Szolnok Megyei Néplap, 1982. október (33. évfolyam, 230-256. szám)

1982-10-19 / 245. szám

1982. OKTÓBER 19. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP Táblázatok Labdarúgás TERÜLETI BAJNOKSÁG Mátra csoport 1. H. Papp SE 10 7 2 1 32- 9 16 2. Lehel SC 10 7 2 1 24-13 16 3. Hatvan 10 6 2 2 22- 8 14 4. B.-nádasd 10 6 2 2 15- 9 14 5. Vác 10 6 1 3 23-10 13 6. Recslc 10 6 — 4 21-20 12 7. Olefin SC 10 3 5 2 16-12 11 8. B. Volán 10 4 3 3 13- 9 11 9. Edelény 10 5 1 4 14-17 11 10. Gyöngyös 10 4 1 5 19-19 9 11. B. Bányász 10 3 3 4 14-16 9 12. Bélapátf. 10 3 1 6 11-19 7 13. Pásztó 10 2 1 7 6-29 5 14. Balassagy. 10 1 2 7 6-16 4 15. Salg. Síkü. 10 1 2 7 6-18 4 16. MVSC 10 1 2 7 6-24 4 A 11. fordulóban, október 24., vasárnap 13.30: Edelény—Le­hel SC. Tisza csoport 1. Balmazújv. 10 7 1 2 23-21 15 2. Szolnok 10 6 2 2 27-11 14 3. H. Bem SE 10 6 2 2 15-12 14 4. Rakamaz 10 6 1 3 12- 6 13 5. P. MÁV 10 5 3 2 14-10 13 6. Hajdúbösz. 10 5 1 4 20-10 11 7. Mátészalka 10 5 1 4 22-13 11 8. DUSE 10 5 — 5 17-13 10 9. T.-vasvári 10 4 2 4 18-21 10 10. R.-falva 10 3 3 4 13-13 9 11. Klsvárda 10 4 1 5 19-26 9 12. Jászkisér 10 2 4 4 10-18 8 13. H. Asztalos 10 2 3 5 11-19 7 14. H.-szobosz. 10 2 2 6 18-22 6 15. H. Vasas 10 2 1 7 11-21 5 16. Csenger 10 1 3 6 11-25 5 A 11. fordulóban, október 24., vasárnap 13.30: Szolnoki MÁV MTE—Tiszavasvári, Fazekas, Rákóczifalva—Hajdúböször­mény, Demeter, Jászkisér— Mátészalka, Hunyadi. Körös csoport 1. Gyula 10 8 2 — 28­11 18 2. Békés 10 7 2 1 19­■ 5 16 3. OMTK 10 7 1 2 17­13 15 4. Szarvas 10 5 4 1 19­8 14 5. KTE 10 5 3 2 21­16 13 6. DÉLÉP 10 3 6 1 14­9 12 7. Sz. Dózsa 10 4 3 3 27­12 11 8- Szabó L. SE 10 4 3 3 16­■ 9 11 9. Kun B. SE 10 4 3 3 20­16 1 i 10. SZVSE 10 3 5 2 7­8 11 11. Dömsöd 10 1 5 4 8­20 7 12. N.-szénás 10 2 1 7 10­23 5 13. Füzesgy. 10 2 1 7 11­29 5 14. Lajosmizse 10 1 2 7 10­16 4 15. Mindszent 10 1, 2 7 10­21 4 16. H. Porcelán 10 1 1 8 6­■27 ö A korábban lejátszott és 3-1-re végződött Lajosmizse—Szarvas mérkőzés 2 pontját 0-0-ás gólkü­lönbséggel a Szarvasnak ítélte a Labdarúgó Szövetség, akárcsak az OMTK—Lajosmizse l-l-re vég­ződött találkozóét, amelyet ugyancsak 0-0-ás gólkülönbség­gel az OiMTK-nak adtak Seres (Lajosemizse) jogosulatlan sze­repeltetése miatt. Október 24., vasárnap Mező­túri Honvéd—Szegedi Dózsa, Mezőtúr 13.30. A megyei bajnokság állása 1. Tisza C. SE 11 7 2 2 36-12 16 2. T.-földvár 11 4 6 1 16-11 14 3. Sz. Vegyim. 11 5 3 3 22-12 13 4. K. MEDOSZ 11 5 3 3 20-11 13 5. Szászberek 11 4 5 2 8- 5 13 6. T.-füred 11 4 5 2 12-13 13 7. KuTE ll 4 4 3 13-12 12 8. T.-miklós 11 4 3 4 17-11 11 9. Túrkeve 11 4 3 4 13-14 11 10. J.-alszósz. 11 4 3 4 12-13 11 11. J.-jákóhal. 11 4 3 4 15-17 11 12. Karcag 11 3 4 4 12-13 ll; 13. Sz. Cukor. 11 3 4 4 14-19 10 14. Jb. Vasas 11 2 5 4 9-11 9 15. Szajol 11 2 5 4 12-21 9 16. Kunhegyes 11 3 2 6 17-23 8 17. J.-árokszáll. 11 3 1 7 11-25 7 18. Abádszalók 11 2 3 6 9-25 7 A 12. fordulóban, október 24., vasárnap 13.30: Abádszalók— Szolnoki Cukorgyár, Tisza- földvár—Kunhegyes, Jászjákó- halma—Szajol, Szolnoki Ve­gyiművek—Jászalsószent- györgy, Jászberényi Vasas- Szászberek, Tiszafüred—Tö­rökszentmiklós, Középtiszai MEDOSZ—Karcag, Túrkeve— Tisza Cipő SE, Jászárokszál- lás—Kunszentmárton. KOSÁRLABDA NB I ALLASA 1. Bp. Honvéd 6 6 — 655-403 12 2. Baja 6 5 1 482-463 11 3. Pécs 6 4 2 546-535 10 4. Csepel 6 4 2 564-581 10 5. Eger 6 4 2 427-463 10 6. Bp. V. Izzó 6 3 3 593-554 9 7. Kecskemét 6 3 3 486-546 9 8. BSE 6 1 5 467-485 7 9. Szeged 6 — 6 454-505 6 10. Alföldi O. 6 — 6 443-582 6 A 7. fordulóban, október 23.: Baja—Alföldi Olajbányász. A totó 42. heti eredménye 1. Siófok—Volán SC 1-1 X 2. N.-bátony—Ganz-M. 3-1 I 3. Baja—Hmv.-hely 3-1 1 4. Debr. Kinizsi—Bauxitb. 1-0 1 5. Avellino—Fiorentina 2-0 1 6. Catanzaro—Ascoli 1-0 1 7. Genoa—Cagliari 3-0 1 8. Internaz.—Napoli 2-2 X 9. Torino—Sampdoria 3-0 1 10. Udinese—Juventus 0-0 X 11. Pisa—Verona 0-1 2 12. Bologna—Lazio 2-1 j .13 Cremonese—Foggia 0-0 X +1 Bari—Pistoiese 2-0 1 Labdarúgó területi bajnokság Lehel SC—Borsodnádasd 1:1 (0:1). Jászberény 600 n. V.: Osváth. Lehel: Né­meth—Huszár, Balázs, La­katos, Gergely—Szántai (Gál), Szívós, Lukácsi—£>e- me (Gombos), Szabó, Sulyok, Edző: Péczely Szabolcs. Ko­hász: Molnár—Bakos, Fü-kő, Czene, Túrái—Murányi Sta- nev, Varga (Zimonyi) Vin- ze (Marittyán)—Kasza, Tö­rök. Edző: . Szendrei Béla. A neves ózdi futballistákat felvonultató vendégcsapat szervezetten védekezve, tak­tikusan átengedte a kezde­ményezést a jászberényiek­nek, akik azonban nem tud­tak élni az adódó lehetősé­gekkel. A hazaiak nagy me­zőnyfölényben, de öregura- san, elképzelés nélkül fut­ballozva untatták a n.ézőket. A vendégek mindössze két ellentámadást vezettek az első félidőben, de már az elsőből gólt értek el: Török jobbról beívelt szögletét Mu­rányi az elalvó hazai védők és a bent ragadt Németh ka­pus mellett 3 méterről a hálóba fejelte 0:1. Szünet után eldurvult a játék, és ebben a türelmüket vesztett herényiek voltak a kezde­ményezők: előbb Gergely és Czene majd Huszár és Tö­rök kapott sárga lapot, a két jászberényi játékos így két sárga lapja miatt nem lehet ott csapata követ­kező mérkőzésén Edelény- ben. A 85. percben Gál ug­rott ki a jobb oldalon, lapos beadását többen elvétették, nem így a hazai csapatkapi­tány Lukácsi, aki tíz méter­ről a hálóba lőtte az egyen­lítő gólt 1:1. A jászberényi csapat erőtlenül, kedvetlenül futballozott ezen a mérkőzé­sen, és nem találta meg a borsodiak kontratámadások­ra épített takikájának ellen­szerét, végül az egyik pont megszerzésének is örülhetett. A hazai csapatban csupán Balázs teljesítménye érte el a közepes szintet, a többiek gyatrán játszottak. A vendé­geknél Molnár, Fükő, Murá­nyi, és Stanev játszott jól. A herényi csapatban Szabó Imre 25. bajnoki mérkőzésen lépett pályára. Ifi: Dunakeszi—Lehel SC 2:0. Serd.: Dunakeszi—Lehel SC 1:0. — Hoffer — Rákóczifalva—Püspökla­dány 0:0. Püspökladány 250 n. V.: Heczmann. Rákóczi­falva: Kuizs—Horváth, Se­bők, Kovács, Kocsis—Bugyi Szabó (Nyolczas II), Nyol- czas I,—Gergely, (Bencsik II), Hegedűs, Török. Edző: Lódi László. Püspökladány: Bujdosó—Kelemen, Palatitz, Cs. Kiss, Pusztai—Kertész, Szilágyi, Nagy (Kovács)— Szőke, Dan, Mile. Edző: Szol­ga Géza. Kellemes időben Rákóczi­falva kezdett jobban, és rö­vid tapogatódzás után átvet­te a játék irányítását. Fő­leg a jobb oldalon vezetett támadások jelentettek ve­szélyt a hazaiak kapujára. A 15. percben Hegedűs az alapvonalig (!) vezette a labdát, beadását Gergely fe­jelte a hálóba, a játékvezető azonban les miatt szabadrú­gást ítélt a hazaiak javára. A játék képére jellemző volt, hogy a Rákóczifalva az első félidőben négy szögletet rúgott, míg ellenfele egyet sem. A második játékrész­ben. növekedett az iram, mindkét csapat döntésre akarta vinni a mérkőzést. A játék hevében több szabály­talanság is becsúszott. Az ideges hangulatban a játék­vezető négy sárga lapot osz­tott ki. A 70. percben a rá- kóczifalvai Kovács 25 méte­res szabadrúgása akadt az oldalhálóba. A Püspökla­dány igazi góllal kecsegtető akcióját a 82. percben vezet­te, a vendégvédők azonban ónfeláldozóan hárítottak. Határozottabb támadójáték­kal a Rákóczifalva megle­petést okozhatott volna, a döntetlen a 'hazaiakra nézve hízelgő. Jók: Sebők, Nyol­czas I, Horváth, Hegedűs, illetve Kertész, Palatitz, Sző­ke, Dán. Sárga lap: Kovács, Legjobb eredmény a döntetlen volt Egy iskola a háló két oldalán Robbanhatnak petárdák, száguldhatnak kozmikus pályán üstökösök a sport­ban, eredményt a kétszer­kettő biztonságával csak a kitartó és szakszerű mun­ka hozhat. Aki mindezt álomba ringató moralizá- lásnak, kötelező házifela­datként százszor leírandó szabványszövegnek tartja, azt könnyedén meggyőzöm a Fülekiék példájával. Kunhegyesen tanít Füle- ki Sándor és felesége. A házaspárt még az MHK, a falusi spartakiád, a fényes szelek sport romantikája „fertőzte meg”. Egy életre. Tanítanak tehát évtizedek óta a nagyközségben, és generációknak adják to­vább a sportrajongás „ví­rusát". A gyanútlan hat­éves apróság, miközben ha­talmas táskájával be cset- lik-botlik a kunhegyesi ál­talános iskola kapuján szeptemberben, még nem tudja, hogy sorsa megpecsé­telődött. Előbb-utóbb talál­kozik majd a Röplabdával és vagy flört, futó kaland lesz az ismeretségből, vagy életre szóló szerelem. Egy biztos, Fülekiék mellett nem surranhat el. A röp­labdaháló — ha úgy tetszik szimbolikusan is — minden gyerek számára ki van fe-' szítve. Így dolgozik egy­más kezére a házaspár. Fü- leki Sándorné már az alsó tagozatosok közül kiszeme­li a legtalpraesettebbeket. s miközben a nebuló azt hi­szi, önfeledt játéknak ré­szese, már el is sajátította a röplabda alapelemeit. A felsőben aztán Fiileki ta­nár bácsi megízlelteti ve­lük a versengés örömét, s ha az itt 'égzetl gyerekek közül bárkitől is megkér­dezik, mi akarsz leinti, gon­dolkodás nélkül vágja rá röplabdázó! Hogy mit hozott a minő­ségi sport konyhájára a házaspár eddigi munkája? Volt NB II-ös női röplab­dacsapata a nagyközség­nek. Piros betűs esztendeje volt ez a röplabdának; olyan, amire generációk emlékeznek majd. Adott a nagyközség játékost a Le­hel SC-nek akkor, amikor az NB l Szuper Ligájában szerepeltek a hűtőgépgyá­riak. A minap Kunhegyesen jártunk, és a futball ba­rátai kissé neheztelve em­lítették: hiába várnak lab­darúgó utánpótlást a Kos­suth úti általános iskolá­ból, ott Fülekiék a nyolc­száz gyerekkel csak röplab- dáznak.. . Füleki Sándor kiigazítot­ta a pontatlanul fogalma­zót: csak hétszázötvennel, mert ennyi az iskola lét­száma. Aztán elmondta, mennyire örül, hogy a Szolnoki Vegyiművek NB l-es férficsapatának nincs utánpótlás^gondja. És csak úgy tűnődve, szinte magá­nak kiszámolta, hányán is­merkedtek a vegyisek kö­zül a kunhegyesi általános iskolában a röplabdával. Ott van ugye Tószegi, a két Nagy, Bodó Zoli, Szé­les meg Tamasi Pista, ez ugyebár hat.. . Hát igen, ez az amiről a legritkábban esik szó. Van­nak, akik félárnyékban maradnak akkor, amikor egy-egy sikeres csapatra irányítjuk a közérdeklődés fényszóróját. Pedagógusok, társadalmi munkások, név­telen sportbarátok egiien- getik egy-egy fiatal útját, míg a tehetsége szabta vá­lyúra rá nem áll. Róluk szólni nemcsak illendő, de kötelező is. Hiszen leg­többjüknek munkájukért ez az egyetlen fizetség. —pb— Sakk OB // Tisztes vereség a bajnokaspiránstól Nyolczas I, Hegedűs (Rákó­czifalva). — Molnár — Rakamaz—Szolnoki MÁV MTE 1:0 (1:0). Rakamaz 900 n. V.: Fodor. Rakamaz: Va­don—Szankovics, Pásztor, Orosz, Goneth—Szalánczi, Nevzer, Kiss (Kaposvári 75. p.)—Bücs, Suskó (Czikó 84. p.), Béres. Edző: Szász Si­mon. Szolnok: Boros—Kán­tor, Porhanda, Csontos, Ba- ran (Horváth 12. p.)—Sző­ke, Erdei, László—Fritz, dr. Szeghalmi, Rózsavölgyi. Ed­ző: Nagy Pál Béla. Az első veszélyes helyzet a szolnoki kapu előtt ala­kult ki: Baran hazaadását Boros csak üggyel-bajjal tudta hárítani. A 19. perc­ben vezetést szerzett a hazai együttes: egy jobb oldali beadást Erdei a kimozduló Boros elől szögletre fejelt, és a beívelésből Bücs fejjel a jobb alsó sarokba továbbí­tott, 1:0. A 32. percben László harcolt ki szögletet, Horváth beívelt labdáját dr. Szeghalmi közelről mellé fe­jelte. A 35. percben újabb gólszerzési lehetőséget sza­lasztott el a MÁV MTE. Egy jobb oldali beadást Va­don kiejtett, de László lö­vését a védők a gólvonal előtt hárítani tudták. A 41. Percben Szankovics tört előre, nagy erejű, jobb sa­rokra tartó lövését Boros vetődve megfogta. Szünet után változatlan hevesség­gel folyt a küzdelem. A 60. percben Horváth jó hely­zetből keresztbe a bal sarok mellé lőtt. A 70. percben szabadrúgáshoz jutott a vendégcsapat. Legurítás után Erdei lőtt kapura és húsz méteres nagy bombája a bal felső saroknál a felső léc éléről vágódott a gólvonal mögé. Utána ismét Szanko­vics került két ízben gól­helyzetbe, de Boros mind­kétszer jó reflexszel védeni tudott. A 83. percben ki­egyenlíthetett volna a Szol­nok. Csontos ügyesen emelt át egy szabadrúgást a sor­falon, de a kiugró Lászlót a kaputól mintegy 10 méterre ellökték. A megítélt 11-est László gyengén helyezte fél- magasan a bal sarok irányá­ba, és Vadon vetődve kiütöt­te a labdát. Végig jó iramú változatos, helyenként ke­mény összecsapásokkal tar­kított izgalmas mérkőzésen a hazai csapat érvényesíteni tudta fizikai erőfölényét. A MÁV MTE főként az első félidőben érthetetlenül ide­gesen, kapkodva, olykor fegyelmezetlenül játszott. A második félidőre feljavult a szolnoki együttes játéka, és ha a játékosok helyzeteiket értékesítik, legalább 1 pon­tot feltétlenül szereznek. Jó: Vadon, Szankovics, Bücs, Suskó, Béres, illetve Por­handa, Rózsavölgyi, Szőke, Csontos. Sárga lap: Csontos, Rózsavölgyi. — Verbók — Gyulai SE—Mezőtúri Hon­véd 1:0 (1:0). Gyula 1200 n. V.: Kiss. Gyula: Szilágyi — Otott, Csató, Cseh, Mohácsi —Ott^akán, Kocsis, Cserháti, Szűcs, Tóth, Jónás (Irha). Edző: Himmer István. Hon­véd: Józsa—Szilágyi, Szabó, Dávid, Vékony—Rostás, Demjén (Polyvás), Wittmann —Dzurják, Gömöri, Czanka (Csanálosi). Edző: Bencsik Gyula. Mezőtúri támadásokkal in­dult a játék: az 5. percben Demjén lövése a felső kapu­fáról az alapvonalon kívülre pattant. Nagy iramban foly­tatódott a mérkőzés, mind­két kapu gyakran került ve­szélybe. A 24. percben Ko­csis bombaerejű lövését ütötte szögletre Józsa, öt perc múlva Gömöri bombá­zott kapura, de Szilágyi vé­dett. A kapus valósággal „megroggyant” az erős lab­dától. A 42. percben egy el­kerülhető gólt kapott a Honvéd: Kocsis szabadon vitte fel a labdát, majd Cserhátihoz továbbított, aki becsapta az egész Honvéd védelmét, és közelről a jobb sarokba lőtt 1:0. Szünet után kissé változott a játék képe, a hazai csapat vette át a já­ték irányítását, a Honvéd játéka ebben az időszakban visszaesett, és így a gyulai­ak többször kerültek veszé­lyes helyzetbe. Még sze­rencse, hogy Józsa kitűnő formában védett; 2—3 eset­ben biztos góltól mentette meg csapatát. Végeredmény­ben nagy iramú mérkgzésen és végig sportszerű találko­zón kitűnő játékvezetés mel­lett a második félidei jobb játékával megérdemelt győ­zelmet ért el a hazai gárda. Jók: Kocsis. Cserháti, Cseh, Otott. ill. Józsa (a mezőny legjobbja), Szabó. — Sindel — Tiszavasvári—Jászkisér 3:1 (2:1). Tiszavasvári 300 n. V.: Veres Gy. Tiszavas­vári: Fitos—Juhász, Lipták, Nagy. Széki, Reinek. Nvisz- tor, Buzsik, Héri, Műszák, Karóczi. Edző: Kerekes And­rás. Jászkisér: Kökény—Sza­bó, Csillik, Bérezési, Barna, Korsós, Postás, Farkas, Tóth L., Menyhárt (Gócza), Tóth J. (Szirze). Edző: Bukhár László. A vendégcsapat kezdett jobban; sok mozgással és pontos adogatással, nem en­gedte kibontakozni a hazai csapatot. Az' első igazi gól­helyzet Jászkisér előtt adó­dott, Tóth L. szerezte meg a labdát, észrevette, hogy kinn áll a kapus, de a 35 méterről küldött emelése centiméterekkel ment mel­lé. Negyedórái játék után kiegyenlítetté vált a mérkő­zés; a 22. percben Juhász tört be a kapu elé és 6 mé­terről a rövid sarokba lőtt, 1:0. Két perc múlva 18 mé­terről lőtt szabadrúgást Szé­ki, és a sorfal fölött csa­varta a kapuba a labdái 2:0. Ezután ismét Jászkisér vette át a játék irányítását, hely­zeteket is sikerült kialakíta­nia, de csak a 40. percben Farkas fejesével szépített, 2:1. Szünet után hatalmas lendülettel kezdett a vendég­csapat. Az 50. percben Menyhártot szabálytalanul szerelték a 16-oson belül, a játékvezető jogosan ítélt büntetőt. A 11-est Menyhárt rúgta, de Fitos a kapufára tolta a labdát. Ezután i,s jó- néhány helyzetet hagyott ki a vendégcsapat, így Postás, Szabó és Korsós. A 85. perc­ben egy ellentámadás során Huszák lövése egy védőn irányt változtatva gurult a sarokba, ezzel eldőlt a mér­kőzés sorsa, 3:1. A kitűnő játékvezetés mellett csak szerencsével sikerült nyer­nie a hazai csapatnak. Jász- kisér mindent megtett a sikerért, de vagy a helyzetek maradtak ki, vagy a kissé durván játszó hazai védők tisztáztak, ezt bizonyítja, hogy a játékvezető három sárga lapot osztott ki közöt­tük. Jók: Fitos, Buzsik, ill. Postás, Szabó. — Eiezek — Törekvés—Szolnoki Mező­gép 8,5:5,5. A bajnokságban fölényesen vezető és még veretlen Törekvés otthoná­ban a tisztes helytállás re­ményében ültek asztalhoz a szolnokiak. Egy villámgyő­zelemmel a Törekvés gyor­san ráijesztett a Szolnokra. Ez a játék további meneté­re is rányomta a bélyegét, lélektanilag hátrányos hely­zetbe hozta a játékosokat. Rövidesen a Törekvés két­pontos előnyre tett szert, ezt a hátrányt a negyedik órá­ban majdnem sikerült ledol­gozni, ekkor 5:4 volt az ál­lás. A hátralevő öt játszma további pontokat ígért. Ek­kor úgy tűnt, hogy a baj­nokjelöltet sikerül minimá­lis arányban két vállra fek­tetni. Sajnos az utolsó órá­ban a Mezőgép játékosai el­fáradtak, és előnyösebb állá­saikat sorra rontották el, a rutinos, NB I-et is megjárt, játékosokkal szemben. Vé­gül is a szolnokiaknak bele kellett nyugodniuk a terve­zett pontok megszerzésébe, elszalasztva egy nagy bra­vúr elérésének lehetőségét. Ezzel az eredménnyel való­színű, továbbra is tartja a Mezőgép az előkelő hatodik helyezését. Győzött: Sallai, Berebóra, Weigert. Döntet­lent ért el: Kádas, Helm- rich, Ragó, Lázár, Szegedi. Az előző fordulóban füg­gőben maradt négy játszmá­ból a Mezőgép egy pontot szerzett, így az eredmény Mezőgép—Szeged 7,5:6,5. Tollaslabda Szép kezdés, két aranyérem Vasárnap a Zrínyi Kupa első osztályú felnőtt, rang­listaversennyel megkezdő­dött a tollaslabdázók őszi idénye. A női és a férfi egyesben rendezeti verse­nyen szép Killián-siker szü­letett: Németh Erzsébet, és Englert István, a teljes ma­gyar élgárdán kívül, a cseh­szlovák versenyzőkkel is ki­bővített viadalon az első helyen végzett. A két arany­érem mellett szép tisztelet- díjat kaptak, és egv évre elnyerték a Zrínyi Akadémia vándorserlegét. Eredmények. Női egyes: 1. Németh, 2. Diószegi (HZM SE), 3. Vigh (HZM SE) és Dovalovszky (HOSE). Férfi egyes: 1. Englert (képünkön), 2. Rakonczai (HZM SE), 3. Petrovits (HOSE) és Rolek (HZM SE). A jó eredmény biztátó a hét végén sorra kerülő felnőtt Tízek Bajnok­sága, valamint a következő nemzetközi és ranglistaverse­nyek előtt. Jelenleg a két killiános versenyző vezeti az ez évi ranglistát. Hőlégballon Az MHSZ október 11—17 között Kiskunfélegyházán rendezte meg a harmadik hőlégballon nemzeti bajnok­ságot, amelyen tíz szakosz­tály 16 ballonnal vett részt. A sűrű köd és az erős szél miatti az eredetileg tervezett nyolc versenyszámból csak négyet sikerült megtartani. Az első helyet és ezzel az 1982. évi magyar bajnoksá­got az MHSZ szolnoki Repü­lő és Ejtőernyős Klub bal­lonosai Varga József és Ba­lázs Pál szerezték meg, akik a finisben a 8. helyről jöttek fel. A szolnokiak indítottak még egy ballont, amelynek gondolájában Jakab János és Kádas Imre repültek. Ez a legénység az 5. helyen végzett. A három éve ala­kult szakosztálynak ez az eddigi legszebb eredménye.