Szolnok Megyei Néplap, 1982. május (33. évfolyam, 101-125. szám)

1982-05-07 / 105. szám

1982. MÁJUS 7. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 •sr Gyászhír — köszönetnyilvánítások Fájó szívvel tudatjuk, hogy szeretett édesanyánk, nagy­mamánk, ÖZV. MIHÓK ISTVANNÉ (Pozderka Ilona) türelemmel viselt hosszú szenvedés után 70 éves korában elhunyt. Te­metése május 7-én 15 órakor lesz a törökszentmiklósi Vö­rös Hadsereg úti temetőben. A gyászoló család, Török- szentmiklós. Köszönetét mondunk mind­azon közeli, távoli rokonok­nak, barátoknak, a Vízügyi Igazgatóság dolgozóinak, nyugdíjasklub tagjainak, a sportegyesület résztvevőinek, munkatársaknak, szomszé­doknak, ismerősöknek, akik felejthetetlen halottunk, BERNARD ANTAL temetésén megjelentek, ko­szorúikkal, virágaikkal, rész­vétnyilvánításukkal fájdal­munkban együtt éreztek. A gyászoló család, Szolnok. Köszönetét mondunk mind­azoknak, kik édesapánk, nagyapánk, DEÁK MIHÁLY temetésén részt vettek, ko­szorúikkal, virágokkal el­halmozták. fájdalmunkban együtt éreztek. A gyászoló család. Hálás szívvel mondunk kö­szönetét mindazoknak a ro­konoknak, jó barátoknak, munkatársainknak, akik fe­lejthetetlen édesanyánk, ÖZV. SZABOLCSI JÓZSEFNÉ Gigor Mária temetésén részt vettek, virágaikkal részvét- nyilvánításukkal fájdalmun­kat enyhítették. Szerető gyer­mekei és családjai. Hálás szívvel mondunk kö­szönetét mindazok rokonok­nak,ismerősöknek, szomszé­doknak, Kőtelek—Nagykörű Ady Tsz vezetőinek és dol­gozóinak. a Szolnok 1. Posta- hivatal vezetőinek és dolgo­zóinak, a Nagykörű Postahi­vatal dolgozóinak, akik sze­retett fiam, férjem, édes­apánk, nagyapánk, testvé­rünk, sógorunk, SZECSKÓ EMIL temetésén részt vettek, sírjá­ra helyezett virágaikkal és koszorúikkal fájdalmunkban, gyászunkban velünk együtt éreztek. Gyászoló család, Nagykörű. Köszönetét mondunk mind­azoknak, akik drága halot­tunk, KÖVICS GYULA temetésén megjelentek, mély gyászunkban velünk osztoz­tak, részvétüket nyilvánítot­ták. Kövics család. Ezúton mondunk hálás kö­szönetét mindazoknak, akik BARANYI JÓZSEF üzemvezető temetésekor rész­vétüket fejezték ki. A gyá­szoló család, Jászberény. Köszönetét mondunk mind­azon rokonoknak, jó bará­toknak, a jánoshidai Vörös Hajnal Tsz vezetőségének, a Jászberény városi Tanács költségvetési üzemének, az I. sz. pártalapszervezetnek, akik- drága jó feleségem, gyerme­kem, testvérünk, SÁNDOR ISTVANNÉ szül. Baráth Mária temeté­sén részt vettek, virágaikkal fájdalmunkon enyhíteni igye­keztek. Gyászoló férje, öz­vegy édesanyja és a család. Köszönetét mondunk mind­azoknak, akik férjem, édes­apánk, nagyapánk, SÁNDOR JÓZSEF temetésén részt vettek, s mély gyászunkban osztoztak. Sándor család, Jászberény. Köszönetét mondunk mind­azoknak, akik drága jó fe­leségem, édesanyánk, nagy­mamám, GAAL ISTVANNÉ szül. Sunyák Terézia temeté­sén részt vettek, sírjára ko­szorút, virágot helyeztek. Gyászoló család, Szolnok. Köszönetét mondunk mind­azon rokonoknak, ismerősök­nek, szomszédoknak, a zagy- varékasi Béke Tsz tagjainak, kik szeretett férjem, édes­apánk, nagyapánk. FARKAS FERENC temetésén részt vettek, sírjá­ra koszorút, virágot helyez­tek, utolsó útjára elkísérték. A gyászoló család. Köszönetét mondunk mind­azoknak a rokonoknak, bará­toknak, ismerősöknek, szom­szédoknak, a Szolnok megyei Beruházási Vállalat vezetői­nek és dolgozóinak, akik sze­retett férjem, édesapánk, nagyapánk, ID. MAJOR LÁSZLÓ temetésén részvétükkel igye­keztek fájdalmunkat enyhí­teni. Gyászoló felesége, gyer­mekei, unokái. INGATLAN HOLT-TISZA-PAR- TON, a város köz­pontjától 2 km a műút mellett 300 négyszögöl gyümöl­csös igényesnek el­adó. Telefon: 13-645. (2891) _________________ T ÖRÖKSZENTMIK- LÓS, Móra Ferenc út 17. alatti kettő és fél szobás, összkom­fortos, kertes, csalá­di ház eladó. Érdek­lődni : Törökszent­miklós, Kossuth út 152. (3322) _________ K ERTES családi ház eladó azonnali be­költözéssel. Török- szentmiklós, Thurzó F. út 15. Érdeklőd­ni lehet: Hunyady út 41., egész nap. (3380)__________________ MÁTRAI nyaraló új, kétszintes eladó. Ér­deklődni : dr. Tóth József pásztó. Nagy­mező u .1. 1/2. Te- lefon: 227. (3712) kisüjsz Állás, Táncsics út 43/1 há­romszobás új ker­tes családi ház ga­rázzsal eladó. (3467) 270 négyszögöl ne­messzőlő (bor és cse­mege) eladó. Cibak­házán, Bánomszőlő- ben. Cibakháza, Vö­rös Hadsereg tér 39. (3652) GÉPJÁRMŰ TRABANT 601. Spec. 3 éves eladó. Szol­nok. Kiss J. u. 74. Tel.: 11-363. (3803) IG írsz. Wartburg eladó. Érdeklődni lehet: Halasi István Martfű, Lenin út 13. (3649) 126-os Polski Fiatot veszek szín- és ár- megjelöléssel. ,,5 évesig” jeligére a kiadóba. (3804) ADÁSVÉTEL NAPOS- és előne­velt csirke megren­delhető. Szállítással is. Medve, Jászbe­rény, Kürt u. 1. (2293) TENYÉSZTOJÁS hampshire és F/l-es a 18-ik héttől kap­ható. Szakcsoport, Kisújszállás, Jókai út 7. (3459) ___________ 4 5-ös MTZ kettes ekével és tartalék motorral, kitűnő ál­lapotban eladó. Túr- keve, Hajdú Bene­dek út 31., Molnár Lajos. (3297) _________ 8 0 1-es villanyboj­ler és hitelesített belker mérleg (10 kg-tól 20 kg-ig) el­adó. Szolnok. József Attila út 81. (3804) 4o választási malac eladó. Szolnok, Ber­csényi 33. (3076) 25 db Hunor rakodó­kaptár méh eladó. Vadkerti Béla Jász- alsószentgyörgy, Wesselényi u. 10. 5054. (3647) KAKASCSIBÉK há­romhetesen 19,— Ft­ért kaphatók. Kecs­kemét, Kerkápoly u. 12. Tüdőkórház mö­gött. (3732) <» A KARBANTARTÓ ÜZEMBE FELVESZÜNK ACS-ÁLLVANYOZÓT ÉS VILLANYSZERELŐT Egy műszakos munkarend, minden szombat szabad. Bcr: megegyezés szerint. A vidékieknek munkásszállás helyben. Jelentkezni lehet: a PV Budafoki Papírgyárának munkaügyi vagy műszaki osztályán Budapest, Gyár u. 15. 1222 Telefon: 265-825, 133-as vagy 145-ös mellék. (3203.) Tanácskozás a szocialista országok sportegyüttműködéséről Sportkérdésekről rendez­tek tanácskozást tegnap Moszkvában, az SZKP Köz­ponti Bizottságában. A megbeszélésen részt vettek a Bolgár Kommunista Párt, Csehszlovákia Kommunista Pártja, a Kubai Kommunis­ta Párt, a Laoszi Forradalmi Néppárt, a Lengyel Egye­sült Munkáspárt, a Magyar Szocialista Munkáspárt, a Mongol Népi Forradalmi Párt, a Német Szocialista Egységpárt, a Román Kom­munista Párt, a Szovjetunió Kommunista Pártja és a Vietnami Kommunista Párt. A tárgyszerű, baráti lég­körű tanácskozás résztvevői megvitatták a * tömegsport továbbfejlesztésének, a szo­cialista országok sport­együttműködése szélesítésé­nek és elmélyítésének kér­déseit. Egy kis ízelítő a vasárnapi, szolnoki, nemzetközi lovas- verseny előtt. Menyhárt Brigitta, a Tiszaparti Gimnázi­um tanulója Alpes nevű. a területi verseny legeredmé­nyesebb ugró lován gyakorol. Brigitta Abádszalókon a negyedik helyen végzett Területi labdarúgó-bajnokság Pályaválasztók fekete napja Rákóczifalva—Karcag 2:1 (0:0). Karcag, 700 n., v.: Sza­kács. Rákóczifalva: Géléi — Horváth, Sebők, Kovács, La­dányi, Bencsik II., Szabó, Zakar, Gergely, Mihályi (Bencsik I.), Nyolczas II. (Tö­rök). Edző: Lódi László. Karcag: Kocsis — Varga, Kábák, Tüdős, L. Kiss, Her­nádi I., Nagy, Hernádi II. (Bíró), Antal, Erdei (Papp L.), Borók. Edző: Sinkovics Imre. A jó iramú színvonalas el­ső játékrészben a hazaiak több nagy helyzetet hagytak kihasználatlanul. A második félidő elején is tartott a kar­cagiak lendülete. Az 52. percben remek akció végén Hernádi I. estében 6 méter­ről talált a sarokba, 0:1. Az 55. percben szabadrúgáshoz jutottak a vendégek. Kovács ívelte be a labdát, s a boly­ból kiemelkedő Gergely a há­lóba fejelt, 1:1. A 73. perc­ben taktikusan végrehajtott szabadrúgás nyomán Bencsik I. szerezte meg a győztes gólt. A döntetlen jobban megfelelt volna a látottak­nak. Góllövők: Gergely, Ben­csik I., ill. Hernádi I. Jók: Sebők, Szabó, Kovács, ill. Varga, Hernádi I., Kábák. Ifi: Karcag—Rákóczifalva 4:1. — Szöllősi — Nagyhalász—Jászkisér 2:1 (2:0). Jászkisér, 600 n., v.: Nagy J. Nagyhalász: Szabó — Veres (Vida), Gyarmat, Bölcskei, Csombák, Pusztai, Kormány, Hudák (Korpái), Szoboszlai, Bőr, Nagy. Edző: Hegedűs János. Jászkisér: Kökény — Korsós, Bérezési, Tóth F., Csillik, Farkas (Ge- phart), Postás, Kovács, Tóth L., Menyhárt, Gócza (Tóth J.). Edző: Bukhár László. Jászkisér szinte végigtá­madta az egész mérkőzést, de az első félidőben két vé­delmi megingásból a 10. és a 16. percben Bőr révén már 2:0-ra vezettek a vendégek. A második félidőben is ha­talmas iramot diktált Jász­kisér, de csatárai a helyzetek sorozatát hagyták ki. A szé­pítő gólt a 60. percben Meny­hárt 11-esből szerezte. Jász­kisér tovább rohamozott, de eredmény már nem válto­zott. A hazaiak fölényét a 20:2-es szögletarány is fém­jelzi. Jó: Szabó (a mezőny legjobbja), Bőr, Nagy, Jász- kisérből nem lehet kiemel­ni senkit. Ifi: Nagyhalász—Jászkisér 2:1. — Ficzek — A bajnokság állása: Törökszentmiklós—Kun- szentmárton 6:2 (H:2). Kun- szentmárton, 200 n., v.: Ve­res. TSE: Elekes — Drávucz, Hoppál (Iglés), Boda, Oláh, Kozák, Molnár I., Öz (Busa), Sebők, Molnár II., Lengyel. Edző: Révfy Imre. KuTE:' Kovács — Hürkecz, Háben- susz L., Tóth F. (Patkó), Tóth Z. I., Dézsi, Németh (Tóth Z. II.), Veres, Kerekes, Gellér, Hábensusz S. Edző: B. Tóth András. Közepes iramú mérkőzésen az első félidőben fölényben játszó hazai csapat megér­demelten vezetett. Fordulás után azonban a vendégek két büntetővel komoly segít­séget kapva, tetszés szerint érték el góljaikat. G.: Mol­nár II. (2), Molnár I. (2, egyet 11-esből), Lengyel (11- esből), Hoppál, ill. Háben­susz S., Kerekes. Jó: Sebők, Molnár I., Lengyel, ill. Ve­res, Hürkecz. — Lázi — 1. T.-vasvári 26 12 8 6 44-32 34 2. Balmazújv. 26 12 9 5 62-31 33 3. H.-bÖSZÖr. 26 13 6 7 38-23 32 4. Rakamaz 26 12 8 6 44-32 32 5. H.-SZOb. 26 11 10 5 32-24 32 6. R.-falva 26 12 6 8 42-26 30 7. Csenger 26 11 8 7 33-29 30 8. Jászkisér 26 9 10 7 36-29 28 9. Kisvárda 26 11 6 9 41-36 28 10. Nagyhalász 26 10 6 10 43-42 26 11. Hajdú V. • 26 7 11 8 26-31 25 12. D. Volán 26 9 5 12 30-34 23 13. T.-miklós 26 5 11 10 29-37 21 14. Karcag 26 6 6 14 33-57 18 15. Mándok 26 4 9 13 19-35 17 16. KuTE 26 2 3 21 20-72 7 További eredmények: Balmaz­újváros—Csenger 3:3, Mándok— Hajdúszoboszló 0:1, Debreceni Volán—Hajdú Vasas 1:1. Kisvár­da—Hajdúböszörmény 2:1, Ti- szavasvári—Rakamaz 2:0. Események Kosárlabda. Felszabadulási Ku­pa, női: Szolnoki MÁV MTE— Kecskeméti SC, Szolnok. ’ tisza- ligeti sportcsarnok, 16. MNK. Férfi: Karcagi SE—Aföldi Olaj­bányász. Karcag 18. Súlyemelés. Minősítő verseny valamennyi korosztálynak, Szol­nok, tiszgligeti sportcsarnok 10. Megyei labdarúgó-bajnokság A Tisza Cipő átvette a vezetést Tisza Cipő SE—Jászberé­nyi Vasas 3:1 (0:0). Jászbe­rény, 100 néző. Vezette: Var­ga. Jb. Vasas: Balázs — Bu­da, Szilasi, Moczó, Dorók, Treba (Juhász), Hajdú, Tóth, Raffael (Oláh), Vígh, Krigel. A hazai csapat kezdett job­ban' végig irányította a já­tékot, helyzetei is akadtak, de ezek kimaradtak, vagy pedig a lőtt gólokat a játék­vezető les címén nem adta meg. Szünet után is a Va­sas támadott, de a 64. perc­ben súlyos védelmi hibából a vendégek megszerezték a ve­zetést. A gól után a hazai védelem hibáit kihasználva a 73. és a 77. percben tovább növelték előnyüket, a hazai­ak a 84. percben büntetőből szépítettek. Góllövők: Kes- jár, Palcsó, Tóvizi, illetve Balázs (11-esből). Jászapáti—Szászberek 2:0 (0:0). Jászapáti, 200 n., v.: Búzás. Jászapáti: Földvári — Bója, Kimák, Jezsoviczki, Zsemberi, Szabó, Kovács, Borics, Balogh, Mezei, Mol­nár (Tajti). Jászapáti min­dent egy lapra tett fel. A mérkőzés elején nyomban tá­madólag lépett fel, a sok helyzetből azonban az első félidőben nem esett gól. A második félidő is hasonlóan kezdődött, és végül Jászapáti megérdemelten tartotta ott­hon a két bajnoki pontot a gyenge színvonalú mérkőzé­sen. Kitűnő játékvezetői hár­mas bíráskodott. G.: Jezso­viczki, Borics. Jók: Jezso- vizeki, Borics, Kimák, ill. Vörös. Ifi: Jászapáti—Szászberek 1:2. Ifi: Tisza Cipő SE—Jb. Vasas 1:0. Középtiszai MEDOSZ— Túrkeve 1:1 (1:1). Kenderes, 250 n., v.: Balogh. K. ME­DOSZ: Szerencsi II. — Szilá­gyi, Lakatos, Magyar, Fu­der, Szendrei, Baktai, Szán­tó Süveges II., Süveges I., Szerencsi I. Idegesen kezdett a hazai csapat, és az első félidőben a többet támadó Túrkeve egy védelmi rövid­zárlatot követően a vezetést is megszerezte. A félidő vé­gén 11-esből egyenlített aK. MEDOSZ. A második félidő­ben a K. MEDOSZ támadott többet, de a Túrkeve is te­remtett gólhelyzeteket. G.: Szántó (11-esből), ill. Nagy K. Jók: Magyar,. .Szerencsi I., Süveges I., ill. Nagy K., Kormos, Retter. Ifi: K. MEDOSZ—Túrkeve 1:0. Szolnoki Cukorgyár—Szol­noki Vegyiművek 2:1 (2:1). Cukorgyári pálya, 300 n., v.: Orbán. Cukorgyári: Csécsey — Márkus, Mihályi, Labancz, Szalai, Tímár (Kulcsár), Ko­vács, Kormos, Rákóczi, Sza­bó, Pintér M. (Kerepesi). A két szomszédvár találkozója nagy iramú, heves küzdel­met hozott. A 16. percben Szabó beadását Rákóczi vág­ta a hálóba. A 21. percben egy távoli szabadrúgás után a szemfüles Tóvizi kiegyenlí­tett. A 38. percben Kormost a kapu előterében lerántot­ták, a megítélt 11-est Mihá­lyi értékesítette. Jó: a hazai csapat valamennyi játékosa, Szabó a mezőny legjobbja, a Vegyiművekben senki sem játszott átlagon felül. Ifi: Szolnoki Vegyiművek —Szolnoki Cukorgyár 1:0. Jászjákóhalma—Abádsza- lók 1:0 (1:0). Jászjákóhalma, 150 n., v.: Kovács. Jászjákó­halma: Vasas — Banya, Ge­ese, Fejes, László. Palcsó, Kuli, Sándor, Kiss, Nagy, Sipos. Közepes iramú mér­kőzésen a hazai csapat rit­kán látható nagy góllal nyer­te a találkozót, megérdemel­ten. G.: Palcsó. Csere: Rácz, Szöllősi. Jók: Palcsó, Gecse, Sípos, ill. Márton. Ifi: Jászjákóhalma—Abád- szalók 3:0. Tiszaföldvár—Jászárokszál- lás 2:1 (2:0). Tiszaföldvár, 200 n., v.: Tombor. TISE: Kele — Farkas, Hegedűs, Berta, Szűcs, Szőke, Németh F., Makó, Vincze, Aponyi (Petróczki), Németh J. A ha­zaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, és tíz perc eltelte után a vezetést is megszerezték. Remek iram alakult ki, a hazaiak szép támadásokat vezetve veszé­lyeztettek és Németh F. ka­páslövéssel növelte az előnyt. A második félidő elején a vendégek kerültek fölénybe, szépítettek, majd kiegyenlí­tett mezőnyjátékkal ért vé­get a mérkőzés. G.: Szőke, Németh F., ill. Rédei Gy. Jók: Szőke. Makó, Berta, Farkas, Szűcs, ill. Kaszab, Tábori, Rédei Gy., Bukhár. Ifi: Jászárokszállás—TISE 4:1. Kunhegyes—Jászfényszaru 1:0 (0:0). kunhegyes, 300 n., v.: Várkonyi. Kunhegyes: Végért — Szabó (Lipták), Kovács, Lukács, Kontra, Borbély, Juhász, Gráczer, Kovrig. Kiss. Balogh (Szat­mári). Küzdelmes mérkőzé­sen a végig mezőnyfölény­ben játszó hazai csapat ne­hezen szerezte meg a két bajnoki pontot jelentő gólt. Jók: Juhász, Kiss, ill. Csé- pányi, Rózsa, Horváth, Szabó F. Ifi: Kunhegyes—Jászfény­szaru 2:2. Besenyszög—Tószeg 5:2 (0:0). Besenyszögj 200 n., v.: Szántó. Besenyszög: Kiss I. — Dudok, Varga L., Pillió, Koncsik, Boros Gy,. Ma­ródi, Kiss Gy., Zajacz L„ (Varga Gy.), Da- nyi J., Danyi T. (Gyenge). Az elftp félidőben a hazaiak fokozatosan átvették a kez­deményezést, de nem tudtak gólt szerezni. A második félidő elején megkezdődött a „gólgyártás”, és fél óra alatt ötgólos vezetést szerzett a hazai csapat. Utána védeke­zésbe állt be. így Tószeg két gólt rúgott, és ezzel alakult ki a végeredmény. G.: Var­ga Gy. (2), Danyi J. (2), Ma­ródi, ill. Földi. Szakács. Jók. Varga L., Danyi J., Boros Gy., Varga Gy., Maródi, a vendégek közül senkit sem lehet kiemelni. Ifi: Besenyszög—Tószeg 3:1. Mezőtúri FSE—Tiszafüred 1:1 (0:0). Mezőtúr, 200 n., v.: Juhász. MFSE: Gumula ■ Taiti, Takács, Gonda, Pó­lyák, Nagy M„ Juhász, Bo­lya, Zsuró, Máté, Béleczki. Váltakozó mezőnyjátékkal telt el az első félidő. A má­sodik félidőben a hazaiak nagy erőfeszítéseket tettek a győzelem megszerzésére, de ennek ellenére a lelkesen játsizó vendégek szereztek meg a vezetést, amit a főis­kolások csak a 85. percben tizenegyesből tudtak ki­egyenlíteni. Jó: Nagy M-» Taiti. illetve a vendégcsapat védelme. A bajnokság állása 1. Tisza Cipő 2. K. MED. 3. Túrkeve 4. Sz. Vegyi. 5. J.-jákóh. 6. T.-földvár 7. J.-ároksz. 8. Sz. Cukor. 9. Szászberek 10. A.-szalók 11. T.-füred 12. Jb. Vasas 13. K.-hegyes 14. J.-fénysz. 15. Jászapáti 16. Besenyszög 17. Mezőtúr 18. Tószeg 29 18 4 7 54­-31 40 29 13 13 3 47­-21 39 30 15 7 8 59­-46 37 30 14 8 8 47­■32 36 30 12 11 7 40­-29 35 29 11 12 6 40­■39 34 30 13 8 9 39­■38 34 30 9 13 8 38­-31 31 30 11 7 12 29­-32 29 30 12 5 13 40­-47 29 30 9 10 11 44­■36 28 30 8 11 11 30­■32 27 30 10 6 14 52­-47 26 30 10 5 15 49­-52 25 30 10 5 15 40­-57 25 30* 9 5 16 33­•53 23 29 6 7 16 38­-64 19 30 6 7 17 24­■56 19 A 31. fordulóban, május 9., vasárnap 16.30: Jászjákóhal­ma—Jászfényszaru, Tiszaföld­vár—Kunhegyes, Középtiszai MEDOSZ—Jászberényi Vasas, Szászberek—Szolnoki Vegyi­művek, Tiszafüred—Tószeg, Szolnoki Cukorgyár—Abád- szalók, Mezőtúri FSE—Jász- árokszállás, Jászapáti—Túr­keve, Besenyszög—Tisza Ci­pő SE.