Szolnok Megyei Néplap, 1983. október (34. évfolyam, 232-257. szám)

1983-10-25 / 252. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉFLAP 1983. OKTÓBER 25. Területi labdarúgó-bajnokság A LEHEL AZ ÉLRE UGROTT Megyei labdarúgó­bajnokság idegenben nyert a vezető Vegyiművek Lehel SE—Tisza vasvári 4:1 (0:0). Jászberény. 500 n., v.: Fazekas. Lehel: Balázs J. — Gergely, Fényes, Lakatos, Sulyok — Szántai, Balázs Gy. (Deme), Lukácsi — Pet- ró, Gombos (Czigány). Vá- czi. Edző: Péczely Szabolcs. Mintegy tízpercnyi me­zőnyjáték után a vendégek vezettek támadást, amikor Lakatos egy beívelt labdát kézzel ütött el a 16jOson be­lül. A 11-est Héri laposan a jobb sarok felé lőtte, de Ba­lázs J. jó érzékkel kiütötte a labdát, a másik oldalon Vá- czi—Gombos összjáték vé­gén Fényes emelt 15 méter­ről hajszállal mellé. Kevés átütőerő és lendület volt eb­ben az időszakban a hazai támadásokban, a vendégek ügyesen tartották a labdát. Fél óra telt el, amikor Laka­tos elkerülhető szabálytalan­kodásáért sárga lapot ka­pott. Szünet után a 46. perc­ben Váczi kaparintott meg egy labdát, kapura tört, az-< tán a kapus kezébe gurított. Néhány perc múlva Gombos hosszú labdával indította Váczit, aki jó cselekkel be­tört a 16-oson belülre, Pet- ró elé tálalt, aki 6 méterről a hálóba helyezett, 1:0. Az 55. percben Lukácsi tört ki középen, de felvágták. A szabadrúgást ugyanő Sulyok elé emelte, akinek beadását Váczi 16 méterről jobbal a bal felső sarokba bombázta, 2:0. Egy perc múlva újabb hazai gólnak örülhetett a herényi közönség: Sulyok balról érkező beadását De­me 16 méterről a „jobb vinklibe” vágta, 3:0. Rövid­del ezután előbb Petró, majd Gombos hibázott el gólszer­zési alkalmat. A 80. percben Fényes kezezett a kaputól 20 méterre. A szabadrúgást Ju­hász a léc alá nyeste, 3:1. Még ebben a percben Váczi egy rövidre sikerült haza­adást kisodródva a hálóba lőtt. Ezt követően Váczi, Deme és Czigány is elhibá­zott egy-egy gólszerzési al­kalmat, illetve a remekül védő Ambrus hárította a lö­véseket. Jók: Gergely, Su­lyok. Szántai, Váczi, ill. Ju­hász K. — Hoffer — Rákóczifalva—Kisvárda 2:1 (1:0). Kisvárda, 600 n. V.: Makó. Rákóczifalva: Máj er — Kocsis, Sebők, Kovács, Ladányi, Bencsiki Nyolczas I., Szabó Z., Horváth J., Molnár (Rigó), Nyolczas II. Edző: Somogy vári József. Kisvárda; Makkai — Tóth, Káposztás, a szolnokiak leg­eredményesebb versenyzője Asztaliteniszezők vették két napra birtokukba Szol­nokon a Tiszaligeti Sport- csarnokot, ahol a hét végén rendezte meg a Szolnok me­gyei Asztlitenisz Szakszövet­ség és a Honvéd Killián FSE asztalitenisz szakosztálya a már hagyományosnak mond­ható Tisza Kupa I. o. felnőtt Kovács M., Vas, Nagy F. (Ra- kács), Sós, Nagy G., Simon, Szántó, Batári (Asztalos), Kosa. Edző: Oláh Tibor. Kellemes időben, rossz ta­lajú pályán a hazaiak kezd­tek jobban, de Rákóczifalva gyorsan átvette a játék irá­nyítását, és Horváth, vala­mint Nyolczas II. lövéseivel veszélyeztetett. A másik ol­dalon Simon két lövését kel­lett védenie Májernak. A 26. percben egy korszerű akció végén Szabó Z. mintaszerű beadását Bencsik lőtte a há­lóba, 1:0. A gól után is Rá­kóczifalva maradt támadás- bari, de a hazaiak is veszé­lyeztettek Nagy G. és Batári révén. A második félidőt is a Kisvárda kezdte jobban, de a Rákóczifalva taktikus, fe­gyelmezett játékkal tartani tudta előnyét. A 70. percben ritkán látható szép góllal növelte előnyét a vendég­csapat. Szabó ezúttal is min­taszerűen adott be, és az alig pár perce csereként beállt Nyolczas II. 22 méterről ha­talmas gólt lőtt, 2:0. A ha­zaiak mindent elkövettek az eredmény megfordítására. A 80. percben szabadrúgásból Sós megszerezte Kisvárda szépítő gólját, 2:1. A játék­vezető érthetetlenül 5 percet hosszabbított, Kijívárda táp madott, de a 95. percben mégis Szabó hagyta ki a mérkőzés legnagyobb hely­zetét. A vendégcsapat min­den játékosát dicséret illeti, közülük is kitűnt Májer, Se­bők, Kovács, Horváth F., Bencsik, ill. Kovács M. Sár­ga lap: Molnár, Szabó, Nyol­czas II. Ifi;: Kisvárda—Rákóczifal- va 6:1. — Petrik — Püspökladány—Jászkisér 3.-0 (3:0). Püspökladány, 500 n. V.: Heckmann. Jászkisér: Kökény — Gephárt, Bérezé­si, Tamás, Szabó F., Kis — Németh (Gólya), Menyhárt, Postás (Dömök), Kovács, Gó- cza, Tóth J. Edző: Bukhár László. Fergeteges iramban kez­dett a hazai együttes, és már az első percben egy jobb ol­dali támadás után az élesen belőtt labdát Mac?kó a jobb felső sarokba fejelte, 1:0. A gyorsan kapott gól megza­varta a vendégeket. A 7. percben az előző akcióhoz hasonlóan Szilágyi 5 méter­ről rúgta a hálóba a labdát, 2:0. A 23. percben Mile ellopta a labdát, és újabb gólt szer­el sztaíitenisz és ifjúsági versenyét, ame­lyet a jugoszláviai STK Zen- ta versenyzőinek részvétele nemzetközivé avatott. 60 egyesület 534 versenyzője állt asztalhoz a hat számból álló versenyen. Szolnoki szempontból a legnagyobb sikert Káposztás Zoltán (HKFSE) mondhatja magáénak a férfi egyesben szerzett harmadik helyével. Előbb Lőrinczit (Bp. Postás), majd Benákot (Veszprém) győzte le 3:0, illetve 3:1 arányban, aztán a dobogó­ért folyó küzdelemben a Vi­lág- és Európabajnoki csa­pattag, Kreisz (Bp. Postás) ellen is nyert 3:l-re. A dön­tőbe jutásért folyó mérkőzé­sen — óriási küzdelemben — a verseny későbbi győztesé­vel, Nozicskával (BVSC) szemben 3:2-re alulmaradt. Az ifjúsági fiúk versenyében Demeter (HKFSE) a selejte­zőben szerzett három győ­zelmével ugyancsak a főtáb­lára, . a legjobb 32 közé ju­tott. A 16 közé jutásért az a zett, 3:0. Ezzel be is állította a végeredményt. Az 53. perc­ben Mile hátulról belerú­gott Kökénybe, ezért a já­tékvezető kiállította. A mér­kőzésen a játékvezető három hazai és egy vendégjátékos­nak osztott ki sárga lapot. Jók: Maczkó, Szilágyi, a ven­dégcsapatból senkit sem le­het kiemelni. Ifi: Püspökladány—Jász­kisér 1:1. — Ficzek — Honvéd Kun Béla SE—Ti­sza Cipő SE 3:2 (2:1). Kis­kunfélegyháza, 400 n. V.: Makra. Kun Béla SE: Gódor — Tóth I., Vígh, Kernya, Kollár, Tóth II. (Petre), Ta- kácsv Fenyves, Marosvölgyi, Ézsiás (Mari), Török. Edző: Kurucz István. Tisza Cipő SE: Németh — Kardos, Há- bensusz (Szántai), Mihovics, Sütő, Hegedűs (Tóvizi), Kes- jár I., Kesjár II., Szőke, Var­ga, Palcsó. Edző: Szűcs Já­nos. A nagy lendülettel kezdő katona csapat védelmi tyi bá­ból már a 11. percben veze­téshez jutott. Mihovics csak kísérni tudta szélsőjét, aki­nek beadott labdáját Feny­ves kapásból továbbította a jobb felső sarokba, 1:0. Há­rom perccel később egyenlí­tett a Martfű. Palcsó—Var­ga összjáték után a csatárt felvágták a 16-oson belül, 11-es. A büntetőt Palcsó ér­tékesítette, 1:1. A 41. perc­ben Kesjár I-et felvágták, és Kollár máris megkapta a sárgát. A 44. percben ismét vezetést szereztek a hazaiak. Hábensusz nagy hibájából a laposan belőtt labdát Takács közelről a bal alsó sarokba vágta, 2:1. Szünet után azon­nal eldőlt a mérkőzés sorsa'. Bal oldali támadásnál Kar­dos elcsúszott, és Sütő már csak szabálytalanul tudott szerelni, 11-es. A büntetőt Takács biztosan helyezte a kapu bal oldalába, 3:1. Ezt követően feljött a Martfű, de a legbiztosabb helyzetek is kimaradtak. A 64. percben Palcsó megiramodott egy labdával, és szinte meg sem állva a kapuig, közelről he­lyezett a hálóba, 3:2. Németh védett ezután két veszélyes lövést, majd Kesjár II. hagy­ta ki a mérkőzés legnagyobb helyzetét. Már a középhát­véden is túljutott, aztán tíz méterről csúnyán mellé lőtt. Jók: Vígh, Takács, Fenyves, ill. Németh, Palcsó. — Lepsényi — Pignitzky (Bp. Spartacus) következett, aki ellen a pén­teki bajnoki mérkőzésen nyert, de most 2:0 arányban alulmaradt. Eredmények. Férfi egyes (102 induló): 1. Nozicska Jó­zsef (BVSC), 2. Asztalos (Ganz MÁVAG), 3. Káposz­tás (HKFSE) és Frank B. (BVSC). Döntő: 3:1. Női egyes (84): 1. Oláh Zsuzsa, 2. Szabó (mindkettő Statisz­tika), 3. Urbán E. és Tihanyi (mindkettő BSE). Döntő: 3:2. Férfi páros (49 pár): 1. Karsai Ferenc—Péter Ala­dár (CVSE), 2. Németh—Ko­csis II (CVSE, Ganz MÁ­VAG), 3. Frank B.—Nozicska (BVSC) és Asztalos—Horváth (Ganz MÁVAG). Döntő: 2:1. Női páros (42 pár): 1. Benke Mariann—Faragó Judit (Bp. Spartacus), 2. Balogh—Bol- vári I. (TVL), 3. Urbán E.— Szabó (BSE, Statisztika) és Oláh—Bátorfi (Statisztika, TVL). Döntő: 2:1. Ifi fiú egyes (144): 1. Szosznyák Attila (DÉLÉP), 2. Varga Szolnoki Vegyiművek—Ti­szafüred 3:1 (1:0). Tiszafüred, 400 n. V.: Csipe. Tiszafüred: Kovács—Galajda, Papp, Do­bi, Szabó, Radics, Somogyi, Dankó (Herbák), Nemes, Borbély, Mezei (Kocsis). Ra­gyogó őszi napsütésben, szépszámú közönség előtt kezdett a két csapat. A két tizenhatos között hullámzott a játék, és egy ártalmatlan­nak tűnő vendégtámadás a 17. percben góllal fejeződött be. Tátrai 17 méterről lőtt kapura és a vetődő kapust a felpattanó labda megtréfálva a kapuba pattant. A második játékrész elején egy ka^u előtti kavarodásból ismét a vendégek szereztek újabb gólt Tóvizi révén. Ekkor se­bességet váltottak a hazaiak és Somogyi szép akciógólt szerzett. A levegőben lógott az egyenlítés, de a hősiesen védekező vegyi védők min­dent hárítottak, kétszer a gólvonalról is. Miközben a hazaiak az egyenlítést szor­galmazták, fellazuló védeke­zésüknek köszönhetik, hogy a 89. percben a kilépő Busi beállította a végeredményt. Jók: Somogyi, Papp, Dobi, ill. Szabó S., Dobos, Vadker­ti. Ifi: Tiszafüred—Szó. Ve­gyiművek 1:1. Törökszentmiklósi SE— Kunszentmártoni TE 3:0 (341). Törökszentmiklós, 200 n. V.: Remek. TSE: Elekes— Szebeni, Hoppál, Molnár, Fehér, Kozák, Márton (Pó­lyák), Rácz, Lengyel, Csőke (Komáromi), öz. Jóiramú, küzdelmes 90 percet játszott a két csapat. A végig többet kezdeményező és helyenként szellemes támadó játékot fel­vonultató Törökszentmiklós helyzeteit tekintve akár na­gyobb különbséggel is győz­hetett volna. Sárga lap: Sze­beni (TSE), illetve Tóth, Szarvák (KuTE). Góllövő: Rácz, Lengyel (11-esből), Kozák. Jó: Kozák, Molnár, Rácz, Lengyel, illetve Ko­vács, Kerekes, Hábensusz. Ifi: TSE—KuTE 3:0. Karcag—Szó. Cukorgyár 2:0 (1:0). Karcag, 800 n. V.: Hajdú. Karcag: Kövesligeti —Bíró, Sándor, Tóth, Varga, Nagy, Erdei (Hajdú T.), Haj­dú J., Laurencsik, Bállá, An­tal. A lendületes karcagi ro­hamokat hosszú időn keresz­tül biztosan hárította a jól záró vendég védelem. A 39. percben szerezte meg a veze­tést a hazai csapat. Szabad­rúgásból Erdei Bíróhoz to­vábbított, aki puhán ívelt kapu elé és a berobbanó (Bp. Postás), 3. Harczi (CVSE) és Kreinhardt (BVSC). Döntő: 2:0. Ifi le­ány egyes (122): 1. Bőhm Gabriella, 2. Gál (mindkettő Statisztika), 3. Braun (31. sz. Építők) és Bolvári II. (TVL). Döntő: 2:0. NB I. férfi: Bp. Spartacus —H. Killián FSE 13:12. A „Tisza Kupa” asztalitenisz­verseny előzeteseként pénte­ken a Tiszaligeti Sportcsar­nokban nagyszámú érdeklő­dő jelenlétében játszotta le a H. Killián FSE a Bp. Spar­tacus elleni elmaradt mér­kőzését. Az érdeklődők nem csalódtak, piert izgalmas ösz- szecsapásokat láthattak, és csak kévésén múlott, hogy szenzációs meglepetésnek le­hessenek tanúi. Végig fej­fej mellett haladtak a csapa­tok. 7:5-re még a vendégek, de 9:8-ra már a hazaiak ve­zettek, egészen 12:11-ig. A két utolsó mérkőzésen azon­Laurencsik védhetetlenül fe­jelt a hálóba. 1:(). Fordulás után már az első percekben növelhette volna előnyét Karcag, de támadói elpus­kázták a kínálkozó lehetősé­geket. A meg-megújuló pró­bálkozások a 20. percben újabb gólt eredményeztek. A vendégek kapusa a rálőtt labdát még oldalra tolta, de Bállá nehéz szögből a hálóba talált. 2:0. A Cukorgyár pró­bálkozásai nem sok veszélyt jelentettek. A Karcag győ­zelme megérdemelt. Jók: Sándor, Hajdú J., Lauren­csik, Bállá, Antal, illetve Márkus, Szalai, Mihályi. Ifi: Karcag—Szó. Cukor­gyár 0:0. Mezőtúri FSE—Jászárok­szállási Vasas 1:1 (0:1). Me­zőtúr, 200 n. V.: Busa. FSE: Krátki—Baráth, Takács, Ju­hász, Nagy K., Bója, Zsuró, Tajti, Horváth Z., Horváth T., Béleczki. Csere: Tóth Z., Boros. A csapatok elmúlt he- tekbeli szereplésüknek és a táblázaton elfoglalt helyük­nek megfelelően kezdték a mérkőzést. A Jászárokszál- lás szakítva a szokásos „ven­dégtaktikával”, bátran táma­dott, a főiskolások pedig óvatosan, megerősített véde­lemmel játszottak. A vendé­gek büntetőből elért vezető gólján kívül a kapuk nem forogtak veszélyben. A má­sodik félidőben a hazaiak nagy erőfeszítéssel igyekez­tek megfordítani a mérkő­zést, de tartós mezőnyfölé­nyük és a 25. percben esett egyenlítő góljuk után az óriási küzdelmet hozó hajrá­ban — bár mindkét kapunál adódtak helyzetek — maradt az igazságos döntetlen. A Jászárokszállás igazolta ed­digi szereplését, a főiskola pedig végre ismét lelkes küzdőszellemmel, tudatosan, fegyelmezetten játszott. Gól­lövők: Béleczki, ill. Mun- tyán. Kunhegyesi ESE—Szajol 0:0. Kunhegyes, 400 n. V.: Trencsényi. Kunhegyes: Sza­bó J.—Szabó G., Fűtő, Ko­vács, Lukács, Kovrig, Ju­hász, Szatmári (Kontra), Sza­bó Gy., Kiss I., Herbály. Kö­zepes színvonalú, küzdelmes mérkőzésen alakult ki a végeredmény. A hazai csa­pat többet birtokolta a lab­dát, de a vendégek védelme jól zárt. Szajol ellentámadá­sai veszélyesek voltak, há­rom alkalommal csak a ka­pussal álltak szemben, de Szabó hárítani tudott. A ha­zaiaknál többen gyengén játszottak. Kontrát hét perc játék után a labdamegszer­Szabó Gabriellának egy pont hiányzott a győzelemhez bán előbb Klampár nyert Káposztás, majd pedig Szá­lába, a honvédcsapat ifjúsá­gi versenyzője, Demeter el­len, és a két győzelem egy­szersmind a két bajnoki pon­tot is jelentette az elmúlt évi bajnokcsapat számára. Győz: Klampár, Molnár (5—5), Szalaba (2), Kriston (1), il­letve Aranyosi, Káposztás, Laczkó (3—3), Fróna (2), De­meter (1). zés közben tett mozdulatá­ért a játékvezető kiállította. Jók: Kupái, Hernek, Hor­váth, Szabó, ill. Szabó J., Kiss I., Lukács. Ifi: KESE—Szajol 8:1. Szászberek—Túrkeve 3:0 (3:0). Szászberek, 150 n. V.: Tóth. Szászberek: Farkas— Donkó, Pető, Tóth, Kormos, Laki R., Bezzeg, Göblyös, Veres, Juhász, Szabó. Az I. félidőben a hazaiak Szabó kettő és Veres egy góljával eldöntötték a mérkőzést. A második játékrészben békés Játszadozás folyt, kihagyott hazai helyzetekkel. Jók: Sza­bó, Juhász, a vedégeknél ki­emelhető játékos nem volt. Ifi: Szászberek—Túrkeve 1:0. Középtiszai Medosz—Ti­szafáid vár 5:0 (2:0). Kende­res, 200 n. V.: Bohár. K. Me­dosz: Galó—Szilágyi, Laka­tos (Szántó), Magyar, Fuder —Szendrei, Molnár, Herczeg (Süveges A.), Szerencsi J., Baktai, Süveges J. Kellemes időben, végig nagy fölény­ben játszottak a hazaiak, de az első gólra 39 percig kel­lett várni, ekkor Lakatos fejjel talált a hálóba. Négy perc múlva ismét Lakatos fejelt a hálóba beállítva a félidei eredményt. Tiszaföld- vár a második félidőben is gyenge teljesítményt nyúj­tott, így a jól játszó hazaiak könnyedén érték el nagy gól­arányú győzelmüket. A 70. percben Süveges J., a 74. percben Szerencsi, a 80. percben pedig Baktai szer­zett gólt. Jók: Lakatos, Szendrei, Molnár, Baktai, ill. Makó, Vass. Ifi: K. Medosz—Tiszaföld- vár 1:0. Jászfényszaru—Kunmada­ras 2:2 (2:0). Jászfényszaru, 300 n. V.: Tóth. Jászfénysza­ru : Bordás—Pető, Rózsa, Farkas I, Farkas IV (Mészá­ros), Gergely, Csépány, Tom­pa, Farkas II, Szabó I, Far­kas III (Tóth). Tíz perc ha­zai fölény, két nagy gólhely­zet, eredmény nélkül. Ez­után feljöttek a vendégek, de ők is kihagyták helyzeteiket. A 25. percben vezetést sze­reztek a hazaiak. A vendé­gek kapusa a 16-os sarkáig kifutva szerelni akart, de nem sikerült, Gergely elé pattant a labda és ő 22 mé­terről az üres kapura emelt, 1:0. A 40. percben Tompa elcsípett egy hazaadást, és a kifutó kapus mellett a hájp- ba lőtt. 2:0. A második já­tékrészben lefékeztek a ha­zaiak, azt hitték már meg­nyerték a mérkőzést, nem így a vendégek. Óriási lel­kesedéssel játszva két alka­lommal is kihasználták a védők bizonytalankodását és egyenlítettek. Először a 49. percben Szarka Bálint, majd a 67. percben ugyancsak ő talált a kapuba. Közben a hazaiak lőttek egy kapufát és kihagytak két nagy hely­zetet. Jók: Gergely, Farkas II, ill. Szarka B., Kiss, Doma. Ifi: Jászfényszaru—Kun­madaras 5:3. Szolnoki MÄV MTE juni­or—Jászjákóhamla 3:3 (2:2). Szolnok, 150 n. V.: Tajthy. Szolnoki MÁV MTE junior: Nagy—Kovács, Fürtös, Bos- nyák, Sós, Kiss, Rostás, Sóti, Barcsay, Jegesi, Mészáros. Alacsony színvonalú mérkő­zésen sok eladott labda jel­lemezte mindkét félidőt. A 16. percben Rostás szöktette Mészárost, aki mesterien adott középre és Kiss zavar­talanul fejelt a hálóba. 1:0. A 31. percben szögletrúgás után Raffael egyből a hálóba továbbított. 1:1. A 40. perc­ben Jegesi egyéni játék után ért el gólt. 2:2. A 73. percben Sóti 25 méterről a kint álló kapus fölött lőtt a hálóba. 3:2. A 88. nercben Kalla 35 mé­terről hatalmas gólt ragasz­tott a jobb felső sarokba. Jók: Jegesi, ill. Szöllősi, Gó­lya, Raffael, Fejes. Férfi egyesben Káposztás (HKFSE) harmadik