Szolnok Megyei Néplap, 1984. október (35. évfolyam, 231-256. szám)

1984-10-02 / 231. szám

1984. OKTÓBER 2. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 5 Labdarúgó NB II Dicséretes küzdőszellem Rostás ifehér ’mezben a védő jét megelőzve Tejelt Hujbert: kapujába Vízilabda OB I Négypontos hétvége Táblázatok Labdarúgás az nb ii Állasa 1. Vác 10 7 1 2 24- 9 15 2. volán SC 10 7 1 2 22-11 15 3. Szolnok 10 6 2 2 23-10 14 4. D. Kinizsi 10 5 3 2 17-12 13 S. Siófok 10 6 1 3 19-16 13 6. Özd 10 4 4 2 17-14 12 7. Nyíregyh.* 10 7 1 2 20-10 11 8. Salgótarján 10 3 5 2 11- 7 11 9. Hódgép 10 3 4 3 10- 9 10 10. N.-kanizsa 10 3 4 3 16-16 10 11. Diósgyőr* 10 6 1 3 22K13 9 12. Keszthely 10 4 1 5 15-12 9 13. Dunaújv. 10 3 3 4 9-14 9 14. Sopron 10 2 4 4 10-14 8 IS. K.-baipika 10 2 3 5 10-17 7 16. 22. sz. Volán 10 2 2 6 18-30 6 17. Szekszárd 10 2 2 6 10-22 6 18. Bakony V. 10 2 2 6 6-20 6 19. Tapolca 10 1 2 7 9-19 4 20. Baja 10 1 2 7 6-19 4 Diósgyőrtől 4—4 büntetőpont le­*i = a Nyíregyházától és a vonva. Eredmények: siófoki—22. sz. Volán 5:1, Hódmezővásárhely— Vác 1:1, Nagykanizsa—Dunaúj­város 3:1, Volán SC—Sopron 0:1, Diósgyőr—Bakony Vegyész 2:0, Tapolca—Baja 1:0, Özd—Ka­zincbarcika 0:0, Nyíregyháza— Salgótarján l :0, D. Kinizsi— Keszthely 2:0. A 11. fordulóban, október 7., vasárnap: Salgótarján— Szolnoki MAV MTE. TERÜLETI BAJNOKSÁG TISZA CSOPORT L Mezőtúr 7 5 2 • 14- 0 12 2. Balmazújv. 7 4 2 1 10- 6 10 3. Püspöki. 7 4 2 1 12- 7 10 4. DUSE 7 4 1 2 14- 8 9 5. Olefin SC 7 3 3 1 9- 5 9 6. Karcag 7 4 1 2 14-11 9 7. Lehel SE 7 3 2 2 17- 9 8 8. Hajdúbösz. 7 3 2 2 13- 8 8 9. R.-falva 7 2 4 1 7- 7 8 10. Mátészalka 7 3 1 3 10-13 7 ll. Rakamaz 7 2 2 3 6- 9 6 12. H. Asztalos 6 2 1 3 6-10 5 13. H. Vasas 7 — 4 3 4-14 4 14. B.-lóránth. 6 — 2 4 5-15 2 15. Kisvárda 7 — 2 5 9-23 2 16. Jászkisér 7 — 1 6 4-18 1 A 8. fordulóban, október 7„ vasárnap 14 óra: Jász- kisér—Rákóczifalva, Tóth S., Jászberényi Lehel—Kisvárda, Csecsődi, Püspökladány— Karcag, Hajdúböszörmény- Mezőtúri Honvéd. A MEGYEI BAJNOKSÁG Állasa l. Tiszafüred 8 5 2 1 24-13 J2 2. Vegyiművek 8 6 — 2 23-12 12 3. K. Medosz 8 5 2' 1 16- 9 12 4. J.-árOiksz. 8 5 1 2 12- 7 11 5. T.-földvár 8 4 2 2 13- 8 10 6. Besenyszög 8 5 — 3 15-15 10 7. Szajol 8 4 1 3 24-16 9 8. T.-miklós. 8 3 3 2 17- 9 9 9. Jászapáti 10. SZMÁV MTE 8 3 3 2 8-4 9 junior 8 4 1 3 10-13 9 11. KuTE 8 3 2 3 13- 7 8 12. Szászberek 8 2 4 2 9-7 8 13. Kunhegyes 8 4 — 4 14-16 8 14. Cukorgyár 8 3 1 4 11-14 7 15. Tószeg 8 1 2 5 6-19 4 16. J.-jákóh. 8 — 3 5 4-14 3 17. J.-fénysz. 8 1 1 .6 3-17 3 18. Abádszalók 8 — — 8 10-32 — A 9. fordulóban, okóber 7., vasárnap, 14 óra: Abádszalók —Jászjákóhalma, Tószeg— Kunszentmárton, Jászapáti- Szászberek, Szolnoki Cukor­gyár—Jászfényszaru, Beseny- szőg—Tiszaföldvár, Középti­szai Medosz—Tiszafüred, Tö- rökszentmiklós—Szolnoki MAv MTE junior, Kunhe­gyes-Szolnoki Vegyiművek, Szajol—Jászárokszállás. VÍZILABDA OB I A bajnokság állása 1. Vasas 8 7 — 1 97- 72 14 2. FTC 8 6 1 1 92- 77 13 3. BVSC 8 6 — 2 91- 63 12 4. Honvéd 8 5 2 1 88- 71 12 5. Szolnok! 9 5 1 3 86- 81 11 6. Eger SE 8 5 — 3 69- 71 10 7. Ú. Dózsa 8 4 1 3 71- 65 9 8. Tungsram 8 4 — 4 73- 75 8 9. Szentes 9 3 1 5 89- 87 7 10. Tatabánya 8 3 — 5 64- 68 6 11. Bp. Spart. 8 2 1 5 73- 92 5 12. SZEOL AK 8 2 — 6 73- 96 4 13. Med. OSC 8 1 1 6 74- 83 3 14. KSI 8 — — 8 61-100 0 Október 10., szerda, 17 óra: Szolnoki Vízügy SE—Tata­bánya. A totó 39. heti eredménye 1. Hamburg—Kaisersl. 3-2 1 2. Düseldorf—Bremen 3-2 1 3. Mannheim—Uerdingen 2-1 1 4. Darmstadt—Oberhausen 2-1 1 5. Hamburg—Aachen 3-4 2 6. Solingen—Wattenscheid 1-0 1 7. Ulm—Bürstadt 4-1 1 8. Hertha BSC—B'.au Weiss 2-0 1 9. Atalanta—Roma 0-0 x 10. Avellino—Juventus 0-0 x 11. Como—Fiorentina 0-0 x 12. Lazio—Intemazionale 1-1 x 13. Torino—Napoli 3-0 1 +1 Padova—Genoa 1-1 x Szolnoki MÁV MTE— Szekszárd 3:0 (1:0). Szolnok, 3000 n. V.: Makó I. SZMÁV MTE: Boros— Kiss A., Ágh, (Baran), Rep­ka, Rózsavölgyi, Rostás, Ka­tona, Sugár, Csató, Tóth T. (Kántor), László. Edző: Ló- di László. Szekszárd: Huj- beír—Szabó, Varga, Somodi, Kovács B., Megyeri, Dienes (Tóth), Nagy, Lauer (Hor­váth L.), Weitner I., Magyar. Edző: Kovács István. Aki arra számított, hogy a vendégek eleve magasba tartott kézzel érkeznek a pályára, tévedett; a szek­szárdiak bátran nekiestek a MÁV MTE-nek, és szerve­zett védekezésből ügyes kontrákkal indulták a ka­pu felé. Szerencsére a tudo­mányuk csak a 16-os vona­láig tartott, ahol viszont Bo­ros „birodalma” következett. A MÁV MTE adós maradt, a huszáros rohamokkal, a 12. percben ugyan Rostás sza­badrúgása után Csató gólt szerzett volna, de fölé bom­bázott. (Tavasszal bizony az ilyen helyzeteket értékesít­tette a fiatal csatár!) Az el­ső negyedóra végén Boros jó húsz méterre futott ki a ka­pujából és kézzel hárított. Góltól mentette meg a csa­patát, így megérte végighall­gatnia a bírói dorgáló szót. Egy szöglet után Magyar úgy fejelt kapura, hogy a labdája két lécet érintett, majd a mezőnybe vágódott. A 20. percben László egy lajándéklabdát közelről az alsó sarok meLlé fejelt, majd Jászberényi Lehel—Olefin SC VI (1:0). Leninváros, 500 n. V.: Király. Lehel: Balázs —Szívós, Fényes, Lakatos, Sulyok, Szántai II, Lukácsi, Bukihár (Fejes), Petró (Vá- czi), Kaszab, Deme. Edző: Péczely Szabolcs. Olefin SC: Dohány—Kovács, Lukács, Paulovics, Fodor, Bodolai, Barabás (Gulyás), Czerva, Szép (Szaláczi), Kapus, Ré­pás i. Edző- Gunics József Esőtől felázott, mélytalajú pályán a 3. percben Kapus fejesét védte Balázs. Ki­egyenlített negyedóra után a 17. percben Lukácsi indí­totta a jobb széien felfutó Szántai Il-t, aki az alapvo­nalról jól adott be, és Petró a bal sarokba fejelte a lab­dát. 1:0. A 25. percben a lab­da Pétről elé került, lövését Dohány lábbal védte. A 35. percben az egyik hazai védő Petrót durván leterítette, aki sérülése miatt nem tudta folytatni a játékot, helyére Váczi került. A 44 percben Czerva kilépett a védőik kö­zül, de Balázs bravúros ve­tődéssel mentett. Szünet után a hazaiak lendületesen tá­la 27. percben megszületett a hazaiak vezető gólja. Sugár ívelt be szögletet, ide-oda pattogott a labda Hujbert kapuja előtt, Repka találta föl magát, és a kálóba bom­bázott. 1:0. A félidő hátra­lévő részében tovább folyt a férfias küzdelem, amely­ből giólveszély egyik kapu lelőtt sem alakult ki. 1 A 46. percben Kiss minta­szerű beadását a heröhanó szekszárdi védők gyűrűjé­ben Sugár juttatta hálóba, ám a bíró nem adta meg a szabályosnak látszó gólt. A ,65. percben Weitner I, az 5-ösről magasan fölé lőtt, majd felforrósodott a lég­kör a pályán. A korábban sárga lapo,t begyűjtött Ko­vács Béla felvágta Kántort, amiért a kiállítás sorsára ■jutott. Az emberelőny ki­használását bátran tanul­hatták volna a Vízügy pó­lósai : a megítélt szabadrú­gásból ugyanis Rózsavölgyi ívelte be a labdát és Rostás pompás fejessel juttatta a hálóba 2:0. Nem ért véget a „keménykedés”, két perc­cel a középkezdés után Ágh lösszecsapott Dienessel és a .jó formában lévő szolnoki .védőt súlyos sérüléssel vit­ték le a pályáról. A bőr a sípcsontján hosszan felsza­kadt, ám szerencsére csont­törést nem szenvedett, amint azt sokan az első ijedtség után gondolták. A mentők a kórházba szálh'tották, (A beteg mondta el tegnap te­lefonban, hogy a 10 centis sebet 7 öltéssel varrták ösz­madtak, a Lehel azonban fegyelmezd bt védekezéssel biztosan hárított. A 76. perc­ben egyenlített az Olefih. Bal oldali szögletrúgással Balázs a beívelt labdát nem érte el, és a szabadon ha­gyott — csereként beállt — Gulyás a jobb felső sarokba fejelte. 1:1. A 78. és a 83. percben a Lehelnek adódott helyzete: előbb Lukácsi lö­vését védte Dohány, majd Deme lövése az egyik védő­ről került a kapu fölé. Végig nagy iramú, küzdelmes mér­kőzésen, helyzetei alapján a Lehel közelebb állt a győze­lemhez, végül is a döntetlen­nel mindkét csapat elégedett. Jók: Szívós, Fényes, Petró, Szántai II, ill. Bodolai, Ré- pási. Ifi: Olefin—Jb. Lehel 2:2. — BanWovics — Karcag—Rakamaz 3:1 (0:1). Karcag, 1500 n. V.: Németh. Karcag: Kövesligeti—Borók, Mészáros, Varga, Nagy, Tü­dős, Szabó (Venczel), Antal, Tóth, Hajdú (Orenstein), Lengyel. Edző: Néder István. Rakamaz: Sárközi—Kaposvá­ri, Pásztor, Goneth, Subert Fotó: Novak sze a megyei kórház sürgős­ségi osztályán). ■ László szép fejesét a fel­ső sarokból ütötte szögletre Hujbert, majd a 81. percben megszületett a mérkőzés harmadik gólja. Sugár buk­tatásáért Makó 11-est ítélt, melyet Baran magabiztosan értékesített. 3:0. • A bajnoki táblázat máso­dik felében tanyázó csapa­tok jóval nagyobb ellenál­lást tanúsítanak annál, mint lamályet a helyzetükből kö­vetkezően várni lehet. A Vov- lán ell.leni idegenbeli győze­lem teszi igazán értékessé azt a napot, melyet a meg- iepetéssaprző Soprontól „lo­pott él" a MÁV MTE. Ugyanilyen kemény ellenfél ■volt a Szekszárd, amely ed­zője, Kovács István szerint, egyre-másra vívja a szép­ségdíjas meccseket — csak éppen a gólszerzés nem ke­nyere a csatároknak. így ■történt ez most is. A me­zőnyben egyenrangú ellen­félnek bizonyult a lilák csa­pata és a 3:0-ás győzelem a piros-kékek számára hízel­gő. Á győzelem jogosságá­hoz semmi kétség nem fér­het, hiszen a szolnoki együt­tes végig jó erőben, lendü­letesen harcolt, de kiugró egyéni teljesítmények ezút- ital is hiányoztak a csapat­ból. Boros, Ágh, Repka és Sugár teljesítménye emelke­dett az átlag fölé. A ven­dégeknél Somodi, Magyar és Megyeri játszott jól. (Losonczi), Veigl, (Nádasdi), Erdős, Neizer, Hidegh, Somo­gyi, Tamás. Mindkét csapat nagy len­dülettel kezdett. A 10. perc­ben Hajdú elől a kapu szá­jában sodorták el a labdát, majd a 19. percben váratla­nul vezetéshez jutottak a rakamaziak. Goneth 25 mé­teres szabadrúgása a rosszul felálló sorfal mellett a sa­rokban kötött ki. A gól meg­zavarta a hazaiakat. Próbál­kozásaik rendre megakadtak, a jól záró, keményen rom­boló védőkön. Fordulás után a karcagiak nagyobb sebes­ségre kapcsoltak. Az 59. percben a szögletből beívelt labdát a remek ütemben ki­emelkedő Nagy védhetetle- nül fejelte a hálóba. A meg­megújuló hazai rohamok egyre több hibára késztet­ték a vendégeket. A kapu előtti tömegjelenet végén újabb szöglet következett a 71. percben. A beívelést a védők röviden mentették és Orenstein a 16-osról bomba­góllal megszerezte a vezetést. A karcagiak játékkedve to­(Folytatás a 6, oldalon.) Szolnoki Vízügy SE—Tungs. ram SC 9:7 (1:1, 3:0, 2:5, 3II). Damjanich uszoda, 800 n. V.: Medveczky, Puskás. Szolnok: Pintér F.—Bogdán 2, Rekita 2, Tóth Cs. 1, Lengyel 3, Pin­tér I., Hasznos 1. Csere: Cseh, Bors, Hegyvári. Edző: Babarczy Roland. Tungsram: Kuna—Schmiedt 2, Tóth E., Nyárádi 1, Keszthelyi 1, Tóth I. 1, Nemecz. Csere: Halmai, Pető 2, Kovács. Edző: dr. Martin György, Gulyás Zol­tán. Ünnepséggel kezdődött a mérkőzés. Cseh Sándort kö­szöntötték abból az alka­lomból, hogy húsz éve egye­sületi tag és a Vasas ellen 250. bajnoki mérkőzését ját­szotta. Rekita előnyből lőtt gólja vezette be a mérkőzést, aztán sokáig várni kellett az újabbra. Mozgalmas volt ugyan a játék, lövések is szálltak a kapukra, de az irányzékkal baj volt. A Tungsram csak 6.31-kor tu­dott egyenlíteni harmadik előnyös helyzetéből. A szol­nokiak ezúttal is kitűntek jó védekezésükkel, több hát­rányos helyzetet megúsztak gól nélkül. A második ne­gyedben Lengyel csavarja begurult a kapuba, Hasznos bombagólt lőtt, később Len­gyel négyméteresből növelte Szomaton, a tiszaligeti na­pok záróakkordjaként ismét a sportolóké volt a főszerep. A dolgozói labdajátékok döntőivel folytatódtak a versenyek, és ismét micsoda mérkőzéseket láthattak az érdeklődő családtagok és a rendezvényre kilátogató né­zők! Férfi labdarúgásban például már a döntőbe ju­tásért folyó mérkőzésen ösz- szekerült a sokak által leg­nagyobb esélyesnek kikiáltott két csapat, a Járműjavító és az ÁÉV együttese. Kettőjük küzdelme végül is pontosz­tozkodással ért véget, és a további eredmények úgy alakultak, hogy az előbbi együttes került a fináléba, ahol esélyeshez méltóan sze­repeltek a vasutasok; övék lett a végső diadal. De a többi sportágban — kézilab­dában és röplabdában — is rendkívül izgalmas küzdel­meket láthattunk. A végső sikert nem adták könnyen, igazán komoly felkészült­ségről adtak számot a részt­vevő csapatok. Visszatekintve az elmúlt két hét eseményeire, el­mondhatjuk: népes mezőny gyűlt össze minden korosz­tályban. Hozzávetőleg négy­ezren neveztek a versenyek­re az általános-, a középis­kolások és a dolgozók közül. A legtöbb sportolót mozgó­sító iskolákat és munkahe­lyeket is díjazták. A felnőt­teknél a Víz- és Csatorna­mű Vállalat kollektívája kapta a megtisztelő díjat, melyet egész évi sportmun­kájuk alapján érdemeltek ki. Elismerésre méltó teljesít­mény, hiszen olyan nagyvál­az előnyt és már 4:l-re ve­zetett a Vízügy SE. Ebben az időszakban eleven, lükte­tő játékot láttunk a szolno­kiaktól, úgy tűnt, fölényes, magabiztos győzelmet arat­nak. A harmadik hét perc­ben azonban nagyot fordult a mérkőzés. A fővárosiak előnyből gólt lőttek, aztán Keszthelyi beforgatta védő­jét és máris 4:3. Kettős em­berelőnyből lőtt újabb gólt a Szolnok, amire a Tungsram előnyből, majd négyméteres­ből válaszolt és máris 5:5-re módosult az állás. Ez a gyors fordulat felcsigázta a kedé­lyeket. Mindkét oldalon gya­kori volt a kiállítás, sok já­tékos kipontozódott, Tóth Istvánt pedig cserével vég­leg kiállították. Az utolsó negyedben a Szolnok Pintér Ferenc vezérletével ismét kitűnően védekezett, az elő­nyös helyzeteit értékesítette, és megérdemelten győzte le jó képességű ellenfelét. így a hétvégi kettős fordu­lóban négy pontot „termelt” a Vízügy. Szombaton a fővá­rosban legyőzte a Bp. Spar- tacust, vasárnap két vállra fektette a Tungsram SC csa­patát s ez a teljesítmény mindenképpen dicséretes. lalatokat előztek meg, mint a Vegyiművek, az ÁÉV. Az úttörő csapatok között a 2956. sz. Ságvári Endre vég­zett az első heljfen, míg a középiskolásoknál a Verse­ghy Ferenc Gimnázium kap­ta a vándorserleget. A kö­zépiskolások mezőnyéből ki­emelkedtek a verseghys fiúk; fölényesen végeztek az élen. Az ünnepélyes eredményhir­detésen Sárkány Péter és Fekete Zoltán vette át a győ­zelemért járó díszes serleget a csapat nevében: — Nyolc meccset vívtunk, egy döntetlen is „becsú­szott”, de végül is — úgy érezzük — megérdemelten nyertünk. Ezt talán a gólkü­lönbségünk is bizonyítja: 40 adott gólunkra az ellenfelek csak öttel tudtak válaszolni. Sajnos, jövőre már nem tudjuk megvédeni bajnoki címünket, hiszen érettségi előtt állunk, de majd az utá­nunk következő korosztály... Az immár 22. alkalommal megrendezett tiszaligeti na­poknak az amatőr verseny­zők mellett profi rendező­gárdája alakult ki. A jó szervezésnek köszönhetően ezúttal sem volt fennaka- 'dás. Mint a rendezők el­mondták : különösen i„sze- rencséjük” volt, hiszen a legjobb szervezés mellett is Igen fontos szerep jut az Időjárásnak. És még az égi- ek is kegyesek voltak. Egye­dül az úszóversenyeket kel­lett elhalasztani, de egy ké­sőbbi időpontban erre is sort (Folytatás a 6. oldalon.) — pailágyi /— Területi labdarúgó-bajnokság Döntetlenek fordulója (pi) Rekita nyitotta meg a gólok sorát Tiszaligeti napok Futballban a Jármű végzett az élen Amatör verseny—„proli” rendezők