Szolnok Megyei Néplap, 1982. november (33. évfolyam, 257-281. szám)

1982-11-23 / 275. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1982. NOVEMBER 23. Idényzárás, gyenge sorozattal NB I. Férfi; KOMÉP— Szolnoki Vegyiművek 3:0 (8, 12, 7). Tatabánya 500 n. V.: Bogyó, Balázs. Szolnok; He­gedűs, Kolozsi, Tompa, Szeg­halmi, Tószegi, Kiss. Cs.: Ilyés. A B csoport második helyéért küzdő KOMÉp nagy lendülettel kezdte a mérkő­zést. A Vegyiművek átvette az iramot, de csak a játsz­mák közepéig tudott lépést tartani a hazaiakkal, a játsz­mák vége felé még a szeren­cse is a KOMÉP mellé sze­gődött. A lelkes tatabányai közönség jó mérkőzést látha­tott, gyenge játékvezetés mellett. Jó: Tószegi, Hege­dűs. KOMÉP SC—Szolnoki Ve­gyiművek 3:1 (—13,19,12,11). Tiszaligeti sportcsarnok 200 n. V.: Hurák, ifj. Kiss. Sz. Ve­gyiművek: Tószegi, Tompa, Kolozsi, Hegedűs, Kiss, Szeg­halmi. Cs.: Ilyés, Tamasi. Kezdetben úgy tűnt, hogy a szolnoki játékosokat fűti a visszavágás reménye a szom­baton elszenvedett vereség­ért. Biztatóan kezdtek, jól ment a játék, 2:6-ról 13:8-ra fordítottak, és nagy küzde­lemben megnyerték a játsz­mát. A második ritkán látha­tó nagy csatát hozott. A tata­bányaiak már 9:2-re vezettek, a Vegyiművek fordítani tu­dott 12:9-re (!), majd ettől kezdve drámai Dercek követ­keztek. Az ellenfél állandó cserékkel tördelte szét a játé­kot, miközben az eredmény így alakult: 14:14,15:15,16:15, 16:17, 18:17, 18:19, 19:19, 19:20 és a befejezés a vendé­geknek sikerült. Az egyenlí­tés a tatabányaiakat felhoz­ta, a Vegyiműveket pedig visszavetette. Fokozatosan szétesett a szolnokiak játéka, a végén már vert seregként vergődtek, és a színesebben, ötletesebben játszó, egysége­sebb csapat benyomását kel­tő KOMÉP biztosan győzött. Jó: Varga, Pető, Fekete, ill. Tószegi, Kolozsi. Nb I. Női; Szombathelyi Haladás—Szolnoki Vegyimű­vek 3:1 (—9, 3, 10, 7). Szom­bathely 200 n. V.; Gulyás, Szalai. Szolnok; Bak, Vargá- né, Sipos, Mészárosné. Sülyös- né, Takácsné. Csere: Vasi- csek, Haness. Edző; Vasicsek János. Jól kezdett a Vegyi­művek, közel volt a meglepe­tés, hogy a pénteki győzelem után otthonában is legyőzi a Haladást. Az első játszmában végig vezetve biztosan nyert a vegyi. A következőkben már nem ment ilyen simán a játék, a sorozatos téves bírói ítéletek bizonytalanná tették a játékosokat. Szétesett a já­ték és ez a hazai csapatnak kedvezett, megnyerve a játsz­mát, egyenlített. A harmadik játékrészben a továbbra js lelkesen küzdő szolnokiak 10:13-nál több nyitást ron­tottak és nem sikerült veze­tést szerezni. Az utolsó játék­részben a játékvezetők vol­tak a főszereplők, a sárga la­pos figyelmeztetések a Szom­bathely javárá döntötték el a mérkőzést. A csapatból Sipos és Vasicsek nyújtott átlagon felüli teljesítményt. NB II. Férfi; Debreceni Kinizsi—Szolnoki TITÁSZ 3:1 (13, 5, —8, 8). Szolnok. Dr. Csanádi körúti iskola V.: Csemák, Nagy. TITÁSZ: Ba­lázs, Novák, Kiss, Mészáros, Pirók, Vígh. Cs.; Nagy, Ko­vács. Edző: Surányi Márton. Színvonalas, izgalmas küz­delmet vívott a két csapat. Nagy labdameneteknek lehet­tünk tanúi. A szolnokiak el­sősorban a sok nyitásrontás miatt vesztettek. A TITÁSZ- -ból Mészáros, Vígh, Novák teljesítménye emelkedett ki. Ezzel a TITÁSZ elvesztette hazai veretlenségét. Ifi.: Debreceni Kinizsi— Szolnoki TITÁSZ 3:0. Női; Léhel SC—Táti TSZ 3:1 (5, 12, —11, 7). Jászbe­rény 200 n. V.; Záhony, Ka­tona. Lehel SC; Móri, Fülöp- né, Kalcsó, Nagyné, Kiss A., Szatmári. Csere; Csordás, Sárközi. Edző; Szőke Péter. Utolsó őszi hazai mérkőzését mérsékelt teljesítménnyel is biztosan nyerte a Lehel. Ifi: Lehel SC—Tát 3:0. Fenti képünk a Vegyimű­vek—KOMÉP . mérkőzésén készült. Ekkor még minden nyílt volt. A második játsz­mában Kolozsi ejtésre ké­szül. mellette Tószegi és He­gedűs figyeli, sikerül-e az akció? Megyei labdarúgó» bajnokság Törökszentmiklós—Tisza- ■földvár 1:0 (1:0) Tiszaföld- vár, 300 n. V.: Botos. Tö­rökszentmiklós : Elekes— Molnár II, Hoppál, Drá- vuez, Hornyák, Molnár I, Hegedűs, Márton, Sebők, Lengyel, Berta. Edző: Révfi Imre. TiszafÖldvár: Pál— Árvái, Hegedűs, Szűcs, Sző­ke, Berta, Farkas II, Né­meth J., Makó, Németh F., Petróczki ( Vincze). Edző: Németh Géza. Vizes, csúszós talaj fo­gadta a csapatokat, és ez meghatározta a játékot. A vendégek 1 biztos védekezés­ből gyors kontratámadások­kal próbálkoztak eredményt elérni. Az első helyzetet a hazaiak hagyták ki: az 5. percben Németh J. jól cse­lezte be magát a 16-oson be­lülre, jól is adott be, de a belsők lemaradtak. A 10. percben egy kontratámadás­ból Lengyel középre adott, és az elcsúszó Hegedűs es­tében a vendégeknek szer­zett vezetést. Az első fél­időben még Farkas és Né­meth F.-nek volt ígéretes helyzete, de a sáros, vizes talaj meg tréfálta őket. Szü­net után a hazaiak szinte ki sem engedték a kapujuk elől a vendégeket. Sorra te­remtették a helyzeteket, de vagy a védelem, vagy a nagyszerűen védő Elekes akadályozta meg a gólszer­zést. Ezt mutatja a 12—3-as szögletarány is. Egy 16-oson belüli kezezést a játékveze­tő sem vett észre ebben az időben, így azután a korán szerzett gól döntőnek bizo­nyult. A döntetlen igazsá­gosabb lett volna. Jók: Ele­kes, Hegedűs, Márton, Ber­ta, Molnár I, ill. Szőke, Szűcs. Makó, Hegedűs. Sár­ga lap: Molnár I, MolnárII. Ifi: TISE—TSE 3:3. — Németh — Tisza Cipő SE—Szolnoki Vegyiművek 3:1 (3:0). Szol­nok, Vegyiművek pálya, 300 n. V.: Asztalos. Sz. Vegyi­művek: Öllé—Fedor, Nagy J., Szikszai (Felföldi), Ke­lemen, Varga, Kun, Bíró, Szabó 1.. Tóvizi (Hajdú), Pusztai. Nagy érdeklődés előzte meg a bajnokság első és második helyezettjének találkozóját, főleg azok után, hogy az elmúlt va­sárnap a Vegyiművek érté­kes győzelemmel tért haza Karcagról. Ezen a találko­zón azonban elmaradt a ha­zaiak lelkesedése, küzdeni akarása. Martfű kezdett job­ban és kihasználva a hazai védelem sorozatos megingá­sait (hibáit) már az első félidőben háromgólos előny­re tett szert. A második Sakk OB II: Szolnoki Mezőgép —Sajószentpéter 6:7, egy füg­gő. Az utolsó forduló előtt a Mezőgép a Keleti csoport leggyengébb, az NB II-ből már kiesett Sajószentpéter csapatát fogadta. A papírfor­ma és az erőviszonyok, va­lamint a jelenlegi helyezés alapján nagyarányú győze­lem reményében ültek asz­talhoz a szolnokiak. Nem így vélekedtek azonban a ven­dégek. Az első táblán várat­lanul és gyorsan vesztő Ká­das mester eredménye ked­vezőtlenül hatott a többiek játékára. Bár még az első két óra után úgy tűnt. hogy a Mezőgép biztosan nyeri a mérkőzést, de a későbbiek során több versenyző játé­kán a bizonytalanság jelei mutatkoztak, ami további pontveszteségeket jelentett. Több meglepő vereség után a vendégek szereztek veze­tést; és az utolsó órában már 7:5-re vezettek. Ez azt is je­lentette. hogy a szolnokiak­nak kellett a döntetlenért harcolni. Győzött: Szász, dr. Nagy. Ragó. Lázár. Berebó- ra. Döntetlent ért el: Rith- novszky. Valkó. Sallai játsz­mája minőségelőnyös, vezér- végiátékos állásban, nyerési esélyekkel maradt függőben. Veségek minden fronton Molnárnak minden pontért meg kellett harcolnia. Ezút­tal is szigorú őrzőt kapott a szolnokiak nyolcasa Pécsi VSK—Alföldi Olaj­bányász 82:77 (44:44). NB I férfi, Szolnok, 500 n., v.: Bacsfay, Simó. Olajbányász: Kiss (4), Pál Szabó (8), Mi- kóla (18), Molnár (29), Tóth I (14), Tóth II (2), Kékesi (2). Edző: Halmos István. A vereség számos változa­tát mutatja be eddig az Al­földi Olajbányász a kosárlab­da NB I-ben a tiszaligeti sportcsarnok közönségének. Olyan mérkőzésen, ahol esélyük lett volna a győze­lemre, nem tudnak „labdába rúgni” A nagyobb játéktu­dást ígérő partnerek ellené­ben viszont olykor szárnya­kat kaptak. A pécsi együttes jó csapat. Mégis; a találkozó utolsó percéig kétségessé tudta tenni győzelmüket a szolnoki gárda! Tucatnyi mérkőzésüknek — és ugyanannyi vereségüknek — azért több tanulsága is van. Nehezen lendülnek já­tékba a bányász fiúk. A mér­kőzés első perceiben, és ugyanígy a szünet után, az ellenfél mindig megugrik jó néhány ponttal. Sok bünte­tőt hibáznak el Molnárék, és ez az NB I-ben szokatlan. Hiányzik, a csapatból egy olvan távoli dobó. aki biztos kézzel lendíti át társait egy esetleges holtponton. ­NB II. Női: Miskolci EHFS —Szolnoki MÁV MTE 61:32 (30:10). Miskolc, v.: Kovács, Hutai. MÁV MTE: Szalai (4), Mohácsi (4). Erdős (7), Du­dás. Gebei (9). Cs.: László (8). Vérségi. Fricz. — Edző: Tapodi László. Kosarakban szegény mérkőzésen a szol­noki csapat eddigi erényeit, mely az előző mérkőzéseken győzelemhez segítette a lá­nyokat, ezúttal alig lehet ^"’fedezni. A MÁV MTE el­szenvedte első vereségét, s ezzel a második helyre esett vissza a táblázaton. Bajai Tanárképző Főisko­la—Törökszentmiklósi SE 64:43 (36:31). Törökszentmik­lós, 50 n., v.: Zsíros, Bokodi- né. TSE: Bajusz (6), Szőlősi (10), Eszes (8), Matuzné (7), Takács É. (12). Cs.: Galsi, Szemes. Edző: Papp Ferenc. Az első félidőben jól ját­szott a hazai csapat, a máso­dik félidőben viszont kiütkö­zött a fáradtság, és a na­gyobb játékerőt képviselő ba- jaiak biztosan nyerték a mérkőzést. Jó: Bajusz, Sző- iősi, Matuzné. Békéscsabai Áfész—Kisúj­szállási MÁV Egyetértés SE 43:30 (24:18). Kisújszállás, 80 n., v.: Csuta, Darida. Kisúj­szállás: Tóthné (5), Kovács, S^őke, Borsos Kuiné (6), Szabó (2). Kiss (4), Tatár (10), Golyha (3). Edző: Szabó Tibor. — A kosárszegény ..újoncrangadón” a rendkívül gyengén és idegesen játszó hazai csapat nagy lehetősé­get szalasztott el a gyenge játékerőt kéoviselő békés- csaba ellen. Kisújszállás sé­rülések és felelőtlen távol- maradás miatt tartalékosán játszott a számára igen fon­tos mérkőzésen. A Tisza Cipő SE már őszi első félidőben kiegyenlítődött a játék, a vendégek ügyesen védekeztek, a hazaiak táma- dósorából viszont hiányzott az átütő erő. Végül is csak szépítésre tellett a Vegyi­művek erejéből. Gl.: Kes- jár II, Oláh, Szántai, ill. Varga. Jók: Kesjár II, Ólán, Kardos (a mezőny legjobb­ja) Nyitrai. a hazaiak kö­zül senkit sem lehet kiemel­ni. Ifi.: Szó. Vegyiművek— Tisza Cipő SE 1:1. Jászár okszállás—Tisza­füred 3:1 (1:0). Tiszafüred 250 n. V.: Kovács. Tisza­füred: Kovács—Deli, Veres, Tar. Galajda, Somogyi, Kiss J., Eszenyi, (Bereczi), Bal­ia, Borbély, Németh (Kiss E.). A három kezdő játéko­sát sérülés miatt nélkülöző hazai gárda fáradt csapat benyomását keltve már a mérkőzés kezdetén átengedte a kezdeményezést az igen frissen és lelkesen játszó vendégeknek. A hazai véde­lem megingását a 24. perc­ben Rédei kihasználta. A második félidőben mintegy 20 percre feltámadt a hazai csapat és ekkor kapujához szegezte a vendégeket. Az 50. percben Bállá révén ki is egyenlített. Levegőben lógott a vezető gól, miköz­ben a 60. percben egy „út­törő gólt” a vendégek sze­reztek, Kiss Béla révén. Ez teljesen lehangolta a hazaia­kat és a 75. percben egy kapufáról visszapattanó lab­dából a szemfüles Rédei be­állította a végeredményt. A minden csapatrészében jobb vendégek teljesen megérde­melt győzelmet arattak. Jók: A teljes vendégcsapat a hazaiaknál pedig Galajda és Kiss J. Ifi.: Tiszafüred—Jászárok- szállás 3:3. Jászjákóhalma—Karcag 1:1 (1:0). Jászjákóhalma 250 n. V.: Molnár. Jászjákóhalma: Vasas—Banya I, Fejes. Sán­dor, Rácz, Palcsó, Nagy Z., Gólya, Szőllősi, Sipos, Nagy L. Cs.: Banya II, Deszpom. Ragyogó napsütéses idő­ben kezdődött a mérkőzés a közelmúltban szebb napo­kat megélt Karcag és a hazai csapat között. Az el­ső félidőben Jászjákóhalma diktálta az iramot és egy Palcsó átadás után Sipos szemfüles gólt lőtt a 10. percben. A második félidő­ben rákapcsolt Karcag, és Borók révén meg is szerez­te az egyenlítést. A vendég­csapat továbbra is táma­dásban maradt, de a nagy­szerű napot kifogó hazai kapus, Vasas vezérletével mindent hárított a jászjá- kóhalmi védelem. GL: Si­pos, ill. Borók. Jók: Vasas, Fejes, Gólya, ill. Papp, Bo­rók, Hajdú. Ifi.: Jászjákóhalma—Kar­cag 1:5. Kunszentmárton—Jászbe­rényi Vasas 1:0 (1:0). Jász­berény 100 n. V.: Csényi. Jb. Vasas: Balázs—Treba, Szilasi, Palásti, Ambrus, Oláh, Raffael B., Kisnémet, Csordás (Magyar), Maszlag, Raffael F. Kezdés után durva védelmi hibából mar az első percben gólt értek el a vendégek. A sok hibá­val játszó Vasas erőlkö­dött, tehetetlen csatárai azonban több helyzetet sem tudtak értékesíteni. Szünet után alacsony színvonalú, csapkodó játék folyt. Őszi leggyengébb játékával a ki­esés szélén álló Vasas vere­séget szenvedett a szintén gyenge játékot nyújtó Kun- szentmártontól. GL: Pálin­kás. Ifi.: Jb. Vasas—Kunszent­márton 2:0. Középtiszai MEDOSZ— Túrkeve 1:0 (0:0). Kende­res 250 n.. V.: Boros. K. MEDOSZ: Szilágyi—Deme­ter, Lakatos, Magyar, Fu­der, Szendrei (Molnár), Bak- tai. Szántó, Süveges I. Sü­veges A. (Süveges J.) Sze­rencsi. Jó iramú, kemény összecsapásokkal tarkított mérkőzést játszott a hagyo­mányosan mindig nagy küzdelmet vívó két csapat. A hazaiak lelkesen küzdve végig támadták a mérkőzést, és a gólhelyzetek sokaságát hagyták kihasználatlanul, míg a vendégek gyors el­lentámadásokkal próbálkoz­tak. Már-már folytatódni látszott az elmúlt hetek bal­siker sorozata, amikor 5 perccel a mérkőzés befejezé­se előtt Szerencsi rosszul eltalált lövése becsorgott a hálóba. Kiállítva: Demeter (K. MEDOSZ, ill. Kozma (Túrkeve). Jók: Magyar, Baktai, Süveges I., ill. Ret­ter, Raffael. Ifi.: K. MEDOSZ—Túrke­ve 0:0. Kunhegyest ESE—Jászal- sószentgyörgy 5:2 (2:2) Kun­hegyes 400 n. V.: Szántó. Kunhegyes: Végért—Szabó G., Apostol (Kovács), Lu­kács, Kontra, Borbély (Kov- rig), Herbály, Szatmári, Sza­bó Gy.. Kiss, Gráczer. Ha­zai rohamokkal indult a mérkőzés. Az 5. percben Gráczer már nagy helyzet­be került. Ezt követően „ki­támadott” a vendégcsapat és Pagonyi egyéni játék után megszerezte a vezetést. A 16. percben Kiss pontosan adott középre és Gráczer a kifutó kapus mellett meg­szerezte az egyenlítő gólt. Továbbra is váltakozó já­ték folyt. A 38. percben Gráczer egyéni játék után vezetést szerzett. A 46. perc­ben Pagonyi szabadrúgása elszállt a védők mellett és Balogh 2 méterről fejelt az üres kapuba. Az egyenlítő gól után a hazaiak nagyobb sebességre kapcsoltak és sorra alakították ki a hely­zeteiket. melyből előbb Sza­bó Gy. volt eredményes két­szer, majd a 88. percben Gráczer állította be a vég­eredményt. Sárga lap: Pa­gonyi, Kapolcsi, Torna. Jók: Szabó Gy., Szatmári, Grá­czer, ill. Balogh, Pagonyi, Kapolcsi. Ifi.: Kunhegyes—Jászal­sószentgyörgy 12:1. Szászberek—Abádszalúk 1:0 (0:0). Abádszalók, 100 n. V.: Varga. Abádszalók: Szabó J.—Cseh (Dobos), Csonka G., Dányi, Oláh i., Káli, Csonka Á., Oláh M. (Répászky), Szabó L., Pa­taki, Bácskái. Alacsony színvonalú, kemény bele- menésekkel tarkított mér­kőzést vívott egymással a két csapat. Abádszalók me­zőnyfölényben volt, de nem tudta gólra váltani. A má­sodik félidő huszadik per­cében egy ajándék labdával a szászbereki csatár. Laki kiugrott, és góljával eldön­tötte a mérkőzést. Jók: a szászberki védelem és Laki, illetve Szabó J., Dányi. Ifi.: Szászberek—Abád­szalók 3:1. Szajol—Szolnoki Cukor­gyár 1:1 (1:1). Szajol 350 n. V.: Trencsényi. Szajol: Ku­pái—Vincze, Fenyves, Mol­nár, Tóth (Hock), Urban, Horváth, Balogh (Bodnár)^ Gál. Szabó, Török. A ven­dégek léptek fel támadólag, az 5. percben Magyar kapott labdát, és az elalvó védők mellett megszerezte a veze­tést. 1:0. A 7. percben Ba­logh lövését fogta Csécsey, egy perc múlva Szabó ka­pu elé lőtt labdája Márkust érintve került a hálóba. 1:1. Sok volt a kemény belépő, előbb Molnárt, majd Vin- ezét kellett ápolni. A 35. percben Urbán sárga lapos figyelmeztetést kapott. A 42. percben Szabó szabályos gólját nem adta meg a já­tékvezető. A második fél­időben javult a szajoliak játéka. A 65. percben Ma­gyar felvágta ellenfelét — sárga lappal figyelmeztet­ték. Utána Törököt, majd a 79. percben Gált vágták fel a 16-oson belül. A 80 perc­ben Horváth 25 méteres lö­vése süvített el a kapufa mellett, a 85. percben Sza­bó, a 88. percben Magyar hagyott ki nagy helyzetet. A kemény összecsapásokkal tarkított mérkőzésen a ven­dégek bátran, a hazaiak kis­sé félénken játszottak. Jó: Molnár, Balogh, ill. Csécsey, Márkus. Magyar, Kormos, Kovács. Ifi.: Sz. Cukorgyár—Sza­jol 2:1.