Szolnok Megyei Néplap, 1984. március (35. évfolyam, 51-77. szám)

1984-03-27 / 73. szám

6 1984. MÁRCIUS 21 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP Sakk NB I Bravúros teljesítmény a kettős fordulóban A „tettes”: Szabolcsfi Péter Ladája, amely 130—140 km- es sebességgel, rakétaként vágódott a nézők közé Egy szolnoki •versenyző a mezőnyből: Ádám Zoltán a start előtt A hét végén szombaton es v;w*arnap is asztalhoz kellett ülniük a Mezőgép sakkozóinak, mivel az elhalasztott, ZTÉ elleni, mérkőzést is lejátszották. A játékosok ezúttal szép ajándékkal lepték meg a sakkszeretők táborát. Két olyan bra­vúros győzelmet arattak, amely sokáig emlékezetes marad, és beszédtéma lesz a sakkozók—körében. Két nagyon nehéznek ígérkező mérkőzést sikerült megnyerni, méghozzá imponáló fölénnyel, amely mindhárom csapat számára létfontosságú volt. Valamennyi játékost elismerés illeti, kettős győzelmével kiemelkedett Perényi, Németh Szolnoki Mezőgép—ZTE 9:4 (1 függő). Régi NB I-es rutinnal rendelkező és jó erőkből álló csapattal érke­zett szombaton a Zalaeger­szeg. Némi szorongással ké­szülődtek, a szolnokiak, egy minimális arányú győzelem­mel is kiegyeztek volna, hi­szen olyan nevekkel lehe­tett találkozni, mint Bár- czay, Horváth T. és Portisch F. nemzetközi mesterek, akik már eleve tiszteletet parancsolnak. A szolnoki játékosok azonban nem ijed­tek meg a nagy nevektől, ragyogóan hozták formáju­kat, és meglepő nagy arány­os Földi. ban nyertek. Győzött: Peré­nyi, Kádas, Németh, Csala, Forgács, Takács, Földi, dön­tetlent ért el: Schrancz, Kiss, Helmrich Berebora. Szász játszmája két gyalog hátrányos végjátékban ma­radt függőben, valószínű veszve van. Női mérkőzésen Porubszky és Kovács Márta biztos 2:0-ás győzelmet ara­tott az esélytelen szolnokiak felett. Szolnoki Mezőgép—Tungs­ram SC 10,5:3,5. A kiesés el­len küzdő vendégcsapat a tisztes helytállás és a megle­petés reményében ült asztal­hoz. Ezen a vasárnapon azonban ellenállhatatlan v< a Mezőgép. Szebbnél szel játszmákban szerezd pontjaikat a játékosé Egyedül Forgács szenvedi fájó vereséget, mindenár­nyerni akart, sokat kock; tatott és vesztett. Gy zott: Perényi, Kiss, Némel Nagy, Helmrich, dr. Hét nyi, Berebora, Földi, dö tétlent ért el: Schrancz, K das, Csala, Szász József, T. kács. A női mérkőzés a vei dégek 2:0-ás győzelmét ho la. A Bp. Spartacus eile függő játszmáját dr. Hetén; megnyerte, ezzel a végerei mény 8:6 lett a Spartaci javára. Kettős győzeln után a Mezőgép megerősíte te helyét a középmezőnybe: és jelenleg az előkelő öti dik helyet foglalja el. Továl bi eredmények: DUTEP—B] Spartacus 5,5:8,5, Tipográfi —Bp. Honvéd 5:9, Statiszták —Voláji 6:8, Mereszjev SJ —Vasas 7:6 (1), PMSC- MTK VM 5,5:6,5 {2). Tragédia a hegyen — képekben A szombati pilisi autós hegyiverseny második futama súlyos tragédia miatt ért véget. Tudósítónk fényképezőgépével ép­pen az események középpontjában állt, így a szerencsétlenség számos mozzanatát örökítette meg. A dokumentumok arra fi­gyelmeztetnek: egy veszélyes sportág né­zőterén csak a legszigorúbb fegyelem lehet az úr! A szerencsétlenség utáni pillanatok és a ronccsá vált versenykocsi Fotó: Barna Sándor mm rr A LEHEL ŐRZI VEZETŐ HELYET Megyei labdarúgó-bajnokság Szökik Karcag és Törökszentmiklós (Folytatás az 5. oldalról.) Rákócziiéivá jutott először helyzethez, a 9. percben, majd a 17. percben a fella­zuló Bem-védelem mellett Gergely—Kántor—Ben esik akció végén az utóbbi a kapussal szemben hagyott ki óriási helyzetet. A máso­dik félidőben a hazaiak kezdtek jobban, de néhány perc után a vendégek védői és középpályásai vették át a játék irányítását. A Rá­kócziiéivá az 53. percben szerezte meg a vezetést, ami­kor Rácz lövését Aszódi még ki tudta ütni, a jókor érke­ző Nyolczas II azonban item hibázott, 1:0. Támadásban maradtak a vendégek, előbb Gergely fejelt zúgó kapufát, majd Ladányi helyezett lö­vése révén a 61- percben a második gólt is megszerez­ték, 2:0. Három perc múlva szépítettek a • hazaiak. Egy ártatlannak tűnő beadást Badar a vendég kapus érin­tésével fejelt a hálóba, 2:1 Rákóczifalva javuló, fegyel­mezett játékot mutatott, és megérdemelten szerezte meg az igen értékes két pon­tot. A játékvezető döntései­ben sokat tévedett, és 4 sárga lapot osztott ki. Jók: Molnár, Rácz, Kántor, La­dányi, ill. Medgyasszai, Ba- dár, Tubák. — Bagl — Kecskeméti TE—Tisza Ci­pő SE 3:1 (1:0). Kecskemét, 1000 n. V.: Halmos. KTE: Péter—Putnoki, Puskás, Für­tös, Virágh, Lakatos, Bend- zsula, Meszléinyi, Soós (Ha­lász), Petényi, Feró. Edző: Czimmermann Gyula. Tisza Cipő SE: Németh—Szőke, Hábensusz, Mihóvics, Sütő, Szántai (Nyitrad), Hegedűs, Kormos, Kesjár I, Palcsó (Tóvizi), Kesjár II. Edző: Szűcs János. Az erős széltől támogat­va kezdte a játékát a hazai csapat, de hol a védelem, hol pedig Németh avatko­zott jól közbe. Már-már gól nélküli döntetlennek ígér­kezett az első játékrész, ami­kor az utolsó percben bal oldali szöglet után Németh a kapufára ütötte a labdát, és a lepattant pettyest Pus­kás közelről bevágta, 1:0. Szünet után kiegyenlítettebb lett a játék, de a 60. perc­ben mégis növelte előnyét a KTE. Feró cselezgetett a bal oldalon aztán a bal alsó sarokba bombázott, 2:0. Há­rom perccel később Kesjár II egyéni akcióból szépített, de a 88. percben lőtt újabb gól végleg bebiztosította a hazaiak győzelmét. Gólszer­zők: Puskás, Feró, Meszlé- nyi, ill. Kesjár II. Sárga lap: Putnoki, Feró. Jók: Puskás, Meszlényi, Bendzsula, a Martfűből nem emelhető ki senki. — Lepsényi — Kisvárdai SE—Jászkisér 1:0 (0:0). Kisvárda, 800 n. V.: Veress. Kisvárda: Mak- kai—Tóth B., Kovács M., Asztalos, Soós, Takács, Nagy G. (Tóth J), Rajzin­ger, Szántó, Batári, Kosa (Nyitrai). Edző: Oláh Tibor. Jászkisér: Kökény—Geb­hardt (Korsós). Gócza (Lázi), Szabó, Kovács, Bérezési, Csillik, Menyhárt. Tóth J., Postás, Kis-németh. Edző: Bu.khár László. Kemény, időnként durva mérkőzés. A hazaiak lelke­sen és helyenként jól is játszottak. Szántó a 15. perc­ben, Kovács M. a 88. perc­ben 11-est hibázott. G: Ko­vács M. (11-esből). Jó: Asz­talos, Rajzinger, Tóth B., ill. Kökény (a mezőny leg­jobbja), Szabó, Menyhárt. Karcag—Szolnoki MÁV MTE junior 1:0 (0:0). Szol­nok, 500 n. V.: Dévai. Szolnok: Gulyás—Fürtös, Kiss L., Vitencz, Sós—Sóti, Katona, Barcsay—Jegesi L., Molnár I., Mészáros G. (Ke­repesi). Változatos játék ala­kult ki az első félidőben, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, a Szolnok Mészá­ros révén lőtt egy kapufát. A II. félidő 7. percében Sóti a kapussal állt szemben, de késlekedett, és a karcagiak menteni tudtak. Egy perc múlva Molnár I. látványos kapáslövése csattant a felső kapufán. Jó iramú, de nem magas színvonalú mérkőzé­sen a Karcag Hajdú J. révén szerezte meg a győztes gólt A szolnoki fiatalok nagy hajrát vágtak ki. de sok helyzet maradt kihasználat­lanul. A döntetlen igazságo­sabb lett volna. Ifi: Szolnok—Karcag 1:0. Törökszentmiklósi SE— Jászjákóhalma 2:0 (1:0). Tö­rökszentmiklós, 200 n. V.: Amblánszki. TSE: Elekes— Fehér, Molnár, Medveczki, Kocsis (Öz), Csőke (Pólyák), Mészáros, Szabó, . Márton, Balogh, Lengyel. Közepes iramú és színvonalú mérkő­zésen a Törökszentmiklós végig kezében tartotta a já­ték irányítását. A hazaiak több biztos helyzetet dolgoz­tak ki, ám ezek egy része ki­maradt. A jobb erőben lévő Törökszentmiklósi SE győ­zelme teljesen megérdemelt. Góllövő: Lengyel (2). Ifi: TSE—Jászjákóhalma 12:0. Tiszaföldvár—Szolnoki Ve­gyiművek 2:2 (2:1). Ti­szaföldvár, 200 n. V.: An- csin. TISE: Pál—Farkas A., Szűcs, Farkas I., Nagy, Ja­kab. Makó, Vass, Balogh, Burján (Kézsmárki), Vincze. Nagy iramú, színvonalas el­ső félidőt láthatott a közön­ség. A 3. percben a vendé­gek kezezés miatti büntető­ből szereztek vezetést Csiz­madia révén. Ekkor minden­ki azt hitte, hogy biztos ven­dégsiker születik. A gól nem zavarta meg a hazaiakat, magukhoz ragadták a kezde­ményezést. Veszélyes, szem­re is szép támadásokat ve­zettek, melyből Balogh nagy fejessel, majd Vincze hig­gadt megoldással a hálóba talált. A vendégek ekkor el­vesztették önuralmukat, a játékvezető úgy érezte, meg kell fogni a mérkőzést, melynek m eredményeképpen előbb Fedor, majd Szabó Imre durva belemenéseit pi­ros lappal „jutalmazta’'. A 9 főre csökkent vendégekkel szemben mindenki azt várta a hazaiaktól, hogy okosan, kihasználva az előnyt, bizto­san tartják otthon a két pon­tot, de nem így történt. Ké­nyelmeskedve, egyéni mó­don próbálkoztak, sikertele­nül. míg a vendégek kettő­zött erőfeszítéssel támadtak, és 6 perccel a befejezés előtt egy kipattanó labdát Bozsó értékesített. Ifi: Vegyiművek—TISE 4:0. Szajol—Szolnoki Cukor­gyár 1:1 (1:0). Sza­jol, 450 n. V.: Sándor. Szajol: Kupái—Vincze, Her- nek, Suki. Balogh S.—Tóth (Balogh II), Németh I., Ba­logh J, Markóth (Németh A) —Gál, Szabó. Az egy-egy gólt hozó döntetlen ellenére jó iramú, változatos, időn­ként színvonalas mérkőzést produkált a két csapat. A 39. percben szépen variált köz­vetett .szabadrúgásból Gál szerzett vezetést. Szünet után úgy tűnt, lehengerli el­lenfelét a szajoli együttes. A csatárként előretörő hátvé­dek segítségével „felbillen­tették” a pályát, de a gólvo­nalról sem tudtak a hálóba találni. Feljött a Cukorgyár, Kupái azonban mindent há­rított. Egészen a 87. percig, amikor Csollák elemi erejű lövésével szemben már ő is tehetetlen volt. A két azonos képességű csapat találkozó­ján igazságos eredmény szü­letett. Ifi: Szó. Cukorgyár—Sza­jol 4:0. Kunmadaras—Túrkeve 1:0 (1:0). Kunmadaras, 150 n. V.: Szabari. Kunmadaras: Donkó—Lévai II, Farkas, Doma, Lévai I, Kisari (György), Lantos, Juhász, Kun, Szarka (Bérezi), Szal- mási. Az első em­lítésre méltó esemény a 25. percben történt, amikor egy legurított szabadrúgás­ból Lafltos fölé lőtt. A 33. perben a vendégek veszé­lyeztettek, de a kapufa men­tett. A 37. percben megsze­rezte a vezetést a hazai csa­pat, egy beívelt szabadrúgás után Szarka fejelt a hálóba. A második 45 percben na­gyobb sebességre kapcsolt a hazai gárda, sorra vezette a támadásait, de a beíejezes nem sikerült. A vendégek elszántan, de időnként ke­ményen védekeztek, mely­nek eredményeként a játék­vezető háromszor mutatta fel a sárga lapot. A 86. perc­ben a már sárgalapos figyel­meztetésben részesült Nemes letalpalta Lévai I-et, aki törlesztett. A játékvezető mindkettőjüket kiállította. Ifi: Túrkeve—Kunmada­ras 2:1. Középtiszai Medosz SK— Kunszent márt on 0:0 Ken­deres, 250 n. V.: Bohár. K. Medosz: Galó—Szilágyi, Süveges A., Baktai. Fuder— Herczeg, Demeter (Szendrei), Szántó—Süveges I, Szeren­csi, Süveges J. (Kovács). Az alacsony színvonalú rpérkő- zésen nem alakult ki folya­matos játék. A vendégek ke­ményen védekeztek, és az átütőerő nélküli hazai táma­dások következtében komo­lyabb gólhelyzetet sem sike­rült kialakítani. Végered­ményben a döntetlen megfe­lelt a játék képének, az eredmény igazságosnak mondható. Ifi: K. Medosz—Kunszent- márton 5:0. Kunhegyesi ' ESE—Jászá- rokszállas 2:1 (0:1). Kun­hegyes, 300 n. V.: Varga. Kunhegyes: Szabó J.—Szabó G., Apostol (Varga), Lukács, Kovács, Borbély (Szatmári), Juhász, Kovrig, Kiss I, Her- bály, Kiss II. A huszadik másodpercben Borbély bi­zonytalanságát kihasználva Pap S. megszerezte a veze­tést. Ezt követően mezőnyfo- lénybe került a hazai csa­pat de pontatlan játéka mi­att nem tudott gólt elérni. A második félidőben a jobb csatárjátékot nyújtó hazaiak az 58. percben Herbály bea­dását követően Kiss I ügyes fejese révén egyenlítettek. A 62. percben Herbály jól el­talált lövését a vendégek kapusa csak érinteni tudta. A végig küzdelmes mérkő­zésen a hazaiak javuló já­tékkal megérdemelten nyer­tek a végig lelkesen küzdő vendégek ellen. Ifi: Jászárokszállás— KESE 3:1. Szászberek—Tiszafüred 1:0 (0:0). Szászberek, 250 n. V.: Tóth. Szászberek: Farkas— Donkó, Pető, Tóth, Kormos, Laki R.. Nagy, Göblyös, Sza­bó, Bezzeg, Laki J. Szikrázó- an kemény mérkőzést vívtak a csapatok. Főleg a vendég védők lépték túl több eset­ben a sportszerűség határait. Az irammal nem volt baj, azonban a színvonal a köze­peset sem érte el, főleg a durvaságok miatt. A hazaiak a 65. percben Nagy góljával szerezték meg a győzelmet. Ifi: Szászberek—Tiszafü­red 4:2. Jászfényszaru—Mezőtúri FSE 2:1 (1:0). Jász­fényszaru. 200 n. V.: Te- renyei. Jászfényszaru: Csé- csei—Farkas II (Csépány), Rózsa, Farkas I, Tompa, Gergely. Farkas L. (Palócz), Csámpai, Fózer, Horváth, Farkas-Gy. A kiesési rang­adó közepes színvonalú játé­kot és nagy' küzdelmet ho­zott. A hazai csapat mindkét játékrészben fölényben volt, de az összjáték hiányosságai miatt nem alakult ki folya­matos játék. Ezzel szemben a vendégek a mezőnyben tetszetősen adogattak, kapu­ra azonban az első félidőben nem voltak veszélyesek. A 38. percben Horváth a védők­ről lepattanó labdával kiug­rott, és megszerezte a veze­tést. 1:0. Az 55. percben szép összjáték után Horváth újabb góljával 2:0. A 60. percben Juhász 11-esből szé­pített. 2:1. A hátralévő idő­ben mindkét csapat elhibáz­ta adódó helyzeteit.