Szolnok Megyei Néplap, 1983. augusztus (34. évfolyam, 181-205. szám)

1983-08-30 / 204. szám

1983. AUGUSZTUS 30. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 5 Táblázatok Labdarúgó NB II Vastaps Mezőtúron és Szolnokon Ez bizony gól volt! A tarjáni védők reklamálnak, László kapus is vonakodik kivenni a hálóból a labdát Miért fogy el oly hamar az erő? Labdarúgás Az NB II állása L Ródgép 5 3 2 — 11: 1 8 2. Nkanizsa 5 3 2 — 16:10 8 3. Eger 5 3 2 — 10: 5 8 4. DMVSC 5 2 3 — 9: 4 7 5. Szolnok 5 2 2 1 8: 7 6 6. Ózdi Kohász 5 1 4 — 6: 5 6 7. Bakony V. 5 3 — 2 8: 8 6 8. 22. sz. Volán 5 3 — 2 9:11 6 9. Salgótarján 5 2 1 2 10: 7 5 10. Szabó L. SE 5 1 3 1 7: 5 5 11.’ Szekszárd 5 1 3 1 3: 3 5 12. Sopron 5 2 1 2 5: 7 5 13. Kecskemét 5 2 — 3 8:16 4 14. Siófok 5 3 1 1 17:10 3 15. Békéscsaba 5 — 3 2 6: 9 3 Ganz-Mávag 5 — 3 2 6: 9 3 17. Kbarcika 5 1 1 3 5: 9 3 18. Baja 5 1 1 3 7:12 3 19. Keszthely 5 — 2 3 3: 8 2 20. D. Kinizsi 5 — — 5 6:14 — Megjegyzés: a Siófcflc össz­eredményéböl négy büntetőpont levonva. Eredmények: DMVSC— Keszthely 1:1, Özd—Szek- szárd 0:0, ©anz-Mávag— Sopron 1:2, Eger—Békéscsa­ba 2:1, Hódmezővásárhely— Kecskemét 7:0, Bakony Ve­gyész—Baja 1:0, Siófok—Ka­zincbarcika 4:1, Nagykanizsa —D. Kinizsi 4:2. A 6. fordulóban, au­gusztus 31.,szerda 17 óra: Ózdi Kohász—Szolnoki MÄV MTE, Sopron— Mezőtúri Honvéd. Területi bajnokság Tisza 1. Kisvárda csoport 3 2 1 — 9: 4 5 2. Jászberény 3 2 1 — 7: 3 5 3. Olefin SC 3 2 1 — 6: 2 5 4. Rakamaz 3 2 1 — 5: 1 5 5. Balmázújv. 3 2 — 1 9: 5 4 6. Hböszörm. 3 2 — 1 5: 4 4 7. Hszoboszló 3 2 — 1 5: 5 4 8. Jászkisér 3 1 1 1 6: 5 3 9 DUSE 3 1 1 1 5: 4 3 10. Püspöki. 3 1 1 1 3: 3 3 11. H. Bem SE 3 1 1 1 2: 3 3 12. Rákóczif. 3 1 — 2 9: 4 2 13. Tvasvári 3 — 2 1 6: 8 2 14. Baktalóránt. 3 — — 3 0: 6 — 15. Mátészalka 3 — — 3 2:11 — 16. D. Volán 3 — — 3 1:12 — A 4. fordulóban szep­tember 4., vasárnap 15.30: Jászkisér—Kisvár- da Szabó I., Rákőczifal- va—H. Bem SE Fodor, Lehel SE—Püspökladány. A megyei bajnokság állása 1. Sz. Vegyi. 3 3 — . 10: : 2 6 2. Szajol 3 2 1 6: ■ 2 5 3. Tmiklós 3 2 1 — 5 : 2 5 4. Jászároksz. 3 2 — 1 7: : 2 4 5. Karcag 3 2 — 1 9: : 5 4 6. Sz. Cukor. 3 1 2 — 5: : 3 4 7. K. Medosz 3 2 — 1 6: : 5 4 8. Tföldvár 3 1 1 1 7: : 5 3 9. Jászjákóh. 3 1 1 1 6: : 5 3 10. Szászberek 3 1 1 1 4: 3 3 11. Jszaru 3 1 1 1 5 : 5 3 MFSE 3 1 1 1 5 : 5 3 13. Kunhegyes 3 1 — 2 11 : 8 2 14. MÁV MTE j. 3 1 2 9 :10 2 15. Tiszafüred 3 1 — 2 8 :T2 2 16. Túrkeve 3 1 2 1: : 9 1 17. Kunmadaras 3 — — 3 1: : 7 — 18. Kunszentm. 3 — — 3 1: :16 — V A 4. fordulóban, szep­tember 4., vasárnap 16 óra: Jászjákóhalma—Tö- rökszentmfklós, Túrkeve —Kunmadaras, Szolnoki Vegyiművek—Tiszaföld- vár, Szolnoki Cukorgyár —Szajol, Jászárokszállás —Kunhegyes, Kunszent- márton—K. Medosz, M.- túri FSE—Jászfényszaru, Karcag—Szolnoki MÁV MTE junior, Tiszafüred— Szászberek. A totó 35. heti eredménye 1. Stockholm—Göteborg l:0 1 2. Brage—öster 0:2 2 3. Elfsborg—Hammarby 4:2 1 4. Mjällby—Gef le 2:1 1 5. örgryte—Halmstad 0:2 2 6. Arsenal—Luton 2:1 1 7. Aston Villa—W. Bromw. 4:3 1 8. Everton—Stoke 1:0 1 9. Ipswich—Tottenham 3:1 1 10. Leicertes—Notts C. 0:4 2 11. Nottingham—Southamp. 0:1 2 12. Sunderland—Norwich 1:1 X 13. Watford—Coventry -f-2 2:2 2 14. Wolverh.—Liverpool 1:1 X Í5. West Ram—Birmingham 4:0 1 Tájfutó VB A Zalaegerszegen augusz­tus 31-én ünnepélyesen meg­kezdődő X. tájfutó VB-re benevezett 22 ország váloga­tottja közül 11 tegnap már a zalai megyeszékhelyen ed­zett. Megérkezett a magyar csapat, is, amelynek szakve­zetője, Monspart Sarolta el­mondta, hogy a kijelölt ke­ret minden tagja egészséges. Szolnoki MÁV-MTE — Salgótarjáni TC 2:1 (2:0) Szolnok, 4000 n., v.: Ki­rály. Szolnoki MÁV MTE: Boros — Porhanda, Csontos, Repka, Baran, Sugár, Feleki (Zavaczky), László (Rostás), Kántor, Hegedűst, Szabó. Mb. edző: Lódi László. Salgótar­jáni TC: László — Babcsán, Kovács I., Juhász, Kalmár, Zsidó, Berindán, Tóth (Bal­ga), Szanyi, Földi (Tolnai), Gyöngyösi. Edző: Borbély András. Az első percben a szolnoki védők nagy buzgalmukban Kovács I-et labdával együtt belökték a kapu előterébe, s kis híján gól lett a dologból. A 3. percben az ördöngősen cselező Szabót Kovács I. fel­vágta, vitathatatlan 11-es. A büntetőt Sugár nagy erővel lőtte kapura, László a lécre tolta a labdát s úgy tűnt, fel­szabadul a vendégek kapuja. Nem így lett: a büntetőt kö­vető szögletből Hegedűs ügyesen csúsztatta a hálóba a labdát, 1:0. A 9. percben Gyöngyösi (akinek semlege­sítése végig megoldhatatlan feladatot jelentett) ajándék labdát kapott, s lövését Bo­ros bravúrral ütötte ki. Ké­sőbb újra Gyöngyösi lőtt, és újra Boros kezében halt el az akció. Ezután elpilledtek a játékosok, és csak a 25. perc táján élénkült az iram, amikoris a hazaiak veszé­lyeztettek, különösen Szabó elfutása jelentett veszélyt úgy, hogy Babosának egy sárga lapjába került a bal- szélső őrzése. A 31. percben Gyöngyösi elől Baran az utolsó utáni pillanatban spár­gázta haza a labdát. Aztán a 35. percben egy másik olda­láról mutatkozott be a MÁV MTE „ügyeletes” gólgyárosa. Kántor szögletét Baran bom- 'bafejjessel küldte a hálóba, 2:0. A II. félidő első percében Berindán átadását Gyöngyö­si villámgyorsan, fordulásból lőtte rá, Boros remekül vé­dett. A szögletrúgás után a 16-os sarkán álló Zsidó kap­ta a labdát, s miközben a szolnoki védők fellélegeztek, a tarjáni csatár minden te­ketória nélkül a hálóba bom­bázott, 2:1. Boros elmélázott az esetnél. A gól felhozta a vendégcsapatot, és a levegő­ben lógott az egyenlítő gól. Aztán a II. félidő felénél megrázta magát a hazai gár­da, s a 70. percben Kántor mintaszerű beadását Hege­dűs a tarjáni kapu előteré­ben elvétette. Hatalmas hely­zet volt! Egy perc múlva Hegedűs a kifutó László mellett a kapufát találta el, a kipattanó labdával Kántor feleslegesen cselezgetni kez­dett, s ahogy ez ilyenkor len­ni szokott, odalett a helyzet. Nagy hajrát vágott ki a Szol­nok, de Salgótarján sem hagyta magát, így az utolsó percig volt esemény bőven. Jó színvonalú, küzdelmes mérkőzést láthattak a nézők. A piros-kékek megérdemel­ték az ünneplést, hiszen szép játékkal fektették két vállra az egyik bajnokaspiránst. — Jók: Csontos, Repka, Baran, Szabó, Kántor, illetve Ju­hász, Berindán, Gyöngyösi és a csereként beállt Balga. — Pb — Mezőtúri Honvéd 22. sz. Volán 3:0 (2:0) Mezőtúr, 2500 n., v.: Gás­pár. Honvéd: Piel — Szilá­gyi, Dávid, Nagy, Miskovitz — Katona, Boda, Wittmann, Csanálosi — Tabár (Dzurják 73. p.), Szirják. Edző: Ben- csik Gyula. Volán: Kollár — Nagy, Dunai, Bartosik, Hu­szár — Goschler, Meszes (Pribeli szünetben), Szakái — Németh, Vad, Aranyosi. Edző: Nagy János. A mérkőzés gyáSzszünet- tel kezdődött: Herczeg István a nézőtéren halt meg az STC elleni mérkőzésen. A 6. percben Boda pontatlan át­adása miatt halt el a Honvéd támadása, négy perc múlva Wittmann labdáját Csanálosi nagy erővel kapura lőtte, Kollárról kipattant a labda, ám nem volt a közelben Honvéd-csatár. A 20. percben Goschler lövését ügyesen védte Piel. Két perc múlva Tabár nagyszerű cselekkel ment el, Kollár bravúros ve­tődéssel vette tél előle a lab­dát. A 30. percben Wittmannt Bartosik ellökte a 16-os ol­dalvonalánál, a megítélt sza­badrúgást a sértett lőtte ka­pu elé, és Boda a hálóba he­lyezett, 1:0. öt perc múlva Tabár úgy ment el a Volán védők között, mint kés a vaj­ban, lövése azonban a bal sa­rok mellett zúgott el. A 40. percben Szilágyi lövését Kol­lár lábbal mentette a balsa­rok mellől. A következő per­cekben a Volán támadott, és ő kapta a gólt. Egy előrevá­gott labdára Csanálosi raj­tolt, lefutott két védőt is, és a kifutó Kollár mellett a bal alsó sarokba gurított, 2:0. A 45. percben Vad játszotta tisztára magát, Piel azonban leszedte lábáról a labdát. Szünet után fokozódott az iram, a vendégek kitámad­tak, ez azonban a Honvédnak volt kedvező. A hazai csapat saját térfeléről indította gyors csatárait, és hozzájuk jól felzárkózott középpályá­sok igen sok zűrzavart okoz­tak a Volán védőinek. A 61. Lehel SE—Baktalóránthá­za 2:0 (2:0). Baktalórántháza 500 n. V.: Mozgó. Lehel: Pesti—Gergely, Fényes, La­katos, Sulyok—Szántai, Szí­vós, Lukácsi—Deme, Gom­bos, Petró. Edző: Péczely Szabolcs. Már az ötödik perc­ben vezetést szerzett a jász­berényi csapat. Szántai erős lövése kipattant a kapusról, és a szemfüles Gombos kö­zelről a hálóba helyezte a labdát, 1:0. Negyedóra múl­va Lukácsi indítását Szántai kapta, aki a 16-os jobb sar­káról kapásból, laposan a hálóba vágta a labdát, 2:0. Szünet után Pesti kapus biz­tos gólnak látszó lövéseket hárított, de a többiek is hő­siesen védték a kaput. A jászberényiek végül értékes két pontot szereztek, és elő­re rukkoltak a táblázaton. Jók: Pesti (a mezőny leg­jobbja), Fényes, Sulyok, Szántai, Szívós, illetve Far­kas, Kozma. Ifj. mérkőzés: 1:1. — Hoffer — Olefin SC—Rákóczifalva 1:0 (0:0). Leninváros 350 n. V.: Szabó J. Leninváros: Domány—Sztankó, Kalapos. Szalánczi, Vanczó, Bodolai, Koczka, Kormos (Polonkai), Lukács, KaDUS (Magos), Ré- pási. Rákóczifalva: Majer— Kocsis, Sebők, Ladányi— Horváth J. (Horváth B), Bencsik, Nyolczas I.—Szabó, Molnár, Kántor, Nyolczas II. (Rigó). Edző: Somogy vári József. Ideális labdarúgóidő­ben, kellemes környezetben, jól felkészített csapatok ta­lálkoztak. A hazaiak förge- teges támadásai vezették be a mérkőzést. A vendégek taktikusan védekeztek, de a támadásokról sem mondtak le, ellenakcióikat tudatosan, percben Wittmann a felső kapufát találta telibe, majd öt perc múlva 15 méterről lőtt fölé. A Volán védői időn­ként tisztátalanul szerelték a Honvéd csatárait. A 68. percben Katonát terítették le csúnyán a kapu előterében a Volán védők, két perc múlva Tabárt Goschler a 16-oson belül ököllel leütötte, a Hon­véd csatár nem is tudta to­vább folytatni a játékot. A 71. percben Csanálosi saját térfeléről indult, kicselezte védőjét, majd becsapta az egész Volán-védelmet, a ki­futó Kollár mellett is el­ment, és éles szögből a jobb sarokba lőtt, 3:0. A hátralé­vő időben a Honvéd jobb erőnléte kidomborodott. A mezőtúriak ezen a találko­zón minden idegszáiukkal a győzelemért harcoltak. Min­den csapatrészük jobb volt ellenfelükénél, és tulajdon­képpen az történt a pályán amit ők akartak. Végered­ményben jó iramú, különö­sen a II. félidőben magas színvonalú mérkőzést látott a szépszámú közönség, és ilyen arányban is megérde­melt arányú Honvéd győze- zelem született. Jók: Csaná- losii Nagy, Katona, Misko­vitz, Tabár, Szilágyi, illetve Kollár, Bartosik, Goschler, Vad. — Sindel — sok mozgásos játékkal épí­tették fel. Majernak Kapus a 16. percben, Bodolai a 22. percben adott munkát. Sza­bó a 25. percben hagyott ki nagy helyzetet Domány ka­puja előtt. A félidő végéig szinte csak mezőnyjáték folyt mindkét csapatnál, a védelmek remekeltek. Már- már pontosztozkodási remé­nyeik voltak a vendégeknek, de a csereként beállt Polon­kai a 75. percben közelről a hálóba fejelte a hazaiak egyetlen, de két pontot érő gólját, 1:0. Elmélázott a ven­dégek addig kitűnően játszó védelme, kettős cserével próbáltak frissíteni, de roha­maik már nem vezettek eredményre. Nyolczas II-nek és Molnárnak volt gólszerzé­si lehetősége, de ezek is ki­maradtak. Kitűnő játékveze­tés. Sárga lapos figyelmezte­tés: Sztankó. Jók: Lukács, Kalapos, Bodolai, Szalánczi, illetve Majer, Kántor, Sebők, Bencsik. Ifi: Olefin SC—Rákóczi­falva 5:2 (2:1). — Bagi — Jászkisér—Tiszavasvári 2:2 (1:1). Jászkisér 600 n. V.: Tóth S. Jászkisér: Földvári —Gebhárd, Bércesi, Kiss— Németh (Szabó F.), Csillik— Kovács, Postás, Gócza—Tóth L., Menyhárt, Tóth J. Edző: Bukhár László. Tiszavasvá­ri: Ambrus—Lakatos, Nagy J., Héri, Reznek, Verés (Vass), Ferencz, Juhász L.— Péntek (Hegyes), Juhász K., Nyisztor. Edző: Szemcsék László. Közepes színvonalú és sportszerű mérkőzésen a hazai csapat lépett fel táma­dólag. Már az 1. percben ben Menyhárt jó helyzetben (Folytatás a 6. oldalon) Sajátságos koreográfiája van a szolnoki MÁV MTE labdarúgó-mérkőzéseinek. A csapat hazai pályán a legfé­lelmetesebb ellenfélnek is vitézül nekiesik. Ilyenkor gondolkodásban, játékban villámgyorsak a fiúk, s mire a partner felocsúdik, vezet is a piros kék legénység. Azt sem nehéz kitalálni, hogy ál­talában a bal szélen fogják kikezdeni a csatárok a szem­benálló védelmet: Szabó ál­talában őrületbe kergeti hát­védjét, és belőtt labdái, ne­tán a szabálytalan közbe­avatkozások nyomán szüle­tett szabadrúgások vezetnek el az ellenfél hálójának be­vételéig. Aztán akár egy lendkere- kes autó, fél óra elteltével lelassul a csapat, és termé­szetes, hogy mindinkább lábra áll a már megrogy- gyant ellenfél. A II. félidő aztán a szembenálló gárdáé: szorongatnak, olykor ki is egyenlítenek, ezért van az, hogy a kezdeti szurkolói elé­gedettség duzzogásba csap át még akkor is, ha pontot, vagy pontokat szereznek a szolnokiak. Íme a piros-kékek lőlapja az elmúlt mérkőzések során. A Kaposvár ellen idegenben a 2. percben szerzett veze­tést a MÁV MTE, és ezzel a gyors találattal döntetlent ért el. A szolnoki visszavá­gón a 13., 25. és 29. percek­ben szerzett gólokkal lett 3:0, majd a menetrendszerű mélypont a 38. és a 60. perc­ben következett, amikor a kaposváriak egyetlen gólnyi- ra kerültek a feljebbjutás- tól! A Keszthely ellen a 13. percben és a 78.-ban a Ganz MÁVAG ellen ugyancsak a 16. percben rúgott gólt a MÁV MTE. Szekszárdon 0:2 után, amikor kiengedtek a hazaiak, a 78. percben Hege­dűs révén született taiálat. Debrecen ellen a 25. percben szerzett vezetést a hazai gár­da. A kettős válasz a II. fél­idő első percéig váratott ma­gára, aztán a sírból Zavacz- ky lövése a 84. percben hoz­ta vissza az egyik pontot. Az első félóra góljai kidolgozott akciókból származó, számta­lan kihagyott helyzettel megszolgált találatok, míg a hajrában erőlködés nyomán, némi szerencsével sikerül bevenni az ellenfél hálóját. Mindez azt bizonyítja, hogy erőnlétileg még nem egé­szen kész az együttes. Ma­gyarázat? Van: nyáron az alapozás-formábahozás idő­szakában turistaként, saját NB I. B. Női: Jászberé­nyi Lehel SE—Goldberger 19:16 (10:9) Jászberény 350 n. v.: Falu. Ihász. Lehel SE : Nagy—Vágóné, Budai 5, Farkas 8, Gál, Darázsné 5, Borgulya. Csere: Dalmadi, Faul I. Pljesovszkj Harsá- nyi, Pintácsi. Edző: Lipták Zoltán. A Lehel szerezte meg a vezetést, és a félidő végéig fej fej mellett haladva tar­tani tudta egygólos előnyét- Szünet után nagy iramot diktált a két ifjúsági vál- gatottjával szereplő főváro­si csapat. Az utolsó negyed­órában a Lehel irányította a játékot, és biztosan nyer­te a találkozót. NB II. Férfi: Kunhegyest E SE—Budapesti Ganz Vili. 32:27 (14:13). Kunhegyes 300 n. v.: Pados, Rátkai. KESE: Tar T.—Lőrincz 4, Gál A., Burján 3, Tar Z. 3; Túri I., Gál J. 1, Nagy 3, Antal 7, Túri J. 1, Mészáros 10, Bot­ka. Edző: Cseh Zoltán. költségén Nyugat-Németor- szágban járt a csapat. Ígé­ret volt rá, hogy a bajnokság megnyerése után kimehet­nek. Nyertek,- kimentek. Hogy meg kellett tartani az adott szót? Igen. A szolnoki együttes nincs elkényeztetve külföldi utak dolgában. Por­handa, Csontos és még jó né­hány játékos hosszú éveket töltött a szolnoki labdarú­gás „szolgálatában” anélkül, hogy Hegyeshalomnál kitette volna a lábát a határon. Az­tán az adott szóval is csín­ján kell bánni. Rostást NB I-es klubok kerülgették, ő azért maradt itt, mert amint elmondta, Szolnokon min­dent megkapott eddig, amit ígértek neki. Többet nem, — de kevesebbet sem. És ez a korrektség az átigazolás idő­szakában egy kalapnyi pénz­zel is felér. Aztán itt volt az edzővál­ság: Nagy Pál Béla a havi 9 ezer forintos alapfizetése mellé az egyik vállalattól 3 ezer forintos kiegészítést ka­pott. Az új rendelkezések ér­telmében ettől elesett, de ezen kívül más kérése is volt, amelyet a MÁV MTE nem tudott és nem is akart teljesíteni. A tréner felmon­dott, az edzőbizottság csü­törtökön tárgyalta az ügyét, és az MLSZ elnökségének 3—5 évig szóló eltiltást java­solt. Mindennek ellenére a rajt nem sikerült rosszul. A Deb­recen elleni döntetlen siker volt, a salgótarjániak skalp­jának megszerzése pedig már-már a régi időket idéz­te. A további helytálláshoz feltétlenül előre kell lépni néhány dologban. Boros, aki a területi bajnokságban ké­pes volt egymaga meccseket nyerni, mintha nem érezné még az NB Il-es meccsek gyorsabb ritmusát, aztán a középpályán hiányzik egy olyan játékos, aki 30—40 méteres átadásokkal hozná rendre támadásba Kántort, Szabót, Hegedűst. Talán Su­gár lehetne az. ha egyszer majd valóban lábra kap. Sok van még a szolnoki csapat­ban. Érzi ezt a közönség is, mert meglepően szép szám­ban foglal helyet még hét­köznapokon is a lelátókon. Őket megtartani, netán újabb híveket toborozni, csak to­vábbi csupaszív játékkal le­het. És azzal, ha a biztató kezdést ugyanolyan folytatás követi. — Palágyi — A hazai csapat egy pilla­natig sem adta ki kezéből a vezetést, biztosan nyerte a találkozót. Jó: Antal, Lő­rincz, Burján, Mészáros. Újkígyós—Alföldi Olajbá­nyász 31:30 (16:15) Újkígyós 450 n. v.: Kiss, Taizs. Olaj­bányász: Kecső—Kocsis 15, Danyi T. 4, Serfőző 1, Zsí­ros. Csajbók A., Rátkai 1, Libor, Barfcha, Rigó G„ Bé­rén yi 9. Edző: Horváth Jó­zsef. A bajnoki címre esé­lyes hazaiak kezdtek job­ban, és 8:4-re elhúztak. Az Olajbányász támadók sokat mozogva, sikerrel húzták szőt az újkígyósiak védelmi falát, Kocsis révén rendre eredményesek voltak, és 13: 12-re felzárkóztak. A II. fél­időt fokozott iramban kezd­ték a csapatok. A hazaiak átlövésből, míg az olajbá­nyászok ötletes akciókból voltak eredményesek. Jók: Kocsis, Herényi, Danyi T. TERÜLETI BAJNOKSÁG ■» Kézilabda