Szolnok Megyei Néplap, 1982. augusztus (33. évfolyam, 179-203. szám)

1982-08-10 / 186. szám

<5 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1982. AUGUSZTUS 10. Kaßak-kenu OB Színvonalas döntők a Holt-Tiszán Férfiak; K I 500 m: Rajna András (MTK VM), K I 1000 m: Rajna András, K II 500 m: Császár Attila, Irmai István (TAC, Bp. Honvéd), K II 1000 m: Szabó István, Tóth István (MTK VM), K IV 500 m; Bp. Honvéd, K IV 1000 m: MTK VM, C I 500 m: Sarusi Kiss János (MTK VM), C I 1000 m: dr. Csépai Dezső (U. Dózsa), C II 500 m: Foltán László, Vaskuti István (BSE, Bp. Honvéd), C C IT 1000 m; Sarusi Kiss Já­nos, Hajdú Gyula (MTK VM, MVSC), C VII 500 m: U. Dó­zsa, C VII 1000 m: Bp. Épí­tők, ... 6. Szolnoki Vízügy SE (Szabó Lajos, Rónyai Sándor, Guba Endre, Csaj bók László, Tarsoly István, Vidé­ki László, Tóth Attila). Hosszútáv. K I 10000 m: Korom Ferenc (SZEOL AK), ...6. Pető István (SZVSE), K II 10000 m: Szabó István, Tóth István (MTK VM), K IV 10000 m: Rába ETO, C I 10000 m: Wichmann Tamás (MTK VM), C II 10000 m: Buday Tamás, Vaskúti Ist­ván (Bp. Honvéd)... 3, Vidéki László, Szabó Lajos (SZVSE). Három napon keresztül Szolnokon, a Vízügy SE Holt- Tiszán levő pályáján rendez­te meg a Magyar Kajak-Ke­nu Szövetség az idei országos felnőtt bajnokságot. A világ- és olimpiai bajnokokkal teli mezőny végig rangjához mél­tó, színvonalas, szoros ver­senyt vívott. Amint az vár­ható volt, a legutóbbi bel­grádi VB-n részt vevők ját­szották a főszerepet, vaskos meglepetés nem is akadt. A döntők szép számú közönség előtt, látványos, legtöbbször rendkívül szoros versenyt hoztak. A hosszútávú dön­tők, a megszokott rossz ha­gyományokhoz híven, ezúttal is óvással és kizárással jár­tak, ezért csúszott a program. Szombaton délután pedig egy eddig alig hallott incidens is történt. Az egyik fővárosi ed­ző megütötte az egyik pálya­bíró-motoros vezetőjét, s et­től kezdve rendkívül ideges hangulat alakult ki a magyar bajnokságon. A szolnokiak szereplése csalódást hozott. Elsősorban a A K II 500 méteren győztes Császár, Irmai Látványos a K II 500 méteres döntő mezőnye A C I 500 méteren győztes világbajnok Sarusi Kiss István Fotó: Hargitai kajakos Pető Istvántól vár­rak döntőbe kerülést a rövid­távú számokban, de a fiatal versenyző már az előfutamok során elbúcsúzott a további küzdelmektől. Deme József vezető edző nem valami jó hangulatban foglalta össze a véleményét: — Pista jobban készült fel, mint tavaly, minden a leg­nagyobb rendben ment, de hogy mi történt, annak az értékelésére még kevés az idő. Aztán korán is kezdő­dött az idény, pozícióját a válogatott keretben állandó­an erősítette, de ez a mostani szereplés nagy hátrányba hozta. Mindenesetre új ala­pokon kell kezdeni a felké­szülést. Magyár bajnokok és a szolnokiak helyezései: Nők, K I 500 m: Rakusz Éva (Ole­fin SC), K II 500 m: Géczy Erika, Povázsán Katalin (BSE, Rába ETO), K IV 500 m: SZEOL AK, K I 2000 m: Horváth Erika (FTC), K II 2000 m: Villám Ildikó, De­meter Irén (SZEOL AK). TÁBLÁZATOK Labdarúgás Az NB II állása 1. Salgótarján 2. 'Debr. Kinizsi Nagykanizsa Siófok 5. Baja Tapolca Hódm. MSE 8. Dorog Ózd 10. Volán SC 2?. sz. Volán 12. Eger Sopron SZEOL AK 15. K.-barcika Keszthely Szekszárd 18. G.-MÁVAG 19. Kecskemét Nagybátony 1 1------3-0 2 1 1------3-12 1 1------3-12 1 1-------3-12 1 1-------1-0 2 1 1-------1-0 2 1 1-----1-0 2 1 — 1-1-11 1 — 1-1-11 1 — 1-0-0 1 1 — 1-0-0 1 1-----10-1­1-----10-1­1-----10-1.­1--------11-3­1 —*— 1 1-3 ­1--------11-3­1--------10-3­A totó 32. heti eredménye 1. özd—Dorog 1-1 X 2. Baja—SZEOL AK 1-0 1 3. Debr. Kin.—Keszthely 3-1 1 4. Siófok—Szekszárd 3-1 1 5. G.-MÁVAG—Salgót. 0-3 2 6. Bauxitbányász—Eger 1-0 1 7. Hmv.-hely—Sopron 1-0 1 8. O.-bányász—Kazincb. 3-1 1 9. AIK Stock.—FF. Malmö 0-0 X 10. IFK Norrk.—Göteborg 1-6 2 11. Kalmar—Atvidaberg 1-0 1 12. Oergryte—Hammarby 1-2 2 13. IK Brage—IF OEsters +1 1-0 1 Eifborg—BK Halmstad 5-E 1 A megyei bajnokság állása 1. Sz. Vegyim. T.-miklós 3. J.-jákóhalma Sz. Cukorgyár 5. Jb. Vasas 6. Tisza Cipő SE Tiszaföldvár 8. Abádszalók Karcag 10. Szajol Szászberek 12. Túrkeve 13. J.alszószent. KuTE 15. J.-árokszállás Kunhegyes Középtiszai M. Tiszafüred 1 1--------3-0 2 1 1--------3-0 2 1 1--------2-0 2 1 1--------2-0 2 1 1--------1-0 2 1 — 1-2-2 1 1 — 1-2-2 1 1 — 1-1-11 1 — 1-1-11 1 — 1-0-0 1 1 — 1-0-0 1 1-----10-1­1-----10-2­1-----10-2­1----------10-3­1--------10-3­' Augusztus II. Szerda: Tiszafüred—Középtiszai MEDOSZ 17.30. A II for­dulóban, augusztus 15. vasárnap 17.30: Középti­szai MEDOSZ—Jászberé­nyi Vasas, Túrkeve— Szolnoki Vegyiművek, Jászárokszállás—Jászjá- kóhalma, Kunszentmár- ton—Tiszaföldvár, Tisza Cipő SE—Abádszalók, Karcag—Kunhegyes, Tö- rökszentmiklós—Szajol, Szászberek—Jászalsó- szentgyörgy. A Szolnoki Cukorgyár—Tiszafüred mérkőzés augusztus 18- ra halasztva. Elutaztak a csehszlovák labdarúgók A testvérkapcsolatok keretében egy hétig a Középtiszai MEDOSZ SK vendégeként me­gyénkben tartózkodott az otrokoviczei TJ Jiskra sportküldöttsége, ame­lyet Krizs Zdenek, az ot­rokoviczei városi pártbi­zottság elnöke, a sport­egyesület elnökhelyettese vezetett. A vendégek Kenderesen vasárnap ba­rátságos labdarúgó-mér­kőzést játszottak, majd hétfőn Szolnokon a járá­si hivatalban a szolnoki járási pártbizottság első titkára és a hivatal elnö­ke, utána pedig a megyei sporthivatal elnöke ba­ráti beszélgetésen fo­gadta a küldöttséget. Be­mutatták a megye és já­rás gazdasági és sport­életét, ma pedig elbúcsúz­nak hazánktól a cseh­szlovák vendégek. Megyei labdarúgó-bajnokság Jászjákóhalma legyőzte Kunszentmártoni Tiszaföldvár—Tisza Cipő SE 2:2 (0:1). Tiszaföldvár, 400 n., V.: Abonyi. Tiszaföld­vár: Kele — Farkas A., He­gedűs, Nagy, Szőke, Berta, Szűcs, Vincze, Makó, Németh F. (Petróczki), Németh J. Edző: Németh Géza. Tisza Cipő: Németh — Szőke, Mi- hovits, Kókai, Szántai, Für­tös, Kesjár II., Nyitrai (Var­ga), Palcsó, Kesjár I., Kar­dos (Oláh). Edző: Szűcs Já­nos. A szomszédvárak találko­zójának mindig különös a varázsa, így van ez minden Tiszaföldvár—Tisza Cipő SE mérkőzésen is. Sajnos, az időjárás elriasztotta a néző­ket, a tavaszi mérkőzéseken kétszer annyian voltak, igaz, ott a bajnoki cím sorsa dőlt el. Az már a mérkőzés első felében kiderült, hogy egyik csapat sincs még csúcsfor­mában, ezt egy-egy rosszul időzített szerelés is bizonyí­totta, de nem volt esemény­telen a mérkőzés. A 19. percben egy ilyen szerelé­sért Fürtös sárgalapos fi­gyelmeztetést kapott. A 20. percben Németh J. vezetést szerezhetett volna, de gyat­rán mellé lőtt. A 38. percben Nyitrai tiszta helyzetben hi­bázott, majd a 44. percben Palcsó nagy szóló után 18 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 0:1. A 46. percben Kes­jár Il-t nehezen szerelték kecsegtető helyzetben, az 52. percben Kesjár I. már a ka­puson is túljutott, de mellé gurított. Az 59. percben egy bal oldali beadásra Makó befutott a kapus elé, és a hátáról a kapuba pattant a labda, 1:1. Hat perc múlva Makót szabálytalanul szerel­ték a büntetőterületen belül, a 11-est Vincze értékesítet­te, 2:1. A 71. percben Pal- csót ellökték a büntetőterü­leten, ez is 11-es. Szántai volt az ítéletvégrehajtó, 2:2. Az elmúlt húsz év alatt ez a hetedik találkozója volt a két csapatnak, és ez az első pont, amelyet Földvár szer­zett. Jók: Berta, Szűcs, Ma­kó, Nagy, ill. Palcsó, Miho- vits, Kesjár II., Szőke. Ifi: Tisza Cipő—Tiszaföld­vár 3:1. (németh) Szolnoki Vegyiművek— Jászárokszállás 3:0 (1:0). Ve­gyiművek-pálya, 100 n., v.: Tajthy. Sz. Vegyiművek: Öl­lé — Felföldi, Dobos, Pusz­tai, Fedor, Kelemen, Mari, Bíró IDávid), Varga, Csá­szár, Tóvizi. Egyperces gyászszünettel adóztak a mérkőzés előtt a hirtelen el­hunyt Selmeczi Márton, a hazai csapat örökmozgó in­tézőjének az emlékére. Kö­zepes iram és színvonal jel­lemezte a mérkőzést. A ha­zai csapat ragadta magához a kezdeményezést, és az első félidőben Dobos révén meg­szerezte a vezetést. A máso dik félidőben sem változott a játék képe, a hazaiak töb­bet támadtak, és végül Tóvi­zi és Fedor góljával alakult ki a végeredmény. Jók: Do­bos, Fedor, Pusztai, Kele­men, ill. Tábori J., Buchár. Ifi: Sz. Vegyiművek—Jász­árokszállás 7:0. Törökszentmiklós—Kunhe­gyes 3:0 (2:0). Kunhegyes, 300 n., v.: Balázs. Kunhe­gyes: Király — Szabó, Ko­vács, Lukács, Apostol, Mer- bály, Juhász, Szatmári, Réz­műves (Kiss), Kovrig, Grá- czer (Borbély). A 8. percben Hoppál szabadrúgásból 25 méterről nagy gólt lőtt, ami­re a hazaiak kapufával vá­laszoltak. A kiegyenlített mezőnyjátékban a hazaiak­nak több helyzete adódott, de vagy hibáztak, vagy a ki- • tűnőén védő Elekes hárított. A 32. percben a védőkről ki­pattanó labdát Sebők érté­kesítette. A 78. percben Már­ton Király kapus bizonyta­lanságát kihasználva közel­ről az üres kanuba gurított. A játék képe alapján a dön­tetlen igazságosabb lett vol­na. Kitűnő játékvezetés. Jók: Elekes (a mezőny legjobbja), Hoppál, Molnár, Kovács, ill. Kovács, Lukács, Szabó. Ifi: Kunhegyes—Török­szentmiklós 5:0. Jászjákóhalma—Kunszent- márton 2:0 (0:0). Jászjákó­halma, 250 n., v.: Asztalos. Jászjákóhalma: Rostás — Banya I., Gecse, Rácz, Szöl- lősi, László, Palcsó, Fejes, Kiss (Bányai), Sípos (Gólya), Nagy L. Kitűnő játékvezetés mellett az első perctől kezd­ve a jó erőben lévő hazai csapat irányította a mérkő­zést, aminek meg is lett az eredménye. A 65. percben Feies látványos góllal meg­szerezte a vezetést, amit László a 82. percben fejes­góllal növelt. Biztos hazai győzelem. Góllövő: Fejes, László. Kiállítva: Háben- susz (Kunszentmárton). Di­cséretet érdemel a hazai csapat minden játékosa fe­gyelmezett játékáért, ill. Né­meth, Garáz. Ifi: Jászjákóhalma—Kun­szentmárton 2:2. Szolnoki Cukorgyár—Jász- alsószentgyörgy 2:0 (1:0). Jászalsószentgyörgy, 400 n., v.: Hagyó. Jászalsószent­györgy: Povezák — Pálszabó, Kiss, Szabó J., Vízi, Bathó, (Káplár), Kábák, Rékasi, Si­mon (Szabó B.), Balogh, Lá­zár. Küzdelmes, közepes színvonalú mérkőzésen a vendégcsapat irányította az első játékrészt. A második félidőben az újonc hazai gárda átvette a játék irányí­tását, de helyzeteit nem tud­ta értékesíteni. Kitűnő játék- vezetés. G.: Koncsik, Kormos. Jók: Csécsey, Kovács, Mihá­lyi, ill. Pálszabó, Rékasi, Lá­zár. Ifi: J ászalsószentgyörgy— Sz. Cukorgyár 1:1. Abádszalók—Karcag 1:1 (0:0). Abádszalók, 800 n., v.: Tombor. Abádszalók: Szatjg J. — Mérten, Dányi, Szabó S., Bácskái (Oláh I.), Káli, Csonka Á., Csonka G., Szabó L., Pataki, Dobos (H. Naky)- Nagy érdeklődés kísérte a magasabb osztályokat meg­járt Karcag bemutatkozását. Nagy iramú, küzdelmes mér­kőzésen az első félidőben többet támadott a Karcag, a kihagyott helyzetek alapján mégis a hazai csapat szerez­hetett volna többgólos veze­tést. A második félidő eleién Pataki nagy lendülettel be­tört a 16-oson belülre, már a kapust is kicselezte, mikor hátulról felvágták. A 11-est Pataki értékesítette, 1:0. Karcag mindent megtett a kiegyenlítésért, de ez csak a félidő utolsó negyedórájában sikerült: a hazai védelem egy ártatlan helyzetben hi­bázott, és Hajdú megszerez­te a kiegyenlítő gólt. Ezután ismét a hazaiak kerültek fö­lénybe, de a győztes gólt nem sikerült belőni. A látottak alapján a döntetlen igazsá­gos. Jók: Szabó J„ Dányi, Mérten, Szabó L., illetve Antal, Papp, Ökrös, Hajdú. Sárga lap: Káli. Ifi: Karcag—Abádszalók 3:1. Jászberényi Vasas—Túrke­ve 1:0 (1:0). Jászberény, 200 n., v.: Mák. Jb. Vasas: Ba­lázs — Treba, Szilasi, Mó- ezó, Palásti, Ambrus, Móra (Magyar), Seres (Raffael B.), Tóth, Vígh. Raffael F. A ven­dégek kezdtek és mindjárt abszolút gólhelyzetben hi­báztak. Az ellentámadásnál Seres jól adott középre, és az első perc végén a hazaiak vezetést szereztek. A 9. perc­ben Vígh durva hibájából a kitörő játékost Balázs elso­dorta. A játékvezető 11-est ítélt, de Vad büntetőjét Ba­lázs hárította. Szünet után kiegyenlített küzdelem folyt, a hazaiaknak több helyze­tük volt, gól azonban már nem esett. A végig sportsze­rű mérkőzésen a vendégek nagy akarással küzdöttek, de a jó napot kifogó Balázsnak nem lehetett gólt rúgni. Ifi: Jb. Vasas—Túrkeve 1:1. Szajol—Szászberek 0:0. Sza­jol, 300 n., v.: dr. Botka. Szajol: Kupái — Hack, Feny­ves, Molnár, Tóth, Urbán, Horváth, Papp, Szabó, Gál, Török. A rossz idő ellenére is elég sokan voltak kíván­csiak kedvenceik első megyei bajnoki mérkőzésére. A meg­szépült, korszerűsített sport­telephez méltó szereplést vártak a szajoliak. Nem csa­lódtak, mert a felázott, mély talajú pályán jó iramú, szín­vonalas mérkőzést vívtak a csapatok. Szajol gyors táma­dásokkal próbálkozott, míg a vendégek szoros védekezésre rendezkedtek be. Mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, de a támadók kihasználatla­nul hagyták ezeket, vagy a védelmek tisztáztak. Az utol­só játékrészben a vendégek teljesen beszorultak kapu­juk elé, de a hazaiaknak ek­kor sem sikerült a két pon­tot megszerezni. A hazaiak közelebb álltak a győzelem­hez. Kitűnő játékvezetés. Jók: Fenyves, Szabó, Hor­váth, Tóth, Török, ill. Vörös, Nagy, Farkas, Laki. Előkészületi mérkőzés DÉLÉP SC—Szolnoki MÁV MTE 1:0 (1:0). Tiszaliget, v.: Balázs. Sz. MÁV MTE: Bo­ros (Kiss) — Ágh (Kántor), Csontos, Baran (Néder), Tóth — Porhanda (László), Erdei, Katona (Bezzegh)' Horváth — Rózsavölgyi, Molnár (Fritz). Egy héttel a területi labdarúgó-bajnokság rajtja előtt semmi biztató jelet nem láttunk a szolnoki csa­pat játékában. Minden el­képzelés nélkül, körülménye­sen, sok hibával játszott a MÁV MTE, a szegedi gárda jobb benyomást keltett. G.: Márton. Nemzetközi találkozó TJ Jiskra Otrokovice—Kö­zéptiszai MEDOSZ SK 3:2 (3:1). Kenderes, 500 n„ v.: Szántó. Nagy iramú, küzdel­mes, kemény mérkőzésen a tervszerűbben játszó vendé­gek győzelmével ért véget a találkozó. Góllövők: Nudny Ivan (2), Danek Roman, ill. Süveges A. (2). Esemény Labdarúgás. Magyar Népköz- társasági Kupa: Kunszentmár­ton—Lehel SC, Kunszentmárton 16.30. A Szolnoki Vegyiművek első gólját megelőző pillanat. A fe- hérmezes Pusztai (4) fejéről a képen nem látható Dobos elé került a labda és a védő a hálóba bombázott