Szolnok Megyei Néplap, 1984. július (35. évfolyam, 153-178. szám)

1984-07-03 / 154. szám

1984. JÚLIUS 3. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Vízilabda Csak a serdülők nyertek Osztályozó a labdarúgó NB ll-ért Egy gólon múlt a feljutás Koncz a szolnokiak harmadik gólját lövi Országos ifjúsági bajnok­ság: Szolnok—BVSc 12:12 (5:2, 4:5, 1:3, 2:2). Szolnok, Damjanich uszoda, 100 n.. V. Császár. Szolnok: Nagy Sz.— Ignácz (2), Bor J. (3), Bíró V. (1), Ugrin (1), Mohi (1), Hegyvári Gy. (2). Csere: Fü- leki, Vasicsek, Czibulka (2). Edző: Urbán Lajos. A mér­kőzés elején úgy tűnt. hogy biztos hazai győzelem szüle­tik. A második negyedben váltakozva estek a gólok, majd a harmadik játékrész­től fokozatosan jött fel a vendégcsapat. A szolnokiak egyre több hibát követtek el a védekezésben, és helyzetei­ket is kihagyták. Egy perc­cel a mérkőzés vége előtt, egygólos hazai vezetésnél, a szolnokiak négyméterest hi­báztak. Ezután a BVSC em­berelőnyös helyzetét kihasz­nálva egyenlített. Kecskemét—Szolnok 7:6 (2:2, 1:1, 2:0, 2:3). A vízibir­kózáshoz hasonlító mérkőzé­sen, a kiesés ellen küzdő Kecskemét győzött. Országos serdülő bajnok­ság: Szolnok—BVSC 9:3 (1:1, 2:1, 2:0, 4:1). Damja­nich uszoda 100 n. Vezette: Császár. Szolnok: Kiss T.— Kiss A. (1). Virágos (2), Va­sicsek (1), Czibulka (4). La­ky, Erdős. Csere: Kiss Z. (1), Dóczy, Dinnyés, Bársony. Edző: Agócs Gyula. Az első két negyedben akadozott a hazaiak játéka, kiegyenlített volt a mérkőzés. A harma­dik játékrészből egyre job­ban megmutatkozott a két csapat között meglévő tu­dásbeli különbség, amely szolnoki gólokban nyilvánult meg. Végül is megérdemelt, biztos hazai győzelem szüle­tett. Szolnok—SZEOL AK 11:10 (2:1, 4:2, 1:4, 4:3). Szeged, 200 n. Vezette: Dombi, Ju­hász. A szegediek lelkes já­tékkal próbálták otthon tar­tani a két pontot, hiszen ez számukra a bentmaradást jelentette volna. Az utolsó negyedben 3 góllal elhúzott a Szolnok, amit a hazaiak nem tudtak kiegyenlíteni, csak a mérkőzés végeredmé­nyén szépítettek. Országos női bajnokság: Vasas—Szolnoki Vízügy SE 6:1 (0:1, 2:0, 1:0, 3:0). Hajós A. uszoda 100 n. V.: Koszto- lánczi. SZVSE: Kiss Á.—Ke­lemen, Dunai G.. Valuska, Fodor, Sárosi, Koncz (1). Csere: Sebestyén, Nagy G., Dunai E. Edző: id. Hasznos István. A harmadik negyed végéig kiegyenlített volt a játék, később a Vasas job­ban kihasználta a kínálkozó lehetőségeket. Az utolsó já­tékrészre a szolnokiak elfá­radtak. Szentesi Vízmű—Szolnoki Vízügy SE 8:3 (1:0, 2:0, 3:0, 2:3). Damjanich uszoda 200 n. V.: Lihóczky. SZVSE: Kiss A.—Fodor, Kelemen (1); Dunai—Kovács. Sárosi. Va­luska, Koncz (2). Csere: Se­bestyén. A szentesiek végig jobb csapatjátékot nyújtot­tak, a szolnokiak pedig túl sokat hibáztak. Ehhez páro­sult még a gólkirályságra tö­rő szentesi Eke hat találata, amely eldöntötte a két pont sorsát. Ezüstérmes megyénk serdülöválogatottja Labdarúgás Az ezüstérmes csapatról még Szolnokon készült felvétel. Álló sor balról: Kálmán László csapatvezető, Munkácsi József edző, Major, Vadicska, Király, Szántó, Balázs, Hosszú, Tóth Z„ Tari János edző. Kovács Sándor edző. Ülnek, balról: Hatvani, Bíró Zs., Csató J-, Kemencei, Horváth, Ladányi. Guggolnak balról: Kővári, Bontovics, Szadó L., Kovács. A megyei serdülő labdarú­gócsapatok tornájának 1983 —84. évi országos döntőjét a Somogy megyei Nagyatádon rendezték június 25—29. kö­zött. Az országos döntőre az öt területi győztes jutott, mégpedig Budapest, Somogy, Szabolcs-Szatmár. Szolnok és Zala megye válogatottja. Az öt nap alatt lebonyolí­tott tornán megyénk csapa­tának olyan sorsolás jutott, hogy az első négy nap kel­lett játszania. Ez igen meg­erőltető és fárasztó volt' de a jól felkészített együttes mérkőzésről mérkőzésre ja­vuló játékkal és lelkesen küzdött. Az első nap Zala megye volt az ellenfél. A híres pa- csai sportiskola labdarúgói­ra épített válogatott igen ne­héz ellenfélnek bizonyult. Az eredmény 3:3, gólszerző Bontovics (2), Major. A má­sodik nap volt a legnehe­zebb, mert a hazaiak — So­mogy válogatottja — ellen kellett játszani. Nehéz küz­delemben szerencsés körül­mények között 3:2-re nyertek a somogyiak. Gólszerző: Bontovics, Major. A harma­dik és a negyedik napon Bu­dapest, ill. Szabolcs ellen játszojtt Szolnok megve. Bu­dapest csapata felnőttekhez hasonló, igen erős és jól képzett labdarúgókból állt. Közülük nyolcán az orszá­gos serdülő válogatott tag­jai. Éppen ezért nagy meg­lepetés volt, hogy biztosan. Major és Bontovics góljai­val 2:0 arányban nyert me­gyénk válogatottja. Az utol­só mérkőzés tétje már a do­bogós hely megszerzése volt. Így is álltak hozzá a fiúk, mert igen jó játékkal 3:l-re nyertek. Gólszerző Major (2), Kemencei Cs. A Szolnoki I SZOLNOKISTÜDIO: 17.00: Műsorismertetés. Hírek. — 17.05: Két dal, egy előadó. Az Euritmics együttes slágerei. — 17.15: Nők negyedórája. Szer­kesztő: Váczi Szabó Márta. — 17.30: Monyók Ildikó, a kecske­méti színház volt tagja énekel sanzonokat. — 17.45: Napjaink. — 17.50: Könnyűzene vonósok­ra. — 18.00: Alföldi krónika. — 18.15: Bonnie Tyler felvételei­ből. — 18.26—18.30: Hírösszefog­laló. Lap- és műsorelőzetes. KOSSUTH: 8.25: Alkalmi tudóstársaságok. — 9.00: A hét zeneműve. — 9.30: Katonadalok. — 9.44: Nádi hegedű. — 10.05: MR 10—14. — 10.35: Gergely Anna nótákat éne­kel. — 10.52: Nagy mesterek — világhírű előadóművészek. — 11.44: Vallomások 1942. Mester­házi Lajos regénye folytatások­MÁV MTE csapatára épített válogatott végül is az elő­kelő második helyet szerez­te meg. A helyezésért járó gyönyörű plakett életük vé­géig maradandó emlék lesz a résztvevőknek. A szervező bizottság különdíjakat adott Ladányi Tibor a torna leg­jobb kapusa, Major Sándor pedig 5 góljával gólkirály lett. Elismerés jár a Szolno­ki MÁV MTE három edző­jének, Munkácsi Józsefnek, Tari Jánosnak és Kovács Sándornak, akik felkészítet­ték, és a torna idejére a legjobb formába hozták a csapatot. A torna végeredménye: 1. Somogy 4 2 2 — 9- 7 6 2. Szolnok 4 2 1 1 10- 7 5 3. Szabolcs 4 2 — 2 8- 7 4 4. Budapest 4 1 1 2 5- 7 3 5. Zala 4 — 2 2 6-10 2 Akik kiharcolták a sikert: Major, Vadicska, Király, Szán­tó. Balázs, Hosszú, Tóth Z., Hatvani, Bíró Zs., Csstó J., Kemencei, Horváth, Ladá­nyi, Kővári, Bontovics, Szabó. ban XXt/5. rész. — 12.45: Tör­vénykönyv. — 13.00: A Rádió Dalszínháza. A királyné csipke­kendője. johann Strauss operett­jének rádióváltozata. — 14.21: Fúvószene a múlt század elejé­ről. — 14.42: Arcképek a német irodalomból. — 15.05: Zenekari operarész letek. — 15.31: Daloló, muzsikáló tájak. — 16.00: Ko­pernikusz. Részletek Tadeusz Sliwiak lengyel költő ..Fénymé­rő — fenyőfából” című lírai hőskölteményéből. — 16.21: Ka­marazene. — 17.05: Társadalom és iskola. . . ahogy az Ipar- művészeti főiskolások látják. — 17.35: Filmzene. — 17.45: A Sza­bó család. — 19.15: Gyárfás Mik­lós hangjátékaiból. Halálugrás. RádióWomédia. — 20.00: Élet az Erdőháton. — 20.30: Faragó Lau­ra népdalokat énekel. — 20.53: A Rádió lemezalbuma. — 22.20: Tíz perc külpolitika. — 22.30: Kórusművek. — 22.50: Késő este. — 23.00; Barokk operákból. — 0.10: Tárogatómuzsika. PETŐFI: 8.05: Nóták. — 8-20: Tíz perc külpolitika (isire). — 8.35: Tár­salgó. — 10.00: zenedélelőtt. — 12.25: Ifjúsági könyvespolc. — |A rádió és la tetevizió műsora Jászberényi Lehel—Tapol­cai Bauxitbányász 2:1 (1:0). Jászberény, 3500 n. V.: Sza­bó B. Lehel: Balázs—Kras- nyánszki (Cigány). Fényes. Lakatos, Sulyok—Szántai II (Vígh), Lukácsi, Szívós— Petró, Gombos, Deme. Edző: Péczely Szabolcs. Bauxitbá­nyász: Tóth—Farkas, Ben- cze, Törő (Kovács), Markán —Ormai, Túri, Szíjgyártó, Glázer. Udvardi—Németh (Deák). Edző: Für Mihály. A két tábor kék—fehér és piros—'kék zászlóerdejétől tarkállott a zsúfolt nézőtér. Karneváli hangulatban kez­dődött a labdarúgó NB II-be jutásért rendezett osztályozó visszavágó mérkőzése. Túl­feszített légkör uralkodott a játéktéren is, és már az első perc Petró sárgalapos fi­gyelmeztetését hozta. A szél­ső magas lábbal akarta meg­szerezni a labdát Bencze elől, aki megsérült, és sokáig ápolták. Állandóan a tapol­cai térfélen tanyáztak a csa­patok, a vendégek alig lép­ték át a felezővonalat. A Le­hel hatalmas iramot próbált diktálni, de ezt megtörték a sűrű szabálytalanságok. Színlelt sérülések, időhúzá­sok szakították meg a folya­matosságot, szoros emberfo­gás, üldözőverseny, a jászbe­rényi játékosok riadt láb­kapkodása jellemezte ezt az időszakot. Szünet nélkül szólt a játékvezető sípja. A 12. perc hozta az első ese­ményt: Petró lövése kicsú­szott Tóth kezéből, de nem a hálóba, hanem szögletre került a labda. A 21. perc­ben Fényes távolról mellé lőtt. Négy perc múlva meg­született a jászberényi veze­tés. Sulyok — aki addig is sűrűn futott el a balszélen — nagyszerűen adott kapu elé, és az egyedül maradt Gom­bos a hálóba lőtt. 1:0. Két perc múlva Tóth időhúzá­sért sárgalapos figyelmezte­tést kapott, nyomban utána lesgyanús helyzetből Udvar­di lőhetett kapura, de Balázs remekül hárított. A 34. perc­ben Gombos léc alá tartó szabadrúgását Tóth szögletre öklözte, a 41. percben pedig óriási helyzet maradt ki: Tóth a 16-oson kívülre futva próbált menteni, a labda Lu­kácsi elé került, aki az üres kapu mellé lőtt. Szünet után Udvardi mel­lélövése volt az első ese­mény, aztán hosszú ideig a Lehel meddő mezőnyfölény­ben játszott. A 66. percben a játékvezető a félpályáról hozatta vissza a labdát a ta­polcai 16-os elé, és közvetett szabadrúgást ítélt a Lehel javára. Szívós Gombos elé gurította a labdát, és a kö­zépcsatár a léc alá bombá­zott. 2:0. Három percig tar­tott az öröm. A 69. percben a jászberényi térfél közepé­ről Németh erős szabadrú­gást küldött a kapura, Ba­lázsról kipattant a labda, Túri ott termett, és estében a hálóba kotorta. 2:1. Elke­seredetten rohamozott a Le­hel. Deák kapott sárgalapos figyelmeztetést a labda elrú- gásáért. majd ugyanő a 88. percben elfutott, de a léc fö­lé lőtt­Amint az várható volt és ilyenkor törvényszerű, a ta­polcaiak csak arra töreked­tek, hogy őrizzék az ottho­nukban szerzett 3:l-es előnyt. Mindent a védeke­zésnek rendeltek alá. és kel­léktárukból nem hiányzott a kíméletlenség sem. A jászbe­rényiek elsöprő lendülettel nekirontottak az élő falnak, de a kapu előtti játékoser­dőben rendre fennakadtak. Játékról szó sem lehetett, hiszen a páros lábbal törté­nő becsúszó szereléseknél, a kaszáló mozdulatoknál, a kí­méletlen szereléseknél a já­tékosok elsősorban saját tes­ti épségük megóvására töre­kedtek. A jászberényi játé­kosok nem találták meg en­nek az agresszív védekezés­nek az ellenszerét. Hiába küzdöttek teljes erőbedobás­sal és játszottak nyomasztó fölényben, a tapolcai 3:l-es hátrányt nem tudták ledol­gozni. Mindössze három percig érezhették magukat NB II-es csapatnak... (pataki) A második jászberényi gól három felvételen. Gombos lö­vése Németh (9) fején megpattant, és Tóth fölött a hálóba vágódott. A második felvételen a kapus szomorúan néz & há­lóban pihenő labdára, a harmadikon pedig mérgesen rúg egyet még rajta. Fotó: nzs A totó 26. heti eredménye l. FTC—Klagenfurt 0-0 X 2. Videoton—Vltkovice 1-0 1 3. Lyngby—Mönchenglab. 4-0 1 4. Aarhus—Bánik Ostrava 1-0 1 5. Wismut Aue—Lillestr. 0-2 2 6. Brönby—Liégeois 2-0 1 7. Brauns.—Stand. Liége 3-1 1 8. AIKStockh—Nürnberg 8-2 1 9. Magdeb.—Gornik Z. 2*-l 1 10. Malmör-Luzern 1-0 1 11. Spart.—Trnava—Zürich 2-0 1 12. Valerengen—Oesters 4-3 1 13. Katowice—Innsbruck +1 2-1 1 Göteborg—Linzer ASK 4-1 1 Új edző a DVTK-nál Űj edzője van a Diósgyőri VTK NB I-ből kiesett lab­darúgócsapatának. a klub elnöksége rendkívüli ülésen hagyta jóvá Bánkúti László szerződtetését, aki korábban Egerben és Hódmezővásár­helyen tevékenykedett. A klubbal két évre szóló szer­ződést kötött. 12.35: Melódiákoktól. — 13.30: Zenés állatkerti séta. — 14.00: Zenés délután. — 16.35: Csúcs- forgalom. — 18.00: Kamasz­panasz. — 18.35: A King’s Sin­gers és a könnyűzene X/5. rész. — 19.05: Győri Szabó József nó­tákat énekel. — 19.25: Az atom- energetika és a nemzetközi sta­bilitás. — 19.35: Csak fiatalok­nak! — 20.35: Magyar anekdo­takincs. — 21.04: Ilosfalvy Ró­bert operettfelvételeiből. —21.33: A Magyar Rádió Karinthy Szín­pada. A bátorság alsó határa. Hámos György szatírái. — 22.30: Könnyűzene Ránki György szer­zeményeiből. — 23.20: A mai dzsessz. 3. MŰSOR: 9.00: Újdonságainkból. — 9.40: A Schönberg együttes hangver­senye. — 11.05: Népdalfeldolgo­zások. — 11.45: Zenekari muzsi­ka. — 13.07: Térdeplő Rosa. Ké­pek a mai _kubai költészetből. — 13.27: Az Alba Regia napok műsorából. — 14.00: Világújság. — 14.20: Szendrey Karper László (gitár) hangversenye Farkas Fe­renc műveiből. — 15.21: Smeta- na-ciklus. XII/8. rész. — 16.19: Kórusmuzsika. — 16.45: Labi­rintus. — 17.00: Operarészletek. — 17.39: Új Schubert-lemezeink- ből. — 18.30: Na maternjem je- ziku. A Magyar Rádió szerb- horvát nyelvű nemzetiségi mű­sora Pécsről. — 19.05: In der Muttersprache. A Magyar Rádió német nyelvű nemzetiségi mű­sora Pécsről. — 19.35: A Ta­vaszi Fesztivál hangversenyei­ből. A Liszt Ferenc kamaraze­nekar Mozart-xnü veket játszik. — 20.49: Könnyűzene. — 21.40: Shriley Verrett felvételeiből. — 22.20: Marie-Claire Alain (orgo-, na) hangversenye. Bach-művek. 10.00: Idősebbek is elkezdhetik. ____Tévétorna (ism.). 1 0.05: Katica. Csehszlovák filmsorozat vn/l. rész: Józsibá (ism.). 10.35: Rali. Bolgár film II/l. rész, (ism.). 11.45: Képújság. 16.20: Hírek. 16.25: Ewa, Ewa. Lengyel film. 17.00: Sztárok a jégen. Amerikai film. 17.20: Képújság. 17.25: Rubens. Belga filmsorozat VI/5. rész. 18.20: Dél-alföldi krónika. A szegedi körzeti stúdió műsora (ff). 18.50: Reklám. 18.55: „Emlékezés a p r im ad on n ár a ”. Házy Erzsébet operett- felvételeiből. 19.30: Reklám. 19.40: Idősebbek is elkezdhetik. Tévétorna. 19.45: Esti mese. 20.00: Tv-híradó. 20.30: EtiitL balkézre. Bolgár tévéfilm. 21.35: Stúdió ’84 A televízió kulturális hetilapja. 22.35: Tv-híradó 3. 2. MŰSOR: 18.30: Képújság. 18.35: Orbán Dezső és barátai. Portréfilm (ism.). 19.05: Érdek-cél-ok. Riportműsor (ff). 19.25: Sakk-matt. 19.45: Abidjan fényei és árnyal. NSZK dokumentum film 20.30: Beach Boys koncert. Amerikai zenés film. 21.25: A szilisztrai sírkamra. Bolgár kisfilm (ism.). 21.35: Tv-híradó“ 2. 21.55: Reklám. 22.00: Pastorale. Holland tv-filmsorozat IV/l. rész. 22.50: Képújság. SZLOVÁK TELEVÍZIÓ: 19.15: Esti mese (ism.). 19.30: Tv-híradó. 20.00: Fiatalok tv-klubja. 21.30: Időszerű események. 22.00: Én, Claudius. Angol tv-filmsorozat 8 rész. BUKAREST: 15.30: Rajzfilmek. 15.40: Népdalfesztivál. 16.00: Nők világa. 20.00: Tv-híradó. 20.20: Gazdasági figyelő. 20.30: Könnyűzene. 20.50: Portrék. 21.10: A remény jegyében. Tv-játék. 22^t: Tv-híradó.