Szolnok Megyei Néplap, 1984. április (35. évfolyam, 78-101. szám)

1984-04-03 / 79. szám

1984. ÁPRILIS 3. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 5 Labdarúgó Bolondos ciprillS NB " a futballpályákon Műhely—avagy boszorkánykonyha Nem szeretem a ma­gyarázkodó edzői nyilat­kozatokat, ha még oly frappánsan szellemesek is. Szombaton a jugo- szlávoktól egy nem túl lelkesítő mérkőzésen szenvedtünk vereséget melyet sportlapunk a következő címmel sum­mázott: „Vereség — hasznosítható tanúsá­gokkal.” Első olva­sásra ezt is besöpörtem a semmitmondó közhe­lyek tárházába — meny­nyivel másképpen hang­zana, morfondíroztam: győzelem — hasznosít­ható tanulságokkal. De aztán mégegyszer vé­giggondolva a szabadkai 90 percet, rá kellett jön­ni, hogy valóban eltér ez a kudarc (ha az volt?) azoktól a fiaskóktól, melyekhez az elmúlt évek során hozzászok­tunk. A mostani váloga­tott erőpróbának ugyan­is kimondottan műhely jellege volt. Aki ismeri Mezei Györgyöt, az tudja róla, hogy vívódó, tépelőlő — egyszóval alkotó ember. Ezúttal beleszeretett egy szép álomba — ez az an­golok játékszisztémája, amellyel éppen bennün- - két ütöttek ki — és eb­ből az álomból szeretne valóságot teremteni. Úgy fogott munkához, hogy nem tisztel neveket, nincsenek nála bérelt helyek a csapatban, a bizalmat mérkőzésről mérkőzésre kell megsze­rezni, majd újabb és újabb meccseken meg!-1 tartani. Miután a közön­ség is látja, hogy vala­mi készül a zöld gyepen, ezért az indulatok sem sisteregnek válogatott csapatunk körül. Még azok is tárgyilagosan ér­veltek Garabáék mellett, akik a szabadkai út tor­túráját vállalták fel a szombati 90 percért. Vasárnap a Szolnoki MÁV MTE Békéscsabán szintén megméretett. Csalódás csak azokat ér­te, akik indokolatlanul sokat vártak a piros-ké­kektől; egy NB I-be ké­szülődő, remekül össze­fogott hazai gárda meg­rohanta a szolnokiakat, és ebben a présben kiüt­köztek a Lódi-legény- ség hibái. Az idősebb csapattagok bizony meg- meg botlottak, mindez gólokba került, és a né­zőtéren ülők számára mindinkább felvetett a látvány egy olyan kér­dést, amellyel alighanem nyitott kapukat dönge­tünk: ez a fiatalítás. Ló- di László örvendetes mó­don egyre többször nyúl az utánpótlás korú srá­cokhoz. A csapat edzé­seit látogatja az ifista Romanek, Csató, Molnár Lajos. Molnár Imre és még jó pár kiszemelt. A Viharsarokban látot­tak azt igazolják: még bátrabban kell mérni a bizalmat ezeknek a fi­úknak, hiszen a mérkő­zés főszereplője Szeke­res, aki ezúttal csabai színekben keserítette meg a szolnokiak életét, ugyanebből a sorból ju­tott az NB I-re aspiráló gárdába. Visszakanyarodva vá­logatottunk szabadkai kiruccanásához: a kö­zönség mértéktartó rea­gálása igazolta, van tü­relem akkor, ha egy ma­gával ragadó cél érdeké­ben kell akár a győze­lem tétjét is kockáztat­ni átmenetileg. A sport­ág hívei tudják, a labda­rúgás boszorkánykony­hájában a legbecsvá­gyóbb szakemberek nem mondtak le a „bölcsek kövének” megtalálásá­ról. S ebben az izgalmas kísérletben mindig part­ner a lelátó népe. Más kérdés, hogy megértésükkel, türel­mükkel és együttérzé­sükkel visszaélni — a legnagyobb bűnök közé tartozik! — pb — Vízilabda Döntetlen Kína válogatottjával Táblázatok Labdarúgás az NB ii Állasa : 1. Eger 24 16 5 3 47-22 37 2. B.-csaba 24 13 6 5 58-29 32 3. DMVSC 24 11 8 5 38-29 30 4. Hódgép M. 24 11 7 6 30-20 29 5. Siófok* 24 10 11 3 43-26 27 6. Bakony V. 24 11 5 8 43-40 27 7. Szolnok 24 10 6 8 46-31 26 8. Keszthely 24 9 7 8 35-25 25 9. 22. Volán 24 9 T 8 32-36 25 10. N.-kanizsa 24 7 10 7 42-43 24 11. Ózdi K. 24 8 8 8 36-38 24 12. S.-tarján 24 7 8 9 31-26 22 13. Baja 24 7 8 9 36-41 22 14. Sopron 24 8 5 11 21-36 21 15. Kecskemét 24 8 5 11 33-50 21 16. Debr. Kin. 24 6 8 10 28-36 20 17. H. Szabó L. 24 6 6 12 26-35 18 18. Szekszárd 24 5 8 11 22-36 18 19. Kazincb. 24 7 3 14 33-51 17 20. Ganz-Máv. 24 2 7 15 23-53 11 * = a Siófoktól 4 büntetőpont levonva. Eredmények: Salgótarján— Keszthely 2:0. 22, sz. Volán- Egér 0:2. Nagykanizsa—Siófok 0:1. Sopron—Ózd o:l. Szekszárd —DMVSC 1:3, Debreceni Kinizsi —Bakony Vegyész 1:1. Kecske­mét—Ganz-Mávag 2:2, Baja— Hódmezővásárhely 1:0. A 25. fordulóban, április 8.. vasárnap 16.30: Szolnoki MÁV MTE—Kecskemét, Me­zőtúri Honvéd—Debreceni Ki­nizsi. TERÜLETI BAJNOKSÁG Tisza csoport 1. Jb. Lehel 20 15 1 4 43-16 31 2. H.-bösz. 20 11 5 4 35-22 27 3. R.-falva 20 12 2 6 37-21 26 4, DUSE 20 10 6 4 33-22 26 5. Olefin SC 20 11 3 6 37-19 25 6. Jászkisér 20 9 4 7 25-22 22 7. Rakamaz 20 10 1 9 27-31 21 8. H. Bem SE 20 8 4 8 21-24 20 9. P.-ladány 20 8 3 9 27-26 19 10. Balmazújv. 20 7 4 9 26-26 18 11. Kisvárda 20 7 3 10 22-31 17 12. H.-szob. 20 6 4 10 27-34 16 13. Baktalór. 20 6 4 10 22-31 16 14. Mátészalka 20 6 3 11 15-29 15 15. T.-vasvári 20 3 7 10 26-39 13 16. D. Volán 20 2 4 14 14-44 8 A 21. fordulóban, április 8., vasárnap 15.30: Jászberényi Lehel—Mátészalka Virágh, Baktalórántháza—Rákóczii al­va. Debreceni Volán—Jász­kisér. A MEGYEI BAJNOKSÁG Állasa 1. Karcag 22 15 3 4 73-26 33 2. T.-miklós 22 12 8 2 48-19 32 3. Sz. Vegyi. 22 14 4 4 48-21 32 4. K. Medosz 22 11 8 3 39-20 30 5. J.árokszáll. 22 9 9 4 35-16 27 6. Szászb. 22 1» 6 6 30-15 26 7. Kunhegyes 22 10 5 7 54-37 25 8. KuTE 22 10 2 10 38-50 22 9. Sz. Cukor.* 22 7 9 6 30-29 21 10. Szajol 22 8 9 9 33-33 21 11. J.-jákóh. 22 8 5 9 31-32 21 12. T.-földvár 22 8 4 10 43-39 20 13. T.-füred 22 7 6 9 35-38 20 14. SZMÁV j. 22 7 3 12 54-#4 17 15. J.-fénysz. 22 5 5 12 26-70 15 16. Mezőtúr 22 6 2 14 26-53 14 17. K.-mad.* 22 4 4 14 23-52 10 18. Túrkeve* 22 2 2 18 12-64 4 A csillaggal jelölt csapatoktól büntetőpontokat vontak le. A 23. fordulóban, április 4., szerda 16.30: Törökszentmik- lós—Kunmadaras, Tiszaföld- vár—Jászjákóhalma, Szajol— Túrkeve, Kunhegyes—Szolno­ki Vegyiművek, Középtiszai Medosz—Szolnoki Cukorgyár, Jászfény szaru—Jászárokszál- lás. Szolnoki MÁV MTE ju­nior—Kunszentmárton, Szász­berek-Mezőtúri FSE, Tisza­füred—Karcag. Teke Vereség a rangadón, NB ll-ben a TSE NB II. Férfi: Hódgép— Szolnoki MÁV MTE 5:3 (2374—2342 f|í). Hódmező­vásárhely. A bajnoki címért és az NB I-be jutásért folyó versenyben sorsdöntő rang­adón a Hódgép jól használta ki a hazai pálya előnyét, és igen szoros küzdelemben megérdemelten szerezte meg — mindössze 32 fás — győ­zelmét. A MÁV MTE két fiatalja gyenge teljesítményt nyújtott, amit nem bírt el, az egyébként jó teljesít­ményt nyújtó többi négy versenyző, MÁV MTE: Má­tyás 424, Mészáros 416, Ded- rák 403, Kántor 391, Baláti 356, Szabó 352, ill. Berényi 417, Olasz 407, Szögi 397 fa. Döntő mérkőzést játszot­tak a törökszentmiklósiak a Mezőtúri Honvéd csapatával. Szoros küzdelemben a 4:4-es döntetlennel végződött mér­kőzésen megnyílt az út az NB II felé a törökszentmik­lósi aknak. A mérkőzés leg­jobbjai : Füller, Szekeres, Sziráki, Csicsai, illetve Szől- lősi, Beregszászi. Békéscsabai Előre Sparta­cus—Szolnoki MÁV MTE 4:0 (3:0). Békéscsaba, 800 n. v.: Jaczina. Békéscsaba: Üjhedyi—Királyvári (Ottla­kán), Kerekes, Plástyi. Fa- bulya. Pásztor, Sulija, Széké- rés, Kanyári, Gyurmánczy (Steigerwald), Melis. Edző: Pataiki Tamás. Szol nőik: Bo­ros—Porhanda, Csontos, Repka, Baran. Ágh, Sugár (Zavaczki), László, Szabó (Molnár L), Kántor, Rostás, Edző: Lódi László. A mérkőzés előtt látszott a szolnoki játékosokon, hogy nem hisznek az optimista biztatásoknak, szorongva ké­szülték az összecsapásra és ez a mérkőzés végig kísérte őket. Már az első békéscsa­bai akció gólt hozhatott vol­na : Kanyári ügyes csellel vittQ el a védőket, majd át­lépte a labdát, ám ezzel Me- list is meglepte aki közvet­len közelről a kapu mellé lőtt. A 7. percben szinte ért­hetetlen gólt .kapott a Szol­nok :Csontos közelében senki nem volt, mégis olyan sze­rencsétlen mozdulattal nyúlt a labdához, hogy egyszerre három hazai játékost is el­indított. Suliját csak sza­bálytalanul sikerült szerelni mintegy 22 méterre a kapu­tól, és Melis a legurított lab­dát nagyszerűen eltalált lö­véssel küldte a hálóba. 1:0. A Szekeres—Ágh párharc már az első negyedórában el­dőlt a csabai játékos javára, és ez meghatározta a mér­kőzés kimenetelét. Rostás kapáslövése mellé szállt, majd Gyurmáezy bombázott futtából ugyancsák a kapu mellé. Gyorsabbak, harco­sabbak és technikásabbak voltak a hazaik .A 23. perc­ben Gyurmáezy középen ki­ugratta Kanyárit, aki a ki­futó Boros fölött tetszetős mozdulattal emelte a hálóba a labdát. 2:0. Szekeres szó- lózott végig a pályán, és éles szögből Borost találta teli­be. Ezután Jaczina nagy pil­lanata következett: László kiugrott a védők közül, ki­cselezte a kapust, ám a há­lóba tartó labdát Kerekes kézzel kiütötte. A játékveze­tő nagyvonalúan továbbot intett, majd a reklamáló Lászlónak sárga lapot mu­tatott fed. A mérkőzés han­gulatát jellemző, újabb rö­vidzárlat következett; Baran a kifutó Boros mellett haza­adás címén a hálóba passzolt. 3:0. A második félidőben Ágh ordító hibájával kezdődött, ám Melis a kapu mellé emelt. Ezután Rostás egy ügyes testcsélldl lerázta vé­dőjét és a kifutó Üjhelyit találta el. Baran hibája után szabadrúgáshoz jutott a Bé­késcsaba és a tétovázó szol­jászberényi Lehel—Kis- várda 3:0 (2:0). Jászberény, 600 n. V.: Fodor F. Lehel: Balázs—Kiiasnyáns'zki,, Fé­nyes, Lakatos, Sulyok, Szán­tai II, Lukácsi (Deme), Szí­vós (Kaszab), Petró, Gom­bos, Váczi. Edző: Péczely Szabolcs. Kisvárdai SE: Makkai—Tóth I, Kovács, Asztalos, Soós, Takács, Nagy, Tóth II. Szántó, Ba­tári, Bencs’ (Vass). Edző: /Oláh Miklós. Hideg szeles időben a Lehel kezdett job­ban. Az 5. percben Petró nagy lövését védte Makkai, majd a 14. percben Lakatos az ötösről a felső lécet talál­ta el. A 24 percben vezetést szerzett a Lehel. Lukácsi a felezővonal közelében meg­szerezte a labdát. Petró köz­reműködésével Szívóshoz to­vábbított, aki a bal oldalon a 16-os vonalán jól adott be, és Váczi védhetetlenül fejelt a hálóba. A 42. percben La­katos újabb kapufát lőtt. Gombos büntetőből növelte az előnyt. Szünet után a noki védők között a ^papír- súlyú” Szekeres a hálóba fe­jelte a labdát. 4:0. Melis nagyszerű alakítása után a kifutó Borosba lőtt, majd Repka a kapu előterében le­húzott egy beadást. A jogos büntetőt Sulija a jobb felső­sarok fölé lőtte. Szekeres őr­zését Ágh feladta, miután már-már nevetségesé vált, így a Szolnokról elszárma­zott játékmester azt csinált a pályán, amit akart. A hazaiak úgylátszik meg­elégedtek a „nemes bosszú” tényével — a szolnoki 0:3-ért 4:0-ás eredménnyel vágtak vissza — nem erőltették a góllövést, így az eredmény változatlan maradt. Azok, akik a mérkőzést láttáik, az eredményt reálisnak, tartot­ták. Más kérdés, hogy nem ezeknek a .góloknak kellett volna bemenni, melyeket el­képesztő egyéni hibák előz­tek meg. A szolnoki csapat idegenbeli gyámoltalanságá­hoz ezúttal egy felpapriká­zott, remek formában lévő ellenfél is párosult, így esély egy pillanatig sem volt a pontszerzésre. Ezért volt az alkalomhoz méltatlan Jaczi­na szereplése, aki mindad­dig, míg et nem dőlt a ta­lálkozó sorsa, végig a MÁV MTE-t súlytotta ítéleteivel! Elfogadható teljesítményt Boros, Porhanda, Rostás és a csereként beállt Molnár nyújtott a szolnoki csapat­ból. Ágh és Szabó Z. kiló­gott az együttesből, ám ez­úttal a csapat erősségének számító Csontos is nagyokat „bakizott. A békéscsabai együttesből a mezőny leg­jobbjának számító Szekeres, Gyurmánczy és kapura rend­kívül veszélyes Melis tűnt ki. — palágyi — Kazincbarcikai Vegyész— Mezőtúri Honvéd 4:1 (1:0). Kazincbarcika, 800 n. V.: Mészáros, Kazincbarcika: Fehér—Szamosi. Kerekes, Helgert, Fodor, Petrovics, Kálmán, Majoros, Szép (Ko- leszárik), Leskó, Fister (Munkácsi). Mb. edző: Sáf­rány István. M. Honvéd: Piel—Szilágyi, Dávid, Nagy M., Cseh, Hrotkó. Szenczi, Adorján (Wanyokj, Zsadá- nyi, Béres (Hegedűs), Miha- Mcs. Edző: Bencsik Gyula. Mezőtúri fölény jegyében telt a mérkőzés, de a vendé­gek csak a harcikai büntető­vonalig juthattak, mert a já­tékvezető mindig látott okot a közbeavatkozásra. Így a 22. percben is, amikor Cseh kapott sárga lapot, amiért játékba hozta a ladbát, holott a partjelző a hazaiaknak ítélt bedobást. A 28. percben ismét a bíró volt a főszerep­lő: Nagy mintegy 18 méter­re a kaputól szabályosan széltől támogatott vendégek­nek is volt néhány támadási kísérletük, a 69. percben az­tán végleg eldőlt a két pont sorsa, Petró ment. el a bal ol­dalon, az alapvonaltól visz- szaemelte a labdát, amit ve­tődve Gombos a hálóba fe­jelt. Végig jó iramú mérkő­zésen a Lehel biztosan győ­zött a védekezésre berendez­kedett kisvárdaiak ellen. Jók: Lakatos, Petró, Gom­bos illetve Makkai, Batári. — Bankovics — Rákóczii alva—Balmazúj­város 2:0 (0:0). Rákócziíalva, 500 n. V.: Nagy F. Rákóczi- falva: Majer—Kocsis, Se­bők, Barna, Ladányi—Ben­csik, Molnár, Rácz—Gergely, Kántor, Nyolczas II. Edző: Somogyvári József. Balmaz­újváros : Szabó I—Szegedi, Király, Szabó J., Szarvas— Pajkos, Tar. Szabó A.—Tí­már, Vaszilkó Balogh. Edző: Nagy Mihály. A vendégek kezdték a játékot, de a ha­szerelte Leskót, a középcsa­tár eldobta magát, mire a já­tékvezető meglepetésre li­est ítélt. A játékos még ak­kor is a büntetőterületen kí­vül feküdt, amikor a hazai­ak a 11-eshez készülődtek. Az eset kapcsán Cseh tér- denállva könyörgött a bíró­nak — aki ezért kiállította. A csapatkapitány, Dávid, megbízásánál fogva próbált felvilágosítást kérni, amiért néki is felmutatta a piros kártyát Mészáros. A meg­ítélt 11-est Petrovics értéke­sítette. 1:0. A mezőtúri csa­pat nem adta feli és óriási lelkesedéssel folytatta a küz­delmet. A 31. percben Fister belerúgott a labdát tartó Piélbe, a nyilvánvaló szán­dékosságot Mészáros sárga lappal honorálta piros he­lyett, A 43. percben Kanyok ugrott ki a védők közül, el­fektette a kifutó kapust, amikor Fehér elkapta a csa­tár lövésre lendülő lábát. A nyilvánvaló büntetőt a já­tékvezető „elnézte”. A 9 emberrel játszó mező­túri csapat szünet után is egyenrangú ellenfélé volt a hazai együttesnek, mégis a 62. percben a baroikaiak szereztek gólt. Helgert átadá­sát Munkácsi Fodor elé tá­lalta, aki 12 méterről a háló­ba bombázott. 2:0. A gól után a mezőtúriak mindent egy lapra téve fcitáimadtak, aminek meg is lett az ered­ménye. A kaputól mintegy 30 méterre szabadrúgást sike­rült kiharcolni és Nagy óriá­si erővel a jobb felső sarok­ba lőtt. 2:1. Levegőben lógott az egyenlítés. A hazai kö­zönség kifütyülte csapatát, ám ekkor újabb bírói hibák következtek. A 72. percben Zsadányi beadása átszállt Kerekes felett, Béres csak a kapussal állt szembe, amikor Kerekes kézzel elütötte a labdát a mezőtúri csatár elől. A játékvezető — kifelé ítélt szabadrugárt. A közön­ség óriási derültséggel fo­gadta az ítéletet. A 80. perc­ben a fellazult védelem mel­lett Leskó kiugrott, átemel­te a labdát Piel feje felett és Szilágyi a gólvonalon kéz­zel hárított. A büntetőt is­mét Petrovics értékesítette. 3:1. A 83. percben Leskó nö­velte 4:l-re a hazaiak elő­nyét. Nem sokkal a mérkőzés megkezdése után nyilvánvaló volt, hogy ezen a vasárna­pon nem teremhet babér a mezőtúriak számára. A já­tékvezető végig „kézben tar­totta” az eredményt. A me­zőtúriakat dicséret illeti amiért meglehetősen nagy önfegyelemmel viselték el a vereséget. zai csapatot segítette az élénk szél. Rácz és Molnár került kecsegtető helyzetbe, de a lehetőséget elügyetlen- kedték. A játék ezen szaka­szában a vendégek hosszan előre rúgott labdákkal pró­bálták indítani gyors csatá­raikat, azonban a hazai vé­delem résen volt. A 42. perc­ben a rákóczifalvi legény­ség tíz tagúra fogyatkozott, mert Molnárt kiállították. A második félidőt is hazai ak­ció vezette be, de utána egy­re többet kezdeményeztek a létszámfölényben játszó ven­dégek. Változatos, jó iramú játék alakult ki. Vaszilkó kétszer is jó indítást kapott, azonban a rákóczifalvi vé­delem tisztázni tudott. A 65. percben Kántor remek íve­lését az előrelopakodó és jó ütemben felugró Sebők a há­lóba fejelte. 1:0. A másik oldalon Balogh fejese és Sza­bó A. szabadrúgása veszé­lyeztette Majer kapuját. A 84. percben eldőlt a mérkő- (Folytatás a 6. oldalon.) Szolnoki Vízügy SE—Kína 11:11 (2:2, 2:3, 3:2, 4:4). Damjanich uszoda, 300 n. V.: Hő Li Ént, Kádár. Szolnok: Pintér F.—Cseh S. (1), Bog­dán (6), Bors (1), Rekita, Pintér I. (2), Lengyel (1), Csere: Baranyi, Mohi, Du­dás, Kuczora. A visszavágón hasznosította az előző napi tapasztalatokat a szolnoki OB I-es csapat. A Szolnoki OB I-es csapat a kínai válogatottal történt csütörtök-pénteki két mér­kőzés után, szombaton már Egerben szállt vízbe a ha­gyományos felszabadulási tornán, ami az utolsó erő­próba volt a héten kezdődő bajnokság előtt. Tekintettel arra, hogy a válogatott Mar- seilles-ben vendégszerepeit, a csapatok (Ü. Dózsa, Szolno­ki VSE) nélkülözték váloga­tott játékosaikat. A torna szolnoki nézőpontból több biztatót hozott, mint a Ti­sza Kupa. Az első mérkőzés még nem ezt bizonyította, de a további két találkozón már több jó egyéni teljesít­ményt és csapatmunkát is NB I. Női: Jászberényi Lehel SE—Pécsi MSC 19:16 (10:10). Jászberény. 200 n. V.: Dobos, Lovas. Lehel: Nagy — Vagoné (1). Budai (4). Csala (11), Gál (3). Faul. Borgulya. Csere: Gyu- rós. Darázsné- Csendes. Molnár, Andrásik. Edző: Lipták Zoltán. A viharos ere.iü szél az I. fél­időben a Lehelt támogatta. A rutinosabb Játékosokkal rendel­kező pécsiek ekkor még ki­egyenlítetté tudták tenni a mér­láttunk. Eredmények: Eger —Szolnok 12:7 (2:2, 2:1, 6:1, 2:3). V.: Marjai Z., Kiss O. Szolnoki VSE: Takó Gy.— Bogdán (2), Bors, Rekita (2), Dudás (1), Baranyi (1), Len­gyel. Csere: Pintér I. (1), Cseh S, Kuczora, Mohi, Czi- bulka. Szolnok—Ü. Dózsa 9:4 (2:0, 3:1, 1:1, 3:2.) V.: Marjai Z„ Kovács R. Szolno­ki VSE: Pintér F.—Cseh, Bogdán B. (4), Rekita, Du­dás, Lengyel J. (1), Pintér I. (2), Csere: Bors (2), Baranyi Gy., Kuczora P. Szolnok— CH Kosice 10:9 (2:2, 3:3, 1:1, 4:3). V.: Kiss O.. dr. Székely. Szolnoki VSE: Pintér F.— Cseh, Bogdán B. (2), Bors (1), Dudás (1), Pintér I. (3), Kuczora. Csere: Rekita (2), Lengyel (1), Baranyi. A tor­na végeredménye: 1. Eger SE 5, 2. Szolnoki VSE 4, 3. Ü. Dózsa 2, 4. CH Kosice 1 pont. A torna legjobb me­zőnyjátékosa címet Bogdán Béla (SZVSE) nyerte el, a gólkirály: Búza Gábor (Eger SE), a legjobb kapus: Kiss Péter (Eger SE). kőzést. Szünet után a ,iobb erőn­létei Jászberényiek nagyobb ira­mot diktálva, magukhoz ragad­ták a kezdeményezést, és fo­kozatosan elhúzva, biztosan, nyerték első bajnoki mérkőzé­süket. Csala irányítókészségé­vel és eredményességével ki­emelkedett a csapatból. Rajta kívül Gál és Budai dicsérhető, míg a pécsieknél Horváth és Mészáros játszott jól. — tury — Területi bajnokság A Lehel őrzi vezető helyét Nagyszerű rajt kézilabdában