Szolnok Megyei Néplap, 1983. október (34. évfolyam, 232-257. szám)

1983-10-18 / 246. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1983. OKTÓBER 18. Területi labdarúgó-bajnokság Százszázalékos hétvége Megyei labdarúgó-bajnokság "Szajol Kunhegyes az élcsoportban Lehel SE—Debreceni USE 2:1 (1:1). Debrecen, 300 n. V.: Kálmán. Lehel: Balázs J.— Gergely, Fényes, Lakatos, Sulyok, Szántai, Balázs Gy. (Deme), Lukácsi, Petró, Gombos, Váczi. Edző: Pé­czely Szabolcs. DUSE: Szán­tó—Vékony Z. (Sterczel), Kiss I., Luterán, Pistár, Sza­bolcsi, Lakatos I., Müller, Kiss L., (Lakatos Cs.), Var­ga, Vékony Gy. Edző: Bakó Tibor. Az első félórában me­zőnyjáték folyt, a kapuk nem kerültek veszélybe, a védel­mek mindkét oldalon idő­ben közbeléptek. A 34. perc­ben a vendéglátók baloldali támadása során Gergely a 16-oson belül buktatta Vé­konyt, a megítélt 11-est La­katos laposan a hálóba vág­ta, 0:1. Két perccel később Lehel ellentámadás végén a kaputól 20 méterre, szabad­rúgáshoz jutottak a herényi­ek. A labdát Váczi a kiugró Lukácsi elé emelte, aki mint­egy 15 méterről, egy csel után a hálóba lőtt. 1:1. Szü­net után a két 16-os között hullámzó mezőnyjáték folyt, a jászberényiek azonban tervszerűbben szőtték táma­dásaikat. A hazai próbálko­zásokat könnyűszerrel állí­totta meg a Lehel védelem. A hazai kapunál két gólhely­zet is kihasználatlanul ma­radt, mert a kifutó Szántóba lőttek a herényi csatárok. A 70. percben Lukácsi átját­szotta a hazai védelmet és laposan a sarokba helyezte a labdát, 2:1. Ezt követően a Lehel okosan tartotta a lab­dát és értékes két pont bir­tokába jutott. Jók: Balázs, Fényes, Lukácsi. Petró, ill. Stercei, Szabolcsi. — Hoffer — Jászkisér—Baktaléránthá- za 2:# (1:0). Jászkisér, 700 n. V.: Pataki. Jászkisér: Kö­kény—Gephárt, Bérezési, Ta­más, Szabó F., Kisnémeth, Kovács, Postás, Gócza (Tóth L.), Menyhárt, Tóth J. Edző: Bukhár László. Kezdés után a hazaiak léptek fel támadó­lag, de az erős szél rendkí­vül zavarta a játékot. Az el­ső percben Menyhárt lövése alig került a kapu mellé. Fo­kozatosan fölénybe került Jászkisér, de a játékában sok volt a hiba. A 31. perben ke- zezés történt a vendégek 16- osán belül. A megítélt bünte­tőt Tóth J. biztosan értéke­sítette, 1:0. A 41. percben a vendég kapus labdatartásáért, közvetett szabadrúgást ítélt a játékvezető. A labda a hálóba is került, s a bíró előbb megadta, majd a part­jelző megkérdezése utári visszavonta a gólt. Szünet után némi fölénybe került a vendégcsapat, de Bérezésivel az élen a hazai védelem biz­tosan rombolt. A 75. percben Postás szabadrúgásából Bér- szesi nagy gólt fejelt, 2:0. A 88. percben egy korszerű vendégtámadás után Kökény mögé került a labda, de Sza­bó F. a gólvonalról kifejelte. Végeredményben az alacsony színvonalú és közepes iramú mérkőzésen a többet támadó hazai együttes nehezen győ­zött a helyenként jól játszó vendégekkel szemben. Sárga lap: Postás. Jók: Bérezési, Postás, ill. Baksa J., Ma­rái T. Ifi: Jászkisér—Baktaló­rántháza 0:1. — Ficzek — Rákóczifalva—Rakamaz 3:1 (1:1). Rákóczifalva, 450 n. V.: Szabó J. Rákóczifalva: Ma- jer—Kocsis. Sebők, Kovács, Ladányi—Nyolczas I, (Hor­váth II), Szabó, Bencsik— Gergely (Nyolczas II), Mol­nár, Kántor. Edző: Somogy- vári József. Rakamaz: Sárkö­zi—Csikó, Orosz, Goneth, Magyar—Bohács, Kaposvá­ri (Papp) Bor—Szankovics, Shubert (Kiss). Hideg. Edző: Darányi László. A mérkő­zés első nerceiben látszott, hogy a Rakamaz védekezésre rendezkedett be. Saját térfe­lükön tömörültek, átadták a kezdeményezést a hazaiak­nak, akik éltek is a lehető­séggel. A második Dercben Kántor közeli lövésébe ve­tődtek önfeláldozóan. Öt perc múlva Bencsik fejese már a kapuson is túljutott, de Orosz a gólvonalról menteik- A 14. percben Bencsik távoli lö­vése jelentett eseményt. A hazai akciókra mindössze Kaposvári előreívelése volt a válasz. A 33. percben Szabó' Orosz csak szabálytalanul tudta megállítani a gólszer­zésben. A sértett végezte el a tizenegyest, amit Sárközi jó érzékkel kiütött. A 42. percben Kovács futott el a baloldalon és beadását az előre lopakodó Sebők fejelte a vendégek kapujába, 1:0. örömükből még fel sem ocsúdtak a hazaiak, amikor Hideg ügyes cselekkel átját­szotta a védelmet és a kifutó kapus mellett a hálóba gurí­tott, 1:1. A második félidő­ben labdatartásra törekedett a Rakamaz, és ez megbosz- szulta magát. A 48. percben Szabó ellopott egy labdát, ki­cselezte Oroszt és Sárközi mellett a kapu jobb sarkába emelt. 2:1. A vezetés birto­kában Rákóczifalva könnye­dén játszott és Szabó fejese révén újabb gólt ért el. 3:1. A játék ezen szakaszában a vendégek szabálytalanságok­tól, durva belemenésektől sem riadtak vissza. A játék­vezető sárga lapos figyelmez­tetés után a 70. percben kiál­lította Gonethot. A mérkőzés lefújása után Sárközi kapus is a kiállítás sorsára jutott a játékvezető megsértéséért. Kemény belemenéseket és durva játékot láthatott a kö­zönség a vendégek részéről. A hazaiak lendületét így sem sikerült megtörni, és pontot érő gólokra tudták váltani fölényüket. Sárga lap: Kán­tor, ill. Chubert. Jó: Kántor, Sebők, Szabó, ill. Hideg, Ma­gyar. Ifi: Rakamaz—Rákóczifal­va 1:0. — Bagi — Tisza Cipő SE—Szentes 2:1 (0:1). Martfű, 200 n. V.: Sze­les. Tisza Cipő: Szikszai— Szőke, Hábensusz, Mihovics, Sütő, Szántai, Kesjár II, He­gedűs (Tóvizi), Kardos (Var­ga), Kesjár I, Palcsó. Edző: Szűcs János. Szentes: Jani- ga—Török, Kecskés, Bartyik, Konc, Rozman, Juhász, Vö­rös (Szentpéteri), Márté (He­vesi), Brezvai, Mák. Edző: Szénászki Gábor. A vendé­gek kezdtek jobban, két lö­véssel veszélyeztették a mart­fűi kaput. A 8 . percben Kes­jár II, megszerezhette volna a vezetést, már a középhátvé­den is tovább jutott, de el­hamarkodottan mellé lőtt. Ezt követően mezőnyjáték folyt, gól veszélyes helyzet nélkül. A 41. percben nagy helyzetet hagyott ki a Szen­tes, de az üres kapura lőtt labdát Hábensusz kivágta. A 44. percben Szikszai óriási hibájából Márté az üres ka­puba emelt 0:1. A második játékrészben a széltől támo­gatott hazaiak támadtak többet, de egyenlíteni csak a 70. percben sikerült. Palcsó kevergette a jobboldalon, la­posan belőtt labdáját Var­ga közelről pofozta a kapu­ba 1:1. Nagy nyomás neheze­dett a szentesi kapura, mely­nek eredményeként a 83. percben megszületett a győz­tes gól. Mintaszerű támadás futott a pályán. Tóvizi cse­lezte fel magát az alapvona­lig Szántaihoz továbított, aki magasan beívelt. Kesjár I fejjel Palcsóhoz továbbított, aki jóütemű fejessel juttat­ta hálóba a labdát, 2:1. Na­gyon nehéz győzelem szüle­tett. A mérkőzés nagyobb ré­szében a szervezetten játszó Szentes uralta a mezőnyt, de a második játékrész felére elfáradt. A Martfű ügyesen használta ki helyzetét, és szerezte meg létfontosságú két pontot. Piros lap: Juhász. Jók: Mihovics, Kesjár II. Tó­vizi, ill. Konc. — Lepsényi — Szajol—Törökszentmiklós 2:1 (0:0). Szajol, 500 n. V.: dr. Botka. Szajol: Honfi— Vincze, Kernek, Urfoán, Go­dó—Németh (Tóth), Fenyves, Horváth—Szabó, Gál, Ba­logh S. (Markóth). Edző: B. Nagy Mihály. TSE: Elekes— Szebeni (Pólyák), Hoppál, Molnár, Márton—Öz, Kozák, Fehér—Rácz, Mészáros (Ko­máromi), Lengyel. Edző: Bana János. Nagy 'érdeklő­dés kísérte a két szomszédvár rangadóját. A széltől „támo­gatott” vendégek támadtak többet, de egyedül Lengyel jelentett veszélyt a kapura. A hazaiak második félidei lendülete azonnal gólt ered­ményezett, Gál átadását Sza­bói lőtte a hálóba. Kitáma­dott a TSE, ami a szajoliak- nak kedvezett, gyors ellen­támadásaik után Elekesnek többször kellett bravúrral közbeavatkoznia. A 73. perc­ben a csereként beállt Tóth első labdaérintéséből növelte az előnyt, majd a 90. perc­ben Fehér megszerezte a miklósiak becsületgólját. Helyzeteik alapján a hazaiak nagyobb arányban nyerhet­tek volna az idegesen játszó vendégek ellen. Sárga lap: Rácz, Kozák. Jók: Horváth, Tóth, Németh, Hernek, illet­ve Molnár, Kozák. Ifi: Törökszentmiklós— Szajol 4:1. Pozderka Jászárokszállási Vasas— Karcag 3:1 (1:1). Jászárok- szállás, 550 n. V.: Balogh S. J. Vasas: Kasza B.—Tábori 1., Nuntyán T., Varga, Nagy 5., Nagy T. (Csikós J.), Ban­ka, papp S., Kiss B., Hamar, Rédei L. Ideális labdarúgó időben, nagy érdeklődés mel­lett mindkét csapat nagy lendülettel kezdett. A 22. percben Varga röviden adott haza, Hajdú J. elcsípte a labdát, és megszerezte a ve­zetést. A hazaiak továbbra is lelkesen játszottak. A 42. percben jobboldali beadás­nál, a lest váró vendég vé­delem mellett Rédei a háló­ba fejelt. Szünet után a 75. percben lendületes hazai tá­madásnál a védőkről vissza­pattanó labdát Kiss B., ka­pásból a jobb felső sarokba vágta. A 83. percben Csikós, Rédei L., Papo S. remek adogatás után Papp S. fe­jesgóljának tapsolt a kö­zönség. Mindvégig színvo­nalas találkozón a hazai cse>- pat lelkesedésből kitűnőre vizsgázott és megérdemelten szerezte meg a két pontot. Jók: Rédei L., (a mezőny legjobbja), Tábor I., Mun- tyán T. Nagy S., Papp S., illetve Köves, Tóth Bállá. Ifi: Vasas—Karcag 3:0. Szó. Vegyiművek—Szász­berek 2:1 (8:0). Vegyiművek pálya, 200 n. V.: Prókai Ve­gyiművek: OUé—Hajdú, Táncos, Kurin, Csizmadia, Varga, Szabó J., Tátrai (Császár), Tóvizi, Busi (Do­bi«), Vadkerti. Közepes színvonalú és iramú mérkő­zésen gólratörőbb játékával megérdemelten a nyert a Ve­gyiművek az eléggé egysíkúan játszó Szászberek ellen. Csizmadia a második félidő­ben 11-est hibázott. Gól: Vadkerti, Szabó J., ill. Far-, kas (11-esből), Jók; Öllé, Kun, Vadkerti, míg a Szász­berekből nem volt kiemelke­dő teljesítmény. Ifi: Szó. Vegyiművek— Szászberek 1:1. Hétről hétre meglepő eredményeket szállít a megyei labdarúgó-baj­nokság, s ebben a pilla­natban lehetetlen meg­jósolni, hogy melyik csa­pat lesz az őszi első. Az addig veretlen Török­szentmiklós Szajolban elvesztette veretlensé­gét és átengedte a veze­tő helyet a Szolnoki Ve­gyiműveknek, amely nem játszik csúcsformában, és csak két jól eltalált lö­véssel győzött Szászbe­rek ellen. A szajoliak egyébként dicséretesen szerepelnek,, .előkelő helyre küzdötték fel ma­gukat a táblázaton. Jászárokszállás maga­biztosan nyerte a Kar­cag elleni rangadót, s ami talán a sor elejére kívánkozott volna, az a Kunhegyes ragyogó szereplése: régóta állt a csapat a táblázat máso­dik helyén! Kunhegye­sen most érdemes mér­kőzésekre járni. Túrkeve még mindig nem talált magára, a. mezőtúri fő­iskolásoknak pedig — legalábbis egyelőre v— erősnek tűnik ez az osz­tály. K unhegy es—Tiszaföld vár 5:3 (2:2). Tiszaföldvár. 200 n. V.: Kökény. TISE: Pál (Schadt)—Farkas, Szűcs, Nagy I., Burján (Nagy Z.), Vincze, Makó, Vass, Balogh, Németh, Kókai. Jó iramú, izgalmas, gólokban gazdag mérkőzést láthatott a közön­ség. A hazaiak háromszor szereztek vezetést, de a ka­prosuk indiszponáltsága miatt a v'ideiem is elbizonytala­nodott, így mindig sikerült a vendégeknek egyenlíteni. A 3:2-es állásnál a kiugró Balogoth leterítették, a lab­da Németh-hez került, aki a kapuba rúgta, a játékve­zető helytelenül nem adott előnyszabályt, mely a végső eredményt befolyásolta vol­na. A vendégek minden já­tékosa dicséretet érderpél lelkes játékáért. A hazaiak gyenge kapusteljesítmény miatt veszítettek. Gól: Her- bály, Juhász, Kiss, Szabó Gy., Kovrig. illetve Vincze i(U-esből), Balogh, Kókai. Sárga lap: Apóstól, ill. Ba­logh. Ifi: TISE—KESE 2:2. Szolnoki Cukorgyár—Ti­szafüred 0:0. Szolnok, 400 n. V.: Sándor. Szó. Cukor­gyár: Csécsei—Csák, Már­kus, Vona, Szalai, Kovács, Ragó, Mihályi, Keresztfalvi, Csollák, Rákóczi. Alacsony színvonalú mérkőzésen iz­galmat csak a játékvezető váratlan döntései okoztak. Jók: Márkus, • Csécsei, Ke­resztfalvi, ill. a vendégek védelme. Ifi: Szó. Cukorgyár—Ti­szafüred 2:5. Kunmadaras—Középtiszai Medosz 2:1 (1:0). Kunmada­ras 350 n. V.: Hossó. Kun­madaras: Donkó—Iványi, Kiss, Doma, Fazekas, Kisari, Lantos, Farkas, Kun, Szal- mási, Szarka. A sportszerű mérkőzésen a lelkesebb ha­zai csapat megérdemelten szerezte meg a két bajnoki pontot? Gól: Fazekas, Szarka, illetve Süveges A. Jók; Kiss, Iványi, Fazekas, Kisari, il­letve Süveges A. Ifi: K. Medosz—Kunmada­ras 11:0. Jászjákóhalma—Jászfény- szaru 4:1 (2:1). Jászjákóhal­ma, 200 n. V.: Csényi. Jász­jákóhalma: Rostás—Desz­poth, Ambrus, Gólya, Szőlő- si, Rácz (Kalla), Palcsó, fe­jes, Treba, Raffael, Nagy. Treba nyitotta meg a gólok sorát a 6. percben. Ezt Tom­pa révén kiegyenlítették a vendégek szabadrúgásból. A félidő vége előtt Pal- csó ismét a hazaiaknak szerzett vezetést. A második félidőben óriási volt a hazai fölény. A rengeteg helyzet­ből Tóth talált a saját kapu­jába, majd Palcsó szép gól­lal beállította a végered­ményt, amely a vendégekre nézve hízelgő. Jók: Palcsó, Gólya, Fejes, Treba. a ven­dégeknél nem volt kiemel­kedő teljesítmény. Ifi: Jászjákóhalma—Jász­fényszaru; 2:2. Szolnoki MÁV MTE junior —Túrkeve 3:0 (1:0). Túrke­ve, 150 n. V.: Bány. Túrke­ve: Pályi—Vad L., Tímár, Erdős, Nemes, Farkas, Vad Gy., Kozma, Bartha, Kor­mos, Szegő (Raffael A.). Túrkeve« támadásokkal kez­dődött a mérkőzés, de egy védelmi hibából, a 21. perc­ben Csató megszerezte a ve­zetést. A hazai csapat to­vábbra is támadásban ma­radt, de hárem százszázalé­kos helyzetet sem tudott ki­használni. A II. félidőben szintén adódtak hazai hely­zetek, mégis a 66. percben újból Csató volt eredmé­nyes. A hazai csapat táma­dó játékában nem volt átütő erő. jobbnál jobb helyzeteket hagytak ki, így egy gyors: ellentámadás lévén, a 82. percben Rostás állította be a végeredményt. Jók: Nagy, Fürtös, Jegesi, Csató. A túr- kevei csapatból nem lehet kiemelni senkit. Ifi: Túrkeve-—Sz. MÁV MTE junior 3:3. Röplabda Drámai labdamenetek a női NB l-ben NB I. Női: Eger SE—Szol­noki Vegyiművek: 3:2 (—12, —4, 10, 8, 14). Szolnok: Var- gáné, Sipos, Mészárosné, Sü- lyösné, Kolláth, Vasicsek. Csere: Bak. Edző: Vasicsek János. Szolnoki támadások­kal kezdődött a mérkőzés. A Vegyiművek határozott tá­madásaival 3—4 pontos ve­zetéshez jutott, és biztosan nyerte a játszmát, 1:0. A második játszmában pilla­natok alatt 10:l-es vezetés­hez jutottak a szolnoki lá­nyok, és biztosan nyerték a játszmát. Ezután a hazai csapat játszott lelkesebben és ledolgozták hátrányukat, és 2:2-re egyenlítettek. A dön­tő játszmában már ismét lendületbe jött a Szolnok, de mar ekkor az ellenfél meg­érezte, hogy van keresniva­lója. Drámai labdamenetek alakultak ki, és a döntő pil­lanatokban is határozott, bá­tor egri lányok jöttek le győztesként a kétórás mér­kőzés után. NB II. Férfi: Szolnoki Vegyi­művek—Nyíregyháza MGF 3:0 (13, 14, 11). Sz. Vegyi­műveik : Széles, Bodó, Cza­nek, Tószegi, Tamasi, Tom- * pa. Csere: Kolozsi. Nagy L A főiskola otthonában vívott találkozón biztosan nyert a Vegyiművek. II. forduló: Szolnoki Ve­gyiművek—Debreceni Ki­nizsi 3:1 (—8, 11, 2, 5). Debrecen. V.: Fo­dor, Szomolya. Sz. Vegyimű­vek: Széles, Kolozsi, Czanek, Tószegi, Tamasi, Tompa. Csere: Nagy L. A tavalyi bajnok otthonában lejátszott mérkőzésen gyengén kezdeti a szolnoki csapat, de végül is a vártnál könnyebben ment. Sülyösné ütése megtalálta a rést az egriek sáncán Szolnoki Titász—Borsodi Bányász 3:2 (10, —10, —5, 7, 14). Szolnok, dr. Csanádi krt-i iskola. V.: Papp S., Oláh L. Titász: Balázs, No- vák, Kiss, Mészáros, Nagy, Vigh. Csere: ifj. Pirók. Ed­ző: Surányi Márton. Sok hibával tarkított, mintegy 2 órás mérkőzést vívott a két együttes. A gyenge napot ki­fogó Titász igen izgalmas véghajrában szerezte meg az értékes győzelmet. Ifi: Borsodi Bányász—Szó. Titász 3:0. Salgótarján—Kun hegy esi SE 3:1 (2, 3, —13, 13). Bodrogi, Szomszéd. Kun­hegyes: Felső, Mi le. Kasza, Kocsis, Balázs, Karap. Cse­re: Bodó, Lukács. Edző: Csapó Ferenc. Női: Dabas—Lehel SE 3:2 (12, —3, —14,12,15). Dabas. V.: Szabó, Járfás. Lehel: Berényi, Kalcsó, Csordás, Kiss A., Szathmári, Mizsei. Csere: Göblyös, Kovács, Ed­ző: Zircher Tibor. Ifi: Lehel—Dabas 3:1. Kunszentmárton—Mezőtú­ri Főiskola 6:0 (3:0). Kun­szentmárton, 150 n. V.: Abo- nyi. KTE: Kovács—Hür­kecz. Tóth, Szabó (Szarvák L.), Szarvák A., Dézsi, Földi, Gellér, Kerekes, Hábensusz, Király (Gulyás). A közepes iramú, sportszerű mérkőzés 3. percében Ézsi beívelését Gellér bólintotta a kapuba, 1:0 .A 10. percben a kapuira törő Kerekest szabálytala­nul választották el a labdá­tól a büntetőt Hábensusz értékesítette, 2:0. A 14. percben Gellér beívelését Király fejelte a kapuba, 3:0. A 70. percben szögletrúgás után Hábensusz talált kapu­ba, 4:0. A 77. percben Gel­lér gurulós szabadrúgása a sok védő között jutott a há- lób ,5:0. A 80. percben Föl­di az 5-ös vonalról hátra sarkallva állította be a 6:0- ás végeredményt. Jók: Tóth Kovács. Földi, Szarvák A. A vendégcsapatban nem volt átlagon felüli teljesítmény. NB-s ifjúsági bajnokság: Eger—Szolnok VSI 2:1 (0:0). G.: Romanek. Serdülő: SZVSI—Eger 6:0 (2:0). G.: Szántó (2), Bontovics, Garáz, Kemenczei, Hajdú.