Szolnok Megyei Néplap, 1981. május (32. évfolyam, 101-126. szám)

1981-05-12 / 109. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1981. MÁJUS 12. Táblázatok Labdarúgás X. özd 2. Gyula 3. Gyöngyös 4. Papp SE 5. STC 6. MVSC 7. HM SE 8. Szabó SE 9. D. Univ. 10. Asztalos 11. Eger 13. K.-barc. 14. Szelnek 15. Lehel SC 16. N.-báteny 17. Szarvas^ 18. Bersedi V. 19. Karcag 20. H.-bösz. 32 19 7 6 52-25 45 32 15 10 7 44-31 40 32.15 9 8 39-29 39 32 13 12 7 49-38 38 32 14 9 9 44-32 37 32 15 7 10 57-52 37 32 13 10 9 49-36 36 32 13 9 10 40-29 35 32 1j3 8 11 41-28 34 32 12 9 11 41-37 33 32 12 9 11 37-41 33 32 10 11 11 45-46 31 32 10 11 11 42-45 31 32 10 11 11 44-48 31 32 8 11 13 34-40 27 32 10 7 15 47-55 27 32 9 8 15 31^35 26 32 7 10 15 35-58 24 32 7 6 19 30-64 20 32 4 8 20 25-57 16 Eredmények: H. Papp J. SE— Hajdúböszörmény 2:0, Salgótar­ján—Debreceni USE 1:0, Miskol­ci VSC—Borsodi Volán 2:1. Özd —Gyöngyös 2:2, Nagybátony— H. Asztalos SE 1:0, Eger—Gyula 2:0. A 33. fordulóban, májú« 17. vasárnap 17.30: Gyula—Szolnoki MÁV MTE, Karcag—Eger, Lehel SC—Nagybátony, Özd—Mezőtúri Honvéd, Salgótarján—Debreceni Kinizsi, Hajdúböszörmény— Szarvas, Miskolci VSC—H. Papp J. SE, H. Asztalos SE—Borsodi Volán, Kazincbarcika—Hódmező­vásárhely, Debreceni USE— Gyöngyös. — A megyei bajnokság állása — 1. T.-miklós 2. R.-falva 3. Jászkisér 4. Tószeg 5. Sz. Vegyi. 6. K.-márt. 7. §z. C.-gyár 8. J.-szállás 9. Jászapáti 10. Abádszalók 11. Jb. Vasas 12. Ti. Cipő SE 13. Túrkeve 14. Szászberek 15. B.-szög. 16. M.-túri FSE 17. J.-halma 18. Tiszafüred 29'20 6 3 66-18 46 29 18 8 3 58-27 44 29 17 6 6 50-24 40 29 11 9 9 40-37 31 29 12 6 11 40-38 30 29 12 5 12 38-44 29 29 9 10 10 43-44 28 29 12 4 13 36-38 28 29 10 8 11 35-42 28 29 11 6 12 31-39 28 29 9 9 11 36-37 27 29 10 6 13 42-38'26 28 8 10 11 40-46 26 29 9 7 13 22-35 25 29 9 6 14 30-60 24 29 6 9 14 34-40 21 29 6 9 14 30-45 21 29 7 6 16 37-53 20 A 30. fordulóban, május 17. va­sárnap 17.30: Szászberek—Tö­rökszentmiklós, Jászjákóhalma— Szolnoki Cukorgyár. Mezőtúri FSE—Jászapáti, Rákóczii alva— Jb. Vasas, Kunszentmárton— Tószeg, JászárokszáTlás—Tisza­füred, Jászkiséi>-Besenyszög. Túrkeve—Abádszalók, Szolnoki Vegyiművek—Tisza Cipő SE. A totó 19. heti eredményei 1. Gyöngyös—Ózd 2-2 X 2. N.-bátony—Asztalos SE 1-0 1 3. Bp. Spart.—B.-gyarmat 1-1 X 4. 22. Volán—Szegedi D. 0-0 X 5. Bauxitbányász—Sabaria 2-2 X 6. MÁV DAC—Olajbányász 0-0 X 7. As coli—Terin« 0-0 X 8. Avellino—Inter. 1-3 2 9. Catanzaro—Bologna 2-2 X 10. Como—Napoli 0-1 2 11. Juventus—Roma 0-0 X 12. Pistoiese—Fierentina 0-1 2 13. Genoa—Sampdoria 1-1 X +1 Rimini—Cesena 1-1 X Megyei labdarúgó­bajnokság Szolnoki Cukorgyár—Tö­rökszentmiklósi SE 2:1 (0:1). Szolnok, Vegyiművek pálya, 300 n., v.: Roxin. Cukorgyár: Kovács — Szálai, Márkus, Mihályi, Laban.cz — Pusztai, Tápár, Ladányi — Rákóczi (Sólyom), Magyar (Szentmik- lósi), Farkas. Edző: Fehér- váry László. TSE: Mészáros — Pozderka, Hoppál, Molnár, Drávucz — Hegedűs, Kozák, Szabó — Rácz (Lengyel), Stummer, Márton. Edző: Ju­hász József. Tapogatózó játékkal kezdő­dött a mérkőzés. A Cukor­gyár átengedte a területet el- . lenfelének, és ez megbosz- szúlta magát. A fölényben lévő Törökszentmiklós egy védelmi hibát kihasználva Hegedűs révén a 28. percben megszerezte a vezetést. Öt perc múlva Stummer hagyott ki nagy helyzetet, és ezzel Törökszentmiklós el is lőtte puskaporát.. Ez a cukargyá- ri csapatot, felhozta, és még az első félidőben Farkas M. szögletét az ellenfél védői a ■kapu torkából fejelték ki. A második félidőben a nagy fö­lényben lévő cukorgyári csa­pat a helyzetek sokaságát hagyta ki, végül Pusztai a 60. percben betalált a kitű­nően védő Mészáros kapujá­ba. A hazai csapat fokozta az iramot, de hol Mészáros, hol pedig a kapufa mentett. A befejezés előtt Magyar tisztára játszotta magát, de a 16-oson belül az ellenfél védői szabálytalanul szerel­ték. A megítélt büntetőt Só­lyom értékesítette. Később Szentmi.klósi három méterről sem talált be az ellenfél há- lójáiba Törökszentmiklós most szenvedte el az első ta­vaszi vereségét, a Cukorgyár­nak pedig ez az első tavaszi győzelme Kiállítva: Mihá­lyi és Hoppál. Jó: az egész cukorgyári csapat, $11. Mé­száros, Drávucz, Kozák. VILI Bizonyára elhamarkodottan búcsúzott el hivatalosan is a labdarúgástól, hiszen még csak huszonnyolc éves. Hogy korai volt a visszavonulás gondolatával foglalkozni, azt bizonyítja azóta is a sportág iránt érzett nosztalgiája. Amikor csapatának, a Szol­noki Cukorgyárnak, szüksége van rá. ha csak egy félidőre, vagy fél órára is, de mindig örömmel beáll segíteni. Nagy­szerűen fedezi a labdát, jól cselez, ügyesen hozza hely­zetbe társait s testi adottsá­gaiból adódóan — közel két méter magas és kilencvenöt kiló — nehezen tudják le­szerelni. Tapasztalata, a lab­darúgáshoz elengedhetetlen, Cukorgyári diadal a Törökszentmiklósiak felett jó értelemben vett huncutsá­ga sok apró trükkje többnyi­re hasznára válik csapatá­nak. Életet, színt, tarkaságot visz a játékba, a közönség élvezettel nézi minden meg­mozdulását, s ilyenkor nem marad el az elismerő taps sem. Sólyom Vili szombaton a Törökszentmiklós elleni mér­kőzésen is oroszlánrészt vál­lalt abból, hogy csapata győz­tesként vonulhatott le a pá­lyáról. (pi) Rákóczifalva—Tószeg 2:1 (0:1). Tószeg, 500 n., v.: Ko­vács. Tószeg: Fügedi — Sza­bó S„Kolláth, Kormos, Papp, Dallos, Szabó J., Léner, Csősz, Buzi, Tamasd. Izgal­mas, jó iramú mérkőzést ví­vott a két csapat. Az első félidőben a hazaiak többet támadtak, és Léner a 30. percben látványos gólt lőtt. A második félidőben hátrá­nyos helyzetbe került Tószeg. A 48. percben Szabó S.-t ki­állították, s így tíz főre csök­kent a hazai csapat. A tó­szegiek meginogtak, Rákóczi­falva ezt kihasználva a 75. és a 85. percben lőtt gólok­kal győzött. G.: Gergely, Mi­hályi, ill. Léner. Jó: Gergely, Kovács, ill. Tamási, Csősz, Léner), Fügedi. Jászkisér—Abádszalók 2:0 (0:0). Abádszalók, 500 n., v.: Szűcs. Abádszalók: Szabó J. — Rékasi, Szabó S., Csonka, Dányi, Kovács, Káli, Mérten, Szabó L. (Forgács), _ Pataki, Báithori (Szivák). Az első fél­idő változatos, jó iramú já­tékot hozott. A hazaiak az adódó gólhelyzeteiket elhi­bázták, a vendégek lövéseit pedig Szabó kapus védte bra­vúrosan. Félidőben Szabó La­jost sérülés miatt le kellett cserélni, s ez a későbbiékben érződött a hazai csapat tá­madójátékán. A második fél­idő elején egy 18 méterről leadott szabadrúgást még vé­dett Szabó, de öt perc múl­va az ugyanerről a helyről megítélt szabadrúgást a ven­dégek gyorsan elvégezték; és a tétovázva felálló sorfal mellett Menyhárt az alsó sa­rokba lőtt Támadásban ma­radtak a vendégek, és egy bal oldali szögletből Csillik fejelt a hálóba, 2:0. Feljött a hazai csapat, de a fölényt a támadósor jnem tudta gólra váltani. Jászkisér kulturált jó játékával megérdemelten nyert Jó az egész jászkiséri csapat, a hazaiaknál csak Szabó kapust lehet kiemelni. Szászberek—Szolnoki Ve­gyiművek 1:0 (1:0). Vegyi­művek pálya, 200 n., v.: Szi­lágyi. Vegyiművek: Öllé — Hajdú, Dobos, Nagy, Fedor (Adorján), Vadkerti, Kele­men, Bán (Récsányi), Pusz­tai, Tánczos, Tóvizi. A 2. percben a Vegyiművek ka­puja előtt két védő összefu­tott, a labda Laki elé pattant, és ő közelről a kapuba lőtt. Ekkor még senki sem gon­dolta, hogy ez a gól el is dön­tötte a mérkőzés sorsát. A 38. percben Nagy (Vegyimű­vek) a kiállítás sorsára ju­tott, így a vegyisek 52 per­cen át tíz emberrel játszot­tak: Sokat támadtak, de a vendégek jól védekeztek. Közben a fellazuló hazai vé­delem mellett a Szászberek­nek több gólszerzési lehető­sége volt, de azokat sorra el­hibázták. A tartalékos Ve­gyiművek támadásaiban ke­vés volt az elképzelés és tervszerűség. A vendégek lel­kes; fegyelmezett játékkal megérdemelten szerezték meg a győzelmet. A hazai csapat továbbra is hullám­völgyben van. Jó: Juhász, Laki, Szabó Gy., Bezzegh, a hazai csapatban senki sem nyújtott átlagon felüli játé­kot. Tisza Cipő SE—Túrkeve 6:2 (2:0). Martfű, 300 n., v.: Trencsényi. Martfű: Németh (Pál) — Mihovics, Borza, Fürtös, Szöllősi Gy., Szántai, Vass, Csizmadia, Sütő (Ko­kain Palcsó, Szőke. Végig jó iramiú, látványos mérkőzé­sen a jó napot kifogó hazai csapat ilyen arányban is megérdemelten nyert a sport­szerű Túrkeve ellen. G.: Pal­csó (3). Fürtös. Szántai (11-esből), Szőke, ill. Vajda T., Bartha. Jó: Palcsó, Szán­tai, Fürtös, Szőke, ill. Bartha, Szőke K., Vad. Jászberényi Vasas—Mező­túri Főiskola 2:0 (2:0). Jász­berény, 200 n., v.: Kiss. Jb. Vasas: Balázs — Kras­nyánszky, Mészáros (Raf­fael), Treba, Horti (Oláh), Kisnémet, Szilasd, Tóth, Ben- ke, Vígh, Dorók. A hazai csa­pat kezdett jobban. A 2. percben Dorók a jobb szélen lefutotta védőjét, beadott, és Benke megszerezte a veze­tést. A hazaiak továbbra is támadtak, és a 11. percben Vígh növelte előnyüket. A vendégek is rendezték sorai­kat, kiegyenlítetté vált a já­ték, a helyzetek azonban ki­maradtak. Szünet' után az el­ső negyedóra a vendégeké volt, a Vasas védelme kap­kodott, és csak a jó napot kifogó Balázsnak köszönhe­tő, hogy nem esett gól. A cserék után a hazaiaknak volt több helyzetük, ezek azonban sorra kimaradtak. A végig sportszerű mérkőzésen végül is a jobb helyzetki­használás döntött. Tiszafüred—Kunszentmár­ton 3:3 (1:1). Tiszafüred, 500 n., v.: Csipe. Tfüred: Vida — Tar, Papp, Veres, Eszenyi, Somogyi, Nagy L, Balia, H. Nagy, Erdei, Borbély (Ka­szás). Izgalmas, fordulatok­ban gazdag mérkőzésen nem tudott nyerni a gyenge na­pot kifogó hazai csapat A vendégek taktikusan játszot­tak, és jól használták ki a hazai védelem hibáit A lá­tottak alapján igazságosnak mondható a pontosztozkodás. Jó: Hábensusz, Hürkecz, Gel- lér, Kerekes, a hazaiaktól senkit nem lehet kiemelni. Besenyszög—Jlászárokszél- lás 1:0 (1:0). Besenyszög, 400 n., v.: Gergely. Besenyszög: Boros B. — Lévai, Dudofe, Pillió. Danyi T.. Bálint, Da- nyi K., Boros Gy., Varga ■)., Danyi J. (Kazinczd), Varga Gy. Hazai rohamokkal kez­dődött a mérkőzés, amely­nek eredményeként a 9. nercben megszületett a mér­kőzés egyetlen gólja. Varga Gy. kapott jó labdát az el- alvó védők mellett, és közel­ről nagy erővel a hálóba lőtt. Ebben a játékrészben a ha­zai csapat több biztos gól­helyzetet dolgozott ki, de egyiket sem sikerült értékesí­teni. A második félidőben is­mét a hazaiak kezdtek job­ban. de fokozatosan feljött a vendégcsapat is. Egy rossz felugrás után a jászárokszál­lási kapus megsérült, akit egy mezőnyjátékos váltott fel. Mindkét oldalon voltak még gólhelyzetek, de kihasz­nálatlanul maradtak. A lá­tottak alapján a hazai csapat nagyobb arányú győzelrhét is elérhetett volna. Jó: Dudok, Lévai, Danyi J., Varga Gy., ill. Nagy, Tuza, Csikós. J ászapáti—J ász jákóhalma 2:0 (0:0). Jászapáti, 450 n., v.: Szántó. Jászapáti: Végh — Bója Z., Kimák, Jezsoviczky, Borics, Köntés, Tajti, Szabó (Kovács), Bója Gy., Mezei, Berkó. Nagy várakozás előz­te meg a két szomszédcsapat találkozóját. Mindkettő biz­tonsági játékkal kezdett, de a hazaiak középpályás sora gyenge teljesítményt nyúj­tott A második félidőben va­lamit élénkült a játék. Jász­apáti a támadásra összponto­sított, és két szép támadásiból két gólt szerzett. A vendég­csapat jó benyomást keltett fegyelmezett játékával. G.: Mezei, Berkó. Jó: Kimák, Mezei, Köntés, Borics,. ilL az egész vendégcsapat. Lövészet Mezőtúri fölény A hét végén rendezték meg a mezőtúri lőtéren a Szabó Lajos Kupa országos skeetlövő versenyt. A ra­gyogó időben jó eredmények és mezőtúri sikerek szület­tek. A mezőtúri fölényt mu­tatja, hogy az 1—10. helyig hét mezőtúri versenyző osz­tozott. Eredmények. Férfi egyéni: 1. Bondor István (Szabó L. SE) 200/194, 2. Czimer Illés (Szabó L. SE) 200/192, 3. Szakáll Sándor (Miskolc) 200/190. Junior: 1. Jung István (Szabó L. SE) 150/142, 2. Rácz László 150/ 126, 3. Kárpáti Zoltán (mind­kettő Miskolc) 150/126. Női: 1. Igali Józsefné 150/140, 2. Heszek Mária (mindkettő KLK) 150/137, 3. Tkacsova Valentina (Zalka) 150/133. Kosárlabda A legjobb huszonnégy között MNK Női; Szolnoki MÁV MTE—Törökszentmiklósi SE 75:47 (39:23). Törökszent­miklós, Bercsényi Gimnázi­um, v.: Béliéi, Tolnai. MÁV MTE: Hegedűs (24), Czeglé- di (9), Mohácsi (4), Kárpá­ti (4), Zsidai (20) csere: Pa- róczainé (12), Gyenge (2), Gebei, Szalai, Krasznocsu- benkó. Edző: 'Tapodi László. A hazaiak önfeláldozóan és nagy ‘ becsvággyal küzdöttek. A MÁV MTE helyenként tet­szetősen játszott és ilyen arányban is megérdemelten győzött. Ezzel a győzelmével a MÁV MTE az MNK leg­jobb huszonnégy csapata kö­zé került Sporthírek A 34. kerékpáros Békever­seny hétfői versenynapján a részvevők délelőtt Erfurtban 35 kilométeres körversenyen mérték össze tudásukat. A szakaszgyőzelmet egyéniben és csapatban egyaránt az NDK-beli kerekesek szerez­ték megi A magyarok közül egy részvevő sem tudta ma­gát beverekedni az első 20 közé. * * * A Volán SC nemzetközi labdarúgó tornát rendez a mozgássérültek megsegítésére az FTC—Üllői úti stadionjá­ban. Május 15-én, pénteken 17 órai kezdettel Zaragoza (spanyol) — Volán, majd Fe­rencváros—kubai válogatott mérkőzésekre kerül sor. A május 16-i szombati prog­ram : Volán—kubai váloga­tott, Ferencváros—Zarago­za. A kezdési idő ekkor is 17 óra. I MŰSOROK I IHOKI Szolnok Vörös Csillag: Óva­kodj a törpétől! (16, II. hely­áron), Kert: A Tajga császárá­nak végnapjai, Tallinn: Fáraó I—II. (dupla helyáron), Tisza: „A” terem: Isten hozta Mr..., Dorotka és az ABC (óvimozi) ,,B” terem: Megtalálták: a hete­dik századot (II. helyáron), „C” terem: Dollárpapa, Reptér: szün­nap, Vegyiművek: Ulzana, Szandaszőlős Terv: Hölgyem, Is^ ten áldja (II. helyáron). A kis sün és a bocs (óvimozi), Abád­szalók Petőfi: Az anya, a lány és a szerető (14). Keresztül a nagy vízválasztón (ifjúsági elő­adás),, Jászberény Lehel: A bes­tia (16). A jávorszarvas (óvi­mozi), Kert: Száll a kakukk fészkére (16. II. helyáron), Mo- presszó: Leprás nő (II. hely­áron), Jászapáti Táncsics: Kaba­ré (16). Karcag Déryné: A biz­tosan öld sárkány lady (16. III. helyáron), Kisújszállás Ady: Ki- csái a kocsi, de erős (II. hely­áron), Csapda az erdőben (if­júsági előadás). Kunhegyes Sza­badság: Buffaló Bili és az in­diánok (14. II. helyáron). Kun­madaras Petőfi: Az elveszett múlt (14) i A találékony nyuszi (óvimözi), Kunszentmárton Kö­rös: Kramer kontra Kramer (14, II. helyáron). Baltazár, az oroszlán (óvimozi). Mezőtúr Bé­ke: Mennyire szerettük egymást (14), Dózsa: A mérkőzés (16), Szabadság: Autóversenyzők, Rá­kóczifalva Rákóczi: Egy másik férfi és egy másik nő* I—II. (II. dupla helyáron). Peti, a csoda­gyerek (óvimozi), Tiszafüred Ti­sza: Ezüstnyereg (II. helyáron). Tószeg Petőfi: Tűzharc (14, III. helyáron), Törökszentmiklós Dó­zsa: A nagy zsákmány (II. helyáron), Hunyadi: A Scotland Yard vendége (ül. helyáron, 14), Túrkeve Vörös Csillag: Piedone Egyiptomban (III. helyáron). Rádió I SZOLNOKI STÜDIÖ: 17.00: Hírek. — 17.05: Az Eqvals együtes felvételeiből. — 17.15: Nők negyedórája. Szer­kesztő: Pais Judit. — 17.30: Könnyűzene női előadók felvé­teleiből. — , 17.45: Közöny. Braun Ágoston jegyzete. — 17.50: A tót- komlósi pengető zenekar és a szentesi Szenyéri Dániel játszik. Népi hangszerszólók. — Í8.00: Alföldi krónika. — 18.15: Tánc­zene magyar együttesek * műso­rából. — 18.26—18.30: Hírösszefog­laló lap- és műsorelőzetes. KOSSUTH: 8.27: ..Technikai” forradal­mak. . . a zenében. — 8.57: Nép- dalcsokor. — 9.44: Rímek és rit­musok.1 — 10.05: NR 10—14. — 10.35: Hilde Güden operettdalo­kat énekel. I. Közreműködik: a Bécsi Állami Operaház zeneka­ra, vezényel: Max Schönherr. — 11.00: Csajkovszkij: Az évszakok. (Alekszei Cserkaszov — zongo­ra). — 11.39: A Balogh család. Veres Páter regénye folytatá­sokban. XIV. rész. — 12.35: Tör­vénykönyv. — 12.50: Kapcsoljuk a Magyar Nemzeti Gálénál. Hangverseny délidőben. A Győ­ri Leánykar énekel. Vezényel Szabó Miklós. — 13.50: Verbun­kosok. nóták. — 14.40: Élő vi­lágirodalom. — 15.10: Purcell: A tündérlcfcráiynő — szvit. — 15.28: Nyitnikék — Kisiskolások mű­sora. — 16.05: Szuhovo-Kobiün és három keleti-európai reálista Elbert János és' dr. Székely György színháztörténész beszél­getése a Világszínház új ciklu­sáról. — 16.31: Réti József éne­kel, a Magyar fúvósötös játszik. — 17.07: Mozgásterek. — 17.32: Verdi: Nabucco — Abigél áriája a II. felvonásból. — 17.45: A Szabó család. — 19.15: 'Mindenki zeneiskolája. — 20.11: Gyakoris repülés. — 20.41: Győri Szabó. József nótákat énekel. — 21.05: A Válás (s)z! — melléklete. — 21.35: Nem zavarok? — 22.20: Tíz perc külpolitika. — 22.30: Toronyzene. — 22.50: Késő este. A munka körülményei II. rész. Bakonyi Péter tízperce. — 23.00: Zenekari muzsika. — 0.10: Ihász Gábor táncdalaiból. PETŐFI: 8.05: Ifjúsági dalok. — 8.20: Vonzások és változások. — 8.33: Társalgó. — 10.00: Zenedééin** — 12.25: Gvermekek könyves­polca. — 12.33: Melódiákoktól. — 13.30: Frid Géza: Kis masvar rapszódia. — 14.00: Ke++ö*ői hatig. . . — 18.00: Tip-top parádé. — 18.33: Színészek zenés iáték felvételeiből. —1 18.53: Moszkvá­ból érkezett. — 19.23: „Munka­pszichológia”. Klein Sándor könyvét Molnár Imre ismerteti. — 19.33: Csak fiataloknak! — 20.33: Tizenkét szék. Ili és Pet­rov regényét rádióra alkalmazta Liska Dénes. VI. rész. — 21.(Ä: örökzöld dallamok. — 22.08: Népdalok, néptáncok. — 23.15: A dzsessz a ’70-es években. Jiri Stivin felvételei — II. rész. 3. MŰSOR: 9.00: Iskolarádió. — 9.30: Bé­csi klasszikus muzsika. — 11.05: Komolyzene — könnyedén. — 11.40: Magyar művészek opera­felvételeiből. — 12.30: Századunk kamarazenéjéből. — 14.00: Né­pek között. Kosa Lászlóval Odor László beszélget. — 14.30: Zene­kari muzsika. — 15.10: Orfeusz. Részletek Gluck operájából. — 16_.10: Angelo Ephrikían együtte­se Gesaualdo-madrigálokait éne­kel. — 16.30: Labirintus. — 16.45: Zenekari muzsika. — 17.29: Har­minc perc alatt a Föld körül. — 17.59: Helmuth Walcha összes Bach-orgonaf elv étele. — 19.05: Iskolarádió. — 19.35: Parti város. Hajnal Anna versei. — 19.40: Kapcsoljuk a Magyar Tudomá­nyos Akadémia kongresszusi1 ter­mét. Évszázadok ' társas muzsi­kája — a Magyar Rádió hang­versenysorozatának befejező ré­sze. Kincses Veronika, Takács Klára, Gulyás Dénes és Gáti István (ének), Garam Zsuzsa (zongora) és a Liszt Ferenc kamarazenekar hangversenye. — Közben: Kb.: 20.25: A Gép­gyártól a Művésztelepig. Tó+h Imre Munkácsy-díj as festőmű­vésszel Antal Magda beszélget. Kb.: — 20.45: A hangverseny­közvetítés folytatása. Kb.: — 21.20: Operaáriák. — 21.45: A zeneirodalom remekműveiből. Televízió ~1 8.00: Tévétorna (ism.) színes) 8.05: Iskolatévé. Földrajz (ált. isk. 7. oszt.) Föld és az ember. Életi a trópusokon — összefoglalás. 8.40: Környezetismeret (ált. isk. 4. oszt.) Plusz egy fő. (sz.) 9.15: Osztályfőnöki óra. Toborzó. Belügyi pályára irányító tábor. 9.45: Bélyegvilág (ism.) (színes). 10.05: Iskolatévé. Földrajz (ált. isk. 5. oszt.) Ausztria.. 10.40: Magyar nyelv (ált. isk. 2. oszt.) Szó-ra-ka-té-nusz. Pörgetjük a pörgettyűt, (színes). 10.50: Stop! Közlekedj okosan! Fékút. féktávolság (színes). 11.00: Csak gyerekeknek! Yxilon show. NSZK báb­film (ism.) (színes). 14.00: Iskolatévé. Stop! (ism.) (színes). 14.10: Magyar nyelv (ism.) (sz.) 14.20: Földrajz, (ism.) 15.00: Környezetismeret, (ism.) (színes). 15.40: Osztályfőnöki óra (ism.) 16.00: Mindenki iskolája. Föld­rajz. Magyarország gazda­sági' földrajza. 16.30: Történelem. Három évti­zed. A népi demokratikus Magyarország. 17.05: Hírek. 17.10: Bál Orlovszky hercegnéi. Részletek J. Strauss De­nevér című operettjéből, A Román és Magyar Te­levízió közös produkciója ' lassiban. (színes). 17.45: A Somogyi Könyvtár. A Szegedi Körzeti Stúdió műsora. 18.20: Másfélmillió lépés Magyar- országon. Végig az orszá­gos kék túra útvonalán. XIV/1. rész: Zempléni he­gyek között, (színes). 19.00: Reklám. 19.10: Tévétoma (színes). 19.15: Esti mesel (színes). 19.30: TV-híradó (színes). 20.00: Játék három percben (sz.) 20.05: Nád és mocsár. Spanyol filmsorozat (sz.) VI/2. rész. (14 éven felüli­eknek!) 21.00: Stúdió ’81. A Televízió kulturális hetilapja (színes) 22.00: Bartók. Magyar—kanadai dokumentumfilm (színes). 23.00: TV-híradó 3. (színes). 2. MŰSOR: 20.01: Fókusz. Világgazdasági ma­gazin. (színes). 20.30: Autó-Motor Sport. A Te­lesport technikai maga­zinja (színes). 20.50: TV-híradó 2. (színes). 21.10: Kertünk-udvarunk. Riport­film (ism.) 21.30: Reklám. 21.35: Ibrahim Dieng utalványt kapott. Szenegáli film. (sz.) BUKAREST: 16.05: Iskolatévé. 16.55: Fiatalok klubja. 17.40: A Csehszlovák Televízió estje. 19.00: TV-híradó. 19.25: Gazdasági figyelő. 20.05: Román dalok. 20.35: „A korona története”. Csehszlovák játékfilm, 22.15: TV-híradó,