Szolnok Megyei Néplap, 1983. május (34. évfolyam, 102-127. szám)

1983-05-24 / 121. szám

1983. MÁJUS 24. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 5 Táblázatok Labdarúgás Labdarúgás, területi bajnokság Jászkisér „feltámadt” TERÜLETI Tisza 1. Szolnok 2. Bem J. SE 3. DUSE 4. Hböszörm. 3. Bakamaz 6. Tvasvári 7. Bújváros 8. Rákóczii. Hszoboszló 10. Jászkisér 11. Mátészalka 12. Kisvárda 13. PMAV 14. Asztalos SE 15. H. Vasas 16. Csenger BAJNOKSÁG-csoport 28 18 3 6 70:23 41 28 17 5 6 56:31 39 28 15 6 7 50:28 36 28 13 5 10 46:31 31 28 12 5 11 36:29 29 28 10 9 9 40:42 29 28 11 7 10 47:66 29 28 19 8 10 44:44 28 28 11 6 11 44:44 28 28 8 12 8 34:43 28 28 11 5 12 44:40 27 28 10 7 11 47:52 27 28 10 6 12 30:40 26 28 6 9 13 27:45 21 28 6 7 15 30:47 19 28 2 6 20 22:62 10 A 29. fordulóban, május 29. vasárnap 17 óra: Szolno­ki MÁV MTE—Hajdúbóször- mény virágh, Jászkisér—Rá- kóczifalva, Tóth S. U Mezfrtúr 2. Békés 3. Délép SC 4. KTE 5. Gyula 6. OMTK 7. Szarvas 8. Kun B. SE 9. SZVSE 10. Dömsöd 11. Sz. Dózsa 12. Lajosmizse 13. Nagyszénás 14. Mindszent 15. Füzesgy. Körös-csoport 25 15 25 13 8 25 12 10 26 12 9 25 13 7 26 12 8 26 12 6 3 )53 4 42 3 39 5 50 7 8 49 8 6 33 6 8 54 9 9 40 9 9 29 9 9 28 8 10 51 6 13 31 6 15 25 4 16 25 6 18 19 17 77 :20 34 :24 34 :39 33 :41 33 :27 32 :26 30 :39 23 :32 23 :37 23 :42 22 :36 18 :52 14 :59 14 :87 8 Május 29. vasárnap: Fü­zesgyarmat—Mezőtúri Hon­véd. Mátra-csoport: 1. PapD J. SE 27 19 6 2 66:24 44 2. Lehel 27 16 7 4 73:35 39 3. Vác 27 14 8 5 48:22 38 4. Hatvan 27 14 7 6 57:29 35 5. Olefin SC 27 13 7 7 57:27 33 6. B. Bányász 27 12 5 10 41:38 29 7. Gyöngyös 27 12 4 11 50:43 28 8. Recsk 27 12 3 12 48:55 27 9. Bélapáitf. 27 11 3 13 31:41 25 10. Bgyarmat 26 9 6 11 42:41 24 11. Borsodn. 27 8 8 11 38 :51j 24 12. Edelény 27 8 7 12 32:48 23 13. B. Volán 27 6 8 13 34:47 22 14. Salgó. Síkü. 20 7 4 15 35 :49 18 15. MVSC 27 4 6 17 17:58 14 16. Pásztó 27 2 5 20 17 :78 9 Május 29. vasárnap 17 óra: Lehel SC—H. Papp Jó­zsef SE. A megyei 1. Tisza Cipó 2. Karcag 3. Tfüred 4. Sz. Vegyi. 5. K, Medosz 6. Tmiklós 7. Szászb. 8. Kunszent. 9. Sz. Cukor. 10. Tföldvár 11. Szajol lg. Jászárok. 13. Kunhegyes 14. Túrkeve 15. Jászalsó. 16. Jb. Vasas 1{7. Jászjákó. 18. Abádszalók bajnokság állása 30 21 6 3 87:26 48 30 15 9 6 50:26 39 30 14 9 7 44:38 37 30 13 9 8 57:38 35 30 13 9 8 43:30 35 30 13 8 9 60:37 34 30 10 13 7 24:18 33 30 10 11 9 30:39 31 30 10 11 9 34:45 31 30 10 9 11 43:40 29 30 10 9 11 38:43 29 30 10 9 11 37:46 29 30 9 9 12 52:51 27 30 7 10 13 35:58 24 30 7 8 15 23:50 22 30 7 7 16 29:42 21 30 6 9 1|» 35:49 21 20 4 7 19 24:69 15 A 31. fordulóban. május 28. szombat 17.30: Szolno­ki Cukorgyár—Kunhegyes. Május 29. vasárnap: Szajol— Abádszalók, Jászalsószent- györgy—Tiszaföldvár, Szász­berek— Jáfizjákóhalma, Kar­cag—Jászberényi Vasas, Ti­sza Cipő SE—Tiszafüred. Kunszentmárton—Középtiszai Medosz, Jászárokszállás—'Túr- keve. Június 1. szerda: Tö- rökszentmiklós—Szolnoki Ve­gyiművek. A totó 21. heti eredménye 1. Hajdúk—Ljubjana 3:0 1 2. Partizán—Dinamó Zagreb törölve 3. Rijeka—OFK Beograd 2:0 1 4. Vardar—Galenika 1:0 1 5. Velezs—Zseljeznicsar 3:1 1 6. Vojvodina—Sloboda Tuzla 2:1 1 7. Foggia—Varese 0:1 2 8. Léccé—Bologna 1:3 2 9. Monza—Catania 0:0 X 10. Palermo—Pistóiese 3:2 1 11. Perugia—Arezzo 3:0 1 12. Reggiana—Milan 2:3 2 13. Sambenett.—Campob. 2:1 1 14. Como—Cavese +1 3:0 1 Lazio—Atalanta 2:1 1 Az utolsó tiz perc döntött Szolnoki MÄV MTE—Püs­pökladány 3:1 (1:1). Püspök­ladány 800 n. V.: Nagy J. MÁV MTE: Boros — Por- handa, Csontos, Baran, Ró­zsavölgyi — Rostás. Sugár, László (Szőke 63. p.) — Kán­tor, dr. Szeghalmi (Horváth 68. p.), Szabó. Edző: Nagy- pál Béla. Püspökladány: Bujdosó — Szilágyi, Darai, Kertész, Cs. Kiss — Máté (Faragó 68. p.), Kovács (Sző­ke 63. p.), Szabó — Dán, Nagy, Mile. Edző: Szolga Géza. Az első félidőben vál­tozatos játék alakult ki. A 2. percben Kántor szabadrúgás­ból ívelt a kapu elé, dr. Szeghalmi kapásból a bal felső sarok felé perdített, és Bujdosó csak üggyel-bajjal tudott védeni. A 26. percben a hazai csapat vezetett tá­madást, és Qs. Kiss jobb al­só sarokra tartó bombáját Boros gyors vetődéssel véd­te. A szolnoki védők hibájá­ból Mile tört kapura, első lövése még kipattant a kifu­tó Borosról, de másodszorra már biztosan gurított az üres kapuba, 0:1. A 40. perc­ben egyenlített a MÁV MTE. Dr. Szeghalmi keresztlabdá­jával Szabó elfutott, ponto­san játszott a támadást kö­vető Sugár elé, és a középpá­lyás mintegy 12 méterről kapásból a kapu bal oldalán a léc alá lőtt, 1:1. Szünet után a szolnokiak játszottak fölényben. Szabó kétszer, majd Rostás hibázott biztos gólhelyzetben, illetve Bujdo­só védett jó érzékkel. A 68. percben Kántor húzott ka­pura, az ötös sarkáról nagy lövést eresztett meg, de a léc alá tartó labdát Buj­dosó óriási bravúrral le­ütötte. Ezek után a 75. perc­ben majdnem a vendégcsa­pat szerzett vezetési. Faragó ügyes cselekkel tisztára ját­szotta magát, de Boros jó ütemű kifutással és bravú­ros láb elé vetődéssel tisz­tázott. A 82. percben veze­tést szerzett a vendégcsapat. Rostás a bal oldali oldalvo­nal mellett vezette fel a lab­dát, majd nagy ívben ke­resztbe játszott, és a kapus fölött átszálló labdát a jobb­ról érkező Kántor a kapu közepébe fejelte, 2:1. Négy perccel később végleg eldőlt a mérkőzés soisa. Horváth középről úgy bombázott a bal sarokba, hogy lövése , a kapufáról perdült a hálóba, 3:1. Közepes iramú és szín­vonalú mérkőzésen második félidei jobb játékával a MÁV MTE megérdemelten győ­zött. Jók: Boros, Porhanda, Rózsavölgyi, ill. Bujdosó, Nagy, Mile. — Verbó — Késői hajrá Lehel SC—Pásztó 5:0(2:i). Pásztó 200 n. V.; Mozgó. Le­hel; Pesti — Huszár, Fé­nyes, Gergely, Sulyok, Szán­tai, Szívós, Lukácsi. Gombos, Szabó, Petró. Edző: Péczely Szabolcs. A jól kezdő Lehel már a 4. percben megszerez­te a vezetést. Szabó bal olda­li szögletét az előre húzó­dott Huszár fejelte a jobb sarokba, 1:0. A gyors gól után alábbhagyott a Lehel lendülete, de kényelmesen játszva is dolgozott ki hely­zeteket, ám ezeket sorra ki­hagyták a csatárok. A 44. percben Huszár iramodott meg a jobb szélen, beadá­sát Petró kapta, aki igazított egyet a labdán, majd nagy erővel lőtt a hálóba, 2:0. Fordulás után sem változott a játék képe. a Lehel táma­dott többet, de csak a 73. percben növelte előnyét. Formás Szabó, Gombos, Pet- ró akció után az utóbbi gu­rított a kifutó kapus mellett a jobb alsó sarokba, 3:0. Tíz perccel később Fényes tört előre, és a 16-osról nagy lö­vést eresztett kapura, és a labda a léc alá vágódott, 4:0. Egy perccel később Sza­bó a 16-osról okosan emelt a kinn álló kapus fölött a hálóba, 5:0. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a Lehel még ilyen arányú győ­zelme is megérdemelt a se­reghajtó ellen. — László — Fegyelmezett játék diadala Jászkisér—Hajdúböször­mény 2:1 (0:1). Hajdúbö­szörmény 600 n. V.: Hek­mann. Jászkisér; Kökény — Gebhárt, Bérezési, Csillik, Barna (Szabó). Korsós, Pos­tás, Kovács, Tóth L., Meny­hárt, Gólya (Tóth J.). Edző: Bukhár László. Hajdúböször­mény; Lovas — Kocsis, Der- zsényi, Kapusi, Burai, Pipó, Papp F. (Sugár), Barna, Vá- czi (Andorkó). Gajdán, Qurikó. Edző; Nagykaposi Elemér. A hazai csapat lé­pett fel támadólag. Nagy ira­mot diktált, de a vendégek jól szállták meg a kapu elő­terét, és kontratámadások­kal próbálkoztak. Már min­denki a félidei sípszót várta, mikor egy ártatlan hazai tá­madás végén a kapujából ki rontó Kökény feleslegesen elkaszálta a vert helyzetben lévő Qurikó lábát. Burai éjit a büntetőhöz, és Kökényt alaposan becsapva a jobb sa­rokba lőtt, 1:0. A második félidőben változott a játék képe, a vendégcsapat okos, rövid passzos játékkal átvet­te az irányítást, s sokszor megoldhatatlan helyzet elé állította a hazai védelmet. Ennek eredményeként a 66. percben egy vendégtámadás végén Menyhárt húzott el a bal oldalon, és élesen belőtt labdáját Gólya 4 méterről fejelte a jobb sarokba, 1:1. A hazai csapat cserékkel próbált frissíteni, de ered­ménytelenül; a 70. percben még sikerült Kovács 30 méteres bombáját Lovasnak bravúrral hárítani, de egy perccel később jobb oldali támadás végén már sakk­matt helyzetbe került a ha­zai védelem és Gólya közel­ről, senkitől sem zavarva a kapu jobb oldalába bombá­zott, 1:2. A mérkőzés hátra­lévő részében a hazai csapat görcsös támadásait könnye­dén hárította a vendégvéde­lem. Az eredmény csak azoknak meglepetés, akik nem látták a mérkőzést. Fe­gyelmezett játékáért dicsé­retet érdemel az egész jász- kiséri csapat, míg a hazaiak közül kiemelkedett Kocsis, Derzsényi és Lovas. — Ficzek — Csak fél óráig vált esély Balmazújváros—Rákóczi falva 4:3 (2:1). Rákóczifalva 600 n. V.: Kerezsi. Balmaz­újváros: Gulyás — Szabói., Szegedi, Szarvas, Szabó F., Pajkos, Fohu, Szabó L., Ba­logh. Vaszilkó, Zavaczki. Edző: Nagy Mihály. Rákó­czifalva: Ma jer — Kocsis, Sebők, Kovács S., Ladányi, Nyolczas I (Gergely), Szabó, Bencsik, Hegedűs, Rigó (Tö­rök), Nyolczas II. Edző: Lódi László. Tizenhárom percig enyhe játszadozás folyt a pályán, többnyire a hazai csapat birtokolta a labdát. Ekkor azonban Fohu jó lab­dával ugratta kj Vaszilkót, akit Ladányi a 16-oson belül csak szabálytalanul tudott szerelni. A megítélt büntetőt Szabó I- gurította a jobb al­só sarokba. 1:0. Négy perc múlva ismét Vaszilkó feje­sét kellett Majernak bra­vúrral hárítani. Hazai per­cek következtek. A 29. perc­ben sikerült az egyenlítés; Hegedűs jobb oldali beadá­sát Szabó Z. fejelte a hosz- szú sarokba, 1:1. Támadás­ban maradt a Rákóczifalva, de Rigó elpuskázta a lehető­séget. A vendégek azonban nem hibáztak. A 44. percben három húzásos ellentámadás végén a fellazuló védelem mellett Vaszilkó átadását Zavaczki lőtte a hálóba, 2:1. A második félidőben sem ta­láltak magukra a hazaiak. Körülményesek, lassúak vol­tak a tám^dásszervezésbep, ezzel lehetőséget biztosítot­tak a vendégeknek a tömörü­lésre, a támadások meghiú­sítására. A Balmazújváros kontra akciói gyorsak, len­dületesek voltak, így az enerváltan játszó hazai vé­delem nem tudta őket meg­akadályozni a góllövésben. A 65. percben 4:l-re vezet­tek. Bár a mérkőzés hajrájá­ban feljött a Rákóczifalva, gólokat is lőtt, de a jobb eredmény eléréséhez nem volt elég idő. A három „re­habilitáltál” felvonultató, lassan talpra álló Balmazúj­város ötletes, jó játékkal lepte meg a hazaiakat. Gl.: Szabó I. (11-esből), Zavaczki (3), ill. Szabó, Gergely, Ben­csik. Jók; Gulyás, Zavaczki, Vaszilkó, Pajkos, a hazaiak­ból senkit sem lehetett ki­emelni. Sárga lap: Szabó J. (B.-új város), ill. Gergely (R.-falva). Ifi.: Lajosmizse—Rákóczi ­falva 2:0. Serdülő: Lajosmizse—Rá­kóczifalva 1:1. — Bagi — KÉZILABDA Az Olajbányász nyerte a megyei rangadót NB I. B. Női: Ózdi Kohász- Lehel SC 21:19 (10:7). Jászbe­rény 300 n. V.: Nagy II. Zsigri. Lehel: Dalmadi — Vágóné (1), Budai (3), Pljesovszki (1). Far­kas (11), Darázsné (2), Borgu­lya (1). Csere: Pomázi, Faul, Pintácsi, Harsányi, Sára. Edző: Lipták Zoltán. A nagy erőbe­dobással és rendkívül gyorsan játszó ózdiak ellen a Lehel nem tudott kellőképpen védekezni, és megérdemelten nyert a ven­dégcsapat. NB II. Férfi: Alföldi Olajbá­nyász-Kunhegyes 26:17 (11:9). Kunhegyes 350 n. V.: Fekete, Valkovszki. Szolnok: Turóczi — Kocsis (8). Danyi (5). Serfő­ző, Bartha, Csajbók (3), Rátkai (2), Halápi, Szintai (4), Berényi (4), Kecső. Edző: Horváth Jó­zsef. KESE: Tar T. — Burján (2). Tar Z. (1), Cseh. Gál j. (2), Nagy (3). Antal (3). Túri I. (1), Mészáros (3), Kisújházi (2), Túri II., Bótha. Edző: Cseh Zoltán. A megyei rangadó biz­tos szolnoki sikert hozott. A hazai csapat végig enerváltan, lélek nélkül játszott. rengeteg átadási hibát követett el, na­gyon sok helyzetet hagyott ki. Az Olajbányász végig vezetett, mind támadásban, mind véde­kezésben felülmúlta ellenfelét. Játékosai a kapu előtt nem tudtak hibázni, s megérdemel­ten vitték haza a két bajnoki pontot. Jók: Nagy, ill. Turóczi, Kocsis, Danyi, RaCkai. MNK: Kunhegyest ESE—Máté­szalka 28:25 (15:13). Kunhegyes 100 n. V.: H. Nagy, Sajtó«. KESE: Tar T. — Burján (3), Tar Z. (4), Túri I. (1), Cseh, Gál (5). Nagy, Antal (7). Túri II. (2), Szőke (2), Mészáros (4), Bótha. Edző: Cseh Zoltán. A Magyar Népköztársasági Kupá­ban a kunhegyesi csapat köny- nyedén játszva, végig vezetve, biztosan nyert- a Keleti csoport egyik éllovasa ellen. A mér­kőzés nagyon sportszerű küz­delmet hozott. Jók: Gál, Antal, Tar Z. Megyei bajnokság: Jászárok­szállási VSE—Karcagi SE 25:25 (12:12). Jászárokszállás 150 n. V.: Méri, Serfőzö. Jászárokszál­lás: Major — Bódis (2), Gál (11), André (2). Kaszab (3), Palla. Rankasz, Varga (1), Ka­szab É., Tősér, Sándor (6). Kar­cagi SE: Nagy — Kovács (9), Tollas (1). Soltész (6), Pocsai (2), Török, Németh, Csordás (2), Mándi (2), Kovács Gy. (3). A végig szoros mérkőzésen egyenlő erők küzdelmében, a hazai csapat az utolsó percben lőtt büntetővel egyenlített. Ifi.: Jászárokszállás—Karcag 14:4. További eredmények, zárójel­ben az ifjúságiaké: Sz. Sparta­cus—Törökszentmiklósi SE 15:12 (5:7), Túl kévéi VSE-—Kér. Vend. Főiskola 6:23, Tisza Cipő SE— Mezőtúri AFC 15:21 (19:5), Le­hel SC II—Fegyver neki SE 16:15, Kunszentmártoni TE—Jászladá- nyi TSZ SE 19:22 (5:12). Férfi: Rákóczifalva TSZ SE— Tmiklósi SE 19:25 (25:27), Lehel SC—Karcagi SE 39:21 (17:16). Tiszaföldvári TSZ SE—Mezőtúri AFC 47:12 (3:12). Túrkevei VSE —Kisújszállási MÁV E. 26:12 (34:18), Kunszentmártoni TE— Zagyvarékasi KSE^ 26:18 >32:14). Ifjúsági: Alföldi Olajbányász— Törökszentmiklósi SE 25:19. Magyar Népköztársasági Kupa. Férfi: Tiszaföldvár—Gara 34:18 (18 :Í2). Tiszaföldvár 200 n. V.: Kenyeres, Jakab. TiSE: Farkas — Danku (7), Fekecs (2). Mud- rák (5). Tóth (5). Fehér (8), Lipka. ökrös. Nagy (1), Vereb (5), Vincze (1), Ferenczi. * A Bács-Kiskun megyéből ér­kezett Gara gyenge játékerőt képviselt. A hazaiak erőnléti és gyorsasági fölényét a megérde­melt nagyarányú győzelem is jelzi. A földváriak ezzel beju­tottak az országos selejtező má­sodik fordulójába. Szapora tempókkal a zsákutcába A magyar vízilabda-vá­logatott szövetségi kapitá­nya olyan méltatlanul bú­csúzott posztjától, atmilyen negatív karrierről csak egy lidérces éjszakán le­het álmodni. Bár a bukás közvetlen oka a Világ Ku­pán szerzett fiaskó volt, megjósolhatjuk: egyetlen kapitány sem ülhet addig nyugodtan székében, míg a vízilabda sportág ször­nyen ellentmondásos hely­zetét az alapoktól kezdve meg nem oldja. Egyik ilyen aLlergikus pont a főváros-centrikus- ság. A póló-térképről hiányzik Szolnok, Szeged, Eger. Tatabánya. Szentes, Hódmezővásárhely — hogy csak azokat a városokat említsük, melyek .nélkül nem lehet térkép — és nem lehet vízilabda. Csak nagyritkán és hírmondó­nak tűnik fel a felnőtt válogatottban egy-egy vi­déki játékos rövid időre, márpedig ez ellentmond mind a józan észnek; mind pedig a sportág úgy­nevezett „piramisának”. Nézzük csak, miként épül fel ez az oly sokat emle­getett gúla: szoinokii (kez­deményezésre beindult az úttörők ’ vidékibajnoksága, meLynek végén Tatabányán és Szentesen a legjobb vi­déki csapatok megmérkőz­tek a pestiekkel. A vég­eredmény? Az egyik kor­csoportban Szentes nyert, de a KSI-it, a legrjagyobb fővárosi utánpótlást neve­lő bázist Tatabánya és Szolnok is megelőzte. Te­hát úttörőkoriban a sport­ág meghatározója a vidék. Az ifiknél még mindig hét „nem fővárosi” játé­kos található a válogatott­ban. — aztán a felnőttek­nél mór csak budapestiék. alkotják a keretet. Szolnokról néhány vízi­labdázót a közvélemény nyomására olykor meghív­tak próbajátékra, de ez a „megméretés” szinte mo­solyogta tó körülmények között történt. Tanulságos sorra venni a Vízügy SE pólósainak válogatottbeli (karrierjét. Tóth István egy hollan­diai túrán tartott a válo­gatottal, öt mérkőzésen kilenc percet játszott, a csapat a hatos mezőnyben harmadik lett. hazatérve elhangzott az értékelés: Tóth a válogatottságra al­kalmatlan. Pintér Ferencet kivitték a Tasmajdan Kupára Belgrádba, hat csapat kö­zül negyedikek lettünk, Pintér egyetlen másodper­cet sem védett, hazatérve a kapitány közölte vele, hogy a Tungsram Kupán feltétlenül jelenjen meg — nézőként, mert mással kí­ván próbálkozni. Hasznost két év után is­mét beválogatták, ott voLt Bukarestben, ahol a torna célja az volt. hogy kisze­meljék a Világ Kupára utazó játékosokat. Hasznos egy negyedet és egy per­cet játszott, hazaérkezve bekérték az útlevelét — de a szakvezetés már ek­kor tudta, hogy nincs az utazók között. Ott van vi­szont az a Radnóti, aki Bukarestben még Hasz­nosnál is kevesebbet sze­repelt. Az edzőbizottság ülésén a szövetségi kapitány ja­vaslatot kért olyan játé­kosokra, adók felkészült­ségüknél fogva könnyen ibe tudnak illeszkedni a válogatottba, hiszen az olimpiai csapatot építjük... Az egriek a legjobb játéko­sukat. Vinczét javasolták. — Ki az? — kérdezte a név hallatán Mayer Mi­hály. Babarczy Roland több mint tíz esztendeig volt az ifjúsági válogatott szakve­zetője. Azután, hogy vi­dékre szerződött, egy le­vélben megköszönték a munkáját, mondván, olyan edzőt tesznek a helyére, áld a klubjában is ifi korosztállyal foglalkozik. Nos, az utódja az úttörők mellől került az ifi válo­gatotthoz. Egyébként nem titkolták, azért döntöttek így. mert, úgymond. Ba­barczy vidékről nem tud­ja figyelemmel kísérni a sportágat. És eltöprenghetnénk más furcsaságokon is. Mayer Mihály egy sajtótájékoz­tatón arról panaszkodott, hogy a fővárosban korosz­tályok nőnek úgy féli, hogy hely hiányában számukra a póló a medence sarká­ban való dobálást jelenti. Mégsem épített a vidéki fellegvárakra, ahol pedig elegendő víztükör van, odaadó nevelő-edződ gárda biztosítja az utánpótlást, és nem utolsósorban szám­talan tehetség kergeti a labdát. Egyszóval nem csak szövetségi kapitányt kell találni a közeljövőben. Meg kell választani azt az utat is, melyen haladni kiván a sportág. Egy bi­zonyossá vált: a régi „tér­kép” alapján csak zsákut­cába juthat az egyik leg­sikeresebb sportágunk. Méghozzá lendületes, nagy karcsapásokkal. — Pb — SAKK Tavaszi első a Szolnoki Mezőgép OB II: Szolnoki Mezőgép— Nagykanizsai Vasas Izzó 11,5:2,5. Az OB II tavaszi utolsó fordulójában az utol­só helyen álló Nagykanizsát fogadta a Mezőgép. A mér­kőzés biztos szolnoki sikert ígért, és egy nagyobb arányú győzelem az első hely meg­szerzését is jelenthette. A játékosok ennek tudatában azonban némi szorongással ültek asztalhoz, mivel az előző tapasztalatok azt bi­zonyították, hogy a gyengébb csapatok ellen többnyire nem tudják hozni formáju­kat, Ezen a vasárnapon a Mezőgép csapata rácáfolt a régi hagyományra, és bebi­zonyította. hogy el tudja vi­selni a nagy tétből ránehe­zedő terheket, és az esélyes­hez méltó magabiztos, meg­érdemelt — sorozatban nyolcadik — győzelmét arat­ta. A nagy arányú győzelem ellenére az egyes táblákon küzdelmes mérkőzéseket kel­lett játszani, mivel az ellen­fél játékosai mindent megtet­tek a minél tisztesebb ered­mény elérése érdekében. Vé­gül is az utolsó órákban a nagyobb tudás és a nagyobb tapasztalat a hazaiak javára billentette a mérleget. *A csapat a bajnokságban for­dulóról fordulóra csökken­tette hátrányát, ami végül is azt eredményezte, hogy a tavaszi utolsó fordulóban aratott huszáros győzelem­mel sikerült a vezetést át­venni. A mérkőzés egy gyors dön­tetlennel kezdődött, majd két győzelem után az ellen­félnek is sikerült egy játsz­mát nyernie a tavaszi fordu­lóban végig gyengén játszó Szász János ellen. Ezután a Mezőgép játékosai rákap­csoltak, egymás után szerez­ték a pontokat, és a soroza­tot kilencedik győzelmével utolsónak Forgács fejezte be. Az eddig két ponttal vezető Utasellátó Győrben szere­pelt, 6:5 arányban vezet, és három játszma függőben ma­radt. Győzött; Schrancz, Ká­das, Forgács. Szász József, Takács, Helmrich, dr. Heté- nyi, Szegedi, Lázár, Weigert, döntetlent ért el: Kiss, Sal­l5i, Berebóra.