Szolnok Megyei Néplap, 1982. november (33. évfolyam, 257-281. szám)

1982-11-23 / 275. szám

1982. NOVEMBER 23. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 5 Női kézilabda VB Megkezdődött a jegyek árusítása Szolnokon megkezdődött a jegyek árusítása a VIII. női kézilabda VB december 7-én 6orrakerülő helyosztó mér­kőzéseire. Elővételben kap­hatók az IBUSZ és az Ex­press irodáiban, a Centrum Áruházban, a Kossuth téri Totózóban, a megyei sport- hivatalban, valamint a vá­rosi sportlétesítmények igaz­gatóságán. A tiszai igét i sport- csarnok két mérkőzésére az ülőhely 84, az álló pedie SO forintba kerül. A vidékről érkező jegyigényléseket a városi sportlétesítmények igazgatóságához, vagy a sporthivatalhoz lehet bekül­deni. Táblázatok Labdarúgás Területi bajnokság Tiszai csoport őszi végeredmény 1. Balmazújv. 15 9 3 3 32:29 21 2. Bem J. SE 15 8 4 3 20:17 20 3. Szolnok 15 8 3 4 34:16 19 4. Rakamaz 15 8 3 4 20:12 19 5. T.-vasvári 15 8 3 4 28:23 19 6. Debr. Univ. 15 8 1 6 30:21 17 7. P.-ladány 15 6 5 4 18:17 17 8. Mátészalka 15 7 2 6 31:22 16 9. Jászkisér 15 5 6 4 17:20 16 10. H.-böszörm. 15 6 3 6 24:15 15 11. Rákóczifalva 15 4 4 7 18:24 12 12. Kisvárda 15 5 2 8 25:36 12 13. H.-szoboszló 15 4 3 8 24:30 11 14. Asztalos SE 15 3 5 7 16:25 11 15. Hajdú Vasas 15 3 3 9 7:28 9 16. Csenger 15 1 4 10 15:34 6 Mátra csoport őszi végeredmény 1. Papp J. SE 15 10 3 2 38:13 23 2. Hatvan 15 9 3 3 30:11 21 3. Lehel SC 15 9 3 3 39:26 21 4. Vác 15 8 3 4 30:13 19 5. Gyöngyös 15 8 1 6 34:24 17 6. Recsk 15 8 1 6 30:28 17 7. Edelény 15 7 3 5 23:25 17 8. B.-nádasd 15 6 4 5 19:27 16 9. Olefin SC 15 5 5 5 26:17 15 10. Borsodi V. 15 5 5 5 19:16 15 11. Borsodi B. 15 5 3 7 22:26 13 12. B.-gyarmat 15 4 3 8 15:22 11 13. Bélapátfal. 15 5 1 9 18:30 11 14. MVSC 15 3 4 8 10:28 10 15. S. Síküveg 15 3 2 10 14:27 8 16. Pásztó 15 2 2 11 9:43 6 Körös csoport 1. Gyula 15 9 5 1 38:21 23 2. Orosháza 15 10 3 2 25:17 23 3. Szarvas 15 8 5 2 36 :15 21 4. K.-méti TE 15 8 5 2 35:21 21 5. Békés 15 8 5 2 25:11 21 6. DElEP SC 15 7 7 1 25:12 21 7. Szabó L. SE 14 7 4 3 28:11 18 8. Kun B. SE 15 5 4 6 29:27 14 9. Dömsöd 15 4 6 5 20:25 14 10. Szeg. VSE 15 4 5 6 11:19 13 11. Szegedi D. 15 4 4 7 30:26 12 12. Nagyszénás 15 5 2 8 20:29 12 13. Laiosmizse 15 3 3 9 17:24 9 14. F.-gyarmat 15 2 4 9 14:36 8 15. Mindszent 15 1 3 11 16:41 5 16. Hm. Porc. 14 1 1 12 9:43 3 ' A Hódm. Porcelán— Szabó L. SE mérkőzést november 24-én játsszák le. A megyei bajnokság állása 1. Tisza C. 2. Szászberek 3. Tmiklós 4. Sz. Vegyi. 5. Tiszáföldv. 6. Tiszafüred 7. Karcag 8. Kunszent. 9. KMEDOSZ 0. Szajol 1. Sz. Cukor. 2. Jászalsósz. 3. Jászárok. 4. Kunhegyes 5. Jászjákó. 6. Túrkeve 7. Jb. Vasas 8. Abádszalók 16 11 2 3 46:18 24 16 7 6 3 13: 8 20 ' 16 7 4 5 29:10 18 16 6 6 4 29:20 18 16 6 6 4 25:22 18 16 6 6 4 18:23 18 16 6 5 5 27:18 17 16 5 7 4 15:14 17 16 6 4 6 25:19 16 16 5 6 5 21:23 16 16 5 6 5 20:26 16 16 5 5 6 17:25 15 16 6 3 7 21:31 15 16 6 2 8 34 :32 14 16 5 4 7 20:25 16 4 5 7 17:21 13 16 3 5 8 12:22 ii 16 2 4 10 10:34 8 A 17. fordulóban, november 8. vasárnap 13 óra: Jász also zentgyörgy—Szajol, Szolno- i Cukorgyár—Középtiszai 1EDOSZ, Túrkeve—'Tiszafü- ed, J ászár okszállás—Jászbe- ényi Vasas, Kunszentmár- m—Szolnoki Vegyiművek, ■isza Cipő SE—Jáazjákóhal­ia, Karcag—Tiszafoldvár. örökszentmiklós—Abádsza- ik, Szászberek—Kunhegyes. Kosárlabda NB I. férfi A bajnokság állása Bp. Honv. 12 11 1 1292: 844 23 Baja 12 9 3 1009 : 957 21 Eger 12 8 4 884 : 950 20 Csepel 12 8 4 1118:1107 20 Pécs 12 8 4 1087:1096 20 Bp. V. íz 12 7 5 1145:1050 19 Kecsk. ' 12 4 8 973:1096 16 Szeged 12 3 9 943:1004 15 BSE 12 2 10 938:1068 14 Alföldi O. 12 — 12 911:1128 12 A totó 47. heti eredménye 1. Tatabánya—Videoton 4:2 1 2. Ganz-M.—SZEOL AK 4:1 1 3. Hódmezőv.—Kecsk. 0:0 X 4. Nagybátony—Özd 2:2 X 5. Cesena—Udinese 1:0 1 6. Juventus—Torino 1:0 i 7. Napoli—Ascoli 0:0 X 8. Cremonese—Milan 3:3 X 9. Foggia—Lazio 0:2 2 10. Lecce—Palermo 3:0 1 11. Monza—Pistoiese 1:1 X 12. Reggiana—Atalanta 0:0 X 13. Sambenedett.—Perugia 1:0 1 +1 Varese—Como 0:0 X Jól hajrázott a Szolnoki MÁV MTE Szárazon és vízen Szolnoki MÁV MTE—Rá- kóczifalva 4:1 (0:0). Szolnok, 1500 n_ V.; Fodor. Szolnok: Boros — Szántai, Csontos, Porhanda, Ágh (Bezzegh), Szőke, Erdei, László, Kántor, dr. Szeghalmi (Molnár), Ró­zsavölgyi. Edző; Nagy-Pál Béla. Rákóczifalva: Kuizs — Bugyi, Sebők, Kovács, Ko­csis (Horváth), Nyolczas I, Bencsik II, Szabó, Nyolczas II (Hegedűs), Gergely, Török. Edző: Lódi László. Nagy vá­rakozás előzte meg a koráb­ban szebb napokat megért Szolnoki MÁV MTE és az egyre jobban összekovácsoló­dó Rákóczifalva csapatának küzdelmét. Élénk iramú volt a játék mindkét oldalon. Ke­mény belemenések tartották ébren a szurkolók kedélyét. Kovács és Sebők fölényes ^ magabiztossággal őrizte a rákóczifalvi kapu előterét, a szolnoki csatárok próbálkozá­saiból mindössze arra futotta, hogy a szurkolók megtudhas­sák milyen jó formában van Kuizs. Szünet után tovább élese­dett a küzdelem. A nézők már-már a döntetlen ered­ményt ízlelgették. amikor robbant a bomba; a 73. perc­ben Gergely fejesével a ven­dégek megszerezték a veze­tést. A gól a rákóczifalviakat hozta zavarba, az addig pél­dásan működő védelem elbi­zonytalanodott. Előbb Por­handa fejelt hárítható gólt — 1:1 — majd Kántor szerzett vezetést a szolnoki együttes­nek. Ezután újabb két védel­mi hiba következett és Erdei két ízben is bevette a kedvét vesztett vendégcsapat háló­ját. Rákóczifalva. az utolsó ne­gyedórát leszámítva, érett ió játékkal rukkolt elő. Bemu­tatták milyen jól értenek a védekezésből való kontratá­madásokhoz. A hatalmas te­rületen cikázó Gergely sem­legesítése nem kis feladatot jelentett a szolnoki védelem­nek. A MÁV MTE az egyen­lítő gól után fergeteges iram­ra váltott. Ekkor látszott, el­sősorban lélektani gátlások okozták az eddigi gyengébb szereplést: a csapatban jóval több van annál, amit az őszi fordulóban produkált! Jók: Csontos, Porhanda, Kántor, Erdei, ill- Sebők, Kovács. Nyolczas I, Nyolczas II. Ger­gely. Fodor játékvezető segí­tőivel együtt igen gyengén bíráskodott. — palágyi — Jászkisér—Balmazújváros 3:2 (3:2). Jászkisér 600 n. V.: Kozsla. Jászkisér: Kökény — Szabó, Bérezési, Gebhárt, Barna, Korsós, Postás. Ko­vács, Tóth L„ Menyhárt (Gó- cza), Tóth J. Edző: Bukhár László. Balmazújváros: Gu­lyás — Radócz, Urbán, Szarvas, Szabó II. — Kegyes, Jónás, Zavadszki — Sólyom, Vaszilkó, Balogh (Gavallér). Edző: Nagy Mihály. Már az első percekben fölénybe ke­rültek a hazaiak, de ekkor a vendégvédelem még biztosan rombolt Az 5. percben Va­szilkó lövése kerülte el a ki­séri kaput, maid Postás át­adását Menyhárt, kevéssel durrantotta mellé. Egyre töb­bet támadott a hazai együt­tes és a 17. percben Tóth L. megszerezte a vezetést. 1:0. A 25. percben Postás szöglete nyomán Kovács talált a jobb sarokba. 2:0. A biztos vezetés tudatában kissé fegyelmezet­ten és kapkodva tette a dol­gát a hazai védelem. A ven­dégek ezt ki is használták: a 27. percben Vaszilkó szépí­tett, majd a félóra végén jo­gos 11-eshez jutottak a bal­mazújvárosiak, melyet Jónás értékesített és máris 2:2. A hazai csapat dicséretére le­gyen mondva, hogy tudott újítani és a 37. percben Gó- cza már beállította a 3:2-es végeredményt. Szünet után nagyot esett a játék színvo-' nala, a jászkiséri csapat fá­radni látszott, így a vendé­gek irányítottak a mezőny­ben. A 85. percben Kegyes, majd egy perc múlva Vaszil­kó hagyott kj nagy helyzetet. Üjabb egy perc múlva vi­szont Kovács emelte át a ka­puson a labdát, amely centi­méterekkel ment mellé. A hajrában Korsós is a kapuvé- dővel állt szemben, de Gu­lyás üggyel-bajjal hárítani tudott. A listavezető lelkesen és jól is játszott, így minden­képp nagy bravúr, hogy a jászkiséri gárda velük szem­ben is megőrizte hazai pá­lyán a veretlenséget! Jók: Kovács, Gebhárt. Tóth L.. ill. Vaszilkó, Kegyes. — ficzek — Mezőtúri Honvéd—Füzes gyarmat 3:1 (2:1). Mezőtúr 600 n. V.; Jung. Honvéd: Horváth — Szilágyi, Szabó, Dávid, Polyvás — Nagy, Vé­kony, Witmann — Dzurják, (Tabár), Gömöri (Cseke), Czanka. Edző; Bencsik Gyu­la. Füzesgyarmat: Kölcséri — Varga I, Kiss, Csák I, Ramos — Hegyesi, Kovács, Kom- róczki. Varga II — Csák II, Gulyás. Edző: Soós Sándor. A 10 percben megszerezte a vezetést a Honvéd; tömörülés után Vékony elé pattant a labda, és a középpályás nagy erővel bombázott a jobb fel­ső sarokba, 1:0. Nem sokáig örülhettek a vezetésüknek a Honvéd fiúk, kezdés után Kovács Hegyesi elé tálalt, aki hatalmas gólt lőtt Hor­váth hálójába 1:1. Kapkodva, sok hibával játszott a Hon­véd, az ellenfél kapuja előtt lassúnak bizonyultak a csa­tárai. A 25. percben nem sok hiányzott ahhoz, hogy a ven­dégek megszerezzék a veze­tést; Horváth merész vetődé­sének volt köszönhető, hogy gól nélkül maradt a hálója. A 43. percben Nagy indította Gömörit, a középcsatár Czan­ka elé emelt, aki maga elé ejtette a labdát és nagy gólt lőtt a bal alsó sarokba. 2:1. Az 55. percben csak szeren­csével menekült meg a hazai­ak kapuia a sóitól: Csák II három méterről hibázott. A 60. percben Gömöri a mérkő­zés legnagyobb helyzetét hagvta ki; teljesen tisztán kanta a labdát a kapu torká­ban. de fölé durrantott. A 68. percben Witmann cselez­getett a vendégek kaouiának előterében, majd lövésre szánta el maeát. és a mint­egy 25 méterről leadott bom­bája a felső kanufáról a ka­pusra és onnan a hálóba vá­gódott. 3:1 A hátralévő idő­ben több helyzete akadt a Honvédnak, ám ezek sorra kimaradtak. A hazai csapat nem csillogott, sőt igen rossz felfogásban játszott. A lelkes vendégcsapat sokáig nyílttá tudta tenni a találkozót, vé­gül is a nagyobb tudás előtt meg kellett hajolniuk. Jók: Szilágyi, Wittmann. Czanka, ill. Varga I, Hegyesi, Kovács, Gulyás. — sindcl — Recski Ércbányász—Lehel SC 5:4 (4:3). Recsk 600 n. V.: Külön autóbusz Budapestre A Szolnoki Vízügy SE szombaton külön autóbuszt indít a fővárosba a Tüzér utcában sorrakerülö Bp. Honvéd—SZVSE MNK vízilabda elődöntőre. Az érdeklődők kedden és szerdán 8—18 óra között jelentkezhetnek a Vízügy SE Lengyel Légió úti — megyei tanács mellett — irodájában. Részvételi díj belépőjeggyel együtt 100 forint. Az autóbusz szombaton 11 órakor indul a Damjanich uszodától. Kálmán Ércbányász; Ma­gyar — Danyi, Megyesi, Sza­bó, Bódi I, — Tóth, Percze (Kolozsvári), Bódi II — Kiss (Gál), Bálák, Bencsok. Edző: Nagy Vilmos. Lehel; Németh (Király), — Huszár, Balázs, Lakatos, Gergely — Szántai, Szívós, Lukácsi (Deme) — Petró, Gombos, Súlyok. Edző: Péczely Szabolcs. Röviddel a kezdés után gólt kapott a Lehel; Huszár akasztotta a kaputól 25 méterre Bencso- kot. a szabadrúgást Bódi II lőtte kapura, a lepattanó gyenge lövést Németh „be­védte”. 1:0. Egy perc múlva viszont gólhelyzetben lévő Kiss lábáról szedte fel a lab­dát. Negyedóra telt el. ami­kor Szántai bal oldali szögle­tét Huszár 8 méterről a ka­puba fejelte 1:1. Egy perc múlva a nagy kedvvel játszó Petró a balszélen elhúzott és éles szögből ballal a hálóba vágta a labdát 1:2. öt perc múlva Németh aláfutott egy beadásnak, így a volt heré­nyi játékos, Kiss közelről egyenlített 2:2. Félóra eltelté­vel Kiss a jobb oldalon elhú­zott, beadását elnézték a kék-fehér védők, nem így Percze, aki 5 méterről hig­gadtan a kapuba helyezett 3:2. Négy perc múlva Laka­tos középen előretört, Gom­bos elé passzolt, a középcsa­tár fordulásból 20 méterről a „vinklibe’’ bombázott 3:3. Öt percig tartott csak a hű­tőgépgyáriak öröme, ekkor Németh kapus kifutva fel­rúgta a 16-os sarka körül ár­tatlan helyzetben cselezgető Danyit. A büntetőt Tóth érté­kesítette, 4:3. (Hasonló elke­rülhető szabálytalanságok miatt ebben az idényben tíz alkalommal zörgött a heré­nyi háló!) A jó formában játszó herényi csatársor még nem adta fel; Petró a jobb szélen kitört, beadását Gom­bos magasan a léc alá emel­te, 4:4 A 85. percben a ha­zaiak előbb kapufát lőttek, majd a sokat hibázó, lestak­tikázó herényi védelem mel­lett Kolozsvári 25 méterről a kifutó cserekapus. Király fö­lött a győztes gólt is megsze­rezte, 5:4. A hűtőgépgyáriak idegenben négy gólt lőttek, de „szellős” védekezésük és egyéni hibák miatt mégis ve­reséget szenvedtek. — hoffer — Egyre gyakrabban lá­togat a televízió a Rába stadionba méltán: az NB 1 éllovasa megérdemli az országos figyelmet. Kicsit Verebes József nyilatko­zatai is kavarják a sport­ág álló vizét. Legutóbb azt ígérte a győriek mes­tere, hogy úgy játsza­nak majd a Vasas ellen, akár a forgószél. A szom­bati televíziós közvetítés tanúsíthatta, hogy igaza volt az edzőnek: valóban sokat szeleskedtek a já­tékosok. Az iramra nem lehetett panasz. még azok sem találhattak ki­vetni valót a lüktető tempóban, akik korábban az öreguras kényelmet hányták labdarúgásunk szemére. Ami örvendetes volt; a Rába táncba vit­te a Vasast is: magával sodorta a kilencven per­ces rohanásba. Sajnos, a játék szépségéből, rafiné­riájából, szellemességé­ből keveset láthattunk. Előjöttek a labdakezelés fogyatékosságai, a fel­pörgetett ritmus hibára késztette a játékosokat, ebből születtek mérkő­zés góljai. Mindenesetre a rá bú­soké az érdem, hogy a labdarúgásunk kőkorsza­kában feltalálták a kere­ket. Ha a labdarúgás „dol­ga” az, hogy egy-egy mérkőzésen az érzelmek hullámvasútjába ültesse a nézőt, bejárassa az elké- nyelmesedett idegpályá­kat és a végén sikerél­ményt osszon annak a tábornak, amelynek fiai szerencsésebbek (job­bak?) voltak azon a dél­utánon, úgy ennek a fel­adatnak a Szolnoki MÁV MTE—Rákóczifalva terü­leti labdarúgó-mérkőzés megfelel. A színvonal nem ostromolta az ege­ket, egy pillanatra sem lehetett megfeledkezni arról, hogy amit látunk, az területi bajnokság. Nem több, nem keve­sebb. Talán akkor lehe­tett némi hiányérzetünk, amikor a játékvezetők ténykedését figyeltük. A két zászlós és az egy sí­pos ember bizony ezen a délutánon hibát hibára halmozott. Olykor-oly- j kor alig lehetett komo­lyan venni ítéletüket. Gyengén „muzsikáltak”: úgy gondolhatták, ide ez is elég. A két csapat összeállí­tását böngészve kiderült, hogy nem kevesebb mint hé* szolnoki játékos ker­geti a labdát Rákóczifal- ván, de az edzőjük is a megyeszékhelyről került ki. Jó dolog ez valahol. Egy Szolnok körül ki­épült futballövezet segít megtartani azokat a lab­darúgókat, akiknek idő­re van még szükségük, hogy kifussák formáju­kat. Másrészt felfogja azokat, akik túljutottak a pályájuk zenitjén és ép­pen azt kémlelik, hol folytathatnák tovább. A megyeszékhely labdarú­gásának prognózisában épp úgy számolni kell ezzel a kedvező lehető­séggel, mint azzal, hogy kertjeinkbe a gyümölcs­fa-csemetét a rákóczifal­vi faiskola adja. Nem tudom, hová tűnt életünkből az úszás? Em­lékezetes volt, amikor egy-egy országok közötti válogatott úszóviadalt közvetített a televízió. Csikány, Katona, Koszto- lánczy, Ali Csaba. Gyar­mati Andrea meg a töb­biek neve a televízió kép­ernyőjéről úszott be a köztudatba. Meg sem tud­nám mondani, mikor szurkolhattunk utoljára végig egn válogatott ösz- szecsapást. Vajon miért? Talán azért mert az úszás a szupergyermekek villanásnyi produkciója lett, és mire két ország szövetsége megállapodna a verseny megrendezésé­ben a mini sztárok ki­öregednének? Esetleg azért, mert hozzánk ha­sonló kis országok csak néhány versenyzőt me­nedzselhetnek, így teljes csapatot nem tudnának nemzetközi porondra kül­deni? Netán az illetéke­sek azt gondolják: any- nyira elszaladt a világ élvonala, hogy mögöttük érdektelenné válnak má­sodpercekkel gyengébb időkért viaskodni? Akár­mi is az oka, sokat ve­szítettünk mi szurkolók, de félő, hogy még többet fizet rá a sportág. — Pb — Asztalitenisz ^Záróra az NB ll-ben, városi bajnokság Szolnokon NB II. Női: Központi Sportiskola—Honvéd Killian FSE 11:5. A legmagasabb osztály után szombaton az NB II-ben is befejeződött a csapatbajnokság első félide­je. Az utolsó fordulóban Bu­dapesten vendégszerepeit a HKFSE női együttese a KSI otthonában, s ha a végered­mény -nem is ezt igazolja, nagy küzdelem folyt minden egyes pontért. Kilenc 2:l-re végződött összecsapásból a hazaiak hatban szerezték meg a győzelmet, és ez dön­tőnek bizonyult. Győz: Rei- senleitner, Gyarmati (4—4), Mohácsi (2), Nagy ill. Ju­hász, Vágó (2—2), Török (1). A Honvéd Killián FSE fél­idei mérlege a következő: hat győzelem, két döntetlen, és három vereség. A meg­szerzett 14 ponttal a csapat a 6. helyet foglalja el a Scmiedl-csoportban. Az idény folyamán gyakran változott a HKFSE összeállítása és így mindössze Juhász Erika és Vágó Ildikó szerepelt minden mérkőzésen. Juhász teljesítménye igen imponáló — 77 százalék — de nem sokkal marad el tőle Vágóé sem, aki 61 százalékot telje­sített. Több-kevesebb össze­csapáson asztalhoz állt még A HKFSE NB Il-es női csa­pata, balról jobbra: Szokolai János edző. Vágó Ildikó, Török Adrienn, Hortobágyiné Steiszkál Éva, Juhász Erika. Hortobágyiné Steiszkál Éva, Fancsali Ildikó, Török Ad­rienn, Kiss Katalin és Major Klára is. A Szolnok városi Asztali- tenisz Szakszövetség a hét végén rendezte meg az idei felnőtt II—III. osztályú váro­si egyéni bajnokságot. Négy egyesület közel száz verseny­zője indult a párosok nélküli négy egyéni versenyszámban. A férfiak küzdelméből a Honvéd Killián FSE és a Szolnoki Spartacus verseny­zői kerültek ki győztesen. A nők versenye most is. mint már annyiszor, a Killián szí­neiben indulók háziverse­nyét hozta. Eredmények. II. o. női egyes: 1. Kiss Katalin, 2. Pa- dányi, 3. Andrási és Pocsai (mind HKFSE). II. o. nói egyes: 1. Pocsai Melinda; 2. Andrási, 3. Padányi (mind HKFSE) és Bozsányi Berta- lanné (SZOT), II. o. férfi egyes: 1. Amrein Béla, 2. Gyura, 3. Szalaba (mind Kil­lián FSE) és • Lukács (Szó. Spartacus), III. o. férfi egyes: 1. Lukács, 2. Kovács, 3. Sku- máth (mind Szó. Spartacus) és Fodor (Szó. Volán). A II—III. osztályú ver­sennyel egyidőben folytak a „Szolnok város felnőtt ama­tőr bajnoka” címért kiírt küzdelmek is. A kiírás élet­revalóságát bizonyítja, hogy a férfiaknál harminc, míg a nőknél tizennégy volt az in­dulók létszáma. Eredmények: Női egyesben: 1. Szántó Lász- lóné (Tanács), 2. Kovács, 3. Bozsányiné (mindkettő SZOT) és Takácsné Cseh Éva (VÍZIG). Férfi egyesben: 1. Zsiga József (BM), 2. Vajon, 3. Major (mindkettő TVM) és Adamkó (VÍZIG). Labdarúgó területi bajnokság