Szolnok Megyei Néplap, 1981. október (32. évfolyam, 230-256. szám)

1981-10-27 / 252. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1981. OKTÓBER 27 v Röplabda Nehéz lett a könnyűnek vélt mérkőzés Területi labdarúgó-bajnokság Rákóczifalva megyei rangadót nyert A Rákóczifalva—Törökszentmiklós mérkőzésen Török (fehér nadrágban) harcol a törökszentmiklósi védővel NB I. Férfi: Szolnoki Ve­gyiművek—Borsodi Bányász 3:2 <5, 5, —9, —9, 10). Tisza- ligeti sportcsarnok, 200 n., V.: Gulyás, Horváth. Sz. Ve­gyiművek : Bodnár, Kolozsi, Tószegi, Tompa, Hegedűs S., Németh. Csere: Boros. He­gedűs Z., Oláh, Ilyés. Edző: Policsányi István. A pénteki, Ózdon aratott győzelem, után vasárnap mindenki biztos hazai sikerre számított. Jól is indult a mérkőzés, a sze­rény képességű bányászok el­len sikerültek az ütések, az ejtések, eredményes volt a sáncolás, a Vegyiművek érez­te a játékot, és biztosan ha­ladt a sima győzelem felé. Policsányi edző úgy vélhette, hogy könnyen nyer a csapa­ta, mert a harmadik játszmá­ban állandóan cserélt, já­téklehetőséget adott minden­kinek. Sajnos ez nem vált be, a vendégek játékba len­dültek, és megnyerték a kö­vetkező két játszmát Újra a kezdő játékosok léptek pá­lyára a Vegyiművek csapa­tában, de nehezen találták meg a korábbi ritmust, so­kat hibáztak, több nyitást rontottak és végül meg kel­lett szenvedni a simának ígérkező győzelemért. Jó: Tószegig ül- Hemperger, Lé­vai. NB II. Női: Szolnoki Ve­gyiművek—Pécsi VM 3:0 (7, 3, 1). Szolnok: Vargáné, Va- sicsek, Mészáxosné, Súlyosné, Balogh, Gönci. Csere: Szabó, Haness, Kolláth, Petro, Mi- zsei. Edző: Vasicsek János. Nem, volt egy súlycsoportban a két együttes. A sérülés miatt tartalékos Szolnok 25 perc alatt szerezte meg he­tedik győzelmét az idei baj­nokságban. Székesfehérvári Volán— Lehel SC 3:0 (3, 5,6). Jászbe­rény, 100 n., v.: Csemák, Katona. Lehel: Fülöpné, Gör- béné, Móri, Baranyi, Kalcsó, Sápi. Csere; Szatmári. Edző: Zlrcher Tibor. A volt első- osztályú játékosokkal kiálló, bajnokesélyes fehérvári csa­pat biztosan győzött az ide- gegesen és főleg fegyelmezet­lenül játszó jászberényi lá­nyok ellen. Szolnoki TITASZ—Kőbá­nyai Lombik 3:0 (13, 14, 11). Szolnok, dr. Csanádi krt.-i iskola, v.: Zalánfi, Oláh. — TITÁSZ: Balázs, Nagy A., Vígh, Mészáros, Kovács, Kiss. Csere: Novak, Pirók.— Edző: Surányi Márton. Idei legjop'a jiáitékával megérde­melt győzelmet aratott a TITÁSZ a mezőny egyik él­csapatával szemben. Jó: Mé­száros. Vígh. Kazincbarcika—Középti­szai MEDOSZ 3:0 (10, 6, 8). Kazincbarcika, v.: Szécsi, Fo­dor. MEDOSZ: Tóth, Csörö­gi, Felső, Eperjesi, Szabó. — Csere: Gyöngyösi, Lukács, Szabó. Edző; Felső Tibor. Rákóczifalva—Törökszent­miklós 1:0 (0:0). Rákóczifal­va, 700 n., v.: Szilágyi. R.- falva: Géléi — Kocsis, Ko­vács,, Horváth, Ladányi — Nyolczas I. (Gergely), Szabó, Nyolczas II., Bencsik, Rigó (Bugyi), Törölj Edző: Lódi László. T.-miklós: Elekes' — Rácz (Busa), Lengyel II. (Medveczki), Molnár, Drá- vucz — Kozák, Sebők, őz — Márton, Baracsi, Lengyel I. Edző: Juhász József. Nagy lendülettel kezdett a hazai csapat, de támadásait nem kísérte szerencse, a 3. percben Szabó beadásából Török fejeli, egy perccel később Bencsik lőtt kapura, a jó napot kifogó Elekes aizonban mindkét helyzetet hárította A vendégek játé­kán látszott; hogy egy pont megszerzésére törekednek. A végig nagy fölényben játszó Rákóczáfalvának — több helyzet kihagyása után —1 a 70. percben sikerült gólt szereznie, amikor Szabó éle­sen beadott labdáját Ger­gely előrevetődve fejelte a rövid sarokba. A gól után támadtak a vendégek is, de akcióik rendre elakadtak a jól játszó hazai védőkön. Sárga lap: Rácz, Őz; ill, Hor­váth. Jó: Kocsifeí Horváth, Szabó, Gergely, ill. Elekes, Kozák, Drávucz, Sebők. Ifi:R.-falva—T.-miklós 4:2. — Bagi — Jászkisér—Kisvárda 0:0. Jászkisér, 500 n., v.: Daróczi. Jászkisér: Kökény — Szabó L, Bérezési, Tóth F., Korsós, Kovács, Sebhárt (Farkas), Földesi, Tóth L., Tóth J., Fenyvesi. Edző: Földesi Ká­roly. Kisvárda: Nagy — Bal­lal, Kovács, Markos, Lipták, Hegedűs, Brankovics, Simon (Bencs), Csépkp, Batári, Nyerges. — Edző: Belényi Lajos. A tartalékos Jászkisér gyengén, sok hibával játszott az alacsony színvonalú mér­kőzésen. A hazai csatárok ritkán veszélyeztették, a ven­dégek kapuját Kisvárda szórványos támadásai veszé­lyesebbek voltak, összességé­ben a mérkőzést egyenlő erők küzdelme jellemezte, megérdemelten vitte el az egyik' pontot Kisvárda csa­pata. Jó: a hazai csapatból nem volt kiemelkedő teljesít­mény, a vendégeknél Ko­vácsi, Markos és Nyerges di­csérhető. Ifi: Jászkisér—Kisvárda 3:3. — Ficzek — Csenger—Karcag 2:1 (1:0). Csenger, 300 n. Karcag: Cso­mós — Bíró, Mándi, Tüdős, Sándor, Nagy, Erdei, Herná­di I,, Varga, Lévai, Halász. Edző: Kézi András. A mérkőzés előtti esőzéstől erősen felázott talajon kez­dődött a játék. A hazaiak már a 3. percben vezetéshez jutottak. A csúszós labdát Csomós csak röviden tudta kiütni, s végül is a hálóba került a pettyes. Fordulás után a karcagiak Hernádi I. góljával rövidesen kiegyen­lítettek. Ezt követően volt lehetőségük a vezetés meg­szerzésére is, azonban két nagy helyzetet elpuskáztak, A nagy sárdagasztás ban a későbbiek során mindkét ka­pu előtt adódott több góllal kecsegtető helyzet, de a tá­madók mindegyiket elhibáz­ták. A győzelemre törő KSE fellazult védelme mellett a csengeri középcsatár kapura tört, a karcagi védők csak szabálytalanul tudták szerel­ni a 16-oson belül. A meg­ítélt 11-esbőd született meg a hazaiak győztes gólja. Ifi: Csenger—Karcag 3:1. — szöllősi — Hajdúböszörmény—Kun- szentmárton 3:0 (2:0). Hajdú- böszörmény, 100 n., v.: De­meter. KuTE: Kovács — Hürkecz, Szarvák L„ Szarvák A., Kiss, Hábensusz F. (Ku- peczki), Hábensusz. S., Né­meth, Kerekes, Hábensusz L., Dézsi (Bán). Edző: Tóth András. Jól sikerült a kezdés a ven­déglátóknak, mert a 6. perc­ben szögletrúgás után az ötös vonalán álló Fejes ollózva küldte a kapuba a labdát, ezután a KuTE kezdeménye­zett többet. Kerekes előtt nyílt egyenlítési alkalom, amikor a védők mögé kerül­ve, léc alá tartó lövését csak bravúrral tolta szögletre a kapus. A 36. percben Bez- zegh gyors lövéssel 2:0-ra növelte az előnyt. Fordulás után húsz percig nagy erő­vel támadott a KuTE, Ku- peczfci lövése pattant ki, az­tán beállították a 3:0-ós vég­eredményt. Jó: Mándi, Mun­kácsi, Kocsisft ill. Németh, Kerekes, Szarvák L. Ifi: Hajdúböszörmény— KuTE 2:0. — Lázi — Birkózás Népes mezőny a Tisza Kupán Szinte az egész ország út­törő birkózóit megmozgatta a megyei szakszövetség Ti­sza Kupa kötöttfogású ver­senye. hiszen szombaton és vasárnap a tiszaligeti sport- csarnokban az ország 24 egyesületéből kétszázhatan léptek szőnyegre. A fiatalok színvonalas mérkőzéseken döntötték el a helyezéseket, akadt sok tusgyőzelem is, de ezekért alaposan meg kel­lett küzdeni. Megyénkből Törökszentmiklós és a Le­hel SC birkózói indultak, de nem értek el dobogós he­lyezést. Eredmények, zárójelben az indulók száma: 35 kg (19): 1. Bodnár (FTC), 2. Ürögdi (Ceglédi VSE), 3. Kun (Vasas), 38 kg (22): 1. Ben- kő (FTC), 2. Jánkai (CVSE), 3. Mészáros (FTC), 41 kg (21): 1. Baranyai (Haladás VSE), 2. Krucsió (Eger), 3. Lencse (Tatabánya). 45 kg (26): 1. Hartyáni (Dorog), 2. Oláh (Nagykőrös). 3. Marsa (Nagykőrös). 49 kg (19): 1. Németh (Haladás), 2. Bercze (FTC), 3. Kelemen (KSC). 53 kg (23): 1. Borda (FTC), 2. Sipeli (DVTK), 3. Petózi (CVSE). 58 kg (28): 1. Sze- leczki (Dorog), 2. Sofiárí (Vasas),_3._ Papp (CVSE). 63 kg (15): 1. Takács (Haladás), 2. Kulcsár (KSC), 3. Buzcsa (Dunaújváros). 68 kg (17): 1. Polcter (FTC), 2. Pozsár (FTC), 3. Kocsik (CVSE). + 68 kg (15): 1. Kőhúti (FTC), 2. Pozsonyi (FTC), 3. Drei- fair (Csepel Autó). Csapatversenyben: 1. FTC 32, 2. Haladás VSE 15. 3. Dorog 10 ponttal. Képünkön a 41 kg súly­csoportban Baranyai (felül) győz Krucsió ellen. Megyei labdarúgó-bajnokság Csak négy csapat győzött hazai pályán Jászberényi Vasas—Közén- tiszai MEDOSZ 0:0. Jászbe­rény. 200 n.. v.: Asztalos. Jb. Vasas: Balázs — Treba. Haj­dú. Oláh. Buda. Tóth (Mé­száros). Szdlasi. Darúk. Raf­fael. Vígh. Krigeli (Juhász). A Vasas nagy iramban kez­dett. több helyzete is akadt, ezek azonban kihasználatla­nul maradtak. A 20. Dere után a iáték kiegyenlítődött, éls a vendégek előtt is adó­dott igólszerzési lehetőség. Szünet után a hazai csaoat fokozta az iramot, ebben a játékrészben a vendégek el­futásokkal: kísérleteztek. Az utolsó 15 nercben a Vasas szinte a kanuiához szegezte ellenfelét, sok helyzet adó­dott. ezeket azonban a kapu­fa vagy pedig a ió naoot ki­fogó vendégkapus hárította. Ifi: Jb. Vasas—K. MEDOSZ 1:0. Túrkeve—Jászapáti 4:1 (0:0). Túrkeve. 300 n.. v.: Mák. Túrkeve: Katona — Kormos I. Retter. Vad. Kormos III.. Kormos II.. Nagy II. (Raffa­el). Szemes I.. Vajda I.. Tö­rök. Vajda II. Közepes iramú és színvonalú első félidőben a hazai csapat sok helyzetet kidolgozott, de csak két ka­pufát lőtt. A második félidő eleién meglepetésre a ven­dégcsapat ll-esből megsze­rezte a vezetést. A gól fel- rázta a hazaiakat, nagv ira­mot diktáltak és látványos gólokkal, jó játékkal szóra­koztatták a közönséget, G.: Nagy II.. Vad. Vajda I.. Vaj­da II. ill. Köntés. Ifi: Túrkeve—Jászapáti 4:2. Szászberek—Szolnoki Ve­gyiművek 1:0 (0:0)j Vegyi­művek pálya. 150 n.. v.: Sze­gedi.) Vegyiművek: O-li 1— Kun. Kalló. Dobos. Sakszai. Kelemen. Varga, Vadkerti (Hajdú). Bíró 1 Császár) Fe­dor. Pusztai. Alacsony szín­vonalú mérkőzésen a Vegyi­művek csatársora nem tud­ta gólokkal megörvendeztet­ni kis számú közönségét. Ez volt a harmadik mérkőzés, amelyen képtelenek voltak goira váltani fölényüket. Szászberek ezt kihasználta, és a második félidőben egv szabadrúgást követően, a le­pattanó labdát Szabó I. biz­tosan lőtte a hálóba. Jó: Far­kas. Domkó. Juhász. Szabó I míg a Vegyiművekből Varga és Kelemen iátéka dicsér­hető. Ifi: Szászberek—Vegyimű­vek 1:0. Jászjákóhalma—Jászfénv- szaru 1:0 (0:0). Jászfénvsza- ru. 400 n.. v.: Varga. Jász- fénvsz.aru: Ambrus — Szabó Sz.. Rózsa Farkas I. Tóth. Gergely. Fózer. Farkas II.. Farkas III. (Lingó). Szabó L. Tompa (Pád. A’.acstany színvonalú csapkodó mezőny­játék jellemezte a mérkőzést. a kapuk ritkán kerültek ve­szélybe A 73. percben Szöl- lős.i elcsípett egv átadást, naev szóló után az ötös sar­káról szép gólt lőtt. A ha­zaiak ezután többször is egyenlíthettek volna, de a csatároknak a kapu előtt semmi sem sikerült. Ifi: Jászfényszaru—Jászjá­kóhalma 2:0. Abádszalók—Szolnoki Cu­korgyár 3:1 (2:0). Abádsza- lófc. 200 n.. v.: Bukovszki. Abádszalók: Szabó J. — Nagy J.. Dánvi. Szabó S.. Mérten (Kovács J.). Kovács S.. Cson­ka Á.. Csonka G.. Szabó L.. Pataki. Dobo6 (Harmat). Az első félidőben kétgólos előny­höz jutott a hazai csapat, élőbb Kovács S. csúsztatott fejese akadt meg a felső sa­rokban. maid Kovács J. ug­ratta ki Dobost, aki a kifutó kapus mellett lőtt a hosszú sarokba. A második félidő­ben Pataki ll-esből növelte az előnyt. A mezőnyben vé­gig jól játszó Cukorgyárból Horváth 11-est. hibázott de nem sóikkal később Mihályi belőtte a szépítő gólt. Ke­mény bélemenésekkel tarkí­tott mérkőzésen a játékveze­tő hat sárga lapot osztott ki. többnyire, a szolnokiaknak. Ifi: Sz. Cukorgyár—Abád­szalók 1:0. Tiszafüred—Tószeg 2:0 (1:0). Tószeg. 200 n.. v.: Maróti. Tószeg: Fügedj — Szabó S.. Kolláth. Kormos. Léner. Sza­bó J.. Csősz; Ondók. Dallos. Tamási. Szakács. Alacsony színvonalú mérkőzésen a szerencsésebb csapat nyert Tószeg játékosai a szombati lakodalom fáradalmait nem pihenték ki. s ezt a vendég­csapat ki is használta. G„: Balia. Somoigyi. A 60. perc­ben H. Nagy (Tiszafüred) ki­állítva. Ifi: Tiszafüred—Tószeg 2:0. Tisza Cipő SE—Besenvszöe 2:0 (1:0). Martfű. 200 n.. v.: Kökény. Tisza Gipő: Németh — Tóvízi. Milhovits. Borza. Sütő. Szántai. Szőke. Vass (Fürtös) Varga. Palcsó (Bun- gye). Kókai. Ideges hangu­latban kezdődött a mérkőzés, némi hazai fölénnyel, de mégis a vendégek szerezhet­tek volna előnyt. Egv szán­Sajnálatos esemény történt Martfűn az 58. -erőben. A Besenvszöa ellen joaosan meaítélt büntető után a vendég­csapat edzője levonulás­ra szólította tel csapatát. Szerencsére a játékosok többséae úrrá tudott len­ni a történtek lelett, és iavekeztek meanvuatatni a maaáról meafeledke- zett edzőt. Indulatos vi­selkedésének kiállítás miatt íau is ..két áldoza­ta” lett. ami a csávát, ta­bellán elioalalt helvét fi­gyelembe véve. külön sajnálatra méltó. Hoav a mérkőzés mégis folyta­tódhatott. az nem a svort- szerűséa alapszabályait is semmibe vevő — edző ..érdeme”. Cselgáncs Soltész László magyar bajnok A hét végén két korosz­tályban rendezték meg a cselgáncs országos ba jnoksá­got Máskoron, Szombaton a-* ifi I. korcsoportban zaj­lottak le a döntők: a szol­noki Honvéd Kdllián FSE négv versenvzőie indult. Eddigi eredményeik alap­ién olimpiai pontokat remélt edzőiük. Milotta László, sainos Szűcs Jenő. Kádár András és Börcsö® Csaba az elómérkő zések során ki­esett. Egyedül Vav Zoltán d;icsérh“tő­Vasámap az úttörők mér­ték össze tudásukat. A szol­noki fiatalok hat súlvcso- oartfop-' indultak, közepes teliesítménvt nyújtottak, összesen 17 bajnoki pontot gyűjtöttek. A versenyzők kö. zül kiemelkedett Soltész László a Rákóczi úti általá- iskola tanulóia. aki a 41 kg-os súlycsoportban orszá­gos bainofci címet szerzett. Az országos úttörő csel­gáncs bajnokság eredmé­nyei: 29 kg: 5. 'Lantad Ár­pád. szandaszőlős Ált. Isk. 32 k,g: 5. Varga Ferenc Münnich Ferenc Á. I. 35 Vg: 5 Papp Róbert szandaszőló- si Á. I 41 kg: 1. Soltész László Rákóczi úti Á. I. 49 kg: 3. Németh Tibor Mün­nich Ferenc A. I. Edzők: Kertész Lóránt és Török Ferenc). A totó 43. heti eredményei I. Eoítők SC—Bábolna 1-1 X 2. Kecskemét—KKFSE 2-2 X 3. Asztalos SE—Szolnok 1-1 X 4. Szarvas—K.-barcika 3-0 1 5. Bakony V. —Szekszárd 1 2 2 6. Mohács V.—Bauxitb. 3-2 1 7. Avellino—Bologna 0-1 2 8. Cagliari—Tascoli 1-0 1 9. Cesena—Naooli 1-3 2 10. Milan—Internazionale 0-1 2 11. Roma—Fiorentina 2-0 1 12. Torino—Juventus 0-1 2 13. Perugia—Lazio 1-0 1 +1 Cavese—Pisa 0-0 X dékos Ikezezlásért Ül-est lő­hettek. ám Kiss labdáiét Né­meth nagyszerű vetődéssel elcsípte Ezután fölénybe ke­rült a Martfű, és két gvors góllal előnvt szerzett, miköz­ben egv tucatra való gólhely­zet. maradt kihasználatlanul. Jó játékvezetés. G.: Sütő. Szántai (ll-esből). Kiállítva: Varga. Danvi (az 58. perc­ben) JászárokszáHási Vasas—Me­zőtúri FSE 1:0 (0:0). Jász­ároikszállás. 250 n,. v.: Tren- csényi. J. Vasas: Muntván L. — Hamar. Muntván T.. Var­ga. Ambrus. Szináki. Tábori (Rozalek). Bukhár. Nagv T.. Banka, Györgyi i. Mindkét csapat középen erőltette a já­tékot. így az első félidőben igazi gólhelyzetet teremteni sem a hazaiak, sem a vendé­gek nem tudtak. Szünet után" sem változott a játék kéne. A 89. percben Varga előrevá­gott labdájára jókor érkezett Nagv T.. és a tétovázó kapus miellett a hálóba fejelt. Kunhegyes—Tiszaföldvár 2:2 (1:1). Kunhegyes. 250 n.. v.: Balázs. Kunhegyes: Végért — Szabó. Kovács. Lukács. Kont­ra. Tóth (Borbély). Nagy. Ju­hász. Kiss Gráczer. Kovrig. A hazai csapat nagv lendü­lettel kezdett, a 6. nercben megszerezte a vezetést, maid kihagyott három óriási hely­zetet. A 20. perctől a vendé­gek támadtak többet, a 44. percben kapushibából ki­egyenlítettek. maid a máso­dik félidő 5. percében a ve­zetést is megszerezték. A - egyenlítés két perc múlva si­került. G.: Gráczer. Borbély, ill. Nagv. Németh F. Ifi: KESE—Tiszaföldvár 10:0 (4:0). — Lepsényi —