Szolnok Megyei Néplap, 1982. május (33. évfolyam, 101-125. szám)

1982-05-11 / 108. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1982. MÁJUS 11. Megyei labdarúgó­Középtiszai MEDOSZ Nemzetközi lovasverseny bajnokság visszavette a vezetést Középtiszai MEDOSZ SK —Jászberényi Vasas 4:1 (3:1) Kenderes 200 néző. Ve­zette: Cziczás. K. MEDOSZ: Szerencsi II. — Szilágyi, Lakatos. Magyar. Fuder, Szem drei _ Baktai, Szántó. Süveges II. (Hetrovicz), Sü­veges I, Szendrei I. Egy szép hazai támadás az el­mélázó vendég védők mellett már az első percben góllal végződött. A védekezéssel keveset törődve továbbra is nyíltan támadott mindkét csapat, így a kapuk gyak­ran kerültek veszélybe. A második félidőben a vendé­gek el fái adtak a hazai tá­madások pedig rendre a jászberényiek lestaktikáján akadtak el. Góllövők: Sü­veges II (2). Szerencsi' Szendrei. ill. Szilasi. Jók: Szerencsi II. Süveges II, Szerencs, I, Szántó, illetve Balázs. Deák' Szilasi. Besenyszög—Tisza Cipő SE 1:1 (1:1). Besenyszög 400 n. v.: Trencsényi. Be­senyszög: Kiss I. — Dudok. Varga L.. Pillió, Koncsik, Maródi, Boros Gy.. Danyd J. (Gyenge). Kiss Gy.. Varga Gy.. Danyj T. Az első fél­időben kiegyenlített volt a játék, mindkét csapat több veszélyes támadást vezetett. A félidő közepe táján a ha­zai csapat megszerezte a ve­zetést. de 10 perc múlva a vendégek egy remek fejes gólal egyenlítettek. A má­sodik félidőben Besenyszög többet támadott, de gólhely­zeteit nem tudta kihasznál­ni. A látottak alapján a ven­dégcsapat részére hízelgő a döntetlen. Küzdelmes, niagy- iramú jó mérkőzés volt. Gól. Danyi J. ill. Kókai. Jók: Varga L.. Pillió. Ma­ródi, Koncsik Danyj J.. ill. Kókai. Palcsó. Tóvizi. Mi- hovics. Fürtös. Jászjákóhalma—Jászfény. szaru 1:1 (4:0). Jászjákóhal­ma 200 n. V.: Balázs. Jász- jáfcóhalma: Vasas — Ba­nya, Gecse. Fejes. László- Kuli Palcsó. Rácz, Szöllő- si (Kiss). Nagy Sipos (Sán­dor). A gólok sorát a 6. percben Szöllősi nyitotta meg. és a helyzetek alapján akár kétszámjegyű ered­mény is születhetett volna. A minden csapatrészében jobb hazai együttes szinte tetszés szerint érte el a góljait. Gl. Nagy L. (2), Kiss (2). Palcsó (11-esből). Sípos. Szöllősi. illetve Hor­váth. Jók: a hazai csapat, ül. Horváth, Gergely. Szászberek—Szolnoki Ve­gyiművek 0:0. Szászberek 200 n. v.: Pató. Szászberek: Farkas — Nagy, Donkó. Kovács. Szabó Gy.. Juhász. Veres, Balogh, Szabó I.. Bezzeg, Laki. A tavaszi for­duló legjobb mérkőzését látták a nézők. Nagyimmá, izgalmas és változatos volt a találkozó amely igazsá­gos eredménnyel végződött. Mindkét csapat játékosait dicséret illeti a lelkes- és jó játékért. Jászapáti—Túrkeve 0:0 Jászapáti 300 n. v.: Jancsó. ^Jászapáti: Végh — Bója, Kiimák. Jezsoviczki, Zsem- beri. Szabó. Kovács Borics- Tajti (Molnár). Mezei. Ba­logh (Birkás). A dobogós helyért küzdő Túrkeve és a kieséstől fenyegetett Jász­apáti mérkőzése iránt nagy volt az érdeklődés. Egvik csapat sem állt b« védekez­ni és ígv ió mérkőzés ala­kult ki. Nagy volt az iram mindkét csapat jól játszott. Egv ió mérkőzésen igazsá­gos pontosztozkodás szüle­tett. Jók: az egész hazai csapat, ill. Katona. Szemes, Nagy] Tiszaföldvár—Kunhegyes 0:0. Tiszaföldvár 250 n. v.: Tajthy. TISE: Kele - Far­kas Berta, Hegedűs, Szűcs. Szőke. Aponyi (Petróczki). Makó, Viíjcze Németh F., Németh J. Közepes színvo­nalú és iramú mérkőzés. A vendégek az egy pont meg­szerzése érdekében védeke­zésre rendezkedtek be és nagy elszántsággal küzdöt­tek. A hazaiak a legbizto­sabb helyzeteiket sem tud­ták gólra váltani, így meg kellett elégedniük a döntet­lennel. Jók: Hegedűs, Szűcs, Farkas, ill. Végért, Juhász. Kiás. Szolnoki Cukorgyár— Abádszalók 3:1 (0:1). Cu­korgyára pálya 100 n. v.: Fábri. Cukorgyár: Csécsey — Márkus, Mihályi, Szalai. Labanez Kovács. Timár, Kormos. Pintér M. (Pusz­tai), Szabó. Balogh. A kevés néző két ellentétes félidőt látott. 19. percben 11-eshez jutott a vendégcsapat, mely­ből Pataki volt eredményes. Az 57. percben Pusztai be­adásaiból Kormos kiegyenlí­tett. A 75. percben a Cu­korgyár is 11-eahez jutott, melyből Balogh megszerezte a vezetést. A 85. percben Balogh beadásából ismét Kormos volt eredményes. Az első félidőben jól játszó abádsza 1 okiak a- második félidőben elkövették azt a hibát, hogy csak időhúzásra és bekkelésre rendezkedtek be. A cukorgyáriak a második félidei játékuk alapján ilyen arányban is megérde­melten szerezték meg a győ­zelmet. Kiállítva: Mérten és Bácskái (mindkettő Abád­szalók). Jó: Kormos. Ba­logh Szabó Labanez. ill. Szabó J., Szabó S. * Mezőtúri Főiskola SE— Jászárokszállás 1:0. (1:0). Mezőtúr 150 n. v.: Csényi. MFSE: Gumula — Pólyák, Gonda, Takács. Kollár, Bo­lya (Juhász). Nagy. Fehér, Béleczky. Máté. Zsuró (Ko­pasz). Jól kezdődött a mér­kőzés a hazaiak számára. A 3. percben formás támadás­ból Béleczlky szerzett gólt. További rohamokkal meg­próbálták növelni előnyü­ket a főiskolások, azonban a helyzetek kimaradtak. A 2. félidőre kiegyenlítődött a játék, de mindkét csapat­nak kevés helyzetet sikerült kidolgoznia. Jók; Gumula, Gonda. Fehér és Jászárok­szállás középpé lyásai. Tiszafüred—Tószeg 11:0 (6:0). Tiszafüred 400 n. v.: Ja nősek. Tiszafüred: Ko­vács — Galiajda. Papp, Ve­res Deli. Somogyi, Bérezi, Eszenyi. Bállá, Németh. Borbély. Gólözönnel végző­dött Tiszafüreden a ipérkő- zés. Hosszú ideje első alka­lommal játszott igazán fel­szabadultan a hazai csapat és a 6. percben elkezdődött a gólgyártás. Különösen Borbély volt elemében, aki a mezőny legjobbjaként emelhető ki, de dicséret il­leti az egész hazai gárdát lelkes, szellemes játékáért. Gl.: Borbély (5). Fc^nvi (2). Galajda (2), Somogyi. Dér (öngól). Jók: a teljes hazai csapat. Borbély a mezőny legjobbja, ill. Sza­kács, Dallos. Asztalitenisz Killián-mérleg: egy döntetlen, egy vereség A Honvéd Killián FSE NB Il-es női asztalitenisz-csapa­ta még szombaton lejátszot­ta Budapesten a soron követ­kező bajnoki mérkőzését a bajnokság titkos esélyese, a Hídépítők SE ellen. A mér­kőzés egyenlő erők küzdel­mét hozta, melynek igazsá­gos pontosztozkodás lett a vége. Bp. Hídépítők SE— Honvéd Killián FSE 8:8. — Győz: Imre (4), Wix (3), Al­földi (1) ill. Juhász (3). Hor- tobágviné, Vágó (2—2), Tö­rök (1). Nem csalódott az a mint­egy 150 néző, aki dacolva az esővel, vasárnap délelőtt ki­látogatott a tiszaligeti sport- csarnokba, hogy tanúja le­gyen a Bp. Spartacus—Hon­véd Killián FSE NB I-es asztalitenisz összecsapás­nak. Kedves ünnepség előz­te meg a mérkőzést. Köve­cses Ferenc, a hazaiak edző­je az EB-t nyert magyar vá­logatott jelenlévő tagjainak — Klampárnak, Jónyernak, Molnárnak és Kristonnak — átadta a Killián György Re­pülő Műszaki Főiskola em­lékplakettjét és egyesületi zászlóját. A színvonalas ösz- szecsapásokkal tarkított mér­kőzés félidejében a hazaiak még 7:5 arányban vezettek, de ezzel el is lőtték a puska­tum K5*v ' ICTVIlUCAr Az NB I-es mérkőzés leg­jobbjai: Klampár és Kriston porukat, és végül a vártnál kisebb arányú vereséget szenvedtek a sokszoros baj­nokcsapattól. A vendégeknél Klampár játéka emelkedett ki, aki még játszmát sem veszített, a hazaiak közül pedig Kriston és Csaba ér­demel dicséretet. — Győz: Klampár í5), Jónyer (4), Molnár (3), Káposztás (2), Simon (1) ill. Kriston (4), Csaba (3), Báthory (2), Am- rein (1). NB II. Férfi: Békéscsabai Konzerv—Szó. Spartacus 13:12. A tartalékos hazai gárda ezen a találkozón még a szerencsével is hadilábon állt. A végig fej-fej melletti nagy küzdelemben az utolsó szett döntött a békéscsabaiak javára. Győz: Andódy, Czi- na. Sebestyén (3—3), Sajben, Balogh (2—2) illetve Bodrogi (5). Fehér, Bagi (3—3), Ko­vács (1). NB III. Lehel SC—Debre­ceni Universitas 13:3. Jász­berényben került sor a baj­nokság negyedik fordulójá­ra, és a Lehel újabb győ­zelmével 100 százalékos a csoportban. A győzelmeken Bene, Sz.arvas, Hajós (4—4) és Krizsán (1) osztozott. Kiemelkedtek az észt válogatottak A Szolnok megyei Lovas­iskola Gazdasági Társaság és a Szolnok városi Sportléte­sítmények Igazgatósága nem­zetközi lovasversenyt rende­zett vasárnap Szolnokon. Sajnos, az időjárás döntő mértékben befolyásolta mind a látogatottságot, mind pe­dig a versenyzők eredmé­nyességét. Az esőtől mélyen átázott nehéz talajon kellett a lovasoknak versenyezniük. Tíz sportegyesület 78 lova és 56 versenyzője indult a kü­lönböző magasságokon kiírt számokban. Külön színfoltot jelentett az Észt SZSZK lo­vasválogatottjának szereplé­se, amely a kiskunhalasi nagy nemzetközi verseny megnyerése után Szolnokon is sikert sikerre halmozott. Az újonnan alakult szolno­ki lovas szakosztály sem szé­gyenkezhet, ugyanis Farkas József lépést tudott tartani az észt válogatottal. A lovas­iskola szempontjából igen jelentős a serdülők verse­nyében elért eredmény, hi­szen két, alig egy éve lovag­ló kislánynak sikerült a mintegy 32 főnyi mezőnyben előkelő helyet elfoglalnia. Eredmények. Kezdő lovak díjugratása 100 cm-en: 1. Radányi János (Abádszalók) Gitta ni. 0 hp. 42,5 mp. 2. Udvardi János (Kőtelek) Va- tukán ni. 0 hp. 44 mp. 3. Csajbók János (Törökszent­miklósi Fauszt ni. 0 hp. 59 mp. 4. Tajti László (Tápió- szentmárton) Apacs ni.' 4 hp. 44,5 mp. 5. Farkas József (Szolnok) Irán ni. alappályán 4 hp. 85 mp. Ifjúsági díjugratás 100 cm- en: 1. Galló Imre (Orgovány) Maneken ni. 3 hp. 57 mp. 2. Szabó Gyula (Kőtelek) Luci­fer ni. 4 hp. 43 mp. 3. Bo- csai József (Orgovány) Dá- ridó ni. 4 hp. 48 mp. 4. Lu­gosi Mihály (Orgovány) Kati ni. alappályán 4 hp. 124 mp. 5. Daragó Imre (Abádszalók) Csibi ni. 9 hp. 111 mp. 6. Gál Sándor (Kőtelek) Buj- tár ni. 9 hp. 111 mp. Staféta ugratás 110 cm-en: 1. P. Konstantin—Oinus Too- mas (Észt SZSZK) Vensira— Classis ni. 48 hp. 119 mp. 2. Elsőn Pille—Kuhre Urmas (Észt SZSZK) Geminas—Po- mul ni. 48 hp. 120 mp. 3. Miklósvári Tamás—Farkas József (Szolnok) Dales—Sár­garigó ni. 45 hp. 129 mp. 4. Elsőn Pille—P. Konstantin (Észt SZSZK) Baltiest—Rom ni. 43 hp. 130 mp. 5. Bocsai József—Mezei Pál (Orgo­vány, Kőtelek) Dominó—Lu­cifer ni. 48 hp. 130 mp. 6. Babuchay György—Argyán András (Szenttamás) Muské­tás—Ingratus ni. 47 hp. 127 mp. Csapatverseny 120 cm- en: 1. Észt SZSZK 0 hp. 2. Kőtelek 16 h*p. 3. Hatvan 26,25 hp. 4. Szolnok 50,25 hp. 5. Szenttamás 72,25 hp. — Egyéni értékelésben: 1. K. Prohorov (Észt SZSZK) Ver­sina ni. 0 hp. 72 mp. 2. Far­kas József (Szolnok) Sárga­rigó ni. 0 hp. 84,2 mp. 3. El­sőn Pille (Észt SZSZK) Bal­tiest ni. 0 hp. 95,2 mp. 4. Oinus Toomas (Észt SZSZK) Clasis ni. 0 hp. 96,2 mp. 5. K. Prohorov (Észt SZSZK) Rom ní. 8 hp. 96,7 mp. 6. Radványí János (Abádszalók) Gitta ni. 0 hp. 101 mp. Serdülő 90 cm-en: 1. Gál Sándor (Kőtelek) Bujtár ni. 0 hp. 22 mp. 2. Lengyel Zsu­zsa (Szolnok) Ciliké ni. 0 hp. 23 mp. 3. Menyhárt Brigitta (Szolnok) Irán ni. 0 hp. 23,2 mp. 4. Gál Sándor (Kőtelek) Füles ni. 0 hp. 24,2 mp. 5. Bőr Attila (Abádsza­lók) Gambrinusz ni. 0 hp. 24,8 mp. 6. Tóth László (Kő­telek) Csinos ni. 0 hp. 25 mp. Jászkiséri bravúr Területi labdarúgó­bajnokság Rákóczifalva—Törökszent- miklós 1:0 (0:0). Törökszent- ' miklós, 800 n., v.: Inges. R.- falva: Géléi — Horváth, Se­bők, Kovács, Ladányi, Ben- csik II, Szabó, Zakar (Tö­rök), Gergely, Bencsik I, Nyolczas II (Mihályi). Edző: Lódi László. Törökszentmik- lós: Elekes (Mayer) — Bo- da, Hoppál, Molnár I, Busa, Kozák, Oláh, öz, Sebők, Mol­nár II (Sajtos), Lengyel. — Edző: Révfy Imre. Az első perctől kezdve óriási iramot diktált mindkét csapat. A hazaiak nagyobb gondot for­dítottak a védekekésre, de ez nem jelentette azt, hogy le­mondtak a támadásokról. Szünet után folytatódott a nagy iramú küzdelem, sőt gyakori volt a szabálytalan­ság is, melynek következté­ben Hoppál íTSE) sárga la­pot kapott. A Rákóczifalva fölénybe került, és egy jól sikerült lövéssel megszerez­te a megérdemelt győzelmet. G.: Szabó. Jó: Szabó. Kovács, Bencsik II, Bencsik I, ill. Öz, Molnár I, Hoppál, Boda. — Hajik — Jászkisér—Kisvárda 1:0 (0:0). Kisvárda. 800 n., v.: Szabó S. Jászkisér: Kökény — Gephardt, Bérezési, Tóth F. (Gócza), Csillik, Farkas, Postás, Kovács, Tóth L., Menyhárt, Tóth J. — Edző: Bukhár László. A hazai csa­pat lépett fel támadólag, mégis a 7. percben a vendé­geknek volt az első gólhely­zetük. Postás belőtt szögle­tét Tóth J. 5 méterről a ka­pus kezébe fejelte. Tovább­ra is a hazaiak támadtak, igen kíméletlen játékkal tö­rekedtek a két pont megszer­zésére. A 10. percben Tóth F.-et csúnyán leterítették, ígv Jászkisér cserére kény­szerült. A 25. percben Pos­tás—Menyhárt—Tóth L. ak­ció végén Tóth L. lövését a kapus szerencsével hárította. A második félidőben sem változott a játék képe, a ha­zaiak elkeseredetten roha­moztak. A 68. percben Pos­tás három védő között tisz­tára játszotta magát, az alap­vonalról küldött beadásából Tóth L. védhetetlen gólt fe­jelt. A 86. percben ismét Tóth L. lépett ki a védők közül, de 15 méterről mellé gurított. Végeredményben a csütörtöki hidegzuhany után dicséretet érdemel az egész jászkiséri csapat fegyelme­zett és lelkes játékáért, va­lamint az edzői utasítás ma­radéktalan betartásáért. Kö­zülük is kiemelkedett: Kö­kény, Bérezési, Tóth L„ Far­kas, míg a hazaiak közül Ba­tári. — Ficzek — Karcag—Csenger 3:1 (2:0). Karcag, 600 n., v.: Veress. Karcag: Kocsis — Varga, Kábák, Tüdős, L. Kiss, Her­nádi 1,'Nagy, Hernádi II, An­tal, Erdei (Bíró), Borók (Papp). Edző: Sinkovics Fe­renc. Csenger: Mándi — Bodnár, Gazdag, Osváth, Má­rián Z., Ferenczi, Berki, Má­rián E., Gere, Csorvási, Mit- ró. Edző: Magyar László. A 17. percben már a harmadik nagy karcagi helyzet maradt kihasználatlanul, a 19.-ben viszont Kábák mentett a gól­vonalról. A 26. percben An­tal ugrott ki két védő között, s amikor a 16-oson belül be­érték, az üresen maradt Er­deihez továbbított, aki 8 méterről megszerezte a veze­tést. A vendégek helyenként túl kemény játéka borzolta a kedélyeket. A 44. percben a kapura törő Borókot elrán­tották az 5-ösön, a megítélt büntetőt Erdei értékesítette, 2:0. Fordulás után az 55. percben Nagy szép cselek után Hernádi II-vel kény­szerítőzött. majd a visszaka­pott labdát líí méterről fél- magasan a bal sarokba lőtte, 3:0. A 75. percben az alap­vonal közelében szabadrú­gáshoz jutottak a vendégek. A beívejt labdát Csorvási a hálóba fejelte, 3:1. A hely­zetek alapján a Karcagi SE nagyobb arányban is győz­hetett volna. Jó; Nagy, Var­ga, Hernádi I, Kábák, ill. Mándi, Osváth, Mitró. — Szöllősi — l Hajdúböszörmény—Kun- szentmárton 2:0 (0:0). Kun­szentmárton, 200 n., v.: Tas- si. Hajdúböszörmény: Man- gu — Nagy, Lipők, Munká­csi, Burai, Sugár (Fejes), Derzsényi, Andorkó, Ko­csis, Sütő (Mándi), Bezzegh. Edző: Tardi Imre. KTE: Ga- ráz — Hürkecz, Hábensusz S.. Hábensusz L., Tóth I., Németh, Dézsi, Tóth Z., Ke­rekes, Gellér, Veres. Edző: Tóth András. A hazai csapat gyászszalaggal a karján lé­pett a pályára. A mérkőzés kezdete előtt egy perces gyászszünetet tartottak a május 6-i mérkőzés után el­hunyt Tóth Ferenc játékos­társuk emlékére. Magas szín­vonalú mérkőzésen azonos felfogásban játszottak a csa­patok. A támadásra helyez­ték a súlyt, ugyanakkor az ellentámadások széttördelésé- re is gondot fordítottak. Gól­helyzetek is adódtak, de a hazai csatárok rendszerint mellé lőttek. A vendégek helyzeteit Garáz több eset­ben merész lábravetődéssel semlegesítette. Döntetlennek látszott a sportszerű mérkő­zés, amikor a csereként be­állt Fejes a 80. percben át­gurította a labdát a gólvona­lon. Dézsi piros lapot ka­pott. Az ideges hangulatban beszorult az ellenfél, mégis a 89. percben ismét Fejes lőtt gólt. Jó: Bezzegh. Fejes, Andorkó. ill. Garáz, Kerekes, Hábensusz S., Hürkecz, Né­meth. Ifi: Hajdúböszörmény— KTE 4:1. — Lázi — A győztes észt staféta egyik tagja Oinus Toomas — (Fotó: Dede)