Szolnok Megyei Néplap, 1981. szeptember (32. évfolyam, 204-229. szám)

1981-09-29 / 228. szám

ó SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1981. SZEPTEMBER 29 RÖPLABDA Csepelre került a Tomi Kupa TERÜLETI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Jászkisér lelépte Kunszentmártont Leütés előtti pillanat. A főszereplő Boros, mellette Hegedűs S.. a ZTE—Sz. Vegyiművek mérkőzésen Érdemes volt kitétogatniuk a röplabdát kedvelő s—'irko- lókinak három napon át Szol­nokon. a tiszaliigetí soort- csainnokba. mert a Tomi Ku­na nemzetközi tornán időn­ként — színvonalas, léitvá- nvos. szoros és izgalmas mérkőzéseket . is láthattak. Érthető, hiszen felvonult a válogatottakkal teli. télies magvar élmezőnv. és két kül­földi csapat is emelte a tor­na rang iát A három csoportban min­denki mérkőzött mindenki­vel. máid a csonortigvőzte- sek látszották a döntőt, a második helyezettek a 4—6.. a harmadik oediie a 7—9. helyért küzdöttek. Mint vár­ható volt a legjobbak közé a Csepel. a Bd. Honvéd És a Kecskeméti SC került, a há­zigazda Szolnoki yegvimű- vek a 4—6. helyért iátsziha- tott. A helyezésekért már szombaton délután megkez­dődtek a mérkőzések. A dön­tőben nemek küzdelmet ví­vott a Bn. Honvéd és a KSC. vasárnap pedig a KSC csak­nem meglepte a Csepelt, amely’ a döntő játszmában szerencsés egy ponttal sze­NB I. Férfi: Honvéd Kil­lian FSE—MEDICOR SE 20:5. Gy.: Báthory (5), Kaiser (5). Tóth (5). Szalaba (3), Pusztai (2), ill. Szöghy (2), Jancsa (1), Tóth (1). Vere­bes (1). NB II. Női: Honvéd Kil- lián FSE—Salgótarjáni Volán 11:5. Gy.: Juhász (4), Horto- bágyiné, Jávor (3—3), Vágó rezte meg a győzelmet. Nagv sikert arattak Buzek nyitá­sai. A döntőben a Csepel kezdett iobban. aztán a Hon­véd fordított, és az első iátszmát megnyerte. A hát­ralévő kettőben aztán a vas­gyári gárda összeszedte ma­gát. iobb csBíDatmunkát fel­vonultatva nyert és ezzel el­vitte a Tomi Kupát A Szolnoki Vegyiművek 4—6. helyért játszó együtte­se szombaton a Bo. Vasas Izzótól 3 0-na kikapott, más­nap a ZTE volt az ellenfél. Ür ves variációkat bemutat­va szinte ..kiütéssel” rvert a Vegyiműveit, tíz perc alatt 15 :l-re. A másik játszmában aztán mintha nem is az a csapat játszott volna, rossz védekezéssel, lassú., álló já­tékkal megadták magukat. A harmadik játszmában a na­gyobb akarás sikerrel ke­csegtetett, de ez csak 7:7-ig tartott, utána a ZTE simán rn'ert. A csapatok vezetői elisme­réssel nyilatkoztak a torná­ról. ió erőpróbát iélentett a hét végén kezdődő bajnok­ság előtt. DicsiÉret illeti a rendezőket, hogy ilyen ran­(1), ill. Székely (3), Juhász, Tamássy (1—1). (Az előző fordulóban; Bp. Hídépítők— Honvéd Killián FSE 12:4.) Férfi: Lehel SC—Ferencvá­rosi Vasutas 17:8. A Jászbe­rényben lejátszott mérkőzé­sen újabb értékes győzelmet aratott a Lehel a tartalékos fővárosiak éllen. Gy.: Bene, Szarvas (5—5), Hájos (4), Reisz (3). eos és színvonalas mezőnyt toboroztak, a város SDortked- ve'"-'nek leh-'"""°get terem­tettek a légi óbb magvar csa­patok megismerésére. A To­mi Kupa végeredménye: 1. •Csepel. 2. Bd. Honvéd. 3. KSC. 4. Bp. Vasas Izzó. 5. ZTE. 6. Szolnoki Vegyimű­vek. 7. Craiova Universitatea. 8. Vasas 9. Spartak Süboti- ca. Trülöndíiat is adtak. A leg­jobb ütőiátékos Kanvári An­tal (KSC). a legtechnikásabb Buzek László (Csepel), a leg­jobb előkészítő pedig Urban Vilmos (Bd. Honvéd) volt. (pataki) * * * NB II. Női: Szolnoki Ve­gyiművek—Gvoma 3:0 (4. 5. 6). Szolnok, tiszialligeti sport­csarnok. Szolnok: Mészáros­nál. Sipos. Gönczi. Sülvösné. Bak. Vargáné. Csere: Ha- ness. Balogh. Vasácsek. Kol- láth. Edző: Vasicsek János. A gyomai együttes nem tud­ta nagyobb erőbedobásra kényszeríteni a vegvis lányo­kat. Erős nyitások és ejtések is elégnek bizonyulták a győ­zelemhez. Ifi: Szolnoki Vegyiművek —Gvoma 3:1. Lehel SC—Dabas 3:2 (12. 7, —11, —8, 3). Dabas. 100 n.. v : Horváth. Járfás. Lehel: Fülöoné. Görbéné. Móri. Ba- ranvi. Szatmári. Kalcsó. Ed­ző: Zircher Tibor. Kitűnő félórái iáték után a Lehel könnve'lműsködése miatt vált szorossá a mérkőzés. Ifi: Lehel—Dabas 3:1. Férfi: DUSE—Közéntiszai MEDOSZ* 3:1 (5. —11. 8. 8). Debrecen, v : Kovács. Varga. K. MEDOSZ: Gyöngyösi. Lu­kács. Tóth. Szabó. Eperjesi. Felső. Csere: Szabó J.. Erdei. Nagyobb rutinnal meglepetés is "rtillathetett volna Debre­cenben. Nyíregyházi VSSC—Szol­noki TITÁSZ 3:1 (3. 6. —13. 9). Szolnok, dr. Csanádi fcrt. iskola, v.: Tirpák. Alimási. TITÁSZ: Mészáros. Vígh. Kovács Zs.. Balázs. Kiss L.. Novak, csere: Borbás. Ba­logh. Pirók Edző: Suránvi Márton. A minden tekintet­ben iobb nyíregyháziak biz­tos «vőzellmet arattak. BACSÉP (Kecskemét)— Mezőtúri FSE 3:0. Tiszafüred—Tisza Cinő SE 2:1 (0:1). Martfű. 350 n.. v.: Juhász. Tisza Cipő: Pál — Bum «ve. Fürtös. Borza. Kó- kai. Szőke. Csizmadia. Miho- vits. Sütő (Kovács J.). Pal- csó. Kardos. Nagyáramú mér- kőzéisen ez első iátékrészben a Martfű támladött többet, de csatárai a legbiztosabb helyzeteket is kihagyták. Egyre iobban belelendülitek a vendégek, és a 61. percben kiegyenlítettek, maid átvet­ték a iáték irányítását, és véCTül már csak a eólaránv volt kérdéses^ G.: B"’1a. So- mo«vi. ill. Kardos. Jó: Ko­vács. Kocsis. Deli. Somogyi, ill. Pál. Ifi: Tisza Cipő SE—Tisza­füred 8:2 (4:1). Középtie—'i MEDOSZ—Be- senyszög 2:0 (1:0). Kenderes. 250 n.. v.: Medovárszki. K. MEDOSZ: Szerencsi II. — Szilágyi. Molnár. Lakatos. Szántó — Szendrei (Fuder). Korpás. Balktai (Ács). Süve­ges II.. Süveges I.. Szerencsi I. A hazai csapat a kezdés után +•' madólae lépett fel a védekezésre berendezkedett vendé^k ellen, a befejezés azonban hosszú ideig nem si­került. miközben a pesenv- szög gyors ellentámadásai is veszélvet jelentettek. G.: Sü­veges I.. Szántó. Jó: Szeren­csi II.. Szilágyi. Szántó. Sü­veges II.. ill. Boros Gv.. Du­dák A.. Lévai. Varsa L.. Var­ga I. Ifi: K. MEDOSZ—Beseny- szög 2:0. Szolnoki Vegyiművek— Jászkisér—Kunszentmár- ton 6:1 (3:1). Jászkisér. 500 n.. v.: Szilágyi I. Jászkisér: Kökény (Gócza A.) — Kor­sós. Bércesá. Tóth F.. Szabó F.. Kovács. Kelemen (Seb- hárt). Földesi. Tóth L.. Menyhárt. Fenyvesi. Edző: Földesi Károly. K.márton: Kovács — Hürkecz. Szarvak L.. Kiss T.. Dézsi. Szarvák Aj Kerekes. Hábensusz S.. Hábensusz L.. Németh, ©al- lér( Veress). Edző: B. Tóth András. A mérkőzés eleién a ha­zaiak léptek fél támadólag, és néhánv kihagyott helyzet után a 10. percben Menyhárt megszerezte a vezetést. To­vábbra is támadásban ma­radt a hazai gárda, de egv ellentámadás során Háben­susz L. kiegyenlített, ieaz. ebben Kökény is benne volt. A 37. percben megindult a hazaiak gólgvártása. Szünet után folytatódott a nagvira- mú. de közepes színvonalú mérkőzés. A fefliavult Jász­kisér átvette a játék irányí­tását. míg a vendégek csak egv-két ellentámadást vezet­tek. A KuTE lelkesen küz­dött. amit bizonyít, hogy még a 6:1-es hazai vezetés után sem adta fel. a 89. percben Abádszalók 3:1 (1:0). Veevi- páJlva. 200 n.. v.: Orbán. Ve­gyiművek: Öllé — Szikszai. Dobos. Falföldi. Kun. Kele­men. Varga. Vadkerti. Bíró. Fedor. Pusztai (Tóvízi). Kö­zepes színvonalú és iramú mérkőzésen a babaiak az el­ső félidőben a sok helyzet­ből csak egvet tudtak érté­kesíteni. A második félidő­ben sem változott a iáték kéne. és ha n-’--—m is. de csak az utolsó tizenöt nerc­ben tudlta győzelmét bebizto­sítani a hazai csapat. G.: Bí­ró (2). Tóvízi. a. Pataki. Jó: Dobos. Kelemen. Vadkerti. Bíró. ill. Pataki. Ifi: Vegyiművek—Abád­szalók 5:1. Jászfényszaru—Szolnoki Cu­korgyár 0:0. Jászfényszaru. 500 n.. v.: Hagvó. Jászfénv- szaru: Ambrus — Szabó Sz.. Rózsa. Farkas I.. Tóth (Pál). Cséoánv. Palócz. Farkas II.. Szabó L.. Gerg:nn (Szószi). Farkas III. Az első félidőben a lóval többet és veszélye­sebben támadó hazaiak két óriási helyzetet kihagytak. A második félidőt kiegyenlí­tett iáték. hatalmas küzde­lem és mindkét részről sok kihagyott helyzet iellemezte. Jó: Szabó Sz.. Cséoánv. Far­kas I.. ill. Csécsei. Mihályi., Kulcsár. Tímár. Ifi: Jászfényszaru—Szolno­ki Cukorgyár 1:1. Tiszaföldvár—Jász.iákóhal- ma 3:1 (2:1). Tiszaföldvár. 350 n.. v.: Asztalos. T.föld- váír: Kele — Vincze. H^re- dűs. Farkas S.. Makó. Ber­zúgó kapufát is lőtt Vég­eredményben ilyen arányban is megérdemelten győzött a minden részében iobb hazai csapat a lelkes vendégek el­len. Sárgalapos füigvedmezte- té*: ©eltér (KuTE). ©.: Menyhárt (3). Kelemen. Fenyvesi. Földesi. ill. Háben­susz L. Jó: Korsós (a me­zőny legiobbia). Kovács. Menyhárt. Földesi. Tóth L. ill. Hábensusz S.. Kovács Hürkecz. Ifi: Jászkisér—Kunszent ­máirton 6:2. — Ficzek — Karca«—Debreceni Volán 2:1 (2:1), Debrecen. 300 n. Karcag: Csomós — Kiss. Mándi. Paoo. Sándor — Bí­ró. Erdei (Halász). Nagy — Szabó, Kun. Varga. Edző: Kézi András. Már az első félidőben ki­alakult a végeredmény. Er­dei húszméteres szabadrú­gásból 'lőtt gödriét mé? ki­egyenlítette a Volán, de az elrobogó Varga ismét előny­höz iuttaitta a vendégeket, s ez maradt a mérkőzés végé­ig. A karcagi csaoat eddigi gyenge bainokd szereplése nem sok reménnyel kecseg­tetett a D. Volán ellenében. ta. Burján. Németh J.. Pur- kaid. Németh F. (Aoonvi). Pétróczkd (Nagy). A hazai csapat feledtetni tudta múlt heti kisiklását, nagy küzde­lemben. szén góloM-'ü tartot­ta otthonában a két pontot. G.: Németh F. (2). Purkald. ill. Nagy L, Jó: Vincze. Ber­ta. Makó. Németh F.. Búr ián. ill. Nagy L.. Banya Vasas. Feies. Túrkeve—Szászberek 2:1 (0:0). Túrkeve. 500 n.. v.: Ko­vács J. Túrkeve: Katona — Kormos III.. Retter. Vad. Szőke. Kormos II.. Kormos I.. Bartiha. Nagv K.. Vaida I.. Török. Az első félidőben a sok taktikai szabálytalanság miatt nem alakult, ki folya­matos iáték. Szünet után a hazai csaoat már a 7. perc­ben megszerezte a vezetést. A gól ív-' vendégek fel­adták védekező harcmodoru­kat. Több veszélyes akciót vezettek, és a félidő közepén Szabó 18 méteres lövéssel kiegyenlített. A gól után tiel- iesen beszorult a vendégcsa­pat. és a 30. nercben Vaida szemfüles góliával eldöntöt­te a mérkőzést. G.: Nagv K.. Vajda I., ill. Szabó. Jó: Vai­da T Retter. Vad. Navv. ill. az efféisz vendégcsapat. Ifi: Szászberek—Túrkeve 4:2. Jászberényi Vasas—Jász­apáti 2:1 (1:0). Jászberény. 400 n.. v.: Paksi. Jb. Vasas: Balázs — Maszlag — Krigel. Sziliasii. Mészáros. Buda. Vieh. Oláh. Raffael (Márki). Tóth. Dorók. Néhánv kiha­küdönösen. hogv Antal és Tüdős két sárga lan miatt nem iátszhatott. Dicséretére legyen a nehezen összeállt tizenegynek (Erdei sérüléssel bailódva vállalta a iátékot). nem adta fel a mérkőzést. A meglehetősen keményen, sőt durván iáitszó Volánnal min­den tekintetben felvette a versenyt, s rendkívül leikies. szívós iáifcékkal megérdemelt, nagyon fontos két pontot szerzett. — szöllősl — Hajdúböszörmény—Rákóczi­iéivá 0:0. Haidúböszörmény. 400 n.. v.: Szakács. R.falva: Géléi — Kocsis. Sebők. Ko­vács. Ladányi. Szabó. Nvol- czas I.. Zafcar. Bencsik. Rigó (Nyolczas II.), Török (Ger­gely). Edző: Lódi László. A bajnokság élcsoportjá­hoz tartozó — tavaly még NB II-es — hazai csaoat ellen Rákóczifalva kezdett iobban. és már az első percben Tö­rök szabadrúgását Lovasnak bravúrral kellett hárítani. A 25 perctől kiiegvenlít^ötit a iáték. A hazaiak Amdorkó és Bezzegh révén veszélyeztet­ték Geltei kapu iát. míg a Vendégek részéről Ladányi­nak és Rigónak volt gó'szer- zélsii lehetősége. A mérkőzés legnagyobb helyzete a 44. percben adódott, amikor Tö­rök szögletét Rigó szén fe- iessel a kapufába csúsztatta. Szünet után a hazaiak ne­gyedórás meddő mezőnvfö- lénvre tettek szerit de a. Rá­kóczifalva védelme magabiz­tosan verte vissza a támadá­sokat. A vendégek megérde­melten iutottak a bajnoki ponthoz. Ifi: R.falva—'Hajdúböször­mény 2:1. — Bari — Csenger—Törökszentmibl ós 3:1 (0:1). Csenger. 1200 n.. v.: Hunyadi. TSE: Elekes (Maver) — Sze^erni. Honnál. Molnár. Drávucz — Kozák. Baracsi. Sebők. — Márton. Rá ez. Len­gyel. Edző: Juhász József. Jó iramú, közepes színvonalú mérkőzésen a helyzeteit iob­ban kihasználó csengeri csa- net megérdemelten nyert. G.: Ésik (ll-esiből). Bokor. Sza­bó. ill. Márton. Ifi: TSE—Csenger 4:0. gvott helyzet után a 10. nerc­ben a Vasas megszerezte a vezetést A vendégek nem adták fel. és -zünetig nekik is vollt helyzetük. Szünet után a Vasas nagyobb sebességre kapcsolt, véaül a 76. percben bal oldali támadás után nö­velte előnyét A vendégek a 89. percben büntetőből1 szépí­tettek. ©.: Raffael. Krigel. iá. Köntös (11-esböl). Ifi: Jászapáti—Jb. Vasas 2:0. Jászárokszállási Vasas—Tó­szeg 0:0. Jászárokszálllás. 350 n.. v.: Oiczás. J. Vasas: Mun- tván L. — Varga. Mumtván T.. Farkas. Ambrus. Tábori. Banka. Nagv T. (Vaida). Ka­szab. Gyärgvfi. Sziirálki. A iáték első felében gólhelyze­tet egyik csaoat sem tudott teremteni. Szünet után a ha­zaiak hagytak ki helyzeteket, maid kiegyensúlyozottá vált a iáték. A látottak alap ián igazságos a nontosztoszkodás. Jó: Ambrus. Varga. Mun- tván T. és Gvörsvfi. ill. Koi- líáth. Szabó S.. Szabó J.. Sza­kács. If i: J ászáirdkszállás—Tó­szp« 6:0. Kunhepyesi ESE—Mezőtú­ri Főiskola 5:2 (2:1). Kunhe­gyes. 350 n.. v.: Amblámszki. Kunhegyes: Király — Bor­bély. Lukács (Tóth). Szabó (Balogh). Kontra — Kovrig. Juhász. Nagv. Gráczier. Her- bály. Kiss. Gólokban és ese­ményekben gazdag, iáiramú színvonalas mérkőzésen a hazai csapat az 5. és 20. nerc­ben lőtt 'góljaival már 2:0- ra vezetett A második fél­időben a hazaiak fokozták az iramot és biztosan győz­tek. G.: Kiss (2). Gráczer (2). Na«v. ill. Nagv. Zsuna. Jó: Nagv. Juhász. Kiss. Kovrig. ill. Zsura ' Abádszalókon az Újpesti Dózsa Nagy érdeklődéssel várt labdarúgó-mérkőzést rendeznek Abádszalókon szerdán 16 órakor. A sokszoros magyar baj­nok és az NB I mezőnyét jelenleg is vezető Üjpesti Dózsa labdarúgó csapata látogat a nagyközségbe, hogy megmér­kőzzék a megyei bajnokságban szereplő abádszalóki együt­tessel. A mérkőzés iránt nemcsak a nagyközségben, hanem a környék településein is nagy az érdeklődés, és már elővé­telben sok jegy elkelt. A szervezésben segít a Mozgássérül­tek Szolnok megyei egyesületének tiszafüredi csoportja is. mert a teljes bevételt a mozgássérültek megsegítésére for­dítják. Az Üjpesti Dózsa teljes csapatával érkezik, így több válogatott labdarúgó is bemutatkozik Abádszalókon. Asztalitenisz Győzelem minden vonalon Kelemen ugrik a legmagasabbra és gólt fejel a kunszent' mártoni csapat hálójába — Haiik — MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Tiszafüredi bravúr Martfűn