Szolnok Megyei Néplap, 1984. október (35. évfolyam, 231-256. szám)

1984-10-30 / 255. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1984. OKTÓBER 30. Területi labdarúgó­bajnokság Mezőtúri /Honvéd'—Bak- talórárrtháza 3:0 (1:0). Mező­túr, 400 n. V.: Németh V. Mezőtúr: Horváth—Huszár (Kosztolnik), Nagy, Dávid, Borsos, Hrotkó, Adorján, Szenczi, Hegedűs, Takács, Lehota (Béres). Edző: Földe- si János. B. Lórántháza: Szabó—Helmeczi, Mudai, Kléninger. Kozma, B., Var­ga, Borbély, Papp, Kozma J. (Tamás), Molnár, Farkas. Szemerkélő esőben, vi­haros szélben kezdődött a mérkőzés. A hazaiak ragad­ták magukhoz a kezdemé­nyezést, és a 3. percben már kimaradt egy nagy lehető­ség. A 15. percben Adorján mintaszerű labdát tálalt He­gedűs elé, akinek beadásá­ra Takács „menetrend sze­rint” érkezett, 1 :Ü. A mező­túriak uralták a mezőnyt. A vendégek szórványos ellen- támadásaikat távoli átlövé- sekkel próbálták befejezni.! A 24. percben egy jobb ol­dalról beívelt labdát Ta­kács mellel tett maga elé, •majd hatalmas lövést kül­dött kapura, de a labda az egyik védőt érintve szöglet­re vágódott. Szünet után az első veszélyes támadást a vendégek vezették. A 67. percben Adorján verekedte magát be a 16-oson belülre, kissé kisodródott, de még jókor tudott középre játsza­ni Dávid elé, aki nem hibá­zott, 2:0. A 68. percben Ta­kács adott mintaszerű lab­dát Hrotkónak, aki már csak a kapussal állt szemben, de elhamarkodottan a kapusba lőtt. A 73. percben a mérkő­zés legszebb támadása futott a pályán. Kosztolnik pon­tosan indította Takácsot a jobbszélen, aki egyből meg­játszotta a középen érkező Hegedűst, aki mintegy 7 méterről lőtt Szabó kapujá­ba, 3:0. A 70. percben Ta­kács lőtt hatalmas kapufát, a 73. percben egy szabadrú­gás elvégzésekor Adorján nagyszerű érzékkel vette észre az üresen álló Hrotkót, elé gurította a labdát, de a középpályás ismét hibázott, összességében: végig a Me­zőtúr irányította a játékot, és ha a második félidőben a helyzeteket a játékosok jobban kihasználják, lénye­gesen több góllal nyerik a mérkőzést. Jók: Borsos, Szenczi, Adorján, Hegedűs, Takács, illetve Mudai, Bor­bély, Farkas. — tury — Tisza Cipő SE—Honvéd Kun Béla SE 3:0. (2:0). Martfű, 200 n. V.: Tóth. Ti­sza Cipő SE: Németh—Kar­dos X, Fürtös, Hábensusz, Szőke, Földi, Kesjár II, He­gedűs, Nyitrai (Varga), Kes­jár I, Palcsó (Kardos II.). Edző: Honti Gyula. H. Kun Béla SE: Cseho—Ézsiás, Bánfi, Kurucz, Kárász, Lu­kács, Dorogi (Petre), Török (Szabó J.), Bognár, Mészá­ros Z., Mészáros G. Edző: Farkas László. A martfűi csapat kezdett jobban, és már az első perc­ben vezetést szerezhetett volna, de Kesjár II. labdá­járól biztos gólszerzési hely­zetben maradt le Palcsó. Tá­madott a hazai csapat, de az első gólra mégis 35 percet kellett várni. Kesjár II fu­tott a labdával, jobbra to­vábbított az őt követő Há- bensusznak, aki futtából a jobb alsó sarokba vágta a labdát, 1:0. A 42. percben újabb előnyhöz jutottak a tiszások. Földit vágták fel a kaputól mintegy 30 mé­terre. A szabadrúgást Há­bensusz végezte el. Nagy erejű lövése a kapusról ki­pattant, és a befutó Kes­jár I a hálóba lőtt, 2:0. For­dulás után azonnal gólt ért el a Martfű. Földi futott el a jobb oldalon, és beadását Nyitrai továbbította kapás­ból a hálóba, 3:0. Ezt köve­tően kiegyenlítettebb játék folyt, helyzeteket dolgoztak ki a csapatok, de újabb gólt már nem tudtak elérni. A nézők a végén joggal tap­solták meg a győztes csapa­tot, mely lelkesedésből kitű­nőre vizsgázott. Jók: Nyitrai Mezőtúr és biztosan nyert (a mezőny legjobbja) Há­bensusz, Kesjár II, Földi, ill. Kurucz, Mészáros Z. — Lepsényi — DUSE—Karcag 1:0 (1:0). Karcag, 1000 n. V.: Nagy J. DUSE: Lukács—Berettyán, Sterczel (Ludánszki). Zsup- pos, Szabolcsi, Pistár, Var­ga, Vékony, Honti (Muller), Lipcsei, Kiss. Karcag: Cso­mós—Varga, Lengyel (Mé­száros), Hajdú J-, Tüdős, Tóth, Nagy, Antal, Szabó, Venczel, Orenstein. Edző: Néder István. Még jóformán az esőtől csúszóssá vált talajt kóstol­gatták a játékosok, amikor az 5. percben a DUSE meg­szerezte vezetését. Az előre­húzódó karcagi védők mel­lett Varga kapura húzott, Tüdős már már beérte, de Varga a közben kapujából kiinduló Csomós mellett a hálóba lőtt. A váratlan gól némi zavart okozott a haza­iaknál, míg a vendégeket megnyugtatta, s magabizto­san szövögették akcióikat. Csomós nem egy alkalom­mal csak merész belevető- déssel tudott tisztázni. Az első igazi karcagi helyzet a 42. percben adódott, de Ven- czeli elcsúszva kapu mellé lőtt. A második félidőt nagy lendülettel kezdte a hazai csapat, azonban fölényét a jól tömörülő vendég védők mellett nem tudta gólra vál­tani. Egy ellentámadásnál Honti a 63. percben veszé­lyesen megiramodott, majd a kapu előterébe érve a jó ütemben kiinduló Csomós­ba lőtte a labdát. A 75. perc­ben egyenlítési lehetőség adó­dott a karcagiak előtt, de előbb Szabó az ötösön el­csúszott, majd Orenstein még közelebbről fölé lőtt. A DUSE nehéz ellenfélnek ígérkezett, ami be is követ­kezett. A vendégek az NB Il-es múltú, rutinos játéko­sok mellett tehetséges fia­talokkal kiegészülve, igen jó csapat benyomását keltet­ték, melynek ezen a vasár­napon nem volt gyenge pont­ja. A karcagiak nagyon akartak, de sok hibával játszva nem tudtak kibonta­kozni; Jók: Lukács, Berety- tyán, Zsuppos, Varga, ill. Csomós, Tóth. Ifi: Debrecen—Karcag 4:1. — Szöllösi >— H. Asztalos SE—Jászkisér 6:1 (3:0). Nyírtelek, 200 n. V.: Csecsődi. Jászkisér: Földvári—Kiss—Németh, Bércesi, Farkas I, Csillik, Farkas II, ©ebhard, Silye, (Rozálek), Kovács, Balogh, Gócza. Edző: Bukhár László. Nagy hazai rohamokkal kez­dődött a mérkőzés: a vendé­gek jobbára csak a védeke­zéssel törődtek, de a tartar lékos jászkiséri együttesnek ez komoly feladatot jelen­tett. A nagy akarással és lel­kesedéssel játszó hazaiak — különösen Herváth volt nagy formában — szinte vé­gig uralták a mezőnyt. Az Asztalos SE fizikai fölénybe került a szétesően játszó vendégekkel szemben, s ez a fölény az első félidőben már az eredményben is megmutatkozott, mivel 3 gólt értek el. Szünet után folytatódott a közepes szín­vonalú mérkőzés. A vendég együttes 3:0 után Gócza ré­vén szépített. Szegény em­bert még az ág is húzza, mi­vel Silye a karmester ha­mar megsérült, és 3:1 után túl szigorúan 11-est ítéltek a hazaiak javára. Végered­ményben ilyen arányban is megérdemelten győzött a jól és lelkesen játszó hazai csa­pat. Jó: Horváth, Győrfi, a jászkiséri együttesből senkit nem lehet kiemelni. Ifi: Asztalos SE—Jászki­sér 3:1. — Ficzek — Rákóczifalva—Jászberényi Lehel 0:0. Rákóczifalva, 350 n. V,: Cziczás. Rákóczifal­va: Ma jer—Horváth, Sebők, Bencsik, Ladányi, Rácz (Ko­csis), Rigó, Kántor, Ger­gely, Tubák .(Szmutkó), Nyolezas II. Edző: Somogy­vári József. Jászberény: Ba­lázs—Szívós, Fényes, Laka­tos, Kaszab. Szántai II, Buk­hár, Lukácsi, Petró,Gombos, Váczi. Edző: Péczely Sza­bolcs. A hazaiak léptek fel táma­dólag, és a 4. percben kapu előtti kavarodás után Kán­tor lövését Balázs bravúros védéssel a felső lécre tolta. Az akció előtt egy vendég védő kézzel ért a labdához a 16-oson belül, de a játék­vezető sípja néma maradt. Néhány perc múlva Tubák fejesét Gergely mintegy 15 méterrőL látványos kapáslö­véssel küldte kapura, de a jászberényi kapus ismét a helyén volt. A mérkőzés el­ső negyedórájában a Rákó­czifalva mezőnyfölényt har­colt ugyan ki, de gólt nem tudott elérni. A 20. perc után enyhült a hazai nyo­más, egyre többet birtokol­ták a labdát a jászberényi­ek is, kiegyenlített lett a já­ték. Távoli lövésekkel pró­bálkoztak, azonban Szívós majd Fényes lövése nem je­lentett különösebb gondot a hazai kapura. A félidő haj­rájában Nyolezas II jó lö­vése és az előre lopakodó« Sebők fejese jelentett még eseményt. A második félidőt Tubák fejese vezette be, a másik oldalon Lakatos lőtt távolról mellé. A 20. perc­ben Gergely kapott sárga lapot, amiért Lakatossal sza­bálytalankodott. A szabály­talanságnál a játékvezető borzolta a nézők idegeit, mert 4 perces pályán törté- Inő ápolás uítán mindössze két perc hosszabbítást mu­tatott fel. A 26. percben is­mét Tubák lövését kellett hárítania a jászberényi ka­pusnak a kapufa segítségé­vel. Egy perc múlva a jó ütemben felugró és védők­től tisztán hagyott Petró fe­jelhette kapura Szívás bea­dását, az irányzókkal azon­ban baj volt. A továbbiak­ban kiegyenlített mezőnyjá­tékot láthattak a nézők. Kö­zepes színvonalú, de küzdel­mes mérkőzést vívott a két más-más stílusban játszó csapat. A hazaiak hosszú ívelt labdákkal próbálkoz­tak, míg a Jászberény rö­vid, pontos passzokra, a já­ték lassítására törekedett. A védők mindkét oldalon je­leskedtek. A játék képe alap­ján az eredmény igazságos. Jó: Bencsik, Sebők, Nyol­ezas il, illetve Fényes, Laka­tos, Kaszab. Ifi: Rákóczifalva—Jb. Le­hel 1:0, — Bagl r­Megyei labdarúgó-bajnokság Vezető csapatok fekete napja Szolnoki Cukorgyár—Kö­zéptiszai Medosz 2-2 (2:1). Szolnok, 150 n. V.: Nagy. Sz. Cukorgyár: Csécsei — Gönczöl, Márkus, Bosnyák, Kovács Imre, Kovács Sán­dor, Fritz, Keresztfalvi, Hor­váth, Kovács László (Kon- csik), Pusztai (Csollák). Ed­ző: Sólyom Vilmos. K. Me­dosz: Bak — Szilágyi, Mol­nár, Szendrei, Szántó, Her- czeg, Demeter, Baktaj L., Süveges I., Süveges J., Bak- tai S. (Szerencsi). Edző: Sze- peshelyi Csaba. Hazai rohamokkal kezdő­dött a mérkőzés, a vendé­gek jobbára csak védekez­tek. A 10. percben Pusztai szép cselek után középre adott, és a jól érkező Fritz a hálóba vágta a labdát, 11:0. Nem sokáig váratott magára a Cukorgyár máso­dik gólja sem. A 18. perc­ben Horváth becsapta a rá­támadó védőt, és mintasze­rű beadását a jó ütemben felugró Pusztai fejelte a há­lába, 2:0. A 44. percben egy váratlan kontratámadás vé­gén szépítettek a vendégek Baktai L. jól eltalált 20 mé­teres bombája révén. Szünet után beszorultak a hazaiak, és góllá érett a K. Medosz fölénye. Az 50. percben Csé­csei röviden ütött ki egy szögletet, és Szilágyi mint­egy 20 méterről kapásból vágta a hálóba a labdát, 2:2. A mérkőzés krónikájához tartozik még, hogy a játék­vezető egy szabályosnak lát­szó cukorgyári gólt nem adott meg. Közepes színvo­nalú, küzdelmes mérkőzésen, a két ellentétes félidő alap­ján a kialakult eredmény igazságos- Jók: Márkus, Bos­nyák, Kovács I., ill. Baktai L., Süveges, Szendrei. Ifi: Sz. Cukorgyár—K. Medosz 2:2. Sólyom Vilmos Jászjákóhalma—Törökszent- miklós 1:0 (0:0). Jászjákó­halma, 100 n. V.: Balogh. Jászjákóhalma: Rostás — Rácz, Szöllösi, Móczó, Gólya, Kalla, Kuli, Nagy N., Kiss, Treba, Rafael. A szemerké­lő esőben kiegyenlített játé­kot láthatott a csekély szá­mú nézőközönség. Az első félidőben sok volt az el­adott labda. A második fél­r Röplabda A nőknek nem megy a játék NB 1. Női: 'Dutép SC— Szolnoki Vegyiművek 3:1 (T, —13, 10, 1). Szolnok: Ta­kács Zs., Kovácsné, Kolláth, Vasicsek, Vargáné, Pinczi. Csere: Takács J. Edző: Va­sicsek János. Nehéz helyzet­be hozta magát a Vegyimű­vek női röplabdacsapata.. Hat mérkőzésből csupán egyet nyerve, jelenleg a táb­lázat utolsó előtti helyén áll. Hiányzik a korábban meg­szokott lendületes, egységes csapatjáték. A kulcsember pillanatnyi kiválása úgy lát­szik nehezen betölthető űrt hagyott maga után. Szomba­ton Kecskeméten nem je­lentett problémát a lényege­sen gyengébb tudású, de nagyobb kedvvel játszó ha­zaiaknak a továbbra is sok hibát vétő és görcsösen győzni akaró szolnoki csa­pat legyőzése. A Vegyimű­vek játékosai csupán a má­sodik játékrészben nyújtot­tak elfogadható teljesít­ményt. Az utolsó játékrész megalázó vereséget hozott. A csapatból csupán Vargá­né játszott elfogadhatóan. A junior mérkőzés: Dutép —Szolnok 3:2. NB II. (Férfi: Szolnoki Ve­gyiművek—DUSE 3:0 (11, 9, 5,). Debrecen. V.: Varga, Szobolya. Vegyiművek: Há­jer, Tamasi, Pető, Tószegi, Czanek, Tihanyi. Csere: Ju­hász, Széles. Edző: Policsá- nyi István. Az egyre job­ban formába lendülő szolno­kiak, hibátlan játékvezetés mellett, idegenben is biztos győzelmet arattak az eddig jól szereplő egyetemisták el­len. Ifi): DUSE—Szolnoki Ve­gyiművek 3:0. Sátoraljaújhely—Szolnoki Titász 3:2 (10, —10, 12, —3, 12). Sátoraljaújhely. V.: Szedlák. Szolnoki Titász: Balázs, Sülé, Kiss, Mészáros, Vígh, Nagy A. Csere: Cseh, Rozsnyai. Edző: Surányi Márton. Szoros mérkőzést vívott a két csapat. A némi­leg egységesebb hazaiak mi­nimális arányú győzelmét szereztek. Ifi: Szolnoki Titász—Sá­toraljaújhely 3:1. NB II. Női: Hatvani Ki­nizsi—Jászberényi Lehel SE 3:1 (9, —4, 10, 12). Jászbe­rény, 100 n. V.: Paragi, Ka­tona. Lehel: Kiss, Szatmári, Kalcsó, Baranyi, Göblyös, Mizsei. Csere: Agócs, Bugyi, Nagy. Edző: Mészáros Já­nos. Az indiszponáltan ját­szó Lehelből csak Szatmári és Göblyös játéka volt el­fogadható. Ifi: Hatvani Kinizsi—Jb. Lehel 3:2. időben mintha kicserélték volna a hazai csapatot, nagy lendülettel kezdett, és Ra­fael révén hatalmas „tűzi­játékot” követően megsze­rezték a vezetést. A gól után sorozatban alakították ki a helyzetek sokaságát, a már néha alárendelt szerepet ját­szó vendégek ellen. Az ered­mény a vendégekre nézve hízelgő. Dicséret illeti lel­kes játékáért a teljes hazai csapatot. A vendégeknél nem akadt kiemelkedő tel­jesítmény­ifi : Törökszentmiklós— Jászjákóhalma 4:2. Jászárokszállási Vasas— Tiszafüred 3:1 (2:0). Jász­árokszáüás, 400 n. V.: Abo- nyii. J. Vasas: Tóth — Tá­bori, Nagy T, Nagy S., Var­ga, Sziráki, Papp S., Ban­ka, Bobá'k M. (Bóbák T.), Kiss B., Miklós (Csikós Zs-). A 25. másodpercben már ve­zetést szerezitek a hazaiak. Banka, Miklós, Papp S. volt a labda útja és Papp S. egy védőt lefutva lőtt a hálóba. A korán kapott gól után mindkét csapat nagy lelke­sedéssel játszott. Jó iramú volt a találkozó. A 32. perc­ben Bankát a tizenhatoson belül szabálytalanul szerel­ték. A megítélt büntetőt Varga biztosan értékesítet­te. A félidő után a vendé­gek voltak a kezdeménye­zőbbek, és a 82. percben Bállá góljával szépítettek- A 88. percben Csikós Zs. elhú­zott, nagy lövése a kapufa éléről pattant ki, Kiss B. ott termett és higgadtan lőtt a hálóba. Jók: Varga, Nagy T., Sziráki, Banka, illegve Kiss J., Somogyi és Kovács. Ifi: J. Vasas-—Tiszafüred 2:0. Tiszaföldvár—Tószeg 2:1 (1:0). Tiszaföldvár, 150 n. V.: Sándor- TISE: Schadt — Farkas A., Makó, Berta, Nagy, Jakab, Szűcs, Farkas I., Németh (Petróczki), Vass, Balogh (Kollár). Az egész mérkőzés folyamán a vendégek bátran támadtak, voltak helyzeteik is. A ha­zaiak nem játszottak jól, ezért eléggé kiegyenlített volt a mérkőzés, ezt az eredmény is igazolja. A győ­zelmet jelentő gól egy szép támadás végén született, Petróczki kapásból' védhe- tetlenül vágta hálóba a lab­dát. Kevés volt az ötlet a földváriak támadásaiban, de a gólhelyzeteket tekintve, az eredmény hízelgő a vendé­gekre. G.: Németh, Petrócz­ki, ill. Bravik. Jók: Schadt, Németh, Nagy ill. Bravik, Pálinkás, Gulyás- Sárga lap: Szűcs, Nagy (Földvár), ill. Kalmár (Tószeg). •Ifi: TISE—Tószeg 8:0. Kunhegyes—Kunszentmár- tan 2:1 (1:1). Kunszentmár- ton, 100 n. V.: Csiipe. KuTE: Gácsj — Hürkecz, Szarvák, Tóth (Dézisi), Bartucz, Gel- lér, Kerekes, Veres, Pálin­kás, Hábensusz, Király (Du­dás). A megyei bajnokság színvonalát el nem érő mér­kőzés 20. percében Veres be­ívelését Gellér a kapus föl lőtt fejelte a hosszú sarok­ba. öt perc múlva 'tervsze­rű adogatás közben védelmi hiba után Kiss L. egyenlí­tett. Ezután a vendégek lát­va a hazaiak gyámoltalan játékát, átvették az irányí­tást- Az 50. percben Háben­susz fölöslegesen hazaadott a KuTE-térfél közepéről, ami inkább a vendégcsatár szöktetésének illet be. A rá­csapó Kiss L. nyugodtan lőtt a kapuba és szerzett veze­tést -csapatának. Kunhegyes továbbra is kitámadott és többet lőttek a kapura, mint a feltűnően gyenge hazai csatárok. Jók: Lukács, Var­ga, Kovács, illetve Gácsi. Ifi: KuTE—Kunhegyes 0:0. Szolnoki Vegyiművek— Szolnoki MÁV MTE junior 3:3 (2:2). Szolnok, Vegyimű- vek-pálya, 50 n. V.: Hagyó. Vegyiművek: öllé — Csá­szár, Táncos, Fedor, Csiz­madia, Adorján (Felföldi), Szabó L., Bán (Hajdú), Bíró, Busi, Zsidei. Három nagy Vegyiművek-helyzettel kez­dődött a találkozó, a másik oldalon viszont Vadicska és Varga két góljával a 10- percben már 2:0-ra vezettek a juniorok. A Vegyiművek Adorján vezérletével egyre- másra vezették támadásai­kat, és kettőt még a szünet előtt Busi és Bán révén ér­tékesítettek. Szünet után az 50. percben a remekül játszó Adorján kényszerítőzött Sza­bóval és látványos gólt lőtt, 3:2. A 80. percben a kifutó Öllé mellett Zsákai kiegyen­lített, 3:3. Jó iramú, élveze­tes mérkőzésen ha a Vegyi­művek helyzeteit jobban ki­használja, gólokkal nyerhe­tett volna. Jók: Öllé, Csá­szár, Bán, Adorján (a me­zőny legjobbja), illetve Csontos, Zavaczki, Varga. Ifi: SZMÁV MTE—Sz. Vegyiművek 1:0. Besenyszög—Jászapáti 1:0 (0:0). Besenyszög, 200 n. V.: Guta. Besenyszög: Boros B. — Zajacz, Dudok, Szabó, Boros S., Maródi, Bálint (Da- nyj I.), Boros Gy., Varga J. (Varga T.), Danyi K., Var­ga Gy. A csúszós játéktéren elsősorban a két tizenhatos vonala között folyt a küz­delem. A kevés esemény kö­zül csak a 85. perc érdemel említést, amikor Varga Gy. szép cselek után rúgta a két pontot jelentő gólt. A két újonc összecsapásán elma­radt a színvonalas játék, s inkább a küzdő jelleg dom­borodott ki. A sportszerű vendégek az egyik pontot meg ér demelték volna. Jók: Szabó, Dudok, Varga Gy., iletve Mezei, Borics, Gálya, Szaibó. Ifi: Jászapáti—Besenyszög 1:0. Jászfényszaru—Abádszalók 6:1 (2:0). Jászfényszaru, 200 n. V.: Somogyi. Jászfény- szaxu: Csécsei — Farkas 1., Gál, Rózisa, Tóth S-, Fózer, Szabó, Pethő; Farkas Gy., Tóth I., Tompa. A hazai fö­lényt ezúttal nemcsak gól­helyzetek, hanem gólok is jellemezték. A vendégek szórványos ellentámadásai két kapufát és egy gólt eredményeztek. A nagy gól­arányú, megérdemelt, fölé­nyes hazai győzelem titka: óriási lelkesedés, kitűnő csa­patjáték és sok jó egyéni teljesítmény. Góllövő: Tom­pa (3), Farkas I., Tóth I., Szabó, illetve Pataki. Jók: A hazai csapat minden játé­kosa, illetve Pataki. Ifi: Jászfényszaru—Abád­szalók 3:1­Szászberek—Szajol 2:1 (0:1). Szászberek, 150 n. V.: Kökény. Szászberek: Farkas — Donkó, Pető, Gyárfás, Nagy, Tóth, Bezzeg, Göb­lyös, Burda, Lakj J., Va­sas. Az 5. percben Gál a vendégeknek szerzett veze­tést, miután kiugrott az el­csúszó védők mellett. Az 55. percben Laki J. harcolt ki büntetőt, amit Farkas érté­kesített- A 65. percben a ka­pus elhúzta Laki J. lábát, és Farkas ismét könyörtelen végrehajtónak bizonyult. Küzdelmes.mérkőzésen igaz­ságos eredmény született. Jók: Tóth, Laki J., Gyárfás, Farkas, ill. Balogh J., Ba­logh S., Kupái. Ifi: Szászberek—Szajol 2:1,