Szolnok Megyei Néplap, 1982. augusztus (33. évfolyam, 179-203. szám)

1982-08-24 / 197. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1982. AUGUSZTUS 24. Vízilabda Egerbe került az Alkotmány Kupa Pintér a legjobb kapus, Tóth a gólkirály Három napon át nyolc csapat játszott az Alkot­mány Kupáért, amelyet a Szolnoki Vízügy SE rende­zett a Damjanich uszodá­ban. A mérkőzések többsé­ge izgalmas, színvonalas volt, hozott néhány megle­pő eredményt és .valameny- nyi résztvevő kirukkolt vá­ratlan eredménnyel. A Szolnoki Vízügy SE példá­ul kikapott Egertől, nem bírt Szentessel, de legyőz­te a magyar junior váloga­tottat. A szolnoki juniorok két vállra fektették a Bp. Spartacust, a döntőt pedig Eger és Kassa csapata vív­ta. A torna jól szolgálta a magyar és a francia junior válogatott felkészülését a várnai Európa-bajnokságra. A vállalatok szép tisztelet­díjakat ajánlottak fel. Eredménye: Eger—Szentes 15:13 (4:4, 3:2, 2:3, 6:4). V.: Demey (francia), Gyerő. G.: Danes 4, Búza 3, Kelemen 2, Madarasa 2, Nagy, Vecse- ri, Vincze, Gyulavári, ill. FüLöp 5, Horváth 3, Kádár 2, Mankó, Sprok, Komiósi. Szolnok junior—Bp. Spar­tacus 14:13 (2:5, 4:4, 5:1, 3:3). V.: Kozák, Ferenczi. G.: Baranyi 5, Sóskúti 3, Szekeres 2, Dudás 2, Ka­nizsa, Deák, ül. Barsi 4, Ma­jor 3, Hadobás 2, Pánczél 2, Szöghy, Várkonyi. Szol­noki Vízügy SE—Francia junior v. 18:8 (5:1, 3:1, 6:1, 4:5). V.: Gyerő, Kozák. G.: Tóth 7, Lengyel 4, Rekita 3, Mohi 2, Hasznos 2, ill. Marischael 2, Alimondo 2, Boursac 2, Delange, Parra. CH Kosice—Magyar junior v. 10:9 (0:1, 5:3, 3:3, 2:2). V.: Demey, Ferenczi. G.: Bacik 6, Jaska 2, Vido- mansky, Polacik, ill. Heg­mann 3, Schmidt 2, Sziilecz- ki Bán, Dóczi, Győri. Szentes—Francia junior válogatott 11:9 (1:2, 4:2, 2:2, 4:3). V.: Ferenczi, Gye­rő. Góldobók: Horváth 4, Orbán 2, Sprok, Kádár, Fü- löp, Juhász, Pengő, ill, Marischael 3, Perot 2, Mar­tin, Delange, Boursac, Crousililat. Magyar junior válogatott—Bp. Spartacus 16:10 (3:2, 3:2, 4:4, 6:2). V.: Demey (francia), Kozák. G.: Dóczi 4, Pecz 3, Szileczki 3, Molnár 2, Éppel, Bán, Schmiedt, Hegmann, ill. Pánczél 3, Várkonyi 3, Ha­dobás 2, Major, Tóth. OH Kosice—Szolnok junior 13:8 (2:1, 5:4, 1:1, 5:2). V.: Fe­renczi, Kozák. G.: Bacik 3, Jaska 3, Márton 2, Polacik 2, Szalonna 2, Bundsuch ill. Deák 2, Pintér 2, Bors, Sóskúti, Baranyi, Dudás. Eger—Szolnok 12:11 (3:4, 4:2, 1:2, 4:3). V.: Gyerő, Jan Paul. G.: Vincze 4, Ve- cseri 3, Gyulavári 2, Búza, Nagy Kelemen, ill Hasz­nos 4, Tóth 3, Lengyel 2, Cseh, Rekita. Bp. Spartacus—CH Ko­sice 12:11 (2:5, 2:2, 5:1, 3:3).. V.: Ferénezi, Gyerő. G.: Barsi 2, Matusik 2, Hado- bás 2, Várkonyi 2, Mészá­ros, Szöghy, Pánczél, Tóth, ill. Szalonna 5, Vidomansky 3, Jaska 2, Polacik. Eger— Francia junior v.: 15:6 (3:3, 2:3, 5:0, 5:0). V.: Kozák, Gyerő, G.: Vincze 5, Eged 3, Madarasi 3, Nagy 2, Gyu­lavári, Fülöp, ill. Perot 2, Marischael 2, Alimondo, Boursac. Szolnok—Szentes 13:13 (3:3, 1:2, 5:5, 4:3). V.: Demey, Ferenczi. G.: Len­gyel 3, Hasznos 3, Tóth 3, Hegyvári Gy., Bogdán, Cseh, Rekita, ill. Vass 3, Kádár 2, Horváth 2, Fülöp 2, Pengő 2, Orbán, Kurucz. Fordulatokban gazdag mér­kőzésen Szentes az utolsó percben egyenlített. Magyar junior v.—Szolnok junior 15:5 (4:0, 4:1, 4:2, 3:2). V.: Gyerő, Kozák. Pecz 3, Schmidt 3, Molinár 2, Szi­leczki 2, Hegmann 2, Győ­ri, Vad, Éppel, ill. Dudás 2, Bánhidi, Baranyi, Kanizsa. A 7. helyért: Bp. Spar­tacus—Francia junior v. 18:7 (4:0, 5:4, 3:0, 6:3). V.: Fe­renczi, Kozák. G.: Barsi 4, Szöghy 3, Várkonyi 3, Ma­jor 2, Pánczól2, Mészáros, Matusik, Pázmányi, Tóth, ill. Crousillat 4, Marischael 2, Perot. Az 5. helyért: Szalo­nok juniort—Szentes 12:12 (3:4, 3:5, 3:2, 3:1). V.: Ko­zák, Gyerő. G.: Sóskúti 5, Szekeres 3, Deák 2, Pintér, Dudás, ill. Komiósi 3, Or­bán 2, Juhász 2, Markó, Kádár, Horváth, Fülöp, Ku­rucz. Négyméteres dobások döntöttek a szolnoki junio­rok javára. A 3. helyért: Szolnoki Vízügy SE—Ma­gyar junior válogatott 11:10 (2:2, 4:2, 1:3, 4:3). V.: De­mey, Ferenczi. G.: Lengyel 4. Tóth 4, Hasznos, Bogdán, Rekita, áll. Dóczi 3, Bán 2, Schmidt 2, Kovács, Szi­leczki, Molnár. A döntő: Eger SE—CH Kosice 12:11 (3:1, 2:4, 5:5, 2:1). V.: Demey, Gyerő. G.: Vecseri 4, Vincze 4, Búza, Nagy, Danes, Madarasi, ill. Jaska 4, Bacik 2, Szalonna 2, Vidomansky, Polacik, Marton. A torna legjobb kapusa Pintér Ferenc (Szol­nok), legjobb mezőnyjáté­kosa Schmidt Gábor (ma­gyar junior), gólkirálya pe­dig Tóth István (Szolnok) 16 góllal. A legsportszerűbb csapat a francia junior vá­logatott volt. Fenti képünkön Lengyel (a víz alatt) egyik gólját lövi a junior válogatottnak, a háttériben Tóth fehér sapkában. Röplabda Ötödik hely a Fesztivál Kupán Labdarúgó IBV A magyar ifjúsági labda­rúgó válogatott nem volt szerencsés a koreai NDK- ban folyó labdarúgó IBV-n. Csoportjában ugyanis úgy alakult a küzdelem, hogy a Szovjetuni és a KNDK került a legjobb négy közé, így a magyar együttes az 5—8. helyért játszhat. A magyar csapat már le is játszotta első mérkőzé­sét és 5:1 (3:1) arányban győzött Bulgária ellen. Coe lejáratta magát... Különleges eseményről szá- moflt be a DPA és az AFP hírügynökség a kölni nem­zetközi atlétikai verseny krónikájában. A meghívot­tak közül a brit Sebastian Coe, a 800 m-es táv első számú esélyese ultimátum­mal felérő kijelentést tett, feltételként szabta meg, hogy a rajtnál nem jeleh- győztes és ex-világcsúcstar- het meg a kubai olimpiai tó Juantorena. Coe elérte célját, §, kubai nem indult, a britek büszkesége megszo­rítás nélkül győzött, mégis lejáratta magát... Az NB I-es felkészülés egyik állomásaként vett részt a Vegyiművek férfi rölpabda csapata Szegeden a „Fesztivál Kupán” au­gusztus 19—20—21-én. A tornára 20 csapatot hívtak meg, ebből tíz az NB I-ben szerepel. A Szolnoki Ve­gyiművek eredményei:« Elődöntő, aug. 19-én: KSE —Vegyiművek 2:1, Vegyi­művek—Dunaújváros 3:0, Vegyiművek—22-es sz. Vo­lán 3:0, Bp. Vasas—Vegyi­művek 2:1. Középdöntő, aug. 20-án: Vegyiművek— DUTÉP 3:0, Vegyiművek— Bakony Vegyész 2:1, DÉL­ÉP—Vegyiművek 3:0. Hely­osztó az 5. helyért: Vegyi­művek—Nyíregyháza 2:1. A 3. helyért: KOMÉP—Bp. Vasas 2:1. A döntő: KSC— DÉLEP 2:0. A tornát 3x15 percre játszották, a döntőt pedig két nyert játszmára. 1. KSC, 2. DÉLÉP, 3. KOMÉP, 4. Bp. Vasas, 5. Sz. Vegyiművek, 6. Nyíregy­háza. A csapatok nagyrésze még nem tart ott, hogy ko­moly következtetéseket te­hessen levonni az eredmé­nyekből. Mindezek ellenére jelentős eredményt ért el az NB I. két újonca a *DÉLÉP és a Nyíregyháza. Eredményeik arra intenek, hogy a bajnokságban mind­két csapattal komolyan kell számolni. A Vegyimű­vek helyezése a várakozás­nak megfelelő, a játékon látszik, hogy még a felké­szülés elején tartanak. A mérkőzéseken több ifjúsági játékos is szóhoz jutott, közülük Tamási István és Nagy Lajos játéka emelke­dett ki. A mérkőzések jól szolgálták a felkészülést. Az Október 9-én induló baj­nokságig rendelkezésre álló idő alatt még tovább csi­szolható a csapat játékstí­lusa, kialakítható a végle­ges forma. Megyei labdarúgó bajnokság Sz. Cukorgyár—Szászberek 1:1 (0:1). Cukorgyári pálya, 200 n., v.: Bohár. Cukorgyár: Csécsey — Márkus, Mihályi, Szalai, Labancz, Gönczöl, Kovács, Tímár, Koncsik, Kormos, Pusztai. Edző: Tóth László. Szászberek: Farkas — Tóth, Tomkó (Makai), Ko­vács, Szabó Gy., Göblyös, Ba­logh, Vörös, Szabó I., Nagy, Laki. Edző: Laki Imre. A ha­zai csapat gyengén kezdett és ez megbosszulta magát, mert az ellenfél a 8. perc­ben megszerezte a vezetést. Jobboldalon vezettek táma­dást, a beadott labdát a ka­pu előterébe játszották, és Laki öt méterről a bal alsó sarokba passzolta. A cukor­gyári csapatot megzavarta a bekapott gól, idegesen, kap­kodva játszott az egész mér­kőzés folyamán. Szászberek az elért vezetés után betömö­rült kapuja elé. A hazaiak próbálkozásai elakadtak a védőfalon vagy Farkas kapus hárított. Az is hiba voit, hogy nem a megszokott játé­kot játszották, hanem maga­san ívelgették kapu elé a labdát, eredménytelenül. Az első félidőben Szászberek kapufát fejelt. Szünet után is a hazai csapat támadott többet. A vendégek rajtaütés- szerű támadásokat vezettek, a fellazult védelem mellett gólhelyzeteket is kidolgoz­tak, csak nem tudták azokat értékesíteni. A 75. percben Koncsikot a 16-oson belül felvágták, de a játékvezető nem adott 11-est. A 85. perc­ben Tímár 16 méterről erős félmagas lövést küldött a bal sarok feléj Farkas kiütötte a labdát és Kormos öt méter­ről a bal alsó sarokba pasz- szolta, 1:1. A Cukorgyár nem tudta megismételni szerdai jó játékát. Szászberek lelkes, jól tömörülő védelme révén jogosan vitte el az egyik baj­noki pontot. Jó: Márkus,' Mi­hályi, Kovács, Kormos, ill. Kovács, Szabó Gy., Szabó I., Balogh» Ifi: Sz. Cukorgyár—Szász­berek 5:0. Tisza Cipő SE—Kunhegyest ESE 4:1 (1:0). Kunhegyes, 400 n., v.: Trencsényi. Kun­hegyes: Végért — Szabó G. (Borbély), Kovács, Lukács, Nagy, Kovrig. Juhász, Grá- czer, Király (Szatmári), Her- bály, Kiss. A 4. percben Ko­vács öngóljával vezetést szerzett Martfű. Ezután me­zőnyjáték folyt, a kapuk fel­váltva forogtak veszélyben, de gólt egyik csapat sem tu­dott elérni. A 48. percben Nyitrai egyéni játék után megszerezte Martfű második gólját. A 65. percben Her- bály az üres kapu fölé fejelt öt méterről. A 70. percben Gráczer szépített. A hajrában a kitámadó hazai csapat vé­delmi hibáit kihasználva előbb Kesjár II., majd Kes- iár I. volt eredményes. Jók: Kesjár I., Palcsó, Mihovics. ill. Kiss. Ifi: Kunhegyes—Martfű 3:0. Sz. Vegyiművek—Középti­szai MEDÖSZ 0:0. Vegyimű­vek pálya, 150 n., v.: Csipe. Vegyiművek: Öllé — Szik­Gólszegény forduló szai, Fedor, Dobos, Kelemen, Felföldi, Császár Mari, Dá­vid, Pusztai, Tóvizi. Jó ira­mú mérkőzést vívott az el­múlt bajnokságban előkelő helyen végzett két együttes. Az első félidőben mindkét kapu előtt adódtak helyze­tek, de nem sikerült gólra váltani. A második félidőre sem változott a játék képe, bár a hazaiak nagyobb se­bességre kapcsoltak, és Pusz­tai ákár a mérkőzést is el- dönthatte volna, amikor az 58. percben egy hazaadást el­csípett és a kapust kicselez­ve kapufára gurított. A ven­dégeket dicséret illeti a lel­kes játékukért. Jók: Dobos, Szikszai, Kelemen, ill. Szán­tó, Magyar, Baktai. Ifi: Kenderes—Sz. Vegyi­művek 3:1. Jászjákóhalma—Túrkeve 2:1 2:0. Jászjákóhalma, 250 n., V.: Juhász. Jászjákóhalma: Rostás — Banya I., Gecse, Rácz, Szöllősi, Fejes, Pa- lócz, Sándor (Sípos), Banya II. (Kuli), László, Nagy L. - Jó talajú pályán, ideális idő­járás mellett a hazai csapat végig támadta az első fél­időt, és több kihagyott lehe­tőség után a nagyszerűen játszó László kétgólos előnyt szerzett. A második félidő­ben egyenrangú ellenfélnek bizonyult a vendégcsapat, de csak szépítésre futotta ere­jéből Barta révén. Jók: Fejes, Palócz, László, Nagy, ill. Barta, Retter, Szemes. Ifi: Jászjákóhalma—Túrke­ve 0:0. Jászalsószentgyörgy—Török- szentmiklós 0:0. Jászalószent- györgy, 500 n., v.: Szántó. Jászalsószentgyörgy: Pove­dák — Szabó J., Kiss B. (Ví­zi), Kábák, Pálszabó, Rékasi. Bathó, Szabó B. (Gál Z.), Pa­gonyi. Balogh, Lázár. A mér­kőzést pénteken játszották. Fülledt melegben az első játékrészben a rutinos ven­dégcsapat egyre-másra dol­gozta ki helyzeteit, de a jól záró. hazai védelem a helyén volt. A második félidőben már a hazai csapat támadott többet, de helyzeteit y nem tudta kihasználni. Végül a végig sportszerű, küzdelmes mérkőzésen igazságos ered­mény született. Jók: Pove- dák. Kiss B.. Kábák. Bathó, illl. Elekes, Medveczky, Ko­zák. Ifi: Jászalsószentgyörgy— Törökszentmiklós 3:0. Jászberényi Vasas—Tisza­füred 0:0. Jászberény, 200 n., v.: Pataki. Jb. Vasas: Balázs — Treba, Szdlasi, Móczó, Pa­lásti (Seres), Ambrus. Mörß (Hallgat), Raffael B„ Tóth, Vígh, Raffael F. Kiegyenlí­tett első negyedóra után a hazai csapat némi mezőnyfö­lénybe került, gyenge napot kifogó csatárai azonban még helyzetet sem nagyon terem­tettek. Szünet után a Vendé­gek kezdtek jobban, több veszélyes támadást vezettek, Balázs azonban biztosan vé­dett. A hajrában a Vasas be­szorította ellenfelét, helyze­tei is voltak, gólt azonbai nem sikerült elérni. Ifi: Jb. Vasas—Tiszafürec 3:1. Szajol—Karcag 1:1 (1:1) Szajoi, 450 n., v.: Uhrin. Sza­jol: Kupái — Hack (Kenye­res), Fenyves, Molnár, Tóth Török. Horváth, Vincze, Papi (Németh 60. perc), Szabó Gál. A két jól felkészíteti csapat találkozója színvona­las, jó mérkőzést hozott. A vendégek kemény játéké meglepte a hazaiakat. A mér­kőzés mindvégig nyílt volt, £ kapuk sűrűn kerültek ve­szélybe. A hazaiak gyors meglepetésszerű támadásai rendre veszélyt jelentettek Feltűnő volt a vendégek ke­ménysége mellett a sokmoz- gásos játék, gyors csatáraik révén sűrűn veszélyeztették a hazaiak kapuját. A látottak alapján a döntetlen igazsá­gosnak mondható. Sárgalapos figyelmeztetés: 10. percben Hack. A 65. percben Horváth a kiállítás sorsára jutott Meglepetésre, hiszen a rug- dosásban a vendégek Török nevezetű játékosa volt a kezdeményező. Góllövők: Tü­dős, ill. Gál. Jók: Fenyves (a mezőny legjobbja). Tóth. Molnár, ill. Török, Nagy, Tü­dős. Ifi: Szajol—Karcag 0:1. Abádszalók—Kunszentmár- ton 0:0. Abádszalók, 500 n., v.: Pálinkás. Jó iramú, szik- rázóain kemény mérkőzést vívott a két csapat. Az első félidőben a kapuk felváltva forogtak veszélyben, de egyik csapat sem tudott gólt rúgni. A második félidőben szinte egy kapura játszott a hazai gárda, de fölényét nem tudta érvényesíteni. A hazai csatárok még három méter­ről sem tudtak a vendégek kapujába találni. A kemény iáték miatt a játékvezető négy sárga lapot osztott ki. Jók: Szabó L., Csonka Ä., Oláh, ill. a vendégcsapat vé­delme, élén a kapussal és Ke­rekes. Ifi: Abádszalók—Kunszent- máhton 2:1. Országos ifjúsági bajnok­ság. Budapest csoport: Szol­nok VSI I.—Csepel 7:0 (1.0). Szolnok. G.: Mészáros 3, Só- ti'2, Romanek, Csató. Serdü­lő: Csepel—SZ VSI 4:0 (2:0). Szegedi csoport. ifjúsági: Mindszent—SZVSI II. 1:1 (1:0). Mindszent. G.: Bálint. Miskolci csoport, ifi: Jász- kisér—Nyíregyháza 0:0, ser­dülő: Nyíregyháza—Jászkisér 8:0. Tragikus hirtelenség­gel elhunyt Bózsár Lász­ló, a Szolnok Városi Sportiskola labdarúgó­szakosztályának techni­kai vezetője. Miskolcon az előkészítő csapattal edzőtáborban tartózko­dott, amikor csütörtökön rosszul lett, kórházba vitték, és pénteken el­hunyt. 47 éves volt. Kosárlabda Felkészülés a bajnokságra Portisch az élen Adorján javított A mexikói Tolucában a sakikvilágbajnoki zónaközi verseny 9. fordulójában be­fejezték a két függőben ma­radt játszmát. Adorján az argentin Rubinetti ellen döntetlent ért el, s ezzel ja­vított helyzetén. Az ugyan­csak függőben maradt Tor­re (fülöp-szigetéki) — Seirawan (amerikai) mérkő­zést Torre nyerte, s most a 2. helyen áll Portisch Lajos mögött. Az állás: Portisch 6.5 pont, Tőrre 6, Ivanov (ka­nadai) 5.5, Adorján, Seirawan, Szpasszkij (szov-, jet), Nunn (brit) és Juszu- pov (szovjet) 5—5, Bálasov (szovjet) és Polugajevszkij (szovjet) 4.5—4.5, Hulak (jugoszláv) 4, Rubinetti (argentin) 3, Robriguez (ku­bai) 2.5, Kouatly (Libano­ni) 1.5. Augusztus 17—26. között Bonyhádon a Botond Kupán szerepelt a Szolnoki MÁV MTE NB Il-es női kosárlab­da csapata. Hét együttes négy napon át körmérkőzéses for­mában döntötte el a helyezé­seket. A MÁV MTE eredményei: BSE—Szolnok 112-40 (70-17) pontszerzők: Gebei 10, Sza­lai 6, Mohácsi 8, Krasznocsu- benkó 5, Erdős 5, Fricz 4, László 2. KSC „A”—Szolnok 70-53 (45-16). Ld: Szalai 17, Gebei 10, Krasznocsubenkó 8, Erdős 4, Mohácsi 14. Soproni Postás—Szolnok 63-49 (28-29) Ld.: Szalai 16, Gebei 14, Krasznocsubenkó 8, Mohácsi 9, Erdős 2. Szek­szárdi Dózsa—Szolnok 72-45 (40-25). Ld.: Szalai 6, Gebei 12, Krasznocsubenkó 9, Mo­hácsi 14, Erdős 2, Vérségi 2. Szolnok—Kecskemét „B” 60-59 (26-33). Ld.: Szalai 16, Gebei 4, Krasznocsubenkó 12, Erdős 6, Mohácsi 14, Fricz 6, László 2. Bonyhád—Szolnok 64-54 (34-24)-. Ld.: Szalai 12, Gebei 7, Krasznocsubenkó 15, Mohácsi 6, Erdős 8, Du­dás 4, Vérségi 2. A tornát a BSE csapata nyerte. A to­vábbi sorrend: 2. Szekszárd, KSC „A”, 4. Sopron, 5. Bony­hád, 6. Szolnok, 7. KSC „B”. A legeredményesebb játékos Harsányi (Szekszárd), a leg­jobb védőjátékos Fodor (BSE), a legtechnikásabb já­tékos Sepsei (BSE) lett.