Szolnok Megyei Néplap, 1984. szeptember (35. évfolyam, 205-230. szám)

1984-09-18 / 219. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1984. SZEPTEMBER 18. Területi labdarúgó-bajnokság Rangadót nyert Mezőtúr Mezőtúri Honvéd—Lenint város 2:0 (1:0). Leninváros, 500 n. V.: Koroknál Mező­túr: Horváth—Huszár. Nagy, Dávid, Borsos,, Hrotkó, Adorján, Szenczi, Hegedűs, (Lehota), Takács, Váczi (Kosztolnik). Edző: Földes János. Olefin: Dohány—Ko­vács, Bodolai, Lukács, Pau- lovics, Szalánczai. Kapusi, Gulyás (Polonkai). Fodor, Répási, Koczka (Fazekas). Ideges hangulatban kezdő­dött a mérkőzés, a vendég­látók kíméletlen belemené- sekkel próbálkoztak, mely­nek során előbb Hrotkót, majd Hegedűst kellett ápol­ni. Mintegy negyedóra eltel­tével alakult ki folyamatos játék. A 17. percben Hege­dűs nagyszerűen vitte el a labdát hátvédje mellett, be­adását Adorján lőtte, de Dohány hihetetlen bravúr-| ral beleütött. Peehére a lab­da ismét Adorján elé ke­rült, s a középpályás már nem hibázott. 1:0. A 22. percben Répási beadásánál a védők és Horváth egymás­ra vártak, a Koczka elől vé­gül is Huszár fejelte el a labdát. A 38. percben egy előrevágott labdával Ta­kács iramodott meg, de a 16- osnál beérték, és odalett a kínálkozó lehetőség. A 42. percben Takács mellé dur- rantott. Szünet után a ha­zaiak mindent egy lapra fel­téve bátran kitámadtak. Az 53. percben Szalánczai fu­tott el, beadását Polonkai el­hibázta. Az 57. percben Koczka beadásánál ismét Polonkai hibázott. A 63. percben Dávid lyukat rú­gott, Fodor elvitte a labdát, de kisodródott s odalett a kfnáikozó lehetőség. A 65. percben nagyszerű támadás futott a pályán: Adorján— Váczi—Adorján kényszerítő­zés után Adorján elfektette a kifutó Dohányt is. és biz­tosan lőtt a hálóba. 2:0. A 72. percben Lehota ihúzotf. el a baloldalon, beadását Szenczi hibázta el. A 76. percben Kapusi szabadrúgá­sát védte bravúrral Horváth. A 85. percben egy baloldali beadást követően tömörülés támadt a vendégek kapuja előtt, de Lehota az utolsó pillanatban felszabadított.* A Mezőtúr rendkívül fe­gyelmezett és időnként jó játékkal teljesen megérde­melten hozta el az igen fontos két bajnoki pon­tot. Jók: Horváth, Dávid, Nagy L., Adorján, Hrotkó, Váczi, Szenczi. ill. Lukács, Bodolai. Koczka. — tury — Honvéd Asztalos SE—Jász­berényi Lehel 0:0. Nyírte­lek, 500 n. V.: Lénárt. H. Asztalos SE: Cziokta—No- vák, Kiss, Poór, Szanklo- vics, Lakatos, Barna, Feke­te, Horváth, Barta (Katalin), Czakó (Mirgai). Edző: Sis­ka László. Lehel: Balázs— Szívós, Fényes, Lakatos, Su­lyok, Szántai II, Lukácsi, Kaszab. Petró, Váczi (Fejes), Deme. Edző: Péczely Sza­bolcs. Az első 20 percben ki­egyenlített mezőnyjáték folyt, a kapuk nem nagyon kerültek veszélybe. Az első igazi helyzet a 28. percben a ,Lehel előtt adódott. Váczi jó labdával indította Luká­csit, aki kilépett a védők közül, lövése azonban elsu­hant a bal kapufa mellett. A 32. percben Barta lövése fölé szállt, két perc múlva Váczi szabadrúgását Szántai II fejelte fölé. A 4L percben Barna nagy lövése alig ment mellé. Szünet után nagyobb sebességre kapcsolt a Lehel. Az 55. percben Petró jó labdát tálalt Váczi elé, aki a kapus kezébe lőtt. A 79. percben Lukácsi ment el a baloldalon, beadá­sa után a labda Deme fejét érintve került a kapu fölé. Végig közepes színvonalú mérkőzésen mindkét csapat előtt adódott lehetőség, a csatárok azonban egyik csa­patnál sem tündököltek. Vé­gül is a pontosztozkodás igazságosnak mondható. Jók: Cziokta, Kiss, Lakatos, Fe­kete, Barna, ill. Balázs, Fé­nyes. Lakatos, Szántai II, Lukácsi. Ifi: NYVSSC II—Jb. Le­hel 3:2. — Bankovics — Rákóczifalva—Kisvárda 3:2 (1:1). Rákóczifalva, 400 n. V.: Virágh. Rákóczifalva: Majer—Kocsis (Horváth), Sebők, Bencsik, Ladányi, Rácz, Molnár, Rigó, Ger­gely, Tubák, Kántor. Edző: Somogyvári József. Kisvár­da: Kovács (Bán)—Balogh*, Soós, Nyitrai, Nyerges. Ta­kács, Nagy, Rajzinger, Bárdi, Batári, Buboczki. Edző: Ko­máromi György. A mérkőzés első negyed­órájában nem alakult ki jó játék, mert a vendégek szo­ros emberfogásra törekedtek, a durva belemenésektől sem riadtak vissza, így három sárga lapot is összeszedtek. Az első igazi helyzet a 25. percben adódott. Takács fe­jese azonban a felső lécen csattant. Egy perc múlva vezetést szereztek a hazaiak. Tubák jó labdáját Gergely ügyes csel után lőtte a háló­ba. 1:0. Egyenlítésre a 36. percben került sor. amiko; a jobboldalon felfutó Balogh jó beadását az elalvó védők között Takács fejelte Majer kapujába. 1:1. A második' félidő óriási hazai helyzetek­kel kezdődött, de Gergely két esetben is hibázott. Az 53. percben aztán Kántor szabadrúgását Rácz fejjel csúsztatta a hálóba. 2:1. Rá­kóczifalva nem sokáig örül­hetett a vezetésnek, mert az 58. percben Bárdi fejesgól­jával ismét egyenlített a Kisvárda. Ezután változatos, jó játék alakult ki, a vendé­gek a játék lassítására tö­rekedtek. A hazaiak min­denáron otthon akarták tar­tani a két pontot, bátran ki­támadtak, egyre-másra ve­zették támadásaikat, de a vendég védők a 85. percig állták a rohamokat. Ekkor formás támadás végén Ger­gely beadását az előrelopa­kodó Sebők fejelte a kapuba. 3:2. Sárga lap: Soós, Ta­kács, Rajzinger (mindhárom Kisvárda). Jó: Gergely, Mol­nár, Bencsik, Sebők, ill. Ta­kács. Bárdi. Ifi: Kisvárda—Rákóczifal­va 1:0. Bagi Karcag—Balmazújváros 1:1 (0:0). Karcag, 1500 n. V.: Kozsla. Karcag: Kövesligeti —Borók, Sándor. Varga, Nagy, Tüdős, Venczel (Sza­bó), Antal, Tóth, Orenstein (Lengyel), Hajdú J. Edző: Néder István. Balmazújvá­ros: Gulyás—Radócz, Király, Kovács, Szegedi. Pajkos. Ke­gyes, Tar, Tímár, Balogh (Wágner), Szabó A. Karcag kezdett jobban, s már a 3. percben megszerez­hette volna a vezetést. Antal vezette fel a labdát, a kapus kiindult, ő kapu elé ívelt, de Nagy az üres kapu fölé fejelt! Eseménytelen me­zőnyjáték közben Venczel 14 méteres lövése a kapufa tövénél surrant mellé. Az utolsó 10 percet a hirtelen jött zápor tarkította. Fordu­lás után előbb a síkossá vált talajjal ismerkedtek a játé­kosok. A 63. percben az el­csúszó védők mellett Szabó öt méterről az 'üres kapu: mellé lőtt. Egy perccel ké­sőbb Hajdú ugrott ki, de a kiinduló Gulyás megzavarta, így odalett az újabb helyzet. A változatosság kedvéért a 71. percben Kovács lapos lö­vését tornázta szögletre Kö­vesligeti. A 78. percben a megiramodó Kegyest buk­tatták. A 22 méteres szabad­rúgásból Tar lövése a sorfal mellett a kapufa belső lap­járól vágódott a hálóba. 0:1. Kezdés után Szabó beadását Lengyel 6 méterről fölé fe- ijelte. Egyenlítési alkalom Ivóit. A választámadásnál Kegyes lefutotta a védőket, lövése a kapujából kiinduló Kövesligeti jó érzékkel dob­ta bele magát. A 83. percben jött az e^^enlítés. Varga hú­zott el a jobboldalon, beadá­sát a jókor érkező Lengyel fejelte a hálóba. 1:1. A baj­nokság élcsoportjába tartozó ellenfelével szemben a kar­cagi csapat bátran kezdemé­nyezett. de támadói a legna­gyobb helyzetben is hibáz­tak. A vendégek a mezőny­ben jól adogattak, ám kapu­ra kevés veszélyt jelentettek. Szerencsés vezetésüket kö­vetően a hazaiak még idő­ben rákapcsoltak, s meg­mentették az egyik pontot, így lett a biztosnak látszó győzelemből örömteli pont­szerzés. Jó: Nagy, Varga, Tóth, Lengyel, illetve Ra­dócz, Király, Szegedi, Tar, Szabó A. Ifi: Karcag—Balmazújvá­ros 2:0. (Szöllősi Tisza Cipő SE—Makó 1:1 (1:1). Martfű, 400 n. V.: Makra. Tisza Cipő: Szikszai —Tóvizi, Fürtös. Hábensusz, Kardos I, Földi, Kesjár I. (Kardos II), Hegedűs, Szán­tai, Asztalos (Fazekas), Pal- csó. Edző: Honti Gyula. Ma­kó: ölei—Pipicz, Kolozsvári, Anda, Adok, Nádasdi, Rácz, Krizbai (Dégi), Dr. Bálint, Kovács J. (Kovács Z.), Tóth. Edző: Himmer István. Nem a tervezett összeállí­tásban léphetett pályára a Martfű. Németh kapus sé­rülése nem jött rendbe, és Kesjár II sem vállalta a já­tékot húzódás miatt. A ven­dégek kaptak lábra, és sok-' mozgásos játékukkal ural­ták a középpályát. A 7. perc­ben egy ártatlan helyzet vé­gén vezetést is szereztek. Egy jobboldali keresztlabdát Tóth senkitől sem zavartat­va gurított a hálóba. 0:1. Továbbra is a Makó irányí­tott, de a helyzetek rendre kimaradtak. A 24. percben sikerült az egyenlítés. Szán­tai 25 méterről lövésre szán­ta el magát, és a labda bom­baként vágódott a jobb fel­ső sarokba. 1:1. Szünet után keményebb lett a játék, mindkét csapat nyíltan tá­madott, de a góllövéssel már baj volt. A 84. percben Pal- csót a mezénél fogva húzták vissza, sárga lap lett a do­logból. Két perccel később Fürtös akasztásért a kiállí­tás sorsára jutott. Jók: Szán­tai. Kardos I, ill. dr. Bálint, Nádasdi. — Lepsényi — Rakamaz—Jászkisér 1:0 (0:0). Jászkisér, 400 n. V.: Fodor. Jászkisér: Kökény— Kiss—Németh. Béczesi, Csil- lik, Rozalek, Korsós, Silye, Kovács (Budai), Balogh, Dö- mök, Gócza. Edző: Bukhár László. Rakamaz: Sárközi— Kaposvári, Pásztor, Goneth, Subert, Bohács (Tamás), Er­dős, Neuzer, Hideg, Papp, Somogyi (Balázs). Edző: Szász Simon. Az ifjúsági mérkőzésen eső esett, így a pálya csú­szóssá vált. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen az első félidőt az egyenlő erők küzdelme jellemezte, a két 16-os között folyt a játék, a kapuk ritkán kerültek ve­szélybe. A hazaiak voltak fölényben, jó néhány helyze­tet is kidolgoztak, de a ven­dégek ellentámadásai veszé­lyesebbek voltak. Szünet után Rakamaz került némi fölénybe, és az 55. percben egy gyors baloldali támadás után Subert megszerezte a vezetést, és mint később ki­derült a győzelmet jelentő egyetlen gólt. A gól után rákapcsolt Jászkisér, több­ször is veszélyeztetett, de a szétesően játszó csatársor képtelen volt gólt elérni. Ra­kamaz a gól után időhúzás­ra törekedett, ezért a játék­vezető két percet hosszabbí­tott. A 91. percben Gócza kapásból nagy lövést küldött kevéssel a kapu mellé. Sportszerű mérkőzésen sze­rencsés körülmények között győzött a vendégcsapat. Jó: Silye, Balogh, Rozalek, ill. Sárközi, Goneth, Neuzer. Ifi: Jászkisér—Rakamaz 0:1. — Ficzek — Megyei labdarúgó-bajnokság Nincs már veretlen csapat Tiszaföldvár—Szászberek 1:0 (1:0). Szászberek, 200 n. V.: Kelemen. Tiszaföldvár: Schad—Farkas I, Makó, Nagy, Berta, Szűcs, Németh, Farkas II, Vas, Balogh, Pét- róczky. Edző: Seres Ferenc. Szászberek: Fai-kas—Nagy, Pető, Gyáfrás, Tóth, Laki R., Bezzeg, Göblyös, Donkó, La­ki J., Szaibó. Edző: Laki Imre. Az egyik leggyengébb mér­kőzést láthatták a nézők az őszi fordulóban. A 18. pere­iben. súlyos védelmi hibák után Balogh szerezte meg a vezetést a vendégeknek. Vé­gig a hazaiak kezdeményez­tek többet, de lövést mind­össze egyet küldtek kapura. Igaz, a vendégcsapat sémi je­leskedett, ígv a kapusok vé­gig csak nézték a mérkőzést. A hazai vereség oka abban kereshető, hogy mindössze Pető, Gyáfrás és Laki J. nyújtott elfogadható telje­sítményt. A tiszaföldváriak- nál Farkas II, Farkas I, Né­meth és Makó játszott jól. Ifi: Szászberek—Tiszaföld- vár 1:1. Laki Imre Szajol—Tiszafüred 5:4 (3:2). Tiszafüred, 500 n. V.: Jancsó. Tiszafüred: Kovács—Dobi, Koasis, Németh, Spiró, Veres, Bállá, Kis, Szatmári, Angi, Fehér (Nemes). Már az 5. percben megsze­rezte a vezetését Bállá révén a hazai csapat, de egy perc múlva egyenlített a Szajol. A gyors gólok mindkét együt­test felrázták, és igen 'jó me­zőnyjáték alakult ki. Érezni lehetett azonban, hogy a he­tek óta kitűnő formában, ját­szó füredi legénység ezúttal kapkodóbb és idegesebb. A 34. percben egy leshelyzet megítélésében Dobi a part­jelzőnél reklamált, amit a játékvezető piros lappal „dí­jazott”. A játékost, 12 évi sportpályafutása alatt, első alkalommal állították ki. Az emberelőnybe került vendé­gek okosan futballoztak. A 75. percig fej fej melletti küzdelem folyt, minden ven­déggólra perceken belül vá­laszolt a hazai gárda, de a 76. percben lőtt büntető után már elmaradt az egyenlítés. Góllövők: Gál (2), Balogh, Kiss Gy., Bálint, ill. Balia (2), Szatmári, Angi. Jók; Molnár, Balogh, Kiss, Bállá, Veres, Szatmári, dili. Gál, Horváth. Ifi: Szajol—Tiszafüred 3:1. Törökszentmiklós—Kun­hegyes 7:1 (2:1). Törökszent­miklós, 300 n. V.: Ancsin. TSE: Elekes—Molnár II, Molnár I, Hoppál (Csőke), Rajt, Szabó (Domán), Ka- zinczi, Márton, Öllé, Balogh, Ramos. Végig jó iramú és küzdel­mes mérkőzést vívott a két csapat. Kunhegyes már az első percben megszerezte a vezetést. A TSE Márton ve­zérletével a 20. percben már 2:l-re vezetett. Ezután ke­ményebbé vált a mérkőzés, Juhász sárga, majd Békési piros lapot kapott. Ettől kezdve Kunhegyes tíz ember­rel (játszott. A második fél­időt a hazai csapat végigtá­madta, és ez gólokban is ki­fejezésre jutott. A TSE őszi legjobb játékát nyújtotta, és ilyen arányban is megérde­melten nyert. Góllövők: Már­ton (2), Ramos (2), Balogh, Csőke, Öllé, illetve Juhász. Jó: az egész hazai csapat, il­letve Szabó I, Juhász, Lu­kács. Ifi; TSE—Kunhegyes 2:3. Középtiszái Medosz—Jász- fényszaru 3:0 (1:0). Jászfény- szaru, 300 n. V.: Perge. Jász- fényszam: Csécsei—Farkas I, Rózsa, Farkas L., Tóth, Ger­gely, Szabó, Csámpai, Fózer, Farkas Gy., Tompa. Az első félidőben nagy lel­kesedéssel és jól játszott a hazai csapat. Ekkor még nyílt volt a mérkőzés, de a második játékrész elején Szabó kiállítása után össze­roppantak a hazaiak. A ven­dégek technikai és erőnléti fölénybe kerültek, és maga­biztosan győztek. Góllövő: Baktai S., Szerencsi, Süve­ges J. Jók: Tóth, Gergely, ill. Baktai L., Süveges A., Szerencsi. Ifi: Jászfényszaru—K. Me­dosz 2:1. Szolnoki vegyiművek—Tó­szeg 8:0 (0:0). Vegyiművek pálya, 200 n. V.: Kökény. Vegyiművek: OUé—Császár, Táncos, Bállint, Felföldi, Ke­lemen (Zsidei), Szabó I, Bán (Ecseki), Fedor, Busi, Tóvizi. Az első félidőben a rossz felfogásban játszó hazai csa­pat helyzeteket teremtett ugyan, fölényben is játszott, de ezt csak lesgól és kapufa jelezte. A második félidőre teljesen más Vegyiművek (jött ki, mindent elsöprő len­dülettel kezdett, és gólpará­dét rendezett. Kiállítva: Sza­bó S. (Tószeg). G.: Busi (3), Tóvizi (2, egyet 11-esből), Fedor (2), Táncos. Jók: Tán- qos, EcSeki, Fedor, Busi, Tóvizi, ill. Dallas, Perjési. Ifi: Szolnoki Vegyiművek —rf ószeg 1:0. Jászárokszállási Vasas— —Jászapáti 1:0 (1:0). Jász- árokszállás, 550 n. V.: Ba­lázs. J. Vasas: Tóth L.—Tá­bori I., Sziráki, Varga F., Nagy S., Papp S., Banka L, Bobók (Csikós Zs.), Kiss B. (Guba Zs.), Rédei L., Bo- bák M. A „jász-rangadótól” jó já­tékot várt a közönség, de ez elmaradt, alacsony színvona­lú volt a mérkőzés. A 4L percben eldőlt a mérkőzés és a két pont sorsa. Bobák M. elviharzott, mintaszerűen be­adott, és Papp S. remekül perdített a hálóba. Szünet után élénkült, a hajrában pe­dig keményebbé vált a játék. Varga és Mezei összecsapá­sát a játékvezető piros lap­pal „jutalmazta”. Ifi: Jászapáti—Vasas 5:0. Jászjákóhalma—Szolnoki Cukorgyár 0:0. Jászjákóhal­ma, 100 n. Jászjákóhalma: Rostás—Treba, Szöllősi, Nagy N. (Szabó), Rácz, Kuli, Ge­ese, László, Gólya, Kiss B., Rafael. Az első félidőt nagy hazai fölény jéllemezte sok-sok ki­hagyott helyzettel. A máso­dik félidőben a vendégek feljöttek, de helyzetek a ven­dégkapu előtt alakultak és maradtak ki. A Cukorgyár a pontszerzést a szenzációs formáiban védő Csécsei ka­pusnak köszönheti. Jók: Csé­csei, Márkus, Kovács I, ill. Szöllősi, Gecse, Gólya. Ifi': Jászjákóhalma—Sz. Cukorgyár 2:2. Szolnoki MÁV MTE junior —Abádszalók 3:2 (1:0). Szol­nok, 300 n. V.: Markóth. Szolnok: Gyémánt—Kovács, Porhanda, Vincze, Tisza, Sós, Zavaczki (Vadicska), Szeren­csés, Zsáikai, Varga, Szabó (Farkas). Meddő szolnoki föléhy jel­lemezte az első félidőt, amit a vendégek szórványos ellen- támadásai tarkítottak. A má­sodik félidő alacsony színvo­nalú, küzdelmes mérkőzést hozott. A vendégek kapusá­nak sok bravúros védése volt, míg a szolnoki csapat kapushibából kapta a szépí­tő gólt. G.: Oláh M. (öngól), Zsákai, Vadicska, ill. Pataki (2). Jók: Porhanda, Vincze, ill. Oláh, Pataki, Erdei. Ifi: Szolnok—Abádszalók 5:0. Kunszentmárton—Be­senyszög 3:1 (2:1). Kunsaent- márton, 300 n. V.: Cziczás. KUTE: Kovács—Hürkecz (Németh), Szarvak, Tóth Z., Farkas, Dézsi, Bartucz (Bal­ia), Veres, Kerekes, Háben­susz, Király. A közepes iramú és szín­vonalú mérkőzés 16. percé­ben Hábensusz szabadrúgá­sa a kapus alól kigurulva ju­tott át a gólvonalon. A 42. percben Kovács felett átfe­jelve Danyik révén egyenlí­tett Besenyszög. Két perc múlva Király pofozta kapu­ba a labdát. Fordulás után a 30. percben Király szembe­gurított Hábetnsusznak, aki biztosan lőtt a hálóba. Az időnként jól játszó vendé­gek legyőzéséhez több jó tel­jesítmény kellett. Jó: Háben- bensusz (a mezőny legjobb­ja), Kerekes, Szarvák, Ki­rály, ill. Boros S., Danyi K. Ifi; Besenyszög—KUTE 2:1. Juhász László visszaverte a trónkövetelőket Ahhoz, hogy az ember „he­lyére tegye a dolgokat”, olykor felejteni kell. A Tá- piószentmártonban megren­dezett fogathajtó országos bajnokság házigazdái ugyan kitettek magukért, de min­denképp lejjebb kellett ten­ni a mércét annak, aki a szilvásváradi * világbajnokság színeit próbálta itt fellelni. Kincsem, a csodaló, rangot adott szülőfalujának, s talán ennek a mítosznak a követ­kezménye, hogy Bozsik Jó­zsef, a tápiószentmártoni Aranyszarvas Tsz hajtója a világbajnok Juhász László mögött második lett az OB-n. De menjünk sorjában. A Tápiószentmárton határában kijelölt hét akadály nem ál­lította megoldhatatlan fel­adat elé maratonhajtásban a versenyzőket. Az akácos, sze­líd lankák nem vetélkedhet­tek Szilvásvárad meredélyei­vel, így olyan bravúros for­dulókat, „búj ócskáikat” lát­hatott a szép számban kilá­togató közönség, hogy a lé­legzete is elállt olykor. Ju­hász László felszabadultan, igen technikásán dirigálta végig fogatát a közel 30 ki­lométer hosszú pályán, Bár­dos, segédhajtója leesése mi­att, jelentős hátrányba ke­rült. A „Juhász-pártiak ek­kor már tudták, hogy a vi­lágbajnokot nem lehet leta­szítani trónjáról. így is tör­tént, vasárnap délután már „csak” hibátlan akadályhaj- tást kellett produkálnia a bugaci versenyzőnek, és máris felállhatott a dobogó legmagasabb fokára. A töb­biek pedig? Levonva az idény tanús'ágát, a következő szezonra készülnek majd, mert hát erre kötelezi őket a ’84-es esztendő példátlan világbajnoki sikere. Az összetett verseny vég­eredménye. Négyesfogathaj- tó-bajnok: Juhász László (Kiskunfélegyházi Lenin Tsz SK, edző: Abonyi Imre) 58, 2- Bozsik (Tápiószentmártoni Aranyszarvas Tsz) 62, 3. Bá­lint (Kiskunfélegyházi Lenin Tsz SK) 75,5, 4. Bárdos (Szil­vásváradi Medosz) 87,0, 5. Krizsán (Mezőhegyesi SE) 89,0, 6. Fintha (Hortobágyi Medosz) 92,0. Csapatbajnokság: 1. Kis­kunfélegyházi Lenin Tsz SK (Juhász László, Bálint Mi­hály) 133,5, 2. Középmagyar­országi Szpv. (Bozsik, Bár­dos) 149, 3. Pest megye (Sí­pos, Bédei) 100.