Szolnok Megyei Néplap, 1983. augusztus (34. évfolyam, 181-205. szám)

1983-08-23 / 198. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1983. AUGUSZTUS 23. Megyei labdarúgó-bajnokság Szajoli bravúr Kunszentmártonban Szajol—Kunszentmárton 4:1 (2:1). Kunszentmárton, 200 n., v.: Botos. KTE: Kovács — Dézsa (Tan), Szarvák: L., Szarvák A. (Gödö), Farkas, Geller, Hábensusz S., Földi, Kerekes, Király, Gulyás. Gyenge iramú mérkőzésen a vendégek középcsatára nyit­hatta volna meg a gólok so­rát, de mellé lőtt, Király a 16. percben viszont nem. Ez­után a Kunszentmártonban először játszó Földi lövésbe­mutatót tartott. Ezt azonban a Szajol csatársora vette át, és az összeszokatlan, ifisták- ból összetevődött védelem mellett rajtaütésszerűen gyors támadásokkal könnye­dén érték el góljaikat. Az 55. percben Suki (Szajol) kiállí­tása után sem volt képes a helyi csatársor magára talál­ni. Góllövők: Gál (2, egyet 11-esből), Horváth, Hemek, illetve Király. Jók: Kupái, Hemek, Horváth, Gál, illet­ve Földi, Király. Ifi: Szajol —KTE 10:0. A meglepően jól játszó vendég ifisták tetszés szerint lőtték góljaikat. Szolnoki Vegyiművek— Jászjákóhalma 4:2 (1:2). Ve­gyiművek pálya, 100 n. V.: Németh M. Vegyiműveik: Öl­lé — Fedor, Táncos, Dobos, Pusztai (Hajdú), Varga, Sza­bó I., Vadkerti, Tóvizi, Csiz­madia, Busi (Dávid). Közepes iram és színvonal jellemezte a mérkőzést. Még el sem kezdődött a játék, a szemfüles Szöllősi máris ve­zetést szerzett a vendégek­nek, 0:1. Fokozatosan jöttek fel a hazaiak, és egy táma­dást követően Csizmadia lőtt a hálóba, 1:1, amire Palcsó 11-esből valaszíőlt. A ha­zaiaknak megítélt 11-est Var­ga az első félidő lefújása előtt elhibázta. A második félidőben egy „teljesen más” hazai csapat lépett pályára. Sokat mozogtak, többet lőt­tek kapura, és a széleken ve­zetett támadásaik rendre ve­szélyt jelentettek. Előbb Csiz­madia lőtt távolról szép gólt, majd Tóvizi és Busi révén alakult ki a második félidei játék alapján a megérdemelt végeredmény. Jók: Dobos, Csizmadia, Táncos, Vadkerti, il'l. Szöllősi, Nagy L., Palcsó. Ifi: Szolnoki Vegyiművek —Jászjákóhalma 2:1. Szolnoki Cukorgyár—Kun­madaras 3:1 (2:0). Szolnok, 400 n. V.: Kökény. Cukor­gyár: Csécsey — Gönczöl, Márkus, Kormos, Aknai (Szá­lai), Kovács, Koncsik, Nagy, Rákóczi (Csollák), Mihályi, Gyémánt. Ezen a mérkőzésen avatta fel a hazai csapat a megszé­pült és megújult füves pá­lyáját. Lendületes, sokmoz- gásos, bátor támadójátékkal kezdett a Cukorgyár, de hely­zeteit nem tudta gólokra vál­tani. A 24. percben a lőni ké­szülő Gyémánt lábát elka­szálták. A büntetőt Mihályi értékesítette, 1:0. A 44. perc­ben Kovács szép cselekkel hagyta maga mögött a védő­ket, majd jobbra gurított labdáját Mihályi lőtte az üresen maradt kapu közepé­be, 2:0. A második félidőben sem Változott a játék képe. A 75. percben a csereként beállt Csollák mintaszerű labdájával Koncsik kiugrott, és a két védőt és a kapust is kicselezve lőtt a hálóba, 3:0. A vendégek a 89. percben Kozma révén szépítettek, 3:1. Jók: Márkus (a mezőny leg­jobbja), Csécsey, Kormos, ill. Ligeti, Doma. Ifi: Sz. Cukorgyár—Kun­madaras 8:1. Jászár okszállási Vasas—Ti- szaföldvár 4:1 (1:0). Jász­árokszállás, 650 n. V.: Szaba- ri. J. Vasas: Kasza B. — Tá­bori I., Muntyán T., Varga F., Nagy S., Nagy T., Banka L., Papp S., Tuza L., Kiss B., Tábori B. (Bobák). Nagy érdeklődés mellett kezdődött a találkozó. A 10. percben Balogh J. hagyott ki gólszerzési lehetőséget, a 30. percben Banka lövése alig szállt mellé. A 41. percben Papp ügyes cseleivel hagyta maga mögött a védőket, lö­vése a kapusról kiperdült. Tábori ott termett, és veze­tést szerzett. A 46. percben Papp viharzott el a bal szé­len, és a kimozduló kapus mellett a hálóba gurított. A vendégek Kézsmárki révén szépítettek. A 49. percben re­mek jobb oldali támadás vé­gén a belőtt labdát Banka fejelte a hálóba. A mérkőzés a 86. percben véglegesen el­dőlt: Kiss B. jól eltalált lö­vése a hálóban kötött ki. Két tiszaföldvári játékos kiállít­va. Jók: Tuza, Kiss B., Tábo­ri I., Papp S., illetve Balogh J, Ifi: Vasas—Tiszaföldvár 2:1. Karcag—Középtiszai Me­dosz 3:1 (2:0). Karcag, 1000 n., v.: Pintér. G.: Hajdú J., Erdei, Antal (11-esből), ill. Szerencsi. I fii: Karcag—Középti)szai Medosz 4:4. Törökszentmiklósi SE— Túrkevei SE 1:1 (0:1). Török - szentmiklós, 200 n. V.: Po-r lomka. TSE: Mészáros — Do- mán, Hoppál, Kozák, Kocsis, öz, Szebeni (Ramos II.), Cső­ke (Pólyák), Márton, Ramos I. , Lengyel. Kitűnő játékvezetés mel­lett végig jó iramú küzdel­met vívott a két csapat. A Törökszentmiklós lényegesen többet és veszélyesebben tá­madott, de a gólhelyzetek rendre kimaradtak. A ha­zaiak a mutatott játék alap­ján közelebb álltak a győze-1 lemhez. Sárga lap: Hoppál (TSE), illetve Farkas (Túrke- ve). Gólílövő: öz, ill. Kozma. Jók: Hoppál, Kozák, Öz, il­letve Kormos I., Ferenc, Kozma. Ifi: TSE—Túrkeve 1:0. Tiszafüred—Jászfény szaru 3:2 (3:2). Tiszafüred, 400 n., v.: Barta. Tiszafüred: Kovács — Galajda, Deli, Veres, Ne­mes (Kocsis), Somogyi, Kiss J. , Dobi, Mezei (Herbák), Né­meth, Borbély. Gyors góllal kezdődött a mérkőzés, Galajda a 2. perc­ben előretört, becselezte ma­gát a vendégvédők mögé az allapvQhiaMgt pontosan adott középre, és Németh 6 méter­ről nem hibázott. Meglehető­sen gyors válasz következett, mert a 7. percben egy jó lö­vést Kovács Farkas elé te­nyereit, aki 8 méterről lőtt a kapu bal oldalába. A 10. percben egy 11-es, amit So­mogyi értékesített, újra veze­téshez juttatta Tiszafüredet Az első negyedóra végén már Rádió SZOLNOKI STÜDIO: 17.00: Műsorismertetés. Hírek. — 17.05: Judy Garland felvéte­leiből'. — 17.10: Zsibongó. Gyer­mekműsor. Szerkesztő: Cseh Éva. (A tartalomból: Kajako­sok a Tiszán — Elszaladt a nyár — nyári sportok.) — 17.25: Stúdiópódium. Szabó Orsolya a kecskeméti Kodály Intézet ta­nára zongorázik — 17.35: Üzemi lapszemle. — 17.49: Orosz dal­feldolgozásokat játszik; James Last zenekara. (Közben: Nap­jaink. Palatínus István jegyze­te.) — 18.00: Alföldi krónika. — 18.15: Ihász Gábor énekel tánc- dtellaiból. — M.20—18.30: Hír­összefoglaló. Lap- és műsorelő­zetes. KOSSUTH: 8.20: Mai kulturális progra­mok. — 8.25: Szakállas histó­riák. — 8 55: A Népzenei Han­3:1-re vezetett a füredi le­génység Dobi fejesgólját kö­vetően. Az újonc vendégcsa­pat pánikba esett, és a nagy gólarányú vereség elkerülé­séért „mindent megtett”. En­nek eredményeként a 29. percben még szépített Tóth fejesével, ettől kezdve viszont a vendégek játéka jobban hasonlított a rögbi és a judo mutatványaihoz, mint a lab­darúgáshoz. Nagyot esett a játék színvonala, a csapko­dás ellenszerét a füredi já­tékosok nem találták meg, és igen mérsékelt második fél­idei teljesítményükkel csak a győzelem értékelhető. Jók: Deli. Németh, Kiss J., ill. Horváth, Rózsa, Farkas III. Ifi: Tiszafüred—Jászfény­szaru 2:0. Szászberek—Szolnoki MÁV MTE junior 3:1 (1:1). Szász­berek, 300 n., v.: dr. Botka. Szászberek: Farkas — Veres, Donkó, Tóth, Juhász, Laki R., Bezzeg, Göblyös, Szabó, Laki J„ Makaí (Gyárfás). Az első félidőben nagy ira­mú, jó mérkőzést vívtak a csapatok, némi hazai fölény­nyel. A nagy hőség sokat ki­vett a játékosokból, és arra lehetett számítani, hogy a második félidőre ellaposodik a játék. A nézők legnagyobb örömére ez nem így történt, végig nagy iramú, látványos mérkőzést láthattak, a játék képe alapján pedig biztos és megérdemelt hazai győzel­met. A csapatok dicséretet érdemelnek lelkes -játékukért. G.: Makai, Laki J., Szabó, ill. Fürtös. Jók: Laki J„ Bez­zeg, Szabó, Göblyös, illetve Jegesi, Kelemen. Ifi: Szolnoki VSI—Szász­berek 8:0. Mezőtúri Főiskolai SE— Kunhegyes 3:2 (1:2). Mező­túr, 200 n„ v.: Jancsó. FSE: Berkes — Táj ti, Takács, Nagy K., Bója, Zsuró, Ju­hász, BéJfeczki, Patt, Horváth, Deme. Csere: Ádám, Pólyák. Az első félidőben a táma­dásra koncentráló főiskolá­sok ellen a Kunhegyes hosz- szú átadásokra és keresztlab­dákra épülő játéka, valamint erőfölénye érvényesült. Ve­zetése megérdemelt volt. A második félidő elején a ha­zaiak egy büntetővel ki­egyenlítettek. Ezután jobb ál­lóképességük és összjátékuk révén egyre inkább fölénybe kerülve a győztes gólt is megszerezték, a vereséget nehezen viselő, és emiatt tíz főre fogyatkozott vendégek­kel szemben. Góllövők: De­me, Béleczki, Pólyák, ill. Szabó Gy., Herbály. Jók: Zsuró, Juhász, ill. Szabó J. Sárga lap: Kontra (Kunhe­gyes), kiállítva: Borbély (Kunhegyes). gos Üjság melléklete. — 9.44: Magyar gyermekzene. — 10.05: MR 10—14. — 10.35: Romantikus zene. — 11.39: Széchenyi István napló.iából. — 12.30: Ki nyer ma? — 12.45: Törvénykönyv. — 13.00: A Rádió Dalszínháza. A holicsi Cupido. Zenés játék. — 14.10: Zengjen a muzsika. — 14.40: Élő világirodalom. Fran­ciaország. — 15.05: Más mu­zsika kell. Jelenetek Hidas An­tal regényéből. — 15.49: Hang­szerszólók. — 16.18: A Román Szocialista Köztársaság nemzeti ünnepén. — 16.48: Glinka: Ke­ringőfantázia. — 17.05: Arcélek. — 17.30: Népdalok. — 18.15: Hol volt. hol nem volt... —I 19.15: Svéd Sándor opera felvételeiből. — 19.48: Veszteséges veszeke­dés .. avagy hogyan lehet ha­vi 500-at semmivé változtatni? — 20.18: Nagy mesterek — vi­lághírű előadóművészek. — 21.01: Gazdasági reformkorok Magyar- országon. 1867—1945-ig. IV. rész. — 21.31: A King’s Singers és a könnyűzene Z/6. rész. — 22.30: Nóták. — 22.50: Kihaló mester­ségeik. — 23.00: Osváth Júlia operett- és Jámbor László dal­játékfelvételeiből. — 23.30: Schu­bert: V. szimfónia. — 0.10: Mad­rigálok. |A rádió és la televízió műsora A Duna Kupáért Nemzetközi női röplabdatorna Az első ízben kiírt Duna Kupa nemzetközi röplabda- torna mérkőzéseit a magyar- országi csapatok rendezték. Mint ismeretes, a női me­zőnyben a házigazda Debre­ceni MVSC mellett a Szol­noki Vegyiművek NB I-es női röplabdacsapata képvise­li hazánkat a többfordulós mérkőzéssorozaton. Szombaton ünnepélyes megnyitóval és a Vegyimű­vek—KPS Brno mérkőzéssel kezdődött a DMVSC új csar­nokában a torna. A csehszlo­vák 4. helyezett csapat ruti­nos, jól képzett játékosokiból tevődött össze. A szolnoki lányok , nem játszottak alá­rendelt szerepet. Az első játszmában 8:6-ra, a máso­dikban ll:8-ra vezettek, de a rutinosabb és jobb me­zőnyjátékot nyújtó Brno a véghajrában mindig újítani tudott. Az utolsó játékrész­ben még kiegyenlítettebb volt a küzdelem, 11:11-ig egyenrangú ellenfelek vol­tak, de a jobban összpontosí­tó csehszlovák együttes vé­gül 3:0-ás győzelmet aratott. Vasárnap a 3. helyezett Li- berec együttesével játszották mérkőzésüket. Az öt váloga­tottat (30—60 szoros) felvo­nultató együttes 180 centi­méter magas játékosai te­kintélyt parancsolóak voltak. A vendégcsapat kezdett job­ban. A magas sánc miatt sokat ejtő szolnoki lányok nem tudták átvenni a kezde­ményezést. A következő já­tékrészben felgyorsultak a szolnoki támadások. Több variáció sikerült, és ez bá­torságot adott a játékosok­nak, akik végig vezetve biz­tosan nyerték a játszmát. A következőkben feljavult a vendégegyüttes, magassági fölényét kihasználva, keveset hibázva nyerte a játszmát. Az utolsó játékrész ismét ki­egyenlített volt, 9:9-ig telje­sen nyílt volt a küzdelem, de a szolnoki csapat rövid ideig tartó kihagyását kihasználva végülis 3:1 arányban győzött a Liberec. Szolnok összeállítása: Var- gáné, Sipos, Mészárosáé, Sülyösné, Kolláth, Vasicsek, csere: Takácsné. Edző: Vasi­csek János. A csapatból Sü­lyösné nyújtott jó teljesít­ményt. Eredmények: Liberec —Szolnok 3:1 (10, —12, 4,9) Brno—Szolnok 3:0 (8, 8, 9) Liberec—Debrecen 3:2, Brno —Debrecen 3:1. A magyar csapatokat szep­tember 9-én két bécsi együt­tes látja vendégül. Alkotmány Kupa Első a Gépgyártó Törökszantmiklóson a vá­rosi sportfelügyelőség és a sportegyesület Alkotmány Kupa elnevezéssel férfi kézi­labdatornát rendezett vil­lanyvilágítás mellett a gim­názium udvarán. Eredmé­nyek : Alföldi Olajbányász junior—Törökszentmiklósi SE 20:19. Lehel SE—Tiszaföld­vár 23:21. A 3. helyért Tisza­földvár—Törökszentmiklós 20:19, az első helyért: Olaj­bányász junior—Lehel SE 19:16. A torna legjobb kapu­sa: Farkas Árpád (Tiszaföld­vár), a legjobb mezőnyjáté­kos : Garamvölgyi Mihály (Lehel SE), a legtöbb gólt dobó: Daritku Sándor (Tisza­földvár) 13 találattal, a tor­nagyőztes edzője: Seiler Ist­ván. Női mérkőzés: Szolnok Kereskedelmi és Vendéglátó- ipari Főiskola—Törökszent­miklósi SE 20:19. A városi sportfelügyelőség Alkotmány Kupa versenyso­rozatán, a négy sportágban kiírt viadalon a város mun­kahelyeinek 80 női és 257 férfidolgozója vett részt. Győztesek, lövészet férfi: 1. Farkas (Gépgyártó), 2. Sán- tiha (GMV), 3. Balogh (Gép­gyártó). Csapatban: 1. Gép­gyártó, 2. Baromfifeldolgozó, 3. GMV. Férfi sakk egyéni: 1. Ko­csis, 2. Kiss (mind Gépgyár­tó), 3. Bartus, 4. Forgó (mind Ruházati Szövetkezet). Női csapat: 1. Baromfifeldolgo­zó, 2. Gépgyártó. Női egyéni 1. Csajáginé, 2. Kerekes, 3. Kada (mind Baromfifeldol­gozó). Kézilabda, férfi: 1. Gép­gyártó, 2. Baromfifeldolgozó. Női; 1. Baromfifeldolgozó, 2. Ruházati Szövetkezet, 3. Gépgyártó. Kispályás labda­rúgás férfi: 1. Téglagyár, 2. Baromfifeldolgozó. 3. Titász Női: 1. Gépgyártó, 2. Ba­romfifeldolgozó; 3. Ruházati Szövetkezet. Nagypályás lab­darúgás: 1. Téglagyár, 2. Gépgyártó, 3. Baromfifeldol­gozó. Az összesített pontversenyt a Gépgyártó Szövetkezet nyerte. Asztalitenisz A HKFSE a férfi, a BSE a női kupagyőztes Alkotmányunk ünnepén hetedik alkalommal rendezte meg a Szolnok városi Aszta­litenisz Szakszövetség az „Alkotmány Kupa” országos II. osztályú felnőtt, ifjúsági, serdülő férfi és női asztali- tenisz versenyt. A Killián Főiskola tornatermében hu­szonhárom egyesület 248 versenyzője színvonalas mér­kőzéseken döntötte el az Al­kotmány Kupáért folyó pont­versenyt. A férfiak vetélke­désében a Honvéd Killián FSE nagy fölénnyel, míg a nőknél a BSE szoros küz­delemben — jobb serdülő leány versenyzője révén — nyerte el a kupát. Eredmények: Férfi egyes (91): 1. Szöghy, 2. Aranyosi, 3. Fróná (mind H. Killián FSE) és. Szita (U. PEAC). Férfi páros (45): 1. Aranyosi —Fróna (H. Killián FSE), 2. Nagy—Mayer II. (Főv. Víz­mű SE), 3. Imre—Vitsek (BVSC) és Várszegi—Baráth (Nagybátonyi Bányász SE). Női egyes (46): 1. Varga (Medosz—Érdért SE), 2. Pat­rik (Egri VM) 3. Juhász Eri­ka (H. Killián FSE) és Ru­zsenszky (Magyar Posztó SE). Női páros (23): 1. Ru- zsenszky—Patonai (Magyar— Posztó SE), 2. Varga—Bohus (M*. Érdért—BSE), 3. Patrik —Beniczky (Egri VM) és Tóth M—Kerti (ESMTK). Ifjúság' fiú egyes (34): 1. Somosi (Főv. Vízmű). 2. Ki­rály (Nyíregyházi Vízügyi SE), 3. Salamon—Huszti (Főv. Vízmű). Ifjúsági leány egyes (31): 1. Farkas (BSE), 2 .Beniczky (Egri VM), 3. Major és Padányi (mind HKFSE). Serdülő fiú egyes (30): 1. Orosz (CVSE), 2. Hemperger (Nyíregyházi Víz­ügy), 3. Oravecz (N.báto- nyi Bányász) és Seres (B.'csa- bai Konzervgyár). Serdülő leány egyes (16): 1. Szőri (Orosházi MTK), 2. Bakos (BSE), 3. Szűcs (Szeksizárdi Sp. SK) és Molnár (Egri VM). Az egyesületek közötti pontverfeiefriy végeredménye: férfiak: 1. Honvéd Killián FSE 52, 2. Fővárosi Vízmű SE 32, 3. Nyíregyházi Vízügy SE 22 pont. Nők: 1. BSE 33, 2. Egri VM 32, 3. Honvéd Killián FSE 28 pont. Kínai férfi röplabdások Budapesten Tegnap a Tungsram SC Me­gyeri úti csarnokában folyta­tódtak a röplabda „kínai na­pok”. A múlt héten a távol- Ikeleti ország világbajnokok válogatottja váltott három mérkőzést a magyarokkal, most pedig a VB 7. helyezett férfiegyüttesük kezdte meg magyarországi vendégszerep­lését. Az összecsapás előtt 7:5 volt az eddigi 12 mérkő­zés mérlege az ázsiaiak javá­ra, s ezt ezúttal 75 perc le­forgása alatt 8:5-re módosí­tották. Az eredmény: Kína— Magyarország 3:0 (6, 9, 11). PETŐFI: 8.05: Indulók és táncok. — 8.35: Társalgó. — 10.00: Zenedélelőtt. — 12 25: Gyermekek könyves­polca. — 12.35: Melódiákoktól. — 13.25: Látószög. — 13.30: Mu­zsikáló tenyészet. Gólyák. — 13.35: Martin Frey: Kis mesék a zongorán. — 14.00: A Petőfi rádió zenés délíután.ia. — 16.35: Csúcsforgalom. — 18.00: Tini­tocnik. — 18.35: Beszélni nehéz. — 18.47: ..Én vagyok Corina” — 19.35: A ..Gyorsuló idő” — 19.45: Tudósítás az úszó Európa- bajnokságrói — Rómából. — 19.58: Tizenkét szék. Folytatá­sos rádiójáték. 3. rész. — 20.35: Csak fiataloknak! — 21.30: Rá­diószínház. zűrzavaros éjszaka. Ion Luca Caragiale komédiája. — 22.29: Deák Tamás szerze­ményeiből. — 23.20: Nótacsokor. 3. MOSOK: 9.00: Az Amadeus vonósnégyes felvételeiből. — 10.22: Részletek Lehár: A víg özvegy című ope­rettjéből. — 11.05: Magyarország 1983. Fedezzük fel Örkényt, avagy szociográfiai tábor fia­taloknak- — 1140: A kalóz. Részletek Verdi operájából. — 12.50: Defossez: Fanfár. — 13.07: XVIII. századi zene. — 14.00: A kékszakállú percek ára. De- dinszky Erika új versei. — 14.30: Moszkvai Csajkovszkij­verseny — 1982. Győztesek ver­senye — 2. rész. — 15.36: Fia­taloknak! — 16.26: Zenekari mu­zsika. — 18.17: Dietrich Fi­sch er-Diescau- és Schumann-da- lok. Xni/11. rész. — 19.05: Ka­marazene. — 19.50: Bánk bán. Részletek Erkel operájából. — 20.30: Latin-Am erika irodalma. — 20.49: Régi magyar dalok és táncok. — 21.14: Haydn: A te­remtés — oratórium. — 23.04: Mai magyar zongoramüvek. Televízió 16.15: Hírek. 16.20: Képmagnósok, figyelem! (ism.. színes). 16.55: Kórház a város szélén (színes). Csehszlovák filmsorozat XX/9. rész: Helycsere (ism., színes). 18.00: Reklám. 18.05: Képújság. 18.10: A Román Szocialista Köz­társaság nemzeti ünnepén (színes). 18.30: Nők a pályán. A szegődi körzeti stúdió műsora. 18.55: Reklám. 19.10: idősebbek is elkezdhetik. Tévétorna (színes). 19.15: Esti mese (színes). 19.30: Tv-híradó (színes). 20.00: A szeleburdi család. Magyar film (színes). 21.15: Stúdió ’83 (színes). A televízió kulturális hetilapja. 22.20: Kockázat (színes). A külpolitikai szerkesztő­ség világgazdasági magazinja. 22.50: Tv-híradó 3. (színes). 2. MŰSOR: 20.00: Brahms: Szerelmi dalke- ringők. NDK komoly zenei film (ism., színes). 20.35: Ónix a föld alatti paloták köre. Szovjet rövidfilm (színes). 20.45: Tv-híradó T. (színes). 20.55: Üsző .és vízilabda EB. Magyarország—Olaszor­szág mérkőzés közvetítése Rómából ’(színes). 23.00: Képújság. SZLOVÁK TELEVÍZIÓ: 20.05: Fiatalok tévéklubja 1. rész. 21.30: Időszerű események. 22.00: Fiatalok tévéklubje 2. rész. BUKAREST: 7.30: A nagy ünnep jegyében. 8.00: A főváros dolgozóinak felvonulása. 11.00: Népzenei műsor. 13.00: Tv-híradó. 13.15: Augusztusi album. 18.40: Isten hozott szép augusztusi nap! 19.00: Tv-híradó. 19.30: Harcos évek. 20.45: Tv-színház: A nagy nap. 22.35: Ancuta fogadójának kertjében. 23.25: Tv-híradó. 23.40: Népi muzsika.