Szolnok Megyei Néplap, 1983. június (34. évfolyam, 128-153. szám)

1983-06-21 / 145. szám

1983. JÚNIUS 21. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Megyei labdarúgó-bajnokság FÖLÉNYESEN NYERT A TISZA CIPŐ Egy lépés az NB II felé Egyetlen gól döntött Miskolcon ... Szajol—Jászalsószent- györgy 4:0 (0:0). Szajol, ve­zette: Terenyei. 350 néző. Szajol: Godó — Urbán, Ba­logh, Tóth, Horváth, Gál, Papp (Suki). Szabó, Vincze Zs. (Berta). A kiesés ellen küzdő vendégek hatvan per­cig jól játszottak, nagy ira­mot diktáltak, de a hazaiak támadásai már ekkor is ve­szélyesebbek voltak, majd a vezetés megszerzése után még nagyobb sebességre kapcsoltak a szajoliak és az ötletes, korszerű játék nyo­mán, hat perc alatt 3 gólt lőttek. A bajnokság hajrájá­ra formába lendült hazaiak jó játéka és a szentgyörgyiek lelkesedése révén színvonalas mérkőzést láthatott a szép számú közönség. Gl.: Gál, Szabó, Berta, Horváth. Sárga lapott kapott: Horváth, illet­ve a vendégek közül Gál. Jók: Tóth (a mezőny leg­jobbja), Horváth, Gál, Papp, Szabó. A vendégek közül senkit sem lehet kiemelni. Ifi: Szajol—Jászalsószent­györgy 3:0. Középtiszai Medosz SK— Szolnoki Cukorgyár 3:1 (1:0). Kenderes, 200 néző, vezette: Dr. Botka. K. Medosz; Galó — Molnár, Süveges A., Ma­gyar, Fuder, Herczegh, (De­meter), Baktai, Szántó, Sü­veges J. (Szendrei), Szeren­csi, Süveges I. A nagy kedv­vel, felszabadultan játszó hazaiak végig fölényben voltak, ami a második fél­időben nyomasztóvá vált. Sorra dolgozták ki a gólhely­zeteket, aminek csak töredé­két sikerült értékesíteni. A gólarány a vendégekre hí­zelgő. Gl.: Baktai, Szerencsi, Szántó, illetve Koncsik. Jók: Molnár, Herczegh, Baktai (a mezőny legjobbja), Szeren­csi, illetve Márkus, Kormos, Koncsik. Ifi: K. Medosz — Sz. Cu­korgyár 3:4. Tiszafüred — Túrkeve 2:0 (1:0). Tiszafüred, 400 néző, vezette: Kovács S. Tiszafü­red: Kovács — Deli, Veres, Papp, Galajda, Somogyi, Ra­dies, Kiss J. (Mezei), Dobi (Tar), Borbély, Németh. Mindkét gárda óvatosan kezdett, kóstolgatván a csú­szós, nehéz talajt. A hazai csapat talált előbb magára, mert a 30. percben egy jó indítást követően Németh erősen kisodródva nehéz szögből szerzett vezetést. A második félidőben a hazaiak felgyorsították a játékot és két kihagyott gólhelyzet után a 70. percben végleg eldön­tötték a két pont sorsát. Egy 16 méterről cselesen elvég­zett Radics szabadrúgás-gól­lal alakult ki a végered­mény. Jók: Kovács, Papp, Radics, Somogyi, Kiss J., il­letve Barta, Kormos J. Ifi: Tiszafüred—Túrkeve 8:1. Szolnoki Vegyiművek— Kunszentmárton 0:0. Szol­nok, 50 néző, vezette: Bar- tha. Vegyiművek: Öllé — Szikszai, Táncos, Kelemen, Pusztai, Varga, Vadkerti, Fedor (Dávid), Tóvizi, Kun, Szabó I. A végig szemerkélő esőben közepes színvonalú mérkőzést vívott egymással a két csapat. A hazaiak nem tudták megismételni az el­múlt mérkőzésen nyújtott jó teljesítményüket. Az ered­mény igazságos. Jók: Öllé, Táncos, Szikszai, Kelemen, ill. Kerekes, Hábensussz F., Hábensussz S. Ifi: Szolnoki Vegyiművek —Kunszentmárton 9:0. Tiszaföldvár—Karcag 0:3 (0:3). Tiszaföldvár, 200 néző, vezette: Abonyi. Tiszaföld­vár: Pál — Farkas A., Hege­dűs, Szűcs, Nagy (Berta), Makó, Bárány (Jakab), Far­kas I., Balogh, Németh, Vin­cze. Jó iramú, kemény csa­tát vívott a két csapat. A vendégeknek az ezüstérem megszerzéséhez legalább a döntetlenre volt szükségük, ennek szellemében támadó­lag léptek fel, és gyors egy­másutánban szerezték meg góljaikat nagy védelmi hi­bákból. A hazai helyzetek viszont sorra kimaradtak, vagy a vendég kapus jeleske­dett kiváló védéseivel. Gl.: Bállá (2), Nagy. Jók: Nagy, Laurinerik, Tüdős, Tóth, Szerencsi. A hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni. Ifi: Tiszaföldvár—Karcag 2:1. Jászberényi Vasas—Jász­árokszállás 1:0 (0:0). Jászbe­rény, 200 néző, vezette: Pá­linkás Jb. Vasas: Balázs — Móczó, Szilasi (Móra), Amb­rus, Palásti, Csordás (Tóth), Kisnémeth, Maszlag, Beszte- ri, Vígh, Török. Sáros, mély­talajú pályán végig szemer­kélő esőben a hazai csapat kezdett jobban. A 12. perc­ben Vígh, a 19 percben Csor­dás lövését védte a vendé­gek kapusa, míg a jászárok­szállásiak helyzeteit Balázs hárította biztosan. Szünet után a hazaiak nagyobb se­bességre kapcsoltak és több helyzet után a 62. percben Vígh ment el a jobb oldalon, lövését a kapus kiütötte, de Török még az alapvonal előtt elcsípte, és a bal kapu­fa mellett a hálóba sodorta, 1:0. A vendégek ezután el­keseredetten rohamoztak, de Balázsnak ezen a napon nem lehetett gólt rúgni. Ifi: Jászberényi Vasas — Jászárokszállás 5:3. Szászberek—Kunhegyes 1:0 (1:0). Kunhegyes, 400 né­ző, vezette: Balázs. Kunhe­gyes: Végért — Szabó G., Kovács. Lukács, Kontra (Apostol), Kovrig, Borbély (Kiss), Juhász, Szatmári, Herbály, Kiss J. Közepes iramú és színvonalú mérkő­zésen a kapuk keveset forog­tak veszélyben. A 28. perc­ben az egymásra váró hazai védők között Dankó kapura tört, és a kifutó Végért fö­lött a hálóba emelte a lab­dát, így született meg a mér­kőzést eldöntő gól. A látot­tak alapján a döntetlen eredmény igazságosabb lett volna. Jók: Farkas, Bezzeg, Dankó, míg a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni. Ifi: Kunhegyes—Szászbe­rek 3:1. Tisza Cipő—Jászjákóhal­ma 3:1 (2:1). Jászjákóhalma, 200 néző, vezette: Tombor. Jászjákóhalma: Vasas — Deszpoth, Fejes, Gecse, Sán­dor, Szabó, Kátai, Rácz, Szöl- lösi, Palcsó, Nagy L. Jó ira­mú mérkőzésen a listaveze­tő támadólag lépett fel a lelkes, de sok hibával játszó hazaiak ellen, aminek meg is lett az eredménye. A 15. percben Kesjár II. révén 1:0, nem sokkal utána Kesjár I. növelte az előnyt, 2:0. A ha­zai csapat nagy erőfeszítést tett a szépítésre, amely a 35. percben született meg Gecse révén. Szünet után a hazai­ak támadtak többet, de ered­ménytelenül, sőt a vendégek lőttek újabb gólt. Jók: Miho- vich. Szántai, Kesjár II., il­letve Fejes és Rácz. Ifi ■ Jászjákóhalma—Tisza Cipő 2:7. Törökszentmiklós—Abád- szalók 2:1 (2:0). Abádsza- lók, 200 néző, vezette: Varga. Abádszalók: Szabó J., Dányi, Csonka G., Szabó S., Bácskái, Forgács (Mérten), Csonka Á., Káli (Szimics), Kovács J., Szabó L., Pataki. Még az „égiek” is az első osztálytól búcsúzó hazai csa­patot siratták. Végig esőben, csúszós talajon kezdődött a mérkőzés, melyhez a tech­nikás vendégek alkalmaz­kodtak jobban, és az első félidőben fölénybe kerültek, melyet gólra is váltottak. A hazai védelem két nagy hi­báját kihasználva előbb He­gedűs, majd Sebők szerzett kétgólos vezetést a vendé­geknek. A második félidő­ben a feljavuló hazai csapat mezőfölényt harcolt ki, de gólt csak 10 perccel a befe­jezés előtt sikerült lőni. Ek­kor Káli szögletét Pataki fe­jelte a hálóba, összességé­ben a Törökszentmiklós kombinatív technikás játé­kával megérdemelte a két pontot. Jók: Hegedűs, Szabii Sebők. A hazai csapatban kiemelkedő teljesítményt nem nyújtott senki. Ifi: Abádszalók—Török­szentmiklós 1:1. Táblázatok Megyei labdarúgó-bajnokság végeredménye 1, Tisza Cipő 34 2a 8 4 94-32 52 2. Karcag 34 18 9 7 59-30 45 3. Vegyim. 34 16 10 8 67-42 42 4. T.-füred 34 16 10 8 50-41 42 5. MEDOSZ 34 15 10 9 52-37 40 6. T.-miklós 34 15 8 11 65-43 38 7. Szászberek 34 12 14 8 29-22 3í 8. Szajol 34 13 9 12 51-54 35 9. J.-ároksz. 34 12 9 13 46-52 33 10. KuTE 34 11 12 11 31-43 33 11,. Cukorgyár 34 11 11 12 44-57 33 12. T.-földvár 34 10 11 13 46-47 31 13. Kunhegyes 34 10 9 15 62-60 29 14. Túrkeve 34 8 11 15 41-69 27 15. Jb. Vasas 34 9 8 17 33-45 26 16. J.-jákóh. 34 8 9 16 39-55 25 17. J.-asztgy, 34 8 9 17 28-59 25 18. Abádsz. 34 5 7 22 31-80 17 A vonal feletti csapat felkerült a területi bajnokságba a vonal alattiak a körzeti bajnokságban játszanak jövőre. Vízilabda OB I 1. Vasas u 11 — —4 145- 77 22 2. BVSC 11 11 — — 150- 84 22 3. Honvéd 11 9 1 1 120- 81 19 4. Dózsa ll 8 2 1 106- 84 18 5. Szolnok 11 7 4 — 108- 96 18 6. Tatab. ll 7 1 3 103- 90 15 7. Tungs. ll 4 4 3 104- 97 12 8. Spartacus 11 3 4 4 95-103 10 9. Eger 11 2 2 7 81-113 6 10. FTC ll l 2 8 97-129 4 11. SZEOL 11 1 I 9 81-118 3 12. M. OSC 11 — 2 9 84-111 2 13. Volán 11 1 — 10 81-115 2 14. KSI 11 — 1 10 90-147 1 A totó 25. heti telitalálata l. Hajdúk—Partizán 1-0 1 2. Osijek—'ntograd 3-0 1 3. OFK Beograd—SL. Tuzla á-0 1 4. Rijeka—Ljubljana- 2-1 1 5. Sarajevo—D. Zagreb 1-1 X 6. Velezs—Crvena Zvezda 2-2 X 7. Vojvodina—Vinkovci 1-0 1 8. Növi Sad—Banja Luka törölve 9. Gosk Jug.—Jedinstovo 2-0 1 10. Kikinda—NK Zagreb 3-0 1 11. Kozara—Radnik 0-0 X 12. Maribor—Trebinje 0-1 2 13. Subotica—Varazdin 3-1 1 14. Sutjeska—Napredak 1-3 2 15. Dubacsica—Radnicski 1-1 X Szolnoki VSE—Bp. Spar­tacus 10:9 (4:1, 3:1, 2:3, 1:4). Kőér út, 250 néző, vezette: Dr. Tóth és Gyerő. Szolnok: Pintér, Cseh (1). Bogdán (1), Rekita, Sóskúti (2), Tóth (2), Hasznos (3). Csere: Kuczora (1), Bors, Baranyi. Bp. Spar­tacus: Tóth B., Kovács, dr. Magas (3), Barsi, Szilvasán, Szöghy (2), Major (1). Csere: Tóth I. (2), Várkonyi (1). Előnygól : 8/5. ill. 10/4. Négy- méteres: 1/1, ill. 2/2. Parádésan kezdett a szol­noki csapat. Látványos gólo­kat szerzett, s az első ne­gyedben már három góllal vezetett. A védekezés is jól ment, a hazaiak három em­berelőnyükből egyet sem tudtak értékesíteni. A máso­dik negyedben tovább nö­velte előnyét a szolnoki csa­pat. Hasznos bomba, majd Bogdán felső sarkos gólja után már 6:l-et mutatott az eredményjelző tábla. Az öt­gólos előny megnyugtatónak tűnt. A kritikus harmadik negyedben növekedtek a büntető pontok számai, de a cserék is megtartották a négy gólos előnyt az utolsó negyedre. Ekkor azonban túl keménnyé vált a küzdelem, Bogdán kipontozódott, és az emberhátrányokat sem sike­rült kivédekezni. Már csak egy gól volt a szolnokiak előnye amikor Hasznos is ki­pontozódott. Végülis Cseh belőtte a tizedik gólt, és Ma­gas négyméteresből már csak szépíteni tudott. Azaz sikerült a szolnoki csapatnak a bravúr; első alkalom volt ez, hogy az impozáns Kőér utcai uszodában vesztesként hagyta el a medencét a ha­zai csapat. A szolnokiak kö­zül különösen kitűnt jó játé­kával Pintér, Hasznos és Bogdán. Mezőtúri H. — H. Papp J. SE 1:0 (0;0) Miskolc. 1500 néző. Vezet­te: Divinyi (Szabó B., Nagy L.,). H. Szabó L. SE: Hor­váth—Szilágyi, Szabó, Nagy, Dávid — Demjén, Witt­mann. Csanálosi — Fehér, Czanka, Szirják. Edző: Ben- csik Gyula. H. Papp J. SE: Fehér Ragyina, Szobonya, Paulovits, Hornyák — He­gyi. Kincses, Oroszky — Sváb, Henrik, Bodor. Edző: Vágó György. Csere: Bodor helyett Králik a 78. perc­ben. Gólszerző: Wittmann a 84. percben. Szögletarány: 7:4 (5:2) a H. Papp J. SE javára. Már a mérkőzés előtt meg­kezdődött a hangpárbaj a miskolci és a mezőtúri szur­kolók között, ugyanis több száz szurkoló kísérte el Me­zőtúrról kedvenceit, és szin­te az egész 90 perc alatt zúgott a Hajrá Mezőtúr. Óvatosan kezdett a két csa­pat, „ízlelgették” egymást az első tíz percben, majd Mezőtúr vezette az első tá­madást, ám a jónak ígérke­ző helyzet les miatt elakadt. A 12. percben Bodor szép cselek után közelről megcé­lozta a jobb sarkot, de Hor­váth szögletre ütötte a lab­dát. öt perc múlva a hazai védők csak üggyel-bajjal tudtak menteni Czanka elől. Egyre jobban játékba lendült a mezőtúri csapat, veszélyesebben szőtték tá­madásaikat a vendégek. A 22. percben Csanálosi Witt­mann labdájával viharzott el a bal oldalon, nagy erejű lövését Fehér ritkán látható bravúrral mentette. Nagy volt az iram. sokat csúsz­káltak a vizes füvön mind­két csapat játékosai. A 30. percben Kincses mintegy 20 méterről küldött lövése el­zúgott a jobb alsó sarok mellett. A 44. percben Szi­lágyi Demjénhez passzolt, aki egyből Csanálosit indí­Szolnoki VSE—Volán SC 9:8 (2:2, 1:3, 3:1, 3:2). Hajos Alfréd uszoda. 200 néző, ve­zette: Császár és Kosztolán- czy. Szolnok; Pintér, Cseh (1), Bogdán (1), Rekita, Sós­kúti (1), Tóth (2), Hasznos (1). Csere: Bors (3), Kuczora. Volán SC; Cservenyák, Ma- gyari (2), dr. Vindisch K. (3), dr. Gál (1), dr. Molnár (1), Vindisch F., Nyárádi. Csere: Dankó (1). dr. Potyondi, Ká­das. Előnygól: 10/5, ill. 4/3, négyméteres: 1/0, ill. 1/0. Küzdelmes mérkőzés ígér­kezett, hiszen az előző na­pon a Volán nagyon közel állt a pontszerzéshez. Mind­két csapat bátran támadott. Felváltva estek a gólok a harmadik negyedig, ekkor a Volán „zsinórban” négy gólt lőtt, s ebből három akcióból esett. Már-már úgy nézett ki, hogy az egyik pont meg­szerzésére sincs remény, amikor jött a fordulat; a csereként beállt Bors pará­dés gólokat lőtt Cservenyák kapujába, s már a harmadik negyedben ledolgozta hátrá­nyát a Vízügy A döntés az utolsó játékrészre maradt. Dr. Vindisch előnyből még utoljára vezetéshez juttatta a Volánt, de Cseh révén akció­ból sikerült az egyenlítés, majd Bors gólja követke­zett. Hetvenöt másodperc volt még hátra, amikor dr. Gál akcióból kiegyenlített. A mérkőzés vége előtt 25 másodperccel emberelőnyhöz jutott a szolnoki csapat. Jól ment körbe a labda a Volán kapuja előtt, fogytak a má­sodpercek, amikor Hasznos kapta a labdát, lőtt és gól! A hátralévő öt másodperc alatt az eredmény már nem változott. A szolnoki csapat a 11. forduló után is veret­len. A Volán ellen kitűnt Pintér, Hasznos és Bors. tóttá, a középpályás Czankát „hozta helyzetbe” és a kö- zépcsatár szorongatva kapu mellé lőtt. Szünet után sem csökkent az iram; az 50. percben Szirják ügyes cse­lek után tisztára játszotta magát, azonban kissé ki­várt a kapu előtt, és a be­rohanó Szobonya menteni tudott. A hazaiak támadá­sai a jobb oldalon futottak, szerencse, hogy Dávid kitű­nően játszott. Nagy erővel támadtak ebben az időszak­ban a hazaiak, sürgette őket az idő, ezen a találkozón azonban a mezőtúri véde­lem nem volt sebezhető. A nehéz időszak után egyre sűrűbben került a labda a Papp SE kapujának az elő­terébe. A 70. percben nagy szerencsével menekült meg a góltól a hazai kapu. A hajrára eleredt az eső, és még csúszósabbá vált a ta­laj. A 84. percben megszü­letett az egyetlen gól; Csa­nálosi és Kincses párharcá­ból. Csanálosinak sikerült a labdát Szirjáklhoz pöckölni, a szélső jól látta, hogy Wittmann követi a táma­dást, pontosan tálalt elé. és a középpályás ritkán látha­tó nagy gólt lőtt a bal sa­rokba, 1:0. Amikor Divinyi játékvezető lefújta a drá­mai küzdelmet, a mintegy 500 mezőtúri szurkoló bol­dogan ünnepelte kedvenceit, A látottak alapján a mező­túriak a kitűnő csapatjáték­kal mindenképpen kiérde­melték a győzelmüket. Jók: a mezőtúriak játékosa vala­mennyi dicséretet érdemel, ill. Fehér, Szobonya, Hegyi, Kincses, Sváb. — sinedel — Szolnoki MÁVMTE — Kaposvári Rákócziul (1:0) Kaposvár, 6500 néző. Ve­zette: Pádár (Büki, Kovács L.). Szolnok: Boros— Por ­handa. Csontos, Baran Ró­zsavölgyi — Kántor, Ros­tás, Sugár, László — dr. Szeghalmi. Szabó. Edző: Nagypál Béla. Kaposvár: Horváth—Petihő, Zentai, Há­mori, Csorba — Gyurics, Walter, Kakas — Czaibula, Bíró, Nagy. Mb. edző: Zag József. Csere: Kántor he­lyett Szőke a 69. percben, Czabula helyett Wéber a 70. percben. Sugár helyett Er­dei a 80. percben. Gólszer­ző: Sugár (11-esből) a 2. percben. Csorba (11-esből) az 53. percben. Sárga lap: Csorba a 8. percben, Ró­zsavölgyi a 13. percben, Nagy az 53. percben. Ros­tás a 65. percben. Szöglet- arány: 7:1 (3:0) a K. Rá­kóczi javára. A kaposváriak számára nem várt gyors hideg zu­hannyal kezdődött a mérkő­zés. A második percben egy gyors bal oldali szolnoki sza­badrúgás után Szabó indult a labdára, a Rákóczi vé­dői leálltak, a szélső már az alapvonal közeiénél járt, amikor Horváth kapus elé­je futva teljesen fölöslege­sen elkaszálta. Vitathatatlan tizenegyes! Sugár a jobbra vetődő Horváth mellett a kapu bal oldalába lőtte a büntetőt. 1:0. Ezután elke­seredett rohamokba kezdett a Rákóczi; Hámori ugratta ki Kakast, akinek lövését Boros kiejtette, de Nagy elöl a védők szögletre men­tettek. Az 5. percben Wal­ter perdítésénél már Boros is verve volt, de Porhanda a gólvonalról kivágta a lab­dát. Csorba, majd Rózsavöl­gyi kapott sárga lapot ke­ménykedésért. Továbbra is a Rákóczi rohamozott, s a 25. percben Walter 25 mé­teres kapáslövését Boros bravúrral tenyerelte a léc fölé. A 37. percben Bíró húzta háttal kapura a lab­dát és ezúttal is Porhanda mentett fejjel a gólvonal­ról. Az egyetlen szolnoki ellenakció csaknem újabb góllal fejeződött be: a 30. percben László kibújt a vé­dők közüli közeli fejesét azonban Horváth vetődve elcsípte. Az 51. percben Nagy kapott sárga lapot buktatásért, s ugyancsak ő volt a főszereplő az 58. perc­ben is. A szélső betört a büntetőterületen belülre, s az alapvonal közelében Porhanda hátulról elkaszál­ta. Ez is 11-es. A labdát Csorba nagy erővel lőtte a kapu bal oldalába. Az 55. percben a kiugró Szabót Hámori a 16-os vonalán buktatta. A játékvezető a vonalról ítélt szabadrúgást, melyet Sugár a kapu fölé nyesett. A 64. percben Ros­tás kapott sárga lapot sza­bálytalanságért. A szolno­kiak egyre inkább védeke­zésre rendezkedtek be. Az utolsó negyedórában nagy mezőnyfölénybe került a Rákóczi. A 73. percben Csorba lőtt mellé, majd Bírót szerelték közvetlenül a kapu torkában. A 79. percben Gyurics bal sarok­ra tartó lövését védte szé­pen Boros. Az utolsó lehe­tőség a 87. percben kínál­kozott: Pető beadását Bíró az ötösről éles fejessel alig csúsztatta a hosszú sarok mellé. Két jó formában lévő együttes színvonalas, heves csatáját szurkolhatta végig a szépszámú közönség. A szolnokiak gyors gólja meg­szabta későbbi feladataikat. Ezután mégis inkább biz­tonsági játékra rendezkedtek be, jól váltogatva a szaros emberfogást és az egész­pályás letámadást. A Rá­kóczi a kapu előtt nem tu­dott létszámfölényt kiala­kítani, mert játékosai el­lenfelüknél lassúbbnak és időnként körülményesebb­nek bizonyultak. A me­zőnyfölény alapján ugyan érett a hazai győzelem, de a szolnokiak a Fortuna, no meg Boros kapus segítségé­vel elkerülték a vesztes gólt. A szolnoki csapatból Boros, Porhanda. Rózsa­völgyi, Rostás és Szabó emelkedett ki, A Rákóczi­ból Zentai, Gyurics és Csor­ba. Kaposváron vegyes hangu­latot váltott ki az eredmény. A Rákóczi még nem adta fel; továbbra is összetartás­sal készül a visszavágóra. Miután sérült nincs, várha­tóan a vasárnapi csapat lép a tiszaligetj stadionban a gyepre. Zag József edző bizakodó; úgy nyilatkozott, hogy nekik nincs veszteni valójuk, ez bizonyára nyu- godtabbá, s talán eredmé­nyesebbé teszi csapata játé­kát. Ennek ellenére a szol­nokiak állnak közelebb a feljebbjutáshoz. — jutási — Vízilabda OB I A 11. forduló után is veretlen Szolnok