Szolnok Megyei Néplap, 1984. március (35. évfolyam, 51-77. szám)

1984-03-27 / 73. szám

1984. MÁRCIUS 27. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 5 Táblázatok Labdarúgás Labdarúgó NB II „Tavasz” Szolnokon és Mezőtúron az nb n Állasa 1. Eger 23 15 5 3 45-22 35 2. B.-csaba 23 12 6 5 54-29 30 3. Hódg. Met. 23 11 7 5 30-19 29 4. DMVSC 23 10 8 5 35-28 $8 5. Szolnok 23 10 6 7 46-27 26 6. Bakony V. 23 11 4 8 42-39 26 7. Siófok* 23 9 11 3 42-26 25 8. Keszthely 23 9 7 7 35-23 25 9. 22. Volán 23 9 7 7 32-34 25 10. Nagyk. 23 7 10 6 42-42 24 11. Ózdi K. 23 7 8 8 35-38 22 12. Sopron 23 8 5 10 21-35 21 13. Salgót. 23 6 8 9 29-26 20 14. Baja 23 6 8 9 35-41 20 15. Kecskemét 23 8 4 11 31-48 20 16. Debr. K. 23 6 7 10 27-35 19 17. Szabó L. 23 6 6 11 25-31 18 18. Szekszárd 23 5 8 10 21-33 18 19. K.-barc. 23 6 3 14 29-50 15 20. Ganz-M. 23 2 6 15 21-51 10 * = a Siófoktól 4 büntetőpont levonva. Eredmények: Keszthely—szek- szárd 2:0, Ganz-Mávae—Békés­csaba 1:4, Eger—Kecskemét 3:0. Siófok—Debreceni Kinizsi 1:1, DMVSC—Nagykanizsa 0:0. Ba­kony Vegyész—Kazincbaréika 3:1. Özd—Salgótarján 2:0. Hód­mezővásárhely—22. sz. Volán 0:0, A 24. fordulóban, április 1. vasárnap : Békéscsaba—Szol­noki mAv MTE Kazincbar­cika—Mezőtúri Honvéd. TERÜLETI BAJNOKSÁG Tisza csoport 1. Lehel SE 19 14 1 4 40-16 29 2. Olefin 19 11 3 5 35-16 25 3. H.-bösz. 19 10 5 4 33-21 25 4. R.-falva 19 11 2 6 35-21 24 5. DUSE 19 9 6 4 30-20 24 6. J.-kisér 19 9 4 6 24-20 22 7. Bem SE 19 8 4 7 21-21 20 8. P. MÁV 19 8 3 8 27-24 19 9. Rakamaz 19 9 1 9 25-30 19 10. B.-újv. 19 7 4 8 26-24 18 11. Kisvárda 19 7 3 9 22-28 17 12. Baktalór. 19 6 4 9 21-29 16 13. H.-szob. 19 5 4 10 24-34 14 14. M.-szalka 19 5 3 11 13-29 13 15. T.-vasvári 19 2 7 10 20-38 11 16. D. Volán 19 2 4 13 13-38 8 A 20. fordulóban, április 1.. vasárnap 15.30: Rákóczifalva —Balmazújváros Nagy F.. Jászkisér—Hajdúböszörmény Lója, Jászberényi Lehel— Kisvárda Fodor F. A megyei bajnokság állása 1. Karcag 21 14 3 4 72-26 31 2. T.-miklós 21 12 7 2 47-18 31 3. Sz. Vegyi. 21 13 4 4 44-20 30 4. K. Medosz 21 11 7 3 39-20 29 5. J.ároksz. 21 9 8 4 35-16 26 6. Szászberek 21 10 6 5 30-14 26 7. Kunhegyes 21 10 5 6 52-34 25 8. Szajol 21 8 5 8 32-29 21 9. T.-földvár 21 8 4 9 42-37 20 10. KuTE 21 9 2 10 28-47 2C 11. Sz. Cukor.* 21 6 9 6 27-27 19 12. T.-füred 21 7 5 9 34-37 19 13. Jj.-éhalma 21 6 3 12 28-31 19 14. Sz. MAV j. 21 6 3 12 50-61 15 15. J.-fénysz. 21 5 5 11 23-60 15 16. M.túri FSE 21 6 2 13 23-49 14 17. K.-madar.* 21 4 4 13 22-49 10 18. Túrkeve* 21 1 2 18 10-63 2 A csillaggal jelölt csapatoktól büntetőpontot vontak le. A 22. fordulóban, április 1 vasárnap 16.30: Mezőtúri FSE—Szolnoki MAV MTE ju­nior, Kunszcntmárton—Jász- fényszaru. Jászárokszállás— Középtiszai Medosz. Szolnoki Cukorgyár—Kunhegyes, Szol­noki Vegyiművek—Szajol. Túrkeve—Tiszaföldvár. Jász- jákóhalma—Kunmadaras Ti­szafüred—Törökszentmiklós. Karcag—Szászberek. Röplabda. NB I. Női. A 9—16. helyért 9. Szí. Volán 10. Szolnok 11. BVSC 12. Duna Tsz 13. Dutép SC 14. Eger SE 15. Kaposvár 16. Haladás 21 15 6 51 :31 36 21 14 7 52:37 35 21 11 10 45:36 32 21 10 11 37:45 31 20 10 10 41:38 30 21 9 12 39:44 30 21 8 13 33 :49 29 20 6 14 29:47 26 A 22. fordulóban, április 8 . vasárnap: Eger SE—Szolnoki Vegyiművek A forduló szépségdíjas gólja: Kántor pompás átadása után Rostásnak kell az „i”-re feltenni a pontot. Sikerült... Szolnoki MÁV MTE Soproni SE 5:1 (4:0). Szolnok, 3700 n. V.: Hamar. Szolnok: Bo­ros — Porhanda, Csontos, Repka, Baran, Rostás, Szabó Z„ Zavaczki (Molnár L.), Kántor, Sugár, László. Edző: Lódi László. Sopron: Eller — Fehér, Vámos, Czibula, Wunder, Molnár, Szalay, Né­meth I., Gosztola, Bogáti (Horváth II). Dercsár. Edző: Gyurátz László. A szokottnál paprikásabb volt a hangulat a MÁV MTE háza táján, mivel az őszi ve­reség nagyon fájt a játéko­soknak : ritka balszerencsével veszítették el a két pontot! A piros-kékek széllel szemben valósággal nekiestek ellenfe­lüknek, és már az 5. percben Eller hálójában táncolt a lab­da: Kántor beadását Sugár fejjel tovább csúsztatta, és László a jobb sarokba helye­zett, 1:0. A vendégek nem akartak tudni arról, hogy „elparentálta” őket a hazai csapat, hiszen két ízben is egyenlíthettek volna. A 15. percben Repka hibája után Dercsár eliramodott, és 10 méterről teljesen tiszta hely­zetből fölé lőtt. Ezután Lász­ló káprázatos cselsorozata szögletet ért, majd Bogáti lapos lövését védte Boros. A 30. percben Rostás szögletét Baran meglehetősen távolról a felső sarokba fejelte, 2:0. Válaszul Gosztola 15 méter­ről fölé lőtt. Egy szabadrúgás nyomán Porhanda elé pattant a labda, aki mintegy 30 mé­terről elemi erővel a felső sa­rokba zúdította, 3:0. A 40. percben alighanem a forduló szépségdíjas gólja született: Kántor végigcikázott a pá­lyán, s amikor már minden védőt kicselezett. Rostáshoz passzolt, ő elfektette Ellert és a hálóba gurított, 4:0. Az öltözőben Lódi László további gólerős játékot kért, no és azt, hogy hozzák tűzbe- lázba a nézőket a fiúk. Ebből a góllövés nem valósult meg, a színvonalra azonban külö­nösebb panasz nem lehetett hiszen szemet-lelket gyö­nyörködtető akció volt, ami­kor László elviharzott a sa­ját térfeléről, s beadását Kán­tor Rostás elé sarkalta, aki centiméterekkel lőtt a kaou mellé. László fejesét «Eller a gólvonal közelében csípte el, majd Bogáti első lövését Bo­ros lábbal hárította, a közép­csatár ismételt, ám labdája a kapu mellé szállt. Ellert — miként Sopronban — ezúttal is naggyá tették KántoréK. Nem lehetett viszont szava a soproni kapuvédőnek a 60. percben, amikor Kántor re­mek beadását Sugár 3 méter­ről elvetődve a kapu fölé fe­jelte. A lestaktika nemegy­szer okozott bosszúságot a szolnoki csatároknak, sőt a védők is kaptak egy „frics­kát” a vendégektől a 80. percben: egy szöglet során Boros elfelejtett kijönni a kapujából és Németh I. a há­lóba fejelt, 4:1. A 87. perc­ben Szabó Z. 20 méterről lö­vésre szánta el magát, és a labda a „vinklibe” vágódott, 5:1. Bármilyen furcsa, a gól­aránnyal nem lehettek mara­déktalanul elégedettek a né­zők a mérkőzés végén — és talán ez a legnagyobb dicsé­ret a Szolnoki MÁV MTE számára, amely ezúttal min­den csapatrészében jelentő­sen felülmúlta ellenfelét. Kántor, Rostás egy órán át, László, Porhanda és Sugár nyújtott kiemelkedő teljesít­ményt. A vendégek legjobb­ja Wunde-, Szalay és Né­meth I. volt. — palágyi — Mezőtúri Honvéd—Baja 2:1 (1:1). Mezőtúr, 2500 n. V.: Puhl. Mezőtúr: Piel — Szi­lágyi. Dávid, Nagy, Huszár (Juhász) — Hrotkó, Szenczi, Adorján — Mihalics, Kanyok (Zsadányi), Béres. Edző: Ben- csik Gyula. Baja: Farkas — Tumó, Varga, Pintér, Rótt — Harsányi, Morvái. Evanics — Pekker. Szőcsj Janicsák (Kardos). Edző: Ivanics Ti­bor. A bajaiakat szép számmal kísérték el szurkolóik; a síp­pal, dobbal felszerelt nézők már a bemelegítés ideje alatt hatalmas biztatásba kezdtek. A mérkőzést a bajaiak kezd­ték, a hazaiakat a szél tá­mogatta. A 2. percben Béres szögletét Mihalics csúsztatta a kapu mellé. A 12. percben Harsányi vezetgette a labdát, majd 25 méterről váratlanul lövésre szánta el magát, a labda meglepte a hazaiak ka­pusát. és csak nagy nehézsé­gek árán. másodszorra sike­rült tisztáznia. Az ellentáma­dásnál mintegy 30 méterre a bajai kaputól egy szabadrú­gásnak Nagy futott neki, és lövését Farkas csak a kapu­fa segítségével tudta háríta­ni. A 17. percben Szilágyi szabálytalanul szerelte Ja­nies ákot a 16-o.ssal egy ma­gasságban a bal oldalon. A Szabadrúgást a sértett végez­te el, a jól benyesett labdá­jára Piel kimozdult á kapu­jából, de a labda ívét rosszul számította ki. s Rótt 5 méter­ről a hálóba fejelt, 0:1. A 20. percben maradt ki a mérkő­zés legnagyobb helyzete: Nagy—Hrotkó—Nagy kény­szerítő játék után a hazaiak beállósa a kapussal állt , szembe, de elhamarkodottan a hosszú sarok mellé lőtt. Feltűnő volt, hogy a hazaiak legveszélyesebb „csatára” a beállás Nagy volt. Rengete­get futott, szabadrúgásai íre­dig „életveszélyesek” voltak. S milyen a sors: a 42. perc­ben a bal oldalról keresztbe cselezgető Bérest szerelték szabálytalanul a bajai védők. A szabadrúgást Béres végez­te el, lövése a sorfaion meg­pattant, s a labda az el­mozduló Farkas mellett a kapu bal oldalában kötött ki, 1:1. A második félidőben a Honvéd átcsoportosította a középpályáját: Hrotkó fogta a bajaiak játékmesterét, Morváit, míg bal oldalon Szenczi játszott tovább. Az 50. percben Rótt 30 méteres szabadrúgása a kapufán csat­tant Az 52. percben Adorján az alapvonal közelében nagy­szerű csellel játszotta tisztá­ra magát, majd Hrotkó elé tálalt, akinek lövését Farkas óriási szerencsével mentette. A 65. perc hozta a mérkőzés leglátványosabb támadását. A bal oldalon Béres húzta meg a bajai védelmet, belőtt labdájára Hrotkó a levegőben úszva érkezett, s alig fejelt fölé. Érett a hazaiak gólja. A 78. percben Szenczi lövését védte a bajaiak kapusa, pe­dig már mindenki azt hitte gól. A 83. percben érdekes körülmények között született meg a hazaiak győzelmét je­lentő gól. Béres J. ólairól ívelt be szabadrúgást, melyet Adorján mintegy 6 méterről fejelt kapura. A menteni akaró Varga még beleért, s a labda az elvetődő kapus fö­lött hullott a hálóba, 2:1. Az első félidőben a bajaiak játszottak jobban, bár ekkor is megvolt a lehetősége a ha­zai csapatnak a gólszerzésre. A második félidő első percei is a bajaiak fölényét hozták, de az ezt követő időszak hu­száros mezőtúri rohamokkal telt, s ha nehezen is, de si­került kiharcolni a csapatnak a rendkívül fontos két baj­noki pontot. Piel rendkívül idegesen védett. A hátvédné­gyesben Nagy játszott kie- emelkedően. Középpályán Hrotkó nyújtotta a legtöbbet. A mérkőzés végét jelentő sípszó után a mezőtúri kö­zönség vastapssal jutalmazna játékosait. Jók: Dávid, Nagy, Hrotkó Béres, illetve Mor­vái, Rótt, Pekker. — túri — Kosárlabda. NB. I. Férfi. II. csoport A bajnoksás állása 11. BSE 12. Videoton 13. KSC 14. SAÉV 15. Sopron 16. Ganz-Mávag 17. AR Ép. 18. Eger 19. Alf. Olajb. 20. HVSE 15 11 2235-2166 41 13 13 2153-2200 39 12 14 2088-2212 38 10 16 2140-2100 36 10 16 2128-2286 36 10 16 2159-2330 36 9 17 1972-2245 35 7 19 1982-2171 33 4 22 2026-2290 30 1 25 1937-260127 A 27. fordulóban, március 31., szombat 16 30: Alföldi Olaj­bányász—SAÉV, 'Szolnok. 1i- szaligeti sportcsarnok. A totó 12. heti eredménye 1. Bielefeld—Leverkusen 3-0 1 2 Brauns—Hamburg 0-0 X 3 1. FC Köln—VfB Stutig. 2-2 X 4. Mönchengl —Bayern M. 3-0 1 5. Essen—Wattenscheid 1-1 X 6. Fortuna Köln—Aachen 2-0 1 7. Stuttgartén K.—Freib. 2-1 1 8. Ascoli—Roma 0-0 X 9 FiorenMna—Milan 2-2 X 10. Lazio—Torino 1-0 1 11. Padova—Perugia 1-0 1 12. Cavese—Sambanedett. 1-0 1 13. Pescara—Atalanta 0-0 X +1 Oberhausen—Hannover 1-0 1 Területi labdarúgó-bajnokság A LEHEL ŐRZI VEZETŐ HELYET Jászberényi Lehel—Püs- pükladány 1:0 (1:0). Püspök­ladány, 700 n. V.: Nagy F. Lehel: Balázs—Krasnyánsz­ki, Fényes, Lakatos, Sulyok, Szántai II, Lukácsi (Deme), Szívós (Kaszab), Petró, Gombos, Váczi. Edző: Pé- czely Szabolcs. Püspökla­dány: Makai—Szent jóbi, Nagy (Rácz), Tőkés, Szabó Cs., Kis, Darai, Kertész, Maczkó, Mile, Soós (Máté). Edző: Szolga Géza. Változatos negyedóra után a 17. percben Lukácsi meg­sérült, ápolásra szorult, a 22. percben tért vissza, és mindjárt góllal mutatkozott be. Szántai II a középpá­lyán megszerzett egy át­adást, egyből indította Gom­bost, aki a lyukra futó Lu­kácsi elé tálalt, ő pedig jó 20 méterről a kimozduló Makai és a jobb kapufa mel­lett a hálóba lőtte a lab­dát, 1:0. A Lehel továbbra is támadásban maradt, de a 41. percben majdnem egyen­lített Püspökladány. Kertész elvitte a labdát Fényes mel­lett, a kapujából fölöslege­sen kifutó Balázs fölött át akarta emelni, aki azonban még elérte, és a mezőnybe tenyerelte. Szünet után az első 15 perc kiegyenlített já­tékot hozott. Az 50. perc­ben Lukácsi gólhelyzetben hosszan szöktette magát, az 57. percben Maczkó lövését védte Balázs. A 60. percben Petró fölé lőtt, majd Máté szabadrúgása a sorfalból vá­gódott ki. Az utolsó 20 perc­ben a la’dányiak mindent egy lapra feltéve kitámad­tak, helyzeteik is voltak, a Lehel-védelem azonban tisztázott. A 89. percben Petró az üres kapu mellé lőtt. Nagy iramú, végig küz­delmes mérkőzésen a tech- nikásabb Lehel megérdemel­ten nyert. Jók: Lakatos, Petró, Krasnyánszki, Sulyok, ill. Makai, Kertész, Mile. — Bankovics — Rákóczifalva—Honvéd Bem SE 2:1 (0:0). Cegléd, 300 n. V.: Kovács I. Rá­kóczifalva: Májer—Kocsis, Sebők, Barna, Ladányi— Rácz (Nyolczas I), Molnár, Bencsik—Gergely (Rigó), Kántor, Nyolcas II. Edző: Somogyvári József. H. Bem SE: Aszódi—Ecser, Med­gyasszai, Pálfi, Nyerges, Szőke, Garai, Badár, Tubák, Sólyom, Fekete (Varga). Edző: Darányi Miklós. Tapogatódzó játék, né­hány szabálytalanság után (Folytatás a 6. oldalon.) Elődeink karnyújtásnyira Szolnok megye sportjának számos eseménye, sport­életének sok-sok szereplője érdemelné meg, hogy mara- dandóságát felmutassuk, hitet, erőt adva ezzel a küzde­lemben a fiataloknak. A szolnoki köztemetőben például, éppen az olimpiai év alkalmából, Kellner Gyula szerény sírjára vetődhetne az utókor figyelme. Megérdemelné, hi­szen az első újkori olimpia marathoni számának bronzér­mese 1896-ban 100 ezer néző üdvrivalgása közepette, ne­gyedik helyen érkezett az athéni stadionba. Esete ma már sporttörténeti kuriózum, hiszen végül bronzérmet kapott, mivel a 3. helyen beérkező Velokaszról kiderült, hogy a táv egy részét kocsin tette meg. Kellner Gyula György hercegtől ugyan aranyórát kapott kárpótlásul a bronz­érem mellé, ám szolnoki Markotányos utcai otthonában mégis nagy szegénységben halt meg 1940. július 28-án. A megérdemelt érdeklődést sajnos halála után sem kapta meg. Vagy ki emlékszik arra a kunszentmártoni vívónőre, akit Dany Margitnak hívtak, és aki 6. lett az amszterdami olimpián? Hányán tudják, hogy a dicsőséges magyar kardvívósport egyik legjelesebb családfája, a Gerevich család Jászberényben gyökeredzik? Hosszasan sorolhat­nánk még a példákat, amelyek arról győzhetnek meg ben­nünket: érdemes megállni egy-egy pillanatra és számba- venni a sportélet megőrzésre méltó momentumait. Alighanem ez a felismerés indította a TIT Szolnok megyei Szervezetét — és a jó néhány rendező társszervet — hogy olimpiai szabadegyetemet hirdessen meg a világ- verseny évében. A program vonzó, a haszna pedig szinte felmérhetetlen. A Helyőrségi Művelődési Otthonban or­szágos sportvezetők segítenek bepillantani a sportmozga­lom kuliszái mögé, de a szabadegyetem óráit világhíres­ségekkel való beszélgetések is színesítik. Számomra azon­ban mindennél fontosabb, hogy a játékos szellemi totó keretében megelevenednek a megye sporttörténetének eseményei, ismét az érdeklődés fókuszába kerülnek olyan elfelejtett sportemberek, akik életútjukkai példát adnak az utánuk jövőknek! — pb — Asztalitenisz Kettős HKFSE győzelem NB I. férfi: Honvéd Kil­lian FSE—Kaposvári Rá­kóczi SE 17:8. A csapatbaj­nokság második tavaszi for­dulójában a győzelem nél­kül a tabella utolsó helyén álló Kaposvár otthonába látogatott a Honvéd Killián FSE férfiegyüttese és némi­leg feledtetve az elmúlt heti miskolci vereséget, biztos győzelmet aratott a kiesést most már semmiképpen el nem kerülhető házigazdák ellen, örvendetes, hogy Ká­posztás mellett Laczkó is a maximumot nyújtotta, de dicséret illeti Aranyosi tel­jesítményét is. Győz: Ká­posztás, Laczkó (5—5), Ara­nyosi (4), Fróna (2), Kocsis (1), ill. Tóth B. (3), dr. Szita, Milos (2—2), Hay­den (1). NB II. női: Honvéd Kil­lián FSE—KSZVSE (Szeged) 12:4. A HKFSE női együtte­se hazai pályán fogadta a szegedi KSZVSE csapatát, Kosárlabda Nem sikerült NB I. Férfi: Alba Rcgia Építők—Alföldi Olajbányász 87:77 (51:37). Székesfehér­vár Építők csarnok, 100 n. V.: Harsányi, dr. Páhi. Al­ba Regia Építők: Fekete (16), Kiss J. (6), Nagy ®y. (10) Malesik (20), Kiss K. (20). Csere: Schleti (12), Juhász (1), Hegedűs (2). Edző: Hegedűs István és Nagy Gábor. Alföldi Olaj­bányász: Mikola (10), Jánny (6), Dudek (2), Smolnicki (14), Tóth (16). Csere: Mol­nár (22), Pál Szabó, Kékesi (2), Farkas, Kiss (5). Edző: Acsay Attila, Pál Szabó Sándor. Jól kezdett a szolnoki csa­pat, és az első félidő 15 percéig vezetet is. A já­tékrész hátralévő 5 percé­ben a hazaiak 20 pontot gyűjtöttek, míg a Bányász csak hatot. Jelentős fehér­vári előnnyel kezdődött a szünet utáni folytatás. A hátrány ledolgozására 15 percre volt szükség, ekkor már csak 2 pont volt a kü­lönbség. A hazai csapatból két kezdő ember is kiponto­zódott, de a hajrá ismét az építőknek sikerült jobban, igaz csak büntetődobások után érték el kosaraikat, de biztosan nyerték a találko­zót a kapkodva játszó, és sok biztos helyzetet kiha­gyó szolnokiak ellen. Ezzel nem sikerült a visszavágó a és biztosan, az őszi Szegeden elért győzelmi arányt haj­szálra megismételve, nyert. Vágó Ildikó ismételt kitű­nő teljesítménye mellett ör­vendetes, hogy több mint egy éves szünet után újra a csapat rendelkezésére állt Hórtobágyiné, Steiszkál Éva, és három győzelmével je­lentősen hozzájárult a nagy­arányú győzelemhez. Győz: Vágó (4), Hórtobágyiné, Török (3—3), Padányi (2), ill. Diószegi (2), Vincze, Bárkányi (1—1). Férii: Jászberényi Lehel SE—Szegedi Kábel 15:10. A Szegeden lejátszott, a Le­hel számára létfontosságú mérkőzésen Bene vezérleté­vel és főként jó játékával sikerült megszerezni a két bajnoki pontot. A győzel­meken Bene (5), Szarvas (4), Lujcács és Kövendi (3—3), ill. Kalmár (4), Mol- már (3), Sipos, Márki, Bar­na (1—1) osztozott. visszavágni Szolnokon elszenvedett ve­reségért. NB II. Női: Törökszent­miklósi SE—Egri TK 63:59 (31:28). Törökszentmiklós, 50 n. V.: Fodor, Bemáth. TSE: Mikoláné (13), Paróczainé (34), Takács Éva (12), Szöl- lősi (2), Eszes, Galsi, Ma- túzné, Mészáros (2). Edző: Papp Ferenc. A Törökszentmiklósi SE a tavaszi idény legjobb játé­kával rukkolt ki a jó képes­ségű Egri TK ellen. Az el­ső félidőben felváltva estek a kosarak, a második fél­idő 10. percében a TSE 45:32-re vezetett, ez volt a két csapat közti legnagyobb különbség, összességében a TSE megérdemelten nyert, és szerzett igen értékes két pontot. Jó: Mikoláné, Pa­róczainé (a mezőny legjobb­ja), Takács Éva, Szöllősi. TSE—Nyíregyházi MGFSC 63:55 (26:25) Törökszentmik­lós, 50. V.: Zsíros, Balogh. TSE: Eszes (6), Mikoláné (9), Takács Éva (16), Pa­róczainé (24), Szöllősi (6), Mészáros (2), Galsi, Nagy. Távolról jól dobó, palánk alatt pedig magassági fö­lényben lévő játékosokból állt a nyíregyházi csapat. A TSE indításai, a palánk alatt pedig Paróczainé ponterős játéka eredményezték a győzelmet: Jó: az egész ha­zai csapat.