Szolnok Megyei Néplap, 1984. május (35. évfolyam, 102-126. szám)

1984-05-15 / 112. szám

6 SZOLNOK MEGYE! NÉPLAP 1984. MÁJUS 15. Vízilabda OB I Szolnok visszavágott Tatabányának Cseh (fehér sapkában) ezúttal is lőtt egy gólt Megyei labdarúgó-bajnokság Karcag az aranyérem közelében Szolnoki Vízügy SE—Tata­bánya 8:4 (3:1, 1:2, 4:1, 0:0). Damjanich uszoda, 300 n. V.: Császár, Medveczky. Szol- noik.: Pintér F.—Bogdán 2, Bors', Rekita, Lengyel 2, Pin­tér I. 1, Hasznos 2. Csere: Seen 1. Dudás. Edző: Baibar- czy Roland. Tatabánya: Pod- hánszky—Horváth 1. Persely 1, Varga I 1, Vapga II 1, Voj- voda, Lunacsek. Csere: Kraj- novics, Debreczeni, Tóth, Boros. Edző: Baranyi Géza. A vasárnapi mérkőzés kí­sértetiesen hasonlított a szombati, Űjpesti Dózsa elle­nihez. Ezúttal is jól kezdett a Szolnok^ Bogdán szép lö­véssel már az 51. másodperc­ben megszerezte a vezetést, majd Pintér I növelt. A volt szolnoki Varga előnyből szé­pített. A második negyedben aztán, miközben a szolnoki lövések rendre célt tévesztet­ték,, a Bányász előnyös hely­zetekből egyenlített. Kezdőd­hetett minden élőiről . Sze­rencsére Pintér F. válogatott formában védte a kaput, a bravúrok sorozatát mutatta be, Hasznos nagyon jól őr|iz­(Folytatás az 5. oldalról.) Szentjobbi, Nagy, Szabó, Mi­le. Ifi: Jászkisér—Püspökla­dány 2:2. — Ficzék — Tisza Cipő SE.—H. Kun Béla SE 1:1 (0:0). Martfű, 400 n. V.; Makra. Tisza Cipő SE: Németh—Kardos I, Mi- hovácst. Fürtös, Sütő. Hege­dűs, Hábensusz, Szőke, Szán­tai (Benedek), Kormos (Kar­dos II). Kesjár I. Edző: Szűcs János. Kun Béla SE : Csehó— Ézsiás, Kiss, Kurucz, Karasz, Tóth, Sáriközi, Petre, Szabó, Mészáros, Török (Lipták). Edző: Farkas László. A napokig tartó esőzés mi­att a salakos pályán játszot­tak. Jó iramban indult a mérkőzés. A gyorsabb, erő­teljesebb labdarúgást játszó Honvédl kezdeményezett töb­bet, mégis a 10. percben Martfű szerezhetett volna gólt. Szántai beívelt szabad­rúgását Hábensusz fejelte a bal felső sarok felé, de a ka­pus a levegőben tornázta kapu fölé. Keményedett a já­ték, jobbfpra a két tizenhatos között folyt a küzdelem. Szü­net után még jobban rákap­csolt a félegyházi csapat, és elsősorban két gyors szélsője révén veszélyeztetett. Az 50. percben a martfűi kapu elő­terében több átadás után Mé­szároshoz került a labdat te Perselyt, a tatabányaiak gólzsákját, és helyzetkihasz­nálásban is javult a Vízügy SE játéka. A harmaduk 7 percben szép volt Cseh majd Lengyel gólja, s máris 6:3-ra vezetett a Szolnok. Közben Pintér I. rosszul lőtt egy négyméterest, majd 7:4 után egy látványos felúszás után Hasznos pöckölése aratott tap­sot. Az utolsó játékrészben már csak játszadozás folyt, a szolnokiak többek között elhi­báztak egy kettős előnyös helyzetet is, a tatabányai já­tékosoknak viszont rossz volt az irányzéka, így sikerült visszavágni az egygólos ve­reségért. A Vízügy SE játéka javult az előző mérkőzések­hez viszonyítva, s erre szük­ség is lesz a szombati sors­döntő, FTC elleni összecsapás előtt, amelyen eldől, hogy melyik csapat végez a cso­port második helyén, és játszhat a dobogós helyezé­sekért. Jó: Pintér F. (a me­zőny legjobbja), Bogdán, Lengyel, Hasznos, ill. Pod- hánszky, Persely. aki nagy erővel közelről a rövid sarokba lőtt. 0:1. To­vábbra is a Ikátonacsapat irá­nyított. de helyzetei zömét elpuskázta. A 85. percben egyenlített Martfű. Kesjár I bal oldali beívelését Szőke le­hajolva fejjel továbbította a bal alsó sarok felé. A kapus nem érte el a labdát, de egy védőjátékos igen — kézzel — 11-es. A büntetőt Háben- sus'z nagy erővel vágta a jobb alsó sarokba. Izgalmak közepette ért véget a találko­zó. A vendégcsapat igazolta jó formáját. Gyors, kemény játékával meglepte ellenfe­lét, melyben néhány játékos formán kívül játszott. A dön­tetlen a hazaiakra nézve hí­zelgő. Sárga lap: Petre. Jók: Csehó, Sárközi, Mészáros, Török. — Lepsényi — Rákóczifalva—Kisvárda 2:0 (1:0). Rákóczifalva, 350 n. V.: Tóth S- Rákóczifalva: Majer —Kocsis', Sebők (Molnár), Kovács, Ladányi—Nyolczas L Bencsik, Rácz—Gergely, Kántor, Nyolczas II. Edző: Somogyvári József. Kisvár., da: Makkai—Tóth, Nagy, Sós, Asztalos (Vass) —Ta­kács, Nagy G. Útiss), Raj- ziniger—Batári, Tóth J., Szántó. Edző: Komáromi György. Szemerkélő esőben rögtön hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést. Az első Sakk NB I Tisztes helytállás Szolnoki Mezőgép—Bp. Honvéd 4:8 (két függ). A nyolcadik és a tizenharma­dik forduló felcserélése foly­tán ismét hazai környezet­ben játszott a Mezőgép. A többszörös bajnok Bp. Honvéd biztos esélyesként érkezett Szolnokra. A Sax és Pintér nemzetközi nagymesterrel megerősített Honvéd még to­vábbi három nemzetközi mestert és ugyancsak három Fide-mestert is asztalhoz ül­tetett. A bajnokielölt min­den táblán győzelemre töre­kedett, míg a szolnokiak né­hány itábla kivételével az egyensúlyt igyekeztek létre­hozni és megtartani. A csapat első része jól megállta helyét. A küzde­lemre mi sem jellemzőbb, mint az. hogy az első játsz­ma a harmadik órában feje­ződött be döntetlennel. Nagy sötéttel hamar kiegyenlített, majd minőséget áldozott a támadás érdekében. Ügy lát­szott, hogy sikerül az állás­előnyét érvényesíteni, de nem akart kockáztatni, és döntetlenre adták a játsz­mát. Kiss jól védekezett, és nemzetközi mester ellenfelé­vel szemben biztosan szállí­totta a fél pontot. Perényi nagy izgalmak közepette ér­tékes fél pontot szerzett Sax ellen. Ezen a napon Kádas is remekelt: Petrán ellen vé­gig irányított és látványos buktatókkal teli végjátékot nyert. Az ifjúsági Hajdú is­mét bizonyította tehetségét. Schrancz sokáig védekezett Pintér nagymester ellen, aki mindenáron nyerni akart. A huszár és négy gyalogos véfi- iáték Schrancz némi fölé­nyével maradt függőben, amiben Pintérnek kell a döntetlenért harcolni. Csala Utasi Fide-mester elleni függője is sokat ígérő. Győzött: Kádas. ifj. Hajdú. Döntetlent ért el: Perényi, Kiss, Nagy, dr. Hetényi. A két mesterrel kiálló Honvéd női csapata biztos 2:0-ás győzelmet ért el a Mezőgép ellen. Az NB I tizenharma­dik fordulójának további eredményei: DUSE—Meresz- jev 6:8, ZTE—Statisztika 6:8. Spartacus—Tipográfia 6,5:7,5! (óriási meglepetés), Tungs­ram—Volán óvás miatt más­fél órai játék után félbesza­kadt. MTK-VM—Vasas 7,5:7,5 (1 függő). gól az 5. percben esett, ami­kor Bencsik remek labdával szöktette Ráczot. aki a védők mögé kerülve, mintegy 13 m- ről iái felső léc alá bombázott. (1:0). Két perc múlva ismét Rácz került a 'kapussal szem­be. azonban Makkai merész vetődéssel hárítani tudott. Félóra elteltével csökkent a hazai nyomás, változatos já­ték alakult ki, sőt Takács került helyzetbe, de a kapu mellé gurított. A második félidő első percei ismét rá- kóczifalvai fölényt hoztak, azonban Gergely két esetben is hibázott. A másik oldalon Szántó lövését kellett Majer- mik hárítani. A 66. percben a kitörő Molnár lábát elrán­totta a Vendég kapus. A megítélt 11-est Kovács lőtte a bal sarokba. Az utolsó ne­gyedórában nagy fölénybe kerültek a hazaiak. Ebben az időszakban Rács, Molnár, Gergely ügyetlenikedte el a gólszerzési alkalmat. A küz­delem hevességét jellemezte, hogy a játékvezetőnek öt esetben' kellett felmutatni a sárga lapot. Kapták: Asz­talos, Batári, Nagy. ill. Kán­tor és Bencsik. A csúszós ta­lajon végig a hazaiak irányí­tottak. és nagyobb arányijain is győzhettek volna. Jó: Ko­vács, Kocsis, Rácz, ill. Mak­kal. Ifi: Kisvárda—Rákóczi fal­va 5:2. • — Bagi — Karcag—Szolnoki Cukor­gyár 3:2 (2:1). Szolnok, 500 n. V.: Nagy. Szolnok: Kar- kus—Mészáros, (Rákóczi), Márkus, Kormos, Gönczöl, Kovács, Tímár, Mihályi, Ke­resztfalvi, Fritz, Csollák. A hazaiak kezdtek jobban, Csollák szép akciógólt lőtt a 10. percben. Feljött a Kai- cag, és Antal révén két gólt rúgott a 25. és a 31. percben. A második félidőben rákap­csolt a Cukorgyár, ismét Csollák volt eredményes. 2:2. A játékrész végéig elke­seredetten támadott a hazai csapat, de számos ziccert is kihagytak csatárai. A 89. percben egy szerencsés gól­lal megszerezték a vendé­gek a győzelmet jelentő gólt Hajdú révén. Magas színvo­nalú, végig küzdelmes mér­kőzésen a szerencsésebb csa­pat győzött. Jók: Gönczöl, Márkus, Tímár, Csollák, Fritz, ill. Köves-ligeti, Erdei, Laurencsik, Hajdú T. Ifi: Sz. Cukorgyár—Kar­cag 2:2. Kunszentmárton—Török- szentmiklós 3:3 (2:2). Kun­szentmárton, 300 n. V.: Ora- vecz. KTE: Kovács—Hür- kecz. Hábensusz, Szarvák A. (Király), Farkas (Tarjányi)— Tóth, Földi, Szarvák L.—Ke­rekes, Pálinkás, Gellér. Nagy iramban kezdett mindkét csapat. Gellér sza­badrúgás- és Pálinkás akci­ógóljával a 16. percben ve­zettek a hazaiak, de 4 perc múlva már 2:2 volt az ered­mény. Lengyelt csak nézték a védők, amint igazít és lő a kapuba, majd a Kovács ki­vetődéséért megítélt bünte­tőből egyenlített Molnár. Magas színvonalú játék köz­ben Pálinkás ismét vezetés­hez juttatta a KUTE-t a 75. percben. A véghajrában Molnár piros lapot kapott. Tarjányi pedig növelhette volna az előnyt. A 91. perc­ben Lengyel jóvoltából Ba- racsi egyenlített. Az idei legszínvonalasabb mérkőzés igazságos eredményt ho­zott. Jók: Kerekes (a me­zőny legjobbja). Hürkecz, Farkas, Gellér, Pálinkás, il­letve Elekes, Lengyel, Ba- racsi. Ifi: TSE—KUTE 2:0. Középtiszai Medosz—Tisza földvár 3:1 (2:1). Tiszaföld- vár, 200 n. V.: Balázs. TISE: Pál—Farkas, Berta, Makó. Nagy, Kézsmárki, Jakab, Vass, Balogh, Németh, Vin- cze. A harmadik hely megszer­zéséért harcoló vendégek nagy becsvággyal kezdtek, és a 8. percben vezetést sze­reztek, amit a hazaiak gyor­san kiegyenlítettek. A fél­idő végéig inkább a hazai­aknak volt helyzetük. A 45. percben nagy egyéni hibák­ból vezetést szereztek a ken- deresiek. A második félidő jellemzője: kihagyott hazai helyzetek (Berta, Németh, Balogh révén), gyors kont­ratámadások, eredmény nél­kül. Kemény összecsapások, ideges légkör, jutalma sár­ga, illetve piros lap, és ahogy az lenni szokott, a vendégek bebiztosították győzelmüket. A tartalékos hazaiak a helyzetek alapján legalább a döntetlenre rászolgáltak volna. G.: Herczeg, Baktai S. Süveges J., ill. Vass. Jók: Süveges I., Baktai S., Szán­tó. A hazaiak közül senki sem játszott átlagon felül. Sárga lap: Demeter, piros lap; Németh. Ifi: TISE—K. Medosz 2:1. Szolnoki Vegyiművek—Ti­szafüred 2:2 (0:1). Vegyimű­vek pálya, 100 n. V.: Tere- nyei. Sz. Vegyiművek: Öllé —Hajdú, Dobos, Fedor, Csiz­madia—Szabó J. (Adorján), Varga, Császár—Ecseki, Tát­rai, Tóvizi. Jó iramú, változatos mér­kőzés, végig hazai fölény és több kihagyott helyzet, még­is az első félidő 44. percé­ben Somogyi a vendégeknek szerzett vezetést. A második félidőben a Vegyiművek Tó­vizi, majd Ecseki góljával már 2:l-re vezet, de a mér­kőzés lefújása előtt egy vé­delmi hiba, és Deli révén máris 2:2. A hazaiak ezen a mérkőzésen is hadilábon áll­tak a helyzetkihasználással. Jó játékvezetés. Jók: Csiz­madia, Dobos, Varga, ill. De­li, Veres, Somogyi. Ifi: Szó. Vegyiművek—Ti­szafüred 2:0. Jászárokszállási Vasas— Mezőtúri FSE 3:1 (2:1). Jász- árokszáliás, 300 n. V.: Pet- hő. J. Vasas: Tóth—Tábori, Muntyán T., Varga, Csikós, Papp S., Banka (Kiss L.), Nagy T. (Tuza), Kiss B., Ré- dei L., Bobák. Egyperces gyászszünettel adóztak a csapatok az el­hunyt Gyöngyösi András, volt játékos emlékének. Csú­szós talajon kezdődött a ta­lálkozó. Nap távoli lövése a 20. percben egy hazai védőn irányt változtatott, a jobb sarokban kötött ki. Válaszul Rédei L. jól eltalált fejese alig szállt mellé. A 23. perc­ben egy gyors Vasas-táma­dásnál az őrizetlenül hagyott Bobák lőtte az egyenlítő gólt. A 39. percben Rédei L. több védőt is kicselezett, a jó helyzetben lévő Papp S. elé tette a labdát, aki nem hibázott. A 45. percben Ré­dei felhőfejesét tapsolta meg a közönség. A második féli­dőben a hazaiak támadtak többet, a 60. percben Rédei fordulásból ügyesen emelt a hálóba. Jók: Csikós, Mun­tyán T., Rédei L., illetve Berkes, Horváth Z., Bolya. Kunhegyes—Szajol 6:1 (2:1). Szajol, 300 n. V.: Amb- lánczky. Szajol: Kupái—Vin- cze L., Godó, Suki, Balogh S. I—Markóth, Németh, Ba­logh J.—Gál, Szabó, Vincze Zs. (Balogh S. II). A remek napot kifogó Kiss I, irányításával a kunhegye- siek lehengerelték az elkép­zelés nélkül futballozó sza- joli együttest, amely ezen a mérkőzésen nem volt egyen­rangú ellenfelével. Muta­tott játéka alapján csupán abban bízhat, hogy eddig szerzett 26 pontja elegendő lesz a bentmaradáshoz. Gól­lövők: Herbály (3), Juhász, Szatmári, Szabó, ill. Balogh S. II. Jók: Kiss I. (a me­zőny legjobbja), Herbály, Kovács, Szatmári, ill. Né­meth. Ifi: Szajol—Kunhegyes 4:3. Kunmadaras—Jászfény - szaru 2:1 (1:1). Kunmadaras, v.: Tombor. Kunmadaras: Nagy—Zimán, Farkas, Kiss, Lévai I., Juhász (Kun), Lan­tos, Kovács (Nyikolaj), Szal- mási, Szarka, Kisari. Hazai támadások jellemez­ték a mérkőzés első részét, a 20. percben mégis a vendé­gek szereztek vezetést Far­kas Hl révén. A hazai gár­da nagyobb sebességre kap­csolt, és a 27. percben Lan­tos egyenlített. A második játékrész is madarasi táma­dásokkal kezdődött, és egy kapu előtti kavarodást köve­tően Szarka az 58. percben megszerezte a vezetést. Ki­egyenlítetté vált a játék, mindkét oldalon akadtak le­hetőségek. Jók: Zimán, Lé­vai I, Szarka, illetve Csécsei, Mészáros, Farkas I. Ifi: Kunmadaras—Jász­fényszaru 3:2. Jászjákóhalma—Sz. MÄV MTE junior 1:1 (OK)). Jász­jákóhalma, 150 n. V.: Hegyi. J ász j ákóhalma: Rostás— Deszpoth, Szőlősi, Rácz, Gólya, Kuli, Fejes, Ambrus, Kalla (Bogdán), László, Csőke. Rendkívül mély talajú pá­lyán mérsékelt hazai fölény jellemezte a mérkőzést. Helyzetek alig-alig alakul­tak ki, a vendégek egy-egy megingástól eltekintve, jól zártak. A két gól a 64. és a 68. percben esett két cse­rejátékos, Bogdán és Kerte- si jóvoltából. Sportszerű mérkőzés, jó játékvezetés. Jók: Ambrus, Fejes, Kuli, ill. Sós I, Sós II, Kiss L. Ifi: Sz. MÁV MTE—Jász­jákóhalma 10:0. Túrkeve—Szászberek 2:1 (0:1). Túrkeve, 100 n. Túrke­ve: Katona—Barta, Vad, Ducza, Kormos, Nemes, Tí­már, Finta, Hegyi, Márki, Rafael (Debreczeni). Az első percben Laki ré­vén a vendégek szereztek vezetést. Utána közepes ira­mú, esemény nélküli játék folyt. A második félidőben a fölényben játszó hazai csa­pat Debreczeni fejesével egyenlített. A 80. percben Debreczeni lövése egy védő­ről pattant a hálóba. A má­sodik félidei játék alapján megérdemelt hazai győzelem született. Jók: Debreczeni, Márki, Ducza, ül. Laki. Ifi: Szászberek—Túrkeve 3:1. NB-s ifjúsági és serdülő bajnokság. Ifjúsági: Szó. MÁV MTE—Eger 1:1 (0:1). Szolnok, Tiszaligeti stadion. V.: Molnár. MÁV MTE: Gyémánt—Sós, Kis, Kun, Vincze—Farkas, Balogh, Üj- falusi (Dobos)—Tóth T., Mol­nár I.. Romanek. Gól: Mol­nár I. Jók: Kiss, Tóth T„ Molnár I. Serdülő: Eger— Szó. MÁV MTE 2:1 (1:0). Pécsett rendezték meg az autós he­gyi országos baj­nokság második futamát, amelyen elindultak a Szol­noki Állami Bizto­sító SE versenyzői is. Az abszolút sorrendben; 1. Tóth János (Kül­ker SC, BVM— TOJ), 2. Kiss De­zső (Bp. Volán, BWM- Osceola), 3. Kejsár Csaba (Bp. Volán , For­ma—Ester). A szolnokiak közül 1600 kem-ig Váradi Attila második, az 1300-as géposztály­ban pedig Ádám Zoltán negyedik lett. A pálya hosz- sza 6 ezer 200 mé­ter volt. Képün­kön Váradi ver­seny közben Fotó: Barna — pb — A Lehel őrzi négypontos előnyét