Szolnok Megyei Néplap, 1981. november (32. évfolyam, 257-280. szám)

1981-11-17 / 269. szám

ó SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1981. NOVEMBER 17 Vízilabda MNK Jó esély a visszavágóra jobb mégy közé jutásért iát­Kézilabda Újra NB ll-ben az Alföldi Olajbányász Űinesiti Dózsa—Szolnoki VSE 7:7 (3:0. 1:4. 1:2. 2:1) Koonjádi uszoda. 600 n„ v.: Syerő. Kőnigh. Ű. Dózsa: Márton—Németh P. 2. Rad­nóti. Varnaa 6. Gáspár. Woll 2. Kiss 3. Csere: Kun. Edző: Mohácsi Attilla. Szolnoki VSE: Pintér F.—Cseh 1. Bog­dán. Varga 2. Lengyel 3. Hesmanm 1. Pintér I. Csere: Rekita. Bors K Edző: Ba- barczv Roland. Az első negyed biztos új­pesti vezetést hozott. A la­zán őrzött újpestiek center­ből három gólt lőttek. Sze­rencséire hasonló volt a vá­lasz a második negyedben a szolnokiak részéről, szintén három afcciógóllal egvenlí­Középtiszai MEDOSZ SK —Tisza Cipő SE 0:0. Kende­res, 200 néző, v.: Tajthy. K. MEDOSZ: Szerencsi II. — Szilágyi, Lakatos (Ács), Ma­gyar, Szántó, Szendrei, Kor­pás, Fuder (Hetrovicz), Sü­veges II., Süveges I., Szeren­csi I. Kimaradt martfűi gól­helyzetekkel kezdődött a mérkőzés, a 10. percben Sze­rencsi II. 11-est is hárított. A továbbiakban mindkét ol­dalon voltak gólszerzési le­hetőségek. Végeredményben egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet az alacsony színvonalú mérkőzésen, ahol igazából csak a játékvezetés dicsérhető. Jók: Szerencsi II., Szilágyi, Korpás, ill. Tóvizi, Mihovics. Borza. Ifi: K. ME­DOSZ—Tisza Cipő 1:1. Szolnoki Vegyiművek— Kunhegyes 2:1 (1:1). Kunhe­gyes. 200 néző. v.: Mészáros. Kunhegyes: Végért — Sza­bó. Kovács. Lukács, Kontra, Borbély (Pádár), Juhász, Nagy G., Kovrig, Herbály, Kiss. A metsző hideg szélben megrendezett mérkőzésen a hazaiak végig mezőnyfölény­ben voltak. A vezetést a ven­dégek a 21. percben Vadker­ti lövésével szerezték meg. A 22. percben Kovrig beadá­sát Kiss közelről a kaoufá- ra. maid a visszapattanó lab­dát a hálóba továbbította. A második félidőben a hazaiak további három kaoufát lőt­tek. A gvőztes gólt Vadkerti egyéni játék után ügyesen lőtte a hálóba. A szerencsé­sebb csapat, győzött. Jó: Öllé (a mezőny legjobbja). Vad­kerti. Varga, ill. Kovács, Kovrig. Nagy. Ifi: KESE— Vegyiművek 2:1. Jászberényi Vasas—Jász- fényszaru 3:0 (0:0). Jászbe­rény. 200 néző. v.: Cziczás. Jb. Vasas: Balázs — Buda, Haidú Treba. Mészáros. Szi- lasi. Vígh, Török, Dorók, Tóth (Márki). Krigel. Ászéi­tól támogatott hazai csaDat nem tudott döntő fölényt ki­harcolni. sőt a vendégek ve­szélyesebben támadtak, Ba­lázsnak több esetben bravú­rosan kellett védenie. Szünet után mintha más Vasas jött volna ki az öltözőből. Terv­szerű gyors támadásokat ve­zettek és több kihagyott helyzet után a 62. percben a kitörő Víghet buktatták a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Treba értékesítette. A hazai csapat továbbra is támadásban maradt, és biz­tosan győzött a végig lelke­sen küzdő — a megyei baj­nokságban előkelő helyen lévő — Jászfényszaru ellen. A 85. percben Fózer (Jász­fényszaru) kiállítva. Góllö­vők: Treba íll-esből), Vígh, Dorók. Ifi: Vasas—Jászfény­szaru 1:1. Jászárokszállás—Jászjákó- halma 2:0 (2:0). Jásziákóhal- ma. 150 néző. v.: Tombor. Jászjákóhalma; Hevér — Ba­nya, Feies. Nagv N.. Szol 1 ősi, Rácz, Palcsó. Gecse. Kiss, Kuli. Nagy L. Alacsony szín­vonalú mérkőzésen az első félidő 20. percében Nagy T. volt eredményes. Két nerc múlva pedig Banka szabad­rúgásból lőtt gólt Utána a Jákóhalma volt nagy fölény­téttek. sőt a negved végéig vezettek. A harmadik ne­gyedben sikerült két ember­hátrányt gól nélkül kibek- kelni. így az utolsó negyed­re maradt a döntés. Az utol­só percben négvméteressel egyenlítettek a vendéglátók. Az első negved kivételével iól játszottak a szolnokiak. Az idegenben elért döntetlen esélyt ad arra. hogy a no­vember 18-i szerdai szolnoki visszavágón ió játék esetén a Magyar Népköztársasági Ku­pa idei döntőiébe iuthat a csapat. Eger SE—Medicor OSC 7:7 (0:2. 2:2. 3:2, 2:1). Damian nich uszodai, v.: Császár. Puskás. Az egriek is a lég­ben, de gólt nem tudott el­érni és így a vendégcsapat megérdemelte a győzelmet. Jó: Ambrus, Banka, Nagy T., a jákóhalmi együttesből nem lehet kiemelni senkit. Ifi: Jászjákóhalma—Jászárok­szállás 0:8. Tiszaföldvár—Túrkeve 1:1 (1:1). Tiszaföldvár. 200 néző, v.: Botos. TISE: Aponyi — Sándor, Hegedűs, Farkas A., Makó, ßerta, Burján, Vincze, Purkald (Nagy), Németh F., Németh J. Jó iramú, kemény belemenésekkel tarkított mérkőzés, egy-egy potyagól itt is, ott is. A hazaiaknak volt több helyzetük, de a leg­biztosabbat is kihagyták. A 25. percben Purkald súlyos sérülést szenvedett, mentő szállította kórházba. Góllövő: Vincze. ill. Török; Kiállítva: Raffael (Túrkeve), sárga lap: Sándor. Jók: Makó. Berta, Vincze, Németh F., ill. Kor­mos I., Török, Szemes. Ifi: Túrkeve—TISE 5:2. Jászapáti—Tószeg 3:0 (1:0). Jászapáti, 200 n., v.: Barta. Jászapáti: Végh — Mihályi, Kimák. Jezsoviczki, Borics, Tajti, Szabó, Bója (Balogh), Köntés (Kovács), Mezei, K-or- disz. A hazai csapat kezdett széllel szemben. A tizedik percben szép, korszerű tá­madásból Meziei szerezte meg a vezetést. Egy ártalmatlan támadás végén a vendégek tizenegyeshez jutottak, amit nem tudtak kihasználni. A második félidőben még na­gyobb lett a jászapáti fö­lény. ami két gólban is meg­mutatkozott. A mérkőzés vé­gén a hazai csapat is tizen­egyest hibázott. Jászapáti megérdemelten szerezte meg •a régen áhított győzelmet. Góllövők: Mezei (2), Szabó. Jók: Mezei, Tajti, Szabó, Ki­mák. A vendégcsapatból sen­kit nem 'lehet kiemelni. Ifi: Jászapáti—Tószeg 1:0. Szászberek—Mezőtúri FSE 2:0 (2:0). Mezőtúr, 100 néző. MFSE: F. Nagy I. — Pólyák, Gonda. Nagy II., Takács — Szatmári (Bója), Fehér, Tö­rök — Beleczki. Juhász (Var­ga), Zsuró. A hazaiak mind­két félidőben többet birto­kolták a labdát, de védel­mük sokat könnyelműskö- dött. többször egymásra vár­tak és fölöslegesen cseleztek. A gólok is súlyos védelmi hi­bából estek. Az ellenfél sem játszott jól. A könnven szer­zett vezetés birtokában játé­szottak. Mivel uszodájuk még mindig használhatatlan. Szolnokra hozták a mérkő­zést. Vasárnap szinte telies érdektelenség mellett az or­vosegyetemiek magabiztosan kezdtek, és a második ne­gyed közepén már 4:0-ra ve­zettek. Az egriek csak a ne­gyedik emberelőnyös hely­zetből tudtak gólt lőni. de aztán belelendültek és 4: 3-na felzárkóztak. A főváro­siak ismét elhúztak, ezúttal 6:3-ra, s ezzel el is lőtték puskaporukat. A iól hajrázó egriek az utolsó negved éle­ién kiegyenlítettek, s nem sok hiányzott a győzelmük­höz sem kosaik főként a rombolással törődtek, igyekeztek minél nagyobbat rúgni a labdába, s ezzel széttördelték a kö­rülményes hazai támadáso­kat. A hazai csapat rászol­gált a vereségre. Közülük Ta­kács és Pólyák játéka említ­hető, még a Szászberekből Szabó Illést szemfüles góljai dicsérik. Szolnoki Cukorgyár—Tisza­füred 2:2 (0:2). Szolnok, cu­korgyári pálya, 250 néző, v.: Orbán. Cukorgyár: Csecsei — Kovács S. (Balogh), Szabó, Pusztai, Mihályi, Koncsik, Tímár, Magyar, Labancz, La­dányi. Márkus. Az élénk ira­mú félidő kiegyenlített küz­delmében a vendégcsapat — szinte minden gólhelyzetét kihasználva — kétgólos előnyre tett szert. A második 45 percre a Cukorgyár koc­kázatos taktikát választott. Beállós nélkül, „egy az egy­ben” vette fel a küzdelmet, és 20 perc alatt kiegyenlített. 2:2 után alábbhagyott a len­dület és igazságos pontosz­tozkodással ért véget a jó iramú küzdelem. Mindkét csapatot dicséret illeti: a Ti­szafüredet, mert fegyelmezet­ten, szívósan védekezett, és adódó gólhelyzeteit 'nagysze­rűen használta ki. A zöld-fe­héreket, mert a több hete tartó cukorgyári kampány fizikai-idegi igénybevétele után, a 2 gólos hátrány elle­nére is megmentették az egyik pontot. Góllövők: Mi­hályi, Balogh, illetve Bállá, Radics. Jók: mindkét csapat játékosai, mert teljesítőkész­ségük maximumát adták. Ifi: Cukorgyár—Tiszafüred 4:3. Besenyszög—Abádszalók 2:0 (2:0). Besenyszög, 100 né­ző, v.: Barga. Besenyszög: Boros B. — Lévai, Dudok, Pillió, Koncsik (Boros Gy.)y Zajácz, Pomázi, Kazinczi, Danyi J., Kiss Gy., Varga Gy. A hazai csapat támadott többet, gólhelyzeteit jól ki­használta. Már az első já­tékrészben megszerezte a ve­zetést és kis szerencsével na­gyobb arányú is lehetett vol­na a győzelme. A játékvezető igen jól vezette a mérkőzést. Góllövők: Varga Gy., Pomá- zi. Jók: Dudok, Pillió, illetve Nagy, Szabó S. Ifi: Beseny­szög—Abádszalók 2:0. Cselgáncs A hét végén a legkiseb­bek országos bajnokságával befejeződött a vertsenyidő- sziak a judotoknál. A szolnoki kisdobos korú cselgáncsosok jól szerepéitek legrangosabb versenyükön. 38 kg-foan Tóth Zsolt a szan- daszőlősi ált isk. 5. osztályos tanulója — egész évi remek szereplésére „feltette a ko­ronát” — és magyar bajno­ki címet szerzett. Technikás versenyzéssel, végig maga­biztosan küzdött. Zsolti egyébként iskolájának büsz­kesége. tanulásban is az „él­mezőnyhöz” tartozik. 53 kg-ban is szolnoki ver­senyző állhatott a dobogó legmagasabb fokára. Abonyi Tóth József. aM szintén a szandiaszőlősá ált. isk. tanu­lója. Jóska küzdeni tudódból vizsgázott jelesre, földharc technikában múlta fölül el­lenfeleit. (Remélhetőleg ez a szép eredmény a tanulás­ban is serkentőleg fog haitni.) Kovács Péter, aki vidék bajnok volt 26 kg-ban. saj­nos két héttel a bajnokság előtt térdsérülést szenvedett. Ezt lehetett érezni verseny­zésén. az V. helyen végzett 29 kg-ban 3. lett Barta Atti­la. aki a népes súlycsoport­ban (23 induló volt) kicsit indiszponáltan kezdett, de az éremért folyó küzdelemben kontra technikát alkalmaz­va remek kaszáló csípődo­bással ippont ért el. A Szol­noki Honvéd KB lián FSE kisdobos komi versenyzői összesen 20 bajnoki pontot szereztek a magyar bajnok­ságom. Jászkisé/J—Csenger 1:1 (1:1). Jászkisér, 400 n., v.: Szilágyi. Jászkisér: Kökény —Korsós. Bércesi. Szabó F. (Tóth J.). Kovács. Gebhánt. Pofldiesá. Tóth L:, Menyhárt, Csillák. Fenyvesi. Edző: Föl- dési Károly. Csenigier: Mán- di—Kiákos. Ésdlk Márián L„ Katona. Márián. Z., Ferenczi, Berki. Csonvási. Bokor, Sza­bó. Edző: Magyar László. Rendkívül szeles, hűvös időiben, a vendégcsapat ászéi támogatásával játszott és többet is támadott, míg a hazaiak ritkábban jutottak el az ellenfél kapujához, de akciói veszélyesebbek vol­tak. A 18. percben egy korszerű támadás során Menyhártot szabálytalanul szerelték a tizenhatoson! be­lül. A megítélt büntetőt Menyhárt biztosan, értékesí­tette. A 20. percben a má­sik kapunál szintén büntető volt amelyből Esik egyen­lített. A vól után némileg kiegyenlítődött a játék. Szü­net után folytatódott a vál­tozatos. küzdelmes, de kö­zepes színvonalú mérkőzés. A hazai csapat nagy hiba- százalékkal játszott, jobbára a két 16-os között folyt a játék. A 60. percben Földesá szabadrúgása kerülte el a kaput. A második félidőben a vendégek a játék lassítá­sára és az eredmény tartásá­ra törekeditek, ami számuk­ra sikerrel is járt. így Jászr kisér sorrendiben a 4. dön­tetlent érte el. Sárga lapos figyelmeztetés: Maffiám L., Ferenczi, Menyhárt. Jó: Kö­kény. Szabó F., Kovács:, ill. Szabó, Mándi, Csorvási. Ifi: Jászkisér—Csenger 8:0. — Ficzek — Karcag—Hajdú Vasas 1:1 (0:0). Karcáig 400 n.. v.: Szi­lágyi. Karcag: Csomós— Mándi, Tüdős. Kiss. Sándor —Hernádi I.. Nagy. Hernádi II.—Varga. Erdei. Antal. Ed­ző: Kézi András. Vasas Gen- ca—Tahóczki. Naricza. Sza­bó. Major—‘Kiss, Kovács. Bencsiik A.—Barna Orosz (Bohbély). Székelyhídi (Bien- csák P.). Edző: Kiss Gyula. Gól nélküli első félidő után a 49. percben a lest vitató karcagi védőik között Major kapott labdát, kapu­ra húzott, s megszerezte a vendégeik vezető gólját. A A hét végén a tatai edző­tábort a magvar válogatott labdarúgóin kívül a megvei bajnokságot nyert férfi kézi­labdacsapatok népesítették be. A csapatok négyes cso­portokban mérték össze tu­dásukat. előzetes sorsolás alapján. Az Olajbányász mellett a Bp. Ganz MÁVÁG a NIKE Fűzfő és a szombat­helyi együttes tartozott a csoportba, Az Olajbányász yasámap délelőtt látszotta első mérkőzését. Alföldi Olajbányász—NI­KE Fűzfő 24-20 (12-8). Olaj­bányász: Turóczy—Berénvi. Szántai (6). Csajbók. Tart. Rátkai (3). Kocsis (5). csere: Danyi T. (5). Serfőző (3). Bariba (2). Kecső. Edző: Horváth József. Rendkívül feszült légkörben kezdődött a találkozó. A tét nagysága mindkét oldalon bénítóan hatott a játékosokra. A szol­noki táborban fokozódott az izgalom, amikor a kezdés után a 2. percben Berénvi László — a csapat egyik erőssége — bokasérülést szenvedett és nem folytat­hatta tovább a játékot A fűzfőiek találtak hamarabb magukra, de a csereként be­állt Danyi Tibor látványos gólja megnyugtatóan hatott. Kocsis lövései a kapufán csattantak. Ezt követően Serfőző Kálmán percei kö­vetkeztek és az előny több mint tíz gól lett A második félidőben sikerült a fűzfői együttesnek egy alkalommal feljönni, de Szántai és Rát­60. percben egy kapufáról kipattanó labda utáni tömö­rülésben Nagy közelről egyenlített. A tovább iákban a KSE-nek voltak esélyei a győztes gól megszerzésére, azonban ez nem sikerült. A karcagiak győzelemmel sze­rettek volna búcsúzni az év utolsó hazai mérkőzésén. Ennek megfelelően nem lan­kadó elszántsággal rohamoz­ták a vendégek 'kapuját, azonban a csatárok gyenge teljesítménye. no meg a Hajdú Vasas jól szervezett védelme ikeresratülhúzta 'szá­mításukat. Jók: Hernádi I., Hernádi II.. Kiss. illetve Gencsi, Szabó. Naricza. Ifi: Hajdú Vasas—Karcag 9:1. — szöllősi — Tisz&vasvári—Törökszent* miklós 2:1 (1:0). Tiszavas­vári 200 n.. v.: Nagy. Tisza- vasválrii: Fitosi—Gyúrjam, Széki, Lipták, Nagy. Juhász I.. Juhász II.. Ferenc (Nyisz- tor). Hévi. Veres. Kató (La­jos). Edző:- Kerekes Imre. TSE: Elekes—Rácz, Kozák, Medveczki, DtViivucz Már­ton. (Lengyel II.). Hoppal, Szabó. Oláh. Sebőik. Bari ácsi, Edző: Juhász József.' Végig jóiramú és küzdel­mes mérkőzésen a szeren­csésebb csapat nyert a TSE a játék képe alapján nem érdemelt vereséget. Góllövő: Ferenc. Hévi, illetve Sebők. Jó: Kozák, Hoppal Oláh, Szabó. Ifi: TSE—Tiszavasvári 2:1. — Hajik — Mándok—Rákóczifalva 3:2 (2:2). Mándok. 500 n„ v.: Fazekas. Mándok: Ambrusz —Katkó, Rusznyák. Sütő, Tótth—Sajtos, Boros. Veres— Miczu, Magyar. Pásztor (Mokkái). Edző: Kovács La­jos. Rákóczifalva: Géléi:— Kocsis A., Sebők, Kovács, Ladányi—Szabó. Nyolczas I., Nyolczas II. (Mihályi)—Ger­gely. Rigó (Bugyi), Török, Edző: Lódi László. Erősen felázott nehéz ta­lajon. nagy iramban kezdő­dött a mérkőzés. A hazaiak élik aim azlkodtak gyorsabban a körülményekhez, és a 8. percben Boros révén meg­szerezték a vezetést. A gól után feljött a R.falva. és egy jobb oldali szöglet után kai góljai bebiztosították a győzelmet ami igen fontos volt mert nyert pozícióból várhatta az együttes a foly­tatást. A csoportbeli ellenfe­lek mérkőzésén a Bp. Ganz MÄVAG biztosan győzött a Szombathely ellen míg az esti órákban legyőzte a Fűz­fő együttesét így ha az Olaj­bányász megveri a szombat­helyi együttest, már eldől a felkerülés kérdése. Alföldi Olajbánvász— Szombathely 26:21 (11:10). Olajbányász: Turóczy—Szán­tai (5). Danyi (2). Rátkai (3), Serfőző (3). Csaj bók. Kocsis (10) csere: Kecső. Tani. Barta (3). Magabiztosan iól kezdtek a bányászok. Ko­csis naavereiű lövéseinek nagyszerű volt az irányzéka. Tíz perc elteltével 9:2 volt az eredmény, de ekkor megtor­pant a csapat és csak a cse­reként beállt kapusnak. Ke­cső Imrének lehet köszönni, hogy nem tudtak fordítani a szombathelyiek. Ebben az időszakban a szolnoki kapu- védő szenzációs dolgokat produkált öt büntetődobást hárított és több záccerhelv- zetet védett ki. nagyszerű teliesítiménvt nyújtott A második félidő eleién sike­rült néhány góllal elhúzni, és a vezetést a befeiezésng meg­őrizte a csapat. Függetlenül a hátralévő mérkőzéstől, be­jutott az Olajbányász az NB II-be. amiért a csapat játé­kosai elismerést érdemetn^k. akarásból jelesre vizsgáztak. Rigó szép fejessel egyenlí­tett. a 13. percben. Változa­tos játék alakult ki mind­két kapu előtt adódtak hely­zetek, melyek közül a csa­patok egyet-egyet értékesí­tettek: a 18, percben a Mán­dok Magyar lövésével a 26. percben R.£aűva Gergely 1 révén. A máiíorfálk félidőt R.falva kezdte jobban, irá­nyította a játékot. Rigának és Gergelynek nyílt lehető­sége gólszerzésre, de ezúttal hibáztak. Kemény, helyen­ként durva lett a játék. A győztes gólt a 82. percben — az erősen lesgyanús helyzet­ben levő Miczu szerezte meg a hazaiaknak. Ezen a mérkőzésein a játék küzdő jellege dominált. A döntet­len igazságosabb lett volna. G.: Boros. Magyar Miczu, ill'. Rigó, Gergely. Sárga lap: Mihályi Ladányi. Jók: Tóth, Sütő. Katkó. illetve Török. Szabó. Ifi: R.falva—Mándok 4:1. — Molnár — Hajdúszoboszló—Kunszent- márton 4:0 (2:0). Kunszenit- márton, 100 n.. v.: Fodor. Haidús zoto oszló: Kun.—Csa­thó. Mózsiik, Debreceni. Be- se—Csisztu. Szabó. Pataki— Mezei, Kovács. Magyar (Kántor), KuTE: Kovács— Hürkecz, Szarvak L.. Kiss, Szarvak A.. Hábensusz F. (Taiba). Hábensusz S.. Né­meth. Kerekes. Hábensusz L. (Csornáin). Dézsi. Ed2ő: Tóth András. Minden hazai mérkőzésen ismétlődik, hogy a korai helyzetkihagyás mealboszr sziul ja magát, mert a 3 mno- ben Kerekes, az 5. percben pedig Hábensusz S. került a védők mögé, s a kapussal szemben állva biztos hely­zetből1 lőhettek, de Kun vé­deni tudott Ezután gyemre iramú, alacsony színvonalú mérkőzésein elemi hibák és könnyelműsködéS ultán fu­tott három gólhoz a ven­dégcsapat miig a 4. gól megszerzésiénél' a középvo­nalról induló Szaibó 4—5 vé­dőn átkígyózva lőtt a kapu­ba. rászolgálva ezzel a megérdemelt győzelemre. Góllövők; Szabó (2). Kovács Pataki. Jók: Kerekes. Hür­kecz. Szarvák A„ Németh. Ifi: Hajdúszoboszló—KuTE 5:1 (1:1). — Lázi — Megyei labdarúgó-bajnokság Kevés gól, gyenge támadójáték A Cukorgyár nehezen tartotta otthon az egyik pontot a Ti­szafüred ellen Területi labdarúgó-bajnokság KÉT SOVÁNY DÖNTETLEN