Szolnok Megyei Néplap, 1984. június (35. évfolyam, 127-152. szám)

1984-06-12 / 136. szám

1984. JÚNIUS 12. SZOLNOK MEGYEI NÉFLAP o Táblázatok Labdarúgó NB II Labdarúgás AZ NB II ALLAS-A 1. Eger 36 23 7 6 66­-34 53 2. B.-csaba 36 21 8 7 88­43 50 3. DMVSC 36 20 9 7 64­■37 49 4. Hódgép M. 36 17 8 11 53­■35 42 5. Siófok* 37 17 12 8 61­■44 42 6. Bakony V. 36 15 8 13 55­■55 38 7. Szolnok 36 14 9 13 65. 53 37 8. N.-kanizsa 36 11 14 11 61­65 35 9. Keszthely 36 11 13 12 50­-43 35 10. 22. sz. Volán 36 12 11 13 46­•54 35 11. D. Kinizsi 36 12 10 14 50­55 34 12. Ózd 36 12 9 15 50­■61 33 13. Salgótarján 36 10 12 14 48­-48 32 14. Baja 36 11 10 15 55­■60 32 15. Kazincb. 36 13 6 17 53. .65 32 16. Sopron 36 11 10 15 34­52 32 17. Szekszárd 37 10 11 16 45­•60 31 18. Kecskemét 3« 10 11 15 50. 69 31 19. Szabó L. SE 36 8 10 18 43­-59 26 20. Ganz.Mávag 36 4 10 22 36-85 18 • = a Siófoktól 4 büntetőpont le­vonva. Eredmények: Baja—DMVSC 0:3, Kazincbarcika—22. sz. Volán 4:0, Debreceni Kinizsi—Kecske­mét 1:1, Nagykanizsa—Békéscsa­ba 2:4, Hódmezővásárhely— keszthely 1:1, Eger—Ózd 1:0, Ba­kony Vegyész—Salgótarján 0:0. A 37. fordulóban, június 13., szerda 17 óra: Mezőtúri Hon­véd—Ózd; Hódmezővásárhely Szolnoki MÁV MTE. TISZA CSOPORT A BAJNOKSÁG VEGEREDMENYE 1. Jászberény 30 22 3 5 66-20 47 2. Olefin SC 30 17 5 8 59-33 39 3. H.-böszörm. 30 15 8 7 50-35 38 4. R.-falva 30 17 4. 9 55-35 38 5. DUSE 80 13 8 9 48-35 34 6. P. MÁV 30 13 7 10 45-37 33 7. Balmazújv. 30 13 6 11 40-31 32 8. Bem SE 80 12 5 13 o 1-42 29 9. Rakamaz 30 13 2 15 39-51 28 10. M.-szalka 30 12 4 14 30-43 28 ll.Kisvárda 30 10 7 13 33-40 27 12. Baklalh. 30 10 7 13 33-40 27 13. Jászkisér 30 10 6 14 37-44 26 14. H.-szoboszló 30 9 7 14 39-49 25 15. T.-vasvári 30 6 8 16 38-56 20 16. D. Volán 30 2 5 23 26-78 9 Megjegyzés: egyenlő pontszám esetén az egymás elleni mérkő­zések döntöttek. A bajnok osz- tályozót játszik az NB Il-be ju­tásért, a három utolsó kiesett. A MEGYEI BAJNOKSÁG Állasa 1. Karcag 33 24 5 5 110. 33 53 2. T.-miklós 33 19 10 4 77- 31 48 3. Vegyim. 33 19 6 8 68- 31 44 4. K. Medosz 33 17 10 6 56- 37 44 5. K.-hegyes 32 17 6 9 87- 52 40 6. J.-ároksz. 33 14 10 9 49- 32 38 7. KuTE 33 16 6 11 62- 63 38 8. T-füred 33 14 9 10 57- 46 37 9. Szászb. 33 13 7 13 46- 30 33 10. J..jákóh. 33 11 10 12 47- 46 32 11. T.-földv. 33 13 5 15 60- 61 31 12. Cukorgy.* 33 11 11 11 46- 52 31 13. Szajol 33 10 7 16 48. 60 27 14. SZMAV MTE Junior 33 10 6 17 79- 82 26 15. J.-íénysz. 32 8 8 16 38- 83 24 16. Mtúri FSE 33 7 4 22 39- 92 18 17. Kunmad.' 33 5 5 23 30-100 13 18. Túrkeve* 33 3 5 25 20- 85 9 A csillaggal jelölt csapatoktól büntetőpont levonva. A félbesza­kadt Jászfényszaru—Kunhegyes (2:4) eredményt nem számítot­tuk be. A 34. fordulóban, június 17., vasárnap: Törökszentmiklós —Jászfényszaru, Szolnoki MÁV MTE junior—Középti­szai Medosz, Szászberek- Kunhegyes, Tiszafüred—Szá­jai, Karcag—Tiszaföldvár, Mezőtúri FSE—Kunmadaras, Kunszentmárton—Jászjákóhal- ma, Jászárokszállás—Túrke- ve, Szolnoki Cukorgyár- Szolnoki vegyiművek. A totó 23. heti eredménye 1. Como—Triestina 5-1 1 2. Atalanta—Sambened. 4-2 1 3. Cagliari—Arezzo 2.1 1 4. Catanzaro—Varese 1-2 2 5. Empoli—Cesena 1-0 1 6. Padova—Campobasso 1-1 X 7. Palermo—Monza 2-0 1 8. Pescara—Lecce 0-0 X 9. Pistoiese—Cavese 2-1 1 10. Red Star—Grenchen 1-2 2 11. Locarno—Winterthur 0-1 2 12. Baden—Laufen 2-0 1 13. Lugano—Fribourg +1 1-1 X Perugia—Cremonese 2-1 1 KISZÖV gyermek­sportnap Vasárnap immár negyedik alkalommal rendezte meg megyei gyermeksportnapját a KISZÖV Szolnokon, a ti- szaligeti s portcsarnok ban. A megye ipari szövetkezeteinek képviseletében 33 csapat mérte össze tudását. Az első­séget a kurthegyesi Vegyes­ipari Sz. II. csapata szerezte meg a jásziadányi Vegyes­ipari Sz. I. csapata előtt, míg a harmadik helyen a mezőtúri Ruhiaipani Sz. I. csapata végzett. A jó hangu­latú rendezvényen a gyer­mekeket kísérő felnőttek is „labdába rúghattak”. Félsikerek a hajrában Szolnoki MÁV MTE—Ganz MÁVAG 2:2 (0:0). Kőbányai úti, 500 n. V.: Segovits. Sz. MÁV MTE: Boros—Porhan- da, Ágih, Repka, Rózsavölgyi, Rostás (Zavaczki) Katona, Tóth, Kántor, Csató, László. Edző: Lódi László. Ganz- MÁVAG: Erdélyi—Rábaközi, Zimonyi, Aranyosi, Várhidi (Farkas), Nagy Keresztesi, Schaffer, Veiland. Kisteleki, Kiss. Edző: Megyeri Győző. Erre a mérkőzésre mondja azit az ember, hogy ha nem látóm, neun hiszem el. A ha­zai csapat amolyan kénysze­rűségnek fogta fel a hátrale­vő 90 perceit, melyen jó lenne minél hamarabb túllenni. A MÁV MTE könnyed játékkal egykapuzott: a második perc­ben László kiugrott és a. ka­pusba lctit. Egy perc múlva Tóth T. is a kapust találta el. majd László az 5-ösről emelt fölé. Három perc alatt akár 3:0 ds tehetett voilna az eredmény. Ezután ismét László lőtt fölé, majd Csaté hagyott k,i helyzetet. Tóth T. pompásan húzott el, ám 10 méterről leadott gyenge lövé­sét Erdélyi kiütötte. Még 15 perc sem telt ell! A 17. perc­ben Csató Rostástól kapott mintaszerű labdát, lekezelte, és 11-es pont tájáról a kapu fölé vágta. Bűnösen sok hely­zetet hagyott ki a szolnoki csapat. Az edfenfél 16-osánál egyszerűen nem tudtak mit kezdeni a labdával a csatá­rok. A második félidőit Csató lövése vezette be, de Erdélyi védett. Ugyancsak a hazad kapus ölében halt el László lövése is. Kántort a 16-oson belül felvágták, a játékveze­tő szögleteit ítélt — salamoni döntés votlt Számtalan el- szaliasizitott lehetőség, át nem gondolt akció jellemezte a szolnokiak játékát. Aztán az 58. percében Kántor beadását Csató finom mozdulattal per- dítette a hálóba. 1:0. Két perc múlva megszületett az egyenlítés. Kisteleki beadását Zimonyi 15 méterről fejelte a hálóba, 1:1. Csató a kapus lábára rúgta a labdát, Zimo­nyi fejese pedig a felső sa­rok fölött csúszott ell. A „padlón” levő Ganz-MAVAG vérszemet kapott, s egyre többet támadott. Előbb Csató ág 5-ösről emelte a kapu fö­lé a labdát, majd Borosnak kellett bravúros kivetődéssel hárítani Veiliand előli. Kántor futtából, kapásból az 5-ös sarkáról lőtt ikapu fölé nagy gól helyett a kihagyott helyzetek számát szaporítot­ta. Aztán Veiland a 75. perc­ben elnyargalt, és a kifutó Boros mellett a hálóba lőtt, 1:2. A befejezés előtt két perccel Repka fejese a ka­pusról kipattant, ugyanő is­mételt s ezúttal lábbal talált a hálóba, 2:2. A nézőtéren a mérkőzés el­ső perceiben 2:1 arányban fogadták a szolnokiak győzel­mét, még a iiegvérmesebb kő­bányai szurkolók ds. Minden együtt volt ahhoz, hogy ez a siker meg is szülessen. A jó­indulatúan félezeirre taksált szurkolótábor a piros-kékeket biztatta, az ellenfél sportsze­rűen és igen gyengén kezdett. A MÁV MTE ezúttal negatív csúcsot állított, fej abban, mi­lyen mérkőzést nem képes idegenben megnyerni! Boros a gólokról nem tehe­tett, Repka a csapat egyik legjobbja volt. A középpályán Tóth Tibor örökmozgó, tech­nikás játéka jelentett üde színfoltot. A csatárokat a számtalan kihagyott helyzet minősíti. Rostás lecserélésé­vel! nem erősödött a csapat,: az edzőnek igaza volt, ami­kor elégedetlen volt a játé- ktofi teljesítményével, de en­nek másféle módon kellett volna kifejezést adni. A ha- ziaíalkiúál Erdélyi számtalan gólhelyzetben tisztázott, raj­ta kívül Zimonyi, Veiland, és Kisteleki volt meghatározó. Mezőtúri Honvéd—Szek- szárd 1:1 (1:0). Mezőtúr, 1400 n. V.: Kokavecz. M. Honvéd: Piel—Huszár, Dávid, Krukk, Szilágyi, Hrotkó. Váczi (Ju­hász), Szenozi, Hegedűs, Zsa- dányi, Kanyók (Béres). Edző: Bencsik Gyula. Szekszárd: Hujber—Szabó. Hahn, Varga, Somogyi, Kresz, Lauer (Hor­váth), Adorján, Dienes (Km- esz), Megyeri. Magyar. Edző: Formaggini Károly. — palágyi — Mezőtúri támadásokkal kezdődött a mérkőzés. A 3. percben Váczd indította a jobb szélen felfutó Huszárt, akinek beadását. Kanyok csúsztatta mellé. A 11. perc­ben Adorján szabadrúgása okozott izgalmat, de Piel a helyén volt. A 20. percben Hegedűs távoli szabadrúgása a bal kapufát súrő'.va hagyta el a játékteret. A 35. perc­ben Hegedűs szögletét Szilá­gyi fejelte a hálóba, 1:0. A második félidő is me­zőtúri helyzetekké’, indult, de a lehetőségeket ezúttal is el­szalasztottak a csatárok. Előbb Váczi. majd HroOkó hi­bázott. Az 50. percben Váczi cselezgetett* majd a kapust találta telibe, öt perc múlva Hegedűs húzott el a jobb ol­dalon, lövését Hujber bra­vúrnak ütötte szögletre. A 65. percben marad ki a mérkő­zés legnagyobb helyzete: Dá­vid teljesen egyedül állt a kapussal szemben, de hibá. zott. Egyre inkább mezőny- tólénybe került a Szekszárd, és a vendégek akarata érvé­nyesült a pályán. A 80. perc­ben Krukk átadását Hrotkó 18 méterről!. félfordulattal alig vágta a kapu mel’llé. Két perccel a találkozó vége előtt egy ártatlannak látszó táma­dás után úgy tűnt, hogy a labda túlszáll az alapvona­lon, egyedül Magyar nem mondott le róla, beadott és Kresz a hálóba lőtt, 1:1. A kezdés után újabb lehető­ségük voiiit a szekszárdiaknak, ezt azonban elpuskázták. Ezzel a pontvesztéssel a Honvéd sorsa megpecsételő­dött, a játékosok már a te­rületi bajnokság szereplői­ként vonultak le a pályáról. A csapat azokat a hibáit so­rakoztatta fel, melyeknek a kiesését köszönheti: nem elég a gólhelyzeteket kidolgozni, azokat értékesíteni is kell! Jó: Huszár, Hegedűs, illetve Hujber, Szabó, Adorján. — tury — m 0 • Területi labdarúgó­bajnokság IDENYZARAS Jászberényi Lehel—Olefin SC 1:1 (1:1). Lenin város, 600 n. V.: Koroknál. Lehel: Ba­lázs—Krasnyánszki, Fényes, Lakatos, Sulyok, Szántad H (Czigány), Lukácsi, Szántai I, petró, Váczi, Deme (Vigh). Edző: Péczely Szabolcsi Ole­fin SC: Kovács F.—Kovács I., Bodolai, Szalánczy, Pau- lovics, Czerva, Kapus (Lu­kács), Lipcsei, Korhűt, Po- lonkai (Sztankó), Répási. Edző: Gál Béla. Lendületesen kezdett a Lehel, és a második percben megszerezte a vezetési A felezővonaltól Váczi indí­totta Demét, aki a bal olda­lon felvitte a labdát, a 16-os magasságában átívelt a jobb oldalon felfutó Petró elé, aki két védőt kicselezve, kö­zépre gurított, és a jókor ér­kező Váczi a kimozduló ka­pus mellett a hálóba lőtt. A 4. percben Krasnyánszky hú­zott el a jobb oldalon, a kö­zépen felfutó Váczihoz to: vábbított, aki ordító helyzet­ben fölé lőtt. A 17. percben egyenlítettek a hazaiak. Ko­vács I. a jobb oldalon felfu­tott, élesen belőtt labdája Lakatos lába alatt elcsúszott, és Korhűt a hálóba lőtt. A 27. percben Petró a jobb szé­len lefutotta a védőket, majd nagy helyzetben az ol­dalhálóba talált. Szünet után kiegyenlített lett a játék, az Olefin is több veszélyes helyzetet teremtett. A 48. percben Korhűt nagy lövé­sét védte Balázs, majd a 81. percben Kovács I szabadrú­gása a bal kapufáról vágó­dott ki. Végig küzdelmes mérkőzésén az első félidőben a Lehel, szünet, után az Ole­fin játszott lendületesebben, így az eredmény igazságos. Jók: Balázs, Fényes, Váczi, Lakatos, Lukácsi, Szántai I, ill. Bodolai, Korhűt, Répási. Ifi: Olefin—Lehel 2:1. Bankovics Jászkisér—Rákóczifalva 2:2 (0:1). Jászkisér, 500. n. V.: Csecsődi. Jászkisér: Kö­kény—Korsós, Bérezési, Csillik, szabó, Kiss—Németh, Postás, Kovács, Gócza, Menyhárt., Tóth J. Edző: Bukhár László. Rákóczifal­va: Mayer—Kocsis, Sebők, Bencsik, Ladányi, Nyolczas I, Molnár (Rigó), Rácz, Ger­gely, Kántor, Nyolczas II. Edző: Somogy vári József. Nagy lendülettel kezdett a hazai együttes, amit bizonyít Tóth J. két nagy helyzete. Ezután feljöttek a vendégek, két esetben is Kökény vé­dett nagy bravúrral. Előbb Rácz, majd Kántor lövését tette ártalmatlanná. A he­lyenként kemény mérkőzé­sén ’ a hazaiak idegesebben játszottak. A 14. percben Gócza révén gólt értek el a hazaiak, de a játékvezető érvénytelenítette. Ezután felváltva kerültek veszélybe a kapuk. A 36. percben Tóth J. -t, — akinek előbb m/r volt egy sárga lapja — a já­tékvezető kiállította. A tíz főre fogyott hazai csapattal szemben fölénybe került Rákóczifalva, és a 38. perc­ben egy gyors jobb oldali támadás után Rácz megsze­rezte a vezetést. 0:1. Szünet után folytatódik a változa­tos, jó iramú játék. A jász- kiséri együttes nagy lelke­sedéssel játszott, és a 48. percben egy korszerű táma­dás után Gócza fejesgóllal egyenlített. 1:1. Ezután Kö­kény többször bravúrral vé­dett. A 63. percben Kovács alig fejelt fölé. A 65. perc­ben ismét Rácz, a vendé­geknek megszerezte a veze­tést. 1:2. A hazaiak ezután sem adták fel, küzdöttek az egyenlítésért. Már-már úgy tűnt, hogy a Rákóczifalva megszerezte a győzelmet, amikor a 89. percben sza­badrúgáshoz jutott a hazai együttes, és Menyhárt bizto­san lőtt a hálóba. 2:2. Vége­redményben a tíz főre fo­gyatkozott hazai együttes a második félidőben nyújtott lelkes játékával megérde­melten tartotta otthon az egyik pontot. Jók: lelkes já­tékáért az egész hazai csa­pat, közülük is kiemelkedik Kovács, Menyhárt és Szabó, míg a vendégek közül Rácz, Kocsis, Nyolczas II, Bencsik. Ifi: Jászkisér—Rákóczi­falva 1:2. Ficzek Határőr Dózsa—Tisza Cipő SE 1:0 (0:0). Orosháza, 200 n. V.: Kubatovics. H. Dózsa: Mogyorósi—Szilágyi, Hur- guly, Török, Tahocaki, Kiss, Nagy, Fehér (Székelyhídi), Daczó, Répási, Lipvaczi (Nagy J.). Tisza Cipő SE: Németh—Fürtös, Kardos I, Mihovics, Szőke, Hegedűs. Kesjár II, Kormos, Szántai (Kardos II), Hábensusz Kes­jár I), Palcsó. Edző: Szűcs János. Élénk iramú, küzdelmes mérkőzést, vívott a két csa­pat. A vendéglátók a már ki­esett csapat nyugalmával, a tiszások a bentmaradás re­ményében léptek a pályára. Jobbára a két tizenhatos (Folytatás a 6. oldalon.) Balaton-parti csoda tanulságokkal Hát, megtörtént a csoda, az NB Il-es Siófoki Bányász elnyerte a Magyar Népköztársasági Kupát. Nem „mázli­val”: tehát nem szerencsés sorsolással, a kapufáról befe­lé pattanó labdákkal, megúszott gólhelyzetekkel, hanem meggyőző futballal. Olyan teljesítménnyel, melyhez a győriek is csak gratulálhattak. A bajnokság kezdetén, amikor négy büntetőpont le­vonásával sújtották a Bányászt, Balatonszéplakon tanács­koztak az ország sportújságírói. A szomszédos siófokiak diplomáciai érzékére vall, hogy ilyenkor meghívják egy baráti beszélgetésre a toliforgatókat, aholis bemutatják magukat, szólnak gondjaikról, eredményeikről. Noshát, ősszel a téma a 4 levont büntetőpont volt. Keseregtek. panasz kodtak, a klub irányítói érveltek, vitatkoztak, elmondták, hogy szinte biztos kiesőnek érzik magukat, persze, nem adják fel, megpróbálnak bentmaradni. Együttérzőkre igen, ám pártfogókra nem találtak. Már akkor tapintható volt a „csakazértis” hangulat, melynek; aztán a bajnokság során a Szolnoki MÁV MTE is kárát látta. Bizony mind­két bajnoki mérkőzésen vereséggel hagyták el a piros-ké­kek a pályát. Már ősszel látszott, hogy nagyon együtt van a siófoki gárda. Bódi Zoli vezetői egyéniségét elfogadták a többiek, vita nincs, a kapitány szava parancs, és ennek így kell lennie, mert enélkül csak hánykolódik egy hajó az események tengerén. A csapat kötőanyaga a dac és a virtus. Ebben a közegben teljesült ki az egykori szolnoki játékos, Szajcz és a Mezőtúrról leszerelt Belényesi te­hetsége. Néhány héttel ezelőtt ismét a siófokiak vendégszere­tetét élvezhettük a széplaki tanácskozás szünetében. Mennyire más volt a hangulata a mostani találkozásnak! Az egyesület elnöke arról beszélt, hogy a futball a Ba­laton partján más problémák megoldására is adott álta­lános receptet: a kényelmesség, az elfogadott komfort csökkenti a tennivágyást. A bizonyítási vágy viszont so­ha nem ismert energiákat szabadít fel, és ha úgy tetszik, a mínusz 4 pont akár doppingszernek is elmenne. Min­denesetre része volt benne, hogy a siófokiak nem feltar­tott kézzel várták az MNK-döntőt. A fiúk tudták, hogy a sporttörténelembe kerülhetnek, és ez meghatványozta a harci kedvet. Aki végiglapozza a Balaton-partiak NB 11-es mér­kőzéseiről szóló tudósításokat, láthatja, hogy nem itt dőltek halomra vasárnaponként a nézőcsúcsok. Stabil szurkológárdája volt a Bányásznak, ám a futball hisz­tériát nem keltett. Egy ország lehetett viszont a szem­tanúja annak, miként sokszorozódott meg a hívek tábo­ra az eredmények láttán. Egy NB Il-es „kiscsapat” kétvállra fektette az NB 1 második helyezettjét. Minderről azért kellett szólni, mert példájuk tálcán kínálja a konzekvenciákat. A siker összetevőit az okos menedzselésben, a közösségformálás­ban, a vezéregyéniségek megtalálásában látom. Mindeh­hez persze elengedhetetlen a Szőke Miklóshoz hasonló, magával ragadó edző, a fanatikus és egyre növekvő szurkolótábor, nos és a város, amelyik az előrehaladással egyenes arányban teremt megnyugtató létfeltételt a fut­ballistáinak. Sok ez, vagy kevés? Egyik sem: pontosan ennyi kell az előbbre lépéshez. _____________ — Pb — J ászberényben a Lehel SE labdarúgjó-sjzakoszttálya Sár­közi Gyula és Karkusz Pál edzők szervezése mellett ser- dülőtornát rendezett. A népes mezőnyben a hazaiak szerez­ték meg az első helyet. Ered­mények; BVSC—Eger 2:0, SZMÁV —MTE—Gyöngyös 4:1, BVSC—STC 1:0, Lehel— SZMÁV MTE 0:0, Eger—STTC 1:1, Lehel—Gyöngyös 8:0, Eger—Gyöngyös 7:1, Lehrt— BVSC 4:3, STC—SZMAV MTE 3:0. A végeredmény: 1. Lehel SE, 2. BVSC, 3. STC, 4. SZMAV MTE, 5. Eger, 6. Gyöngyös. Képünkön a jász­berényi Búzás László, a torna gólkirálya Kosárlabda A végére belejön az Olajbányász? Felszabadulási Kupa. Fér­fi: Alföldi Olajbányász—Ba­jai SK 89:83 (45:41). Tiszali- geti sportcsarnok, v.: Farkas, Gerda. Alföldi Olajbányász: Mikola (30), Molnár (24), Abonyi, Tóth (15), Smólnickd (8). Csere: Szalay (4), Varga (4). Farkasi (2), Pallai, Simon (2). Edző: Acsay Atuia, Pál Szabó Sándor. Baja: Likár (30), Vétek (14), Bencze (4), Szabó (14), Gorjianácz (10). Csere: Mészáros (3), Dara (8). Rátvay. Palás. Edzi/: Kovács József. Az első féli­dőben fej fej mellett haladt a két csapat, csaknem tíz percig egyik sem tudott je­lentősen elhúzni, aztán nö­velte előnyét az Olajbányász, már 43:30-ra is vezetett. A sok csere aztán megbontotta az egységet,, és Baja felzár­kózott. A második félidőben dobóversenyt rendezett a két csapat, hol az egyik, hol a másik vezetett, de csak egy- egy pontttal. A 35. perc után húzott el ismét a szolnoki gárda. Az NB I-ből kiesett Olajbányász mintha most találna magára, második magabiztos győzelmét arat­ta, s úgy tűniik, a távo­zás gondolata néhány játé­kost kimagasló teljesítmény­re serkent. NB II. Női: Szolnoki MÁV MTE—Törökszentmiklósi SE 72:61 (33:24). Szolnok, Köz- gazdasági Szakközépiskola. V.: Hutai, Dobronyi, MÁV MTE: Szalai (2), Hegedűs (13), Mohácsi (16), Vas (10), Molnár (4). Csere: Kraszno- csiubenkó (19), Rontó (4), Makai (4), Káplár, Urbán. Edző: Tapodi László. Török­szentmiklósi SE: Mikoláné (8), Szöllősi K., Tóth (5), Matúzné (6), Mészáros (8). Csere: Paróczainé (22), Ta­kács (12), Vargáné. Edző: Szabó Imre. A megyei rang­adón sportszerű küzdelmet vívott a két csapat. Az igen fiatal, rutin-tálán szolnoki lányok sok személyi hibát követtek el, de így is biztos győzőimet arattak a rutino­sabb törökszentmiklósiak el­len.