett, és zsinórban hat gól lőtt. A hazai csapat ilye: arányban is megérdemeltei nyert, főleg a második fél idei játéka alapján. Góllövő Márton (kettő ll-esből) Sza bó (2), Csőke, Ramos, Stum mer, Balogh, Ültetve Tóth Farkas Gy. Jó: Márton, Sza bó, Molnár, Ramos. Balogh ill. Tóth, Farkas Gy., Szabó Ifi: TSE—Jászfény szaru 6.:( Középtiszai Medosz—Jász árokszállás 3:2 (1:1). Kende rés, 250 n. V.: Barankovics K. Medosz: Szilágyi S.—Szi lágyi Gy., Szendrey, Molnár Demeter, Herczegh. Szeren esi J.. Baktai L., Süveges I (Rapi), Baktai S., Süveges J A széllel hátban játszó ha zaiak végig támadták az elsí félidőt, de csak egyszer si került bevenni Kasza kapu ját. Nem ^sokáig örülhetet Kenderes a vezetésnek, mer a védelem megingását ki­használva Jászárokszállás héi percen belül egyenlített. A 'második félidő elején égj ajándék ll-esből a vendégei* a vezetést is megszerezték. A jobb középpályás sorral ren­delkező hazaiak azonbar megfordították a mérkőzés állását, és megérdemeli győzelmet arattak. Góllövők Baktai L. (3, egyet ll-esből) illetve Papp. Varga (ll-es­ből). Jók: Baktai L., Her­czegh, Süveges J.. ill. Nagy I., Varga, Papp S. Ifi: K. Medosz—Jászárok­szállás 3:3. Jászapáti—Tószeg 3:2 (2:1) Tószeg, 150 n. V.: Cziczás. Tószeg: Farkas—Perjési, Gu­lyás, Varga, Kiss Z.. Nagy Léner, Rákóczi (Pallagi), Pá­linkás (Szikora), Kalmár, Bravik. A hazai csapat kez­dett jobban, és már a 13. percben vezetéshez jutott. Gulyás előre tört, csak sza­bálytalanul tudták szerelni a büntetőterületen belül. A megítélt 11-est Farkas érté­kesítette. A 35. percben szög­letrúgás után Kimák fejeli a kapuba. Egy perc sem telt el, egy előre ívelt szabadrú­gást továbbított a hálóba. Az 50. percben Szabó révén to­vább növelték előnyüket a vendégek. Tószeg a 65. perc­ben szépített Bravik révén. Ekkor úgy tűnt, hogy a ha­zai csapat meg tudja for­dítani a mérkőzés eredmé­nyét, de a kiegyenlítés sem pikerült. Kiáij’ítva: Sóti (Jászapáti) a 60. percben. Jók: Taj't.hy, Illés, Kimák, Szabó, illetve Gulyás, Kiss Z., Léner. Ifi: Jászapáti—Tószeg 2:0. Szolnoki Vegyiművek— Jászjákóhalma 1:0 (1:0). Ve­gyiművek pálya, 100 n. V.: Bohár. Vegyiművek: Öllé— Császár. Tánczos, Fedor, Hajdú, (Tóvizi), Felföldi (Bá­lint). Adorján, Csizmadia, Bíró, Bán, Zsidei, Alacsony színvonalú, csapkodó, terv­szerűtlen játék zajlott mind­két csapat részéről. A Ve­gyiművek sok helyzete közül egyet értékesített, és ezzel nyert. Gól: Bán. Jók: Fedor, Tánczos, ill. Szöllősi. Ifi: Sz. Vegyiművek—Jász­jákóhalma 3:0. Szajol—Besenyszög 12 d) (1:0). Szajol, 400 n. V.: An- csin. Szajol: Kupái—Balogh S.. Hernek, Urbán, Molnár, Vincze, Gál, Balogh J., Kántor, Horváth (Bálint), Szabó, Erős szél támogatásával a ha­zaiak léptek fel támadólag. Jó néhány kihagyott helyzet után a 37. percben Horváth ellen a büntetőterületen be­lül szabálytalankodtak. A megítélt 11-est Gál értéke­sítette. Az I. félidő nyomasz­tó hazai fölénnyel telt el. A II. félidő elején Besenyszög kitámadott, volt is egy-két