Szolnok Megyei Néplap, 1982. április (33. évfolyam, 77-100. szám)

1982-04-27 / 97. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1982. ÁPRILIS 27. i Területi labdarúgó bajnokság Jászkisér jól hajrázik Kézilabda Jól szerepel a Lehel Jászberényi támadó a miskolci védők gyűrűjében NB I B. Női: Lehel SC— Miskolci Spartacus 25:21 (12:9). Jászberény, 250 n., v.: Hukker, Mózer. Lehel: Czi- bulya — Borgulya (4), Szál­kái (4), Herbály (5), Ivanics- ka, Gál (1), Vágóné (8). Cse­re: Dalmadi, Budai (3), Tóth, Sándor, Sára. Edző: Lipták Zoltán. A hűtőgép- gyári lányok végig kezük­ben tartották a mérkőzés irányítását, három-négygó­los előnyüket az utolsó per­cekig tartani tudták. A ruti­nos miskolci csapat a végé­re alaposan felzárkózott. A Lehel négy, a Spartacus nyolc büntetőt értékesített. A Lehelből Borgulya jó játé­ka és Vágóné eredményes­sége tűnt ki. NB II. iFérfi: Fóti SE—Al­földi Olajbányász 33:22 (17:7). Szolnok, 300 n., v.: Szekeres, Zsilák. — Olajbá­nyász: Turóczi — Kecső, Danyi T. (3), Csajbók, Ko­csis (7), Berényi (2), Tari (2), Bartha (2), Rátkai (1), Serfő­ző (5), Bódi. Edző: Horváth József. Az első félidőben sok helyzetet kihagyva, gyen­gén védekezett a hazai csa­pat, a jó formában és len­dületesen játszó fóti táma­dásokkal szemben. A máso­dik félidőben sokkal jobban és bátrabban játszott az Olajbányász, bár több játé­kos újra igen gyengén ját­szott és ez a védekezésben jelentkezett. Főt a győzelmet lendületesebb és gyorsabb játékának köszönheti. Békéscsaba—Kunhegy esi ESE 24:11 (10:7). Békéscsa­ba, 100 n, KSE: Tar T. — Lőrincz, Gál A., Bozsó, Tar Z. (4), Kozák (1), Cseh I., Nagy Á., Túri (6). — Edző: Cseh Zoltán. A tartalékosán és sérültekkel felálló KSE az első félidőben még jól tar­totta magát az NB I-ből ki­esett Békéscsaba otthonában. A második félidőben kiüt­között a hazai csapat na­gyobb rutinja és jobb álló- képessége. Jó: Tar T., Túri. Jászkisér—Karcag 2:0 (2:0). Karcag 1200 n. V.: Ti- ba. Jászkisér: Kökény—Kor­sós, Bérezési, Csillák, Ko­vács. Farkas, Tóth L., Menyhárt, Tóth F., Tóth J., Postás. Karcag: Kocsis— Mándi, Tüdős. Nagy, Varga, Hernádi I., Erdei, Hernádi II., Borók Kiss, Papp (L. Kiss). Félórán keresztül vál­tozatos mezőnyjáték volt a mérkőzés jellemzője. A 31. percben megszületett a kar­cagiak xnár-már menetrend- szerű lestaktika-öngólja. Hernádi II. rosszul, Postás­hoz továbbított, aki Meny­hárthoz játszott, _s ő a kar­cagi védők rpssz’lestaktikája miatt Kocsis mellett a háló­ba lőtt. 1:0. öt perccel ké­sőbb Korsós végezte el a szabadrúgást. Postás maga elé tette a labdát, és a této­vázó védők mellett megsze­rezte a csapat második gól­ját. 2:0. Jók: Kökény. Bér­ezési, Tóth, Postás, ill. Bo­rók Hernádi I. Ifi: Jászkisér—Karcag 2:0. ►— Szöliősi — Törökszentmiklós—Hajdú- böszörmény 0:0. Törökszent- imiitotós 400 n. V.: Szakács. TSE: Előkés—Boda. Hop­pál, Molnár I., Drávucz, Kozák. Öz (Busa), Szabó, Márton. Molnár II. (Len­gyel), Sebők. Edző: Révfi Imre. Hajdúböszörmény: Mangu—Nagy. Lipők, Der- zsényi. Pipó, Burai (Mol­nár), Kocsi® (Sugár), Andor- kó. Fejes, Sütő. Bezzegh. Edző: Lévai Antal. Közepes iramú, kiegyenlített játékkal telt el az első félidő, tartós mezőnyfölényt egyik csaoat sem tudott kiharcolni. Ek­kor a hazaiak támadásai je­lentettek több veszélyt, két­szer is biztos gólhelyzetben hibáztak a TSE csatárai. Szünet után mindkét csapat erőteljesen fokozta az ira­mot, s lendületes, góliratörő játékkal a közönséget is si­került tűzbe hozniuk. A jó játék viszont ezúttal nem párosult a támadók eredmé­nyességével, így maradt a feltétlenül igazságosnak mondható döntetlen. Sárga lap: Andorkó, Molnár (Haj­dúböszörmény). Jó: Elekes, Kozák Boda, Őz, Szabó, il­letve Mangu. Andorkó, Der- zsényi, Bezzeg'h. Ifi: TSE—Hajdúböször­mény 2:2. Rakamaz—Rákóczifalva 3:2 (0:0). Rákóczifalva 600 n. V.: Veress. Rákóczifalva - Géléi—Kocsis, Sebők. Ko­vács, Ladányi (Zakar). Ben- csiik II., Szabó. Mihályi, Gergely. Bencsik L. (Nyol- czas II.). Török. Edző: Lódi László. Rakamaz: Sárközi— Czikó (Kurincszki), Pásztor,’ Szankovics, Goneth Neuzer, Kaposvári, Szalanczi, Suskó (Pál). Farkas, Béres. Edző: Szász Simon. Lagymatag, sok hibával tarkított első félidőt iátsmri talk á csapatok. A többnyire középpályán folvó játékot Mihályi jól eltalált veszé­lyes lövése és Suskó gól­helyzetet teremtő kiugrása szakította csuoán meg. A második félidőben élénkült az iram. mindkét csapat bátrabban. gólratörőbben játszott a hazai támadáso­kat a jól védő Sárközi ered­ményesen tudta hárítani. A reklamáló Sebők a kiállítás sorsára jutott. ígv a hami- alknaik 10 fővel keltett ját­szaniuk. A fáradt csapat be­nyomását keltő Rákóczifail- vának ígv csuoán az utolsó percekben sikerült némi fö­lényt kiharcolni, mely szé- nítő gólokban is megmutat­kozott. Sárga lap: Cikó ill. Kocsis. Gl. Goneth, Béres, Farkas, ill. Szabó, Kovács. Jók: Sárközi Oikó, Goneth, Farkas. A hazai csapatból senkit nem lehet kiemelni. Ifi: Rákóczifalva—Raka­maz 2:1. Csenger—Kunszentmár. ton 1:0 (0:0). Kunszentmár- ton, 200 n. V.: Fazekas. Csenger: Mándi—Bodnár, Ésik, Márián L., Katona (Bodor) Márián Z., Feren- czd (Gere). Berki, Bokor, Mitro, Gazdag. Edző: Ma­gyar László. KTE: Kovács —Hürkecz. Hábensusz S., Hábensusz L.. Hábensusz F. —Tóth Z. (Tóth F.) Németh, Veres—Kerekes, Geller, Dé- zsi (Szarvák L.). Edző: B. Tóth András. A mérsékelt iramú, sok hibával tarkított mérkőzés 18. percében a ki­futó Mándi lyukait rúgott Veres előtt, és szöglethez jutott a KTE, de Veres most sem jutott lövéshez. Németh jó indításával tűnt ki, de Ésik és Márián L. már a labda átvételében megakadályozták a csatáro­kat. Fordulás után nagyobb sebességre kapcsolt a Csen­ger, Mitro, Bokor és Márián L. a pálya minden részén feltűnt. Az 50. percben a védők csak nézték, hogyan teszi próbára Kovácsot Mit- ró nagy lövésével. Az 55. percben 20 méternyire a ka­putól szabadrúgáshoz jutoft Csenger. A rosszul felállt sorfal mellett Mitro nagy lövése az oldallécet súrolva jutott a kapuiba. Veres alsó sarokba tartó lövését lábbal hárította Mándi. A szélsőt játszó Szarvák L. és Kere­kes beadásai- rendre a vé­dők zsákmánya lett. Jók: Márián L„ Mitro, Berki, Gere, illetve: Németh, Ke­rekes, Hábensusz S. Ifi: KTE—Csenger 8:1. Röplabda Bajnok a Szolnoki Vegyiművek NB II. Női: Szolnoki Ve­gyiművek—DÉLÉP SC 3:0 (11, 8, 3). Szolnok: Vargáné, Gönczi, Sipos, Mészárosné, •Sülyösné, Vasicsek. Csere: Bak, Kolláth, Hanes. Edző: Vasicsek János. Kedves fi­gyelmesség előzte meg a DÉLÉP csodálatos csarno­kában kezdődő mérkőzést. Egy-egy szál virággal gratu­láltak a Vegyiművek játéko­sa nak a hazai csapat tag­jai. mert a mérkőzés ered­ményétől függetlenül már bajnokságot nyert a szolno­ki gárda. Az első játékrész­ben már nem volt ilyen ba­rátságos a hangulat. A jó formában lévő szegedi együt­tes 12:12-ig minden pontért megdolgoztatta a szolnoki játékosokat, de végül is a döntő pillanatokban jobban összpontosító Vegyiművek megnyerte a játszmát. A má­sodik játékrésztől kezdődően nagyobb sebességre kapcsolt a vegyi, és ekkor már Sü­lyösné és Vargáné egy-két tetszetős beütésének is tanú­ja lehetett a közönség. Az utolsó játékrészben már 8 perc is elég volt a győzelem­hez. Ifi: Szolnoki Vegyiművek —DÉLÉP SC 3:2. Lehel SC—Hatvan 3:0 (4, 4, 12). Hatvan. V.: Záhony. Lehel: Görbéné, Sápi, Móri, Fülöpné, Nagyné, Kalcsó. — Edző: Szőke Péter. Pénte­ken játszották az elmaradt mérkőzést és közepes játék­kal is biztosan győzött a Le­hel. Ifi: Lehel—Hatvan 3:1. Férfi: Miskolci EMTE— Szolnoki TITÁSZ 3:1 (14, 15, —8, 13). Miskolc. V.: tJjhe- lvi. TITÁSZ: Balázs, Nagy, Balogh, Mészáros, Pirók, Kiss. Csere: Borbás, Kovács, Novák. Edző: Surányi Már­ton. Szoros mérkőzésen a gyenge teljesítményt nyújtó TITÁSZ megérdemelten szenvedett vereséget. Ifi: Szolnoki TITÁSZ— Miskolci ÉMTE 3:0. Lehel SC—Bp. Tanárképző 3:0 (4. 10, 10). Bp. V.: Vígh, Balázs. Vasárnap ismét ide­genben léptek pályára a Le­hel röplabdázói. Ezen a mér­kőzésen már jobban ment a játék, és itt is biztos győzel­me* arattak. Karate Ezüst- és bronzérem A hét végén Budapesten rendezték meg az országos kyokushinkai karate bajnok­ságot, amelyen négy kate­góriában KO rendszerben vetélkedtek a, résztvevők. A szolnoki Jubileum Lakóterü­leti Sportegyesület karate klubját négyen képviselték a rangos mezőnyben. Közü­lük a 64 kg-ban Tóth Csa­ba ezüst-, a 72 kg-ban pedig Borza József bronzérmet nyert. A totó 17. heti eredménye 1. Szekszárd—Ólaibanvász 2-5 2 2. Komló—Keszthely 2-4 2 3. Sabaria—Sooron 1-0 1 4. Vnailota—Dúiváros 0-2 2 5. K.KFSE—G.-MAVAG 1-4 2 6. Miskolc—Gyula 1-3 2 7. Ascoli—Cesena 1-0 1 8. Bologna—Ud'inese 0-2 2 9. Cagliari—Genoa 2-1 1 10. Catanzaro—Torino 1-0 1 11. Como—Róma 0-1 2 12. Juventus—Internazional 1-0 1 13. Naooli—Fiorentina 0-1 2 +1 Milan.—Avellino 2-1 1 Tiszaföldvár—Középtiszai MEDOSZ 0:0. Tiszaföldvár, 400 n. V.: Balázs. Tiszaföld­vár: Kele — Farkas, Hege­dűs, Bárány, Szőke, Berta, Szűcs, Vincze (Aponyi), Ma­kó, Németh F., Németh J. Nagy érdeklődés előzte meg a mérkőzést, hogy a két jó formában ilévő csapat bír-e egymással. Nyíltan, támadó­lag lépett fél mindkét együt­tes, de a védekezésről sem mondtak le. Így aztán nagy gólhelyzet szinte nem is ala­kult ki, kivéve az első fél­idő közepét, amikor egy bal­oldali beadást Makó tisztán vehetett le mintegy 8 méter­re á kaputól, de döntő hely­zetben elcsúszott, és a kapus rávetődéssel tisztázott. A sportszerű, jó iramú mérkő­zésen a hazaiak álltak köze­lebb a győzelemhez, végül a döntetlen is igazságosnak mondható. Jók: a hazai vé­delem és középpályás sor, ill. Baktai, Magyar, Fuder, Sze­rencsi II. Ifi: K. MEDOSZ—TISE 3:0. Tisza Cipő )SE—Mezőtúri FSE 4:3 (4:2). Mezőtúr 200 n. V.: Szántó: MFSE: Gulyás (Egri) — Kopaszt Fehér, Gonda, Pólyák. Bolya, Tajti, Juhász, Béleczkí, Máté, Zsu- ró. Gólzáporos, nagy iramú mérkőzést láthattak a nézők, a cipőgyáriak bajnokesélyes­hez méltó játékkal már az első féldiőben eldöntötték a mérkőzést, különösen pont­rúgásoknál csillogtatták eré­nyeiket. A hazaiakat dicséri, hogy- a többszöri martfűi ve­zetés ellenére sem adták fel, szépíteni tudtak, sőt a máso­dik félidő végén jobb össz­pontosítással akár az egyen­lítő gólt is megszerezhették volna. A mérkőzés játékve­zetője mérsékelt formájával borzolta a játékosok és a né­zők kedélyeit. Szolnoki Cukorgyár—Tür­ke ve 1:1 (0:0). Cukorgyári pálya 200 n. V.: Hagyó. Cu^ korgyár: Csécsey — Márkus, Mihályi, Kormos, Labancz, Kovács, Géczi, Szabó, Kon- csik, Rákóczi, Pusztai. Nagy- iramú, küzdelmes mérkőzést -vívott a két csapat. Az erő­sen tartalékos hazaiak szin­te végigtámadták a tnérkő- zést, a vendégek viszont jól védekeztek. A túrkeveiek a 63. percben megszerezték a vezetést A cukorgyáriak a 75 percben egy szabadrúgás utáni fejesgóllal egyenlítet­tek. A játék és a kidolgozott gólhelyzetek alapján a hazai csapat győzelmet érdemelt volna. A vendégek elérték céljukat, mert döntetlenre játszottak. Jó játékvezetés. Gl. Mihályi, ill. Nagy. Jók: Mihályi, Kormos, Géczi, Sza­bó, ill. Raffael, Nagy. Ifi: Szolnoki Cukorgyár— Túrkeve 1:1. Jászjákóhalma—Jászberé­nyi Vasas 0:0. Jászjákóhalma 300 n. V.: Császár, Jászjákó­halma: Vasas — Banya, Fe­jes, Szöliősi, László, Palcsó, Sipos (Gólya), Sándor, Kiss, Kuli, Nagy L. Gyenge iramú mérkőzésen a játékvezető legalább atyafi indiszponált volt, mint a mérkőző csapa­tok. Igazságos pontosztozko­dás. Sárga lap: Fejes. Jók: Balázs, Hajdú, Dorók, a ha­zai csapatból senkit sem le­het kiemelni. . Ifi: Jászjákóhalma—Jász­berényi Vasas 0:10. Tiszafüred—Jászárokszállás 1:1 (0:0). Tiszafüred 350 n. V.: Botos. Tiszafüred: Ko­vács — Deli, Papp, Veress, Somogyi. Bérezi, Eszenyi, Balta, Németh, Tarr, Borbély (Galajda). Eseményekben bő­velkedő mérkőzésen a jóval többet támadó hazai csapat ismét remizett. A helyzetki­használás most sem volt eré­nye a hazai csapatnak, időn­ként a szerencsével sem • állt hadilábon a vendégegyüttes. Gl. Balí.la, úll. Kaszab, Jók: Deli, ill. Kaszab, Muntyán T. Ifi: Tiszafüred—Jászárok­szállás 2:2. Szászberek—Abádszalók 1:1. (0:1). Szászberek 250 n. V.: Kökény. Szászberek: Farkas — Nagy, Donkó, Balogh, Föl­di, Juhász, Kovács, Veress, Szabó Makai (Laki), Sza­bó Gy. Az első félidőben a vendégek, gyors játéka igen jó benyomást keltett, és Bácskái 'góljával vezetést szereztek. A második félidő­ben a görcsösen akaró hazai­ak vették át a játék irányí­tását, és Szabó Gy. góljával egyenlítettek. Jó játékvezetés meglett igazságos eredmény született. Jó: Donkó, Szabó Gy., ill. Bácskái, Dányi. Ifi: Szászberek—Abádsza­lók 2:0. Kunhegyes—Besenyszög 4:1 (0:0). Besenyszög 300 n. V.: Varga. Besenyszög: Kiss I. — Danyi T. (Gyenge), Dudok, Varga L., Koncsik, Zajacz G., Boross Gy., Pillió, Za­jacz L., Danyi J., Varga Gy. Az első félidőben a hazai csapat játszott jobban, de helyzeteit sorra kihagyta. A második félidő harmadik percében Kunhegyes megsze­rezte a vezetést, egy távoli jól eltalált lövéssel, amit újabb három perc alatt a ha­zaiak még kiegyenlítettek. Utána ismét a kunhegyesiek lőttek gólt, majd előnyüket tovább növelték. Jó mérkő­zés volt. a közönség szép gó­lokat láthatott a vendégcsa­pat jóvoltából. A hazai csa­pat tovább folytatta otthoni ..nyeretlenségi” sorozatát. Gl. Juhász (2), Kiss, Borbély, ill. Boross Gy. Jók: Juhász, Kiss, Borbély, Nagy, ill. Koncsik, Boross Gy. Ifi: Kunhegyes—Beseny­szög 2:0. Jászapáti—Jászfényszaru 2:1 (2:1). Jászapáti 300 n. V.: Cziczás. Jászapáti: Földvári — Bója, Kimák, Jeszoviczki, Zsemberi, Szabó, Borics, Ko­vács, Balogh, Mezei, Molnár. Ideges hangulatban kezdő­dött a nemrég még szebb na­pokat látott két csapat ki­esési rangadója. A hazai csa­pat már a nyolcadik perc-! ben megszerezte a vezetést, Molnár egy kipattanó labdát értékesített. Tovább hullám­zott a játék, és a vendégcsa­pat Farkas III. révén ki­egyenlített. Jászapáti tovább rohamozott, és Borics szép fejes góllal megszerezte a vezetést. A második félidő­ben al vendégegyüttes nagy hajrába kezdett,‘de a hely­zetek mindkét oldalon kima­radtak. Végeredményben a hazai gárda megérdemelt győzelmet aratott. A vendég­csapat túl keményen játszott, amit bizonyít, hogy a játék­vezető három sárga lapot is felmutatott. Gl. Borics, Mol­nár, ill. Farkas III. Jók: Bo­rics, Kimák, Kovács, ill. Van- csek, Palóc. Ifi: Jászapáti—Jászfény­szaru 3:3. Szolnoki Vegyiművek—Tó­szeg 5:1 (3:0). Tószeg 100 n. V.: Jancsó. Tószeg: Gyigor T. — Kiss, Léner, Gyigor Gy., Szakács, Dallos, Föjdi, Csi­kós, Bravik, Szabó J., Lifka. Alacsony színvonalú mérkő­zésen a helyzeteit jobban ki­használó csapat győzött. G.: Bíró (2), Varga (2), Tóvízi, ill. Dallos. Ifi: Sz. Vegyiművek*—Tó­szeg 4:0. A listavezető pontot vesztett Tiszaföldváron Megyei labdarúgó bajnokság