Szolnok Megyei Néplap, 1983. szeptember (34. évfolyam, 206-231. szám)

1983-09-13 / 216. szám

SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1933. SZEPTEMBER 13. I Sport Sport Sport I Kerékpár Debrecen elvitte a Jász-Kun Kupát Megyei labdarúgó-bajnokság A Szolnoki Vegyiművek még százszázalékos A Szolnok városi Kerék­páros Szakszövetség szomba­ton és vasárnap a Szolnok— Jászberény közötti ország­úton rendezte meg a Jász- Kun Kupa országos minősítő versenyét. A felnőtt szám nevezés hiányában elmaradt, de a többi korosztályban megrendezték a versenyt, hi­szen szép számmal érkeztek nevezések. A Szekszárdi Szö­vetkezeti Spartacus, a Video­ton, a Csepel, a Békéscsaoai Előre Spartacus, a Debreceni MVSC és Sportiskola, a KSI, a MÁV DAC, az FTC es a Szolnoki Cukorgyár indította versenyzőit. Szombaton á csapatversenyt rendezték, va­sárnap pedig az úgynevezett mezőnyverseny került sorra. A két nap összesített ered­ménye alapján hirdették ki a Jász-Kun Kupa végeredmé­nyét. Eredmények. Csapatver­seny, ifjúságiak, 70 km: 1. Debreceni Sí (Huri, Kenye­res, Kapusi, Szilágyi) 1:37.02, 2. DMVSC 1:39.04, 3. Szolno­ki Cukorgyár (Maroska, Do­bó, Samu, Molnár) 1:42.08, 4 Békéscsaba 1:42.23, 5. KSI 1:56.55. Serdülők, 50 km: 1. Szekszárd I (Jávor, Szabó, Kisvárd ai SE—Lehel SE íd <•:•». Kisvárda 500 n. V.: Veres. Lehel: Pesti—Ger­gely, Fényes, Lakatos, Sú­lyok—Szántai (Czigány), Szí­vós, Lukácsi—Petró, Som- bos (Váczi), Deme. Edző: Péczely Szabolcs. A mérkőzés első felében a jászberényi csapat játszott mezőnyfölényben, de helyze­teit sorra elhibázta. Előbb Gergely átadását lőtte mel­lé közelről Deme, majd is­mét ő rúgott lyukat a kapu torkában. Később Petró emelt közelről a kapus ke­zébe. Röviddel ezután Lu­kácsi lesgólt lőtt. Szünet után a hazaiak kezdtek job­ban, és rövidesen vezetést szereztek: Sós visszafejelt labdáját Simon a bal sarok­ba lőtte, 1:0. Két perc múl­va Kosa 10 méterről a háló­ba talált, 2:0. Röviddel ez­után Petrót elgáncsolták a hazai védők a 16-oson be­lül, a 11-est Lukácsi értéke­sítette, 2:1. A Lehel a mér­kőzés nagy részében fölény­ben játszott, de gyatra csa­tárjátéka miatt sok helyzetet kihagyott. Szünet után a hazai csapat nagyobb lelke­sedése és adódó lehetőségei­nek jobb kihasználása ele­gendő volt a Kisvárda győ­zelméhez. Jók: Kovács M„ Batári, a jászberényieknél csak közepesnél is gyengébb teljesítmények akadtak. — Hoffer — Délép SC—Tisza Cipő SE 4:0 (4:0). Szeged 300 n. V.: Guti. Dé'ép SC: Csehó—Fá­bián, Czibere, Kenderesi, Kántor (Bazsó), Rácz, Kőhal­mi, Hegedűs (Pörögi), Pe- thő, Hegyesi, Magyar. Edző: Ondrik István. Tisza Cipő SE: Németh—Kardos, Miho- vics, Hábensusz (Tóvizi), Sütő, Hegedűs (Nyitrai), Kesjár II, Szőke, Szántai, Kesjár I, Varga. Edző: Szűcs János. Óriási iramban kezdett a hazai csapat, és a fergeteges támadások eredményeként a 13. percben a vezetést is megszerezte. Egy kapu elé ívelt labdát a késlekedő vé­dők között Rácz bombafejes­sel juttatott a bal felső sa­rokba, 1:0. Egymás után gördültek a Délép-támadá- sok, emberfölénybe jutott középpályás és csatársoruk veszélyesnél veszélyesebb helyzeteket dolgozott ki. A 23. percben egy 20 méteres lövés Némethről kipattant, és a berobbanó Pethő közel­ről bevágta, 2:0. A 33. perc­ben baloldali hazai támadás végén ismét Pethő volt Hetner, Zohoczky) 1:14.23, 2. Videoton 1:14.48, 3. Szekszárd II 1:19.04, 4. FTC 1:19.46, 5. DSI'1:22.04. Mezőnyverseny. Ifjúságiak, 90 km: 1. Verebélyi (KSI) 2:16.47, 2. Huri (DSI) 2:16.47, 3. Rizsái (KSI) 2:17.38, 4. Ke­nyeres (DSI) 2:17.38, 5. Mol­nár (Szolnok) 2:17.38. Serdü­lők, 70 km: 1. Nyuka (FTC) 1:49.17, 2 Varga (Békéscsa­ba) 1:53.18, 3. Lőrincz (DSI) eredményes. Németh már csak beleérni tudott, és róla gurult a labda a jobb alsó sarokba, 3:0. A 43. percben Hegedűs cselezgetett, azután az ellenfélhez adott. A nagy lövést Németh csak kiütni tudta Rácz elé, aki közelről nem hibázott, 4:0. Szünet után is tartott a nagy fö­lény, de a helyzetkihaszná­lás már nem sikerült. Ener- vált, gyenge, elképzelés nél­küli játéka miatt a martfű veresége ilyen arányban is megérdemelt. Kiállítva: Tó­vizi (75. percben), sárga lap: Rácz (Délép), iÚ. Hegedűs (Tisza). — Lepsényi — Balmazújváros—Rákóczi- falva 4:1 (3:0). Balmazújvá­ros 1100 n. V.: Heckmann. Balmazújváros: Gulyás—Ti- már, Király, Vágner, Szarvas—Jónás, Kegyes, Pajkos—Vaszilkó, Balogh (Szabó), Szabó. Edző: Nagy Mihály. Rákóczifalva: Má- jer—Kocsis, Sebők, Ladányi, Kovács—Bencsik, Szabó, Nyolczas I (Horváth)—Ger­gely, Molnár, Kántor. Edző: Somogyvári József. Fullasztó meleg, kitűnően előkészített pálya és már a második percben hideg zu­hany fogadta a vendégeket. Kovács érthetetlenül Ba- loghnak passzolt, aki nem hibázott, 1:0. A gól a rákó- czifalvaiakat hozta fel, Ben­csik azonban a kapust ta­lálta el. A vendég támadáso­kat sikeresen verték vissza a hazaiak, sőt ellentámadásból a fellazuló védelem mellett Kegyes a 27. percben hatal­mas gólt rúgott, 2:0. A gól nem törte le a vendégeket. Kántor szabadrúgása kapu fölé szállt, Sebők átadását Bencsik a kapufára fejelte. Ebben az időszakban a ha­zaiak többször csak szabály­talanságok árán tudták meg­akadályozni a vendégeket a támadásokban. A 40. perc­ben a játékvezető Májer ki­vetődését szabálytalannak ítélte. A büntetőt Jónás lőt­te a hálóba, 3:0. A II. félidő­ben a megsérült Nyolczas I helyére Horváth J. állt be. Jól kezdett Rákóczifalva, de a csatárok nem tudtak szé­píteni. A hazaiak ekkor dur­va belemenésekkel akadá­lyozták a játékot. Egy sza­bálytalanság miatt 4 percig állt a játék, mert a kivetődő Májer kezébe rúgott Vaszil­kó. A 79. percben formás tá­madás után a kétségbeesett Vágner kézzel mentett, a megítélt büntetőt Szabó Z. értékesítette. 3:1. Két perc múlva Ladányi a kimozduló 1:53.18, 4. Csala (FTC) 1:57.10, ... 7. Samu Mihály (Se. Cu­korgyár). Úttörők, 30 km: 1. .Demény (FTC) 52.55, 2. Smir- nyák (DSI) 54.05, 3. Debre- czeni (Csepel) 55.51, 4. Vacsi (DSI) 55.51, 5. Saminger (FTC) 58.02, 6. Gáspár (Sz. Cukorgyár) 58.02. A Jász-Kun Kupa vég­eredménye: 1. DSI 24, 2. FTC 14, 3. KSI 13, 4. Békéscsaba 8, 5. Sz. Cukorgyár 5 pont. Májer mellett öngólt gurí­tott, mellyel beállította a végeredményt. Sárga lap: Vágner (Balmazújváros). Jó: Király, Balogh, Kegye, ill. Bencsik, Kocsis. Ifi: Balmazújváros—Rákó­czifalva 3:0. — Bagi — Hajdúböszörmény—Jász- kisér 4:0 (2:0). Hajdúböször­mény 400 n. V.: Pecze. Haj­dúböszörmény : Lovas—Ko­vács, Tóth, Kapusi, Burai (Varga)—Pipó, Derzsényi, Barna—Sugár, Quirikó, Papp (Mezei). Jászkisér: Kö­kény (Földvári)—Gephárt, Bércesi, Csillik, Szabó—Kiss —Németh, Postás, Kovács, (Gólya)—Tóth L., Menyhárt, Gócza. Edző: Bukhár László. A jászkiséri csapat játé­kán meglátszott a szerdai MNK-mérkőzés, fáradt csa­pat benyomását keltette. A 3. percben Sugár a késve mozduló Kökény mellett éles szögből a hosszú sarok­ba lőtt, 1:0. A 17. perc ismét gólt hozott: Tóth 18 méter­ről emelt a kapuba, 2:0. Az első félidő 20. percében meg­pecsételődött a jászkiséri csapat sorsa: Barna 25 mé­teres lövése a vetődő kapus hasa alatt csúszott a hálóba, 3:0. Ezután Menyhárt fejelt mellé. A vendégek birtokol­ták többet a labdát, de az ellenfél 16-osán mindig köz­belépett egy-egy védő. Az 55. percben Postás szögletét Kovács 20 méterről lőtte kapura, de a gólba tartó lab­da egy védőn megpattant, és a kapu mellé csúszott. A 60. percben egy kapu előtti kavarodásból 12 méterről Quirikó állította be a vég­eredményt, 4:0. A mérkőzés további részében már nem volt említésre méltó ese­mény, a kapuk nem kerültek veszélybe. Az egész mérkő­zésen a hazaiak ötször lőt­tek kapura, ebből 4 gól szü­letett. A 70. perctől a játék­vezető vált a mérkőzés fő­szereplőjévé. Egy néző köz­vetlenül az oldalvonalról szidta a játékvezetőt, aki az esetnek háttal állt és emiatt tévedésből Kovácsnak piros lapot mutatott. A jászkisé- riek közül mindenki rekla­mált, 2 percig állt a játék, de az ítéleten ' ez már nem változtatott, sőt a következő ártalmatlan becsúszásnál Gebhárt is a kiállítás sorsá­ra jutott. A 4:0 nem mutat reális képet a két csapat közti különbségről. — Kuzmau — Szolnoki Vegyiművek— Szajol 6:1 (1:1). Szajol 300 n. V.: Csipe. Szajol: Honfi — Vincze, Mernek, Ballogih J., Godó _ Markóth (Suki), Né­meth (Balogh S.), Horváth — Szabó, Gál, Török G. Az első játékrészben a ha­zaiak még egyenrangú ellen­felei voltak a bajnokaspi­ránsnak. Szünet után a tehe­tetlen csatár- és enervált kö­zéppályás játékot produkáló szajoliaknak tetszés szerint rúgta góljait a „vegyi”. Len­dületes játékukkal és ötletes támadásaikkal méltán vív­ták ki a hazai közönség tet­szését. Győzelmük teljesen megérdemelt, bár a gólarány kissé túlzott. Góllövő: Vad­kerti (3), Busi (2), Adorján, ill. Gál. Ifi: Vegyiművek—Szajol 2:0. Törökszentmiklós—Tiszafü­red 2:1 (1:0). Törökszentmik­lós 200 n. V.: Fábri. TSE: Elekes — Szebenyi, Kozák, Molnár, Márton, öz, Mészá­ros, Pólyák, Lengyel, Ramos (Fehér), Komáromi. Hazai fölénnyel kezdődött a mérkőzés, de csak a 26. perc­ben született gól Komáromi révén. 1:0. A 47. percben egy jobboldalról belőtt labdát Ko­vács a Tiszafüred kapusa ki­ejtett, melyet Mészáros so­dort a hátóba 2:0. A gól után a vendégcsapat egyre többet támadott, ami a 74. percben Borbély révén gólt eredmé­nyezett. 2:1. Alacsony színvo­nalú mérkőzésen nehezen született meg a hazai győze­lem. Ifi: TSE—Tiszafüred 3:3. / Középtiszai MEDOSZ—Jász- árokszáliás 1:1 (0:1). Kende­res 200 n. V.: Juhász. K. Me­dosz: Galó — Lakatos (Szi­lágyi Gy.), Süveges A., Ma­gyar, Fuder, Szendrei. Mol­nár, Herceg. Süveges I. (Bak- tai S.), Szerencsi, Süveges J. Nagy lendülettel kezdett a hazai csapat, egymásután te­remtette, és hagyta ki a gól­helyzeteket. A vendégek meg­szállták a tizenhatosukat, és csak a védekezéssel törődtek. A 24. percben a félpályánál Kiss elvette a cselezgető hát­védtől a labdát, kapura hú­zott, és megszerezte a vendé­gek vezető gólját. A II. fél­idő ugyanazt a képet mutat­ta mint az első. A 65. percben a kapura forduló Szerencsi lábát elhúzták, a büntetőt Magyar értékesítette 1:1. A mérkőzés befejező részében a vendégek előtt is adódott két lehetőség, de elügyetlenked- ték a gólhelyzeteket. Küzdel­mes mérkőzésen, ha szeren­csés körülmények között is, de megérdemelt Jászárokszál- lás pontszerzése. A K. Medosz nem érdemelt volna győzel­met körülményes csatárjáté­ka miatt. Birkózás Jó kezdés A hét végén Egerben ren­dezték az úttörő B korosz­tály részére a meghívásos szabadfogású versenyt mint­egy száz induló részvételével. A színvonalas versenyen a Túrkevei VSE birkózói is szőnyegre léptek. Eredmé­nyeik, 35 kg: 1. Nagy János, 38 kg: 3. Nagy István, 45 kg: 1. Mészáros Sándor, 49 kg: 1. Rácz Gábor, 53 kg: 3. Fábián Sándor, 58 kg: 1. Fórizs Já­nos. A csapatversenyt a Túr­kevei VSE nyerte. * * * Dunaújvárosban rendezték meg a hét végén az ifi 2. kor­csoport kötöttfogású magyar bajnokságot. Fórizs Sándor, a Túrkevei VSE versenyzője a 65 kg-os súlycsoportban 4. helyezést szerzett, és ezzel a szakosztálynak három olim­piai pontot hozott. Ifi: K. Medosz—Jászárok- szállás 5:0. Kunhegyes_Szolnoki Cu­korgyár 4:1 (1:0). Kunhegyes 350 n. V.; Bohár. Kunhegyes: Szabó J. — Szabó G., Apostol (Kontra), Lukács, Kovács, Kovrig, Futó, Szatmári, Sza­bó Gy., Juhász, Kiss F. Henbály György játékos édesapja Herbály Imre, az egyesület elnökhelyettesének halála miatt, gyászszünettel kezdődött a mérkőzés. A 4. percben a lestaktikát rosszul alkalmazó vendég védők kö­zött Juhász kitört, és. a ka­pust is kicselezve biztosan lőtt a hálóba. Ezt követően kiegyenlített játék folyt. A II. félidő 3. percében Kon- csik 20 méteres lövése véd- hetetlenül szállt a kapuba. A 8. és a 11. percben gólszerzé­si lehetősége volt a Cukor­gyárnak, de Szabó J. védett. A 22. percben Szatmári szög­letét Juhász 8 méterről fel­hőfejessel küldte a kapuba. A 28. percben Szabó Gy. egyé­ni játék után a hosszú sorok­ba lőtt. A 38. percben Kiss I. átadását Juhász biztosan lőtte a kapuba. Ifi: KESE—Cukorgyár 3:1. Tiszaföldvár—Túrkeve 5:1 (1:8). Tiszaföldvár 200 n. V.: Cziczás. T.föld vár: Pál — Lászlófi (Farkas. A.), Szűcs Nagy, Jakab, Berta, Farkas I. . Balogh, Makó, Vinoze, Kó- kai. (Burján). Már a 2. perc­végén vezetést szereztek a hazaiak. Egyre-másra vezet­ték támadásaikat, de a leg­biztosabb helyzetek is kima­radtak. A II. félidőben is folytatódott a hazai fölény, ami gólokban is megmutatko­zott, bár még mindig kima­radt egy-két nagy helyzet, a gyengélkedő vendégek —bár sportszerűen és. lelkesen ját­szottak — nem tudtak ko­moly ellenállást kifejteni. Góllövő: Balogh (2), Vincze (2), Makó, ill. Piroska. Ifi: TISE—Túrkeve 5:0. Jászfényszaru—Kunszent marton 1:1 (0:0). Jászfény­szaru 400 n. V.: Pathó. Jász­fényszaru: Csécsei _ Pető (Mészáros), Rózsa, Farkas I., Farkas IV., Gergely, Szabó I., Tompa, Horváth, Tóth (Szabó II. ), Farkas III. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a vendégek kezd­tek jobban, kétszer is bravúr­ral védett a hazaiak kapusa. Tíz perc elteltével feljöttek a hazaiak, és ők is próbára tet­ték a vendégek kapusát. A félidő eseménye még Horváth kapufája és Gergely 11-ese volt, amelyet a vendégek ka­pusa védett. A II. félidő haj­rájában úgy látszott, felülke­rekedik a vendégcsapat. A 78. percben Földi kilépett a NB II. Férfi: Kunhegyesi ESE—Szentes 28:22 (15:11). — Szentes, 300 n., v.: Valas- tyán, Unyatinszki. — KESE: Tar T. — Lőrincz (4), Burján (2), Tar Z. (6), Gál J„ Nagy (6), Antal (2), Túri J. (3), Mé­száros (5), Túri L., Bótha. Edző: Cseh Zoltán. A kiesés elkerülése szem­pontjából döntő fontosságú mérkőzésen Kunhegyes fel­nőtt a feladat nagyságához, egy pillanatig nem adta ki kezéből az irányítást, végig vezetve nyerte á mérkőzést. Az első félidő elején tapogató játék folyt, majd a KESE át- lövésekből szerzett gólokkal fokozatosan átvette a veze­tést. A II. félidő is hasonlóan kezdődött. A félidő közepén a Szentes ismét újítani pró­bált, meg is közelítette egy gólra a KESE-t, de azután elfogyott az ereje. Kunhe­gyes megérdemelten nyert. Jó: Túri J., Nagy A., Lőrincz, Tar Z. védők közül, és vezetést szer­zett, ám két perc múlva Far­kas III. 11-esből egyenlített. Ifi: Jászfényszaru—Kun­szentmárton 5:0. K unmadaras—Jász jákóhal - ma 1:0 (0:0). Kunmadaras 300. n. V.: Barankó. Kunma­daras: Donkó — Iványi, Gu­ba, Dorna, Lévai I., Kisari, Lévai II. (Kun), Farkas I., Fazekas, Szarka, Szalmás! (Kiss). Közepes iramú és színvonalú mérkőzést látott a közönség, jobbára csak a védelmek je­leskedtek, mindkét félidőre enyhe hazai fölény volt jel­lemző. A 80. percben szög­letrúgást követően Kisari talált a hálóba, ami a hazai­aknak a két bajnoki pontot jelentette. Ifi: Kunmadaras—Jászjá­kóhaima 5:0. Szolnoki MÁV MTE junior —Mezőtúri Főiskola 4:0 (0:0). Szolnok 700 n. V.: Kelemen. Szolnok: Gulyás — Tisza, Ágh, Bosnyák, Sós. Sótai, Barcsay (Zsákai), Fürtös, Je­ges i, Csató, Mészáros (Pász­tor) Alacsony színvonalú I. fél­idő után a szolnoki csapat rákapcsolt, és a 60. percben Zsákai fejesgóljával vezetést szerzett 1:0. A 73. percben Zsákai szép kényszerítő lab­dájával Fürtös lépett ki, és lőtt a hálóba 2:0. A 88. perc­ben Jegesi—Csató volt a lab­da útja, és Csató a hálóba gurított. A 89. percben Mező­túr büntetőt hibázott, majd a kontratámadásból Csató le­futotta a védőket, és a kifu­tó kapus mellett a hálóba lőtt 4:0. Szászberek—Karcag 2:2 (1:1). Szászberek 300 n. V.: Tombor. Szászberek: Farkas _ Nagy, Donkó, Tóth, Kor­mos, Laki R., Bezzegh, Göb- lyös, Szabó, Laki J., Juhász (Makai). A vendégek kezdtek jobban a 9. percben Donkó egy be­adást szögletre akart háríta­ni, és a labda a saját kapuján- bán kötött ki. Ezután feljöt­tek a hazaiak és hatalmas küzdelem alakult ki. Szász­berek a 38. percben Laki -I. góljával egyenlített. A II. félidőben tovább tartott a nagy csata, akkor még úgy látszott, hogy a hazaiak ke­rekednek felül, a 70. percben Szabó góljával vezetést is szereztek. Azután a végig jól bíráskodó játékvezető egy szerelési kísérletért az addig nagyszerűen játszó Laki Jó­zsefet kiállította. Ez vissza­vetette a hazaiakat. A befe­jezési előtt négy perccel Kiss 20 méterről leadott nagy lö­véssel egyenlített. Ifi: Karcag—Szászberek 4:0. Alföldi Olajbányás— Szarvasi Főiskolai Spartacus 32:28 (15:14). Szarvas, 300 n., v.: Fekete, Kiss. Olajbányász: Túróczi — Kocsis (8). Danyi T. (10), Serfőző, Zsíros, Csaj- bók, Rátkai, Halápi, Szintai (3), Bartha (3), Berényi (8), Kecső. Edző: Horváth József. A hazai pályán eddig ve­retlen szarvasi csapat kezdte a góllövést, de a nagy iramot diktáló Olajbányász egyre jobban fölénybe került, és 6:2-re elhúzott. A hazai csa­pat sok adogatással próbálta lassítani a játékot, de a fe­gyelmezetten védekező és gyors indításokból a helyze­teket jól értékesítő olajbá­nyászok biztosan vezettek. A mérkőzés második félidejé­ben a szarvasiaknak csak a hátrányukat sikerült csök­kenteni. Az Olajbányász min­den játékosát dicséret illeti a fegyelmezett, jó játékért. Rajtolnak a serdülők Területi bajnokság Vereség minden fronton Kézilabda Sikeres hétvége