Szolnok Megyei Néplap, 1983. március (34. évfolyam, 51-76. szám)

1983-03-15 / 62. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1983. MÁRCIUS 15. Kovalcsik élő tilalomtábla A magyar jégkorong válogatott valójában a második összecsapásán adott ízelítőt igazi tudá­sából. Az első találkozón a spanyolok ellen elég volt a félgőz is a gólszü­rethez. Szombaton a fran­ciák már alapos próbára tették legjobbjainkat. Boróczi Gábor vezető ed­ző szerint a 3:l-es győ­zelmünk két főszereplő­je Kovalcsik kapus volt, akinek csak valamiféle adminisztrációs hiba folytán került egy távoli lövés a hálójába. A má­sik sorsdöntő részese a si­kernek a közönség volt, „aki” nélkül — ezt is Boróczi mondta — nem győztek volna a fiaink a gallkakasosok ellen. A franciák a sportszerűbb ellenfelek közé tartoznak, ez nem zárja ki, hogy időn­ként birkózásra ne váltsanak a játékosok Fotó: Németh Ferenc Nagy hűhó egy „púderkompaktért”. A magyar csapat a fran­cia kapu előtt hamarabb találta meg a pakkot Kosárlabda A hét végén nem termett Megyei labdarúgó- bajnokság A vezető csapatok jó napja KTE: Horpácsi—Hürkecz J., Szarvák, Hábensusz L., Soza- bó, Hábensusz F., Hábensusz S., Dézsi, Kerekes, Király, Gulyás (Hürkecz). Nyomasz­tó fölényben játszott az első félidőben a KTE, Kerekes, Gulyás és Hürkecz jó beadá­sai azonban nem találtak be­fejezőre a lelkesen és szerve­zetten tömörülő abádszalóki védelemben. A II. félidő ele­jén gyors támadásnál Szabó L. a kapufa élére lőtte a lab­dát, az Horpácsi lábát érint­ve jutott a kapuba. A veze­téshez jutott ellenfél még nagyobb lelkesedéssel küz­dött, de öt perc múlva Dézsi labdáját Hábensusz S. fejjel megtoldva juttatta a kapuba, 1:1. Kemény küzdelem kez­dődött a győztes gólért. Fő­leg Hábensusz F. és Király lövései voltak ígéretesek. A befejezés előtt egy perccel Hábensusz S. nagy erővel lőtt a hosszú sarokba. Jók: Hábensusz S., Dézsi, Hür­kecz, Szabó, Kerekes, ill. az egész vendégvédelem. Ifi: KuTE—Abádszalók 7:0. Karcag—Szajol 3:0 (0:0). Karcag 700 n. v.: Bohár. Karcag: Szerencsi—Kocsis, Tóth, Tüdős, Kiss, Hajdú J., Ökrös, Borók, Török (Papp), Bállá, Antal. A hidegre for­dult időben nehezen „mele­gedtek” be a játékosok. Aka­dozott a folyamatos játék, sok volt az eladott labda, a kapuk alig forogtak veszély­ben. Az 57. percben Ökrös az oldalvonal közeléből ívelt a kapu elé egy szabadrúgást. A jó ütemben felugró Tüdős fejese a felsőlécet találta el, a visszapattanó labdát Bállá értékesítette, 1:0. A 86. perc­ben Antal 8 méterről lőtt gólt, 2:0. A 90. percben Bállá csípett el egy könnyelmű ha­zaadást, a kifutó kapus mel­lett elhúzta a labdát és ne­héz szögből a kapuba lőtt, 3:0. Jók: Kocsis, Tüdős. Bál­lá, Papp. illetve Szajol köz­vetlen védelme. Ifi: Karcag—Szajol 3:0. NB II. Női: Kiskunfélegy­házi Vasas—Szolnoki MÁV MTE 54:38 (31:21). Kiskun félegyháza. MÁV MTE: Sza­csoport listavezetője biztosan nyert, a nagy lelkesedéssel játszó Törökszentmiklós el­len. Szászberek—Szolnoki Cu­korgyár 1:1 (0:0). Szászberek 200 n. v.: Richter. Szászbe­rek : Farkas—Donkó, Pethö, Kovács, Tóth, Laki R., Nagy, Göblyös, Szabó, Veres, Bez­zeg. Edző: Lakj Imre. Szó. Cukorgyár: Csécsey—Gön­czöl, Márkus, Mihályi, Ak­nai, Kovács, Ladányi, Kor­mos, Koncsik, Rákóczi, Pusz­tai. Edző: Tóth László. Az első félidő egyértelmű­en a hazaiaké volt, helyzete­ik alapján biztosíthatták vol­na győzelmüket, de a lehető­ségek sorra kimaradtak. A második félidőre ellaposodott a játék, a vendégek szórvá­nyos támadásait pedig siker koronázta: szinte az első ka- puralövésből Pusztai révén gólt értek el. A gól után a vendégek a kapujuk elé tö­mörültek, a hazaiak pedig el­keseredetten támadtak. Vé­gül 10 perccel a befejezés előtt Veres 11-esből egyenlí­tett. A játék képe alapján a hazaiak győzelmet érdemel­tek volna. Jó: Göblyös, Nagy, ill. Pusztai, Mihályi. Ifi: Szolnoki Cukorgyár— Szászberek 2:0. Laki Tisza Cipő SE—Kunhe­gyes 4:0 (1:0). Martfű 300 n. V.: Tajthy. Tisza Cipő SE: Németh—Drávucz, Mihovits, Kardos I., Tóvizi, Szántai, Kesjár II, Vass, Varga (Kar­dos II), Kesjár I, Kiss. Ezen a találkozón négy állandó játékosát volt kénytelen nél­külözni a bajnokcsapat. En­nek ellenére azonnal táma­dólag lépett fel, és szemre is tetszetősen játszva, jobbnál jobb helyzeteket dolgozott ki. Az első gólra mégis a 36. percig kellett várni, amikor is Kesjár II mintaszerű egyé­ni akció után lőtt a kapuba, 1:0. Szünet után, 8 perc alatt újabb két gólt lőttek a ha­zaiak Kesjár I., majd Vass ügyes szabadrúgásából, majd Kesjár II. remek gólja vég­leg megpecsételte a Kunhe­gyes sorsát. Régen látott, jó iramú mérkőzés volt. Ha a helyzetek döntő többségét kihasználta volna a Tisza Cipő, győzelme nagyobb ará­nyú is lehetett volna. Lelkes játékáért a Martfű minden játékosa dicséretet érdemel. Ifi: Kunhegyes —Tisza Ci­pő 3:1 (1:1). Középtiszai MEDOSZ— Szolnoki Vegyiművek 0:0. Kenderes 200 n. v.; Hagyó. K. MEDOSZ; Szilágyi—Mol­nár, Magyar, Lakatos, Fuder, Szendrei, Baktai, Szántó, Sü­veges I., Süveges A.. Szeren­csi. A hazaiak léptek fel tá­madólag. irányították a játé­kot, előbb Szerencsi lőtt a kapu mellé, majd a kitörő Baktait kaszálták el a 16- oson belül, de a bírói síp né­ma maradt. A félidő vége előtt Szántó 25 métere.-; lövé­sé suhant el a bal kapufa mellett, a másik oldalon Vadkerti lövését védte bra­vúrral a hazaiak kapusa. A második félidőben is a ha­zaiak játszottak fölényben. Süveges A. átadását Szeren­csi a hálóba lőtte, de a játék­vezető lesállás címén ér­vénytelenítette a gólt. A vendégek is vezettek néhány korszerű támadást, de a ha­zaiak védelme, vagy a jó na­pot kifogó Szilágyi mindig tisztázott. A mérkőzés vége előtt Süveges I. a kifutó kapus mellett beadott, de Süveges A. az üres kapu mellé fejelt. A látottak alap­ján a hazaiak közelebb áll­tak a győzelemhez. Jók: Szi­lágyi, Magyar, Baktai. Szán­tó, ill. lelkes játékáért a Vegyiművek csapata. Ifi: K. MEDOSZ—Szó. Ve­gyiművek 0:4. Törökszentmiklós—Jászai- sószentgyörgy 5:2 (3:1). Tö­rökszentmiklós 200 n. v.: Szántó. TSE: Elekes—Farkas, Hoppál, Őz, Szabó, Szebeni, (Komáromi), Hegedűs, Sán- tha, Márton, Ramos, Sebők, Változatos, jó iramú mérkő­zést vívott a két csapat. A Törökszentmiklós jóval töb­bet és veszélyesebben táma­dott. Szoros emberfogással a hazai védők és a középpályá­sok eredményesen hárították a jászalsószentgyörgyi akció­kat. A Törökszentmiklós jó és lelkes játékkal megérde­melte a győzelmet. Góllövő: Hegedűs (4), Márton (11-es­ből). ill. Kábák (11-esből). Szabó. Jó: Szabó. Hegedűs (a mezőny legjobbja), Sebők, ill. Kábák, Szabó. Ifi: TSE—Jászalsószent­györgy 7:0. Tiszafüred—Jászberényi Vasas 2:0 (2:0). Tiszafüred 200 n. v.: Balázs. Tiszafüred: Kovács—Deli, Papp, Veress, Galajda, Kiss J., Somogyi, Dobi, Kiss E., (Tarr), Né­meth, Nemes (Mezei). A nagy akarással kezdő Tiszafüred ragadta magához a kezde­ményezést. A 10. percben Kiss E. révén vezetést sze­reztek a hazaiak. A későbbi­ekben sem hagytak alább a rohamok, a 26. percben So­mogyi bombáját védte bra­vúrral Balázs, majd a 30. percben Galajda lőtt bomba­gólt. A második félidő válto­zatosabb játékkal, de ala­csonyabb színvonalon kezdő­dött. Több esetben is lehető­ségük volt a hazaiaknak, hogy növeljék előnyüket, de vagy Balázs vagy a védelem tisztázott. A hazaiak megér­demelten győztek a sportsze­rű Vasas ellen. Jók: Deli, Papp, Somogyi, Galajda, Kiss J., ill. Balázs. Ifi: Tiszafüred—Jászberé­nyi Vasas 1:1. Jászárokszállási Vasas— Tiszaföldvár 1:1 (1:0). Jász- árokszállás 500 n. v.: Polon- kai. Jb. Vasas: Muntyán L. —Tábori I., Muntyán T., Nagy III, Tuza, Csikós (Mol­nár), Banka (Tábori B.), Nagy T., Rédei Gy., Rédei L., Györgyfi. Az álmosan kezdő Vasast meglepték a gyors vendég-támadások. A 17. percben Rédei Gy. jól ívelte be a labdát és Rédei L. a hálóba fejelt. A vendé­geket nem zavarta meg a kapott gól. A 19. percben Muntyán L. mentett Balog­gal szemben. A 40. percben Györgyfi lövésszerű beadása a kapufán csattant. Szünet után nagy meglepetésre „be­szorult” a hazai csapat. A hazaiaknál Rédei L. egyedüli próbálkozásait a vendégvé­delem biztosan hárította. A veszélyesebben és többet tá­madó Tiszaföldvár fölénye a 88. percben góllal fejeződött be. Az egész mérkőzésen jól játszó Balogh több védő köz- refogása ellenére is a hálóba fejelt. Jók: Rédei L., Mun­tyán L., Muntyán T., ill. a lelkesen játszó Tiszaföldvár valamennyi tagja. Ifi: Jb. Vasas—Tiszaföld­vár 3:1. Túrke ve—Jászjákóhalma 3:2 (1:2). Túrkeve 400 n. v.: Szűrszabó. Túrkeve: Posta— Bartha, Vad, Kormos I., Ne­mes, Szemes (Farkas), Kor­mos II., Vad, Csőke, Kozma, Márki. Hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés, mely a 15. percben góllá érett: Márki remek szögletét Kor­mos I, élesen a bal felső sa­rokba fejelte. Folyamatosan feljavult a rutinosabban ját­szó vendégcsapat és kiegyen­lített, majd 11-esből vezetést is szerzett. A második játék­részben fölénybe került a ha­zai gárda, a fáradtan játszó vendégek nem tudták tartani előnyüket, így az eredmény a vendégekre nézve hízelgő, mivel ebben a játékrészben több nagy helyzet maradt kihasználatlanul. Góllövők: Kormos II, Kormos I, Cső­ke, ill. Nagy, Palcsó. Jók: Kormos I, Kormos II, Vad, Barta, ill. Vasas, Sándor, Gólva. Ifi: Túrkeve—Jászjákóhal­ma 5:3. Kunszentmárton—Abád­szalók 2:1 (0:0). Kunszent­márton, 400 n. v.: Balogh. A totó 11. heti eredménye 1. Ascoli—Internazionale 0:0 X 2. Cagliari—Fiorentina 0:0 X 3. Cesena—Sampdoria 0:2 2 4. Napoli—Torino 1:0 1 5. Verona—Udinese 0:0 X 6. Arezzo—Cavese 2:0 1 7. Atalanta—Campobasso 2:1 1 8. Foggia—Cremonese 2:1 1 9. Lecce^-Perugia 0:0 X 10. Palermo—Como 1:0 1 11. Pistoiese—Bari 3:0 1 12. Reggiana—Sambenett. 0:0 X 13. Varese—Catania 2:1 1 +1 Juventus—Avellino 4:1 1 lai (7), Gebei (10), Kraszno- csubenkó (14), Mohácsi (4), Vas. Csere; Vérségi, Erdős, Molnár (3). Edző: Tápodi László. A sok hibával és el­képzelés nélkül játszó szol­nokiak ellen a lelkes hazaiak megérdemelten győztek. Előmérkőzés: Szolnoki Vá­rosi Sí úttörő—Kiskunfél­egyházi serdülő 59:22. Ld.: Molnár (16), Rontó (12), Csák (11). Hódmezővásárhelyi VSE— Kisújszállási MÁV Egyetértés SE 79:44 (45:22). Kisújszállás. 30 n. v.: Kertész. Kisújszál­lás: Tóthné (6), Horváth (6). ZsoldosA(12), Kovács. Deme­ter, Kalmár, Szőke (6), Tatár (10), Golyha (4). Edző: Szabó Tibor. Az utóbbi hetekben Szolnok és Szarvas ellen is meglepő győzelmet arató, na­gyobb játékerőt képviselő vendégcsapat színvonalas já­tékvezetés mellett, megérde­melten győzte le a végig lel­kesen küzdő hazaiakat. Miskolci EAFC—Török­szentmiklós 93:51 (44:19). Miskolc 100 n. v.: Bokodiné, Turmár. TSE: Szemes (8), Takács Éva (22), Szöllősi (2), Matuzné (15), Eszes (2). Cse­re: Mészáros (2), Kovács. Edző: Papp Ferenc. A Keleti I MŰSOROK I iRácüö | SZOLNOKI STÜDIÖ: 17.00: Műsorismertetés. Hírek. — 17.05: Két dal, egy előadó. Peter Griffin énekel. — 17.15: Hangképek a forradalmi ifjú­sági napok megnyitójáról. Ri­porter: Benkő Imre, Gulyás Ferenc. — 17.30: Fiatalok nép­zenei percei. A martfűi Bagi József és a mezőtúri Galago­nya együttes citerázik. —17.40: Hazai holmi. Körmendi Lajos jegyzete. — 17.45: Régi lemez­albumok. „Ne sírjatok lányok” — 18.00: Alföldi krónika. — 18.15: A Chilly együttes felvé­teleiből. — 18.26—18.30: Hírösz­szcfoglaló. Lap- és müsorelő- zetes. KOSSUTH: 8.27: Japán. — 9.02: A long- jumeau-i postakocsis. Részletek Adam operájából. — 9.42: Talál-* kozás a Hang-villában. — 10.05: MR 10—14. — 10.35: Nemzeti dal. Petőfi Sándor versei. — 10.50: Liszt: Magyar történelmi arc­képek. — 11.27: A Kaposvári Vikar Béla énekkar énekel. — 11.34: Rengeteg pénz. P. G. Wodehouse regényét — Szerb Antal fordításának felhasználá­sával — rádióra alkalmazta: Benedikty Béla. — 12.45: Tör­vénykönyv. — 13.00: Kapcsoljuk a Magyar Nemzeti Galériát. Hangverseny délidőben. — Kb.: 13.55: Népdalok. — 14.07: „Itt­hon lehetek tulajdon hazám­ban .. .” — 15.05: Elő világiro­dalom. Svédország. — 15.24: Leonard Warren operaáriákat énekel. — 15.58: Rádiószínház. Nem mese az, gyermek. Mocsár Gábor jatéka a népmesével és a történelemmel. — 17.05: Moz­gásterek. — 17.30: Angelo Eph- rikian együttese Gesualdo-mad- rigálokat énekel. — 19.15: Köz­vetítés a Magyarország—Hol­landia jégkorong világbajnoki mérkőzésről. — 19.25: A Bel­ügyminisztérium Duna Művész­együttesének népi zenekara ját­szik Mészáros Tivadar vezeté­sével Szántai Ildikó és Tiha­nyi József népdalokat énekel. — 20.00: Tudomány és gyakor­lat. Biotechnológiai világköz­pont. — 20.30: Erkel: Névtelen hősök. Vígopera két részben. — 22.30: Kamarazene. — 22.50: Aki­től tanultam. — 23.00: Évszáza­dok mesterműveiből. — 0.10: A Párizsi Fúvósegyüttes játszik, vezényel: Jean-Francois Pail­lard. PETŐFI: 8.05: 48-as dalok. — 8.35: Tár­salgó. — 10.00: Zenedélelőtt. — 12.25: Gyermekek könyvespolca. — 12.35: Melódiákoktól. — 13.30: Falusi hangverseny. —• 14.00: A Petőfi rádió zenés délutánja. — 16.35: Csúcsforgalom. — 18.00: Kamasz-panasz. — 18.35: Dalo­ló. muzsikáló tájak. Hajdú-Bi- har megye. — 19.25: Tudomá­nyos könyvmozaik. — 19.35: Csak fiataloknak! — 20.35: Hét bagoly. Krúdy Gyula regényét rádióra alkalmazta Rácz György. — 21.01: Közvetítés a Magyar- ország—Hollandia jégkorong vi­lágbajnoki mérkőzésről. —21.25: Nótacsokor. — 22.30: Kovács Andor szerzeményeiből. — 23.20: Rise Stevens és Nelson Eddy operettfelvételeiből. 3 MŰSOR: 9.00: Iskolarádió. — 9.30: Ze­nekari muzsika. — 10.29: Ope­raegyüttesek. — 11.30: Barokk zene. — 13.07: Félóra népzene. Üj felvételeinkből. — 13.37: Olasz filmek zenéjéből. — 14.00: Kamarazene. — 15.25: Otto Klemperer Beethoven-műveket vezényel a Philharmónia és az Új Philharmónia zenekar élén. — 16.45: Labirintus. — 17.00: Anna Tomova-Sintow opera­áriákat énekel. — 17.50: Miért éppen én? — 18.00: Hidas Fri­gyes: Balettzene. — 18.25: A progresszív rock híres lemezei. — 19.05: Két hangon — Horgas Béla és Levendel Júlia — Ka­zinczy karikáiról. — 19.40 kap­csoljuk a Magyar Tudományos Akadémia kongresszusi termét. — 21.25: Müller Péter: Túl rö­vid a karod. Broadway. — Kb.: 22.25: Pelléas és Mélisande. Részletek Debussy operájából. — Kb.: 23.10: A Lipcsei Rádió énekkara Mendelssohn-kóruso- kat énekel. / I Televízió 8.50: Tévétorna. (ism. sz.) 8.55: Ünnepek, évfordulók. Az 1848-as szabadságharc évfordulójára. Fényesebb a láncnál a kard (ism. sz.) 9.20: „Vár állott, most kőha­lom . . .”. Látogatás a nagyvázsonyi várban (ism* sz.) 9.50: Tavaszi tévélottó-sorsolás. Közvetítés a kereskedelmi igazgatóság Hargita Stú­diójából. 10.00: Aladdin és a csodalámpa. Magyarul beszélő szovjet bábfilm (ism. sz.) 11.00: Petőfi ’73. Magyar film (sz.) 12.15: Képújság. 14 40: Hírek. 14.45.: Zsebtévé (ism. sz.) 15*15: Üzenet az űrből. Magya­rul beszélő japán tudo­mányos-fantasztikus ka­landfilm. (sz.) 16.45: Operettbarátság. A ma­gyar és a csehszlovák te­levízió közös hangverse­nye a Madách Színházból, (sz.) 17.25: Képújság. 17.30: Helyünk a világban. A magyar agrártudomány és kutatás. 18*00: Reklám. 18.05: Kodály Zoltán: Nemzeti dal. Petőfi Sándor verse, (sz.) 18.10: Csapatmunka. Híradás a híradósokról, (sz.) 18.55: Reklám. 19.10: Tévétorna (sz.) 19.30: TV-híradó. (sz.) 20.00: Mint oldott kéve. Sárközi György regényének tévé- film-változata 7 2. rész. (sz.) 21.00: Stúdió ’83. A televízió kulturális hetilapja (sz.) 21.55: Felkínálom — népgazda­sági hasznosításra. 22.30: TV-hiradó 3. (sz.) 2. MŰSOR: 18.35: Autó-motorsport. A Te­lesport technikai magazin­ja. (sz.) 18.55: Jégkorong VB ,,C”-cso- port. Magyarország—Hol­landia mérkőzés közvetí­tés a Budapest Sportcsar­nokból (sz.) A szünetek­ben: Reklám. 21.20: TV-híradó 2. (sz.) 21.40: Gólyavári esték. Fejezetek a társadalomlélektan kö­réből 9 4. rész: Az embe­ri kapcsolatok, (sz.) 22.25: Képújság. BUKAREST: 16.05: Család és iskola. 16.35: Fiatalok klubja. 17.20: Ezer szakma. 17*45: A legkisebbeknek. 20 00: TV-híradó. 20.15: Gazdasági figyelő. 20.30: TV-filmek a világban. 21.00: TV-ankét. 21.20: Júliusban nem virágzik. Tévéjáték. 22 15: TV-híradó. SZLOVÁK TELEVÍZIÓ: 15*55: Híradó. 16.10: Berepülő pilóták. Riport­film (ism.) 16.35: Nemcsak játék. Doku­mentumfilm. 16.50: Félreértés. Tévéjáték. 17.50: Szakmunkástanulók mű­sora. 18.25: Fiatalok tévéklubja 1. rész. 19.30: TV-híradó. 20.05: Fiatalok tévéklubja 2. rész. 21.30: időszerű események. 22.00: Az első szlovák játékfilm­ről. 22.25: Matematika mindenkinek, (ism.)