Szolnok Megyei Néplap, 1981. augusztus (32. évfolyam, 179-203. szám)

1981-08-24 / 197. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1981. AUGUSZTUS 24. Megyei labdarúgó-bajnokság Két forduló: Jászapáti tíz gólt lőtt Kunhegyes és Jászfényszaru százszázalékos hazai mérkőzésen búcsúzik SAKK „75 éves a Lehel SC” verseny Igazi sakkfesztivállal kö­Az augusztus 20-i forduló eredményei: Jászapáti—Mezőtúri Főis­kola 6:0 (1:0). Jászapáti, 300 n., v.: Tremcsényi. Jászapáti: Végh — Bója, Kimák, Je- zsoviczki, Bodies, Tajti, Sza­bó, Illés, Könités, Mezei, Ko­vács. Az első félidőben a fő­iskolai csapat jól tartotta magát, igaz, a hazaiak gyen­gén játszottak. A második félidőben nagyot változott a játék képé. Jászapáti egyre- másra dolgozta ki helyzeteit, melyekből ötöt értékesített is. A vendégcsapat feladta a küzdelmet, de dicséretet ér­demel sportszerű játékáért. G.: Kovács (4), Szabó, Kön­tös. Jó: az egész hazai csa­pat, Kovács volt a mezőny legjobbja. J ászf ényszar u—Túr ke ve 4:0 (1:0). Jászfényszaru, 300 ni, v.: Juhász. Jászfényszaru: Ambrus — Fózer, Rózsa, Farkas I., Tompa, Gergely, Paiócz, Pettó (Tóth S.), Far­kas III. (Farkas II.), Tóth I., Szabó. Színvonalas mérkőzé­sen a hazai csapat lelkes csupaszív és kitűnő játéká­val fölényes, magabiztos győzelmet aratott. A jó ké­pességű Túrkeve a mezőny­ben jól játszott, de kapura veszélytelen volt Jellemző a hazaiak fölényére, hogy a négy gól ellenére a Túrkeve egyik legjobb játékosa a ka­pus volt. G.: Tóth I. (3), Fó­zer (11-esből). A hazai csa­pat minden játékosa dicsére­tet érdemel, Tóth István volt a mezőny legjobbja, Túrkevéből' Katona és Nagy tűnt ki. Ifi: Jászfényszaru—Túrke­ve 2:1. Besenyszög—Szolnoki Cu­korgyár 0:0. Besenyszög, 400 n., v.: Botos. Besenyszög: Boros B. — Lévai, Varga L., Pillió, Danyi T. (Koncsik), Boros Gy., Kiss Gy., Varga J. (Danyi J.)f, Kazinczi, Danyi K. , Varga Gy. Tapogatózó játék után a kapuk felváltva ke­rültek veszélybe, de a csatá­rok kihagyták a jobbnál jobb helyzeteket. A 33. percben a cukorgyári Tímárt kiállítot­ták. A hazai csapat támadás­ba lendült, de játéka egyre fegyelmezetlenebbé vált, és alkalmat adott a veszélyes ellentámadásokra. Küzdel­mes, nagy iramú mérkőzést láthatott a közönség. A ven­dégcsapat tíz emberrel is egyenrangú ellenfél volt. Ifi: Besenyszög—Cukor­gyár 2:0. Abádszalók—Jászberényi Vasas 1:0 (0:0). Jászberény, 200 n., v.: Varga S. Jb. Va­sas: Balázs — Oláh, Szilasi, Maszlag (Juhász), Horti, Tre- ba, Buda, Tóth, Raffael, Vígh, KrdgelL A hazai csapat az első félidőt végigtámadta, de a helyzetek sorozatát hagyta ki. Szünet után a 76. percben az addig helyzetet sem teremtő vendégek egy távoli szabadrúgásból meg­szerezték a győzelmet jelentő gólt G.: Káli. Ifi: Abádszalók—Jászberé­nyi Vasas 2:0. Középtiszai MEDOSZ SK— Tószeg 4:0 (3:0). Kenderes, 200 m., v.: Csényi. K. ME­DOSZ: Szerencsi — Szilágyi, Lakatos, Molnár, Szántó, Szerencsi!, Korpás (Fuder), Magyar, Süveges I. (Deme­ter), Süveges A_, Fehér. A lelkesen és az első félidőben jól játszó hazai csapat 25 perc alatt szerzett három góljával gyorsan eldöntötte a két pont sorsát. A győzelem aránya még nagyobb is lehe­tett volna, hiszen a gólhely­zetek sokasága maradt ki­használatlanul. G.: Magyar (2), Fehér, Szántó. Jó: Laka­tos, Szántó, Magyar, Fehér, ill. Léner. Ifi: K. MEDOSZ—Tószeg 5:0. Kunhegy esi ESE—Jászárok- szállás 3:1 (1:1). Kunhe­gyes, 350 n., v.: Kovács I. Kunhegyes: Végért — Sza­bó) Kovács, Juhász, Kontra, Pádár (Lukács), Herbály, Nagy G., Kovrig, Kiss, Grá- czer (Csorna). Küzdelmes, közepes színvonalú mérkőzé­sen szerezte meg győzelmét a hazai csapat. G.: Herbály (2, egyet 11-esből), Juhász, ill. Ambrus. Jó: Nagy, Ju­hász, Kontra, ill. Ambrus, Kaszab T. Sziráki. Sárga lap: Naev (KESE). Ifi: KESE—Jászárokszáliás 3:2. Jászjákóhalma—Tiszafü- i'ad 1:1 (0:0). Jászjákóhalma, 250 n., v.: Pintér B. Jákó- halma: Vasas — Banya, Fe­jes, Nagy N., Szöllősi, Rácz, Nagy Z. (Gecse), László (Rostás X, Csőke, Palcsó, Nagy L. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a ha­zai csapat végig mezőnyfö­lényben volt, de helyzetéit nem tudta — egy kivételével — értékesíteni. G.: Nagy L., ill. Galajda. Jó: Fejes, Szöl­lősi, Nagy L., ill. Tar, Galaj­da. Ifi: Jákóhalma—Tiszafü­red 4:4. Szolnoki Vegyiművek—Ti­sza Cipő SE 3:0 (1:0). Vegyi­művek pálya, 300 n. Vegyi­művek: Öllé — Varga, Kiló, Dobos, Gál1 (Kovács), Kun, Vadkerti Felföldi (Kele­men), Bíró, Pusztai, Tóvizi. Színvonalas mérkőzésen a megfiatalított Vegyiművek ilyen arányban is megérde­melten nyert a tartalékos Martfű ellen. G.: Tóvizi (2), Varga. Jő: Öllé, Dobos, Kun, ill. Fürtös. Szántai. Tiszaföldvár—Szászberek 3:0 (1:0). Az augusztus 22-i forduló eredményei: Jászapáti—Szolnoki Vegyi­művek 4:0 (2:0). 250 n., v.: Hagyó. Jászapáti: Végh — Bója, Kimák, Jezsoviczki, Borica, Szabó, Kovács J., Il­lés, Kovács L. (Köntös), Me­zei, Mihályi. Jászapátiin már hagyomány, hogy minden játékos. Most Kovács László búcsúzott sok évi szereplés után. A mérkőzés elején a hazái csapat ragadta magá­hoz a kezdeményezést. Jász­apáti tartja jó formáját, vé­gig változatos volt a játék. A második félidőben a hazai csapat még nagyobb sebes­ségre kapcsolt, , és teljesen megérdemelten győzött G.: Borics (2), Kovács J., Illés. Jó: az egész hazai csapat, ill. Vadkerti. Ifi: Jászapáti—Szolnoki Vegyiművek 1:1. Szolnoki Cukorgyár—Jász­jákóhalma 4:0 (1:0). Cukor­gyári pálya, 200 n., v.: Paithó. Sz. Cukorgyár: Csécsey— Szentmiklósí, Márkus» Mihá­lyi, Labancz, Szabó. Gy.: Ba­logh, Ladányi, Koncsik (Ko­vács), Pusztai, Magyar. Küz­delmes mérkőzésen a helyzie- teit jobban kihasználó csapat győzött Jászjákóhalma lel­kesedésével és a helyzetek kihagyásával múlta felül el­lenfelét G.: Szabó Gy., Mi­hályi (11-esiből), Magyar, Nagy N. (öngól). Jó; Márkus, Mihályi, Szabó Gy., ill. Fe­jes. Nagy L. Kunhegyes—Abádszalók 2:0 (1:0). Abádszalók, 500 n., v.: Szegedi. Abádszalók: Sza­bó J. — Mérten, Csonka G., Szabó S., Dányi, Pataki, Csonka Á., Káli (Forgács), Szabó L., Dobos, Harmath (Nagy). Jó iramig, ideges hangulatú és kemény bele- menésekkel tarkított mérkő­zésen a kapu előtt határo­zottabb Kunhegyes nyert a két szomszédvár örök ranga­dóján. G.: Kiss (2). Jó: Ju­hász. Kontra, Kiss, ill. Cson­ka Á., Káli, Szabó J. Kiállít­va Dobos. Ifi: Abádszalók—Kunhe­gyes 2:2. Tiszafüred—Tiszaföldvár 1:1 (0:1). Tiszafüred, v.: Vinczepap. Tiszafüred: Vi­da — Tar, Papp, Veress, De­li, Somogyi, Radics, Eszenyi, Bállá, Galajda, H. Nagy. Csere: Kocsis, Borbély. Hul­lámzó játékkal kezdődött az első félidő. Az újonc vendé­gek az első félidő 20. percé­ben vezetésihez jutottak. A második félidő 13. percében egyenlített a .kapkodó és idegesen játszó hazai csapat, mely ha a helyzeteit kihasz­nálja, feltétlen győzelmet ér­demelt volna G.; Nagy, ill. Bállá. Jó: az egész vendég­csapat, Ul Papp, H. Nagy, Balia., Deli. Túrkeve—Tisza Cipő 3:0 (2:0). Túrkeve, 400 n., v.: Balázs. Túrkeve: Posta — Kormos III., Kormos I., Vad, Szőke, Kormos II., Kozma, Nagy 11^, Nagy I., Vajda I., Vajda II. (Török). Nagy len­dülettel kezdtek a hazaiak, gyors, korszerű támadásaik rendre zavart okoztak az el­lenfél kaipuja előtt A mérsé­kelten. játszó vendégcsapatot kapusuk nagyszerű teljesít­ménye mentette meg a na­gyobb különbségű vereség­től. G.: Kormos II., Nagy II., Nagy I Ifi: Tisza Cipő SE—Túrke­ve 4:1. Szászberek—K. MEDOSZ 1:1 (0:1). Szászberek, 250 n., v.: Balogh. Szászberek: Far­kas — Gál, Pető, Balogh, Nagy, Juhász, Donkó, Bez­zeg, Szabó I., Makai, Szabó Gy. A vendégek kezdtek job­ban, és a 15. percben Fehér góljával vezetést szereztek. Utána kiegyenlített mezőny­játék folyt A II. félidőben a hazaiak nagy akarással- küz­döttek a kiegyenlítésért és ezt Szabó Gy. góljával érték el. A vendégcsapat jó benyo­mást keltett. A tartalékos hazaiak játéka javult a leg­utóbbi fordulóhoz képesít. Ifi: Szászberek—K .ME­DOSZ 1:1. Jászfényszaru—Jászárok­szállási Vasas 2:1 (0:1). Jászárokszáliás, 500 n., v.: Sándor. J. Vasas; Muntyán L. — Rozalek, Naigy III., Sziráki, Ambrus, Varga (Tá­bori), Kasza, Muntyán T., Vajda, Nagy T., Györgyfi. Nagy érdeklődéssel kezdő­dött a találkozó, a vendég- csapatot 150 főnyi szurkoló kísérte eL A vendégek lép­tek fel támadólag; mégis Muntyán T. hatalmas lövése vágódott a hálóba. A gólra a vendégek csak kapufával válaszoltak. A hazaiak több biztos helyzetet hagytak ki. A játékrész második félében a vendégcsapat lépett fel tá­madólag, és Tóth I. egyenlí­tett, majd Tóth I. újabb gól­jával megszerezte a vezetést- Jó: Rózsa (a mezőny leg­jobbja). A vendégcsapat minden tagja dicséretet ér­demel. A hazaiak közül jó teljesítményt nem nyújtott senki sem. Ifi: Jászfényszaru—Jász­árokszállási Vasas 2:1. Besenyszög—Mezőtúri FSE 2:0 (1:0). Mezőtúr, 150 n., v.: Asztalos. MFSE: Gumula — Pásztor (Fehér), Takács, Pó­lyák, Török, Nagy M., Var­ga, Juhász, Bolya (Zsuró), Be’.eczky, Kollár. Az első húsz perc váltakozó mezőny­játékkal telt el. A második félidő elején inkább a be- senyszögiek veszélyeztettek. A 25. percben élénkült a já­ték de az egyéni próbálko­zásokra épített hazai roha­mok nem sok jót ígértek. A vendégek a 89. percben a lest látó védőket otthagyva nyugodtan a bal sarokba gu­rították a labdát. Jó: Kiss J., Varga Gy.. Varga L., Bo­ros Gy.. ill. Beleczky. Zsuró. Tószeg—Jászberényi Vasas 2:2 (1:2). Tószeg, 200 n„ v.: Gróza. Tószeg: Fügedi — Szabó J., Léner. Koiüáth, Kiss. Papp. Gyigor Gy., Csősa Szabó S„ Dalios, Brezvai. Tószeg csak a máso­dik félidőben játszott jól; a Vasas már 2:0-ra is vezetett. A szünet után magára talált Tószeg szép támadásokat ve­zetett. a 65. perctől nyomasz­tó fölénybe került, de csatá­rai rendre hibáztak. G.: Kol- láth (2), ill. Vígh. Buda. Jó: Ko’látih (a mezőny legjobb- ia). Léner Paoo. Csősz, Dal- los, ill. Vígh, Buda Ifi: Jb. Vasas—Tószeg 2:0. szönti a szakosztály a Lehel SC 75 éves jubileumát. Az évfordulóra rendezett ve- gyes-mesterversenyre — amely csak mesterielölti szintre minősít és élő-pont­szerző verseny — huszon- ketten gyűltek össze az or­szág .különböző s0ortep''esü- leteiből. A megoszlás: Le­hel SC 6, Meresziev SE 3. Gyöngyös SE 4. míg a Bp. Vasas, a Jb. Va­sas SE. a Szolnoki Me­zőgép. Mezőkövesd. Győr. Kecskemét. Mezőkövesd. Orosháza. Salgótarján és a Bd. Vasútépítő SE 1—1 ver- senvző. A minősítés szerin­ti megoszlás: 1 mester (Ká­Törökszentmiklósí SE— Karcági SE 2:2 (2:1). Tö­rökszentmiklós, 1000 n., v.: Tajthy. TSE: Mayer (Elekes) —Rácz, Molnár, Hoppál, Drávucz—Sánta (Óz), Kozák, Szabó—Márton, Hegedűs, Se­bők. Edző: Hopkó István. Karcag: Csomós—Mándi, Papp, Tüdős, Nagy—L. Kiss, Varga, Szabó—Antal, Halász, (Bíró), Erdei. Edző: Török János. Végig jó iramú és időn­ként színvonalas mérkőzést vívott a két csapat. A haza­iak rendkívül lelkesen, har­cos felfogásban játszottak, több, szemre is tetszetős, korszerű akciót vezetve gyakran- kerültek veszélyes helyzetbe, de több lehetősé­get elhibáztak. A vendégcsa­pat lelkesen, de meglehető­sen defenzív Jelfogásban ját­szott. Az összkép alapján azonban a hazai csapatnak gólokkal kellett volna nyer­nie. Sárga lap: Mándi, Sza­bó (Karcag), illetve Molnár (TSE). G.: Márton (2), ill. Antal, Varga. Ifi: TSE—Karcag 11:1. — Hajik — Rakamaz—Kuszentmárton 1:0 (0:0). Rakamaz, 500 n., v.: Tóth. KuTE: Kovács— Hürkecz, Szarvák L., Szarvák A., Kiss—Dézsi, Hábensusz S., Németh—Kerekes, Há­bensusz L. (Veres), Gellér. Edző: Tóth András. Áz első húsz perc nagy iramú táma­dásait sikeresen fogta fel a KTE védelme, ezután pedig átvette a kezdeményezést is. Fordulás után az 50. perc­ben a jobbszélső lövését Ko­Szurkológyűlés A Lehel SC labdarúgó szakosztálya augusztus 25-én kedden az Ifjúsági Házban (Bercsényi u. 1.) 18 órakor szurkológyűlést tart. Az NB das Gábor). 10 mesterje­lölte 10. I. o. és 1 II. o. ver­senyző. Az ünnepek alatt le­bonyolított három forduló után Demeter és Kőszegi 3— 3. Huber 2 1/2 ponttal áll az élen. Kádasnak, dr. He- ténvinek. Valisnak. Jeszen- kovicsnak. Pálnak, és Janá- kovicsnak 2—2 pontja van. A verseny hétköznapokon 16 órakor kezdődik a hely­őrségi klubban (Jászberény, Bercsényi út). Az alkotmány nardán Kádas Gábor mester (Mezőgép) Törökszentmikló- son szimultánt adott 40 táb­lán. s a szimultánozó mes­ter minden ellenfelét le­győzte. vács kiütötte. A középcsatár ismét rálőtte, melyet Szarvák L. kirúgott, de az éppen a balszélről érkező Huszák elé pattant, aki megszerezte a mérkőzés egyetlen gólját. A KTE-csatárok előtt is nyílt egyenlítési lehetőség, de a biztos helyzetek kimaradtak. A nagy iramú, kemény, de sportszerű mérkőzésen főleg küzdőszellemből vizsgázott jól a KTE, és ennek'köszön­hető a minimális vereség. Ifi: Rakamaz—'KTE 3:0. — Lázi — Hajdú Vasas—Jászkisér 4:1 (2:1). Téglás, 100 n. Jász­kisér : Kökény—Csillik, Bér­ezési, Tóth F., Szabó F., Ko­vács, Orsós, Földesi, Geb- hárt, Menyhárt, Tóth L. Ed­ző: Littkei Péter. Aki csak az eredményt ismeri, azt hi­heti, jelentős tudásbeli kü­lönbség volt a két csapat között, márpedig szoros mérkőzést vívott a két együttes egymással. A veze­tést Kovács góljával a jász- kdsériek szerezték még, az­tán egy felesleges szabály­talankodás végén büntetőhöz jutott a hazai csapat, mely­ből kiegyenlített. Az első félidőben a vezetést egy szöglet nyomán szefezték meg a téglásiak. Szünet után sem játszott alárendelt sze­repet a vendégegyüttes, sőt olykor mezőnyfölényt har­colt ki. A mérkőzés hajrájá­ra kitámadtak a kisériek, s ez lett a vesztük. Az egyen­lítés helyett újból két gólt kaptak. Jászberényben II-es csapat vezetői tájékoz­tatást adnak a felkészülés­ről a tervekről és válaszol­nak a szurkolók kérdéseire. Területi bajnokság Pontosztozkodás a megyei rangadón — Drávucz — I MŰSOROK I |Megyef"MflveKtdSn lés Hiúsági Központi Szünidei foglalkozás gyerekek­nek 10 órától a klubokban és a színházteremben. — Dlákújság- Irók és rádiósok megyei talál­kozója 14 órától a KlSZ-tábor- ban. Kiállítások: a galérián: Nóg- rád megyei képzőművészek ki­állítása. — A gyermekgalérián: a jászalsószentgyörgyi gyermek rajzszakkör kiállítása. — A vit­rinekben : A TESZÖV nöbizott- ságában Kézimunkakiállítása. — Pályaválasztási tanácsadó kere­tében bemutatkozik a Patyolat és a Vörös Csillag Ruhaipari Szövetkezet. — Molnár Péterné hímző kiállítása. — A m. sz. klubban: TRlAL-játékkiállítás. Megtekinthetők: 14—19 óráig. IMokI I Szolnok Vörös Csillag: Majmok bolygója (14, m. helyáron). Kert: A cigánytábor az égbe megy (14), Tallinn: Luxusbor­dély Párizsban (16, III. hely­áron). Tisza A-terem: A bestia (16, 19 órakor). A-terem kes­kenypremler műsora 17 órakor: A kis rendőr nagy napjai. B- terem: Férfiak póráz nélkül (16, H. helyáron). C-terem: Kétszer kettő néha öt. Reptér: szünnap. Vegyiművek: szünnap. Szanda- szőlős Terv: Egy kis indián. Abádszalók Petőfi: A pap, a kurtizán és a magányos hős (14, ül. helyáron). Jászberény Le­hel: Fel a fejjel. Kert: Államér­dek (14). Jászapáti Táncsics: Üzenet az űrből (III. helyáron). Karcag Déryné: A mérkőzés. Kisújszállás Ady: Konvoj (14, III. helyáron). Kunhegyes Sza­badság : Isten hozta, Mr. . . Kunmadaras Petőfi: Muppet Show. Kunszentm&rton Körös: Pledóne Afrikában (III. hely­áron). Mezőtúr Szabadság: A nagymedve fiai. Dózsa: A túl­élés ára (14). Béke: Ellopták Ju­piter fenekét (ül. helyáron). Rákóczifalva Rákóczi: cserepek (14). Tiszafüred Tisza: Langusz­ta reggelire (14. II. helyáron). Tószeg Petőfi: Mindenkinek a maga keresztje (14, II. helyáron). Törökszentmiklós Dózsa: Nevem: Senki (ül. helyáron). Hunyadi: Gyorshajtás. Túrkeve Vörös Csillag: Huszonöt millió fontos váltságdíj (II. helyáron). I Rádió SZOLNOKI STÜDIÖ: 17.00: Hírek. — 17.05: Az Uni­versal együttes dalaiból. — 17.15: Színészportrék. Riporter: Cseh Éva. — 17.25: A túrkevei és rá­kóczifalvi népdalkörök énekel­nek. — 17.35: Üj otthonban. Ri­porter: Kardos Ernő. — 17.50: Rajz- és mesefilmek zenéjéből. — 18.00: Alföldi krónika. — 18.15: örökzöld melódiák. — 18.26—18.30: Hírösszefoglaló. Lap- és műsor- előzetes. KOSSUTH: 8.25: Mit üzen a Rádió? —9.00: A hét zeneműve. Mozart: A-dúr hegedű-zongora szonáta. K. 526. — '9.30: Játék a szomorúsággal. Kassák Lajos versei. Elmondja: Agárdi Gábor. — 9.40: Hej, Du­náról fúj a szél. — 10.05: Nyit- nikék. — 10.35: Stefánia Woy­towicz és Nikolaj Gjaurov ope­raáriákat énekel. — 11.05: Ke- ringők fúvószenekarra. — 11.19: Bioritmus. Életmód, egészség, környezet. Szakértő: dr. Szanyi László biológus. — 11.39: Tom Jones. Henry Fielding regénye rádióra alkalmazva. XXI/4. rész. — 12.35: Válaszolunk hallgató­inknak. — 12.50: Zenei érdekes­ségek az elmúlt hét műsorából. — 14.43: A várakozó. Tamási István novellája. Felolvassa: Bács Ferenc. — 14.54: Édes anyanyel­vűnk. — 15.10: A Lipcsei Rádió énekkara Brahrrts-műveket éne­kel. — 15.28: Fűtől — fáig. Mit csinál az O. K. T. H.? Balogh István műsora. — 16.05: Leveles­könyv. Petőfi Sándor írásaiból, összeállította: Csapó György. — Közreműködik: Latinovits Zol­tán, Mádi Szabó Gábor. — 17.10: Bartók-művek legszebb hangfel­vételeiből. Tusa Erzsébet zongo­rázik. — 17.52: A Budapesti Leánykórus népdalkórusokat éne­kel, Dittrich Tibor és Veér Ist­ván klarinétozik, vez. Csányí László. — 18.15: Hol volt, hol nem volt ... — 19.15: Bemutat­juk új operafelvételünket. Sme­tana: Az eladott menyasszony. Háromfelvonásos vígopera. Ve­zényel: Pál Tamás. Közreműkö­dik : a Magyar Rádió) és Tele­vízió szimfonikus zenekara és énekkara. Zenei rendező: Matz László. — Szereposztás: Krusina — Gáti István, Ludmilla, a fe­lesége — Vámossy Éva, Mesen- ka. a lányuk — Kincses Veroni­ka, Micha, telkesgazda — Já­nosi Péter, Agnes, a felesége — Barlay Zsuzsa. — Közben: 20.02: Egy pálya vonzásában. Láncz Ti­bor repülőgép-parancsnokkal be­szélget Béla Pál. — 20.20: Az operaközvetítés folytatása. — Közben: 20.56: A nevek világa. Kálmán Béla nyelvész-profesz- szorral beszélget Várkonyi Zsu­zsa. A nyíregyházi stúdió mű­sora. — 21.14: Az operaközvetí­tés folytatása. — 22.15: Sporthír­adó. Tudósítás a csillaghajó vi­torlás EB-ről. — 22.25: Tíz perc külpolitika. — 22.35: Halló, itt vagyok! A telefonnál: Szilágyi János. — 23.35: Magyar zene­szerzők vokális műveiből. — 0.10: Juanita csókja. Részletek Miljutyin operettjéből. PETŐFI: 8.05: A Magyar munkásmozga­lom dalaiból. — 8.20: Tíz perc külpolitika. — 8.33: Figyelmébe ajánlom. A hét zenei műsorai­ból Meixner Mihály válogat. — 9.10: Slágermúzeum. — 10.00: Ze­nedélelőtt. — 12.00: Sándor Judit és Bolla Tibor népdalokat éne­ke], Szőllős Beatrix cimbalmo- zik. — 12.33: Kis magyar nép­rajz. — 12.38: Tánczénei koktél. — 13.25: Világújság. Nemzetközi sajtószemle. — 14.00: Kettőtől ötig ... — 17.00: A magyar tudo­mány ..szürke eminenciásai”. — 17.30: ötödik sebesség. — 18.33: Popműhely. A Rádió 8-as stúdió­jából jelentjük. — 19.18: Vass Lajos: Szerelempatak — ma­gyar népdalfeldolgozások, — 19.33: Hol van az a nyár . . . Emlékezés Békeffi Istvánra, szü­letésének 80. évében. — 20.33: Társalgó. — 23.15: A tegnap slá­gereiből. 3. MŰSOR: 9.00: Olasz operákból. — 9.41: Schiff András (zongora). Rolla János (hegedű) és Banda Ede (gordonka) triófelvételeiből. — 10.20: TUR-tudósok, kontra új­ságírók. A Rádiólexikon balato­ni különkiadása. — 11.05: Care Schuricht vezényli a Zürichi Ba­rokk Együttest és a Párizsi Conservatoire zenekart. — 12.15: Budapesti Madrigálkórus és a Bakfark Consort Gastoldi-felvé- teleiből. — 12.22: Közel a kés. Galgóczi Erzsébet kisregényét rádióra alkalmazta Simon Lász­ló. — 13.07: A bibliás ember. Részletek Kienzl operájából. — 13.54: Bemutatjuk a Magyar Hanglemezgyártó Vállalat új le­mezét. — 14.50: Szimfonikus ze­ne. — 16.30.: Harminc perc beat. Mitch Ryder, valamint a Ro­mantics együttes felvételeiből. — 17.00: Wolfgang Anheisser operaáriákat énekel. — 17.40: Sztereó-mustra. — 18.08: A Zseb­rádiószínház bemutatója. Így már Dofonegyszerű. Christiane von Wiese hangjátéka. — 18.30: A hét. zeneműve. — 19.05: Hang- felvételek felsőfokon. — 20.35: Finn dzsesszf elvételekből. — 21.08: Nagy mesterek kamara­zenéjéből. Televízió BUKAREST: 16.30: Magyar nyelvű adás. 17.30: Földünk titkai. 18.10: Népdalok. 18.40: Gyermekekről. 19.00: Tv-híradó. 19.25 :-Egy ország és lakói. 19.55: Fesztiválgyőztesek. 21.00: Az idegen — tévéfilm, 22.15: Tv-híradó,