Szolnok Megyei Néplap, 1983. november (34. évfolyam, 258-282. szám)

1983-11-09 / 264. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1983. NOVEMBER 9. Röplabda A visszavágón meg kellett izzadni I 1 I Sipos (szemben) leütése utat talál ■ a kecskeméti sánc mellett NB I. Női: Szolnoki Vegyi­művek—DUTÉP 3:0 (11, 5, 14). Kecskemét. Szolnok: Vargáné, Sipos, Mészárosné, Sülyösné, Kolláth, Vasicsek. Csere: Bak, Sápi. Edző: Va­sicsek János. A két vidéki röplabdabázis találkozói mindig érdekes, küzdelmes mérkőzéseket hoztak. Bár ta­vasszal Kecskeméten is győz­tek a vegyis lányok, a mos­tani mérkőzéstől mégis tar­tottak. Az első játékrészben egyik csapat sem tudott je­lentős előnyre szert tenni. 14:14-néJ a szolnoki lányok fegyelmezett játékkal három játszmalabdát is hárítottak, majd Sülyösné hatalmas le­ütésével Szolnok javára el­döntötte a játszmát. A kö­vetkezőkben a lendületes, ki­ismerhetetlen szolnoki táma­dások szinte sokkolták a Kecskemétet, és már 2:0. Az utolsó játékrészben kiegyen­lítettebbé vált a játék. A DUTÉP lányai mezőnyjáté­kukkal szinte lehetetlen helyzeteket oldottak meg, de támadásaik erőtlenek voltak. Az egységesebb, rutinosabb szolnoki csapat agresszívabb játékával 3:0 arányú győzel­met aratott a Kecskemét fö­lött. A Vegyiművek csapatá­ból Mészárosné, Sülyösné és Vargáné nyújtott átlagon fe­lüli teljesítményt a 45 percig tartó mérkőzésen. Sz. Vegyiművek—DUTÉP 3:2 (6, —15, 12, —9, 6). Tisza- ligeti sportcsarnok, 200 n. V.: Korim, Zalánfi. Sz. Ve­gyiművek: Vargáné, Sipos^ Mészárosné, Sülyösné, Kol­láth, Vasicsek. Csere: Sápi, Bak. Edző: Vasicsek János. A visszavágó kísértetiesen ha­sonlított a Haladás elleni mérkőzéshez, amikor Szom­bathelyen biztosan nyert a Vegyiművek, Szolnokon vi­szont kikapott. Ezúttal is ki­egyensúlyozott, könnyed já­tékkal kezdett a csapat, és az első játszma gyors megnye­rése után mindenki biztos, fölényes győzelemre gondolt. Nem így történt. Mezőnyben fokozatosan feljavult a kecs­keméti együttes, a Vegyimű­vek viszont bosszantó hibá­kat követtek el, s hiába bíz­tatott harsányan ezúttal is a Vízügy SE ifjúsági vízilabda- csapata, elmaradt a jó foly­tatás. A kecskemétiek lelke­sen, a szolnokiak sokszor kapkodva játszottak, ráadá­sul a játékvezetők is elnéz­tek kétségbeejtő dolgokat. S milyen hullámzó a teljesít­mény: Három játszmában lá­tott erőlködés után a döntő ötödikben a Vegyiművek már 13:l-re vezetett, s végül meg­érdemelten nyert. A nézők­nek izgalomból ezúttal sem volt hiány. Jó: Sülyösné, Mészárosné, Vargáné, illetve Lovászné, Katonáné. NB II. Női: Jászberényi Lehel SE—Dunavarsány 3:2 (—9, 12, 7, —9, 13). Lehel: Fülöpné, Kalcsó, Csordás, Kiss A., Berényi, Mizsei. Cse­re: Görbéné. Edző: Zircher Tibor. Jászberényben 150 né­ző előtt a nagy lelkesedéssel küzdő hazai csapat megsze­rezte az első két. pontot. Ifi: Lehel—Dunavarsány 0:3. NB II. Férfi: Szolnoki TI- TÄSZ—Sátoraljaújhely 3:1 (11, —12, 7, 10). Sátoraljaúj­hely. V.: Attkári. Szó. TI- TÁSZ: Mészáros, Balázs, Vígh, Kiss, ifj. Pirók, Novák. Csere: Nagy, Preller. Edző: Surányi Márton. A minden tekintetben jobb Titász biz­tos győzelmet aratott. A jól játszó szolnoki együttesből kiemelkedett Mészáros, Vígh és Novák teljesítménye. Ifi: Szó. TITASZ—Sátoral­jaújhely 3:2. Ráckeve—Kunhegyesi ESE 3:2 (—11, —11, 13, 10, 11). Kunhegyes, 50 n. V.: Radi- csai, Burai. Kunhegyes: Fel­ső, Mile, Balázs, Kocsis, Sza­bó, Kasza, csere: Karap, Bo- dó. Edző: Csapó Ferenc. Az első két játszma megnyerése után a hazai csapat átenged­te a kezdeményezést a rác­keveieknek. Sorozatos nyi­tásrontások és bírói tévedé­sek után szerencsével győzött a vendégcsapat. Jó: Mile, Balázs. Rangadót nyert a Lehel (Folytatás az 5. oldalról.) dót fordított a kulcsemberek semlegesítésére. A 28. perc­ben Sebők jól továbbított Szabóhoz, aki a meglepett Lukács mellett óriási kapu­fát lőtt. Két perc múlva megszerezték a vezetést a hazaiak. A kitörő Horváthot feltartották a védők. A meg­ítélt szabadrúgásból Szabó a felső kapufát találta el, és a kipattanó labdát Bencsik előrevetődve fejelte a háló­ba, 1:0. Nem sokáig örülhet­tek a hazaiak, mert a 33. percben egyenlített a DUSE, szinte lemásolva a hazai gólt. Vékony Gy. szabadrú­gása a felső lécről pattant Lakatos elé, aki fejjel a há­lóba továbbított, 1:1. Az első félidőben Molnár jó lövése jelentett még eseményt, de Lukács szögletre mentett. A második félidőben védeke­zésre kényszerültek a ven­dégek. Az 50. percben Kán­tor egyedül húzott kapura, de mellé lőtt. Néhány perc múlva Bencsik beadása su­hant el a kapu előtt. A DU­SE térfelén folyt a játék, de a hazai csatárok nem tudták feltörni a védelmi falat. A 80. percben Szabó került helyzetbe, de lövését a ka­pus hárította, majd Gergely jobb oldali labdája okozott zavart. A két élvonalbeli csapat közepes színvonalú mérkőzést vívott. A vendé­gek fegyelmezett védekezése megakadályozta a hazaiakat a támadások szervezésében, a több gól szerzésében. Jók: Sebők), Kocsis, Bencsik, ill. Kiss I., Szabolcsi, Varga. Ifi: DUSE—Rákóczifalva 6:1. — Bagi — Tisza Cipő SE—Szarvas 0:0. Martfű, 200 n. V.: Sze­keres. Tisza Cipő SE: Né­meth — Kardos, Hábensusz, Mihovics, Sütő, Hegedűs, Kesjár II. (Kardos II.), Sző­ke (Kesjár I.), Varga, Pal- csó, Szántai. Edző: Szűcs János. Szarvas: Hanyecz — Holp, Szilágyi, Kovács, Ré- pási, Petneházi, Paulik, Fe- dorják, Horváth, Kupeczki, Túri. Edző: Koltai Lajos. Alacsony színvonalú mérkő­zést vívott a két csapat. A Szarvas ügyesen megszer­vezte támadójátékát, de a befejezésbe mindig hiba csú­szott. A Martfű igen gyenge játékot produkált ezen a délutánon. A támadásokban nem volt átütő erő, és gyor­saságban is felülmúlták a Úszásokat a főiskolások. Fordulás után sem változott a helyzet. Továbbra is a ven­dégek irányítottak, szinte egy kapura folyt a játék. A kihagyott helyzetek alapján a Szarvas közelebb állt a győzelemhez. Jók: a martfűi közvetlen védelem, ill. Szk lágyi, Kovács, Túri. Sárga lap: Kupeczki. — Lepsényi — Mátészalka—Jászkisér 0:0. Mátészalkát 500 n. V.: Hu­nyadi. Jászkisér: Kökény — Gephárt, Bérezési, Tamás, Szabó F., Kis — Németh, Menyhárt, Kovács, Tóth L., Gócza (Szabó Gy.), Gólya' Edző: Bukhár László. Heves rohamokkal kezdett a hazai csapat, s már az 5. percben csak a szerencse mentette meg Jászkisér kapuját a gól­tól. A széleken vezetett tá­madások mindig veszélyesek voltak, de vagy a hazai csa­tárok ügyetlenkedtél el, vagy a vendégek védelme, jeleskedett. A 16. percben Gólya a bal oldalon nagysze­rű labdával kilépett, és éles szögből leadott lövését a ka­pus szögletre hárította. Ez­után kiegyenlítetté vált a já­ték. Szünet után a hazai csapat fokozta a tempót, és az első húsz percben több­ször is veszélyeztetett. Ez­után egyre magabiztosabbá vált a vendégegyüttes, külö­nösen a védelem zárt jól. A 85. percben egy jobb oldali támadás végén Menyhárt beadását Gólya 4 méterről elhibázta. Az utolsó perc­ben Gephárt fölösleges csele­zése után a hazai csatárok ellopták a labdát, és dr. Ungvári lövése a felső ka­pufát súrolva hagyta el a pá­lyát. összességében a me­zőnyben jobban játszó ha­zaiak nem bírtak a jól véde­kező Jászkisérrel, így a dön­tetlen igazságos. Jó: dr. Ung­vári, Kokas, Veres, illetve Kökény, Bérezési, Tóth L. Ifi: Mátészalka—Jászkisér 4:2. —- Ficzek — Jégkorong MNK kupagyőztes az FTC Hajrá a labdarúgó EB-n Az EB-selejtezők hajrájá­ban az alábbi mérkőzések következnek, november 9., szerda: 1. csoport: Svájc— Belgium. • November 12., szombat: 5. csoport: Ciprus —Románia. November 13., vasárnap: 2. csoport: Portu­gália—Szovjetunió. Novem­ber 16., szerda: 1. csoport: NDK—Skócia, 3. csoport: Görögország—Dánia, Luxem­burg—Anglia, 4. csoport: Bulgária—Wales, 5. csoport: Csehszlovákia—Olaszor­szág, 6. csoport: NSZK— Észak-lrország, Törökország —Ausztria, 7. csoport: Hol­landia—Spanyolország, Íror­szág—Málta. A további 9 mérkőzés kö­zött van december 3-án a Görögország—M agyaror- szág találkozó is. Karcag—Túrkeve 11:0 (2:0). Karcag, 800 n. v.: Hegyi. Karcag: Kövesligeti—Bíró, Sándor, Tüdős. Tóth. Hajdú T. (Kovács), Nagy, Antal, Laurencsik, Bállá. Hajdú J. (Kiss). Túrkeve eddigi 'gyen­ge szereplése alapján Kar­cagon mindenki nagy kü­lönbségű győzelmet várt. Ez be is következett. Az I. fél­időben aránylag jól tartották magukat a vendégek, bár a KSE ékkor is sok 'helyzetet teremtett, de a befejezést el­kapkodták támadói. Fordulás után a nagy lendülettel ro­hamozó Karcag szétzilálta az ellenfél védelmét, és a 64. perctől szinte tetszés szerint lőtte a gólokat. Góllövők: Bállá (4), Laurencsik (3), Nagy (2). Kiss és Antal. A II. félidőben nyújtott telje­sítményéért az egész karca­gi csapat elismerést érdemel. Túrkevéből Vad L. hívta fel magára a figyelmet. Ifi: Karcag—Túrkeve 4:0. Törökszentmiklósi SE— Jászárokszállás 1:1 (0:1). Tö- rökszentmiiklós. 400 n. v.: Terenyei. TSE: Elekes—Sze- taeni (Komáromi), Hoppál, Molnár, Márton, Kozák, Rácz, Mészáros (Fehér), öz, Csőké, Lengyel. Események­ben szegény volt az első fél idő. A hazaiak játéka med­dőnek bizonyult, hiába bir­tokolták többet a labdát, a kapura nem voltak veszélye­sek. A vendégek azt nyúj­tották. amit idegenben kell: szorosan fedezték a hazaia­kat, alaposan megszervezték védőjátékukat és gyors, raj taütésszerű ellenakciókat ve­zettek. Szünet után élénkebb lett a játék, fokozódott a küzdelem, a csapatok lénye­gesen többet mozogtak, de mindkét oldalon óriási hely­zetek maradtak ki. A látot­tak alapján a pontosztozko­dás reális. Sárga lap: Mol­nár (TSE), illetve Banka (J. árokszállás). Góllövők: Rácz, ill. Nagy Tibor. Jó: Molnár, Kozák, Lengyel, il­letve Kasza, Banka, Mun- tyán. Rédei. Ifi: TSE—Jászárokszállás 5:1. Szolnoki Vegyiművek—Me­zőtúri Főiskola 3:1. (2:0). Mezőtúr. 150 n. v.: Sándor. Mezőtúr: Krátki—Baráth, Takács, Boros. Nagy K„ Bó­ja, Zsuró, Juhász, Papp, Hor váth. Béleezki. Csere: Adám, Tóth. Az első félidőben a többet támadó Vegyiművek a mezőtúri védelem két meg­ingását kihasználva, Szabó kapáslövésével és Öllé bün­tetőjével megérdemelten ju­tott vezetéshez. A második játékrészben végig a hazaiak kezdeményeztek, de — ahogy az lenni szokott — a szeren­cse ezúttal is a jobbikat se­gítette. A helyzeteit job­ban kihasználó Vegyiművek megérdemelten nyert, de já­téka csalódást keltett. Jók: Dobos, Öllé, Vadkerti, ill. Takács, Zsuró, Juhász, Bé­leezki. Sárga lap: Kun, Tán ezos (Vegyiművek). Szászberek—Kunmadaras 4:1 (1:1). Szászberek. 180 n. v.: Fehér. Szászberek: Far­FTC—Ü. Dózsa 5:2 (1:1, 1:1, 3:0). Jászberény, 500 n. V.: Schell, Doór, Mezei. FTC: Túri—Rasztovszky, Hajzer, KERESZTY 1 (1), FARKAS 1, HAVRÁN (2). Cs.: Bóna (kapus), Balogh, Farkas G., Zoliéi, Mészöly 1, Bálint (2); Kovács, Schilling, HUDÁK 2, Jécsi (1), Miletics, Szikora, Molnár, Kimer. Ed­ző: Orbán György. Ú. Dózsa: Szadovszky—Kovács Cs. (1), Flóra, Pék 1, Búzás Gy. 1, FARKAS J. (1). Cs.: Eper- jessy (kapus), Kevevári, FÜ- ZESSI, Lantos, Legéndi, Ba­logh B.; Gogolák, Horváth I., Bodor, Szabó I., Kucsera; ANCSIN L„ Leleszi, Eren- dics. Edző: Vitalij Davidov. kas—Donkó, Veres. Kormos, Juhász. Laki R., Tóth. Göb- lyös, Gara, Nagy, Szabó. A hazaiak léptek fel támadólag, de helyzeteiket elpuskázták. A vendégek a 38. percben egy hazadást elcsíptek, és Kun révén vezetést szereztek, amit a 42. percben Laki R. egyenlített ki. A II. félidőben a hazaiak biztosan nyertek. Jó: Szabó, ill, a vendégek közvetlen védelme. Ifi: Szászberek—Kunmada­ras 5:2. Középtiszai Medosz—Kun­hegyes 3:2 (1:2). Kenderes, 500 n. v.: Balogh. K. Medosz: Galó—Szilágyi, Lakatos. Ma­gyar, Fuder (Süveges J.), Szendrei, Herceg (Demeter), Baktai, Szerencsi, Süveges A., Szántó. Szép számú kö­zönség előtt került sor a két szomszédvár rangadójára. Kezdés után támadólag lé­pett fel mindkét csapat, s alakítottak ki gólhelyzeteket, amiből a vendégek kettőt ér­tékesítettek. A 14. percben Szabó Gy.. a 18. percben pe­dig Herbály volt eredményes. Néhány perces zavar után a hazaiak rendezték soraikat, és a 24. percben Szerencsi révén sikerült szépíteni. A félidő hátralévő részét vál­tozatos mezőnyjáték és több kimaradt gólhelyzet jelle­mezte. A II. félidőben a kis­sé kényelmesebben kezdő Kunhegyest lerohanta a ha­talmas lendülettel játszó. K. Medosz. Az 5. percben Sü­veges A. egyenlített, majd két perc múlva Süveges J. már a vezetést — és mint ké­sőbb kiderült, egyben a győ­zelmet jelentő gólt — is meg­szerezte. Kunhegyes nem tu­dott erősíteni, s í?v enyhe hazai fölénnyel telt el a második félidő. Nagy iramú, izgalmas, színvonalas mérkő­zést vívott a két csapat. A hazaiak azzal nyertek, hogy a kialakított gólhelyzetekből eggyel többet értékesítettek el lenfel üknél. Jók: Galó, Szi­lágyi. Hercegh. Süveges A., ill Kiss. Szabó Gy. Ifi: Kunhegyes—K. Medosz 3:2. Jászfényszaru—Szajol 2:1 (1:1). Jászfényszaru, 300 n. v.: Tombor. Jászfényszaru: Bordás—Mészáros, Rózsa, Farkas I. Csépány, Pető (Ko- lozs), Gergely, Farkas III, Farkas II, Tóth, Tompa. A nagyiramú, küzdelmes mér­kőzés első 20 percében a vendégek irányították a játé­kot és a 10. percben megér­demelt ve/jetéshez| jutottak. Gál kiugrott a védők mellett, és szép gólt lőtt 0:1. Ezután a hazaiak percei következ­tek. Sorozatos támádásaik a 24. percben Tóth szemfüles- sége révén gólt eredményez­tek 1:1. A második játék­részben nagy küzdelem folyt a győztes gól megszerzéséért, ez a hazaiaknak sikerült: az 52. percben Farkas II berob­bant a védők kijzé. elvitte a labdát, és a kifutó kapus mellett elegáns gólt lőtt. Ez­után már csak helyzetek adódtak, eredmény nélkül. Jók: a hazai csapat minden játékosa, különösen, Rózsa, A játékosok neve után az általuk lőtt gólok, zárójelben a gólpasszok száma. Az eredmény alakulása. 12. p.: 1:0, 19. p.: 1:1, 24. p.: 2:1, 39. p.: 2:2, 43. p.: 3:2, 56. p.: 4:2, 57. p.: 5:2. Kiállítások: 14, ill. 4. perc. Az első játékrészben takti­kai csata jellemezte a játé­kot, a másodikban az FTC- gól után nagy iramot diktált a Dózsa, de csak egyenlítés­re futotta. Az ötödik gólnál Szadovszkyt — teljesen vé­letlenül — a kapufának so­dorták, s -nyakcsigolya-sérü­léssel kórházba szállították. Az MNK végeredménye: 1. FTC 2 pont (7:5-ös gólkü­lönbség), 2. Ű. Dózsa 2 (5:6), 3. Székesfehérvár 2 (4:5). Farkas III, Gergely, Csépány, illetve Godó, Gál. Ifi: Szajol—Jászfényszaru 2:0. ! Szolnoki MÁV MTE ju­nior—Tiszaföldvár 1:0 (0:0). Szolnok. 200 n. v.: Jancsó. MÁV MTE junior: Nagy (Gulyás) —Kovács A., Vi- tencz. Tisza, Sós, Sóti, Ko­vács L., Kiss L.. Barcsay, Je- gesi, Mészáros (Zsákai). Nagy küzdelem jellemezte a két csapat játékát. A 47. percben Barcsay beadásszerű lövése csúszott a hálóba. 1:0. Változatos játék következett kihagyott helyzetekkel és MÁV MTE kapufával. Jók: Nagy, . Jegesi, ill. Makó, Farkas, J., Szűcs. Sárga lap: Zsákai, ill. Berta, Vass. Tiszafüred—Jászjákóhal- ma 4:0 (1:0). Tiszafüred, 400 n. v.: Pintér Tiszafüred: Kovács—Kocsis, Papp. Veres, Szabó. Radics, Kiss, Dobi, Mezei (Dankó), Somogyi. Ga­la j da. Lendületesen kezdett a hazai csapat, ami már a 8. perc meghozta gyümölcsét Somogyi lövése révén. 1:0. A gólt követően visszafogott lendületéből Tiszafüred. így kiegyenlítettebbé vált a já­ték. A második játékrészben alaposan megváltoztatta já­tékmódját a hazai gárda, melyhez a vendégcsapat nem tudott partner lenni. így az 57., a 70. és a 76. percekben lőtt gólokkal fölényes győ­zelmet aratott. Ebben az idő­ben már láthatta a közönség azt az ötletes játékot, lendü­letet, mellyel a csapat mind­eddig adós maradt, némi­képpen kárpótolva eddigi mérsékelt - teljesítményét. Jók: Kocsis. Somogyi, Veres, Kiss, illetve Szöllősi. Goly- ha. Ifi: Tiszafüred—Jászjákó­ihalma 9:0. Kunszentmárton—Szolnoki Cukorgyár 1:0 (0:0). Kun­szentmárton, 150 n. v.: Bá­ni. KuTE: Kovács—Farkas, Gulyás, Szarvák L., Tóth (Szabó), Dézsi, Földi, Gellér, Kerekes. Hábensusz. Király. Mindkét csapat a támadást erőltette, mégsem esett gól, csak a hajrában, mert a lab­dát többet birtokoló KuTE csatárai kapufára fejeltek, három lépésről is fölé lőttek, vagy az üres kapu mellé gu­rítottak. A Cukorgyár csa­tárai előtt adódó helyzeteket pedig Kovács több esetben kitűnő reflexszel védte. A már igazságos dötetlenre ál­ló helyzetben mindkét csa­pat nagy hajrát kezdett a győztes gólokért, amiben a KuTE volt a jobb, mert a 87. percben Kerekes a bal Olda­lon indította Földit, ő a 16-os sarkán szöktette Hábensuszt, aki a tehetetlen Csécsey mel­lett nyugodtan szerezte meg a győztes gólt. A jól játszó vendégcsapat legyőzéséhez átlagon felüli teljesítmény kellett. Ebben kitűnt Ko­vács. Szarvák. Farkas. Földi, a Cukorgyárban Kovács S., Ragó és Szentmiklósi játszott jól. Ifi: Érintés nélküli szög­letrúgásból 1:0-ra nyert a Cukorgyár. Megyei labdarúgó-bajnokság Gólzáporos mérkőzés Karcagon