Szolnok Megyei Néplap, 1984. október (35. évfolyam, 231-256. szám)

1984-10-30 / 255. szám

1984. OKTÓBER 30. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 5 Táblázatok Labdarúgó NB ti Vízilabda MNK Labdarúgás az NB ii Állasa 1. Vác 14 9 3 2 30-11 21 2. Volán SC 14 9 3 2 30-13 21 3. Szolnok 14 8 3 3 30-17 19 4. Siófok 14 8 2 4 24-18 18 5. Debr. Kin. 14 6 5 3 22-17 17 6. Nyíregyh.* 14 8 4 2 25-14 16 7. D.-újváros 14 6 4 4 13-14 16 8. Hódgép M. 14 5 5 4 16-13 15 9. Ózdi K. 14 5 5 4 19-19 15 10. Diósgyőr* 14 7 4 3 29-19 14 11. Sopron 14 4 4 6 18-20 12 12. S.-tarján 14 3 6 5 14-16 12 13. N. kanizsa 14 4 4 6 23-28 12 14. K.-barcika 14 4 4 6 18-23 12 15. Bajai SK 14 3 4 7 14-24 10 16. Szekszárd 14 2 6 6 12-24 10 17. Keszthely 14 4 1 9 15-17 9 18. Bakony V. 14 3 3 8 8-23 9 19. Tapolca 14 2 4 8 14-24 8 20. 22. Volán 14 2 2 10' 19-39 6 * = a Nyíregyházától és a Diós­győrtől 4—4 büntetőpont levonva. Eredmények: Hódmezővásár­hely—Bakony Vegyész 1:0, Deb­receni Kinizsi—Baja 2:2, Vác— Keszthely 1:0, Tapolca—Szek- szárd 0:0, Ózd—Salgótarján 2:0, DVTK—Nyíregyháza 2:2, Duna­újváros—22. sz. Volán i:0:, Sió­fok—Sopron 2:0, Nagykanizsa— Kazincbarcika 1:3. A 15. fordulóban, november 4., vasárnap 13 óra: Szolnoki MÁV MTE—Diósgyőri VTK. TERÜLETI bajnokság TISZA CSOPORT 1. Mez. Honv. 11 7 3 1 19- 2 17 2. Olefin SC 11 6 3 2 18- 8 15 3. DUSE 11 7 1 3 19-11 15 4. Lehel SE 11 5 4 2 23-10 14 5. p.-ladány 11 6 2 3 21-14 14 6. Karcag 11 6 1 4 21-18 13 7. Balmazújv. 11 5 2 4 22-14 12 8. H.-böszörm. 11 4 4 3 19-14 12 9. Asztalos SE 11 5 2 4 18-14 12 10. R.-falva 11 3 5 3 10-11 11 11. Kakamaz 11 4 3 4 11-14 11 12. Mátészalka 11 4 2 5 14-22 10 13. H. Vasas 11 1 6 4 10-18 8 14. B.-lóránth. 11 3 3 6 10-21 7 15. Kisvárda 11 1 2 8 12r-32 4 16. Jászkisór 11 — li 10 5-29 1 A i2. fordulóban, november 4., vasárnap 13 óra: Karcag— Rákóczifalva, Fodor F., Jász­kisér—Hajdú Vasas Fodor S„ Rak am az—Mezőtúri Honvéd, Balmazújváros—Jászberényi Lehel. A MEGYEI BAJNOKSÁG ALLASA 1. Sz. Vegyim. 12 7 2 3 30-21 16 2. J.árokszáll. 12 7 2 3 18-10 16 3. K. Medosz 12 6 4 2 22-16 16 4. Besenyszög 12 8 — 4 22-19 16 5. T.-miklós 12 O' 3 3 25-12 15 6. Tiszafüred 12 6 3 3 32-22 15 7. Jászapáti 12 5 4 3 11- 5 14 8. T.-földvár 12 5 3 4 16-12 13 9. Sz. Cukor. 12 5 3 4 18-10 13 10. Szajol 12 4 4 4 25-16 12 11. Szászberek 12 3 6 3 13-11 12 12. K.-hegyes 12 6- 6 22-25 12 13. KuTE 12 4 3 5 21-13 11 14. SZMAV j. 12 4 3 5 18-25 11 15. Jj.-halma 12 2 4 6 9-19 8 16. j.-fénysz. 12 3 1 8 13-24 7 17. Tószeg 12 2 3 7 13-26 7 18. A.-szalók 12 1- 11 16-48 2 A 13. fordulóban, november 4., vasárnap 13 óra: Abád­szalók—Tiszaföldvár Tószeg— Besenyszög, Jászapáti—Szol1­noki Cukorgyár, Középtiszai Medosz—Szolnoki Vegyimű­vek, Szolnoki MÁV MTE ju­nior—Jászárokszállás, Tisza­füred—Jászjákóhalma, Tö­rökszentmiklós—Kunszentmár-i ton, Kunhegyes—Szászberek, Szajol—Jászfény szaru. Vízilabda AZ ŐSZI FORDULÓ VÉGEREDMÉNYE 1. Vasas 13 12 — 1 175-115 24 2. BVSC 13 11 — 2 148-104 22 3. Eger 13 8 1 4 113-108 17 4. Szolnok 13 8 1 4 127-119 17 5. Dózsa 13 7 2 4 123-110 16 6. Honvéd 13 7 2 4 128-116 16 7. FTC 13 7 2 4 126-121 16 8. Tungsram 13 7 1 5 130-117 15 9. Spartac. 13 4 2 7 120-133 10 10. Tatab. 13 4 — 9 104-118 8 11. Szentes 13 3 2 8 121-128 8 12. SZEOL 13 3 1 9 126-151 7 13. M. OSC 13 2 2 9 113-128 6 14. KSI 13 — — 13 96-182 — Megjegyzés: a versenykiírás alapján pontegyenlőség esetén az egymás ellen elért eredmény (ek) dönti (k) el a helyezést. (Eger— Szolnok 12-9; O. Dézsa 3. pont, 22-16, Bp. Honvéd 3, 19-18, FTC 0, 14-21; Tatabánya—Szentes 9-6.) A totó 43. heti eredménye 1. Hamburg—U erdingen 1-1 X 2. Düsseld.—VfB Stuttgart 2-2 X 3. Möncheng.—Bremen 1-1 X 4. Homburg—Bürstadt 3-1 1 5. Stutg. K.-^saarbrücken 1-0 1 6. Hertha—W altitenscb eddi 3-1 1 7. Fort. Köln—Offenbach 2-1 1 8. Darmstadt—Solingen 4-2 1 9. Atalanta—N apoli 1-0 1 10. Avellino—Udinese 4-1 1 11. Lazio—Cremonese 2-1 1 12 Milan—Internazionale 2-1 1 13. Catania—Arezzo 1-0 1 +1 Parm a—Monza 1-0 1 Egy órán át egyenrangú partnerként A labda gólba tart, szerzője a főidőn fekvő Katona Fotó: Novak Volán SC—Szolnoki MÄV MTE 4:1 (1:0). Czabán Samu tér, 500 n. V.: Aczél. Volán SC: Varga —Török, Hegedűs, Forintos, Huszár, Krómer, Seres (Vin- cze), Szeibert, Hatvanger, Pásztor (Hámori), Handel. Edző: Kiss Imre. Szolnoki MÁV MTE: Boros—Porhan- da, Baran, Repka, Rózsavöl­gyi, Rostás, Katona, Sugár (Ágh), Kántor, Csató, Lász­ló. Edző: Lódi László. Az indulás után az Abonyi úti benzinkútnál elromlott a MÁV MTE autóbusza, ám á gyors intézkedés nyomán né­hány perc múlva Volán busszal folytathatta útját a csapat. Tartott a MÁV MTE a volt NB I-es ellenféltől, és ez meglátszott a játékosok hangulatán már az öltözőben is. A hazaiak kezdtek nagy iramban, és a 8. percben egy potyaízű góllal megszerezték a vezetést. Klómer jó 35 mé­terről lövésre szánta el ma­gát, és a meglepett Boros ökléről a léc alá vágódott a kapu közepébe tartó labda, 1:0. Bármilyen furcsán hangzik, a piros-kékek fe­szültségét oldotta a bekapott gól. Mezőnyben egyenrangú ellenfelei voltak a Volánnak, sőt a meg-meg újuló szolno­ki támadások több gólve­szélyt jelentettek, mint a haT zaiak rohamai. A 25. perc­ben Kántor elfutott őrzője mellett, betört a 16-oson be­lülre, már a kapu közelében járt, amikor érthetetlenül hátrafelé próbált passzolni', és a hazai védők felszabadí­tottak. A 30. percben Ka­tona még nagyobb helyzetet hagyott ki. Ö már a kapust is kicselezte, Csatónak to­vábbított, aki elrontotta a kínálkozó lehetőséget. Ez­után Kántor mintegy 25 mé­terről átemelte a kint ta­nyázó kapus fölött a labdát, ám a kapufa töve mentett. Ezekben a percekben kie­gyenlíthette volna a hátrá­nyát a MÁV MTE. A £4. percben Boros védte Szei­bert szabadrúgását, majd Rostás 20 méterről kevéssel csavarta el a felső sarok fö­lött a labdát. A 38. percben Seres 25 méteres szabadrú­gása a kapufáról vágódott az alapvonalon túlra. A második félidőt nagy lendülettel kezdte a szolno­ki csapat, és három perccel a kezdés után kiegyenlített. Kántor Baran labdájával az alapvonalig futott, ügyesen beadott, és Katona pompás fejessel juttatta hálóba a labdát, 1:1. Az ígéretes szol­noki támadásokat több íz­ben is lesen állították meg a játékvezetők. A Volán olykor kétségbeesetten védekezett, így váratlanul jött a hazai­ak második gólja. Hatvan­ger kapott labdát a szolnoki térfél közepén, Ágh próbál­ta szerelni, a becsúszása azonban nem sikerült, Baran felszabadíthatott volna, de cselezni kezdett, o Volán já­tékos elvette tőle a labdát, az alapvonal közeléből éle­sen belőtte, és a jókor ér­kező Handel közelről a há­lóba továbbított, 2:1. A mérkőzés fordulópontja volt ez a gól, amely szárnyakat adott a hazaiaknak, míg a szolnokiaknak a kevéske ön­bizalmuk is elszállt Kántor a kaputól 8 méterre állt, amikor egy védő hátáról elé­be pattant a labda. A szélső a gólszerzési lehetőséget gyermeteg módon ügyetlen- kedte el: torony magasan lőtt a kapu fölé. Repka több ízben is pontatlanul adta a labdát a mezőnybe, egy ilyen balszerencsés továbbí­tás után Handel kitört, Bo­ros kifutott elé és magasra felnyúlva elcsípte az áteme­lést. A csereként beállt Ro- manek többször is lendülete­sen futott el, de lövés helyett ő is visszafelé próbált to­vábbítani, ami nem okozott gondot a Volán-védőknek. A 67. percben Szeibert kicse­lezte Aghot, 17 méterről lőtt, és a gyengén eltalált lab­da a rossz ütemben vető­dő Boros kezéről a hálóba pattant, 3:1. Az utolsó előt­ti percben Repka célt tévesz­tett átadása nyomán öt Vo­lán támadó vezette két szol­noki védőre a labdát, Han­del jobb oldali beadása Por- handa feje fölött átszállt, és a csereként beállt Hámori első labdaérintése máris gólt jelentett. 4:1. Aki csak a mérkőzés ered­ményét ismeri, nehezen hi­szi el, hogy ezúttal nem klasszis különbség volt a két csapat között. Bár a MÁV MTE elfogódottan, bátortala­nul kezdett, egyre inkább belelendült, és egy órán át egyenrangú partnerként volt ellenfele a Volán SC-nek, amely technikailag képzett, rutinos játékosok sorát vo­nultatta fel. Ezeket az adott­ságaikat akkor kamatoztat­ták kiválóan, amikor az egyéni hibákat kellett kímé­letlenül kihasználni: meg­tették maradéktalanul, s ez­zel magyarázható elsősor­ban a fölényesnek tűnő 4:1- es eredmény. A piros-kékek­nek sok hasonló légkörű mérkőzésre van szükségük ahhoz, hogy kellően felvér­tezzék magukat a szebb eredmények eléréséhez szük­séges tapasztalatokkal. Boros idegileg nem bírja a rangadók légkörét, pedig ilyenkor lenne nagy szükség kétségtelenül remek adottsá­gaira. A hátvédsorban nem volt kiugró teljesítmény, Ba­ran a második gólig jól ját­szott, ám a súlyos hibája megzavarta. Rózsavölgyi volt a legmegbízhatóbb ebben a sorban, ám ritka felfutásait ő sem próbálta távoli lövés­sel befejezni. Középpályán Ágh beállítása nem volt sze­rencsés, Repka is sokat hi­bázott, Rostás pedig ezúttal sem nyújtott többet a köze­pes átlagnál. A gólban ré­szes Kántor és Katona volt a csapat két legjobbja. Csa­tó csalódást keltett, László pedig nem tudott bekapcso­lódni az összjátékba. Roma- nek nagy ígéret, csakhogy a kapu előtérében sokkal bát­rabbnak kell lennie. A hazaiak NB I-et meg­járt védősora néha-néha megingott. Közülük a profi múlttal is rendelkező Török Péter olykor keménységével tűnt ki. A csapat két leg­jobbja Szeibert és Krómer volt, de Handel is megérde­melt volna egy külön őrzőt. Aczél korrektül bíráskodott, de néha felülbírálhatta vol­na partjelzőit. — palágyi — Súlyemelés A sztafitenisz Csajbók és Padányi Tízek-bajnok Nyolc egyesületből kapott meghívást az idei ifjúsági Tízek Baj nokságra a legered­ményesebb 10—10 fiú és le­ány versenyző. A Killián Fő­iskola tornacsarnokában kü­lönösen a Szolnoki Sparta­cus SK és a Honvéd Killián FSE versenyzőinek egymás: elleni mérkőzései jelentették az izgalmat és a színvonalat. A fiúknál az utolsó pillana­tig nyilt volt a verseny, az egyenlő győzelmek száma után az egymás elleni ered­mény döntött Csajbók (Spar­tacus) javára és megelőzte az elmúlt évi bajnok Ko­csist (Killián). Az ifjúsági Tízek Bajnok­ság végeredménye. Fiúk: 1. Csajbók Tibor (Szó. Sp.), 2. Kocsis (H. Killián), 3. Má­té (Killián), 4. Rátfai (Szó. Sp.), 5. Roszik (Killián), 6. Makai (Szó. 605. sz. DSK), 7. Pásztor (Lehel SE). Lá­nyok: 1. Padányi Beáta, 2. Major, 3. Árkosi, 4. Gyetvai, 5. Mátyus (mind H. Killián FSE), 7. Varga (Kisújszállás MÁV ESE). NB III. A Mezőtúron le­játszott mérkőzésen a hazai­ak a legjobb felállásban sem tudták megakadályozni a Spartacus fölényes győ­zelmét. Szolnoki Spartcus— Mezőtúri FSE 12:4. Győz: Skumáth, Molnár (4—4), Rátfai (3), Csajbók (1). A Mongóliában szerepelt, 18 évesekből álló magyar súlyemelő válogatott az IBV nemhivatalos csapatverseny értékelése alapján a szovje­tek, a bolgárok és az NDK- beliek mögött a negyedik he­lyen végzett. A Szolnoki MÁV MTE két fiatalja is hozzájárult ehhez a rangos helyezéshez. 52 kg-ban Be- rényi Zoltán (90—112,50) 202,50 kg-mal a 8., 56 kg- ban Lukács Zsolt (87,50— 117,50) 205 kg-mal a 4. he­lyen végzett. Belgrádban nemzetközi súlyemelő versenyen Kürti László (SZMÁV MTE) a 75 kg-os súlycsoportban 280 kg-mal a 2. helyen végzett. Jelentős előnyt szerzett a Vasas Vasas—Szolnoki VSE 15:9 (4:1, 4:1, 4:3, 3:4). Hajós Alf­réd uszoda, 400 n. V.: Koós, Kosztolánczi. Vasas: Lieb- man—Földi 1, Budavári 2, Kuncz 3, Kenéz 1, dr. Fa­ragó 2, dr. Csapó 5. Csere: Gábor 1,. Krieger, Matusek, Méhes. Edző: Rusorán Pé­ter. Szolnok: Pintér F.—Bog­dán 3, Rekita, Tóth Cs., Len­gyel 3, Pintér 1, Hasznos 2. Csere: Hegyvári, Dudás, Bors. Edző: Babarczy Ro­land. Már az 55. másodpercben 2:0-ra vezetett a bajnokcsa­pat. Utána kimaradt egy szolnoki büntető, és 2:1 he­lyett 3:0-ra alakult a mér­kőzés állása. Budavári. Kuncz, Faragó és dr. Csa­pó is akcióból talált a háló­ba. A szolnoki ellentámadá­sok nem sikerültek. A har­madik negyed hozott valami biztatót. 9:5-re felzárkózott a szolnoki csapat, sorozatban sikerült három gólt szerezni Lengyel1, Hasznos, Bogdán sorrendben. Kíméletlenül játszott a Vasas! Tóth Csa­ba szemhéja felrepedt, és nem tudott tovább játszani. A körülmények egyáltalán nem voltak ideálisak. Kenéz és Pintér csatázott, páros kiállítást ítéltek a játékve­zetők, és mindkét játékos kipontozódott. A negyedik negyed volt csupán biztató a szolnoki csapat szempont­jából, de ez már nem tud­ta csökkenteni a jelentős arányú vereséget. Nem sike­rült semlegesíteni a Vasas kulcsjátékosait, amelyhez feltétlen hozzájárult a játék­vezetők elnéző felfogása. A Magyar Népköztársasági Kupa visszavágója ma 17 órakor lesz a Damjanich uszodában. (A Vasas a hét­végén BEK-elődöntőt ját­szik a Spandau 04 csapatá­val Nyugat-Berlinben.). Komjádi Kupa Steenteái Vízmű—Szolnoki VSE 8:8 (2:3, 2:2, 3:2. 1:1). Szentes, 200 n. V.: Gyerő, iEtdősi. Szolnok: Túrái—Ig- nácz, Dudás 3, Ugrin 1, Hegyvári 1, Mohi 1, Vasicsek 2. Csere: Pintér Z., Füleki, Czibulka. Rangadó mérkő­zéssel kezdődött az 1984. évi Komjádi Kupa mérkőzésso­rozat. A szolnoki csapat jól kezdett, két negyeden ke­resztül vezetett. A harma­dik negyedben előnyös hely­zetből egyenlített az ellen­fél. Az utolsó negyedben már nem sikerült fordítani. A Szolnok értékes pontot szer­zett a zömében OB I-es já­tékosokkal szereplő Szentes ellen. Szolnoki VSE—Bp. Sparta­cus 13:10 (4:2, 4:3, 3:2, 2:3). Kőér utca. V.: dr. Hecsei, Koós. Szolnok: Túrái—Ig-i nácz 1, Dudás 5, Vasicsek, Mohi 2, Hegyvári, Ugrin 3. Csere: Pintér Z., Füleki 1, Czibulka 1. Kiss András. Va­sárnap is idegenben játszott, és ezúttal biztos győzelmet szerzett a 20 éven aluliak csapata a Komjádi Kupában. Az ellenfél egy pillanatig sem tudta kétségessé tenni a szolnoki sikert. A Vízügy SE a hétvégén itthon is bemu­tatkozik. Szombaton a cso­portbeli rivális, a Tatabá­nya játszik Szolnokon, va­sárnap pedig Szentest lát­ják vendégül. Lengyel (fehér sapkában) és dr. Faragó párharca Sakk NB I Peré legyőzte Volán—Szolnoki Mezőgép 10,5—3,5. A kitűnő erőkből álló Volán a biztosi győze­lem tudatában ülhetett asz­talhoz. Számukra létkérdés volt a nagyarányú győzelem, mivel nagy esélyük volt a második hely megszerzése, s mint ez később kiderült, si­került is. A Mezőgép kissé szorongva várta a mérkő­zést, amelynek tétje a hete­dik hely megtartása volt, és két-három pont megszerzése elegendőnek bizonyult. Sokáig kiegyenlített állá­sok jöttek létre, úgy látszott, könnyedén biztosítja Szol­nok a szükséges pontokat. A harmadik, negyedik órában azonban egyre jobban kibon­takozott a vendéglátók fölé­nye, és egyre-másra szerez­ték pontjaikat, melyet Szász, Schrancz, Fogrács szakított meg egy-egy fél pont szerzé­sével. A hátralévő időben nagy küzdelem alakult ki. Dr. Hetényi taktikai fegyel- mezettlenségből elutasította ellenfele döntetlen ajánlatát, majd vesztett. A felizzott légkörben Hajdú egy lépéses nyerést hagyott ki, amely megbosszulta magát ési vesz­tett. Ezután Kiss és Helm- rich is szállította a létfon­tosságú félpontot, amely már közel hozta a kitűzött cél elérését. Az utolsó parti óriási izgalmak közepette folyt Ribli és Perényi között. Hulámzó játékban Perényi nagyszerűen helytállt, és óriási bravúrt hajtott végre. Az utolsó percekig kijátszott partiban két vállra fektette a nemzetközi nagymester el­lenfelét, és ezzel a mérkőzési hősévé vált. Bár a Mezőgép kétszámjegyű vereséget szen­vedett, mégis nagy volt az öröm a csapatnál, mert ezzel is biztosítani tudta az előke­lő hetedik hely megtartását, és ez mindenképpen bra­vúrnak könyvelhető el. Győ­zött: Perényi, döntetlent ért el: Schrancz, Kiss, Forgács, Szász, Helmrich. A Mezőgép női csapata a nagy nevekkel rendelkező Volántól biztos 2:0-ás vereséget szenvedett. A bajnokság végeredmé­nye: 1 MTK VM 115, 2. Vo­lán SC 113,5, 3. Bp. Honvéd 112, 4. Bp. Spartacus 111,5, 5. Dutép SC 106,5, 6. Bp. Va­sas 102, 7. Szolnoki Mezőgép 90, 8. Statisztika 87, 9. H. Me- reszjev SE 82, 10. ZTE 81,5, n> Tipográfia 80, 12. Pécsi MSC 75,5, 13. DUSE 63,5, 14. Tungsram 54 pont.