Szolnok Megyei Néplap, 1982. április (33. évfolyam, 77-100. szám)

1982-04-14 / 86. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1982. ÁPRILIS 14 Megyei labdarúgó bajnokság Négy csapat nyert idegenben Röplabda A Vegyiművek már bajnoknak tekinthető Középtiszai MEDOSZ — Besenyszög 4:0 (1:0). Be­sen yszög 300 n. V.: Pintér. Besenyszög: Csajbók—Du­dok. Miklós (Zajacz G.), Bil­lió, Koncsik, Boros Gy. (Za­jacz L.) Kiss Gy., Varga L., Danyi J., Varga Gy.. Danyi T. Már a .mérkőzés kezde­tén látszott, hogy a hazai csapat védelmének sok a sebezhető pontja. A rövid­zárlat a második félidő ele­jén következett be. amikor rövid időn belül két gólt kapott. A vendégcsapat tá­madásai veszélyesek voltak, fegyelmezett, erőteljes játé­kukkal rászolgált a győze­lemre. G. Süveges I.. Bak­tat Magyar. Süveges II. Ifi: Besenyszög — K. MEDOSZ 0:0. Túrkeve — Szászberek 2:0 (2:0). Szászberek 200 n. V: Molnár. Szászberek: Barkas — Kovács. Danko, Balogh Nagy. Juhász, Ve­ress. Szabó Gy.. Szabó I., Földi. Pálszabó (Laki). Az első percekben a vendégeik „állva hagyták” a hazaia­kat, Retter és Varga gól iái­val elhúztak. Ezután a szász- benekiek magúikhoz tértek, végigtámadták a mérkőzést, de a helyzetek sokaságát hagyták ki. A nagv lelkese­déssel látszó vendégek meg­érdemelten gvőztek. az ■egész csapatot dicséret ille­ti. A hazaiaknál Veres. Ju­hász Földi és Szabó Gy. di­csérhető. Ifi: Szászberek — Túrke- ve 1:0. Jászjákóhalma — Tisza- földvár 3:3 (0:2). Jásziákó- halma 200 n. V.: Aimbláncz- ky. Jászjákóhalma: Vasas — Banva'. Fetes. Rácz, Sző- lősi (Naev N.l. Palcsó. Ur­ban S. (Sípos). Kiss. Kuli. Urbán. Nagv L. A mérkőzés eav szén pályafutást elért játékos Kovács Ferenc bú­csúztatásával kezdődött alki 17 évet fufibalozott a haza i színekben. A házai csapat fegyelmiezet’en iátékával sa­ját magának tette nehézzé a mérkőzést, amit az utolsó perceikben tudott helvre- ihozni Góllövők: Szőke. Vin- cze. Makó. illetve Sípos (2). Palcsó (tizenegyesből). Jók: Makó Németh. Szőke. Vin- czie. illetve Vasas, Sípos. Tisza Cipő ’SE t— Tiszafü­red t:0 (1:0). Tiszafüred 400 n. V.: Pálinkás. Tiszafüred: Kovács — Deli Veres. Tar, Kocsis. Somogyi. Radios, Eszenyi (Bérezik Bállá. Né­meth. Galaida (Borbély). A hazai ifjúsági csapat szép sikerével kezdődött a mér­kőzés. melynek során az igen jó erőt képviselő ven­dégek ellen meglepő bizfon­NB I B. Női: Lehel SC— BHG SE 11:10 (7:5). Jászbe­rény, 200 n., v.: Balogh, Deák. Lehel: Czibulya — Borgulya, Szálkái (lj.Herbály (6). Gál (31, Tóth, Vágóné (1). Csere: Dalmadi. Sándor, Sá­ra, Ivanicska, Budai. Edző: Lipták Zoltán. Nagy küzde­lemben, nem vart értékes győzelemmel mutatkozott be a Lehel hazai pályán, a ta­valy még NB I-es fővárosiak ellen. A mérkőzésen mindkét csapat ragvogóan védekezett- öt perccel a befejezés előtt a Lehel még 3 góllal vezetett, nagy izgalmak közepette ért véget a találkozó. A lelkesen játszó herényi lányok közül Czibulya, Herbály, Gál és Vágóné nyújtotta a legjobb teljesítményt. NB II. Férfi: Bp. Testvéri­ség—Alföldi Olajbányász 28:21 (12:8). Szolnok, 200 né­ságígaj és fölényesen nyer­tek a füredi fiatalok 4:2 arányban. A felinőitt csapa­tok mérkőzése is igen kiéle­zett küzdelmet hozott, mely­ben viszont a vendégek nyertek az első félidőben szerzett egyetlen góllal. Gól­lövő: Kesjár. Jók: Kovács J. (a mezőny legjobbjai), So­mogyi, Kocsis Radics. illet­ve Kesjár. Borza, Sütő, Sző­ke. Ifi: Tiszafüred — Martfű 4:2. Jászárokszáliás — Tószeg 3:1 (2:0). Tószeg 100 n. V.: Balogh. Tószeg. Gyigor — Kiss J., Léner. Kormos, Dal- los. Szabó J.. Szabó S.. Föl­di. Szakács Bravik, Lipka. A vendégcsapat már az első félidőben kétgólos előnyt -szerzett a minden elképze­lés nélkül, játszó hazaiak ellen. Gl. Bacher, Varga, Banka. ül. Lipka. Jók: Lip­ka, ill. Bacher. Szirálki. Szolnoki Cukorgyár — Jászfényszaru 4:0 (2:0). Cukorgyári pálya 200 n. V.: Boros. Cukorgyár: Csécsey — Márkus, Mihályi, Kormos, Labanicz, Géczi (Rákóczi), Szabó. Tímár (Csák), Kon­csik, Pusztai. Balogh. Jól kezdett a hazai csapat, és már a 15. perében 2:0-ra ve­zetett. Ezután hosszú ideig mezőnyjáték folyt. Mindkét részről adódtak gólhelyzeteik, de a befejezések nem sike­rültek. A kihagyott gólhely­zetekben elsősorban- a ha­zaiak jeleskedtek. Az utolsó 10 percben a cukorgyári csa­pat ritmust váltott, és to­vábbi 2 góllal terhelte meg ellenfele hálóját. A közepes színvonalú és iramú mérkő­zésen a helyi csapot ilyen különbséggel is megérdemel­ten nyert. A Heves megyei játékvezetői hármas mind­két: fél hátrányára sokat tévedett. GI.: Tímár, Kon­csik, Balogh Rákóczi. Jó: Mihályi, Kormos. Koncsik, Balogh, ill. Palócz Rózsa. Ifi: Szolnoki Cukorgyár — Jászfényszaru 9:0. Jászapáti — Jászberényi Vasas 2:0 (0:0). Jászapáti 150 n. V: Varga. Jászapáti: Földvári — Bója. Kimák, JezsovicKi. Borics, Zsemfoeri, Szabó, Illés. Balogh (Tájti), Kovács, Mezei. Hűvös, sze­les időben a jászapáti csa­pat az első játékrészben ide­gesen, sok hibával játszott a kissé magabiztos Vasas ellen. A második félidőben Jászapáti feljavult, egymás után vezette támadásait, és ezekből kettőit értékesített. Az utóbbi időszak sorozatos sikertelensége után' ez a zö. vezette: Tárnok. Szűcs. Olajbányász: Turóczi — Da- nvi T.. Csajbók, Kocsis 9, Rátkai 2. Bartha 1, Szintai 1, Tari 1. Berényi 3, Bereczki 3, Serfőző 1. Kecső. Edző: Horváth József. A bajnokság nvitó mérkőzésén a magas­sági fölényben lévő, több NB I-et megjárt játékossal meg­erősített fővárosiak kezdtek jobban. A hazai csapat több játékosa meeillet.ődötten, kapkodva játszott és sorra maradtak ki a helyzetek, 8:2- re elhúzott a Testvériség. A félidő halrajában javult a hazaiak helyzetkihasználása. A második félidőben Szintai sérülése miatt átszervezett támaejósor csak időszakon­ként játszott elfogadhatóan, így a fővárosiak biztosan győztek. Az Olajbányász ve­reségét több kulcsjátékos gólképtelensége okozta. győzelem még reményt ad­hat a további jobb szerep­léshez. G.: Borics (2). Jók: Borics (a mezőny legjobb­jai) Szabó, Bója. Jezsovicz- ki. ill. Moczó, Dorók Szila- si. Ifi: Jászapáti — Jászberé­nyi Vasas 1:1. Abádszalók — Szolnoki Vegyiművek 1:0 (0:0). Abád- szailók 500 n. V: Csipe. Abádszalók: Szabó J. — Mérten, Dányi, Szabó S., Bácskái, Kovács. Csonka A. (Nagy), Kali Szabó L. Pa­taki, Dobos (Oláh). Viharos szélben nagv lendülettel kezdett a hazai csapat, és már a harmadik percben Szabó L. kapáslövését a ka­pufa mentette. Kiegyenlítet­té vált a mérkőzés, a kapuk felváltva forogtak veszély­ben. A második félidő ele­ijén a széltől támogatott ven­dégek támadtak többet, mé­gis a hazai csapat szerezte meg a győzelmet jelentő gólt. Szép támadás végén Patakit a 16-oson belül csak felvágni tudták, a 11-est a sértett értékesítette. A to­vábbra is élénk iramú, iz­galmas és kemény beleme- ■nésekkel tarkított mérkőzé­sen. a játékvezető három sársa lapot osztott ki. A ve­szélyesebben támadó több gólhelyzeteit kidolgozó hazai csaoat mezérHeimeilten sze­rezte me» a 2 pontot. Jók: Mérten Dánvi. Kovárs Pa­taki. ill. Kelemen. Dobos. Ifi: Szolnoki Vegyiművek — Abádszalók 2:0. Mezőtúr — Kunhegyes 4:1 (3:1). Mezőtúr: Egri — Török, Paoo, Pólyák. Ta­kács. Gonda (Bolya). Fehér. Juhász. Szöl'lősi. Béleezkii, Zsuró (Nagv M.l. Mezőtúr 150 n. V: Cziczás. Kezdés után gyors szellemes táma­dások eredményeképpen 20 perc alatt már három góllal vezetett a hazai csapat. A kunhegyesiek kihasználva a biztos vezetés tudatában tartalékra- .kapcsolt mezőtú­riak megingásait, még a fél­idő előtt szépíteni tudtak. Fordulás után a parázs, küzdelmes első félidőt még sem közelítette a jjiték szín­vonala. Eseményt Béleczki „okos” gólja jelentet1, ^mi­vel egvben a végeredményt is beállította. Jó: Béleczki, Bari. A kunhegyest csapat­ból senkit sem lehet kiemel­ni. Országos ifjúsági bajnok­ság: Szolnok Városi Sport­iskola — Lehel SC 2:1 (0:0). Jászberény. G.: Kelemen, Horváth, ill. Papp. Serdülő bajnokság: SZVSI — Lehel SC 1:1 (0:0). G.: Bálint, ill. Cserfa (11-esből). Események Labdarúgás Meevei bainok- sáe: Tiszaföldvár Mezőtúri FSE. Tiszaföldvár 15.30 (Békés me­gyéből). Röplabda. Maevar Népköztár­sasági Kupa. női a . leeiobb nyolc közé intésért: Szolnoki Vegyiművek—Almásfüzitő. Szol­nok tiszai ieet.i sportcsarnok 15.30. Idegenben szerepel: a férfi kosárlabda NB IT-ben az Alföl­di Olaibánvász Békésen. A totó 15. heti eredménye 1. Szekszárd—Keszthely 1—1 X 2. Dombóvár—Alumínium 0—1 2 3. Komló—Dunaújv. 0—2 2 4. Várpalota—Kaposvár 1—2 2 5. Bakony V.—O’ajb. 0—0 X 6. Sabaria—Mohács-V. 1—3 2 7. KKFSE— Budafok törölve 8. Építők—Dorog 0—2 2 9. MÁV Előre—BVSC 4—5 2 10. Salgótarján—Gyula 1—1 X 11. Gyöngyös—Miskdlc 1—0 1 12. Asztalos J. SE—Szarvas 1-2 2 13. Lehel SC—Papp J. SE 3—0 1 14. DUSE—Bem SE 3—4 2 4-1 Kazinb.—D. Kinizsi 1—2 2 Úttörő­sportolók kitüntetése Dunaújvárosban az Arany Üst elnevezésű nemzetközi tehetségkutato úszóversenyen kitüntették az elmúlt év leg­jobb úttörősportolóit. A dí­jak odaítélésének a téli és nyári úttörő-olimpián nyúj­tott teljesítmény volt az alapja, de a sportsikerek mellett a gyerekek tanulmá­nyi és mozgalmi munkáját is figyelembe vették. A vörös- nyakkendős fiataloknak va­lamint az őket felkészítő test­nevelő tanároknak, edzőknek az elismeréseket Haraszti István, a Magyar Úttörők Szövetségének titkára adta át. Szolnok megye diáksport­jának elismerése, hogy a ki­válók sorában egy szolnoki csapat és egy tiszafüredi egyéni versenyző is szerepelt. Így többek között 1981. úttö­rő-sportoló csapata kitüntető címet kapta a szolnoki Má­tyás király úti Általános Is­kola ‘ leány atlétacsapata. Mindezt a Szekeres Judit, Sándor Rozália, Bak Gabri­ella, Paczali Márta, Enyedi Andrea és Kemény Henriet­ta összeállítású együttes Szé- csényi Lászlóné testnevelő irányításával a XVII. nyári úttörő-olimpián szerzett aranyérmével érdemelte ki. Az egyéni sportolóknál az 1981. úttörő-sportolója kitün­tető címbén Szemán Zoltán tiszafüredi kajakozó, része­sült, a kétszeres olimpiai baj­nok edzője Márton Ferenc. NB II. Női: Szolnoki Ve­gyiművek—Kalocsa 3:0 (8, 15, 5). Kalocsa. — Szolnok: Vargáné, Sipós, Kolláth, Sü- lyösné, Vasicsek, Gönczi. — Csere: Haness, Bak. Edző: Vasicsek János. Az erősen megfiatalított szolnoki csa­pat könnyedén vette a mér­kőzést. A kiesés ellen küzdő kalocsaiak lelkes, odaadó játékukkal majdnem játsz­mát raboltak. A csapat há­rom mérkőzéssel a bajnok­ság befejezése előtt már baj­noknak tekinthető. Lehel SC—MHD Vasas 3:1 (—8, 10, 14, 8). Budapest, ve­zette: Lajos. Lehel: Nagvné, Görbéné, Fülöpné, Baranyi, Sápi, Kalcsó. Edző: Szőke Péter. A tavasszal még ye- retlen hajógyári csapat szí­vósan és lelkesen játszva megnehezítette a Lehel győ­zelmét. A Lehelben Nagyné játszott átlagon felül. Ifi*MHD Vasas—Lehel 3:2. NB II férfi. Nyíregyházi VSSC—Szolnoki TITÄSZ 3:0 (6, 8. 3). Nyíregyháza. V.: Tirpák. TITÁSZ: Balázs, Ko­vács Zs., Vígh, Mészáros, Pi­rók, Kiss. Csere: Nagy A., Borbás, Novák, Balogh. Ed­ző: Surányi Márton. A baj­nokesélyes és minden részé­ben jobb hazai együttes ma­gabiztos győzelmet aratott a gyenge napot kifogó TITÁSZ ellen. Ifi: Nyíregyházi VSSC— Szolnoki TITÁSZ 3:0. Szolnoki TITÁSZ—Nyír­egyházi Mezőgazdasági Főis­kola 3:1 (3, —3, 9, 14). Nyír­egyháza. V.: Fátyol Gy. — TITÁSZ: Balázs, Nagy, Vígh, Mészáros, Pirók, Kiss. Csere: Kovács Zs., Borbás, Novák, Balogh. Edző: Surányi Már­ton. A TITÁSZ az első napi gyenge játék után jó formá­ban, kitűnő sáncmunkával, megérdemelt, sima győzel­met aratott. A TITÁSZ-ból Kiss L. és Mészáros játéka emelkedett ki. Ifi: TITÁSZ—Nyíregyházi MGF 3:1. Miskolci ÉMTE—Középti­szai MEDOSZ 3:2 (—12, —8, 10, 16, 7). Kenderes. Vezet­te: Vosák, Csapó. — K. ME­DOSZ: Mile, Eperjesi, Szabó, Felső, Tóth, Torma. Csere: Lukács, Csörögi. Nagyszerű kezdés után alulmaradt a hazai csapat. Ifi: K. MEDOSZ—MÉMTE 3:0. az egyenlítésért, de kapkodó támadásszövésüket, távoli lö­vésüket — a vezetés tudatá­ban — a nyugodtan játszó vendégek rendre hárítani tudták. Hiába kerültek nagy mezőnyfölénybe a hazaiak, a vendégeknek a 30. percben Bezzegh góljával — gyors el­lentámadás után — sikerült tovább növelni előnyüket. A 37. percben Gergely került gólhelyzetbe, a védők azon­ban lerántották. A megítélt büntetőt Kovács értékesítette. A második félidőben végig nagy fölényben játszottak a hazaiak, azonban Sebők tá­voli lövését, Gergely és Ben- csik II., gólhelyzetét nem tud­ták gólra váltani. A Rákóczi- falvának ezen a mérkőzésen nem sikerült egy gólnál töb­bet rúgni, pedig a jó helye­zés miatt ez fontos lett vol­na. Sárga lap: Burai, ill. Mihályi. Jó: Mangu, Lipäk, Bezzeg, Andorkó, ill. Kovács, Bencsik I. Ifi: Hajdúböszörmény—Rá- kóczifalva 2:0. —t Bagi — Csenger—Törökszentmiklós 1:0 (0:0). Törökszentmiklós 300 n. V.: Fodor. Csenger: Mándi — Bodnár, Gazdag, Esik, Márián Z., Bokos (Ka­tona), Berki (Badár), Mári­án L., Ferenczi, Csorvási, Mitró. Edző: Magyar László. TSE: Elekes — Boda, Hege­dűs, Molnár, Drávucz, Öz, Oláh (Sebestyén), Busa, Már­ton, Szabó, Sebők (Lengyel). Edző: Révfi Imre. Az első félidőben nyomasztó volt a törökszéntmiklőlsiak fölénye, de támadásaikból hiányzott az elképzelés. Ha mégis hely­zetbe kerültek, akkor rend­re elrontották lehetőségeiket. A második félidőben is töb­bet kezdeményezett a TSE, de a Csenger a 75. percben egy jól eltalált lövéssel el­döntötte a mérkőzést. Vég­eredményben a közepes szín­vonalú és iramú találkozón a hazai csapat nem érdemelt vereséget. Sárga lap: Gazdag, Gsorvási (Csenger), illetve Molnár (TSE). Góllövő: Mit­ró. Jó: Mándi, Gazdag, Fe­renczi, illetve Hegedűs, Drá­vucz, Szabó. Ifi: TSE—Csenger 13:0. — Hajik — Területi labdarúgó bajnokság Jászkisér és Karcag nagyszerűen szerepel Jászkisér—Kunszentmárton 4:1 (2:0). Kunszentmárton 200 n. V.: Daróczi. Jászkisér: Kö­kény — Korsós, Bérezési, Far­kas, Csillik, Kovács, Meny­hárt, Tóth F., Tóth L., Pos­tás, Gócza (Vajkó). Edző: Bukhár László. KTE; Kovács — Hürkecz, Tóth L., Tóth F., Hábensusz F., Dézsi (Tóth Z.), Németh, Kerekes, Háben- :,usz L. (Veres), Hábensusz S., Tóth I. Edző: B. Tóth András. A közepes iramú mérkőzés 6. percében a 16- oson álló Menyhárt senkiitől sem zavartatva nagy gólt \ lőtt. A 18. percben a balszél­ről beívelt szögletet a szaba­don hagyott Tóth L. könnye­dén fejelte a kapuba. Németh és Gellér kapuratörései nem jelentettek veszélyt. Kerekest csak fordulás után lehetett látni a helyén. Bérczesin is átsiklott, és nagy lövést kül­dött a kapura. Az 55. perc­ben Menyhárt szabadrúgása a felső lécről pattant vissza, amit az éppen érkező Tóth L. a kapuba vágott. A 78. perc­ben a Németh felvágásáért megítélt büntetőből Tóth I. szépített 3:l-re. A 82. perc­ben Kökény a 16-osig kifu­tott, a labda a KTE csatárok­nál maradt, de nem vállal­koztak lövésre, A hajrában Hábensusz S. és Gellér lövé­sét hárította Kökény. A 87. percben az alapvonalról emelt középre Korsós, amit a nagy kedvvel játszó Tóth L. biztosan értékesített. A min­den csapatrészben jobb, fe­gyelmezett és gólratörőbb já­tékot mutató vendégek győ­zelme megérdemelt. Jók: Pos­tás, Menyhárt, Bérezési, Tóth L., Kovács. A hazai csapat­ban nem volt említésre mél­tó teljesítmény. Ifi: Jászkisér—KTE 1:0. — Lázi — Karcag—Debreceni Volán 1:0 (0:0). Karcag 1200 n. V.: Demeter. Karcag: Kocsis — Mándi, Tüdős, Nagy (Papp), Varga .Hernádi I., Erdei, Her­nádi II., Antal, Borók, L. Kiss (Németh). A védekező taktikát választó vendégek­kel szemben a hazaiak me­zőnyfölényben voltak, de csak a félidő utolsó negyedórájá­ban akadt gólhelyzetük. A 33. percben a kapusról kiper­dült labdát hárították szeren­csével a Volán védők, majd a 37. percben L. Kiss jobb oldalról belőtt labdáját a nagy helyzetben lévő Antal a földre fejelte, s az a kapun átpattanva hagyta el a já­tékteret. Fordulás után a KSE nagyobb erőbedobással próbálkozott, de fölénye el­lenére helyzete alig adódott. Az 56. percben a Volán len­dült támadásba, s a kiugró Zákány . már csak Kocsissal állt szemben, de a jkarcagi kapus bravúrral hárított. Meddő karcagi támadásokat követően a 67. percben ismét a -vendégek veszélyeztettek. Szabadrúgást végezhettek el a 16-os oldalvonaltól, s a be­ívelt labdát Martha nagy erő­vel a kapufára fejelte. Ezt követően a másik kapunál Antalnak volt lehetősége. A 72. percben született a mér­kőzés egyetlen gólja. Papp ívelt be szögletet, s a boly­ból kiemelkedő Erdei fejese a hálóban kötött ki. A hátra­lévő időben a Volán kitá­madva próbált egyenlíteni, de karcagi védelem jól össz­pontosítva hárított. A nehéz helyzetben lévő karcagiak játékát görcsös erőlködés jel­lemezte. Igazán kiemelkedő­en senki sem játszott, csupán az igyekezetei, akarást lehet megemlíteni, ami általában jellemző volt az egész csa­patra. A Volánból Mikhárdi kapus, Zaveczky és Mártha dicsérhető. Ifi: Debreceni Volán—Kar­cag 4:0. — Szöllősi — Hajdúböszörmény—Rákóczi- falva 2:1 (2:1). Rákóczifalva 600 n. V.: Bartha. Rákóczi­falva: Géléi — Kocsis, Sebők, Kovács, Mihályi, Zakar, Ben-' esik II., Török (Horváth), Gergely, Bencsik I., Nyolczas II. Edző: Lódi László. Haj­dúböszörmény: Mangu — Nagy, Lipők, Tipó, Burai, Kocsis (Mándi), Dezsényi, Andorkó, Fejes, Földi (Su­gár), Bezzeg. Edző: Lévai An­tal. A hazai csapat kezdte a játékot, azonban az első rossz átadást elcsípték a vendégek, és Burai révén gólt szereztek. A Hajdúböszörmény gyors gólja hideg zuhanyként érte a hazai csápatot, és a szur­kolókat. Mindent megtettek Kézilabda Sikeres bemutatkozás hazai pályán