Szolnok Megyei Néplap, 1982. március (33. évfolyam, 51-76. szám)

1982-03-09 / 57. szám

/ 6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1982. MÁRCIUS 9. Megyei labdarúgó bajnokság Szászberek a listavezető otthonában nyert Szászberek—Középtiszai MEDOSZ 2:0 (0:0). Bánhal­ma, 250 néző, v.: Sándor I. K. MEDOSZ: Szerencsi II. — Szilágyi, Lakatost Magyar, Fuder, Baktat, Korpás (Mol­nár), Szántó (Széndrei), Sü­veges II., Süveges I., Szeren­csi. Alacsony színvonalú mérkőzésen elképzelés nélkül játszott a hazai csapat. A védekezésre berendezkedett vendéglek élten nem sikerült gólokra váltani a meaőnyfö- lényt, az utolsó negyedórá­ban viszont a fellazuló ha­zai védelem mellett két el­lentámadás góllal végződött Végeredményében, ha némi szerencsével is, de mégénde- melten aratott győzelmet a határtalan lelkesedéssel küz­dő Szászberek, Gólllövő: Laki (2). Jók: Magyar, Lakatos, iM. az egész vendégcsapat. Ifi: K. MEDOSZ—Szász­berek 3:2. Szolnoki Vegyiművek— JáSuapáti 6:0 (2:0). Vegyimű­vek pállya, 100 néző. Vezette: Makó. Vegyiművek: Öllé — Szákszai, Káló, Dobos, Fedor '(Pusztai), Kelemen, Gál (Fel­földi), Vadkerti, Bíró, Tóvi­zi, Varga. Kitűnően előké­szített pályán már az első félidő 10. percében 2:0-ra ve­zetett a Vegyiművek. Ezután a hazai csapat kiengedett és a vendégek is vezettek több veszélyes támadást, de ered­ménytelenül: A második fél­időiben a széltől támogatott hazaiak nagy becsvággyal játszottak és ilyen arányban is megérdemelten győztek. Góllövő: Vadkerti (3), Var­ga, Tóvizi, Bíró. Jók: Dobos, Ke’emen, Vadkerti, ill. Me­zei. Ifi: Szolnoki Vegyiművek— Jászapáti 1:1. Tisza Cipő SE—Túrkeve 1:1 (0:1). Martfű, 300 néző. V.: Tajtihy. Tisza Cipő SE: Németh — Tóvizi (Bungye), Mihovits, Bonsa, Sütő, Szőke, Kesjár, Vass, Szántai, Kar­dos (Kókai), Palcsó. Edző: Szűcs Jánosi. Jól elkészített pályán, keUemetlenül szeles időiben a hazaiak már az el­ső tíz percben eldönthették volna a mérkőzés sorsát, de a legbiztosalbb helyzeteket is rendre kihagyták. A 21. percben a vendégek egy tá­voli lövéssel vezetést szerez­tek. Továbbra isi Martfű irá­nyította a játékot, dp a ha­tártalan lelkesedéssel játszó vendégek önfeláldozóan vé­dekeztek. Már-már mindenki a vendéggyőzelmet könyvelte ed, amikor Palcsó 19 méteres baloldali szabadrúgással egyenlített,, 1:1. Jó iramú, küzdelmes1 mérkőzésien a helyzetek alapján a döntet­len a vendégekre nézve hí­zelgő még akkor isi, ha a ha­zaiak az utolsó percben egyenlítették. Gólszerzők: Palcsó, ill. Török. Jók: Mi­hovits, Süitő, Palcsó, ül Ka­tona, Retter, Karmos I., Tö­rök. Ifi: Tisza Cipő SE—Tűiké­vé 3:2 (1:0). Jászfényszaru—Jászárok- ezállás 4:2 (1:1). Jászfény­szaru, 400 néző, v.: Pólón kai. Jászfényszaru: Vancsifc — Szábó Sz., Rózsai, Farkas I., Fózer P.( Fózer I., Gergely (Palócz), Fankas L. (Tóth S.), Szabó L.„ Horváth, Farkas Gy. Jó talajú pályán kitűnő mérkőzésit látott a szép szá­mú közönség, főleg a hazai­ak jóvoltából. Az első gól a 12. percben esett 11-esibőL Fózer I. révén. A 38. perc­ben, Banka egyenlített, szin­tén ll-es|bőL Szünet után jól kezdtek a hazaiak. A 47. percben Horváth szemfüles góljával újra vezetést szerez­tek, majd á 65. percben Fó- zislr I., a 67. percben Farkas Gy. góljaival már 4:1. A vendégek a 85. percben Ba­cher szabadrúgásból lőtt gól­jával szépítették. Jók: az: egész hazai csapat. Farkas I. (a mezőny legjobbja), Hl. Ambrus, Banka. Ifi: Jászfényszaru—Jász­ónokszállás 3:0. Abádszalók—Kunhegyes 3:1 (2:0). Kunhegyes, 300 néző, v.: Varga. Kunhegyes: Ki­rály — Borbély, Kovács, Lu­kácsi, Kontra, Juhász, Nagy, Kovtrig, Kiss, Herbály, Grá- czer. A mérkőzés előtt gyászi- szünetet tartottak a 82. évé­ben elhunyt Czupp Mihály emlékére, aki több mint két évtizedig volt a szakosztály intézője Az erős szélitől tá­mogatott vendégek az első félidő 39. és 44. percében védekezési hibákból gólokat érték ell A hazaiak sokat körülmónyeskiedtek a kapu előtt. A második félidő 4. percében újabb védekezési hiba miatt már 3:0-ra ve­zettek a vendégek. Ezt köve­tően a hazaiak egy kapura játszottak; de csatár játékuk pontatlan volt. Gl.: Dobost, Káli, Pataki, ill. Kiss. Jók: Dányi, Csonka A., Szabó S-, ill. Nagy, Kovács, Király. Ifi: KSE—Abádszalók 8:1. Besenyszög—Mezőtúri FSE 3:2 (2:0). Besenyszög, 250 n., v.: Cziczjási. Besenyszög,: Csajbók — Dudöfc, Pillió (Miklós), Komcsik, Maródi, Zajacz, Varga L. (Danyi I.), Boros Gy., Danyi J., Kiss Gy., Varga ®y. Az1 első fél­időben a hazaiak támadtak többet, de sok volt a pontat­lan átadási és a vendégcsa­pat játékosai sorra megelőz­ték őket a labda átvételében. A 30. ési a 35. percben lőtt gólokkal szerzett vezetést Besenyszög. A második já­tékrészben sorozatos védel­mi hibák miatt 10 perc alatt kiegyenlített az MFSE. Végül Besenyszög Kiss Gy. góljával megszerezte a győzelmet. Küzdelmes, közepes színvo­nalú mérkőzést láthatott a közönség. Jó játékvezetés: Gl.: Varga L„ Varga Gy., Kiss Gy., i'll. Pólyák: (2). Jók: Csajbók, Dudák, Zajacz, Ma­ródi, Varga Gy, ill: Pólyák. Jászjákóhalma—Szolnoki Cukorgyár 2:0 (2:0). Jászjá­kóhalma. V.: Bobos'. Jászjá­kóhalma : Vasas — Banya, Gecse, Fejes, Rálcz, Palcsó, Urbán, Sándor, Kiss, Kuli, Nagy L. 'Sáros, mély talajú pályán a jó erőben lévő ha­zai csapat Urban nagyszerű átadásából Kissi révén veze­tést szerzett. A félidő befe­jezése előtt Nagy L. növelte az előnyt szemfülessége ré­vén. Biztos, megérdemelt ha­zai győzelem. Csere: László, Balázs. Jók: Vasas; Gecse: Fejes; Palcsó, Urban, ill. Márkus1, Karmos, Kovácsi. Ifi: Jászjákóhialima—Cukor­gyár 0:6. Jászberényi Vasas—Tószeg 3:0 (1:0). Jászberény, 200 n, v.: Barjta. Jb. Vasas): Balázs - Maszlag; Hajdú, Bacsó, Budai Treba, Szilasi, Vígh, Raffael (Tóth), Dórák, Régei (Már­ki). Szeles időiben a hazai csapat kezdett jobban, és több kihagyott hélyzet után a 23. percben, megszerezte a vezetést. Szünet után a Tó­szeg is több támadást veze­tett, igazi gólhelyzetet azon­ban nem tudott teremteni. A Vasas támadásai ebben a já­tékrészben is veszélyesebbek voltak. A 64. percben újabb gólt szereztek, a 76. percben pedig növelték előnyüket. A mezőny legjobbja a vendegek kapusa volt, aki féltucat, biztos gólnak látszó labdát hárított. Góllövők: Dór ók (2), Vígh. Ifi: Jászberényi Vasas— Tószeg 3:1. Tiszaföldvár—Tiszafüred 2:1 (1:1). Tiszaföldvár, 300 nézó, v.: Pintér. Tiszaföld­vár: Kele — Farkas,- Hege­dűs, Bárány, Szőke, Berta, Szűcs, Vincze (Petróczki), Makó, Németh F., Németh J. A viharos erejű szél befolyá­solta a folyamatos játék ki­alakul ásót, így eléggé vag- dalódzó volt a mérkőzési. A hazaiak szalreztek: vezetésit, a vendégek a félidő utolsó percében egyenlítettek. A második félidő hajrájában fordították a maguk javára az eredményt a hazaiak. A kemény összecsapásokkal tarkított mérkőzésen a hely­zeteit jobban kihasználó csa­pat nyert GólLövőfc: Makó, Németh J, ill. Somogyi. Jók1: Berta, Szőke, Németh J,. Szűcs, ill. Déli, Somogyi, Tar, Németh. Ifi: TiSE—Tiszafüred 2:1. Bolgár sportküldöttség megyénkben Lucsanszki Vészeim­nek, a Kjusztendil me­gyei sportbizottság el­nökének a vezetésével 'hétfőn három tagú bol­gár sportküldöttség érke­zett megyénkbe. A me­gyei sporthivatal veze­tőivel tárgyalnak az idei és a jövő évi, két megye közötti sportkap­csolatok kialakításáról, a vendégek tanulmá­nyozzák Szolnok megye versenysportját. Kosárlabda Rangadó után is veretlenül NB II. Férfi: Alföldi Olaj­bányász—Hódmezővásárhe­lyi VSiE 96:73 (47:29). Hód­mezővásárhely. Tóaljai úti pálya 300 néző, v.: Farkas. Alföldi Olajbányász: Kiss (6), Pál Szabó (10), Mikola (31), Kékesi (19). Tóth II (18), Acsay (10). Farkas (2), Szpiió. Edző: Halmos István. Az elmúlt évi bajnokság nagy riválisa a vásárhelyi együttes törleszteni szeretett volna a szolnoki vereségért hazai környezetben. Az elő­jelek a bányászok szempont­jából nem voltak kedvező­ek. Katonai szolgálat miatt Tóth I Zoltán nem állhatott a csapat rendelkezésére, Molnár Gábor pedig beteg­ség miatt kényszerült pihe­nőre. A hazai együttes nagy lendülettel kezdett, de ered­ménytelenül, mert a 4. perc­ben még nem sikerült pon­tot dobniuk. Magabiztosan, tudatosan és jól játszott a szolnoki csapat. A vásárhe­lyiek letámadtak, de a kü­lönbség egyre nőtt és nem tudtak versenyben maradni. Biztosan .győzött. a bányász a rangadón és fölényesen, ve­retlenül vezet a bajnokság­ban. Területi labdarúgó bajnokság Pontosztozkodás Karcagon, büntetőpárbaj Kunszentmártonban Karcag—Törökszentmik- lós 1:1 (0:1). Karcag 1000 néző, v.: Balogh. Karcag: Kocsis—Mándi, Tüdős, Var­ga, Hernádi I Erdei. Papp L., Hernádi II., L. Kiss (Nagy). Antal, Kiss. Edző: Sinkovits Ferenc. TSE: Ele­kes—Pozderka, Hoppál (Se­bők), Medveczki, Busa, Ko­zák, Molnár, Drávucz. Saj­tos. Szabó (Óz) Márton. Ed­ző: Juhász József. Karcagi támadások vezet­ték be a mérkőzést. Hama­rosan kiderült, hogy a ven­dégek biztonságos védeke­zés; e rendezkedtek be, s a két elől levő gyors csatárok­ra építve, ellenakciókkal próbálkoztak. Ennek megfe­lelően a vendéglátók széllel szemben is mezőnyfölényt harcoltak ki, azonban táma­dóik meglehetősen körülmé­nyesek. voltak, az egyéni já­tékot erőltették, így a jól záró és keményen közbelépő miklósi védők mellett csak elvétve tudtak helyzetet te­remteni. S ami nem sike­rült a hazaiaknak, sikerült a vendégeknek. A 35. perc­ben támadásba lendült a TSE. A lesre játszó karcagi védők között Szabó kiugrott s a kapujából kiinduló Ko­csis mellett a hálóba lőtt, 1:0. Fordulás után rákap­át Lógok a szeren. Testnevelési óra a rákócziújfalui új tornateremben A világ sportja — sorokban Befejeződött az Amerika Kupa tamászverseny, ame­lyen a férfiaknál Conner, a házigazdák kitűnősége győ­zött, a nőiknél pedig holtver­seny alakult ki egy-egy ame­rikai és bolgár sportoló kö­zött. A nőd versenyben szere­pelt magyar Zsilinszky Tün­de 36,50 ponttal a 9. helyen végzett. A végeredmény. Férfiak: 1. Bart Conner (amerikai) 58,70 pont, 2. Vidmar (ame­rikai) 58,65, 3. Pogolerov (szovjet) 58,20, 4. Moirisue (japán) 57,65, 5. Goto (japán) ési Geiger (NSZK) 57,50 pont Nők: 1. Júliáimé McNama­ra (amerikai) és1 Zoja Gman- csarova (bolgár) 38,65—38,65. 3. Talavera (amerikai) 38,40, 4. Tang Hszdao Li (kínai) 38,30, 5. Stallone (amerikai) 38,20, 6. Frolbva (szovjet) 37,60 ... 9. Zsilinszky Tünde 36,50. Ftrunzeban befejeződött a Druzsba Kupa súlyemelővelr- seny, amelynek zárónapján a szovjet Piszarenko volt a fő­szereplő. A plusz, 110 kg-os kategóriában az összetettben 455 kg-val új világcsúcsot állított fel, 7,5 kg-val meg­javítva az általa tartott ko­rábbi rekordot. Ugyanő a lökésben 285 kg-val ugyan­csak világrekordot javított, a régi Mancsuk nevéhez fűző­dik 257,5 kg-valt Eredmények: 110 kg: 1. Kuznyicsenko (szovjet) 415 k,g (185, 230), 2. Carlton (amerikail 372,5 (162,5, 210), 3. Gregor (csehszlovák) 367,5 (160, 207,5), ... 6. Molnár 347,5 (157,5, 190). Plusz 110 kg: 1. Piszarémko (szovjet) 455 kg, világcsúcs1 (197,5, 258), 2. Mendez (kubai) 380 (167,5, 212,5), 3. Skolimowski (lengyel) 375 (165, 210), 4. Sinkovics 347,5 (157,5, 190). Szabad Föld Kupa A Szabad Föld szerkesztő­sége Szabad Föld Kupa né­ven, a Magyar Sakkszövetség védnöksége mellett, 1982-ben egyéni és csapatversenyt rendez. A versenykiírást az egyesületek; a városi és a járási sporttal ügyelők meg­kapták. A Szabad Föld Ku­pa győztese csapatban és egyéniben nyeri el a serleget és a különdíjakat Az egyéni nyertes1 a Szabad Föld kép­viseletében indulhat a cseh­szlovákiai Aranybástya nem­zetközi versenyein. A csapat- győztes is — a tervek szerint — külföldi utazásban része­sül. A járási-városi egyéni és csapa tselejtezőt az érintett sakkszövetség, a megyei dön­tőt a megyei sakkszövetség rendezi. A selejtezőket áp­rilis1 18-ig kell lebonyolíta­ni. A megyei döntőt júnitzs 5—6-án Szolnokon, az orszá­gos döntőt június végén Ka­locsán rendezik. csőit a karcagi csapat, szin­te kapujához szegezte ellen­felét. A vendégek önfeláldo- zóan védekeztek, miközben a ■hazaiak nagy helyzeteket hagytak ki. A nagy karcagi nyomás a 83. percben érett góllá Sokadik szögletet kö­vetően a TSE-védők röviden szabadítottak fel, a vissza­ívelt labdát Erdei kapta, § közelről kiegyenlített. 1:1. A karcagiak a második félidő­ben némi ízelítőt adtak tu­dásukból, kombinatív kész­ségükből, azonban a helyze­tek értékelése nélkül nehéz lesz a felzárkózás. A török- szentmiklósiak szervezett védekezése, erőteljes játéka meglepte a karcagiakat, megérdemelten szerezték meg az 1 pontot. Jók: Antal, Hernádi I.. Kiss, illetve az egész miklósi csapat dicsé­retet érdemel lelkes játéká­ért, közülük is kiemelkedett Elekes. Hoppál, Molnár és Szabó. I,£i: Karcag—Törökszent­miklós 3:0 — Szöllősi — Jászkisér—Hajdú Vasas 1:0 (1:0). Jászkisér 600 n., v.: Szakács. Jászkisér: Kö­kény-Korsós. Bérezési, Tóth F., Csillik Kovács, Gebhárt (Tóth J.), Postás, Tóth L., Menyhárt Gócza. Edző: Bukhár László. Hajdú Va­sas: Szabó I—Tóhóczki. Sza­bó J., Nóricza, Major. Kiss, Kovács (Bencsik), Pistár, (Orosz), Barna, Dákay. Szé­kelyhídi. Edző: Kiss Gyula. A közepes színvonalú mér­kőzésen, erős szélben, a ha­zaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, s a hatodik percben egy jobb oldali szöglet után Menyhárt fejes góllal megszerezte a veze­tést. Mint később kiderült, a hazaiaknak ez a győzelmet jelentette. A gól után ki­egyenlítetté vált a mérkőzés. A vendégek kissé keményen akadályozták meg a hazai támadásokat. Szünet után folytatódott a küzdelmes já­ték, a hazaiak fölénybe ke­rültek. amit néhány korsze­rű támadás is jellemzett, de ezeket a vendégvédelem biztosan hárította. A Hajdú Vasas az utolsó percig teljes erővel küzdött az egyenlíté­sért. Végeredményben ha ne­hezen is, de biztosan nyert a hazai csapat, az ered­mény a vendégekre hízelgő. Sárga lapos figyelmeztetés: Gebhárt. Kökény, Tahóczki. Jó: Bérezési, Korsós, Postás, illetve Szabó J„ Dákay. Ifi: Jászkisér—Hajdú Va­sas 2:3. — Ficzek — Rakamaz—Kunszentmár­toni 4:3 (2:1). Kunszentmár- ton, 300 néző. Vezette: Ve­res. Rakgmaz: Vadon;—Czi- kó. Pásztor. Sztankovics, Ka­posvári, Kuriczki, Vánföldi, Szalánczi (Nádasdi) Farkas, Mirgai, Béres. Edző: Szász Simon. KTE: Kovács—IHlür- kecz (Kurtán), Tóth I., Há- bensusz L., Hábensusz F.— Dézsi, Németh, Gellér—Ke­rekes. Hábensusz S., Veres. Edző: Tóth András. Nagy lendülettel kezdett a KuTE és a 4. percben vezetést szerzett. Verest és Kerekest nem tudták fogni Rakamaz védői sok taktikai szabályta­lansággal sem, ami később meghaladta a kíméletlen já­ték határait. A büntető te­rületen belül is veszély nél­kül alkalmazhatták módsze­rüket. A sok góllal és végig izgalmakkal, vitákkal bővel­kedő mérkőzésen több eset­ben még kézzel is büntetle­nül védekezhetett az ellen­fél. mert a rossz napot kifo­gó játékvezető belezavaro­dott a 11-esek. megítélésébe és a sok lapkiosztásba. Sár­gát kapott Czikó, Mirgai (Rakamaz) pirosat Tóth I., Gellér (KTE), de még ezek után sem sikerült kézben tartani a nagyiramú mér­kőzést. Góllövő: Mirgai, Far­kas (2 egyet 11-esből), Sza­lánczi, illetve Hábensusz S., Veres (11-esből). Kerekes. Jók: Farkas (a mezőny leg- jiofobja), Várföldi, Vadon, ill. Veres» Kerekes, Németh, Hábensusz F. Ifi: KuTE—Rakamaz 2:0. — Lázi — Kisvárda—Rákóczii alva 1;0 (1:0). Kisvárda 800 néző, vezette: Farkas. Kisvárda: Nagy Cs.—Ballai, Kovács— Miklós, Márkus, Rajzinger, Brankovics, Nagy G.. Batár, Hegedűs, Sós, Kovács, Mi­hály, (Bori). JSdző: Komáro­mi György. Rákóczifalva: Géléi—Kocsis. Sebők. Ko­vács, Ladányi, Nyolczas I., Szabó, Zakar (Bugyi), Ger­gely. Bencsik, Török (Nyol­czas II), Edző: Lódi László. Tapogatózó játékkal kezedő- dött a mérkőzés, többnyire a két tizenhatos között folyt a játék. Mindkét csapat tar­tott egymástól. Említésre méltó esemény Gergely feje­se, illetve Batári 20 m-es szabadrúgása volt. A 44. percben egy ártatlannak lát­szó házai akció végén Hege­dűs közelről megszerezte a vezetést, és egyben a győ­zelmet jelentő gólt. Szünet után Rákóczifalva bátran kitálmadott. irányította a já­tékot Az 55. percben Zakar lőtt gólt. melyet, a játékve­zető lesállás miatt nem adott meg, A 63. percben Gergely előtt adódott nagy helyzet, de - gyengén 'helyezett lövését a'hazai kapus hárította. A mérkőzés hajráját jóiramú játék jellemezte, mindkét kapu előtt adódtak helyze­tek, a legnagyobbat Bencsik az utolsó percben hagyta ki. Határozottabb csa táncjáték­kal a Rákóczifalva ponttal térhetett volná haza. Jók: Markos, Brankovics, Hege­dűs, ill. Kocsis. Bencsik. Sárga lap: Ladányi, Gergely (R.falva), Hegedűs (Kisvár­da). Ifi:' Kisvárda—R.falva 5:1. — Bagi — Országos ifjúsági bajnok­ság: Szolnok városi Sportis­kola—Lehel SC 1:0 (1:0). Szolnok, Véső u- Gól lövő: Kelemen. Országos serdülő bajnok­ság: SZVSI—Lehel SC 1:0 (1:0). Véső u. G.: Bálint.