Szolnok Megyei Néplap, 1983. június (34. évfolyam, 128-153. szám)

1983-06-07 / 133. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1983. JÚNIUS 7. Középiskolás atléták országos versenye Szolnokon Aki a legmagasabbra jutott a kétnapos verseny folyamán: Rákóczi György, a budapesti Könyves gimnázium verseny­zője 450 cm-es ugrása közben a légtérben Szolnoki öröm a dobogó tetején a 110 méteres gátfutásban új országos csúccsal győzött a Verseghy Gimnázium csapata Megyei labdarúgó-bajnokság Gólzápor Kunhegyesen, a Vegyiművek rangadót nyert A középfokú oktatási in­tézmények 1982/83. tanévi országos atlétikai bajnoksá­gának döntőjét a hét végén rendezték Szolnokon a Ti- szaligeti Stadionban. A két­napos versenyen 1100 fiatal 48 verseny szám bán mérte össze tudását, a II. korcso­portban az első és második osztályosok csapata, míg az I. korcsoportban a harmadik és negyedik osztályosok egyéni versenyeken álltak rajthoz, A nagy meleg elle­nére a résztvevők sikeres felkészülésiről adtak számot: szombaton nyolc, a vasár­napi folytatásban pedig öt új országos középiskolás csú­csot állítottak föl. A spor­tolók szép teljesítménye mellett ugyancsak dicséret illeti a rendezőket — a Szol­nok megyei Tanács V. B. Művelődésügyi Osztályát, Testnevelési és Sporthivata­lát, valamint a megyei atlé­tikai szövetséget — a ver­seny zökkenőmentes lebo­nyolításáért. Eredmények a döntők sor­rendjében (az egyes ver- senyszámoknál a győzteseket illetve a Szolnok megyei ta­nulók helyezéseit tüntettük fel): Leányók. II. korcsoport. Távolugrás: 1. Debrecen Csokonai G. 533,75 (új or­szágos csúcs). Súlylökés: 1. Szombathely Nagy Lajos G. 10,01. 4x800 m váltó: 1. Győr Révai G. 9:28,15 ... 5. Szol­nok Verseghy G. 9:51,18. Ge- relyhajítás: 1. Győr Bercsé­nyi G. 34,84 (új országos csúcs) ... 8. Szolnok Keres­kedelmi SZKI 30,03. 100 m gátfutás: 1. Debrecen Cso­konai G. 15,48 (új országos csúcs). 4x100 m váltó: 1. Mo­sonmagyaróvár Kossuth G. 49,43 ... 6. Szolnok Verseghy G. 50,85. Diszkoszvetés; 1. Győr Bercsényi G. 33,61 (új országos csúcs). Magasugrás: 1. Salgótarján Madách G. 158,75 (új országos csúcs) .. . 7. Szolnok Közgazdasági SZKI 146,25. 4x400 m váltó: 1. Győr Bercsényi G. 3:57,7 ... 8. Szolnok Verseghy G. 4:13,6. I. korcsoport. 100m síkfutás: 1. Mihalkó Anna (Nyíregyháza Vasvári G.) 12,45. 400 m síkfutás: 1. Papp Éva (Győr Bercsényi G.) 57,55. 1500 m síkfutás: 1. Egy gazella-kislány ugyan­csak a Nyírségből, Mihalkó Anna a 100 méteres síkfutás bajnoka Elsősorban a kiváló futótel­jesítményekért egy évig a nyíregyházi Vasvári Gimná­zium őrzi a Christián László vándordíját. — Képünkön a sikercsapat testnevelője, Szál­ka Géza, kezében az értékes trófea Fotó: Tarpai Ágoston Zita (Dunaújváros Münnich G.) 4:29,9 (új orszá­gos csúcs). Diszkoszvetés: 1. Lipl Zsuzsa (Budapest Köny­ves G.) 48,72. 4x100 m vál­tó: 1. Nyíregyháza Vasvári G. 48,68 (új országos csúcs). Magasugrás: 1. Büki Berna­dett (Zalaegerszeg Ságvári G.) 176. 200 m síkfutás: 1. Nagy Mária (Nyíregyháza Vasvári G.) 25,41. 100 m gát­futás: 1. Csehi Andrea (Győr Révai G.) 14,71. Súly­lökés: 1. Takács Mária (Bu­dapest Könyves G.) 14,38. 800 m síkfutás: 1. Rácz Ka­talin (Győr Révai G.) 2:11,4 ... 8. Prigl Ágnes (Szolnok Kereskedelmi SZKI) 2:26,4. Távolugrás: 1. Könczöl Emő­ke (Aszód Petőfi G.) 580. Ge­relyhajítás: 1. Mestyán Ju­dit (Pécs Kodály G.) 45,98. 4x400 m váltó: 1. Veszprém Kállai G. 3:59,3. Fiúk. II. korcsoport. Disz­koszvetés: 1. Nyíregyháza 110. sz. Ipari Szakmunkás- képző I. 40,25... 6. Török­szentmiklós Székács SZKI 35,09. Magasugrás: 1. Sopron Vendéglátóipari SZKI 177,5 (új országos csúcs). 110 m gátfutás: 1. Szolnok Ver­seghy G. 16,07 (új országos csúcs) ... 3. Törökszentmik- lós Székács SZKI 16,54. 4x 100 m váltó: 1. Kisvárda Bessenyei G. 45,13. 3000 m síkfutás: 1. Szeged Vedres SZKI 38:23,2. Súly lökés: 1. Szombathely Nagy Lajos G. 13,51 (új országos csúcs) ... 3. Törökszentmiklós Székács SZKI 13,11. Távolugrás: 1. Nyíregyháza Vasvári G. 604,75 cm... 7. Szolnok 605. sz. Ipari Szakmunkásképző 1. 566,50. Gerelyhajítás: 1. Komárom Jókaii G. 45,46 m. 2. Szolnok Verseghy G. 44,96. 4x400 m váltó: 1. Miskolc Földes G. 3:29,2 (új orszá­gos csúcs) ... 6. Szolnok Ver­seghy G. 3:73,3. I .korcso­port. Távolugrás: 1. Szabó Zsolt (Miskolc Földes G.) 715. Gerely hajítás: 1. Bak István (Szeged Erdészeti SZKI) 68,86... 6. Földi At­tila (Szolnok Gépipari SZKI) 55,14. 100 m síkfutás: 1. Antal Tamás (Miskolc Föl­des G.) 11,10. 1500 m síkfu­tás: 1. Nagy Béla (Gyula Erkel G.) 3:59,2. 400 m sík­futás: 1. Kovács Attila (Mo­hács Marek SZKI) 49,32. Súly lökés: 1. Kovács László (Zalaegerszeg 407. sz. Szak­munkásképző I.) 17,65 (új országos csúcs). 4x100 m váltó: 1. Kisvárda Besse­nyei G. 43,63... 8. Török­szentmiklós Székács SZKI 45,29. Rúdugrás: 1. Rákóczi György (Budapest Könyves G.) 450... 5. Terhes, Tibor (Törökszentmi'klós Székács SZKI.) 400 cm 110 m gát­futás: 1. Varga Zoltán (Bu­dapest Egressy G.) 14,60 ... 5. Terhes Tibor (Török- szentmiklós Székács SZKI) 15.64. Diszkoszvetés: 1. Le- zsák Balázs (Szombathely Nagy Lajos G.) 50,54. 800 m síkfutás: 1. Nagy Béla (Gyu­la Erkel G.) 1:56,3. Magasug­rás: 1. Veres Imre (Kapos­vár (Ipari SZKI) 208 ...4. Lantop Tibor 200 ... 6. Suszter Zsigmond (mindket­tő Törökszentmiklós Székács SZKI) 197 cm. 3000 m sík­futás: 1. Lénárt György (Nyíregyháza Vasvári G.) 8:39,9. Hármasugrás: 1. Papp György (Sopron Kempelen SZKI) 15,10... 6. Pomázi Csaba (Szolnok Gépipari SZKI) 14,33. 4x400 mi váltó: 1. Mohács Marék SZKI 3:25,8 .U J4. Törökszentmiklós. Szé­kács SZIKI) 3:31,0 ... 8Szol­nok Verseghy G. 3:31,1. Az összesített pontver­senyt — ezzel a Christián László vándordíját — a nyíregyházi Vasvári Pál Gim­názium nyerte 249 ponttal, a csapat testnevelője Szalka Géza. L. J. Tiszafüred—Kunszentmár- ton 2:0 (0:0). Tiszafüred, 700 n. V.: Szántó. Tiszafüred: Kovács — Deli, Papp, Veres, Nemes, Somogyi, Kiss J., Dobi, Tar (Mezei), Kiss E. (Radics). Borbély. Edző: Kó­nya Gyula. Kunszentmárton: Horpácsi — Hürkecz, Szarvák, Hábensusz F., Dé- zsi, Hábensusz L.. Gulyás, Hábensusz S., Király, Szabó, Kerekes. Az aratási hőség mindvé­gig éreztette hatását a játék színvonalán. A KuTE kez­dett jobban, az első negyed­órában két gólszerzési lehe­tőséget is kihasználatlanul hagyott. A hazaiak csak a 21. percben veszélyeztették először a vendégkaput, So­mogyi sarokra és léc alá irá­nyított csúsztatott fejesét a vendégkapus kitűnő reflex­szel tolta a léc fölé. A ha­zaiak játékán ekkor még érződött a két kulcsember sérülés miatti hiánya. A má­sodik félidei cserék felhoz­ták a füredi gárdát, Radics, illetve Somogyi vezérletével az 55. perctől ismét szép futballt láthatott az igen lelkes közönség. A vendégek jól záró, fegyelmezett vé­delmét a 81. és a 87. perc­ben sikerült feltörni, de (már korábban érződött, hogy a felgyorsult, ponto­sabb összjáték előbb-utóbb eredményre vezet. A 81. perc formás akciógólt ho­zott; Radics felfutott a jobb oldalon, pontos beadását Papp rálőtte, amit Mezei megcsúsztatott, így megté­vesztve a vendégek jól vé­dő kapusát, ánnak hóna alatt jutott a labda a kapu­ba. Hat perccel később Ne­mes a védőfalból tört előre a KuTE tizenhatosáig, át­adása Borbélyt találta jó helyzetben, aiki 16 méterről hatalmas gólt ragasztott a kapu bal oldalába. A mér­kőzés kitűnő játékvezetői működés mellett szép győ­zelmet hozott, és jó második félidei hazai játékkal ért vé­get. Jók: Radics, Kiss J„ So­mogyi, Borbély, Nemes (a mezőny legjobbja), ill. Hor­pácsi, Szarvák, Hábensusz S. Ifi: Tiszafüred—KuTE 3:0. — Oláh — Szolnoki Vegyiművek— Karcag 4:1 (2:1). Vegyimű­vek pálya. 300 n., v.: dr. Bot­ka. Szó. Vegyiművek; Öllé — Pusztai, Fedor (Dávid), Haj­dú, Dobos (Szikszai), Var­ga, Vadkerti, Szabó I„ Tán- czo6, Kun, Tóvizi. A nagy meleg ellenére jó iramú, változatos mérkőzést vívott az élmezőnyben ta­nyázó kétcsapat. Az első 20 perc tapogatózó játékkal telt el, majd egyre-másra forog­tak veszélyben a kapuk. A 32. percben Fedor megsze­rezte a vezetést, de nem so­káig tartott az előny, mert Tüdős szép fejessel egyenlí­tett. Rákapcsolt a Vegyimű­vek, és egy formás jobb ol­dali támadást követően Var­ga szép gólt fejelt, 2:1. A má­sodik félidőt a vendégek kezdték jobban, ekkor több helyzetük akadt, de rendre elügyetlenkedték. A hazaiak fokozatosan lendültek já­tékba, több ígéretes táma­dást vezettek, melynek ered­ményeképpen Varga két re­mek megmozdulása eldön­tötte a mérkőzést, melyet a látottak alapján megérde­melten nyert meg a Vegyi­művek a helyenként igen ke­ményen játszó Karcag ellen. Kiállítva: Bertus (Karcag). Jók: Öllé, Tánczos, Pusztai, Kun, Varga, a vendégeknél nem volt kiemelkedő telje­sítmény. Ifi: Szó. Vegyiművek— Karcag 11:1. Kunhegyes—Szajol 7:0 (4:0). Kunhegyes, 400 n.. v.: Pá­linkás. Kunhegyes: Végért — Szabó G., Apostol, Ko­vács, Lukács, Kovrig, Ju­hász, Szatmári, Szabó Gy., Gerbály; Kiss J. ' (Rézmű­ves). A nagy lendülettel kezdő hazaiak gólparádéját a má­sodik percben Juhász bom­ba szabadrúgása vezette be, 26 méterről leadott lövé­se védhetetlen volt. A ha­zaiak ötletes, korszerű csa­tárjátékkal egyre-másra megzavarták a szajoli vé­delmet. A 6. percben Her- bály, a 8. és a 35. percben Szabó Gy. lőtt szép támadás befejezéseként gólt. A má­sodik félidőben is folytató­dott a hazai csapat fölénye. Kezdetben kimaradtak a helyzetek, de a félidő hajrá­jában Juhász két és Herbály újabb góljával alakult ki a végeredmény. A vendégeket dicséri, hogy végig igyekez­tek ellenállni, a lehetősé­geiket azonban elhibázták. Az egész hazai csapat dicsé­retet érdemel. Ifi: Kunhegyes—Szajol 1:1. Jászberényi Vasas—Tisza Cipő 1:1 (0:0). Jászberény, 100 n., v.; Amblánczky. Jb. Vasas: Balázs — Szilasi, Mó- czó, Palásti, Ambrus, Csor­dás, Maszlag, Buda (Tóth), Beszteri '(Kisnémet), Vígh, Török. Kezdés előtt Sárközi Ist­ván ügyvezető elnök kö­szöntötte a Jászberényi Va­sasnál 1965 óta játszó Buda Sándort, aki befejezte aktív labdarúgó pályafutását. A vendégek kezdték a játékot, némi mezőnyfölényt harcol­tak ki, helyzeteik is voltak, ezek azonban sorra kima­radtak. A 43. percben a ki­törő Törököt a 16-os előtt lerántották, Vígh szabadrú­gása a sorfalban elakadt. Szünet után az 53. percben Móczó rövid hazaadását Kesjár II. elcsípte, és meg­szerezte a vezetést. A 77. percben Víghet a 16-oson belül buktatták, a megítélt büntetőből Balázs kiegyenlí­tett. Közepes színvonalú mérkőzésen igazságos pont- osztozkodás született. Ifi: Jb. Vasas—Tisza Ci­pő 1:0. Középtiszai Medosz—Jász- árokszállás 3:2 (1:2). Kende­res, 300 n., v.: Terenyei. K. Medosz: Galó — Lakatos (Hetrovics), Süveges A., Magyar, Fűdre, Molnár, Her- cegh, Szendrei, Baktai, Sü­veges I., Szántó (Rapi). Kétszer is vezetést szer­zett gyors csatárai révén a bizonytalankodó hazai véde­lem mellett a vendégcsapat. A Medosz végig irányította a játékot, gólhelyzeteket dol­gozott ki, azok értékesítése azonban nehezen sikerült. Színvonalas küzdelemben megérdemelt kenderesi győ­zelem született a jó képes­ségű Jászárokszállás ellen. ®1.: Herczegh, Süveges I., Fuder, ill. Rédei Gy., Görgy- fi. Jók; Fuder, Molnár, Her­czegh, ill. Muntyán I., Nagy, Varga. Ifi: K. Medosz—Jászárok­szállás 3:3. Tiszaföldvár—Szászberek 1:1 (0:1). Tiszaföldvár, 300 n., V.: Balázs. TiSE; Pál — Farkas A., Hegedűs, Nagy, Jakab, Szűcs, Farkas I., Ba­logh, Makó, Németh, Vincze. A hazaiak kezdeményezé­seivel indult a mérkőzés. Sorozatban jutottak szabad­rúgáshoz a szorosan és erő­szakosan védekező vendé­gekkel szemben, ám Farkas ezeket a szabadrúgásokat magabiztosan hárította, de a szerencsével sem állt hadilá­bon. Hideg zuhanyként ha­tott a 25. percben, amikor egy bal oldalról beívelt labdát Szabó I. 13 méterről a kapuba fejelt, sőt. három perc múlva Szabó újabb gólt szerezhetett volna. A máso­dik félidőben egykapuztak a hazaiak, de a legbiztosabb helyzeteket sem tudták ér­tékesíteni. A 80. percben Dankó segített: egy kereszt­be lőtt átadást csatárt meg­szégyenítő módon rúgott a saját kapujába. A máosdik félidőben mutatott játék alapján a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez. Kiál­lítva: Farkas A., ill. Pető. Jók; Hegedűs, Farkas I., Szűcs, ill. Tóth, Laki, Sza­bó I. Ifi: Szászberek—TiSE 1:0. Tűrkeve—Szó. Cukorgyár 2:1 (2:1). Túrkeve, 400 n„ v.: Ancsin. Túrkeve: Posta — Bartha, Kormos II.. Fekete, Nemes, Farkas, Márki, Sze­mes, Csőke, Hegyi, Kozma (Vad). A támadólag fellépő ha­zaiak ellen a vendégek sze­rezték meg a vezetést. Táma­dásban maradt a hazai csa­pat és a 20. percben Kozma egyenlített, majd öt perc múlva a kitörő Kozmát a büntető területen belül fel­vágták. A jogos 11-est Cső­ke biztosan értékesítette. A végig kemény, küzdelmes mérkőzésen a helyzeteit jobban értékesítő csapat megérdemelten győzött. Gl.: Kozma, Csőke, ill. Kovács. Jók: Kormos II., Fekete, Kozma. ill. Kormos, Kovács. Ifi: Szó. Cukorgyár—Túr­keve 4:1. Abádszalók—Jászalsószent- györgy 3:2 (0:2). Abádszalók, 800 n., v.: Kovács. Abádsza­lók: Szabó J. — Cseh, Sza­bó S. (Pataki), Szimics, Oláh I. , Dányi, Csonka A., For­gács, Szabó L., Káli, Kovács J. (Oláh M.). Nagy lendülettel kezdett a vendégcsapat, és már az el­ső percben Balogh 11-esből vezetést szerzett. A gyors gól sokkolta a hazaiakat úgy, hogy a harmadik percben szép támadás végén Hango- di újabb gólt ért el, 0:2. Ek­kor úgy tűnt, hogy Abádsza­lók kiütéses vereséget szen­ved. A második félidőben na­gyot javult a hazaiak játé­ka, helyenként ötletes, gyors akciókkal megzavarták a magabiztos vendégeket Előbb Forgács nagy lövése pattant a kapufa éléről a hálóba, után Káli szögletrú­gásból szerezte meg a ki­egyenlítő gólt, majd a kapu­tól 20 méterre szabadrúgás­hoz jutott a hazai csapat. Káli legurított labdáját Pa­taki óriási erővel lőtte meg, a kapus csak kiütni tudta a labdát, és a berobbanó Szabó Lajos közelről emelt a hálóba. Nem sokkal utána a góllövő a kiállítás sorsára jutott. Tíz emberrel is Abád­szalók játszott gólratörőb- ben, nem sokkal a befejezés előtt Pataki Forgács beadá­sát 2 méterről perdítette a kapus kezébe. A másodi1- félidőben a nagy lelkesedés­sel és jól játszó hazai gárda megérdemelten nyert az el­bizakodott vendégek ellen. Jók: Dányi, Cseh, Forgács, ill. Rékasi, Hangodi. Ifi: Abádszalók—Jászalsó­szentgyörgy 1:1. J ász jákóhalma—Török­szentmiklós 1:0 (0:0). Jász- jákóhalma, 200 n., v.: Ju­hász. Jászjákóhalma: Vasas — Deszpoth, Fejes, Gecse. Sándor, Szabó, Kátai, Sólya, Szőllősi, Palcsó, Nagy L. Csere; Rácz, Sipos. A kiesés ellen harcoló ha­zai csapat támadólag lépett fel, ami meg is látszott a ki­dolgozott helyzeteken, ame­lyekből előbb Szőllősi ha­gyott ki egyet, majd Palcsó előtt nyílt hatalmas lehető­ség, de egyikük sem tudta kihasználni. A szórványos vendégtámadások mindig veszélyt jelentettek. A má­sodik félidőben is a ha^ai csapat játszott fölényben, de folytatódott a helyzetkiha­gyás. Már-már úgy látszott, hogy döntetlen marad az eredmény, amikor Palcsc beadásából Szőllősi a 80 percben megszerezte a győz tes gólt. Közepes iramú mér­kőzésen a hazai csapat £ helyzetek sokaságát hagytí kihasználatlanul, ám végű ha nehezen is, de megszüle tett a két pontot érő gól Jók: Fejes. Gecse, Szabó ill. Sebők, Komáromi, Már tón. Ifi: Jászjákóhalma—Te rökszentmiklós 1:4.