Szolnok Megyei Néplap, 1981. szeptember (32. évfolyam, 204-229. szám)

1981-09-08 / 210. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1981. SZEPTEMBER 8, ♦ Teke Területi labdarúgó* bajnokság Kunszentmárton nyerte ______a rangadót K unszentmárton—Kar­ca« 4:2 (1:1). Kumszentmár- ton. 400 n.. v.: Veres. KuTE: Kovács — Hürkecz. Szarvak L.. Szarvak A.. Kiss — Né­meth. Habensusz S.. Dézsi — Kerekes (Kut>eczki). Háben- susz L. (Veres), Seller. Ed­ző: B. Tóth András. Kar­cag: Csomós — Biró. Tüdős. Papp Z.. Mándi — Szabó. Érded. Nagy J. — Varga. Antal. Halász. Edző: Török János. Kemény iátókkal kezdő­dött. már az 5. nercben sár­ga la-oott kapott Mándi. a következő nercben oedie harcképtelenné vált Hóben- susz L.. helyére Veres állt A 14. nercben a két szélső össziátéfcából Varga vezetést szerzett. 0:1. A 25. neroben egy távoli, hazaadást Veres elcsínett és kiegyenlített. 1:1. A kanura törő Némethet kétszer is csak durván tud­ták szerelni, maid Pann sár­ga laoot kaoott. Dézsi—Né­meth akcióval ért vécét az első íélidő. A másodikban Kerekes helyére Kuoeczki állt. aki előtt azonnal' eól- szerzési alkalom adódott, de a <gvors támadásnál a leálló védelem mellett Antal szer­zett gólt. 1:2. A 17. nerc hoz­ta a mérkőzés legszebb iele- netét. amikor Szarvak L. hosszú indításából Gellér kiegyenlített. 2:2. A máso­dik egyenlítés után megza­varodott a karcagi védelem és a Hürkecz—Németh akció kapufával végződött, maid a 26. nercben Veres 3:2-es vezetéshez iuttatta a Ku­TE-t Hábensusz S.. Kuoecz­ki. Németh bombái után is­mét Gellér lőtt a kaouba. 4:2. Fölénybe került a hazai csanat. és a nercenként adó­dó helyzetekből cóLaránvát iavíthatta volna. Jó: a KuTE minden taffia. ill Mándi. Pann. Antal — Lázi — Törökszentmiklósi SE— Kisvárdai SE 2:0 (0:0). Tö­röfcszentmáklós. 800 n.. v.: Szilágyi.' TSE: Elekes —Sze- beni. HoodóI. Molnár. Drá- vucz — Kozák. Bar ácsi (űz). Sebők — Márton. Lengyel. Rácz. Edző: Juhász József. Kisvárda: Kovács L. — Bal­lal. Kovács M.. Batári. Mar­kos (fLaskai) — Nagy. Bran- kovics. Benes (Linták) — Cséoke. Hegedűs. Simon. Edző: Oláh Tibor. Változatos, ió iramú mér­kőzést vívott a két csanat A Törökszentmiklós ióval többet és veszélyesebben tá­madott Szaros emberfogás­sal a hazai védők és a közép­pályások eredményesen há­rították a kisvárdaíi akciókat. A Törökszientmiklós ió és lelkes játékkal megérdemel­te a győzelmet. Sárga lan: Batári. Kovács L. (Kisvár­da). ill. Molnár (TSE). Gól­lövő: Márton, öz. Jó: az egész hazai csanat. ill. Ko­vács M.. Batári. Hegedűs. — HaJik — Rákóezifalva'—Balmazúi- város 1:1 (1:0). Rákóezifalva. 600. n.. v.: Maróthy. R.falva: Géléi —1 Kocsis. Kovács: Se­bők. Ladányi — Szabó. Nyölczas I. (Horváth). Mi­hályi — Gemelv. Zakar. (Nyölczas II.). Török. Edző: Lódi László. Balmazúivaros: Szabó L. — Szabó IL. Váa- ner. Szarvas. Dobi — Radócz (Urbán). Adorián. Tar — Kegyes. Vaszilkó. Sólvom Edző: Nagy Mihály. A hazaiak már a harma­dik nercben gólt értek el. Az elmélázó vendég védők kö­zött Szabó Zoltán tört kanu- ra. lövése a kifutó kanus érintésével került a hálóba A vendégek részéről a gól­helyzetet teremtő akcióra a 14. nercig kellett várni, ami­kor is Sólvom iól eltalált lövését Géléi ió érzékkel hárította. A harminc nerc után csökkent a hazaiak nyomása, kiegyenlítődött a iáték. Fordulás után a ven­dégek frissebben mozogtak, egyre-másra vezették táma­dásaikat. A hazai csatárok ebben az időszakban nem tudták tartani a labdát, tá­voli lövésekkel kísérletez­tek. Az egyenlítő gól a 66. nercben esett. Az üresen ha­gyott Tar bal oldali ió be­adását. Adorián széD feles­sel továbbította a hálóba. Rákapcsoltak a hazaiak, előbb Gergely, maid Sebők lőtt óriási gólhelyzetben mellé. Jó iramú, de közepes színvonalú mérkőzésen győ­zelmet engedett ki a kezé­ből a Rákóezifalva. Sárga lan: Adorján, áll. Sebők. Horváth. Jó: Sebők. Sztbó. Kocsis, ill. Vágner. Kegyes. Tar. — Bagi — Hajdúszoboszló—Jászkis- ér 2:1 (1:0). Hajdúszobosz­ló. 400 n.. v.: Szilágyi. Jász- kisér: Kökény — Szabó L. Bérces!. Gébhárt. Szabó F. — Korsós1. Földesd. Kovács — Tóth Lu. Menyhárt. Fenyvesi (Tóth János). Edző: Látkei Péter. Hazai rohamokkal kezdődött a találkozó, de negyedóra után kiegyenlítet­té vált a játék. A 25. nercben Kökény rossz 'kifutása után a hazai csanat közéncsatára a hálóba fejelt. A gólt köve­tően a vendégcsapat végigtá­madta az első félidőt, de helyzeteit sorra kihagyta. Szünet után az első nercben Tóth L. két méterről nem talált a kapuba. Az ellentá­madásnál a játékvezető Sza­bó I. belépőié után 11-est ítélt, melyet a iobb szélső értékesített. A vendégcsapat ezután elkeseredetten táma­dott. Befejezés előtt tíz nerc­cel bal oldali támadás után Fenyvesi szépített. Jó: Geb- hárt. Szabó F.. Földes! — Ficzek — NB I. Férfi: Csepel SC— Szolnoki MÁV MTE 6:2 (5545—5188 fa). CseneL A találkozó, mint várható volt. a hazaiak biztos győzelmét hozta. A csenéliek véeig ve­zetve tartották kezükben a mérkőzést. A szolnokiak az elmúlt hetinél iobb formá­ban játszottak, de ez is ke­vésnek bizonyult. Legiobb dobók: Batka 969. Medsvesi 957.;Kiss 939. ill. Kántor 914. Mátyás 911, Dedrák 910 fá­val. Kézilabda Csak a Lehel nyert NB n. Női: Lehel—VM Közért 28:12 (15:3). Jászberény, 250 n., v.: Atkári, Várhegyi. Lehel: Dal- madi — Borgulya (2), Herbály (6), Szálkái (10), Gál (1), Ple- sovszki (2), Vágóné (7), csere: Czibulya, Járvás, Sándor, Vas­kó. Edző: Lipták Zoltán. A már biztos kieső budapestiek ellen a Lehel magabiztos játékkal fölé­nyesen győzött. A vendégtek tíz büntetőjéből Czibulya hetet ki­védett. Jó: Vágóné, szálkái. 111. Fodor. Férfi: Beloiannisz—Tiszaföld­vár 27:20 (11 ^). Budapest, 100 n„ v.: Bády, Lovas. T.-földvár: Ferenczl — Danku (2), Fekecs (4), Németh (1), Tóth (1), Vin- cze, Lapka, Kiss (3), Vereb, Papp. Nagy (9), Nemes. Edző: Kovács Béla. A bajnokság élén álló fő­városi csapat ellen az első fél­időben jól tartotta magát a ti- szaföldvári gárda. Ezután viszont sorozatos hibák következtek, és a lelkesen játszó hazaiak bizto­san nyertek. Hozzájárult ehhez, hogy a vendégek meggyőződés és önbizalom nélkül játszottak, néhány játékos pedig mélyen tu­dása alatti teljesítményt nyújtott. Salgótarján—Kunhegy esi ESE 36:21 (18:13). Salgótarján. V.: Gé- czl., Kasuba. KESE: Tar T. — Lőrincz (1), Bozsó, Tar Z. (8),K. Nagy. Cseh, Gál (1), Nagy, An­tal (8), Túri (3), Gál A., Bóta. Edző: Cseh Zoltán. Pontszerzés reményében utazott a KESE Salgótarjánba, de súlyos vereség lett a vége. Az első félidőben még állta Kunhegyes az STC ro­hamait, de a második félidőben ez már nem sikerült, jellemző adatok: a játékvezetők 19 hét­méterest Ítéltek a KESE ellen, amely 18 percig játszott ember- hátrányban, négy percig kettős emberhátrányban és két kizá­rást . könyvelhetett el. Állandó létszámfölényben levő csapattal szemben nagyon nehéz a küzde­lem. Jó: Antal. Megyei labdarúgó­bajnokság Az újonc Kenderes Szolnokon is győzött Középtiszai MEDOSZ— Szolnoki Cukorgyár 2:1 (1:0). Szolnok. 200 n., v.: Jancsó Sz. Cukorgyár: Csécsiéi— Szentmiklósi, * Márkus, Mi­hályi, Labanc z, Szalbó, Ba­logh, Ladányi (Tímár), Kon- csik (Kovács), Pusztai, Ma­gyar. Az idény leggyengébb teljesítményét nyújtó Cukor­gyár ellen teljesen megérde­melten nyert a végig lelke­sen és két ritkán látható •na'ry gólt lövő Kende­res. G.: Süveges A.. Sze­rencsi József, illetve Magyar (11-esből). Jó: Süveges A., Molnár, Szilágyi, Szerencsi József. A cukorgyáriákból senkit nem lelhet kiemelni. Jászt ényszaru—Tószeg 1:0. (1:0). Tószeg 150 n.,v.:Bohár Tószeg: Pügedi—Gyigor Gy.. Szabó S., Kolláth. Kiss Z., Dallos, Léner, Csíkos. Buzi, IÜka, Bravik. Gyenge tel- iesítménvt nyújtott a Tószeg, ennek ellenére a helyzetek alapján gólokkal nyerhetett volna az újonc ellen. A gól a 20. nercben Kiss Z. rossz 'hazaadásából esett. Jó: Far­kas. Tompa, illetve Csíkos, Dallos, Bravik. Szolnoki Vegyiművek—Be- senyszög 2:1 (1:1). Beseny­szög. 300 n- V,: Tajthy. Be- senyszög: Orosz B.—Lévai, Dudok. PíUikó, Koncsik (Da- nyj T.), Orosz Gv„ Kiss, Ka­zinczy, Farkas. Danyi J. (Po- mázi). Varga L. A hazai csa­pat szerzett vezetést, ame­lyet védelmi hibából a Ve­gyiművek még az első fél­időben kiegyenlített. A má­sodik félidőben tovább ja­vult a Vegyiművek iátéka, támadásai veszélyesebbé vál­tak, és újabb védelmi hibá­ból megszerezték a győzel­met jelentő második gólt is. A látottak alapián a Vegyi­művek győzelme megérde­melt. G.: Vadkerti! Pedor. illetve Varga -L. Jó: Varga L, Kazinczy, Pomázj illetve Dobos, Varga, Kelemen. Jászárokszállási Vasas— Túrkeve 5:1 (2:0). Jászárok- szállós, 400 n., v.: Varga S. J. Vasas: Muntyán L.—Roza- lek, Muntyán T., Ambrus, Sziráki, Tábori, Kaszab, Varga, Vajda (Molnár), Ban­ka, Nagy T. Nagy érdeklő­déssel várták a találkozót a hazai szurkolók, de egyben félelemmel is, a csapat utób­bi időben mutatott gyenge játéka miatt. A Vasas kez­dett jobban, a 15. percben Kaszab beadása a menteni akaró Kormos III. lábáról vágódott a hálóba (öngól). A vendégek jobbára védekez­tek, nem jelentettek veszélyt a hazai kapura. A fölényben játszó hazaiak a 28. percben kaszab révén ügyes góit sze­reztek. Szünet után is táma­dásban maradt a Vasas, de az 55. percben nagy védelmi hibából Török szépített. Utána ió játékkal a 60. perc­ben Kaszab, a 75. percben Nagy T., majd a 85. percben Varga talált a hálóba. Vég­eredményben ilyen arányban is megérdemelten nyert a Jászárokszállás, a lelkes vendégekkel szemben. Jó: Kaszab. Ambrus. Muntyán T„ Muntyán L., Nagy T„ ill. Török. Abádszalók—Tisza Cipő 3:0 (1K)). Abádszalók. 400 n.. v.: Kokavecz. Abádsza­lók: Szabó J.—Dányi, Cson­ka G., Szabó S., Mérten, Ko­vács J., Csonka A.. Somogyi (Kovács J.). Szabó L., Pata­ki, Harmat (Báthori). Nagy lendülettel kezdett mindkét csapat. A hazaiak sorra ki­hagyták a gólhelyzeteiket. A 38. percben a kitörő Szabó Lajos elől kézzel ütötték el a labdát, és a 11-est Pataki Lajos értékesítette, 1:0. A második félidőben erősített a Martifű, de a hazai véde­lem mindent hárított. Az 55. percben a kitörő Pataki lá­bát elhúzta a kapus, a 11- est a sértett értékesítette, 2:0. A 65. percben Kovács Sándor a 16-oson estében vásszagurított és Csonka A. tíz méterről lőtt a - hálóba, 3:0. Nagy iramú, küzdelmes mérkőzésen óriási csatát vívott a két csapat, a gól­arány a vendégekre nézve hízelgő. Jó: aiz egész hazai csapat, illetve Szőke. Kovács, Kákái, Sárga lap: Borza. Jászapát'—Jászjákóhalma 0:0. Jászapáti 400 n„ v.: Já­nosok. Jászapáti: Végh—Bó­ja, Kimák, Jezsoviczki, Bo­ri cs, Tajti, Szabó, Köntés, Kordisz (Balogh), Kovács, Mezei. Ragyogó idő fogadta a két szomszéd község csa­patát. Az első félidőben a vendég együttes többet tá­madott. helyzetek adódtak mindkét kapu előtt, de a csatárok az üres kapuba sem tudtak betalálni. A második félidőben valamit élénkült a játék. Ekkor már a hazai csapat is többet támadott. A 73. percben Mezei fejesét Vasas nagv bravúrral tor­nászta ki. Jászjákóhalma vé­gig fegyelmezetten játszott, megérdemelten vitte el az egyik pontot. Jő: Végh, Je- zsoviczkv. Borics illetve Ba­nya és Fejes. Szászberek—Kunhegyes 3:2 (0:0). Szászberek. 300 n., v.: Asztalos. Szászberek: Pe­tő—Donkó, Balogh, Szabó Gy.. Juhász. Bezzegh. Veres, Narv. Szabó I.. Pélszabó. A nagy iramú, mindvégig iz­galmas. helyenként kifeje­zetten ió mérkőzést a karú­ra veszélyesebb és több helyzetet kidolgozó hazaiak megérdemelten nyerték. G.: Szabó I., Juhász, Nagy ill. Nagy Gy., Kovrig. Jó: Sza­bó I. (a mezőny legjobbja), Bezzegh, Szabó Gy., illetve Nagy Gy., Kovrig i Mezőtúri Főiskolai SE— Tiszaföldvár 3:0 (1:0). Me­zőtúr, 200 n., v.: Sándor. MFSE: F. Nagy—Pólyák, Gon da, Nagy M., Takács, Török, Fehér (Varga), Bója, Beleczky, Juhász, Kollár (Barma). Az első félidőt he­ves tiszaföldvári rohamok vezették be. A hazaiak szer­vezetten és fegyelmezetten védekeztek, majd a félidő második részben rövid át­adásokkal, sok mozgásos já­tékkal fokozatosan fölénybe kerültek. Középpályásaik ré­vén a játék meghatározóivá váltak, a gólokat ügyes össz- játék, • pontos átadás előzte meg A főiskolások fegyel­mezetten játszottak és meg­érdemelten nyertek a lelkes, de ezen a mérkőzésen ki­bontakozni nem képes tisza- tüöldváiri csapat ellen. G.: Béleczky, Juhász, Barina. Jó: Bója, Béleczky, Gonda, Nagy M., F. Nagy, illetve Bartha, Németh J. Tiszafüred—Jb. Vasas 1:1 (1:1). Tiszafüred, 300 n., v.: Balázs. Tiszafüred: Kovács— Tar, Veres, Papp, Deli, So­mogyi, Kocsis, Radics (Zsol- di). Eszenyi, Galajda, Né­meth (Bállá). A visszatérő nyári melegben hideg zu­hanyként hatott Vígh szem­füles fejesgólja a hazai fö­lény közepette. Tartós me­zőnyfölényét csak a 33. perc­ben tudta gólra váltani Ra­dics révén a Tiszafüred. A mérkőzésre általában jellem­ző hazai fölényben számos gondot okozott a vendégek gyors és átgondolt kontratá­madása. A 80. percben el­dőlhetett volna a mérkőzés, mivel a hazaiak büntetőhöz jutottak, de az — mifit ilyenkor lenni szokott (Ti­szafüreden) — kihasználat­lanul maradt. A hazaiakat igyekezetükért, a vendégeket átgondoltabb játékukért le­het dicsérni. Jó: Balázs, Szá- lasi, Maszlag. Kosárlabda Nemzetközi mérkőzés Bányás zválogjatott—Tallin- mS Ehitája 91:90 (55:40). Szolnok, tászaligeti sport­csarnok. 200 n.. v.: Dudkin Janoszláv, Balogh. Bányász* válogatott: Kiss (13). Mi- kóla (10). Krajnyik (14). Tóth I. Z. (12). Jányi (28). Csere: Molnár (11). Pál Szalbó (2). Vangla (1). Tóth II. Z.. Kékesi. Edző: Hal­mos István és Jugovics Jó­zsef. Tallinni Ehitáia: Lili (22). Mets ztak (18). Rejgam (16). Kipper. Lunden (8). Csere: Vjandrik. Kremjaie (10). TulVdk (16). GtriuntaL Tdomiszte. Edzők: Szakk Aususzt és Klandorf Kalle. A 31. bányásznap kereté­ben rendezték a találkozót. A tallinni csapat az észt I. osztályú bajnokság él­mezőnyéhez tartozik, és igen jó játékerőt képviseL Az el­ső ízben összehívott bányász­válogatottak az Oroszlányi Bányász és a Szolnoki Olajbányász játékosai alkot, ták. Három oroszlányi játé­kos (Jányi. Krajnyik. Var­ga). valamint hét szolnoki alkotta a válogatottat Len­dületesen jól kezdtek a bá­nyászok. és látványos játék­kal jelentős előnyt szerez­tek az első félidő közepére. A vendég tallinni csapat is magára talált, és az első félidő Végére felváltva hul­lottak a kosarak, de 15 pon­tos előny birtokában kezdő­dött a második játékrész. Az észt gárda hatalmas iramban kezdett. A befeje­zés előtt három perecét megszerezte a vezetést is. de a bányászok újítani tudtak, és izgalmas- körülmények közöt megszerezték a győ­zelmet. Ritkán látható, nagy csatát, színvonalas találko­zót láthatott a közönség, és mindkét csapat játékosai joggal kapták meg az elis­merést. A tallinni vendégcsapat az Alföldi Olajbányász együt­tesének társaságában részt vett a hét végén a kecske­méti Hírős Kupán is. A tor­nát fölényes biztonsággal az észt együttes nyerte. A vég­ső sorrend a következő: 1, Tallinni Ehitája, 2. SZEOL AK (NB I). 3. Volán (NB P 4. Alföldi Olajbányász (NB II). 5. Kecskeméti SC (NB I). 6. Bácska Topolya (Jugoszláv NB II). Tóth I. Zoltán egyik látványos kosara a Szolnokon rende­zett mérkőzésen Tenisz NB III A MÁV MTE magasabb osztályban Szolnoki MÁV MTE— Szabolcsi Építők 7:2. Nyír­egyháza. A múlt hét végén a Debreceni Dózsa elleni, az NB Il-ibe jutás szempont­jából sorsdöntő győzelem után ezúttal a papírformát igazólta a Szolnoki MÁV MTE teniszcsapalta: biztosan győzött a Szabolcsi Építők ellen. A szolnokiak győzel­meit dr. Baithó Gábor. dr. Szarvas Pál S^zaibó Ferenc. Tolna Károly. Bariba Kor­nél valamint a dr. Szarvas —Bariba és a Bíró—Tolna páros szerezte. Ma salakmotorosok Rákőczifalván A válogatott nyilvános edzése A Szolnoki Volán Rákó­czi falván épített pályáján ma 14 órától 17-ig edzést tart a salakmotaros élgár­da. A nyilvános edzésen a következő versenyzőket lát­hatják az érdeklődők: Hai- dú Adorján. Oreskó. Tám- csu (Debreceni Volán). Fo­gas kócsó. Faikas G. (Sze­gedi (Volán). Faikas F.. Ma­kó (Gyula). Balogh J.. Nagy J. (Nyíregyháza). Berecz. Juhász, Sziráczki J. (Borso­di V.). Földvári Kelemen. Seres. Farkas A.. Gábor (Szolnok). Az országos pé- rosbainokság negyedik for­dulóját egyébként szeptem­ber 19-én Rákőczifalván rendezik.