Szolnok Megyei Néplap, 1984. szeptember (35. évfolyam, 205-230. szám)

1984-09-25 / 225. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1984. SZEPTEMBER 25. Tiszaligeti napok Nagyüzem a sportpályákon Megyei labdarúgó-bajnokság A Vegyiművek és Tiszafüred idegenben nyert Péntek délután elkezdőd­tek a Tiszaligeti napok sportrendezvényei. Az idő­járás alaposan ráijesztett a rendezőkre és a sportolókra egyaránt, zuhogó esőben, rossz körülmények között kezdődtek el a középiskolá­sok versenyei. A kedvezőt­len időjárás azonban inkább felpapr-ikázta a résztvevőket, akik késhegyig menő küz­delmeket vívtak a továbbju­tásit jelentő helyezésekért. Másnap aztán már az idő­járás is kegyes lett a ver­senyekhez. Bekapcsolódtak az általános iskolások is — ők két 'korcsoportban küz­döttek a győzelemért (I. kcs.: 5—6., a II. kcs.: 7—8 osztályosok). Hatalmas csa­tákat, rendkívül élvezetes versenyeket láthattunk a labdajátékokban, melyek közül különösen kiemelke­dett a férfi és a női labda­rúgók és kézilabdázók via­dala, és az úttörők zsinór- ladba-mérkőzései is nagy ér­deklődés mellett zajlottak. Az indulók nagy számára csak néhány adat: labdarú­gásban a felnőtteknél 65, a középiskolásoknál 50, az út­törők között pedig 57 csapat nevezett a női és a fénfime- zőnyiben. És a többi sport­ágra js a nagy létszám volt a jellemző. Kedden az úszó­versenyekkel, a hétvégén pe­(Folytatás az 5. oldalról) dai, Kozma, Kléndnger. Ifi: Báktalórámtháza—Kar­cag 4:0. Mezőtúri Honvéd—Kisvárda 8:0 (2:0). Mezőtúr, 800 m. V.: Fodor. Mezőtúr: Horváth— Huszár, Nagy, Dávid, Borsos, Hrotkó, Adorján (Kosztol- nik), Szenczd, Hegedűs, Ta­kács, Váczi (Lehota). Edző: Földesi János. Kisvárda: Ko­vács L.—Balogh, Nyerges, Nyitrai, Nagy L., Takács, Nagy G., Raizinger, Szántó, Bardai, Rulbóczki. Mezőtúri rohamokkal in­dult a találkozó: a 9. perc­ben jobb oldali szöglethez jutottak a hazaiak, Hegedűs szögletére nagyszerű ütem­ben érkezett Takács, s fejé­ről védhetetlenüli vágódott a labda a hálóba. 1:0. Nyo­masztó voLt a hazaiak fölé­nye, de helyzeteiket ebben az időszakiban nem sikerült értékesíteni. A 24. percben Váczi futott el a jobb olda­lon, beadását Adorján alig fejelte a kapu mellé. A 42. percben Hegedűs húzott el a jobb oldalon, \jól látta meg a belülről érkező Takácsot, aki nem hibázott 2:0. A má­sodik félidő mindjárt hazai góllal kezdődött: Hegedűs viharzott el a jobb szélen, már ő is lőhetett volna, de önzetlenül a jobb helyzetben lévő Takács elé gurított, aki ismét a hálóba talált. 3:0. Mesterhármas! Ebben az időszakban szinte egy kapura játszott a 'hazai csapat. A 69. percben a kisvárdai védők „gyertyát” rúgtad, Lehota eszmélt fel először, s főjéről a jobb alsó sarokba csurgott a labda. 4:0. A 71. percben — mintmár annyiszor — is­dig újabb döntőkkel folyta­tódnak a Tiszaligeti na­pok sportversenyei. A győztesek. Üttörők. Leá­nyok. Kézilabda, I. kcs.: 1. Mátyás kir. úti isk., II. kcs.: 1. Martfű. Labdarúgás I. kcs.: 1. Ságvári E. ucs., II. kcs.: F. Bede L. ucs., zsi­nórlabda I. kcs.: Hoksári J. ucs., II. kcs.: Zrínyi I. ucs. Fiúk. Kézilabda II. kcs.: Ko­dály Z. Ált. Isk., labdarúgás I. kcs.: Bányai K. ucs., II. kcs.: Délibáb úti Ált. Isk., zsinórlabda I. kcs.: Zrínyi I. ucs., II. kcs.: Ságvári E. ucs. Középiskolások. Nők. Atlétika: Tiszaparti Gimn., labdarúgás: Vízügyi Szak- középisk. I., kézilabda: Köz- gazdasági Szakközépisk., röplabda: Hajnóczi Gimn. (Tiszaiöldvár). Férfiak. At­létika: 605. sz. SZÍ. I. csa­pat, labdarúgás: Verseghy F. Gimn., IV. kézilabda: Gép­ipari Szakközép., röplabda: 605. sz. SZÍ. Felnőttek. Atlétika. Női: Kér. és Vendéglátóipar. Fő- isk., férfiak: Víz- és Csator­namű Váll. A honvédelmi ügyességi akadályversenyt a KlSZ-tá- borban rendezték meg. Út­törő: dr. Csanádi A. I., kö­zépiskolai: 605. sz. SZÍ., fel­nőtt: Kér. és Vendéglátóip. Főisk. mételten Lehota húzott el a bal oldalon, önzetlenül kö­zépre játszott Hegedűs elé, aki a jobb alsó sarokba he­lyezte a labdát. 5:0. A ven­dégeik teljesen visszaestek, a 80. percben Hrotkó lövőcse­lére elmozdult a kisvárdai védő, a középpályás jobbal maga elé húzta a labdát, majd ballal mintegy 13 mé­terről okosan gurított a ka­pu bal oldalába. 6:0. A 82. percben Hrotkó ívelt labdá­ja a felső lécről pattant visz- sza az érkező Lehota elé, aki nem hibázott. 7:0. A 83. percben Takács beadását Hrotkó értékesítette. 8:0. A mezőtúriak látványos és idő­közönkénti i jó játékukkal ilyen arányban is megérde­melten győztek. Jók: Huszár, Borsós, Szemezi, Hegedűs, Le­hota, illetve Nagy G., Szántó. Rákóczifalva—Mátészal­ka 1:0 (0:0). Mátészalka, 500 n. V.: Molnár II J. Rákóczi­falva: Majer—Ladányi, Se­bők, Bemcsik, Horváth, Rácz, Molnár (Nyolczas I), Rigó, Tubák, Gergely (Barma), Kántor. Edző: Somogyvári József. Mátészalka: Kiss I.— Schmidt, Vriovecz, Czine, Kovács, Barcsai, Kakas, Kiss J. (Tarczali), Tóth, dr. Ung­vári, Veres. Edző: Rima András. A vendégcsapat fegyelme­zett, szoros emberfogásra rendezkedett be. Rácz már az 5. percben lövéshez jutott, Kiss I. azonban hárított. A 45. percben Molnár jó beadá­sát Gergely hibázta el óriási helyzetben. A hazaiak ré­széről az első említésre mél­tó esemény a 30. percben történt, amikor Barcsai nagy erejű szabadrúgása a felső kapufán csattant. A második félidőben kitámadott Máté­Diákoknak, sorkatonáknak ingyen Szerdán este a Népstadi­onban 19 órakor kezdődő Magyarország—Ausztria VB-selejtező mérkőzést a diákok és a sorkatonák díj­mentesen tekinthetik meg — jelentették be hétfőn a Ma­gyar Labdarúgó Szövetség­ben. A tanulók a Népstadi­on bejáratainál kötelesek bemutatni diákigazolványu­kat. Egyesben: papírforma, párosban: meglepetés Utoljára négy évvel eze­lőtt fordult elő, hogy egy klub (akkor az Ü. Dózsa) az országos felnőtt teniszbaj­nokságon öt aranyérmet szerzett. A vasárnap véget ért 85. magyar bajnokság (egyben Compack Tea Ku­pa) ezúttal a Bp. Spartacus nagy sikerét hozta, a szövet­kezeti klub sportolói szintén öt elsőséget gyűjtöttek. Igaz, ebben az évben egy-egy „fél győzelem” kijutott a Vasas­nak és az Ü. Dózsának is. A két egyesben nem szü­letett meglepetés, mivel az első helyen kiemelt Temes­vári Andrea és Kiss Sándor biztosan szerezte meg a baj­noki címet. Mindkét élver­senyző ezzel második egyéni bajnokságát nyerte, a kü­lönbség csupán annyi, hogy Temesvári kétéves kihagyás után szerezte vissza az első­séget. míg Kiss elmúlt évi bajnokságát védte meg. Nem igazolódott be a pa­pírforma a párosok küzdel­mében. Az első helyen kie­melt kettősök egyaránt el­véreztek az elődöntőben, s csupán a bronzéremért játszhattak. Ugyanakkor mindhárom párosszám dön­tőjében érdekelt volt a Szik- szay család valamelyik tag­ja. A 19 éves Szikszay Ré­kától időnként remek meg­oldásokat láthatott a közön­ség, de fel tudott nőni a fel­adat nagyságához bátyja, Szikszay Attila is. szalka, a vendégek védelme és középpályás sora azonlban állta a sarat, sőt a játék utolsó harmadában átvette a játék irányítását, egyre más­ra vezette támadásait. A gól a 85. percben esett, ami­kor Rigó indítását Tubák továbbította a jó helyzetben lévő Gergelyhez, aki a ki­mozduló Kiss I. mellett a hálóba továbbított. 1:0. A hátralévő időben pontos ado­gatással lassították a játé­kot a vendégek, így megér­demelt két pontihoz jutottak. Sárgalap: Rácz, ill. Schmidt, Tóth. Jók: fegyelmezett, lel­kes játékáért az egész csapat, ill. dr. Ungvári, Kakas, Veres. Ifi: Mátészalka—Rákóczi­falva 1:0. — matastik — Püspökladány—Jászkisér 3:0 (1:0). Püspökladány, 600 n. V.: Szakács. A hazai csa­pat igazolta a táblázaton el­foglalt helyét, s nagy roha­mokkal kezdte a mérkőzést. Rögtön a kezdés után fö­lénybe is került, míg a ven­dégcsapat csak a védekezés­sel törődött. Az első félidő­ben jól is védekeztek, egy megingástól eltekintve, ami­kor is Maczkó megszerezte a hazaiaknak a vezetést, 1:0. Szünet után folytatódott a változatos mérkőzés, egyér­telműen a hazaiak kerültek fölénybe, a jászkisériek csapkodóan idegesen játszot­tak, melynek eredménye útjabb hazai két gól, melyből az egyik öngólból esett. A hazai együttes biztosan győ­zött a szebb napokat is meg­ért jászkisériekkel szemben. Góllövők: Maczkó, Gerhardt (öngól), Szabó. — Ficzek — Tiszafüred—Kunhegyes 2:0 (1:0). Kunhegyes, 400 n. V.: Horváth I. Tiszafüred: Ko­vács J.—Radics, Kocsis, Spi­ro, Veres, Angi, Bankó, Szatmári, Bállá, Németh, Kiss. Edző: Kónya Gyula. Kunhegyes: Szabó J.—Szabó G., Lukács, Apostol, Kovács, Kiss L., Juhász, Nagy, Varga JSzabó L.), Herbály, Békési. Edző: Gorzás Lukács. A hazaiak sérülések, be­tegségek, és eltiltások miatt tartalékosán tudtak kiállni. A mérkőzést a vendégek kezdték jobban, akiket a szél is segített. A mezőnyjáték után a 24. percben Szatmári 22 méterről leadott lövése védhetetlenül vágódott a jobb felső sarokba. A 43. percben a vendégek szabad­rúgásból kapufát értek el. Az 53. percben szabadrúgás után Bállá szerezte meg a labdát, és a hazai védők kö­zött 6 méterről biztosan lőtt a kapuba. Kunhegyes csapa­ta végig nagyon gyenge tel­jesítményt nyújtott, széteső középpályás és támadósoruk miatt. A 82. percben Juhász sárga lapot kapott. Az ala­csony szintű mérkőzésen megérdemelt vendéggyőze­lem született, kitűnő játék- vezetés mellett. Jók: Kiss J., Bállá, Szatmári, Kocsis, Né­meth, Veres, ill. Szabó J., Lukács, Nagy. Ifi: Tiszafüred—KESE 3:3. — Gorzás — Szolnoki Vegyiművek— —Abádszalók 5:3 (4:1). Abádszalók, 100 n. V.: Pa- thó. Abádszalók: Erdei—Mér­ten, dr. Tóth, Cseh, Oláh M. Kovács, Forgács (Répászky), Káli, Somodi (Varga), Pata­ki, Dobos. Már a harmadik percben Cseh öngóljával vezetést szerzett a szolnoki csapat. A hazaiak indiszponált játéka közel 40 percig tartott, ez elég volt a Vegyiműveknek ahhoz, hogy négygólos előny­re tegyenek szert. A félidő végén Pataki szépített. A gól és a szünet felrázta a hazai csapatot, mert a második félidőben rájuk sem lehetett ismerni. Pataki és Dobos gólja után a mérkőzés leg­nagyobb gólhelyzetét és egy­ben az egyenlítési lehetősé­get hagyta ki Káli, az ellen- támadásból a szolnokiak be­biztosították győzelmüket. Góllövők: Tóvizi (3), Fedor, Cseh (öngól), illetve Pataki (2), Dobos. Jók: Fedor (a mezőny legjobbja), Tóvizi, illetve Pataki, Répászky. Sárga lap: Fedor és Cseh. Ifi: Abádszalók—Szolnoki Vegyiművek 2:1. Középtiszai Medosz SK— Törökszentmiklós 2:0 (1:0). Kenderes, 300 n. V.: Molnár. K. Medosz: Galó—Szilágyi, Süveges A., Molnár, Szántó, Demeter, Baktai L., Szeren­csi (Magyar), Baktai T., Sü­veges I. (Süveges J.), Bak­tai S. Szolnoki Mezőgép—Sta­tisztika 8:6. Vasárnap a ti­zedik fordulóval folytatódott az OB I-es sakk csapatbaj­nokság, és az első őszi mér­kőzés mindjárt szép Mező­gép-sikert hozott. Ezúttal a jó erőkből álló Statisztika otthonába látogatott a Me­zőgép, s bár a hazaiak nél­külözték két legjobbjukat, Adorján András nemzetközi nagymestert és Széli Lajos nemzetközi mestert, mégis nagy sikernek könyvelhető el a győzelem. Szolnok is a legjobb ifjúsági játékosa nélkül ült asztalhoz, mivel Berebora katona. A bajnoki szünetet az egyéni versenye­ken való részvétellel jól hasznosították a játékosok. Ha az ifjúságiak nem annyi­ra indiszponáltak, a győze­lem nagyobb arányú is lehe­tett volna. Az első táblán Perényi mintaszerű futóvég­játékban érvényesítette gya­Közepes színvonalú, de szikrázóan kemény, küzdel­mes mérkőzést vívott az élmezőnybe tartozó két csapat. Végig a hazaiak irá­nyították a játékot a véde­kezésre berendezkedett Tö­rökszentmiklós ellen. Már a 7. percben megszerezte Ken­deres a vezetést Baktai S. révén. A továbbiakban ki­maradt gólhelyzetek sokasá­ga és egy meg nem adott ha­zai gól volt a félidő esemé­nye. A második játékrészben is a lelkesebb Kenderes irá­nyított, és a 88. percben Bak­tai S. újabb gólja végleg el­döntötte a mérkőzés sorsát. Jók: Szántó, Demeter, Bak­tai L., a vendégek közül sen­kit sem lehet kiemelni. Ifi: K. Medosz—Török­szentmiklós 3:0. Tószeg—Jászárokszállás 2:1 (1:1). Tószeg, 200 n. V.: Taj- thy. Tószeg: Farkas—Perjé- si, Gulyás, Mári, Kiss Z., Nagy, Mészáros, Szikora, Kalmár, Rákóczi, Bravik. A hazai csapat lelkes és jó játékkal megszerezte első győzelmét a jó játékerőt képviselő Jászárokszállás el­len. Az első említésre méltó eseményt a 35. perc hozta. Mészáros nehéz szögből vég­rehajtott szabadrúgása a fel­ső sarokban kötött ki. A vendégcsapat a 45. percben Miklós révén egyenlített. A 47. percben szabadrúgáshoz jutott Tószeg., és Gulyás védhetetlenül bombázott a jobb felső sarokba. A 49. percben Banka révén 11-est hibáztak a vendégek. A 80. percben Mészáros közelről az üres kapu mellé lőtt. Megérdemelt hazai siker szü­letett. Jók: Perjési, Gulyás, Farkas, illetve Sziráki, Tá­bori, Bobák. If i: J ászárokszállás—Tó­szeg 2:0. Tiszai öldvár—J ászf ény- szaru 3:0 (2:0). Tiszaföldvár, 200 n. V.: Czifra. TISE: Schadt—Farkas A., Makó, Nagy, Jakab, Szűcs, Farkas I., Németh, Balogh, Vass, Petróczki. Igen jó iramú és színvona­lú találkozón a vendégek is bátran támadtak, így a ha­zaiaknak a gyors ellentáma­dásokra nagyobb lehetőségük volt. Egyre-másra vezettek szemre is tetszetős támadá­sokat, melyeket szép befeje­zés követett. A negyedik he­te veretlen és gólt sem ka­pott hazaiak sikere egy per­cig sem forgott veszélyben. G.: Balogh (2), Szűcs. Jók: Szűcs, Farkas I., Jakab, Vass, ill. Rózsa, Tóth I. Ifi: TISE—Jászfényszaru 2:1. Besenyszög—Szászberek 3:2 (3:0). Besenyszög, 400 n. V.: Kovács. Besenyszög: Bo­ros B.—Zajacz, Szabó, Du- dok, Csaj bók, Bálint, Danyi K., Boros Gy., Varga J., Var­ga T. (Danyi I.), Varga Gy. A szép számú néző előtt logelőnyét. és biztosan nyer­te a partit. Németh a tőle megszokott precizitással fel­őrölte ellenfele vezérszár­nyát, gyalogot nyert, majd egyre fokozta előnyét. és győzött. Nagy ezúttal min­den kockázat nélkül gyűjtöt­te be az egész pontot, míg Forgács bástya végjátékban túljátszottá ellenfelét, majd partit nyert. Helmrich mes­ter ellenfelét igen éles küz­delemben kényszerítette megadásra. A döntetlenek mind küz­delmes mérkőzéseken szü­lettek, különösen Takács ví­vott „élet-halál” harcot a fiatal tehetséges Bíróval, aki a nyílt banokságon jól sze­repelt, végül is ötletes véde­kezéssel sikerült megszerez­nie a fél pontot. Az ifjúsági­ak gyenge teljesítményt nyújtottak, Földi még min­dig nem találta meg a szá­lejátszott küzdelmes mérkő­zésen megérdemelt győzel­met aratott az újonc Beseny­szög. Az első félidőben 3 gó­los előnyre tett szert a hazai csapat. A vendégek ebben a szakaszban kevés veszélyt je­lentettek Boros kapujára. A második játékrészben a hazai védők hibáit kihasználva tet­te szorossá a mérkőzést Szászberek. Gól: Varga J., Varga Gy., Boros Gy., illetve Nagy, Gara. Jók: Dudok, Bo­ros Gy., Varga J., illetve La­ki, Nagy, Pető. Ifi: Besenyszög—Szászbe­rek 4:1. SZM,ÁV MTE junior—Sza. jol 1:0 (1:0). Szajol, 350 n. V.: Major. Szajol: Horváth S.—Kántor, Hernek, Balogh J., Molnár, Vincze, Horváth I., Kiss (Urbán), Bálint (Golyha), Balogh S., Gál. Jó iramú, színvonalas mér­kőzésen a kapuk felváltva forogtak veszélyben. A 42. percben Zsákai kilépett a védők közül és szép gólt lőtt. Mint később kiderült, a ju­nioroknak ez a győzelmet je­lentette. Egyenlő erők küz­delmében a szerencsésebb csapat győzött a helyzeteit kihagyó Szajol ellen. Jók: Zavaczki, Varga, Ujfalusi, ill. Molnár, Balogh J. Ifi: MÁV MTE—Szajol 4:0. Jászapáti—Jászjákóhalma 2:0 (1:0). Jászapáti, 600 n. V.: Abonyi. Jászapáti: Végh— Tajthy, Borics, Urbán, Tóth, Bója, Kimák, Illés, Sóti, Me­zei (Utasi), Csőke. Jászapáti küzdelmes, közepes iramú találkozón megérdemelten szerezte meg a győzelmet. Góllövők: Kimák, Csőke. Jók: Végh, Tajti, Kimák, Il­lés, ill. Rácz, Szöllősi, Treba. Ifi: Jászapáti—Jászjákó­halma 4:1. Szolnoki Cukorgyár—Kun. szentmárton 2:0 (1:0). Cukorgyári pálya, 400 n. V.: Oravecz. Szolnok: Csécsei— Gönczöl, Márkus, Borostyán, Kovács Imre (Szalai), Ko­vács S., Fritz, Keresztfalvi, Horváth, Kovács L., (Csol- lák), Pusztai. Az első félidőben változa­tos, jó játék alakult ki. A 42. percben Kovács L. szép csel­lel becsapta a rátámadó vé­dőt, és beadását Horváth vágta a kapuba. 1:0. A má­sodik játékrészben szinte egy kapura játszottak a ha­zaiak az elfáradt vendégek­kel szemben, de a négy-öt gólszerzési lehetőségből csak egyet tudtak értékesíteni. Az 57. percben Kovács László szemfüles gólt ért el az elal- vó védők gyűrűjéből. A Cu­korgyár idei legjobb játéká­val magabiztosan fektette két vállra a kompletten fel­álló Kunszentmártont. Jó: az egész hazai csapat, de külö­nösen a Kerekes—Keresztfal­vi csatából kikerült utóbbi, ill. Szarvák, Gellért, Pá­linkás. Ifi: Cukorgyár—Kunszent- márton 5:1. mára legmegfelelőbb állás felépítést, míg Hajdút to­vábbra is kísérti a krónikus időzavar. Győzött: Perényi, Németh, Nagy. Forgács, Helmrich, döntetlent ért el: Schrancz, Kiss, Kádas, Csa- la, dr. Hetényi, Takács. A Mezőgép női csapata nem tudott ellenállni az igen erős ellenféllel szemben, és 2:0-ás vereséget szenvedett. Továb­bi eredmények: Honvéd— Tungsram 11,5:1,5 (1), MTK VM—Spartacus 9:5, Volán— DUSE 10,5:3,5, Tipográfia— DUTÉP 3:10 (1), Mereszjev —PMSC 7:6 (1), a Vasas— ZTE mérkőzést október 20- án játsszák. Lejátszották az elhalasztott Tungsram—Vo­lán (1:13) és az előrehozott Honvéd—MTK VM (6,6:7,5) mérkőzést is. A Mezőgép a 75 pontjával továbbra is biz­tosan tartja előkelő hetedik helyezését. Pillanatkép a tiszaligeti pályákról GÓLÖZÖN MEZŐTÚRON ÉS JÁSZBERÉNYBEN Sakk OB I Mezőgép-siker a fővárosban