Szolnok Megyei Néplap, 1982. szeptember (33. évfolyam, 204-229. szám)

1982-09-07 / 209. szám

1982. SZEPTEMBER 7. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 5 Táblázatok Labdarúgás AZ NB I ALLASA 1. Zalaegerszeg 2 2 — — 4-2 4 2. Csepel 2 11 — 5-2 3 3. Ü. Dózsa 2 1 1 — 4-3 3 4. Tatabánya 2 11 — 3-2 3 5. Ferencváros 2 1 — 1 4-1 2 6. Videoton 2 1 — 1 4-3 2 7. Rába ETO 2 1 — 1 3-2 2 8. Békéscsaba 2 1 — 1 3-3 2 9. Debrecen 2—2 — 3-3 2 10. Bp. Honvéd 2 1 — 1 2-2 2 Nyíregyháza 2 1 — 1 2-2 2 12. Diósgyőr 2 1 -*• 1 3-4 2 13. Pécs 2—1 1 3-5 1 14. MTK-VM 2—1 1 2-5 1 15. Haladás 2—1 1 2-6 1 16. Vasas 2------­2 4-6 — AZ NB II ÁLLASA 1. Bauxitb. 5 J 2 ­-5-2 8 2. Volán SC 5 3 1 17-4 7 3. 22. sz. Volán 5 2 2 19-6 6 4. D. Kinizsi 5 2 2 18-6 6 5. Ózd 5 2 2 17-5 6 Sopron 5 2 2 1 7- 5 6 7. Keszthely 5 3 — 2 7-7 6 8. Szekszárd 5 2 2 16-6 6 9. Saig. TC 5 2 1 2 9-7 5 10. SZEOL AK 5 2 1 2 5-4 5 11. Dorog 5 2 1 2 7-7 5 12. Siófok 5 2 1 2 8-9 5 13. Nagybátony 5 2 1 2 7-9 5 14. Eger 5 2 — 3 9-7 4 15. Baja 5 2 — 3 7-8 4 16. H.-vásárhely 5 2 — 3 6-7 4 17. Kazincbarc. 5 1 1 3 7-9 3 18. Kecskemét 5 1 1 3 6-8 3 19. Olajbányász 5 1 1 3 5-10 3 20. Ganz-MAV. 5 1 1 3 6-12 3 Eredmények: Volán SC—Nagy­kanizsa 2:0, Keszthely—Dorog 2:0, SZEOL AK—Szekszárd 1:1, Nagybátony—Sopron 1:1, Tapol­ca—Hódmezővásárhely 1:0. Ganz- MAVAG—Kazincbarcika 2:2. Sal­gótarján—Baja 3:1, Debreceni Ki­nizsi—22. sz. Volán 2:1, Eger—■ Siófok 3:0, Ózd—Kecskemét 2:1. Területi bajnokság Tisza csoport 1. Balmazújv. 4 3 1 — 11- 6 7 2. H. Bem SE 4 3 1 — 9- 6 7 3. Rakamaz 4 3 — 1 6- 3 6 4. SzMAV MTE 4 2 1 1 12- 5 5 5. Tiszavasvári 4 2 1 1 8- 7 5 6. Mátészalka 4 2 — 2 9- 5 4 7. R.-falva 4 1 2 1 7- 5 4 8. H.-böszörm. 4 2 — 2 7- 6 4 9. DUSE 4 2 — 2 6- 6 4 Csenger 4 1 2 1 6- 6 4 11. P.-ladány 4 2 — 2 6- 8 4 12. Kisvárda 4 1 1 2 8- 9 3 13. Jászkisér 4 1 1 2 4-10 3 14. H. Asztalos 4 — 2 2 5- 8 2 15. H.-szoboszló 4 — 1 3 4- 9 1 16. Hajdú Vasas 4 — 1 3 3-12 1 Az 5. fordulóban, szep­tember 12. vasárnap 16.30: Szolnoki MÁV MTE—Debreceni Uni­versitas, Jászkisér— Csenger, Rákóczifalva— H. Bem SE. Mátra csoport 1. Hatvan 4 3 1 — 11-2 7 2. H. Papp J. SE 4 2 2 — 11-4 6 3. Lehel SE 4 3 — 1 9-6 6 4. Borsodi V. 4 2 1 1 5-3 5 5. Edelény 4 2 1 1 7-6 5 6. B. Nádasd 4 2 1 1 6-5 5 7. Olefin SC 4 1 2 1 8-5 4 8. Vác 4 2 — 2 6-6 4 9. Salg. Síküveg 4 1 2 1 5-5 4 10. Recsk 4 2 — 2 5-9 4 11. Balassagyar. 4 1 1 2 5-6 3 12. Gyöngyös • 4 1 1 2 5-8 3 13. Bors. Bány. 4 1 1 2 5-9 3 14. MVSC 4 1 3 4-8 3 15. Bélapátfalva 4 1 — 3 3-7 2 16. Pásztó 4 — 1 3 3-9 1 Az 5. fordulóban, szep­tember 11.: Hatvan— Lehel SC. Körös csoport 1. Gyula 4 4 — — 14- 4 8 2. Szabó L. SE 4 3 1 — 7- 0 7 3. OMTK 4 3 1 — 8- 2 7 4. H. Kun B. 4 3 1 — 10- 2 7 5. Szarvas 4 2 1 1 11- 4 5 6. DÉLÉPjj,. 4 1 3 — 4- 1 5 7. KTE 4 2 1 1 8- 7 5 8. SZVSE 4 2 1 1 3- 6 5 9. Békés 4 1 2 1 7- 3 4 10. Szeg. Dózsa 4 1 1 2 7- 4 3 11. Lajosmizse 4 1 1 2 5- 7 3 12. Dömsöd 4 — 2 2 1- 7 2 13. Füzesgyarm. 4 1 •— 3 5-14 2 14. H. Porcelán 4 — 1 3 1-14 1 15. Nagyszénás 4 — — 4 2- 9 — 16. Mindszent 4 — — 4 5-14 — Az 5. fordulóban, szep­tember 12. vasárnap: Szegedi VSE—Mezőtúri Honvéd. A megyei bajnokság állása 1. T. Cipő SE 5 4 1 — 24- 4 9 2. T.-miklós 5 2 2 1 9- 4 6 3. Sz. Cukorgy. 5 2 2 1 10- 7 6 4. Tiszaföldvár 5 2 2 1 9- 8 6 5. K. MEDOSZ 5 2 2 1 6- 5 6 6. Szászberek 5 2 2 1 4- 3 6 7. Kunszentm. 5 2 2 1 3- 2 6 8. Tiszafüred 5 2 2 1 5- 7 6 9. Sz. Vegyim. 5 2 1 2 5- 7 6 10. Jj.-halma 5 2 —­3 9-10 4* 11. Karcag 5 — 4 1 5- 6 4 12. Jb. Vasas 5 1 2 2 3- 4 4 13. J.-alszósz. 5 1 2 2 2- 6 4 14. Szajol 5 — 4 1 4- 9 4 15. J.árokszáll. 5 2 — 3 7-13 4 16. Abádszalók 5 1 2* 2 4-13 4 17. Túrkeve . 5 1 1 3 6- 8 3 18. Kunhegyes 5 1 1 3 7-10 3 Győzelem idegenben I Sport Sport Sp#rtl Például Pető A 6. fordulóban, szeptember 12., vasárnap 16.30: Szolnoki Vegyiművek—Szolnoki Cukor­gyár, jászberényi vasas— Jászjákóh^ilma, Tiszafüred— Tiszaföldvár, Középtiszai ME- DOSZ—Abádszalók, Túrkeve —Kunhegyes, Jászárokszál­lás—Szajol, Kunszentmárton —Jászalsószentgyörgy, Tisza Cipő SE—Szászberek, Kar­cag—Törökszentmiklós. Szolnoki MÁV MTE—Haj­dú Vasas 4:1 (2:0). Téglás 200 n. v.: Kerezsi MÁV MTE: Boros—Porhanda, Csontos (Tótbj, Néder, Ba- ran—Rózsavölgyi, László, Er­dei—Fritz, dr. Szeghalmi, Bezzegh (Kántor). Edző: Nagy Pál Béla. H. Vasas: Szabó— Kiss, Szabó J., Szabó L., Ké­ri—Kenyeres, Boros, Szé­kelyhídi—Dákay, Orosz, Pis- tár. Edző: Siska László. A mérkőzés első perceiben ki­tűnt, hogy a hazai csapat biztonságos védekezésre ren­dezkedett be. Az 5. percben Fritz beadását László nagy­szerűen fejelte a jobb alsó sarokba, de Szabó óriási bra­vúrral védett. A 18. percben Dákay fejesét hárította Bo­ros ugyancsak bravúrosan. A 20. percben Fritz, két perc­cel később dr. Szeghalmi puskázott el egy-egy helyze­tet. A 23. percben a MÁV MTE megszerezte a vezetést: Fritz jobb oldali szögleténél Baran emelkedett ki legjob­ban a védők gyűrűjéből, és védhetétlenül fejelt a háló­ba 1:0. A 31. percben Bez­zegh két méterről a kapust találta telibe. A 34. percben dr. Szeghalmi nagyszerűen futott el a jobb oldalon, és beadását László lőtte a háló­ba, 2:0. A hazaiak ritkán ju­tottak ef a MÁV MTE kapu­jáig, nem így a szolnokiak: az 52. percben Csontos nagy­szerű cselsorozat után a jobb oldali lécet tálává el. Lász­ló hagyott ki helyzetet, de nem sok idő kellett, hogy helyrehozza hibáját: a 67. percben dr. Szeghalmi lab­dáját kapásból lőtte a háló­ba 3:0. Csontos megkapta a második sárga lapját, így he­lyette Tóth lépett pályára. A 82. percben fellazult a MÁV MTE védelme, Por­handa nem ért vissza, Ba­ran és Néder is hibázott, így Pistár lőtt a hálóba 3:1. A 86. percben dr. Szeghalmi egyéni akció végén mintegy 16 méterről bombázott a há­lóba 4:1. A MÁV MTE vé­gig jobban játszott, s győ­zelme akár nagyobb arányú is lehetett volna. Jók: Por­handa, Fritz, dr. Szeghalmi, László. — nb — Mezőtúri Honvéd—DELÉP 0:0. Mezőtúr 2800 n. v.: Bo­gyó. M. Honvéd: Józsa—Szi­lágyi, Dávid, Szabó, Polyvás —Demjén, Vékony, Asszony, Fenyves, Gömöri, Czanka. Edző: Bencsik Gyula. DÉL­ÉP: Szabó—Kenderesi, Hódi, Zádori. Holler—Török, Czi- bere, Hojszák, Miklós J. (Kovács), Csurka (Wenner), Rácz. Edző: Varga István. A vendégcsapat döntetlenre játszott, így a Honvéd hiába szorította kapujához a szege­dieket, kitűnően védekeztek és az első félidőben gólhelyzete is alig akadt a hazaiaknak. Szünet után nagyobb sebes­ségre kapcsolt a Honvéd: ek­kor több helyzetet is terem­tettek a csatárok, ám a mezőtúri támadók ezeket rendre kihagyták. Jók: Szi­lágyi, Dávid, Vékony, illet­ve Szabó (a mezőny legjobb­ja)', Hódi, Holler. Hojszák. — sindel — Hajdúszoboszló—Rákóczi­falva 1:1 (1:0). Hajdúszo­boszló 500 n. v.: Fodor. H. szoboszló: Varga—Debreceni, Nyilas, Mózsik, Rácz—Her- czeg, Pintér, Kovács—La- boncz (Csisztu), Mezei, Ven­del, Magyar. Edző: Magyar György. Rákóczifalva: Majer —Kocsis, Sebők, Kovács, La­dányi—Nyolczas I (Gergely), Szabó, Bencsik—Hegedűs, Zakar, Török (Nyolczas II). Edző: Lódi László. Az eddig pont nélkül álló — tavalyi bronzérmes — hazai csapat nagy lendülettel kezdett és védelmi hiba után Kovács lövésével már a harmadik percben megszerezte" a veze­tést. A 13. percben Mezei közeli fejesét Majer bravúr­ral hárította. Egyre inkább lábrakapott Rákóczifalva és a 39. percben a kiugró Za- kart Nyilas csak sárga lap árán tudta feltartani, majd Szabó fejesét a védők a gólvonalról mentették ügy- gyel-bajjal. Szünet után a kettős cserével felfrissített Rákóczifalva fokozatosan át­vette az irányítást, de a ha­zaiak ellentámadásai is pró­bára tették Májer kapust. Az egyenlítő gól a 80. precben esett, amikor Hegedűs be­adását Szabó Z. úgy fejelte a hálóba, hogy a labda egy hazai védőt is érintett. A jobb erőben levő Rákóczifal­va korrekt játékvezetés mellett megérdemelten sze­rezte meg az egyik pontot. Jók: Nyilas, Mózsik, Kovács, illetve Majer, Kovács Gy. Sebők, Nyolczas II. — molnár — Debreceni Universitas— Jászkisér 3:1 (1:1). Debrecen 200 n. v.: Nagy J. DUSE: Szántó—Novák, Király, Lu- - terán, Szabolcsi—Pistár, Kiss, Somogyi—Makszin, Lakatos, Bállá (Erdősi). Edző: Szikszai Lajos. Jászkisér: Kökény— Gyephart, Bérezési, Baran, Kovács (Szirze)—Csillik, Tóth L. (Gócza). Menyhárt, —Postás, Korsós. Tóth J. Edző: Bukhár László. Kissé megilletődve kezdte a játé­kot Jászkisér a volt NB II-es csapat otthonában. Aztán rájöttek, hogy nem kell alá­rendelt szerepet vállalniuk, és az első félidőben ügyes védekezéssel egyenlő ellen­félnek bizonyultak. A 13. percben ugyan Somogyi egy 16 méterről elvégzett sza- bodrúgással a hazaiakat jut­tatta vezetéshez, de a 35. percben Menyhárt—Postás akció végén Menyhárt egyen­lített. Szünet után sem vál­tozott a játék képe, a sze­rencse azonban a hazaiakat segítette. A 78. percben egy Sikeres folytatás A Honvéd Killián FSE mindkét NB-s asztalitenisz­csapata győzelemmel folytat­ta a tavasszal megkezdett si­kersorozatát. A papírformá­nak megfelelően biztos győ­zelemmel végződött a férfi NB I-es csapat hódmezővá­sárhelyi vendégjátéka a CSO- MIÉP SC ellen. A mérkőzés legkiemelkedőbb szereplője a játszmaveszteség nélküli, öt győzelmet arató Kriston volt, de Amrein, Báthory és Szalag­ba játéka sem okozott csaló­dást. A forduló egyik megle­petéseként a leánycsapat is győzni tudott a régi " rivális Kecskeméti Spartacus ottho­nában. A mérkőzés hőse a kitűnő játékkal négy győzel­met arató Juhász Erika volt. NB I. Férfi: Honvéd Killián FSE—CSOMIÉP SC 16:9. Győz.: Kriston (5), Amrein, Báthory (4—4), Szalaba (3), ill. Balogh (3). Piszter, Popo- vics (2—2), Rózsa, Megyeri (1-1). NB II. női: Honvéd Killián FSE—Kecskeméti Spartacus 9:7. Győz.: Juhász (4), Vágó (3), Fancsali, Kiss K. (1—1), ill. Nagy II. (3), Laczkó, Nagy I. (2—2). NB III. Lehel SC—Nagy- kálló 11:5. A Jászbrényben lejátszott találkozón újabb rangadót nyert a Lehel férfi asztalitenisz-csapata, és száz- százalékos teljesítménnyel- a táblázat élén áll. A két csa­pat győzelmeit Reisz, Bene (4—4), Hájos (2), Kovács, ill. Kovács II. (2), Vajda (2) és Vajda L. (1) szerezte. kapu előtti kavarodás végén Luterán talált a hálóba 2:1. A vendégcsapat kitámadott, s a 86. percben Gócza nagy lehetőséget szalasztott el: csak a kapussal állt szem­ben, amikor fölé lőtt. Az el­lentámadásból a fellazult védelem ellen Makszin 18 méterről leadott lövéssel ál­lította be a végeredményt. — ficzek — Lehel SC—Váci Izzó 2:0 (0:0). Jászberény 800 n. v.: Kurmai. Lehel SC: Németh —Huszár, Fényes, Szívós, Gergely—Szántai, , Szabó, Lukácsi—Petró (Deme), Gombos, Sulyok. Edző: Pé- czeli Szabolcs. Váci Izzó:Pá- jer—Kurnász, Asztalos, Susz­ter, Ádám—Bera, Strausz, Bartik (Sebestyén), Szabó, Cseri, Tóth, Friedmann. Ed­ző: Jeszenszki István. Az el­ső említésre méltó esemény­re a 20. percig kellett várni, ekkor Friedmann közeli lö­vésébe Gergely belelépett, a labda gólra tartott, de Né­meth halatlan reflexszel hárított. A másik oldalon Gombos bombáját védte a hórihorgas váci kapus. A 60. percben Huszár beadását Gombos mellel maga elé tette aztán laposan a hálóba lőtt 1:0. A 75. percben Lu­kácsi harcosan megszerzett egy labdát védőjétől, majd 25 méterről nagy gólt ra­gasztott a felső sarokba 2:0. A jászberényiek egy órán át nem boldogultak a véde­kező váciakkal, akik az el­lentámadás lehetőségére vár­tak. Jók: Huszár, Németh, Fényes, illetve Pájer, Susz- tec, Tóth. Sárga lap: Gom­bos. — hoffer — Ha egy edző á zsalugáteres ablakon bevilágító Hold fé­nyében édesdeden moso­lyog. biztos, hogy róla ál­modik. Róla, aki gyors, mint a villám, csak éppen nem cik-cakkban futja a 11.5- öt százon. Jegenye terme­tű, a labdaérzékére sem lehet különösebb panasz, a magaviseletéről pedig édesanyja így vélekedik: „Minden szülőnek ilyen fiút kívánok..." No és ha mindehhez hozzávesszük, hogy innen van az ifjúsági korhatáron, szinte biztosra tippelhető: sokra v^szi ab­ban a faramuci játékban, amit úgy hívnak, hogy labdarúgás. Hogy lakásigé­nye sincs, meg sok ezer fo­rintot sem akar legombol­ni az egyesülettől, azt meg egyenesen el sem hiszi egy valamire való futball-róka. — Hol van ma már ilyen fo­cista... — legyintenek azok, akik néhány pofont már kaptak a sportvezetői mun­ka során. Aztán meg is válaszolnak maguknak: — Talán a mesében. A zöld gyepen nem nagyon válo­gathat a tréner. Még ha tudná is, kiből lehet igazi klasszist faragni, sajnos azzal kell foglalkoznia, akit a szél befúj a sport­telepre, merthát a mai fia­talok bizony nem nagyon özönlenek a futballpályára. Jó lenne mindezt cáfol­ni, de ellenérvként mind­össze egyetlen nevet tudok Említeni: Pető Bélát Szász­berekről. A Székácsban ígé­retes sprinter volt, tagja az országos középiskolás dön­tős 4x100-as stafétának. Aztán elvégezte a mező- gazdasági szakközépiskolát és jelenleg otthon a téesz- ben végzettségének megfe­lelően beosztásában dolgo­zik. A megyei bajnokság­ban igen jól szereplő Szászberek ifi csapatában játszott hátvédet, beállást. A közelmúltban azonban Juhász visszavonult, így az „egyben” is helyet kapott. Dehát ezzel a tehetséggel aligha ez lenne a pályafu­tásának csúcsa. Azok, akik szívükön viselik a sportág ügyét, azt gondolják: ez igen, egy Petőhöz hasonló srác főnyeremény! Nyilván kapva-kap rajta valame­lyik nagy egyesület, ahol minden feltétel adva van ahhoz, hogy egy talentum pályája kiteljesedjék. Hát a dolog nem egészen így van. Nem egy labda­rúgással foglalkozó szak­ember fülébe jutott el a fiú híre, őt azonban még- egy próbajátékra sem mél­tatta eddig senki. Talán ha ma Szászbereknél pa- tinásabb egyesület mezét viselné, vagy más megyé­ből — netán a fővárosból — érkezne róla: jó hír, ak­kor felkeltené az érdeklő­dést. Mert gyakori eset, hogy a fától nem látják a lab­darúgó szakembereink az erdőt. Az elmúlt évek so­rán hány, de hány alacso­nyabb osztályban szereplő Szolnok megyei labdarúgó tehetsége lobbant el, mi­közben a legkalandosabb átigazolásokkal próbáltak erősíteni kiemelt szakosz­tályaink. Csak találgatni lehet, mire vitte volna a jászárokszállási Gál, vagy Rózsa, esetleg a túrkevei F. Kiss ha olyan körülmé­nyek közé jut, amilyennel tőlük szerencsésebbek nem 'éltek, vagy egyenesen visz- szaéuek. Nem kell különösebb jós­tehetség ahhoz, hogy meg­jövendöljük: a megyében az a csapat viszi majd leg­többre, amelyik a játéktu­dás mellé a szükebb pátria szeretetét is felvonultatja. — p. b. — Kézilabda NB II Olajbányász nyerte a rangadót Bartha gólt szerez az Olajbányásznak Alföldi Olajbányász—Kun- hegyesi SE 30:24 (15:17). Szolnok, 200 néző, vezette: Hanula, Burján. Olajbá­nyász: Túróczi — Kecső, Ko­csis (6), Danyi T. (5), Bartha (2), Csajbók, Rátkai (2), Szin- tai (2), Tari (6), Berényi (7). Edző: Horváth József. Kun­hegyes: Tar T. — Botha, Lő- rincz (4), Gál J. (2), Gál A. (2), Tar Z. (1), Burján (2), Cseh, Túri (6), Antal 7, Nagy. Edző: Cseh Zoltán. A megyei rangadón mind­két csapat nagy akarással kezdett, és felváltva estek a gólok mindkét oldalon. A félidő közepére az Olajbá­nyász vezetett 8:6-ra, majd védekezésben némi megin­gás, és máris a Kunhegyes vezetett, amit a félidő végéig meg is tartott. A második félidőben kitűnően kezdett az Olajbányász: gyors, lendüle­tes támadójátékkal, feljavult védekezéssel ledolgozta hát­rányát és átvette a vezetést. A mérkőzés hajrájában a ha­zai csaoat döntő fölénybe ke­rült. tíz gólt lőttek, amire a KESE csak kettővel' tudott válaszolni. A megyei rang­adó jó iramú, színvonalas játékot hozott, a csapatok sportszerűségből is jelesre vizsgáztak. Jók: Tari, Kocsis, Danyi T., Rátkai, ’ Berényi, illetve Tar T., Lőrincz, An­tal, Túri. Idegenben nem megy Kézilabda NB I. B. Női. Debreceni Közút—Jászberé­nyi Lehel SC 22:11 (12:8). .Debrecen, 500 n., v.: Halmai, Kovács. Lehel; Dalmadi — Borgulya (2), Szálkái (1), Herbály (6), Tóth, Pljesovsz- ki (1), Vágóné. Csere: Czibu- lya, Sándor (1), Vaskó, Iva- nicska, Gál. Edző: Koncz András. A gyors "indításokkal játszó közútiak 3:l-re elhúz­tak, majd a Lehel vezetett 6:5-re. Ezután fokozatosan visszaesett a jászberényi csa­pat. Szünet után gyámoltala­nul, gyengén védekezett, és megérdemelten nyert a hazai együttes a mérsékelt telje­sítményt nyújtó Lehel ellen. A Lehelből senkit sem lehet megdicsérni. A totó 36. heti eredménye 1. Southampton— Aston Villa 1-0 1 2. Sunderland—West Ham 1-0 1 3. Birmingham—Stoke C. 1-4 2 4. Ever ton—Tottenham 3-1 1 5. Ipswich—Coventry 1-1 X 6. Luton—Notts County 5-3 1 7. Manchester City— Watford 1-0 1 8. Nottingham—Brighton 4-0 1 9. Swansea—Norwich 4-0 1 10. West Bromwich— Manchester Uniter 3-1 1 11. Tatabánya—Rába ETO 2-1 1 12. Ü. Dózsa—Nyíregyháza 2-1 1 13. ZTE—Ferencváros 1-0 1 +1 Arsenal—Liverpool 0-2 2 ASZTALITENISZ