Szolnok Megyei Néplap, 1984. május (35. évfolyam, 102-126. szám)

1984-05-29 / 124. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1984. MÁJUS 29. Megyei labdarúgó-bajnokság Karcag belőtte a századik gólját Sakk NB / Jó játék a tavaszi utolsó fordulóban Barcza (szemben) nem bírt Perényivel Karcag—Túrkeve 4:0 (2:0). Túr ke ve, 600 n. V.: Boros. Túrkeve: Katona — Barta, Tímár Ducza, Kormos, JMe- mes, Finta (Raffael), Vad I, Debreczeni (Vad II), Márki, Hegyi. A változatos és jó iramú mérkőzésen a hazai csapat kezdett jobban, de a helyze­teit nem tudta kihasználni. A bajnokesélyes a 38. perc­ben Hajdú J. egyéni szólója után megszerezte a vezetést. Nem sokkal később Török jó beadását Laurencsik fejelte közelről a hálóba. Fordulás után a vendégcsapat egyre jobban fölénybe került, és Bállá majd Antal góljaival beállította a megérdemelt győzelmet. Antal gólja a 100. karcagi gól volt. A sportsze­rű mérkőzés kitűnő iátékve- zetés mellett folyt le. J ászárokszállás—Török- szentmiklós 1:0 (0:0). Jász- árokszállás, 450 n. V.: Csé- nyi. J. Vasas: Kasza — Tá­bori. Muntyán, Varga, Csi­kós L., Bobák, Rédei, Papp, Kiss L. (Tuza), Banka Kiss B. Már a harmadik percben vezetést szerelhettek volna a vendégek öz révén, végül is a kapufa mentett. Tovább­ra is a vendégeik voltak a kezdeményezők. fölényüket több veszélyes szöglet jelez­te. A 28. percben Márton ha­talmas lövése a kapufát ta­lálta el. A 49. percben Papp S. révén vezetést szereztek a hazaiak, majd ismét Papp S. lövése foglalkoztatta a vendégek kapuvédőjét. Érde­kes, színvonalas volt a talál­kozó. A hazai együttes vé­gig nagy elszántsággal ját­szott, ennek köszönheti a két bajnoki pontot. Kunhegyest ESE—Középt1- szai Medosz 3:2 (3:1). Kun­hegyes, 1200 n. V.: Abonyi. Kunhegyes: Szabó J. — Sza­bó G., Apostol, Lukács. Ko­vács, Kovrig, Juhász, Szat­mári, Szabó. Kiss I. (Varga), Herbály. Színvonalas, események­ben gazdag, nagy iramú mérkőzés. A 12. percben Szatmári lövése a kapufáról vágódott a mezőnybe. A 19. percben Kovrig szabadrúgá­sa kipattant a kapusról, és Herbály közelről megszerez­te a vezetést. A 28. percben szép bal oldali támadás vé­gén Juhász előrevetődve fe­jelt a kapuba. A 30. percben Herczeg—Baktai adogatás után Herczeg egyéni játék után szépített. A 38. perc­ben Horváth figyelmetlenül adott haza, amiből öngól született. A 44. percben Ju­hász kapufát fejelt. A má­sodik félidőre a küzdelem fokozódott. A hazaiak sorra hagyták ki helyzetüket, és Budapesten a spanyol labdarúgó válogatott Remek főpróbát tartott szombaton este Genfben a spanyol labdarúgó váloga­tott, amikor 4:0 arányban lehengerelte a komoly játék­erőt képviselő svájciakat Vasárnap már repülőgépre szálltak az ibériaiak, s az es­ti órákban Budapestre ér­keztek. Csütörtökön, 20.00 órai kezdettel, az Üllői úti stadionban lépnek pályára a Magyarország—Spanyolor­szág találkozón, amelyet az NSZK-beli Aron Schmid ve­zet. A spanyol küldöttség — mint az már megszokott — igen népes: a 20 játékos és a tizenkét csapatvezető mellett még másfél tucatnyi újság­író is Budapestre érkezett, Madridban tehát különös je­lentőséget tulajdonítanak a csütörtöki összecsapásnak. A spanyol válogatott teg­nap két gyakorlást tartott a Népstadionban, s kedden is hasonló program vár rá. Szerdán este a találkozó színhelyén, az Üllői úton gyakorolnak Santillanáék. újabb kapufát értek el. A K. Medosz a 72. percben Sze­rencsi szabadrúgásából sze­rezte második gólját. A ha­zaiak helyzeteik alapján megérdemelten nyerték a végig sportszerű mérkőzést. Szolnoki Vegyiművek— Mezőtúri Főiskola 6:0 (4:0). Vegyiművek-pálya, 50 n. V.: Molnár. Vegyiművek: Öllé — Tátrai, Dobos, Tánczos (Budai), Hajdú — Szabó I., Császár, Adorján — Ecseki, Varga, Zsidai (Baráth). Az ifjúsági játékosokkal felálló hazaiak végig fölény­ben és magabiztosan játszot­tak. Már az I. félidő 5. per­cében 2:0-ra vezettek. A Ve­gyiművek Adorján kiállítá­sával sem jött zavarba, to­vább vezette veszélyes táma­dásait. A főiskolások viszont ezután sem tudtak ritmust váltani, nem sok veszélyt je­lentettek Öllé kapujára. A ha­zaiak győzelme teljesen megérdemelt. Jó játékveze­tés. Gól: Zsidai (2). Szabó J., Ecseki, Dóbos, Adorján. Kunszentmárton—Szolnoki Cukorgyár 2:0 (1:0). Szolnok, 300 n. V.: Nagy. Szó. Cukor­gyár: Kankus — Keresztfal­vi, Márkus, Kormos, Mészá­ros. Kovács, Szalai. Csollák (Módos), Rákóczi (Zatkó), Mihályi, Egyed. A vendégcsapat meglepe­tésre végig irányította a já­tékot. és győzelme teljesen megérdemelt a szétesően játszó Cukorgyár ellen. Gól: Földi (2). Jászjákóhalma—Tiszafüred 3:2 (3:2). Jászjákóhalma, 200 n. V.: Polonikai. Jászjákó- halma: Rostás — Deszpoth, Szöllősi, Kuli, Gólya, Fejes, Palcsó (Csőke), Ambrus, Kiss B., László (Gecse), Tre- ba. A második percben Dobi egy rövid hazaadást elcsíp­ve a vendégeknek szerzett vezetést, melyet Kiss B. egyenlített ki a 15. percben. Palcsó kihasználta a vendég­védők hibáját, majd egy. a kapus által kiöklözött lab­dát lőtt a hálóba, így a ha­zaiak előnye két gól lett. A 42. percben Németh fejese kialakította a végeredményt. A második félidőben a ven­dégek óriási erőfeszítéseket tettek a hátrány megszünte­tésére, de eredmény nélkül. Nagy iramú mérkőzésen a lelkes Jászjákóhalma jó csa­patot győzött le. Szászberek—Kunmadaras 5:1 (3:0). Kunmadaras, 200 n. V.: Pathó. Kunmadaras: Nagy — Kiss, György, Doma, Lévai I., Juhász (Nyikolaj), Lantos, Kisari Kovács, Szarka, Szalmási. Már a 9. percben megsze­rezte a vezetést a vendég­csapat Szabó révén. Utána a hazaiak támadtak többet, de gólt nem tudtak elérni. A 27. percben egy gyors ellen- támadás végén ismét Szabó volt eredményes. A kétgólos előny birtokában a szépen és higgadtan játszó Szászbe­rek egyre többet veszélyez­tetett. A 36. percben egy ki­hagyott 11-es. a 38. percben egy Pethő-gól jelezte fölé­nyét. 3:0. Szünet után csök­kent az iram. Az 50. perc­ben második büntetőjét hagyta ki a vendégcsapat, ezúttal Farkas jóvoltából. Az 54. percben a végig jól játszó Veres növelte az előnyt. 4:0. A hazaiak a 64. percben szépítettek Lantos révén 11-esből. A 77. perc hozta a mérkőzés utolsó, em­lítésre méltó eseményét, amikor Laki J. 30 méterről jól eltalált lövéssel beállí­totta a végeredményt. Sport­szerű mérkőzésen a minden csapatrészében jobb vendé­gek megérdemelt győzelmet arattak. Jászfény szaru—Szajol 3:1 (2:1). Szajol, 200 n. V.: Var­ga S. Szajol: Kupái — Vin- cze (Urbán), Hernek. Suki, Molnár — Markóth, Németh, Balogh J. (Vincze Zs.) — Balogh S., Gál. Szabó. A 8. percben már veze­tett a hazai csapat, és úgy tűnt. nem lesz nehéz ellen­fél a kiesés ellen küzdő jász­sági együttes. A 23. percben viszont Kupái ritkán látha­tó potyagólt kapott, amikor egy negyvenméteres ívelt szabadrúgásnak aláfutott, öt perc múlva Vincze lezser­kedése juttatta vezetéshez a vendégeket, majd a szünet utáni első percben újabb durva védelmi hiba után Csámpai állította be a vég­eredményt. Az első kapott gól után a hazaiak elfeled­ték, hogy a futball csapatjá­ték. Egyénieskedő játékukat, könnyelmű megoldásiakat a lelkes jászfényszaruiak ered- m|ényesen használ|ták ki. Góllövők: Csámpai (2), Fó- zer, ill. Gál. Tiszaföldvár—Szolnoki MÁV MTE junior 1:1 (0:0). Tisza­földvár, 150 n. V.: dr. Botka. Tiszaföldvár: Pál — Farkas A.. Makó, Berta. Nagy Ja­kab, Farkas I., Vass, Balogh, Szűcs (Burján). Vincze (Petróczki). A közepes színvonalú ta­lálkozón a jól védekező ven­dégek és a biztos helyzete­ket is elpuskázó hazai csa­tárok közreműködésével ala­kult ki a végeredmény. Bár a helyzetek alapján a hazai­ak közelebb álltak a győze­lemhez. az eredmény igaz­ságos. G.: Jakab. ill. Kiss L. Jók: Nagy, Jakab, Berta, ill. Kiss L., Zsákai. Asztalitenisz Országos ifjúsági bajnokság Győrben rendezték meg a magyar ifjúsági, serdülő és újonc egyéni asztalite­nisz bajnokságot. melyen csak azok vehettek részt, akik előzőleg a nyílt Buda­pest bajnokságon eredmé­nyesen szerepeltek. Szol­nok megyét a H. Killfián FSE, a Spartacus és a 605. DSK versenyzői képviselték igen szép eredményekkel. If­júsági fiúknál a Baráth—Si­mon kettős (Spartacus, MÉMTE) először a Dalmadi —Futó—Molnár (Bp. Sparta­cus), a második fordulóban a Rózsahegyi—Géczi (MÉM­TE) párt verte meg egyaránt 2:0-ra. A legjobb 8 közé ju­tásért nagy küzdelemben, döntő szettes mérkőzésen alul maradtak a Túréi—Nagy (CVSE) párossal szemben. Egyéniben Baráth és a Ki.Ui- ános Kocsis a főtáblára l<e- rülye értékes mf.mősítési pon­tokat szereztek, így továbbra is versenyben maradtak az aranyjelvényes szánt teljesí­téséért. Baráth az első fordu­lóban Széles (Generál), a másoJikban Gyén (PEAC) ellen nyert, majd a főtáblán a döntő játszmában 19:17-es vezetésről veszített Somosi (Fővárosi Vízmű) ellen. Ko­csis Turbók (BVSC), majd Barabás (CSOMÉP) legyőzé­sével került a főtáblára, ahol Tihanyitól (KSI) vereséget szenvedett. A Szolnok megyei Tanács vb oktatási és művelődési osztálya, valamint a városi tanács vb testnevelési és sportfelügyelőség asztaiijte- nisz szakszövetsége harmad- ízben rendezte meg a város középfokú tanintézeteinek asztalitenisz egyéni és csa­patbajnokságát. A sportcsar­nokban öt középiskola és egy szakiskola mintegy 40 ver­senyzője vett részt. A csa­patbajnokságot és az ezzel járó vándorkupát lányoknál a Verseghy F. Gimnázium, fiúknál a Varga K. Gimná­zium csapata megérdemelten nyerte. Meglepetésre a fiúk­nál az egyéni bajnokságot a Verseghy F. Gimnázium el­sőéves tanulója. Rátfai Atti­la nyerte. Eredmények: Csa­pat, fiúk: 1. Varga K. Gim­názium (Demeter, Csaj bók). 2 Verseghy F. Girnn. (Rát­fai, Roszik), 3. 605. DSK I. (Ecseki, Makkai), 4. 605. DSK II. (Kálmán, Szabó). Lányok: 1. Verseghy F. Gimn. (Padányi, Árkosi. Major), 2. Kér. és Vendégl. Szák. (Ozsváth, Németh), 3. Műszer és Ve- gyip. Szak. (Csabai, Szeműk). Egyéni, fiúk: 1. Rátfai Attila (Verseghy F.), 2. Baráth Lás4ó (Műszer és Vegyip. Szaki), 3. Demeter István (Varga K.) és Csajbók Tibor (Varga K.). Lányok: 1. Pa­dányi Beáta, 2. Major Klára, 3. Árfcosi Andrea (mind) Ver­seghy F. Gimn.) és Ozsváth Zsuzsanna (Kér. és Vendég], Szak.) Tenisz Jól rajtolt Mezőtúr A Honvéd Szabó Lajos SE férfi teniszcsapata szomba­ton lejátszotta Gyöngyösön az első OB II-es csapatbaj­noki mérkőzését. A Mezőtú­ri Honvéd ötórás nehéz küz­delemben legyőzte a több évig OB I-es házigazdákat 7:2 arányban. OB III. Férfi: Baja—Szol­noki MÁV MTE 8:1. Szolnok, tiszaligeti teniszpálya. Az- igazolások során jelentősen megerősödött bajai együttes ilyen arányban is megérde­melt győzelmet aratott. Győztesek: Bakonyi Leven­te, Markó István, dr. Glied Imre, Csátalyay István, Ti­bor József, és a Bakonyi— Markó, a Tibor—Fekete, á dr. Glied—Csátaljai páros, illetve Bartha Kornél. Szolnoki Mezőgép—Tipog­ráfia 7:5 (két függő). A ki­lencedik fordulóval véget ért a tavaszi idény a csapatbaj­nokságban. Az előző forduló meglepetéscsapatát, a Barcza Gedecin nemzetközi nagy­mester vezette Tipográfiát látta vendégül a Mezőgép. A játékosok átérezve a mérkő­zés jelentőségét, ezúttal is hozták a formájukat, jó játé- köt nyújtva szerezték meg a pontokat. Perényi tartja egyenletes jó formáját, ismét nemzetközi nagymesterrel szemben bizonyította tehet­ségét, partija nyerésé esé­lyekkel maradt függőben. Németh kitűnő játékkal, .nagy taktikai harcban sze­rezte meg a teljes pontot. Dr. Hetényi ismét remekelt, szé­pen vezetett játszmában sze­rezte győzelmét. A legjobb pontszerző ifj. Hajdú szintén ( Folytatás az 5. oldalról.) Veres (Bartha). Edző: Papp László. Vendégtámadással ikezdő- dött a mérkőzés, már az el­ső percben Buzsik nagy szó­lója után a labda aflig került kapu fölé. A 3. percben a hazai Kovács szabadrúgását Kiss bravúrral védte. A 18. percben Gócza kapáslövéssé! vezetést szerzett. 1:0. Ezután a kapuk, felváltva 'kerültek veszélybe. A tartalékos hazai csapat rendkívül idegesen és szétesően játszott, míg a vendégek taktikusan, és a gyors ellentámadásokkal ve­szélyeztettek. A 42. percben szabadrúgásból Kovács ha­talmas góllal egyenlített. 1:1. Szünet után foytatódott a közepes iramú és színvonalú mérkőzés, a jászkiséri együt­tes nagy hibaszázalékkal ját­szott. A 75. percben egy gyors jobb oldali támadás után Veress a vendégeknek megszerezte a vezetést s egy­ben a győzelmet is. Ifi: JásiZkisér—Mátészalka 0:0 — Ficzek — Szarvas—Tisza Cipő SE 3:0 (2:0). Szarvas. 800 n. V.: Sze­keres. Sizarvas: Hanyecz— Ho'lp, Szilágyi. Boda, Paulák, DurucsUó, Gsímrák (Petne- házi), Demjén, Újvári, Ku- peczki, Thury (Gonda). Edző: Koltai Lajos. Tisza Cipő SE: Németh—Kardos I. Mihovics, Kés jár I, Sütő (Kormos), He­gedűs, Fürtös, Szőke, Kardos II, Szántai, Palcsó (Kesjár II). Edző: Szűcs János. A hazai csapat kezdemé­nyezett többet, és támadásait már a 20. percben siker koro­názta. Egy keresztbe lőtt lab­dát Németh csak ki tudott tenyereim pontosan Kupecz- ki elé, aki habozás nélkül a kapuba bombázott. 1:0. öt perccel később növelték elő­nyüket a hazaiak. A tisztán álló Újvári kapott egy áta­dást, aztán senkitől sem za­vartatva, közelről fejelt a léc alá. 2:0. Ezt követően is Szarvas irányította a játékot, a úszások támadásaiban nem volt átütő erő. A 79. percben PauVk állította be a végeredményt, kényszerítő­zés után kiugrott a védők jó játékkal rukkolt ki, hibá­ja, hogy továbbra is kísérti az időzavar. A döntetlenek mind kemény és szoros küz­delemben születtek. Győzött: Németh, dr. He- tényi, Hajdú, döntetlent ért el: Schrancz, Kiss, Kádas, Nagy, Forgács, Helmirich, Be- rebora, Földi. Perényi és Csaja függőben maradt par­tija egy pontot ígér. Az előző fordulóban függőben maradt két partiból a Mezőgép egy pontot szerzett, eredmény: Mezőgép—Honvéd 5:9 A Mezőgép női csapata az Utasellátóval mérkőzött: Szolnoki Mezőgép—Utasellá­tó 1:1. Az egyre jobban for. mába lendülő és a sokat fej­lődött Barsi biztosan szerez­te meg a teljes pontot, amely egyben a csapat első pontját is jelentette. között, és a kapu bal oldalá­ba helyezett. 3:0. — Lepsényi — Debreceni USE—Rákóczi - falva 3:1 (2:1). Debrecen, 300 n. V.: Heckmann. DUSE: Lu­kács—Vékony . Z., Luterán, Stercel, Pistár—Szabolcsi, Kolozsi, Lakatos I.—Vizer (Müller), Honti, Vékony Gy. (Nedeczki). Edző: Bakó Ti­bor. Rákóczi falva: Ma jer— Kocsis. Sebők, Kovács, Ladá­nyi—Nyolczas I, Ben esik, Rácz (Rigó) —Gergely, Mol­nár, Kántor. Edző; Somogy- vári József. A mérkőzés első említésre méltó eseménye a 4. percben történt, amikor Szabolcsi tá­voli lövését Majer a felső léc segítségével tudta háríta­ni. A 6. perc ráklóczifalvi tá­madást hozott, Bencsnk jól indította Kántort, akinek be­adását Molnár a kapu mellé fejelte. A hazaiak vezető gól­ja a 30. percben esett: Sza­bolcsi jól eltalált 26 méteres lövése a hálóban kötött ki. A vezetés birtokában továbbra is jól játszott a DUSE, Ma­jer azonban Vékonnyal szem­ben még tisztázott, de né­hány perc múlva Honti ka­páslövésével már tehetetlen volt. 2:0. A gól után erőfesei- téseket tett a Rálkóczifalva a szépítésre, de a DUSE védel­me jól alkalmazta a lestakti- kát. A szépítés a 44. percben történt, amikor Gergely lab­dájával Kántor iramodott mag, és két védő kíséretében a kimozduló Lukács mellett a jobb alsó sarokba lőtt. 2:1. A második félidő első percei a Rákóczifalváé voltak, azonban Bencsik átadását Rácz óriási helyzetben elhi­bázta. Nem így a hazaiak. Az 51. percben a fellazuló ven­dégvédelem mellett ismét Hanti növelte tovább a DUSE előnyét. K(támadott a Rákóczi falva, ebben az idő­szakban többet veszélyeztet­tek a vendégek de a hely­zetbe kerülő Molnár kiét eset­ben is kihagyta az egyenlíté­si lehetőséget. A játékvezetői hármas korrektül látta el fe’adatát. Jó: Szabolcsi. Vé­kony Z.. Honti, ill. Kovács, Sebőik,, Nyolczas I. Ifi: Rálkóczifalva—DUSE 2:0 — Matastik — Kézilabda Elúszott a veretlenség NB I B. Női: Eger SE— Jászberényi Lehel SE 22:15 (10:9). Eger, 300 n. V.: dr. Basa, Tóth. Lehel: Nagy— Vágóné (3), Budai (1), Csala (1). Gál (7), Faul (1), Bor­gulya (1), Csere: Gyúrós, Darázsné (1), Pomázi, Ko­vács, Molnár. Edző: Lipták Zoltán. Nem a legjobb előjelekkel indult a Lehel kézilabdacsa­pata Egerbe, mivel Csala egész héten betegséggel baj­lódott. Az I. félidőben még szorossá tudták tenni a mér­kőzést, sőt a II. félidő ele­jén a Lehel vezetett 12:10- re. Ekkor Budai sérülése mi­att a Lehel erősen vissza­esett, és a közepes játékerőt képviselő egriek súlyos ve­reséget mértek a leggyen­gébb játékát nyújtó, eddig veretlen, listavezető jászbe­rényiekre. NB II. Férfi: Alföldi Olaj­bányász—Orosházi Dózsa 29:20 (13:6). Szolnok, 250 n. V.: Nádasdi, Pesti. Olaj­bányász: Túróczi—Erdélyi (3). Rigó G„ Serfőző (12), Nagy (3), Rigó S. (1), Rátkai (1), Halápi (4), Makra, Li­bor, Berényi (5), Kecső. Ed­ző: Horváth József. A vendégek kezdtek job­ban, de gyorsan rendezte so­rait az Olajbányász, és 7:4- re elhúzott. Az Orosháza fő­leg átlövőjét próbálta hely­zetbe hozni, de Serfőző ki­tűnően őrizte, és az ellentá­madásokat rendre góllal fe­jezték be a hazaiak. A má­sodik félidőben továbbra is az Olajbányász kezdeménye­zett többet, és az előny bir­tokában felszabadultan, jól játszott, megérdemelten nyert. Tiszaföldvár—Testvériség 21:16 (9:6). Tiszaföldvár, 400 n. V.: Szűcs, Nagy II, Tisza­földvár: Farkas—Danku (5), Fekecs (1), Mudrák (1), Tóth (4) , Dósa (1), Lipka, Fehér (5) , Kovács, Vereb (1). Vin­cze (3), Kecső. Nehezen indult a „gólgyár­tás”, ugyanis mindkét csa­pat kitűnően védekezett. A második játékrészben egyre inkább kiismerhetővé vált a fővárosiak lassú, halogató stílusú támadójátéka, és ki­ütköztek a fáradtság jelei is. Mindezt okosan használta ki a földvári gárda, és megér­demelten biztos győzelmet aratott. A Lehel készülhet az osztályozóra