Szolnok Megyei Néplap, 1983. november (34. évfolyam, 258-282. szám)

1983-11-15 / 269. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1983. NOVEMBER 15 Területi labdarúgó­bajnokság "A Lehel és a Jászkisér jól vette az akadályt Lehel SE—Debreceni Vo­lán 3:1 (1:0). Debrecen, 100 Uh V.; Szegedi. Lehel: Ba­lázs—Szántai T., Fényes, Gergely, Sulyok-Szántai A.. Czigány (Balázs), Lukácsi— Petro, Gombos, Deme. Edző: Péczely Szabolcs. A viha­ros szélben, alacsony színvo­nalú, csapkodó játék ala­kult ki, többnyire a nazaiak játszotttak mezönyfölény- ben, mégis a jászberényiek szereztek vezetést. A 20. percben Szántai A. vezetett támadást a jobb oldalon, be­adását Gombos továbbadta Deme elé, aki 10 méterről a kapuba vágta a labdát, 1:0. A gól után ismét a sereg­hajtó vezetett több táma­dást, de gyámoltalan csatá­rai az üres kapuba sem tud­tak betalálni. Szünet utón mintegy negyedóra telt el, amikor Lukácsi a jobb ol­dalon Czigány labdájával lefutotta a hazai védelmet, egyedül vezette rá Mikhárdi kapujára a labdát, majd be­gurított Gotnbos ele, aki kö­zelről a kapuba bombázott, 2:0-, Ennél a támadásnál Czigány összeütközött a ha­zai védőkkel, megsérült és kórházba szállították. Ezt követően megváltozott a já­ték, a Lehel egymás után alakította ki helyzeteit, fel­gyorsult a mérkőzés, mégis a hazaiak lőtték gólt. Váczi labdájával Márta ugrott ki, és a kivetődő Balázsban fel- bukott. A 11-est Szabó a jobb sarokba helyezte, 2:1. Ismét a Lehel percei követ­keztek, előbb Lukácsi, majd Petró puskázott el egy-egy gólszerzési alkalmat. A 75. percben Gombos kapott lab­dát a 16-os környékén, cse­lei után jobbra balra futot­tak a tehetetlen hazai vé­dők, majd 8 méterről lapo­san a hálóba lőtt, 3:1. Jók: Fényes, Czigány, Gombos, áll. Némethi, Márta, Szabó, Mikhárdi. — norrer — Jászkisér—Kákám az 2:1 (0:0). Jászkisér, 450 n. V.: Viróglh. Jászkisér: Kökény —Gebhárt, Bérezési, Tamás, Szabó F., Kis-Német (Csil- lik), Menyhárt, Kovács, Tóth L., Gócza, Tóth J. Edző: Bukhár László. Kakamaz: Sárközi—Czikós, Kaposvári, Szankovics, Bohács, Magyar, Horváth (Szabó), Suber, Bőr, Hideg. Kardelas. Edző: Ara­nyi László. Rossz talajú pó­lyán került sor a mérkő­zésre. A keresztbe fújó szél nagyban zavarta a jó játék kialakulását. Az első 5 per­cet az egyenlő erők küzdel­me jellemezte, majd fölény­be került a hazai együttes, de a helyzetek sorozatát hagyta ki. A vendégék ek­kor még kevésbé veszélyez­tettek, jobbára a védeke­zéssel törődtek. Szünet után a vendégek léptek fel táma­dólag, és már az első két percben komoly helyzetet te­remtettek, előbb Suber, majd Hideg révén. Ezután Jász­kisér vette át a játék irá­nyítását, de a támadások­ban nem volt átütő erő. Az 55. percben kezezés történt a vendégek 16-osán belül, a megítélt 11-est Tóth J. ér­tékesítette, 1:0. A 68. perc­ben a csereként beállt Sza­bó rögtön egyenlített, 1:1. A 77. percben Menyhártot leterítették a rakamazi kapu előtt, az újabb 11-est szin­tén Tóth J. biztosan érOike- sítette, 2:1. Ezután a hazaiak az eredmény tartására töre­kedtek, míg a vendégek az egyenlítésért küzdöttek, de az eredmény már nem vál­tozott. Végeredményben a közepes iramú és színvona­lú mérkőzésen nehezen győ­zött a hazai együttes a me­zőnyben jól játszó vendé­gekkel szemben. A mérkő­zést a hazaiak helyzeteik alapján, már az első félidő­ben eldönthették volna. Jó: Tamás, Gebhárt, Kovács, ill. Szankovics, Hideg. Ifi: Jászkisér—Rakamaz 2:0. — Mezek — Nagyszénás—Tisza Cipő SE 5:1 (1:1). Nagyszénás 300 n. V-: Veress. Nagyszé­nás: Pribojszki—Iga (Bu­rázs), Varnyú. Verbőczki, Plesovszki (Bállá), Nagy, Szathmári, Németh, Sziabo- rik, Máté, Csapó. Edző: Len­ti József. Tisza Cipő: Né­meth—Kardos, Hábensusz (Szántai), Mihovies, Sütő, Kesjár I, Kesjár 11, Hegedűs, Varga, Palcsó, Szőke. Edző: Szűcs János. Már az első percben vezetést szerzett a Martfű. Varga csípett el egy átadást, és Palcsót indította. A visszakapott labdát a szél­ső beívelte, és a jókor érke­ző Szőke magasan lejeit a hálóba, 0:1. Egyre tóbb tá­madást vezettek* a tiszások, de elképesztő hibákat vétve, a biztos gólhelyzeteket sem tudták kihasználni. A 18. percben ártatlan helyzetből egyenlítettek a hazaiak. Egy kapura ívelt labdát Németh szinte beütött a bal felső sarokba, 1:1. Továbbra is a tilsziásdk kezdeményeztek: többet, szebbnél szebb tá­madásokat vezetve, de ered­ménytelenül. Szünet után alaposan megváltozott a já­ték képe. A 46. percben sú­lyos védelmi hibából előny­höz jutott a Nagyszénás, majd a 70j percben ismét újabb góllal növelte előnyét. Visszaesett a Martfű, és a Nagyszénás egyre magabiz­tosabb játékkal, újabb gó­lokkal bebiztosította nagy különbségű győzelmét. Gól­szerzők: Máté (2), Németh, Szabónk, Verbőczki, ill. Szőke. Jók: az egész nagy­szénása csapat, ill. Szőke. Sárga lap: Burázs, ill. Há­bensusz. — Lepsényi — Tiszavasvári—Rákóczifalva 2:1 (1:1). Tiszavasvari, 300 n. v.: Veress. Rákóczifalva: Májer—Kocsis, Sebők, Kor vács, Ladányi—Bencsik, Nyolczas I, Horváth (Ger­gely)—Szabó, Molnár (Rigó), Kántor. Kellemetlen szeles időben került sor a találko­zóra. A hazaiak léptek fel támadólag, de a vendégek ellenakciói egyre veszélye­sebbek voltak. Sok volt a hiba, így a kapuk nem fo­rogtak veszélyben. Egyre több szabólytalansag csú­szott be a hazaiak részéről, mindent egy lapra tettek fel, így a játékvezető háromszor figyelmeztette sárga lappal a hazaiakat. A 19. percben adódott az első igazi hely­zete a vendégeknek Horváth révén, aki átcselezte magát a védelmen, de 10 méterről csúnyán elrúgta a labdát. Érett a gól, amely a 23. percben Kántor 20 méteres yédhetetlen szabadrúgásából született. Ügy tűnt, hogy a vendégek könnyűszerrel megszerzik a két pontot, azonban a könnyeimüsködő középpályás sor és a véde­lem jóvoltából a 42. percben közelről Reznek megszerezte az egyenlítő gólt. A második félidőben az egyre gyengéb­ben játszó vendégek nem tudták tartani a hazaiak tá­madásait. a 85. percben egy bal oldali támadásnál az egész jobb oldali vendég vé­delmet faképnél hagyta Hé­ri, és a kifutó Májer óriási hibájából az üres kapura tört. Nagy lövést eresztett meg és a labda a menteni akaró Ladányin irányt vál­toztatva behullt a jobb sa­rokba, 2.1. A hazaiak min­den játékosa dicséretet ér­demel, míg a gyengén játszó vendégek közül senkit nem lehet kiemelni. Ifi: Tiszavasvári—Rákóczi­falva 5:1. — oagi — Megyei labdarúgó-bajnokság Tart a Szolnoki Vegyiművek és Karcag versenyfutása Középtiszai Medosz SK— Törökszentmiklós 3:1 (1:1). Kenderes, 300 n. V.: Szántó. K. Medosz: Galló—Szilágyi, Lakatos, Molnár, Szántó, Szendrei (Demeter), Süveges A., Szerencsi, Süveges I., Baktai, Süveges J. Török­szentmiklós: Elekes—Szebe- ni, Kozák, Márton, Rácz— Fehér, űz, Sebők (Pólyák) —Lengyel, Szabó, Csőke (Komáromi). Az első félidő­ben a széllel hátban játszó vendégek támadtak valami­vel többet, aminek eredmé­nyeként a hazai védelem rö­vidzárlatát kihasználva a 32. percben Űz szerzett veze­tést. A hazai csapat a 42. percben egyenlített Szeren­csi 18 méteres szabadrúgá­sával. A második félidőben Kenderes vette át a játék irányítását, és az 50. perc­ben Baktai megszerezte a vezetést. Továbbra is a K. Medosz támadott többet, és a 60. percben Szerencsi lö­vése állította be a végered­ményt. A hátralévő időben mindkét oldalon maradtak kihasználatlan gólhelyzetek. Nagy iramú, izgalmas mér­kőzésen az idén az egyik legjobb játékát nyújtó hazai­ak ilyen arányban is meg­érdemelten győztek a jó ké­pességű Törökszentmiklós el­len. Dicséret illeti a hazai csapat minden játékosát, kü­lön kiemelve Gallót, Szilá­gyit, Szántót, Molnárt éd Szerencsit, a TSE legjobb­jai : Kozák, Márton, Len­gyel. — Korpás — Szolnoki Vegyiművek— Kunszent marton 3:0 (2:0). Vegyiművek pálya, 100 n. V.: Janusek. Vegyiművek: Öllé—Hajdú, Dobos, Kun, Csizmadia, Szabó I., Varga, Vadkerti, Adorján, Busi (Ecseki), Tóvizi. Csípős, kel­lemetlen hidegben került sor a két csapat találkozójá­ra. A hazaiak ragadták ma­gukhoz a kezdeményezést, és a 10. percben már 2:0-ra ve­zettek. Előbb szabadrúgás­ból mintegy 25 méterről Szabó I. vette be a KUTE hálóját, majd Busi szép fe­jessel növelte az előnyt. Ezután kiegyenlítődött a já­ték, a félidőben további em­lítésre méltó esemény nem történt. A második félidő elején, a 48. percben tovább növelte előnyét a hazai csa­pat. Egy begurított szabad­rúgásból Varga volt ered­ményes, és így alakult ki a 3:0-ás végeredmény. Jók: Dobos, Kun, Vadkerti, Csiz­madia, ill. Szarvák A., Hür- kecz. Karcag—Jászjákóhalma 2:0 1:0). Jászjákóhalma, 200 n. V.: Kovács, Jászjákóhalma: (Rostás—Deszpoth (Bogdán), Ambrus, Gólya, Szöllősi— Kalla, Palcsó, Fejes—Banya, Raffael, Nagy L. (Rácz). A második percben Papp szög­lete után Hajdú T. közelről szerezte meg a vendégeknek a vezetést. A hazaiak táma­dásait nem kísérte szeren­cse, jól zárt a vendégvéde­lem. Az 58. percben kima­radt a mérkőzés legnagyobb helyzete a vendégkapunál. Két perc múlva egy bal ol­dali beadás után Bállá beál­lította a végeredményt. Nagy iramú mérkőzésen a jobb csapat nyert. Jók: Fe­jes, Gólya, Szöllősi, illetve Tüdős, Sándor, Papp. Kunhegyesi ESE—Jászfény- szaru 5:1 (1:1). Kunhegyes, 300 n. V.: Juhász. Kunhe­gyes: Szabó J.—Szabó G., Fűtő, Lukács, Kontra (Apos­tol), Kovrig, Juhász, Szat­mári, Szabó Gy. (Kovács), Kiss I., Herbály. A vezetést a 12. percben Kiss I. szerez­te meg egy jobb oldali tá­madás végén. A vendégeik annak ellenére, hogy a szél Segítségével játszottak, be­szorultak a saját kapujuk elé. A 27. percben a vendé­gek szögletet értek el, a be­ívelt labdát Szabó J. rövi­den tenyerelte ki, és a be­robbanó Farkas II a léc alá fejelt. A második félidő el­ső 15 percében eldőlt a mér­kőzés. A hazaiak sokmozgá- sos játékukkal a helyzetek sorozatát dolgozták ki, melyből előbb Szatmári, majd Kiss I. kétszer volt eredményes. A végered­ményt Herbály állította be, 8 méterről kapásból vágta a léc alá a labdát. A végig lel­kesen játszó vendégek ellen a hazaiak a látottak alapján ilyen gólkülönbséggel is megérdemelten nyertek. Jók: Kiss I., Szatmári, Sza­bó G., illetve Rózsa, Far­kas III, Bordás. Sárga lap: Kontra. Szajol—Szolnoki MÄV MTE junior 3:0 (0:0). Szajol, 350 n. V.: Busa. Szajol: Ku­pái—Vincze, Hernek, Urbán, Godó—Tóth (Horváth), Né­meth, Balogh J.—Suki (Ba­logh S.), Gál, Szabó Gy. Négy Szabó Gy. kapáslövés, kapusbravúrok, kapufák, iram és lendület. Volt min­den az első játékrészben, csak gól nem! Szünet után a juniorok nem tudták mégis-' A sztalitenisz Mini világbajnokság Miskolcon várakozást, mert mind a nők, mind pedig a férfiak versenyében megszorítás nélkül szerezték meg a baj­noki címet. Az egyéniben a férfiszámok bán azután „rob­bant a bomba”. Egyesben a legjobb 8 között még négy kínai volt versenyben, de mire az elődöntőig jutottak, már csak egy maradt belő­lük. A világbajnok Hszie Szai, (két és az alig valami- ven gyengébb játékoslt, He Zhi-yent két svéd fiú. Liudh és Carisson, Gheng Ying­A francia Secretin 1975 után ismét nyerj Tizenkilenc ország, köztük két ázsiai (Kínai NK és Ko­reai NDK) és egy tengeren túli (Egyesült Államok) rész­vételével három napon át zajlottak Miskolcon a világ­bajnoki mezőnyt felvonulta­tó XIII. Magyar Nemzetközi Asztalitenisz Bajnokság küz­delmei. A legnagyobb vára­kozás a 20 év után ismét ha­zánkba látogató kínai válo­gatott szereplését előzte meg, hiszen köztudott, hogy ahol ők megjelennek, ott európai versenyzőknek túl sok babér nem terem. Az első napi csapatversenyek igazolni is látszottak ezt a Káposztás és Aranyosi huát pedig honfitársa, Chen Long-can akadályozta meg a továbbjutásban. Egyedül ő kezdte volna megvédeni a „mundér becsületét”, de nem sikerült, mert a döntőbe ju­tásért folyó mérkőzésen a sokadik virágzását élő fran­cia Secretin megakadályozta ebben. Párosban ugyancsak a döntő küszöbén botlott el két kínai kettős-, és harmad­részt a „tettesek” ismét své­dek voltak; ugyanis Appelg- rennek Kalinics személyében jugoszláv társ jutott, míg a másik páros Lindhből és Wal-dnerből állt. Az említett két számban lezajló európai döntő volt az egész verseny legnagyobb meglepetése. Több meglepetés — már ami a döntőket illeti — nem is született, mert a női számok és a vegyespáros kínai házi- döntőt hozott. A bajnokságon indult a H. K.ilLián FSE két verseny­zője, Káposztás Zoltán és Aranyosi Péter is. Káposztás a magyar „A” csapat tagja­ként Klampárral és Kriston- nal felállhatott a dobogó 3. fokára. Egyéniben a selejte­zőből két győzelemmel — Müller (Ausztria) és Parietti (Franciaország) ellen — a főtáblára jutott. Itt sem adta A 250-szeres válogatott Ma­gos elbúcsúzott alább két győzelemnél. Előbb Erbiil-t (Törökország), majd klubtársát, Aranyosit verte egyaránt 3:0 arányban. Ezzel a legjobb 16 közé jutott, de itt. a későbbi bronzérmes kí­nai versenyzővel szemben, alulmaradt. Kitűnő szereplé­se így is minden elismerést megérdemel. Az egyes ver­senyszámok győztesei, férfi és női csapat: Kínai NK, fér­fi egyes: Secretin (Francia- ország), férfi páros: Wald- ner, Lindh (Svédország), női egyes: Dai Lili, női páros: Ton-g Ling, Da; Lili, vegyes- páros : He Zhi-yen. Dai Lidii (mind Kínai NK). Fotó: Pálffy mételni első félidőbeli jó já­tékukat, a hazaiak lerohan­ták őket. Különösen a cse­reként beállt Balogh S. és a két gólt szerző Szabó Gy. volt elemében. Harmadik góljuk élményszámba menő volt. Gál harmincméteres pontos átadását a fiatal Ba­logh S. futtában kezelte le, majd a kifutó kapus mel­lett okosan lőtt a jobb sa­rokba. Változatos mérkő-1 zést láthatott a közönség, bár a nagy iram sokszor a színvonal rovására ment. Gól: Szabó Gy. (2), Balogh S. Jók: Szabó Gy., Balogh S., Balogh J., Németh, Hernek, ill. Jegesi, Fürtös, Bosnyák. Szolnoki Cukorgyár—Jász- árokszállás 1:1 (1:0). Szol­nok, 200 n. V.: Bochár. Szó. Cukorgyár: Csécsey—Ke­resztfalvi, Márkus, Mihályi, Gönczöl, Szalai, Kovács, Nagy, Egyed (Leitman), Csollák, Rákóczi. Hazai ro­hamok jellemezték az első félidő első részét, de a cu­korgyári csatárok több gól­szerzési lehetőséget hagytak kihasználatlanul. A 41. percben a végig kitűnően játszó Kovács lőtt remekbe­szabott gólt, 1:0. A második játékrészben sem változott a játék képe. A hazai csa­pat fölényben játszott, de gólt képtelen volt rúgni. Úgy tűnt, hogy mégis elég lesz az egygólos vezetés a győzelemhez a zöld-fehérek­nek, amikor a hosszabbítás­ban Muntyán szabadrúgása egy hazai védőn irányt vál­toztatva jutott a hálóba. Közepes színvonalú, küzdel­mes mérkőzésen a Cukor­gyár több góllal nyerhetett volna, ha helyzeteinek leg­alább a felét kihasználja. Jók: Csécsey, Keresztfalvi, Márkus, Gönczöl, Kovács, ill. Muntyán T., Varga, Ka­sza. Tiszafüred—Kunmadaras 1:0 (0:0). Kunmadaras, 350 n. V.: Hossó. Kunmadaras: Donkó—Iványi, Kiss, Doma, Lévai I, Juhász, Lantos, Ki- sari (Lévai II), Fazekas, Szarka (Bérezi), Szalmási. A mérkőzés első szakaszábani csak a mezőnyben pattogott a labda. Említésre méltó esemény a 14. percben tör­tént, amikor jó helyzetben Szarka húzott kapura, de mellé lőtt. A 23. percben Do­ma nagy vágta után került gólhelyzetbe, de lövése szin­tén célt tévesztett. A vendé­gek Somogyi révén vészé-1 lyeztettek, de Donkó jó ki­futásaival többször mentett. A második játékrészben na­gyobb sebességre kapcsoltak a csapatok. Az 50. percben a csereként beállt Lévai II tört be a 16-osra, ahol csak szabálytalanul tudták sze­relni. A megítélt 11-est most Iványi hagyta ki. A 84. percben a vendégek legjobb­ja Somogyi talált a hálóba, és ezzel el is .dőlt a két pont sorsa. Tiszaföldvár—Szászberek 3:2 (0:2). Tiszaföldvár, 150 n. V.: Balázs. Tiszaföldvár: Pál—Farkas, Szűcs, Berta, Nagy, Kézsmárki, Farkas I, Vass I, Vincze, Németh, Ba­logh. Két ellentétes félidőt láthatott a hideg miatt ke­vés néző. A vendégek két gyors góllal szereztek előnyt az I. félidőben, bosszantó hibákból. A második félidő­ben a nagy becsvággyal küz­dő hazaiak megérdemelten fordították maguk javára a mérkőzést. Gól: Vas (2), Vincze, ill. Szabó, Bezzeg. Mezőtúri Főiskola—Túrke- ve 2:1 (1:1). Túrkeve, 100 n. V.: Oravecz. Túrkeve: Pályi —Vad L., Tímár, Kormos, Kozma, Hegyi, Szemes, Fin­ita, Rafael (Hartha), Szegő, Irházi. Gyors hazai góllal kezdődött a mérkőzés, Tí­már volt eredményes. A gól után Túrkeve visszafogottan játszott, így Horváth révén a vendégek kiegyenlítettek. A második félidőben a két gyenge képességű csapat el­képzelés nélkül játszott, a 83. percben egy védelmi hi­bából Juhász beállította a végeredményt.