Szolnok Megyei Néplap, 1981. szeptember (32. évfolyam, 204-229. szám)

1981-09-22 / 222. szám

ó SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1981. SZEPTEMBER 22. KOSÁRLABDA A Lokomotíva Kosice w nyerte a MÁV MTE Kupa nemzetközi női tornát Hegedűs lendületes betörése két pontot ért a. DVTK ellen A hét végén a' Szolnoki MÁV MTE nemzetközi női kosónllabdatomát rendezett a tiszaliigeti sportcsarnokban. Hat csapat — a Lokomotíva Kosice csehszlovák elsőligás, a Diósgyőri VTK, a Székes- fehérvári Alba Regia Építők, a Veszprémi Volán és a házi­gazda MÁV MTE NB I-es, valamint a Soproni VSE NB II-es — két csoportban mér­kőzött, körmérkőzéses rend­szerben,, majd a csoportok azonos helyezettjei döntötték el a torna végeredményét A mezőnyből kiemelkedett a több volt válogatottat is fel­vonultató kassai csapat A rendező MÁV MTE újanc NB I-es gárdája időnként biztató játékot produkált. A MÁV MTE Kupa 1981. évi győztese a Lokomotíva Kosice együttese lett. A to­vábbi sorrend: 2. DVTK, 3. MÁV MTE, 4. Alba Regia Építőik, 5. Veszprémi Volán, 6. Soproni VSE. A rendezők több különdíjat is felajánlot­tak. A torna legeredménye­sebb játékosa címet és díjat Áron Balázsné (DVTK) ér­demelte ki 65 ponttal. A leg­technikásabb játékos díjat Winter Ilona (DVTK), a leg­jobb középjátékos díját Ro­mána Kraldkova (Kosice) kapta. A legeredményesebb csapat edzője díját pedig Stefan Medved, a kassaiak szakvezetője vehette óit NB II. Női: DÚSÉ—Török- szientmikiósá SE 55:30 (31:22). Törökszenitmiklós, 50 n., v.: Patai, Nemes. TSE: Bajusz, Vargáné (2), Bozsó (12), Tóth (4), Takács M. Csere: Szöl- lősi (2), Galsi, Ács, Eszes. — Edző: Papp Ferenc. A DUSE végig vezetve biztosan nyert a gyenge teljesítményt nyúj­tó hazaiak eliten. Csupán, az újonnan igazolt Takács Éva játékát, lehet kiemelni. NB II. Férfi: Alföldi Olajbá­nyász-Debreceni USE 74:33 (42:25). Szolnok. tiszaligeti sportcsarnok. 300 n.. v.: Gerda. Kondor. Alföldi Olajbányász: Kiss (10). Pál Szabó (12). Mol­nár (27) Tóth I. Z. (13). Tóth II Z. (6), Szalay (4). Kékesi. Acsay (2). Juhász. Edző: Hal­mos István. Az első ba inoki találkozón biztos hazai győzel­met ünneoelhetett a szép szá­mú közönség Molnár Gábor ..zsákolásával” kezdődött a T>ontövű1tés. és szigorú hazai lálkozó két eevüttese ném volt védekezéssel folytatódott. A i.a- azonos súlycsoportban: de a ha­zai csapatnál is előfordultak időnként hibák Végeredmény­ben az Olajbányász biztosan szerezte meg első győzelmét a bajnoki rajton. Röplabda NB II NB II. Női: Szolnoki Ve­gyiművek—Ferroglóbus 3:0 (10, 8, 5). Budapest. Vegyi­művek : Vargáné, Mészóros- né, Sípos, Gönczi, Sülyösné, Baki Csere: Balogh, Vasí- csek, Haness, Petró. Edzó: Vasi csak János. A második játékrésztől kezdve a köze­pes teljesítmény is elég volt a szolnokiaknak a biztos <rvő- zelemhez. Lehfel SC—Dunavarsány 3:0 (9, 7, 12). Jászberény, 100 n., v.: Gáltaii. Katona. Lehel: Fülöpné, Görbéné, Móri, Ba- ranyi. Szatmári, Palcsó. — Edző: Zircher Tibor. A jó át­lagteljesítményt nyújtó hű­tőgépgyári csapat biztos győ­zelmet aratott az elmúlt idény második helyezettje el­len. Ifi: Lehel—Dunavarsány 3:0. Férfi; Szolnoki TITÁSZ— Közfptiszai MEDOSZ 3:0 (14, 10, 13). Kenderes, v.: Szliógel, Csapót TITÁSZ: Mészáros, Balázs, Vígh, Kiss, Borbás, Kovács. Csere: Novak, Ba­logh. Nagy. Edző: Surónyi Márton. K. MEDOSZ: Mile, Tóth, Csörögi, Szabó, Eper­jesi, Felső. Csere: Lukács, Gyöngyösi, Erdei. Edző; Föl­ső Tibor. Nagy küzdelmet, helyenként színvonalas játé­kot hozott a két megyei csa­pat találkozója. A vendégek ejtéseikkel, a hazaiak leüté­seikkel tűntek ki. Jó: Mészá­ros. Kovács,ill Szabó, Eper­jesi. ÉLGÉP SC—Mezőtúri FSE 3:1 (14, 9, —14, 10). A mér­kőzés végig izgalmas és for­dulatos volt. Terül«ti labdarúgó-bajnokság „Hatost” lőtt a Rákóczifalva Vívás Craiovai párbajtőrözők Szolnokon A hét végén a MÁV MTE Véső úti csarnokában nem­zetközi barátságos párbajtőr­versenyre került sor. A MÁV MTE vendégeként Szolnokon tartózkodó román craiovai vívók „A” és „B”, valamint a MÁV MTE „A”, „B”, „C” csapatai vívtak. Két páston folyt a küzdelem, különbö­ző korosztályú együttesek között. A román vendégek junior és ifjúsági korosztá­lyúak voltak, a MÁV MTE „A” csapata pedig junior, a „B” felnőtt, a „C” pedig if­júsági korú. Kiemelkedett a mezőnyből a szolnoki Ban- czik Zoltán, aki minden asz- szóját megnyerte. Eredmények, egyéniben: 1. Banczik Zoltán 12, 2. Petcu- sin (Craiova) 9, 3. Veszter Béla 8 győzelemmel. Csapat­ban: 1. Szolnoki MÁV MTE „A” (Banczik, Veszter, Sza­bó) 26, 2. Craiova „A” 23, 3. Craiova „B” 19 ponttal. Könnyűbúvársport Szolnokiak a dorogi Bányatóban A hét végén rendezte meg az MHSZ BHG Búvárklubja a dorogi Bánya-tavon évzáró nemzetközi tájékozódási bú­várversenyét. A versenyen kilenc magyar és egy cseh­szlovák csapat vett részt, összesen nyolcvan versenyző­vel. A kellemetlen hideg idő és a rossz látási viszonyok ellenére jó eredmények szü­lettek. A szolnoki MHSZ KÖTIVIZIG Búvárklub snor- tolói a rangos versenyen 9059 ponttal a harmadik helyen végeztek. A szolnoki könnyű­búvárok eredményei. Felnőtt férfi csillag versenyszám: 3. Papp Zoltán 2171 ponttal. If­júsági fiú 5 'bólyás verseny­szám: 3. Göbölös Ferenc 500. Ifjúsági leány 5 bólyás ver­senyszám: 4. Pataki Beáta 500. Felnőtt férfi 5 bólyás: 3. Surányi László 1100. Fel­nőtt női 3 bólyás: 6. Szabó Ágnes 1133. Ifjúsági fiú 3 bólyás: 4. Bata István 1426. Rákóczifalva—Nagyhalász 6:2 (4:0). Rákóczifalva, 300 n., V.: Szilágyi. R.-falva: Gellei — Kocsis, Horváth, Kovács, Ladányi, Nyolczas I., Szabó Zakar, Benesik (Mihályi), Rigó, Török (Nyolczas U.). Edző: Lódi László. Nagyhalász: Helly — Veres, Nagy, Gyarmathy, Kiss, Tóth (Bölcskei), Ker- hács, Ignácz, Tátrai, Vida, Bőr. Edző: Hegedűs János. A mérkőzés első perceiben kiderült, hogy a vendégcsa­pat egy pont megszerzésére törekszik. Az első gólt a 15. percben sikerült meg­szerezni a hazaiaknak. Ben- csik jó beadását Rigó lőtte a vendégek hálójába. Ezután szinte ötpercenként estek a gólok a szünetig. Szünet után a vendégek kezdtek jobban, és az 51. percben Kerhács révén gólt értekei. A gól után ismét hazai per­cek következtek, melyet Sza­bó kapufája és Rigó gólja jelzett. A hazai csapat meg­érdemelt győzelmet aratott. GL: Rigó (3), Zakar. Ben- csik. Kovács, ill. Kerhács, Bőr. Sárgalap: Helly, Gyar­mathy, ill. Benesik. Jó: Hor­váth, Rigó, ill. Tátrai. Ifi: Nagyhalász—Rákóczi­falva 2:0. Kisvárd a—Kunszentmárton 2:0 (0:0). Kunszentmárton, 400 n., ,v.: Fodor. Kisvárda: Kovács — Ballai, Hegedűs, Nyerges, Markos — Nagy, Brankovics, Lipták — Si­mon, Batári, Csépke. Edző: Belányi Lajos. K.-márton: Kovács — Hürkecz, Szarvák L., Szarvák A.. Kiss — Tóth 1VL (Veres), Dézsi, Németh — Kerekes, Hábensusz S., Gellér, Edző: Tóth András. Mindkét csapat lendülete­sen kezdett, előbb Tóth M., majd Batári lőtt. A 43. perc­ben Simon közeli nagy lö­vését Kovács bravúrral ök­lözte ki. Fordulás után a 48. percben Németh—Tóth M. gyors támadás volt ígéretes, de Markos az utolsó pilla­natban beavatkozott. Az 57. percben Batári szabadrúgás­ból lőtt gólt. A 75. percben Hegedűs beadásnak szánt magas labdája alá fut Ko­vács, ujjhegyével még érinti a labdát, de az a kapuba hull, 2:0. A határozottabb csatárjátékot mutató vendé­gek megérdemelten győztek a jó játékvezetés mellett, sportszerű mérkőzésen. Jó: Simon, Hegedűs, Batári, ill. Szarvák A., Hürkecz, Kere­kes, Szarvák L., Kiss. Ifi KuTE—'Kisvárda 1:1. Tiszavasvári—Jászkisér 0:0. Tiszavasvári, 300 n., v.: Da- rócz. T.-vasvári: Fitos — Lipták, Széki, Nagy J., Ju­hász L., Juhász K. (Gyur- jai), Toth L., Veress, Hári, Nyisztor, Kínál. Edző: Kere­kes Imre. Jászkisér: Kö­kény — Korsós, Bércesi, Tóth F., Szabó F., Föídesi, Kelemen (Gebhárt), Kovács, Tóth L., Menyhárt (Tóth J.), Fenyvesi. Edző: Földesi Ká­roly. A találkozó nagy ha­zai rohamokkal kezdődött, a vendégcsapat inkább csak védekezett, és hosszú lab­dák indításával próbálko­zott, de a helyzetek kihasz­nálatlanul maradtak. A má­sodik félidőben a vendégek átvették az irányítást. Gólt nem sikerült elérniük. Ma­gas színvonalú, küzdelmes mérkőzésen a vendégcsapat­nak több helyzete volt. Jó: Fitos, Juhász L., Hári, ilL Kovács (a mezőny legjobb­ja), de az egész vendégcsa­pat dicséretet érdemel lel­kes játékáért. Ifi: Tiszavasvári—Jászki­sér 2:3. Törökszentmiklósi SE— Balmazújváros 1:1 (1:0). Tö- rökszentmiklós. 600 n., v.: Maróthy. TSE: Elekes — Szébeni, Hoppál, Molnár, Drávucz, Kozák, Baracsi, Sebők (Medveczky), Már­ton, Rácz (Öz), Lengyel. Edző: Juhász József. Bal­mazújváros: Szabó I. —Bak, Szarvas, Vágner, Szabó II., Radócz (Jónás), Kegyes (Só­lyom), Adorján, Urbán, Va- szilkó, Tar. Edző: Nagy Mi­hály. A mérkőzés első harmadá­ban a törökszentmiklósiak sokat kezdeményeztek és for­más akció végén Márton ré­vén megszerezték a veze­tést, 1:0. A félidő hajrájá­ban kiegyenlített mezőnyjá­ték folyt a pályán. A 68. percben a fellazult hazai védelem mellett Vaszilkó egyenlített, 1:1^ A 70. perc­ben Márton sorra cselezte ki a balmazújvárosi játéko­sokat, majd a 11-es ponton Szarvas elkaszálta, de a já­tékvezető továbbot ifitett. A hazai csapat a hátralevő időt végig támadta. Vég­eredményben a közepes színvonalú és iramú talál­kozón a hazai csapatnak gó­lokkal kellett volna nyer­nie. Sárgalap: Bak, Ador­ján, ill. Hoppál (TSE). G.7 Márton, ill. Vaszilkó. Jó: Elekes, Kozák, Drávucz, Ba­racsi, Márton, ill. Vágner, Szabó I., Vaszilkó. Ifi: Balmazújváros—TSE 4:3. Rakkimaz—Karcag 2:0 (1:0). Karcag, 800 n., v.: Tóth. Ra- kamaz: Sárközi — Czikó (jZólyomi), Pásztor, Subert, Farkas — Béres (Nádasdi), Húszak, Szankovics — Sza- lánczki, Hideg, Neizer. Ed­ző: Szász Simon. Karcag: Kocsis — Kiss (Kun), Tüdős, Sándor — Mándi, Erdei, Nagy — Bíró, Szabó, Antal, Varga. Edző: Kézi András. A 3. percben Antal robo­gott el a jobb oldalon, Er­deivel váltott, s a vissza­kapott labdával gólhelyzet­be került, de közelről a ka­pust találta el. A 20. perc­ben ismét Antal előtt nyílt lehetőség. A 24. percben szöglethez jutottak a vendé­gek. A beívelés után Neizer az ötösről fejjel a hálóba továbbította a labdát, 1:0. Fordulás után a 49. percben egyenlítési alkalmat sza­lasztott el a hazai csapati Az 57. percben a rossz ütemben kitámadó karcagi védők mellett Farkas volt eredményes, 2:0. Negyedórá­val a befejezés előtt percek­re kissé élénkebb lett a kar­cagiak játéka, helyzeteik is adódtak, de képtelenek vol­tak bevenni az igen jól védő Sárközi hálóját. Jó: Sárközi (a mezőny legjobbja), Hu- szák, Szankovics, Hideg, a karcagi csapatból senkit sem lehet kiemelni. Ifi: Karcag—Rakamaz 3:1. Megyei labdarúgó-bajnokság Több csapat vészes gólszegénységben Jászárokszállás—Abádsza- lók 2:1 (1:0). Abádsza­lok, 200 n., v.: Juhász. Abád- szalók: Szabó J.—Dányd, Csonka G., Szabó S., Mér­ten, Nagy (Somogyi), Cson­ka A., Kovács J., Szabó L., Pataki, Harmat (Bátori). Már az első percben gólt ért el a vendégcsapat: egy előre vágott labdával Nagy ugrott ki és a hálóba • lőtt. A második félidőben egyen­lített a hazai gárda, Harmat pörgetését Pataki közelről küldte a kapuba. A soroza­tos hazai támadások nem vezettek eredményre, és ne­gyedórával a befejezés előtt ismét a gyors Nagy iramo­dott meg. a kifutó kapus fölött talált a hálóba. Meg­érdemelten győzött az árok- szállási csapat. Jó: Nagy, Ambrus. Kaszab, illetve Szabó S., Szabó J. Ifi: Jászárokszállás—Abád- szialók 4:2.. Szászberek—Tisza Cipő SE 2:1 (1:0). Szászberek, 200 n., v.: Molnár. Szászberek: Far­kas—Pető, Donkó, Balogh, Pálszabó, Juhász, Veres, Nagy, Sabó J., Bezzeglh, Szabó Gy. Az első negyedóra tapogatódzó játéka után a hazaiak támadtak veszélye­sebben és a 35. percben Sza­bó Gy. szerzett vezetést. A második félidő első felében a hazaiak növelhették volna e’őnyiiket, de helyzeteiket kihagyták. Az utolsó ne­gyedórában a vendégek ke­rekedtek felül, és Sütő a 82. percben egyenlített, öt perc­cel később Faragó gólja döntötte el a mérkőzés sor­sát — megérdemelten a ha­zaiak javára. Jó: Balogh, Juhász, Bezzeigh, Donkó, ill. Borza, Fürtös, Sütő. Ifi: Tisza Cipő SE—Szász­berek 4:1. Besenyszög—Tiszaföldvár 4:1 (2:0). Besenyszög, 300 n., v.: Varga. Besenyszög: Csajibók—Lévai, Dudok, Pir­idé, Koncsik, Zajacz, Farkas (Danyi J.), Boros, Varga L*, Pomázi, Varga Gy. (Danyi T.). A vendégek több veszé­lyes támadást vezettek, de védelmük hibádból az első húsz percben már két gólt kaptak. Ez végleg elvette já- téfckedvükeit, és ha a hazai csapat nem könnyelműskö- dik, több góllal is vezethe­tett volna. A második fél­időben a hazai csapat uralta a játékteret, a vendégeknek csak a szépítő gólra futotta erejükből. A közepes színvo­nalú. sok átadási hibával tarkított mérkőzésen a látot­tak alapján megérdemelten győzött a hazai csapat. G,: Varga Gy., Boros Gy., Varga L., Pomázi illetve Berta. Jó: Lévai, Boros Gy., Varga Gy., a vendégek közül sen­kit sem lehet kiemelni. Ifi: Besenyszög—Tiszaföld- vár 3:1. Szolnoki Cukorgyár—Kun­hegyes 2:1 (1:1). Szolnok, 300 n.. v.: Lenhart. Cukor­gyár: Csécsed—Szentmiklósi, Mihályi, Pusztai^ Labancz, Pintér, Tímár, Kulcsár, Kon­csik (Rákóczi), Balogh Ma­gyar. A gyenge iramú és színvonalú mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó csapat nyert. G.: Magyar (11-esből), Pintér, illetve Juhász. Jó: Csécsei, Balogh, Kulcsár, Mihályi, ill. Kovács, Nagy, Juhász, Kovrig. Ifi: Cukorgyár—Kunhe­gyes 2:1. Mezőtúri FSE—Jászberé­nyi Vasas 0:0. Mezőtúr. 150 n., v.: Szabri, MFSE: Egri— Pólyák, Gondia, Nagy, Török, Fehér, Juhász, Bolya, Be- lechky, Kollár (Ambrus), Zsuró, (Varga). Az első fél­időben nem alakult ki fo­lyamatos játék. Mindkét csa­pat főként a védekezéssel törődött. A második félidő­ben a hazaiak fölénybe ke­rültek, néhány helyzetet ki­dolgoztak, de még 11 -est sem tudtak értékesíteni. A jász­berényiek sportszerű eszkö­zökkel elérték céljukat: az egyik pontot hazavitték. Jó: Török, Gonda, illetve a jász­berényi védelem. Tószeg—Túrkcve 2:0 (1:0). Tószeg. 200 n., v.: Pintér. Tószeg: Fügedi—Szabó S., Kdlláth, Szakács, Szabó J„ Léner, Lifka, Buzi, Kormos (Kiss),- Csősz, Dallos. Kitűnő játékvezetés mellett végig nagv iramot diktált a tósze­gi csapat. A 20. percben. Bú­za lefutotta a védelmet, át­adását Kolláth kapásból lőt­te a hálóba. Az 50. percben 25 méteres szabadrúgásból Szakács hatalmas gólt lőtt. A hazai csapat minden játé­kosa átlagon felülit nyúj­tott, a túirkevei csapatból. Szőke és Vajda tűnt ki. Ifi: Tószeg—Túrkeve 1:1. Jász jákóh alma—Sz. Ve­gyiművek 0:0. Jákőhalma, 200 n., v.: Kökény. Jákóhal- ma: Vasas—Banya, Fejes, Nagy N., Gecse, Csőke, Pal­csó, Kuli, Kiss, Varga, Nagy L. A közepes iramú találko­zót inkább mezőnyjáték jel­lemezte, sok-sok hibával játszott mindkét csapa. Jó: Vasas, Fejes, Palcsó, Nagy L., illetve Szikszai, Dobos, Vadkerti. Ifi: Jászjákóhalma—Sz. Vegyiművek 0:0. Tiszafüred—Jászfényszaru 3:0 (2:0). 350 n., v.: Kovács I. Tiszafüred: Kovács—ko­csis, Veres, Papp, Deli, So­mogyi, Radics (Zsoldi), Né­meth, Eszenyd, Bállá, Bor­bély (Gajda). Az idény ed­digi legjobb csapatteljesít­ményét nyújtva fölényes biztonsággal nyert a füredi csapat. A vendégcsapat igyekezete dicséretre méltó, de ezúttal a hazaiak elsöprő lendületével szemben tehetet­lenek voltak. A mérkőzés sorsa a negyven perc alatt eldőlt. G.: Bállá (2), Bor­bély. Jó: mindkét csapat, a hazaiak közül kiemelkedett Kocsis, Somogyi, Bállá és Kovács J. teljesítménye. Ifi: Jászfényszaru—Tisza­füred 4:3.