Szolnok Megyei Néplap, 1984. október (35. évfolyam, 231-256. szám)

1984-10-23 / 249. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1984. OKTÓBER 23. Tömegsport minden mennyiségben Martfűi bravúr Békéscsabán Megyei labdarúgó-bajnokság Törökszentmiklós átvette a vezetést Törökszentmiklós—Jász- árokszállás 1:0 (0:0). Tö­rökszentmiklós, 200 n. V.: Tajthy. TSE: Mészáros— Hoppál, Molnár I, Márton, Rajt, Szabó, Csőke, Szebeni (Sántha), Balogh, Molnár II (Ramos I), Ramos II. Edző: Bana János. Jászárokszállás: Tóth—Tábori, Nagy S., Var­ga, Sziráki, Papp, Banka, Nagy T., Kiss (Miklós), Ré- dei, Bobák. Edző: Bíró Ist­ván. Változatos, színvonalas, nagy iramú küzdelem alakult ki a mérkőzés első percétől kezdve. Mindkét csapat tel­jes erővel harcolt, gól azon­ban az első 45 perben nem esett. Szünet után a hazai csapat még nagyobb sebes­ségre kapcsolt, és egy for­más támadás végén vezetést szerzett. Ezután a Jászárok­szállás 'mindent egy lapra tett fel, óriási erővel táma­dott, gólt azonban nem si­került elérniük. A látottak és a helyzetek alapján a ha­zai csapat győzelme teljesen megérdemelt. Tajthy játék­vezető kitűen vezette a mér­kőzést. Góllövő: Szabó. Jó: Ramos II. Balogh, Molnár I,. Márton, Szabó, ill. Tóth, Var­ga, Rédei, Banka. Ifi: TSE—Jászárokszállás 0:1. Hajik István Tiszafüred—Szolnoki Ve­gyiművek 1:1 (0:1). Tiszafü­red, 450 n. Tiszafüred: Ko­vács—Boros, Kocsis. Veres, Németh, Spiró (Dankó), So­mogyi, Szatmári, Fehér (Ádám), Bállá, Angi. A me­gyei rangadó izgalmas, vál­tozatos, eseményekben bő­velkedő mérkőzést hozott. Néhány percnyi erőfelmérés után a „szundikáló” hazai védelem megingását Zsidei már a 7. percben kihasznál­ta. Parázs lett a hangulat a pályán és a nézőtéren egy­aránt, gyorsan villogtak a sárgák, majd Némethnek a 21. percben kissé elhamarko­dottan a piros is előkerült. A hazai gárda gyorsan túl- -\ tette magát a létszámcsök- * kenésen és sorait átrendezve szállt harcba az egyenlíté­sért. Mindez az 50. percben sikerült, amikor Angit szép, egyéni akció után a büntető- területen belül két védő akasztotta. A megítélt bün­tetőt Somogyi értékesítette. Az egyenlítést követően mindkét csapatnak adódtak gólhelyzetei, de az eredmény már nem változott. Jók: Ko­csis, Angi, Spiró, Szatmári, illetve Öllé, Bíró, Hajdú. Sárga lap: Németh, Bállá, Kocsis, illetve Bálint. Piros lap: Németh. Ifi: Tiszafüred—Sz. Vegyi­művek 2:0. Középtiszai Medosz—Szol­noki MÄV MTE junior l :1 (0:0). Kenderes, 200. n. V.: Amblánszky. K. Medosz: Szilágyi S.—Szilágyi Gy., Süveges A., Molnár. Szántó, Hercegh, Baktai L„ Demeter, Süveges I., Rapi (Süveges J.), Baktai S. Alacsony színvo­nalú, gyenge iramú mérkő­zésen a gólhelyzetek sokasá­gát hagyták ki a hazaiak, s amint lenni szokott, az előny növelése helyett a vendégek egyenlítő gólja következett. A mérsékelt teljesítményt nyújtó Kenderes pontvesz­tése a fiatal szolnoki csapat ellen nagy meglepetés. Gól­lövők: Baktai, illetve Zsákai. Jók: Süveges A.. Süveges J., illetve Molnár, Dobos. Ifi: Szolnoki MÁV MTE— K. Medosz 3:0. Jászapáti—Tiszaföldvár 1:0 (1:0). Jászapáti, 400 n. V.: Cziczás. Jászapáti: Mezei— Tajti. Borics, Urbán, Mihá­lyi, Bója, Kimák, Illés, Sóti, Szabó, Csőke (Utasi). Nagy küzdelmet hozott a közel azonos képességű csapatok mérkőzése. Jászapáti fegyel­mezett játékkal megérde­melten győzött a kissé ide­gesen játszó vendégek ellen. Góllövő: Illés (11-esből). Sárga lap: Farkas, Balogh. Jók: Mezei, Tajti, Szabó, Il­lés, ill. Nagy, Szűcs. Ifi: Jászapáti—Tiszaföld­vár 1:0. Szajol—Kunszentmárton 0:0. Szajol, 300 n. V.:Szarvák. Szajol: Kupái—Balogh S., Hernek, Urbán, Molnár (Hor­váth), Vincze (Bálint), Ba­logh J., Kántor, Kiss, Gál, Szabó. Lendületesen kezdett a hazai csapat, s ekkor úgy tűnt, hogy gólokká’! nyeri a mérkőzést. A 15. percben volt a mérkőzés legnagyobb helyzete. Gál lövése a kapus­ról kiperdült, a vendég vé­dők a gólvonal előtt csak nagy nehézséggel tisztáztak. Később kiegyenlítettebb lett a játék. A II. félidő végig hazai fölénnyel telt el, de a rossz felfggásban játszó ícsn tárok próbálkozásai ez|- úttal is meddőnek bizonyul­tak. Jó játékvezetés. Jók: Balogh: J., Urbán, Kártor, ill. Gácsi, Kerekes, Háben- susz, Pálinkás. Ifi: Szajol—KUTE 1:1. Szolnoki Cukorgyár—Be- senyszög 3:2 (2:1). Szolnok, 400 n. V.: Hegyi. Cukorgyár: Csécsei—Gönczöl, Márkus, Bosnyák, Kovács Imre, Ko­vács Sándor, Frit, Kereszt- falvi (Szalai), Horváth, Ko­vács László, Pusztai (Kon- csik). Fergeteges hazai tá­madásokkal kezdődött az el­ső játékrész. A 8. percben Bosnyák szabadrúgása le­pattant a védőkről, Fritz ré­sen volt és a hálóba pofozta a labdát. 1:0. A 15. percben Kovács S. kígyózott át a vé­dőkön és elegáns gólt lőtt. 2:0. A 43. percben Varga Gy. a Cukorgyár elalvó védői mellett szerzett gólt. 2:1. A második játékrészben feljöt­tek a vendégek és Varga Gy. révén egyenlítettek. 2:2. A győztes gólt a 89. percben egy kapu előtti kavarodás után Kovács L. szerezte. He­lyenként színvonalas, végig küzdelmes mérkőzésen a zöld -fehér csapat nehezen fektette két vállra a jól fel­készült vendégeket. Koncsik másféléves sérülése után biz­tatóan mutatkozott be. Jók: Boros, Varga Gy., Dudok, ill. Márkus, Kovács S., Fritz, Horváth. Ifi Cukorgyár—Besenyszög 4:0. Kunhegyes! SE—Jászjákó- h allma 3:1 (1:1). Kunhegyes, 300 n. V.: Balázs. Kunhegyes, Szabó J.—Szabó G.. Lukács, Kovács, Szabó P. (Sándor), Borbély, Bovrig, Kiss L., Ju­Röplabda Megtört a jég Szeptember 3-án kezdődött Szolnokon, a városi testne­velési és sportfelügyelőség tömegsport bizottsága ren­dezésében a munkahelyi olimpia vízilabda mérkőzés­sorozat, amelyen a Megyei Kórház, a Víz- és Csatorna­mű Vállalat, a Megyei Rend­őr-főkapitányság, a Tisza- menti Vegyiművek, a MÁV Járműjavító Üzem és a Me­zőgép Vállalat mérte össze tudását. Az egyes fordulókat hetenként rendezték a Dam­janich uszodában. A végső helyezési sorrend a követke­zőképpen alakult: 1. Megyei Kórház 8, 2. Víz- és Csator­namű Vállalat 7, 3. Mezőgép Vállalat 6, 4. Tiszamenti Ve­gyiművek 6, 5. Rendőr-főka­pitányság 5, 6. MÁV Jármű­javító Vállalat 2 ^ponttal. A Kiszöv a MÁV MTE Vé­ső utcai sporttelepén ren­dezte meg az OKISZ Kupa női kézilabda területi dön­tőjét. A területhez tartozó megyék bajnokai vehettek részt és vetélkedhettek az OKISZ Kupa országos dön­tőjébe jutásért. Szolnokon kívül országosan még öt te­rületen rendeztek hasonló döntőt, melynek bajnokai jutottak a november 3-án Budapesten sorra kerülő or­szágos döntőbe. Szolnok me­gyét két csapat képviselheti a területi döntőn, ugyanis a Jászladányi Vegyesipari Szö­vetkezet mint tavalyi orszá­gos győztes, a versenykiírás szerint szintén jogosult volt a részvételre. Elsősorban a jászladányiak és a szolnoki építőipariak csapata nyújtott (Folytatás az 5. oldalról) kezett, de fejesét Horváth bravúrosan védte. Az 58. percben Lehota sarokkal játszotta meg a felfutó Szen- czit, aki egyből középre ját­szott, de Adorján lövése centiméterekkel elkerülte a baloldali lécet. A 67. perc­ben Kegyes célozta meg, mintegy 22 m-ről Horváth kapuját, a 83. percben Nagy hibázott, elrúghatta volna a labdát, de fölöslegesen cse­lezett, a labda Kovács elé került, akinek ravaszul csa­vart lövése alig ment fölé. Változatos iramú mérkőzé­sen a mezőtúriak teljesen megérdemelten nyertek. Amennyiben a befejezések­nél jobban koncentrálnak, a győzelem még nagyobb ará­nyú is lehetett volna. — tury — Karcag—J ászkiscr 2:0 (1:0). Jászkisér, 400 n. V.: Terenyei. Karcag: Csomós— Orenstein, Szabó (Mészáros), Varga, Nagy, Tüdős, Venczel (Bíró), Antal, Tóth, Lengyel, Hajdú. Edző: Néder István. Jászkisér: Földvári—Roza­lek, Bérezési, Csillik, Kis- Németh, Korsós, Silye, Ko­vács, Balogh, Gebhárt, Gó- cza (Farkas II). Edző: Buk- hár László. Remek időben került sor a mérkőzésre, s már az első percben hazai gólhelyzet adódott, mely kihasználatla­nul maradt. A 6. percben Gebhárt nagy lövése alig ke­rülte el a karcagi kaput. A vendégek csak a 12. percben veszélyeztettek, de Tóth lö­vését Földvári biztosan véd­te, egy perc múlva viszont Csomósi védte Bérezési nagy fejesét. Jászkisér a mezőny­ben jól játszott, de a kapu előtt veszélytelen volt. A győzni akarás görcsös eről­ködésben nyilvánult meg, ugyanakkor a vendégek kontratámadásai rendkívül veszélyesek voltak. A 21. percben egy gyors karcagi támadással Antal beadásá­ból Lengyel védhetetlen gólt fejelt. 1:0. A gól felrázta a vendégeket, és két perc alatt két gólveszélyes helyzetet is teremtettek, de Földvári a helyén volt. A 34. percben Balogh kétszer is veszélyez­tetett, az utóbbiból gyatrán mellé lőtt. A 44. percben Si­kiemelkedő teljesítményt. Az elsőséget és az országos dön­tőn való részvétel jogát a jászladányiak szerezték meg 5 ponttal, a további sorrend: 2. Szolnoki Építőipari Szö­vetkezet 5, 3. Nagymarosi Ruházati és Háziipari Szö­vetkezet 2, 4. a Debreceni Általános Szolgáltatóipari Szövetkezet 0 ponttal. Tiszasülyön másodízben került sor a Béke Barátság Tsz. a szolnoki Városi Sport­felügyelőség és a megyei Te- szöv rendezésében a hagyo­mányos „Sülyi tömegsport­napra”. Nagy érdeklődés nyilvánult meg a rendezvény iránt, amit mutat, hogy a megye különböző települései­ről is ellátogattak résztve­vők, így többek között Ken­gyelről, Kuncsorbáról, Tisza- szőlősről, Öcsödről. Férfi - női kispályás labdarúgásban, kézilabdában, tekefociban, grundbirkózásban, asztalite­niszben, köcsögtörésben, csa­ládi vetélkedőkben és nem utolsó sorban halászlé főzé­sében mérték össze tudásukat a résztvevők. Kispályás lab­darúgásban férfiaknál 8 csa­pat versenyében: 1. Űjszász, 2. Besenyszög, 3. Honvédek (társadalmi munkát végez­nek a községben). Nőknél 5 csapat közül: 1. Kengyel, 2. Besenyszög, 3. Kuncsorba. Kézilabdában nőknél (5): 1. Tiszaszőlős, 2. Besenyszög. 3. Tiszasüly. Férfiaknál Be­senyszög bizonyult a legjobb­nak. Asztaliteniszben nőknél az öcsödiek, férfiaknál az új- szásziak voltak a legeredmé­nyesebbek. A legnépesebb és lye fejesét védte Csomós. Szünet után folytatódott a változatos, jó iramú mérkő­zés. A vendégcsapat tudato­sabban játszott, míg a hazai csatárok — különösen a két szélső — gyengélkedtek. Ez­után több hazai helyzet ma­radt kihasználatlanul. A 73. percben . Lengyel „lefutotta” védőjét, és megszerezte a második karcagi gólt. 2:0. A 85. percben a karcagiak még egy kapufát is elértek, de az eredmény már nem válto­zott. Végeredményben a helyzeteit jobban kihasználó vendégcsapat megérdemel­ten nyert a hosszú idő óta gólszegénységben szenvedő hazaiakkal szemben a sport­szerű mérkőzésen. Ifi: Karcag—Jászkisér 2:1. Ficzek Jászberényi Lehel—Haj­dúböszörményi Bocskay 1:1 (1:0). Jászberény, 800 n. V.: Kozsla. Lehel: Balázs—Szí­vós, Fényes, Lakatos, Su­lyok, Szántai II, Lukácsi, Kaszab (Gombos), Petró, Váczi, Deme (Fejes). Edző: Péczely Szabolcs. Bocskay: Lovas—Kocsis, Tóth, Kapu­si, Burai, Pipó, Derzsényi, Barna, Bezzegh (Darányi), Sugár (Gajdán), Qurikó. Ed­ző: Nagykaposi Elemér. Nagyszámú közönség előtt, jó talajú pályán a Lehel kezdett jobban. A 6. percben a kitörő Petrót buktatták a 16-os közelében. A szabad­rúgást Váczi végezte el, lö­vése a felső lécről vágódott a gólvonalon túlra. A 17. percben Lukácsi indította Szántai Il-t, akinek lövése a kapufáról vágódott vissza. A 19. percben a kitörő Fényes elől szögletre mentettek. A vendégek a 22. percben ve­zették első támadásukat, Qurikó lövése Fényesről ke­rült az alapvonalon túlra. Szünet után nagyobb sebes­ségre kapcsolt a Lehel. Az 51. percben Szántai II ment el a jobb oldalon, jól adott középre, de Lukácsi fejese fölé szállt. Majd ugyancsak az ő lövését védte a 65. perc­ben Lovas. A 78. percben Gombos előtt adódott hely­zet, majd rákapcsolt a Haj­dúböszörmény. Több táma­dási kísérletüket a Lehel vé­delme tisztázta, a 90. perc­ben mégis sikerült egyenlí­teniük. A félpálya közeléből a legeredményesebb szövet­kezet ez évben is a beseny- szögi Kossuth Tsz volt, így ők vehették birtokukba is­mét a sportnap vándorser­legét. A rendezvény „fény­pontja” a halászléfőző ver­seny volt, mely egyben a résztvevők étkezését is biz­tosította. Az első díjat a he­lyi állami gazdaság csapata érdemelte ki. A Teszöv együttese a dicséretes har­madik helyen végzett. A Véső utcai sporttelepen került sor a hagyományos MÁV MTE tömegsportnapra. Az egyesületet támogató vál­lalatok dolgozói kispályás férfi labdarúgásban, atlétikai számokban mérték össze tu­dásukat, a gyermekek pedig ügyességi számokban vetél­kedtek. Győztesek atlétiká­ban nők 100 m: Kovács Zs. (Május 1. Ruhagyár), 400 m: Kovács J. (Május 1. Ruha­gyár), 4x100 m váltó: Május 1. Ruhagyár (Kovács Zs., Kovács J., Katonáné, Ra­dies). Távolugrás: Kovács Zs. Súlylökés: Győré P. (Má­jus 1.) Férfiaknál 100 m: Bende I. (Agrober). Súlylö­kés: Kővágó Gy. (MÁV Jár­műjavító). Távolugrás: Mi- hálycsik J. (MÁV Járműjaví­tó). Férfi kispályás labdarú­gás. A döntőt a MÁV MTE dolgozói játszották az Agro- cooppal. A győzelmet a MÁV MTE szerezte meg 5:2 arány­ban. A másik mérkőzése a Lakóterületi KFC a Május 1. Ruhagyár ellen lépett pályá­ra. Itt 4:4 lett az eredmény, majd 7 méteres rúgások után a Május 1. Ruhagyár győ­zött 1:0 -ra. Kocsis ívelte szabadrúgásból a labdát, a védők nem tud­tak felszabadítani és a kapu előtti kavarodásban Tóth a hálóba talált. Végig közepes színvonalú mérkőzésen a Le­hel mezőnyfölényben ját­szott, csatárai azonban ezgp a vasárnapon a legjobb helyzeteket is kihagyták. így meg kellett elégedniük a so­ványka döntetlennel. Ifi: Jb. Lehel—Hajdúbö­szörmény 4:1. Bankovics Debreceni Universitas— Rákóczifalva 1:0 (1:0). Deb­recen, 300 n. V.: Fodor S. DUSE: Lukács—Berettyón, Sterczel, Zsuppos, Szabolcsi, Pistár, Varga, Vékony. Hon- ti, Lipcsei, Kiss. Edző: Bakó Tibor. Rákóczifalva: Majer —Kocsis, Sebők, Bencsik (Horváth), Barna, Rácz, Molnár, Rigó (Szmutkó), Tu­bák, Gergely, Kántor. Edző: Somogyvári József. Rákóczifalva a már lassan szokásossá váló biztonságos védekező és a kontra táma­dásokra épülő taktikát al­kalmazta. Bencsik hibája ré­vén azonban ez már a 3. percben megdőlt, mert rosz- szul nyúlt a labdához a jó ütemben érkező Honti a le­sen álló Vargához továbbí­totta, aki a hálóba lőtt. A partjelző és a játékvezető is nagyot hibázott ebben az esetben. A vendégek tovább­ra sem adták fel taktikáju­kat, fegyelmezetten védték kapujuk előterét. A 42. perc­bén lehetőség adódott volna az egyenlítésre, azonban Rácz jó indítását Tubák az 5-ös sarkáról elhibázta. A második félidő elején a Rá­kóczifalva bátrabban kftá- madott, a DUSE védők azonban helyükön voltak, határozottan tisztáztak. Ere­jükből ellentámadásokra is futotta, nyílttá, kiegyenlítet­té vált a mérkőzés, de nem változott az eredmény. A DUSE főleg első félidei játé­kával jól használta ki a kí­nálkozó lehetőséget, míg a vendég csatárok sokat hi­báztak. A Rákóczifalva csa­pata ezen a mérkőzésen mé­lyen tudása alatt játszott. Sárga lap: Szabolcsi. Ifi: DUSE—Rákóczifalva 1:0. Matustik NB I. Női: Eger SE—Szol­noki Vegyiművek 3:2 (—8,6, 4, —13, 7). Eger, 300 n. Szol­nok: Pinczi, Bak, Takács, Kovácsné, Kolláth, Vasicsek. Edző: Vasicsek János. A nagy lendülettel kezdő szol­noki csapat szinte lerohanta a meglepett hazai együttest, és biztosan nyerte a játsz­mát. A következőben is a vegyis lányok irányították a játékot, de 12:12-nél a Vegyi támadásaiból hiányzott a ke­ménység, és így egyenlíteni tudott az Eger. A harmadik játszmát a sokat hibázó szol­nokiak szinte felkínálták, és így vezetéshez jutott az Eger. A következő játékrészben az egységesebb hazai együttes 13:9-re elhúzott. A szolno­kiak lelkes, önfeláldozó já­tékkal a maguk javára for­dítva a játszma állását egyenlítettek, de a döntő já­tékrészben a hazai együttes egységesebb csapat benyo­mását keltette. Szolnoki Vegyiművek— Eger 3:2 (9, 8, —11. —3, 6). Szolnok, 300 n. Szolnok: Vargáné, Pinczi, Takács, Ko­vácsné, Kolláth, Vasicsek. Csere: Bak, Takács L. Edző: Vasicsek János. A szombati visszavágón végre igazi röp­labda csemegét és hazai győzelmet láthatott a szép számú közönség. Az első két hász, Varga (Békési), Her- bály. A vendégek kezdtek jobban, a 22. percben László fejesével a vezetést is meg­szerezték. A hazaiak nagyobb sebességre kapcsoltak és a 25. percben Varga továbbí­tásából Kiss L. közelről egyenlített. A II. félidőben a hazaiak átvették a játék irányítását. A 68. percben Békési jobb oldali beadását Kiss L. a vetődő kapus alatt fejelte a kapuba. A 75. perc­ben Sándor jól indította Kiss L. -t. aki egyéni játék után szerezte meg a harmadik gólját. A látottak alapján küzdelmes mérkőzésen, meg­érdemelten nyert a hazai csapat a lelkesen játszó ven­dégek ellen. Jó: Szabó J., Kiss L., Borbély, Lukács, ill. Moczó, Nagy N., Szöllősi. Ifi: KESE—Jászjákóhalma 0:0. Abádszalók—Szászberek 2:1 (1:0). Abádszalók, 300 n. V.: Szabari. Abádszalók: Mester —Mérten, Forgács, Cseh J., Oláh M. (Cseh L.). Kovács, dr. Tóth, Tóth J., Káli, Pata­ki, Somodi (Répászky). Abád­szalók támadólag lépett fel, Kovács futtából leadott lö­vése a kapufán csattant. A vendégcsapat kontratámadá­sai is veszélyesek völtak. Az első félidő közepén Oláh M. -t szabálytalanság után .kézben kellett levinni a pá­lyáról. A mentők kulcscsont­töréssel szállították a kór­házba. Nem sokkal később a csereként beállt Cseh L. kö­zeliről megszerezte a vezető gólt. Az első félidő eseménye még, hogy Káli lövését bra­vúrral védte Farkas. A má­sodik félidőben tovább tar­tott a hazaiak lendülete, Ká­li gólba tartó labdáját kéz­zel védte egy bereki hátvéd, a megítélt ll-est Pataki nagy erővel rúgta a jobb alsó sa­rokba. Ügy tűnt, növeli elő­nyét a hazai csapat, de So­modi eladott labdájával fel­jöttek a vendégek és Pethő szépített. Abádszalók lelkes játékkal szerezte meg első győzelmét a mezőnyben jól játszó, de kemény vendég­csapat ellen. Dicséretet ér­demel Mester kapussal az élen a teljes hazai csapat, illetve Tóth. Sárga lap: dr. Tóth, illetve Szabó, Laki. Ifi: Szászberek—Abádsza­lók 3:1. Jászfényszaru—Tószeg 3:2 (2:0). Tószeg, 200 n. V.: Pe­thő. Tószeg: Farkas—Perjési, Gulyás, Varga, Kiss Z., Nagy, Szikora, Mészáros, Kalmár (Mári), Rákóczi (Pálinkás), Bravik. A vendégcsapat kez­dett jobban. A 25. percben Farkas révén megszerezték a vezetést, a 38. percben pe­dig Tóth révén már 2:0-ra vezettek. A hazai csapat az 55. percben Farkas tizen­egyesével szépített. Az egyenlítés már nem sikerült, a 65. percben Tóth ismét a hálóba talált. A 70. percben Mészáros révén ismét szépí­tett a hazai csapat. A 89. percben Pálinkás a kapufát találta el. Megérdemelt ven­déggyőzelem született. Jók: Tóth, Szabó, Farkas, a hazai csapatból: senki nem nyúj­tott elfogadható teljesít­ményt. Ifi: Jászfényszaru—Tószeg 3:1. játszmában a jól előkészí­tett támadások ellen nem ta­lálta meg az eílemszert a vendég együttes. A harma­dikban — kihasználva a ha­zai csapat megingását — szé­pített az Eger. A következők­ben érthetetleyi rövidzárlat állt be a vegyis lányoknál. Az egri csapat kiegyenlített, és ismét nyílt lett a játék. A közönség biztatása mellett újra felgyorsult a hazai csa­pat. Pinczi és Vasicsek önfel­áldozó mentéseiből Takács Zsuzsa remekül szervezte a támadásokat, melyeket végül a jó formában játszó Kovács­né védhetetlenül ütött az el­lenfél térfelére. Megnyerve a játszmát, értékes győzelmet aratott a szolnoki csapat, amelynek minden tagja di­cséretet érdemel önfeládozó, eredményes játékáért.